in 't najaar paraat De gevoelige plaat ook VRIJDAG 28 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Midden boven: Slopers zijn op het ogenblik druk bezig met het afbre ken van de goudbergingstoren van de dit jaar geliquideerde Coöpera tieve Bergingsvereniging „Renate Leonard" in IJmuiden. De foto geeft een beeld van het werk. Foto boven: Een Westduitse fir ma heeft een nieuwe camera op de markt gebracht met ingebonwde poederdoos. De dames hoeven dan tenminste niet meer met een glim mende neus op de foto. Voor nog geen 45 gulden bent u 't „dametje". De fabrikant schijnt de wereld te kennen. Rechts: Korporaal Kamansing Linbu van de Indiase infanterie, die een leger-cursus volgt in Beacons- field, heeft een bezoek gebracht aan zijn oude vriend in de Londense dierentuin. Koporaal Linbu heeft de tijger tijdens een oerwoud-ver kenningstocht in Malakka gevan gen, toen het nog een welp was. Het dier kreeg de naam „Nepti" en werd als regiments-mascotte aan vaard. Toen „Nepti" echter al te groot werd, heeft men hem aan de Londense dierentuin overgedragen. Links: Een verstandige schilder aan het werk in een van de nauwe straatjes van het Duitse plaatsje Tauber: hij wachtte tot de grote toeristen-stroom afgelopen was. Foto links: Om het de bewoners van de nieuwste Amerikaanse staat Alaska mogelijk te maken met één oogopslag te zien of zij vóór of na de middag leven, heeft 'n uurwerk- fabriek in dit land, waar sommige dagen 19 uur zonlicht en sommige nachten 18 uur duisternis hebben, een polshorloge op de markt ge bracht, met 'n handige nieuwigheid. De wijzerplaat van het klokje is nl. zo gemaakt, dat na 12.00 uur 's mid dags de uurcijfers verspringen, zo dat men dan de uren van 13.00 tot 24.00 kan aflezen. De foto toont het horloge in zijn twee „fasen". Rechts: Het leek alsof de natuur een mengelmoes van mist en zon licht willekeurig over Nederland had laten uitdwarrelen. Terwijl het nl. op vele plaatsen prachtig zon nig weer was, had men op evenveel andere plaatsen te kampen met een dichte kille mist, welke de zon geen kans van schijn gaf. Deze romanti sche foto laat zien hoe het er uit zag in de winkelstraat van Amster dams tuinstad Slotermeer, de burge meester de Vlugtlaan. Rechtsonder: De olifanten van 't Althoff-circus hebben een bezoek gebracht aan de dierentuin van Berlijn om daar enige kunsten te vertonen. De jeuk werd een dik huid te machtig, reden waarom hij uitgebreid zijn rug aan een gebouw tje op en neer haalde. Links onder: Dit merkwaardige, enigszins wrange plaatje komt uit Londen, waar de politie een bordje met de woord „no waiting" (niet wachten) op de ijzeren omheining van een oud kerkhof heeft laten plaatsen. Het bordje heeft uiter aard in feite met het kerkhof niets te maken, maar is een aanwijzing voor automobilisten, die bij het kerkhof niet mogen stoppen

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11