R IJ NS TREEK 59. ISt. Nicolaasjf verrassing VRIJDAG 28 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 ALPHEN AAN DEN IUJN In voorbereiding is een regeling met betrekking tot de aard van de bebouwing en het gebruik van gron den voor de Pieter Doelmanstraat. Dit raadsvoorstel houdt n 't kort het volgende in: waar thans de Hoflaan ligt, is een behoorlijke wegverbin ding tussen de Julianastraat en de Prins Bernhardlaan geprojecteerd, welke in verbinding zal staan met de Paradijslaan. Langs de Hoflaan komt een parkeerplaats. Langs de Rijn oever en het kanaal achter Alphen z|jn wandelpaden geprojecteerd. Aan het pad langs de Rjjn is nabij de Alphense brug een blok dagwinkels geprojecteerd. De regeling staat meer verruiming toe dan de Bouwverorde ning en het is niet uitgesloten, aldus delen b. en w. de raad mee, dat in een verdere toekomst een meerdere verruiming zal worden toegestaan ter tegemoetkoming aan de eisen, welke het winkelapparaat in een stadswin- kelcentrum stelt. Aan het volledig plan schonken wij eerder ruime aandacht. N.a.v. de bezwaren van de heer Markx en van andere reclamanten delen b. en w. mee, dat het in het belang van een goede ontwikkeling van het winkelcentrum moet worden geacht e nuit een oogpunt van stede- bouw en volkshuisvesting geen be denking ontmoet om de mogelijkheid tot bebouwing van achtererven C te verruimen tot maximaal 70 procent en in daarvoor naar het oordeel van b. en w. in aanmerking komende gevallen zelfs tot 90 procent en met een meerdere goothoogte. Hiermede wordt aan het bezwaar van de heer Markx tegemoetgekomen. JUBILEUM E.H.B.O.-WEDSTRIJD. De pl. afd. „Sint Martinus" van de kath. nat. bond voor E.H.B.O. heeft donderdagavond ter gelegenheid van haar eerste lustrum een jubileum EHBO-wedstrijd georganiseerd waar van de inzet was een fraaie wissel beker, welke door deken E. A. M. Paap was beschikbaar gesteld en waarom nu in de Sint Josephzaal vopr het eeret werd gestreden. De wedstrijdavond werd o.m. bij gewoond door dr J. A. S. Grevelink uit Noordwijkerhout, eertijds te Al pben a. d. Rijn voorzitter van de ju bilerende afdeling als ook de huidi ge docent dr M. E. v. d. Steen. Deken Paap was verhinderd de gehe le avond bij te wonen. Namens het gemeentebestuur was aanwezig weth. Ph. H. Rogasu\ De medische jury was gevormd door mevr. dr Greveühk- Schers en de doktoren H. Keegstra, te Oegstgeest, voorz. en dr A. J. Zwartendijk te Alphen a. d. Rijn. De centrale jury bestond uit de heren A. Marbus en C. de Gans te Alphen en 3. A. Alberts te Leiden. De alge hele leiding berusttte bij de heer C, A. de Rijk. De voorz. van de afdeling „61. Martinus", de heer C. Slof sprak een welkomstwoord. Vervolgens her innerde spr. aan de oprichtingsver gadering die op initiatief van oud- doeken L. H. M. Nieuwenhuizen is gehouden. Momenteel is een 3e cur sus aan de gang, terwijl er ook een jëligd-cursus loopt. Er zijn op tal van punten in de gemeente verband- kisten bij leden geplaatst, terwijl men spoedig een 3e zuürstofkoffer hoopt te kunnen plaatsen. Spr. dankte tot slot de andere EH BO-verenigingen en de doktoren vopr de prettige samenwerking in die afgelopen vijf jaren ondervonden. Hierna namen de wedstrijden een aanvhng. Na afloop wijdde dr Keeg stra een nabeschouwing aan het ver loop van de hulpverlening. De deel nemende ploegen hebben een week tevoren de opgave toegestuurd ge kregen. Zy wisten echter niet hoe de verdeling van de opgegeven letsels over de twee patiënten was verdeeld, terwijl tevens de fantasierijkheid van de ploegleden op meerdere punten op de proef werd gesteld. Geen enkele ploeg heeft 't gedaan, zegls de samensteller het zich had voorgesteld dat de hulp had moeten worden verleend. Hij vond dat de wedstrijd een pret tig verloop had en goed is geslaagd. Nadat de heer De Rijk de winnaars had bekend gemaakt, reikte mevr. Grevelink-Schers de prijzen uit. Het totaal aantal door de ploegen te behalen punten bedroeg 805, dat voor de commandanten 100. De ploeg van „Peerke Donders" uit Leiden, onder commando van de heer R. van Dam, won de fraaie wissel beker met 522 punten. De heer Van Dam behaalde ook een eerste prijs Beschut winkelen. Architect P. Groenhart te Alphen a. d. Rijn is voornemens in opdracht van een be- langen-cornbinatie, waarvan de heer G. J. Merkens te Noorden één van de promoverende personen is, aan de noordkant van het marktplein naast het Nutsgebouw, onmiddellijk aan sluitend op de Hoofstraat, aan de Thorbeckestraat te Alphen a. d. Rijn 'n zestal winkelwoningen te bouwen, met daarboven twee woonlagen als zelfstandige flatwoningen. Doordat de toegang tot de bovenwoningen aan de achterzijde wordt geprojec teerd, kan men de gehele voorzijde van de begane grond voor winkel ruimte, respectievelijk etalage benut ten. Boven de winkels komt een aan eengesloten luifel, zodat men ook bÜ regenachtig weer rustig de etalages kan bekijken. Over de gehele opper vlakte van de bebouwing komt et- een kelderruimte. DE HOGEDLIK TE AARLANDERVEEN. I De pogingen van b. en w. om rijks-1 en provinciaal subsidie te verkrijgen I in onrendabele aansluitkosten op het elektriciteitsnet hebben evenwel I slechts een negatief resultaat opge leverd. Niettemin stellen b. en w. de raad voor over te gaan tot de aan sluiting van de bewoners aan de Ho- gedijk te Aarlanderveen aan het wa ter- en elektriciteitsnet. Wat de aansluiting aan het water-1 leidingbedrijf betreft worden de kos-1 ten geraamd op f 26.680,— waarvan! in drie jaren f 5310,wordt terug-; betaald door de belanghebbenden, die bovendien de kosten van het graaf-1 werk ad f 7690,zullen dragen. Als rendabel wordt- aangemerkt f 7180,—. Gelet op het belang van de aanslui- ting nemen b. en w. een derde deel ten laste van het fonds voor impro- duktieve kapitaalsuitgaven, ten bé drage van f 6500,—. Tegelijkertijd zal men een onder grondse leiding voor het elektrici teitsbedrijf leggen en zullen de wo ningen en bedrijven aldaar desver- langd van een krachtsaansluiting worden voorzien. Het voordeel van de uitiliteitsbedrijven zal zijn, dat tot ringvormlng zal kunnen worden overgegaan, hetgeen tot gevolg zal hebben een grotere bedrijfszekerheid en verlaging van hét spanningsver- lies tot de helft. Bovendien zal men de bovengrondse aftakkingen van het lichtnet naar de Hogedijk door on dergrondse aansluitingen kunnen ver vangen. De kosten voor het leggen van de elektriciteitskabel ramen b. en w. op f 56.640,uiteraard geheel ten laste van het bedrijf komend. BODEGRAVEN DIREKTEUR OUD-HOLLAND NAM AFSCHEID. Dat het personeel van Oud-Hólland gezien kan worden, als een grote fa milie, was voor velen reeds bekend en zo was 't ook woensdagavond, tij dens de afscheidsavond voor het. per soneel, van haar direkteur, de heer J. de Mars. De algehele leiding van deze avond was in goede handen van de heer D. Hoornstra, die na een kort welkomstwoord, de scheidende direk teur gelegenheid gaf, een kort woord te spreken. Hierbij kon de heer De Mars allereerst mededelen, dat tot nieuwe direkteur was benoemd, ir. K. J. de Raad. De president-commissaris, de heer S. J. de Vries vónd het jammer, dat de heer De Mars als direkteur heen ging, doch hij kon tevens mededelen, dat de heer De Mars is benoemd tot commissaris. Vele dankwoorden werden gespro ken, herinneringen werden opge haald en geschenken overhandigd. Ook mevr. De Mars werd in de dankwoorden niet vergeten en tot slot hoopte men op nog vele pret tige jaren, van wel verdiende rust. BOSKOOP BURGEMEESTER VERKERK JUBILEERT Maandag 1 dec. a.s., zal het voor burgemeester Dr Mr E. P. Verkerk te Boskoop, een heugelijke dag zijn. Hij is dan 25 jaar burgemeester in Bos koop. Bij Koninklijk Besluit van 4 nov. '30 werd de juibilaris tot burgemeester van Boskoop benoemd met ingang van 1 dec. d.o.v. Burgemeester Ver kerk, die twee kinderen heeft, Werd geboren op 25 juli 1899 te Oulemborg en werd per 1 juli 1925 dus op 26- jarige leeftijd benoemd tot bur ge- f*meester van Hedel en Kerkwijk. In fi jjm fi ij 1946 nam hij voor de A.R.-partij op een zetel in de Tweede Kamer van de Staten Generaal plaats. In 1938 pro moveerde burgemeester Verkerk tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Het hoogtepunt in zijn burgemees- tersloop'baam kwam in 1956 toen hij tot Ridder in de Orde vaai de Neder landse Leeuw werd benoemd. Ter gelegenheid van dit jubileum zal er die dag een speciale raadsver gadering worden belegd. Boskoopse begroting toont tekort van f. 52.000 De begroting 1959 die de raad is aangeboden, gaat vergezeld van een zeer omvangrijk schrijven. Uit dit schrijven blijkt o.m. dat de gewone dienst een tekort aanwijst van f 52.000, Hiervoor zal de saldi-reserve moeten worden aangesproken, welke dan nog rond f 398.000 zal bedragen. In dit licht gezien, bestaat de mo gelijkheid, dat kan worden overge gaan tot kapitaalsuitgaven voor de tot stand koming van hoogst urgente werken. Hierbij is door b. en w. in de eerste plaats gedacht aan de verbetering punten. 2e werd de afd. van de kath. EHBO-bond te Langeraar met 444 punten. Mej. C. Pieterse te Lange raar behaalde de commandantsprijs met 69 p.; de kath. EHBO-ploeg uit Nituwveen behaalde de derde plaats met 420 punten, terwijl de 3e com mandantsprijs naar de heer C. Kop pen van de pl. Roode Kruis ploeg ging voor 67 punten; de 4e plaats wérd met 408 punten behaald door de ploeg van N. Samsom n.v., haar commandante, mej. De Vries behaal de met 64 punten eveneens de vierde plaats; 5e werd het Roode Kruis team van Alphen met 374 punten, de 5e commandantsplaats kwam toe aan de heer C. Schx-ama te Nieuwveen, die 60 punten verwierf; 6e werd de pl. afd. van de Kon. Ned. Ver. voor EH BO met 373 punten; haar comman dant, de heer J. Griffioen kwam op dezelfde plaats met 58 punten; de jubilerende afdeling bereikte met 331 punten de 7e plaats, evenals haar commandant de heer L. v. Tol, die 55 punten verwierf. Op de 8e plaats volgde de BB-ploeg van Aarlander veen met 304 punten, haar comman dante mej. A. de Vliet bereikte met 43 punten eveneens de 8e plaats. De BB-ploeg van Alphen volgde op de laatste plaats. Zij behaalde 177 pun ten. De 9e commandan tsplaats werd bezet door de heer L. de Heij (met 23 punten) van dezelfde ploeg. De 1 van de Biezenweg en de urgente af- jury-leden kregen een geschenkje en bouw van het zwembad aan de Zijde. Voorts staan op het b. en w. pro-1 gramma: 1'. De bouw en inrichting van een gymnastieklokaal aan de Valkenburger laan; 2. De bouw van een brandweergarage met 2 boven-1 woningen naast het gemeentehuis; 3. De aanleg van het sportveldencom- plex aan de Hoogeveenseweg; 4. Het j gédeelte der kosten van de rioolwa-1 terzuiveringsinstallatie, dienend voor het centrum van de gemeente; 5. De vuilverwerking in verband met het per ultimo 1959 eindigende contract met de landbouwer W. L. van Leeu wen aan de Zwarteweg; 6. De aanleg van een nieuwe begraafplaats; 7. De verbetering van de Laag-Boskoopse- weg; 8. De verbetering van de Bur gemeester Colynstraat; 9. De verbe tering van de Zuidkade, v.a. de Ju- lianabrug tot de gasfabriek; 10. De verbetering van de Bulksebrug; 11. De aankoop van een nieuwe vuilnis auto. Verder dient er op te worden ge rekend, dat zodra dit mogelijk is, de bouw van een bijzondere school in het westelijk deel der gemeente (na bij de Wilhelminalaan) tot uitvoering zal komen. De vervuiling van wete ringen en sloten door de lozing van. afvalstoffen uit het steeds toenemend aantal woningen komt in een zorge lijk stadium. Hiervoor zullen belang rijke voorzieningen getroffen moetep worden. Wat de aanleg van het sportvelden complex aan de Hoogeveenseweg als mede de aanleg van het nieuwe Vifor-park (in verband met de bouw van het bejaardentehuis) wordt mo menteel de mogelijkheid onderzocht om de uitvoering van deze werken in D.A.C.W.-verband te doen plaats vinden. De subsidie aan de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg is geraamd op f 71.000. Dit bedrag is f 5.200 hoger dan in 1958. Schaken. Voor de competitie van de LSB werd gespeeld Inter Nos III Alphen III. Het werd een kleine overwinning voor de Boskopers 51,/2 4 4. HAZERSWOUDE Damclub. De Damver. „Samen Sterk" speelde een wedstrijd met Zwammerdam en won met 146. „Samen Sterk" Zwammerdam J. WortmanP. Muiswinkel 20 C. SlingerlandA. Wortman 20 C. KerkvlietR. Wortman 20 W. van Vliet (res.) W. v. d. Hoven een haedige phsfcc HUI^POTHEEK MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Mecnk's Poeder^lfci hoofdpijn, kies pijn. hoesl. grijp,^Barrhe;. influenza, rheumatiek. koortsjjfeid bij gevatte kou, periodieke pijnen uz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 rroeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. Advertentie 1—1 N. Schoonderwoerd-B. Wortman 20 1—1 2—0 0—2 0—2 2—0 Th. WortmanW. van Veen A. StolwijkP. Zwaan G. KerkvlietR. Overes P. VerdegaalD. Zwaan J. WesselinghT. Wiema 14—6 LEIDERDORP Geboren: Rosita, d.v. L. Blok en M. de Ridder, Getrouwd: Wilhelmus Overdijk en Johanna Maria Helena Prangers; Gerrit Klinkehberg en IJda Cathari- na den Hoogen. Ondertrouwd: Willem Jacobus Nagtpgaal, 23" jr en Petronella Kra nenburg, 26 jaar. Overleden: Cornelia Mitus, 79 jr, NIEUWKOOP Auto te water. Komende uit de Dorpsstraat wilde gistermiddag een chauffeur zijn wagen keren bij het gemeentehuis. Hij meende dat daar een zijstraat was en merkte te laat, dét hij voor wetering stond. Blijk baarwaren zijn remmen ook niet he lemaal in orde. De wagen raakte met. de voorzijde te water en moest er <Joor de kraanwagen van G. de Rooy weer uitgetrokken worden. De chauffeur en zijn medepassagiere kwamen er mét de schrik af. Vergadering L.T.M. In het pa rochiehuis hielden de meisjes van de L.T.M. haar jaarverggdreing. Vrijwel alle leden waren present,toen de vqorifitster méj. Annie Verhaar de bijeenkomst met gebed opende en een woordje van welkom sprak. Hierna las Jans de Jong de notu len van de vorige vergadering en het financieel verslag, waaruit bleek, dat er een batig saldo is van ƒ43.97.1 Van Toos Vergeer, die mej. Van Zoest als sekretaresse is opgevolgd, kreeg men een jaarverslag, waarin de belevenissen van de één jaar oude afdeling uitgebreid werden weerge geven. Besloten werd het St. Nicolaasfeest gezamenlijk met de L.T.J. op woens dag 10 dec. op een gezellige wijze te vieren. Hierna was er bestuursverkiezing, waarbij de aftredende dames met meerderheid werden herkozen, ter wijl Annie Verhaar weer voorzitster zal zyn. De verdere avond werd op pettige wijze met enige voordrachtjes door gebracht. NIEUWVEEN „De Witpen". Door de postdui venvereniging „De Witpen" wordt a.s. zaterdag in het verenigingsgebouw een postduivententoonstelling gehou den. Behalve postduiven zijn er ook sierduiven te zien. Voorts zullen er tijdens de tentoonstelling ook enige attracties zijn. De officiële opening zal plaats heb ben des avonds te half acht door bur gemeester B. Kammenga. Bouw Ned. Hervormde Pastorie. Architect M. Klijnstra te Amersfoort, heeft namens de Ned. Herv. Gemeen- weg gegund aan de firma van Wen- te te Nieiiwveen, het bouwen van een pastorie aan de Oud-Nieuwveense- gerden en Visser te Zevenhoven. NOORDEN 40 JAAR ST. DEUS DEDIT. Een dezer dagen herdacht de Land- arbeidersbond St. Deus Dedit, afde ling Noorden, het feit, dat veertig jaar geleden enkele vooruitstrevende arbeiders het initiatief hadden geno men om tot de oprichting van een arr beiders organisatie te komen. De voorzitter van de huidige afd. van de K.A.B. te Noorden liet in vluchtige blikken de achter ons lig gende tijd de revue passeren. Na deze zeer uitvoerige memore ring door de heer A. Schalkwijk bracht de heer Kenter namens het hoofdbestuur zijn gelukwensen over aan de jubilerende landarbeiders en overhandigde de voorz. als blijk van waardering een voorzittershamer. Ook de oud-voorzitter, de heer Pie terse, die door verandering van woon plaats zich moest terugtrekken uit de plaatselijke afd. wenste de afd. Noor den hartelijk geluk en sprak de hoop uit, dat door nauwere samenwerking de band onderling nog hechter zou worden. Namens de L.T.B. afd. Noorden wilde ook de heer A. v. d. Weijden niet achterblijven met zijn gelukwen sen. Hij had waardering voor de sa menwerking die reeds tussen de ju bilerende organisatie en de L.T.B. bestaat, maar hij drong erop aan, dat deze samenwerking nog doeltreffen der zal worden. Na al deze officiële huldeblijken hebben Nard en Herman uit Noord- wijk de avond ook op het gebied van de „leut" onvergetelijk gemaakt. TER AAR Vissport-propaganda-avond. In j café Bos te Papei.veer hield de Hen gelsportvereniging ,,De Brasem" een' propaganda-filmavond, met als spre-l kèr de bekende vissport journalist de 1 heer R. van Rutten uit Delft. De op komst was bevredigend te noemen. In zijn openingswoord wees de voorzitter de heer G. J. Wijzenbroek op het belang van deze avond, waar bij hij opmerkte, dat het van zeer grpot belang kan zijn, dat men over de vissport zo nu en dan ook eens I goede en degelijke voorlichting,' krijgt. Nadat enkele films waren vertoond over de vissport en de vangsten in het buitenland, waarin men „kaai mannen" van vissen gevangen aan de gewone werphengel te zien kreeg om van te watertanden, zorgde de heer Van Rutten er wel voor, dat er al spoedig een echte hengelaarssfeer in de zaal hing. Na dit babbeltje van de heer Van Rutten, '"erd de prachtige film „Ro vers onder water" gedraaid. Een zeer leerzame film, vooral voor de heren „snoekers" maar daarnaast interes sant voor iedereen. De voorzitter bracht de spreker dank voor zijn leerzame en interes sante lezing, en bracht woorden van dar.k aan de heer Bos, die zijn pro jectie-apparaat gratis beschikbaar had gesteld voor het draaien van de films. Heb! U een nieuwe winter Ja» nodig? Dan kunnen wl] U maar één raad geven: ga morgen een» kijken bij Colter! Daor hangt Uw winterja» van prachtige velours, geheel gevoerd, in de aller modernste Itallaanie coupe. En maak U over de prlj» geen zorgen, want dit is een aan bieding zoal» wij nog nimmer hebben gedoon Gemeenteraad van Koudekerk in rustige vergadering bijeen De raad in Koudekei-k kwam in openbare vergadering bijeen ten huize van de voorzitter, burgemees ter de Herder. Het eerste belangrijke punt op de agenda was het voorstel van b. en w. om aan de muziekver eniging Kunst na Arbeid en de Chr. Zangvei-eniging Soli Deo Gloria, die gezamenlijk, ter gelegenheid van te vieren lustrums een muziek- en zang concours willen organiseren, een sub sidie te verstrekken van 75 procent van het eventuele tekort tot een maximum van f 1.000, De raad ging met het voorstel van b. en w. accoord. In afwachting van de doorvoering van de beloning naar werkclassifi- datie en prestatie, werd aan h'et gé- meen tepersoneel een toeslag toege kend van 3 procent. Voorlopig werden vastgesteld de rekening 1057 van het waterleiding bedrijf en die der gemeente over 1957. De eerste leverde een winst saldo van f 4.280,60 en de laatste een voordelig saldo van f 5. 927,57. De voorzitter zeide te vrezen, dat het waterleidingbedrijf over het lopende jaar wel een aanzienlijk kleiner winstsaldo zal opleveren. Voor het plaatsen van 18 licht masten in het gedeelte Gnephoek tot Meerwijck gaf de raad een crediet van f 9.000. Hierbij merkte de heer Van Veen op, dat hij ook graag de weg daar ter plaatse verbeterd zou zien. De heer Geerlof drong er op aan, dat de straatverlichting nog ver der zou worden uitgebreid. B. en w. zullen te zijner tijd met plannen voor deze objecten ter tafel komen. Voor de aankoop van een sneeuwschuiver, die achter een tractor kan worden gemonteerd, voteerde de raad f 2500. Voor een lening, die het Groene Kruis moet sluiten in verband met de verbouw van Je voormalige Herv. Pastorie tot wijkgebouw, stelde de taad zich voor f 10.000 garant. De voorzitter daelde nü mede, dat G. S. het uitbreidingsplan industrie terrein aan de Gnephoek hadden goedgekeurd. De heer Van Veen vroeg of de geprojecteerde groen strook niet door de eigenaren kan worden aangelegd. Hij kreeg de toe zegging, dat b. en w. hierover met een voorstel-verordening bij de. raad zullen komen. Aangevraagd werd een credietver- hoging voor de verbouw en de in richting van het raadhuis. Bij de ver bouw zijn tal van gebreken, betref fende de constructie aan het licht ge komen, zodat vèel niet voorzien werk moest worden verricht. B. en w. vroe gen het crediet van f 17.000 te ver hogen tot f 50.000. Hierover werd zeer uitvoerig van gedachten gewisseld in een zitting achter gesloten deuren. Na herope ning der vergadering verenigde de raad zich met het voorstel van b. en w. In het aangevraagde crediet is nu ook begrepen de kosten van restau ratie van de buitenzijde. De Bruggestraat z: worden ver breed. Tevens zullen de beide oprit ten naar de brug worden voorzien van koperslagtegels, al_ bescherming tegen slipgevaar. Voor de Brugge straat is f 26.500 nodig terwijl de brug zelf f 70.000 zal vragen. De raad drong op spoed aan bij deze werk zaamheden. Cmidttworlm- Mtonm.lüwm. nrLxi-XJkt,Mt'Unr8mkküihxhiseraprkt/mmhon* lHlimiTJlttfiitiiktwentó/rtmih iehnittjiutsj~- 'Bttin niet Imrfod] uit.mtwHt warUmb)ek vtneildK' Morgen, en alléén morgen, krijgt U deze herenwinterjas met een normale waarde van 119.50 voor de verras sende Costerprijs 75 Zolang de voorraad »trekt. II koopt xonder risico, want al» de Jas niet naar genoegen is, nemen wij hem tegen contant geld terug om één van die andere duizenden Costerklanten te laten orofiteren. Lelden: Haarlemmerstraat 25, tel. 25317 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11, tel. 116965 Meent hk. Goudsesingel, tel. 115377 Katendr.LagedlJk hk. Dorpsweg, tel. 14130 W.Kruiskade 35. tel. 12 6611 (Advertentie) RIJNSATERWOUDE GEMEENTERAAD. Woensdagavond kwam de raad van Rijnsaterwoude in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga. Het raadsbesluit inzake verbetering dorpsverlichting was van G. S. te rugontvangen met de mededeling, dat goedkeuring zal worden verleend als de financiën op lange termijn zijn ge regeld en de afschrijving van 30 jaar op 20 jaar wordt gesteld. De grote moeilijkheid, aldus de voorzitter, is dat geld op lange termijn in verband met de door bet Rijk vastgestelde rente niet makelijk te verkrijgen is. Het verzoek om subsidie van het bestuur der Wassenaarse polder in zake onderhoud Kerkweg en Woudse- dijk zijnde f 3000.— zal tot een vol gende zitting worden aangehouden. Op voorstel van b. en w. werden de huren van 2 gemeentewoningen verlaagd van resp. f 7.65 tot f 6. en van 8.65 tot f 7.per week. De huren waren in verhouding tot de huren der andere woningen op een te hoog niveau vastgesteld. In afwezigheid van de beide wet houders stelde de raad op voorstel van G. S. het salaris van deze wet houders vast op f 500.per jaar, in gaande 1 januari 1958. De gemeentebegroting dienst 1959 en de begroting van het Woningbe drijf waren door een commissie be staande uit de vijf raadsleden onder zocht. Bij monde van de heer R. J. Broekhuizen deelde deze commissie mede, dat zij accoord kon gaan met deze begrotingen. Zonder verdere op- of aanmerkingen werden deze begro tingen voor het jaar 1959 vastgesteld. De raad was het er mee eens, dat de dorpssloot zal moeten uitgebag gerd worden. Ook de wegen in deze gemeente zullen hun periodieke behandeling weer moeten ondergaan. De kosten hiervan zullen ongeveer f 6500— bedragen. Op voorstel van b. en w. besloot de raad om met ingang van 1 april 1958 aan de werklieden der gemeente 3 procentloonsverhoging toe te ken nen. In de rondvraag wenste de heer W. van Spijkeren nader te worden ingelicht over de nieuwbouw der ge meentewoningen. De voorzitter deel de mede, dat plan voor de te bouwen 6 woningen in Den Haag is. Als er minder dan zes woningen tegelijk gebouwd worden, dan worden de bouwkosten p- woning te hoog. Par ticuliere woningbor werd echter öp de voorgrond gesteld, doch de moei lijkheid is daarvoor geschikte bouw terreinen te bemachtigen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10