hel nieuwe [M-plan voor meer gezonde energie Deze mensen-die-wat-mans-zijn lanceren hier ...met een glas e-x-t-r-a*nóg meer mans! »WU staan achter dit plan", zegt Leo Horn, top-scheidsrechter, .want-we weten uit eigen ervaring wat voldoende melkdrlnken betekent. Voor de jengd! En voor a!" „WH", dat zijn1 kikvorsman reinder moeyes 2 opera zangeres GRê brouwenstijn 3 straaljagerpiloot sgt. john block 4 scheepsbouwer c. verolme 5 Fokke/testvlieger huug burgerhout 6 paardensportman ritmeester J. gruppelaar 7 parachutiste willy geertsema 8 inter nationale scheidsrechter leo horn 0 ski,ff-kampioen lex redelé 10 tennis.kam pi oen willem maris 11 ziuem- kampioene ada den haan 12 gezagvoerder wim wolff 13 Arti8-bioloog han rensenbrink 14 honkballer hanny urbanus 16 schoonrydster sjoukje dijkstra 18 Scapino-danseres toos waldman 17 auteur Leonard de vries 18 circusdirectrice elly strassburger 19 film- man joop geesink 20 medicus en sportman dr. hans van swql (Foto Veldkamp/Press-Art). Het nieuwe M-pIan omvat heel veel, het geeft heel veel - meer gezonde energie voor allemaal - maar het werkt heel simpel. Eén zin somt het op: „Doe elke dag een extra M-daad!" Dat wil zeggen: drink elke dag een extra glas melk (een extra beker yoghurt, chocola of karnemelk, een extra bord pap of vla is natuurlijk ook goed). Is die M-daad nodig Ja 1 Feiten spreken klare taal Eersteen wetenschappelijk feit: er wordt in Nederland veel te weinig melk gedronken. De halve wereld dorst naar dat meest volmaakte voedingsmiddel - en wij, die deze bron van energie volop bij de hand hebben, drinken niet genoeg om er echt van te profiteren. Kijk eens naar het tweede feit: alle mensen die u hier bijeen ziet hebben twee dingen gemeen. Ze zijn meesters op hun gebied - en ze kennen de waarde van melk. Ze weten dat geen ander voedingsmiddel zo veel gezonde energie bevat. Daarom zijn ze enthousiaste voorstanders van het M-plan 1 Gebruikt u drie glazen melk per dag? Gebruiken u en uw kinderen drie grote glazen melk per dag, in welke vorm dan ook? Als u „neen" zegt doet u uw en hun gezondheid te kort. Want de 67 waardevolle bestanddelen van melk (eiwitten, vitaminen, mineralen, kalk) zijn onontbeerlijk. Maar het is gelukkig zo simpel om die grote stap te maken naar meer energie, fut en uithoudingsvermogen: Doe elke dag een extra M-daad! Drinkt u helemaal geen melk, begin dan met een enkel glas. Gebruikt u er twee, neem dan drie. Gebruikt u er drie? Bravo, dan heeft uw gezondheid zijn gezonde basis... „Maar hoe moet 't met de kinderen?" Een glas melk extra wil er niet altijd in - al zoudt u 't nog zo graag willen. Wij helpen uDeze mensen-die-wat- mans-zijn helpen u! U leest het morgen in deze krant! Melk Wat gaat deze M voor uw kinderen betekenen? - Wat is de Brigade der Melkweg- vaarders? - Waarom gaan uw kinderen beslist extra melk drinken? - Wat zijn die mooie M-cadeaus? zie morgen het grote m-nieuws voor kleine-mensen- die-meer-mans- willen zijn - in deze krant (en laat 't uw kinderen lezen!) ideaal totaal: 3/4 kan per dag - eventueel verdeeld over melk, yoghurt, chocolademelk, pap of pudding

Leidse Courant | 1958 | | pagina 22