SCHUDEL's Jenever Leiden: zeven dagen ,,draaiorgelsiad" beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen I €hefarine „4 Speelgoedwinkels puilen uit WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Tijdens de Lichtweek Vrijdagavond 28 nov. a.s. begint in Leiden de Lichtweek, de zakelijke, maar bovenal gezellige inzet voor de komende feestdagen. Aan een derge lijke lichtende manifestatie zijn altijd aantrekkelijkheden verbonden die het dwalen door de verlichte binnenstand dubbel aantrekkelijk maken. Dit jaar zal de Lichtweek, waaraan door het gemeentebestuur alle welwillende medewerking is verleend, kleiner in omvang zijn dan voorheen, wellicht iets minder uitbundig, maar dit wordt thans gecompenseerd door een voor zover we konden nagaan uitzon derlijke gebeurtenis voor Leiden. De Lidhtweek gaat n.l. opgeluisterd worden door de aanwezigheid van maiar liefst vijf grote draaiorgels te gelijk. Dit is mogelijk geworden door de medewerking van de Ned. Kring van Draaiorgel vrienden, waarvan de vice-voorzitter, de heer J. P. v. d. Pel, ons een en ander nader toelichtte. Na de officiële opening van de Leidse Lichtweek vrijdagavond zal burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot op het Stadhuisplein de eerste draai geven aan het wiel van een der vijf aldaar opgestelde instrumenten, waarna de orgels gezamenlijk een de monstratie zullen geven. Het zijn niet electrisch gedreven en alleen bij zo maar gewone draaiorgels, welke Leiden een bezoek zullen brengen Op de eerste plaats komt de beroemde Grote Gavioli van plm. 1900 uit Zaan dam van de gebr. Waerts. Het wordt grote festiviteiten gebruikt. De twee de is De Brandweer uit Den Haag, geëxploiteerd door orgelman P. v. d. Erf. Een leuke attractie vooral voor de kinderen is de Winnetou van de heer Seinen uit Den Haag; dit orgel wórdt getrokken door twee kleine ponmies. Dan is er de eigen Leidse Oranjestad (vóór de oorlog had Lei den maar eventjes 8 draaiorgels), waarmee de heer P. Mink door de straten trekt. Het orgel ontleent zijn naam aan Breda, dat jaren geleden zijn 700-jarig bestaan vierde onder het motto „700 jaar Oranjestad", bij welke festiviteiten het orgel een niet geringe plaats innam. Tenslotte kunnen de Sleutelbewo ners kennis maken met de Uranus, •beter bekend als „De Turk". Het in strument was vroeger voorzien van een maatslaande Turk, welk beeld bij de restauratie in 1915 is verdwenen. Het orgel speelt nu nog in Loosdui nen onder de zorgen van de vice- voorzitter van de Draaiorgelvrienden, heeft reeds driemaal op concoursen een eerste prijs weggesleept en trekt zaterdags nog vele liefhebbers op de straat onder wie tientallen uit de verre omgeving tot Amsterdam toe. Men zegt weieens, dat de Leide- naans niet zo „draaiorgel-minded" zijn. „Dan hebben ze beslist nog nooit op de juiste wijze met een draaiorgel kennis gemaakt", zegt de heer v. d. Belt, die dan a.s. vrijdag hierin ver andering wil trachten te brengen Vanaf vrijdagmorgen reeds trekken de instrumenten tot 1 uur door de buitenwijken, elke dag van de Licht week. Na tweeën krijgt elk orgel een vaste standplaats in de binnenstad tot 's avonds tien uur. Zo zal Leiden een week lang „draaiorgelstad" zijn met hoogtepunten in de straten, welke aan de Lichtweek deelnemen: de Bree- straat, Haarlemmerstraat, het Gan getje, Hogewoerd, Korevaarstraat, Maarsmansteeg, Kraaierstraat, Dief- steeg en Donkers teeg. RAAD VAN FINANCIEEL TOEZICHT VAN )E L.O.I. Door het verscheiden van de heer H. v. Sleen, leed de Raad van Finan cieel Toezicht van de Leidsche On derwijsinstellingen, van welk college de overledene deel uitmaakte, een gevoelig verlies. Ter voorziening in de aldus ontsta ne vacature is tot nieuw lid van ge noemd college benoemd de heer C. Kleywegt, lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal en oud- hoofdinspecteur van de onderwijzers opleiding. De Raad van Financieel Toezicht van de LOI is thans als volgt samen gesteld: mr dr C. Gruys, president, dr M. Westerterp, secretaris, J. M. Pe ters, mr A. B. Roosjen, R. Zegering Hadders, C. Kleywegt, allen leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Bij pijn. griep oi „landerig gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen! (Advertentie) Oudheidkundige lezingen Griekse plastische vazen'' Gisteravond hield dr. J. H. C. Kern een lezing in het Rijksmuseum van Oudheden over het onderwerp „Griekse plastische vazen". Het be treft hier Griekse vazen van terra cotta, die ontsproten aan een dartele en originele geest, een andere dan de gebruikelijke vorm vertonen: geen kruiken of potten, doch vazen in de vorm van fabelwezens, goden, men sen, dieren, vruchten, en voorwerpen (soms ook in combinatie met elkaar gebezigd). Aan de hand van een serie licht beelden van voorbeelden uit Leiden en tal van buitenlandse steden gaf spr. een indruk van de verbluffende verscheidenheid, die er op het ge bied van de Griekse plastische va zen bestaat. Inspiratie hebben de Griekse pottenbakkers kunnen vin den in het nabije Oosten en Egypte. Het eiland Cyprus heeft voorbeel den van plastische vazen geprodu ceerd, die uit een tijd stammen van vóór de doorbraak van de Griekse cultuur (omstreeks 1100 v. Chr.). Leiden bezit twee Cyprische vaas jes in de vorm van een rund uit on geveer 1200 v. Chr., die met de bes te exemplaren in het buitenland op één lijn kunnen worden gesteld. Gedurende de 9e en 4e eeuw v. Chr. zijn het vooral Athene, Rhodos en Corinthe geweest, die een tref fende veelheid van plastische vazen hebben geproduceerd. De meeste plastische vazen der Grieken hebben niet voor profane doch voor sacrale en funeraire doeleinden gediend. Men denke hier aan votiefgeschen- ken in tempels, alsmede aan bijga ven voor de doden, die in graven werden neergelegd. Griekse plastische vazen zijn reeds in de oudheid tot ver buiten het land van oorsprong verhandeld. Zo zijn drie prachtige plastische vazen van Attische makelij in Phanagoria in Zuid-Rusland opgegraven. Het zijn vazen voor olie uit omstreeks 400 v. Chr., die thans in de Hermitage te Leningrad berusten. ling der Griekse plastische vazen, die dr Kern behandelde, was die van het Hellenistisch tijdperk (ong. 320 30 v. Chr.). In die periode worden plastische vazen tamelijk talrijk. Toch blijven Griekse plastische va zen van zeer vroeg tot zeer laat (ong. 200030 v. Chr.) tot de uitzonderin gen behoren op vijftig Griekse vazen van terra cotta, die in moderne ver zamelingen aanwezig zijn, is er ge middeld één enkele in plastische ge daante uitgevoerd. Mej. mr A. J. Versprille sprak over Leidse expansie Op ontvangst van V.V.V.-directeuren De directeuren van de plaatselijke V.V.V.'s in Nederland hebben de goe de gewoonte eens per maand bij el kaar te komen om gedachten uit te wisselen en op de hoogte te geraken van specifiek op hun terrein liggen de problemen en situaties. Iedere ge meente, waar een V.V.V.-kantoor is gevestigd, krijgt een beurt en giste ren was de Leidse directeur, de heer G. van Weelden, de gastheer van zijn collega's. Naast de oriënterende programma punten was bovendien ruimte gela ten voor een aangename kennisma king met het Leidse Pannekoeken- huisje, na welk bezoek de directeu ren naar de Lakenhal trokken, waar zij werden ontvangen door de wet houder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik, in een van de fraaie stijlkamers van het museum. De heer Van Schaik sprak van de goede verstandhouding in Leiden tus sen de V.V.V. en de gemeente. De organisatie hier ter plaatse is anders dan die in de overige gemeenten, om dat de directeur in Leiden eigenlijk gemeente-ambtenaar is en bij zijn werk van deze gemeentelijke functie veel gemak ondervindt. Evenementen als de a.s. Lichtweek b.v. ondervinden veel steun van de Leidse V.V.V., maar daarnaast heeft de vereniging ook in het hoogseizoen te kampen met problemen als het te kort aan hotelruimte. In deze behoef te zal moeten worden voorzien; er zijn thans besprekingen aan de gang om in de toekomst te komen tot het bcuwen van een jeugdhotel. Leiden heeft in het toeristenverkeer een zeer belangrijke plaats ingenomen; zij staat wat dit betreft zelfs op de zevende plaats op de ranglijst van toeristencentra, aldus wethouder Van Schaik. De archivaris van de gemeente Leiden, mej. mr A. J. Versprille, sprak over de expansie van Leiden door de eeuwen heen. Zij ging hierbij de geschiedenis van de stad na en merkte op, dat Leiden negen maal vergroot moest worden. Rond 1650 bleek een dergelijke stadsuitbreiding té optimistisch ge zien, want door de conjnnctuurda- ling trokken velen weg en bleven de meeste huizen van de nieuwe uitbrei- Maar de Sint zal snel keus moeten bepalen (van onze verslaggever) Met het heerlijk avondje in zicht, zijn wij eens op stap gegaan om ons eens te oriënteren betreffende het sint-nicolaasgeschenk bij uitnemend- heid, het speelgoed. „U hebt zeker reeds vroeg uw bestelling moeten plaatsen vragen wij een directeur van een grote speciaalzaak. Hij glim lacht. „Augustus, september vragen wij verder. ,jleen, meneer, schrikt U niet, juni, juli, willen wij onze materialen tijdig in huis hebben en dan is het nog dikwijls net op tijd. Voor speciaal speelgoed en merkartikelen plaatsen wij onze orders reeds in januari of soms nog eerder, willen we kans hebben dat het speelgoed er tijdig is", luidt zijn antwoord. Natuur lijk willen we daar iets meer over weten. „Het is nu zelfs iets beter dan vorige jaren", gaat hij voort. „Er is een tijd geweest, dat wij blij mochten zijn wanneer we de helft kregen van wat wij bestelden. Nu is dat geluk kig althans bij mij niet het geval. De vraag is nu eenmaal groter dan het aanbod en je kunt bestellen wat je wilt, maar de fabrieken houden reke ning met je bestellingen van voorgaande jaren." EERST DE DOLLARS! de vraag slechts voor omstreeks twintig procent. Het is over het algemeen een- „DE OORZAAK daarvan moet worden VOudig en weinig spektaculair speelgoed, gezocht in het feit, dat Nederland het zodat men vor iets biezonders wel op het speelgoed voor omstreeks 80 procent uit buitenland is aangewezen. Bovendien het buitenland betrekt, voornamelijk overtreft het buitenlands materiaal het Duitsland en Engeland wat het betere Nederlandse helaas in de meeste gevallen speelgoed betreft en Japan voor het an- een enkele uitzondering daargelaten", dere. 2egt de vakman. WIJ zijn echter niet het enige land, dat Wat het speelgoed uit Japan betreft, dit zoveel speelgoed importeert. Amerika is dikwijls wel aantrekkelijk, doch goed- kan ontzettend veel aan en betaalt met koop en weinig solide, zodat veel speci- kelharde dollars. Het is dus volkomen aalzaken er zich niet aan wagen en dit begrijpelijk, dat de buitenlandse indu strieën eerst Amerika tevreden stellen en dan komen wij aan de beurt". Dit is een verhaal dat wij in verschillen de plaatsen hoorden. Alle winkeliers tob ben wel met hetzelfde probleem. Na de feestdagen zijn de speelgoedzaken groten deels leeg en er rest slechts wat speel goed dat niet zo bijzonder in trek is ge weest. Wat goed zal gaan en wat minder goed zal gaan valt dikwijls vooraf niet te bezien. Men koopt in op ervaring, doch dit is geen waarborg, want de belang stelling wijzigt nog al eens. Sommige winkeliers bezoeken nog de na- jaarsbeurs in Utrecht en plaatsen daar orders, doch zij weten dat ze het mate riaal niet voor de eerstkomende feestda gen ln huis zullen hebben. Dat bestelde speelgoed wordt dan reeds bestemd voor het jaar daarop en gaat in de magazij nen. EN HET NEDERLANDSE FABRIKAAT? „EN HOE staat het met de speelgoedfa- brikage in ons eigen laDd?" „Deze dekt speelgoed overlaten aan bazars en waren huizen die het voor lage prijzen kunnen aanbieden door massale inkoop. Het le vert echter geen bezwaar op, want hel publiek weet wel wat het koopt en wan neer iemand iets goeds verlangt, weet hij ook dat dit geld kost en grijpt hij naar gerenommeerde merkartikelen, die een vaste verkoopsprijs hebben. Het goedkope speelgoed wordt welbewust ge kocht. wanneer het slechts om een aar digheidje gaat. Het bleek ons, dat er niets revolutionairs i« op speelgoedgebied. De treinen, autoo tjes en poppen doen het nog altijd best. Veel plastic speelgoed is er bij gekomen, dat echter niet meer nieuw genoemd mag worden. De hoela-hoepelrage neemt al weer af. Tegen de verwachting in is er in het moderne speelgoed geen hausse. Geleide projectielen, vliegende schotels en derge lijk hypermodern materiaal is er wel, maar het traditionele spoortreintje, de pop en poppewagen zijn nog altijd favo riet Hieruit blijkt, wat wij ook vrijwel overal hoorden, dat kinderen door de eeuwen heen kinderen blijven met de zelfde smaak en dezelfde verlangens, waarvan zij hopen, dat de Sint die zal vervullen. De speelgoedzaken zijn klaar voor de slag, de goede Sint kan komen., maar liefst niet te laat! Nadruk verboden. ding leeg staan. Hoe klein Leiden in de vroege middeleeuwen overigens wel was (of hoe gróót de randge meenten) illustreerde mej. Versprille met het voorbeeld, dat Zoeterwoude voor een deel ter kerke ging in de Pieterskerk, half Leiderdorp kwam naar de Hooglandse kerk en veel Ofcgstgeesters waren aangewezen op de Mariakerk aan de Haarlemmer straat. Binnen de singels van de oude binnenstad leefden in het begin van de 17e eeuw 70.000 mensen; de woon toestanden waren destijds nog schreeuwender dan zij thans zijn, er mocht geen tuin of erf onbebouwd blijven. Een en ander werkte ten zeerste de criminaliteit en armoede in de hand, verschijnselen, waarmee Leiden altijd te kampen heeft ge had. De stac had ook zijn grachten- probleem. Om ziekten als de pest welke hier rigoureus heeft huisgehou den tegen te gaan heeft men vele grachten overkluisd. Tenslotte sprak rnej. Versprille over de huidige problemen i.v.m. de belangrijkheid van Leiden in de randstad Holland. Door de vestiging van vele industrieën is Leiden thans toe aan zijn derde periode van ople ving. De heer Van Schaik merkte in zijn slotwoord op, dat de moeilijkheden van Leiden op het ogenblik niet van financiële aard zijn, maar dat deze zich voordoen in het gesprek met de omliggende gemeenten. Wat lezers schrijven DE USB A AN. Daar ik vlak tegenover de ijsbaan woon en de werkzaamheden heb ge volgd, vraag ik u het volgende: Waarom is de eigen waterinlating weggehaald? Nu is de ijsbaan door middel van de brandweer ondergelo pen met het resultaat dat we nu nog een grasbaan hebben, het gras steekt 5 a 10 cm. boven het water uit. Het was toch beter geweest als men eerst het gras had gemaaid en dan de andere werkzaamheden. We zijn toch al zo slecht bedeeld wat ijsbaan betreft. Zo is het geen ijsbaan, alleen weg gegooid geld. Al wat men later doet j als het ijs er is, is nakaarten. Door I het lange gras komt er te veel lucht onder het ijs. i Mijn kinderen zijn nu lid van een I grasbaan inplaats van een ijsbaan. Als het ijs er is, zit men met finan- ciële moeilijkheden voor 't onder- houd en kunnen de leden niet vol- I doende de ijssport beoefenen. Wilt u dit in uw veelgelezen dag- blad plaatsen. U bij voorbaat dankend, verblijf ik hoogachtend, P. W. AMMERLAAN, Maredijk 177, Leiden Hovenier. DISTILLEERDERIJ - LEIDEN „Een kwartier voor God in de Advent" De advent staat voor de deur, en ondanks de wintertijd begint in de Advent de nieuwe lente van het christelijk leven, de voorberei ding op het Kerstfeest. Velen hebben in de Adventstijd de begrijpelijke neiging en behoefte tot stilte en overpeinzing op de waarde van het leven, net leven nu en „in de toekomende tijden". Om aan de behoefte te voldoen zal er te beginnen maandag 1 december, in het middaguur „een kwartier vóór God" zijn in de St. Lodewjjkskerk. In dit kwartier wordt een korte Schriftlezing gehouden, toegelicht door een vijf-minuten preekje (op 1 december door deken Haring), waarna orgelspel, om de persoonlijke overpeinzing en gebeden te ondersteunen. Iedereen is welkom, maandagmiddag 1 december te half één in de St. Lodewijkskerk bij „Een kwartier vóór God". Burgerlijke Stand Geb.: Ronald, z. v. J. v. Heyningen en C. v. Ingen Schenau; Theodorus G., z. v. T. G. .v Oosten en W. M. Koe mans; Maria M., d. v. H. M. v. Vogel poel en D. A. Vrolijk; Maria C.. d. v. B. I. J. Beentjes en M. T. G. Bedring; Martin E„ z. v. W. Derogee en F. J. M. v. Hal; Pieter, z. v. F. Zwaan en J. S. Manhave; Jonas W., z. v. W. J. Koek en C. Colin; Maria C. H., d. v. J. T. Rutgrink en M. S. I. Warmer dam; Robert W. L., z. v. L. ,J. M. Vlekke en A. P. J. Edelaar; Maria J., d. v. J. D. van den Bos en L. B. Hou- ben; Anna J., d. v. J. D. van den Bos en L. B. Houben; Inge, d. v. C. J. H. v. d. Meer en T J. M. v. -.eeuwen. Getr.: T. A. Denies en M. L. Han- kart. Overl.: M. A. J. C. Ranselaar, 72 jr., echtgenote van J. Marijt; J. van Ek,'66 jr., man; A. Molenaar, 70 jr., man; G. P. v. d. Drift, 65 jr., man. Leidse agenda WOENSDAG. 26 NOVEMBER Ned. Madrigaalkoor. Concert Stads gehoorzaal. 8.15 uur nam. Leidse Postzegelverzamelaars, De Kleine Burcht, 8 uur nam. Volkenkundige Lezingen. „Prehis torische onderzoekingen op Celebes", spr. H. R. v. Heekeren (Lichtbeel den) Rijksmus. v. Volkenkunde, 8 u. DONDERDAG, 27 NOVEMBER VOLA Lezing over Roto-Westzaan. Ambachtsschool, Haagweg, 8 u. nam. Kamer van Koophandel voor Rijn land. Ledenvergadering, Stationsweg 43, half drie nam. De Sleutelspelers. „Stadhuis op stel ten", Schouwburg, 8 uur, nam. Lakenhal-concert. Grote Pers, „Een uur Nederlandse muziek", 8.15 uur nam. Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. DEV. „Chrysanthen-avond", Café Aniba, Herenstraat, 8 uur nam. Vespa-club Leiden, Jaarvergade ring Zomerzorg, 8.15 u. nam. NZHVM. Feestavond. Semper Avan- ti's „Jong en Jolig" in vakantiestem ming, St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. Sociale Raad. Vergadering In den Vergulden Turk. 8 uur nam. VRIJDAG, 28 NOVEMBER. K.V.P. Kieskring Leiden, Vergade ring „De Harmon'e", half acht nam. Leidse Lichtweek. Opening, ,,'t Gulden Vlies", half acht nam. Genootschap Nederland-Engeland. Lezing over Yorkshire, De Doelen, 8 uur nam. ZATERDAG 29 NOVEMBER. KAB St. Leonardusparochie. Kin dermiddag met films 8 uur Clubhuis „Westerkwartier", Ten Katestraat. Nederlands Madrigaalkoor. Uitvoe ring in Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Toneelgroep „De Professorenwijk", uitvoering in Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren. Ledenvergadering „De Harmonie (bovenzaal), 8 ur nam. Universitaire herdenking 26 nov. 1940, Pieterskerk, 4.45 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Kok Rapenburg 9, tel. 24807; Oegst- geest: Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Lakenhal: Tentoonsteling „Ars Aemula Naturae". Werkd. 10 uur voorm.4 uur nam.; zond. 14 uur nam. (t/m 8 december). LEIDEN, 26 nov. '58 Groente: Andijvie 18-53; Kroten 6-17; Kroten, gekookt 20-25; Boerenkool 5-12; Rode kool 11-16; Gele kool 11; Groene kool 11-14; Prei 11-16; Spirazie 54; Stoof- sla 12-21; Spruiten A 35-49; Spruiten B 32-44; Tomaten A 22-44; Tomaten B 40; Tomaten C 20-29; Tomaten CC 20; Uien 4-17;; Waspeen 24-35; Wit lof 52-78 per 100 kg.; Bloemkool A 75; Bloemkool B 27-52; Bloemkool C 15; Knolselderij 3-15; Sla A 13.30- 19.-; Sla B 5.90-13-10 per 100 stuks; Bleekselderij 10-12; Selderij 3.90-6.70 per 100 bos. ZOETERWOUDE Op hol ges'agen paard vernielde auto Gistermorgen elf uur verliet de lardbouwer J. v. V. in het vooreind van de Weipoort even de bok van zijn landbouwwagen zonder zijn paard vast te zetten; het paard sloeg op hol. Een automobilist, een verte genwoordiger van „De Landbouw" uit Leiden, zag het hollend geval aankomen en plaatste zijn auto nog zoveel mogelijk naast de weg, waar na ook nog een vraentwagen achter zijn luxe auto kwam te staan. In de volle vaart reden paard en wagen zo hard tegen de auto dat deze ook nog tegen de vrachtwagen gedrukt werd. Gelukkig kregen de beide chauffeurs geen letsel, maar de luxe auto was aan de voor- en achterzijde in „de kreukels" gereden, zodat de mate riële schade zeer groot was. 541 ste STAATSLOTERIJ 4e kim 3e k;* HOGE PRIJZEN ƒ50.000 12516 ƒ5000 10610 1500 7897 1000 4836 7175 8084 15399 10254 20548 400 4108 4406 6799 10788 14726 14868 200 1135 1974 2922 3709 4321 4770 5238 6051 6752 6898 7492 ƒ694 8135 8241 8252 8878 9631 10114 11842 12703 13504 16156 16783 16849 16913 17819 18875 19721 20530 20536 20609 20640 21103 PRIJZEN VAN 80— Om KORT ie gaan: Volgens de „Abbeiter Zeitung", een in Oostenrijk verschijnend blad, is niet de beroemde Britse postzegel, die op 6 mei 1840 werd afgestempeld, de oudste postzegel van de wereld, maar een met de hand geschilderde zegel, die op 20 april 1339 werd ge bruikt om een brief te frankeren, die te Spittal in Stiermarken werd gepost en bestemd was voor een inwoner van Klagenfurt. Op geschenkzendingen naar West-Duitsland zullen m.i.v. 1 decem ber a.s. geen invoerrechten meer be taald hoeven te worden, mits de zen dingen niet zwaarder zijn dan 10 kg en de waarde hiervan niet meer be draagt dan 50 mark. De pakketten mogen echter geen koflfie, thee, alcohol of tabak bevat ten. Bij overstromingen in Tunesië, veroorzaakt door zware regenval, zijn in de afgelopen 24 uur 8 mensen om het leven gekomen. 1107 210 264 592 606 792 838 873 892 899 906 935 963 976 996 2043 064 105 166 285 373 775 953 3099 189 261 327 444 463 594 636 715 4349 364 414 462 490 510 563 632 950 5103 132 151 181 249 295 297 340 388 507 560 598 849 916 965 970 «006 067 089 138 164 179 198 250 283 301 409 452 461 464 586 595 706 756 759 953 968 7058 095 098 215 217 284 321 342 445 474 554 663 665 696 8142 170 292 301 421 684 695 700 745 746 I 992 10U 92D4 241 553 687 721 771 988 >0i3 097 161 231 304 327 337 388 431 493 590 655 672 724 780 835 896 945 NIETEN 1016 044 049 080 122 148 153 246 249 254 257 365 37S 430 509 644 687 708 709 723 766 780 815 893 901 953 989 994 2037 041 042 048 050 075 098 126 156 161 198 215 259 267 310 332 370 371 375 380 417 437 439 453 469 475 510 520 529 592 601 621 724 745 772 782 785 802 804 813 863 869 892 895 926 933 955 983 3017 042 052 090 105 119 147 168 228 233 288 309 311 337 359 418 421 519 521 526 529 582 586 602 660 696 738 753 771 780 785 808 810 813 857 904 925 951 4071 076 096 114 133 160 211 216 232 255 283 386 394 543 579 614 628 647 754 759 765 779 781 859 866 898 913 923 930 949 11013 027 057 058 088 097 206 462 536 559 608 622 703 767 880 898 988 13158 180 279 293 322 475 .25 658 673 696 766 767 885 887 900 958 J82 13041 257 332 337 418 4o2 .00 919 925 14191 401 506 508 534 572 589 770 889 947 15108 191 324 405 420 492 767 776 777 797 16032 190 311 346 348 437 684 691 761 851 17055 182 355 434 531 532 586 622 642 6-17 813 818 862 931 985 18001 153 191 201 276 391 575 812 19049 125 157 194 202 242 463 575 764 765 20012 053 064 146 273 588 597 608 726 888 934 21036 119 129 191 215 279 646 746 763 764 952 5015 030 033 065 107 135 180 185 191 209 215 230 248 252 281 284 296 321 349 413 480 489"494 524 548 552 670 093 697 704 742 757 805 834 837 842 892 931 «011 023 027 040 045 061 081 096 097 117 121 124 126 168 194 204 209 239 275 285 289 345 517 540 590 602 609 618 629 634 636 640 653 661 704 737 772 846 855 950 973 7057 065 077 129 178 236 256 276 317 383 416 425 461 478 497 513 574 577 594 619 679 682 699 739 770 772 792 821 835 855 863 949 967 974 986 8018 053 062 099 105 132 156 163 185 187 190 230 240 242 244 273 297 307 324 325 329 343 375 387 464 481 494 495 516 566 585 624 650 662 072 674 703 756 772 796 857 880 895 905 907 928 939 965 993 9004 084 098 134 175 226 247 256 267 311 312 322 333 335 394 415 424 441 460 466 489 549 557 574 590 592 654 701 718 778 791 795 799 813 852 856 864 946 948 979 10037 045 054 058 059 083 094 101 210 229 262 325 366 421 432 523 563 585 609 620 645 680 703 716 785 822 873 883 886 907 924 935 944 952 954 955 957 987 988 994 11018 091 094 098 136 277 328 354 400 404 405 423 434 449 475 483 437 515 533 564 594 600 621 634 657 691 714 723 727 731 780 824 893 944 965 984 12000 12016 074 099 147 166 173 218 231 257 268 321 323 341 430 501 624 643 665 704 760 763 770 772 835 865 886 927 949 971 13078 163 170 180 184 215 216 233 329 369 391 493 510 541 557 587 6U2 608 661 688 697 699 815 826 890 917 923 935 982 14014 082 160 180 204 206 238 254 298 446 465 479 498 517 535 564 580 582 592 616 682 793 806 810 814 815 842 897 942 979 15011 027 052 201 246 258 322 333 344 345 400 493 544 556 575 599 604 612 648 724 730 787 857 859 906 919 955 16012 068 070 118 136 145 147 180 188 191 208 259 279 299 302 318 355 358 371 454 471 523 532 555 567 589 651 665 771 774 917 929 984 17004 008 012 073 144 188 223 230 259 260 283 321 335 351 357 369 376 411 432 448 457 588 589 596 605 608 666 676 698 .01 706 713 724 731 734 743 750 772 783 846 857 896 899 952 954 966 993 996 18018 037 039 049 072 138 175 179 208 210 246 317 328 346 357 383 409 412 413 468 495 503 515 534 652 654 677 697 700 784 811 850 859 866 914 19006 021 042 060 097 118 144 177 192 205 221 235 236 245 256 273 326 366 403 404 406 452 455 516 535 559 598 620 034 657 688 689 702 705 707 802 803 861 914 20033 0-12 061 075 078 085 098 108 115 127 171 175 228 234 237 309 330 334 337 339 392 397 400 420 464 171 485 503 504 553 653 674 746 759 780 786 810 818 824 858 867 908 909 961 974 997 21005 011 018 049 051 069 099 102 232 270 287 323 379 445 455 472 478 5<i7 509 531 538 539 544 563 576 594 600 639 673 675 828 843 1 996 (Advertentie)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11