Sefflcfajie visie op televisie VRIJDAG 21 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA i Voor 1001 plakwerkjes kleefband Advertentie LISSE (De Engel) UITVOERING DOOR „ST. GENESIUS". De donateurs van het Ver.gebouw van de Beekbrug konden gisteren avond genieten van zeer goed spel van de toneelvereniging „St. Gene- sius". Het is reeds enkele jaren usance, dat de donateurs diverse ma len per jaar uitgenodigd worden, als dank voor de financiële hulp voor instandhouding van het gebouw en interieur. En iedere keer opnieuw worden deze avonden verzorgd door de plaatselijke toneelvereniging „St. Genesius". Om 8 uur opende de voor zitter, de heer P. Oosterveer, deze bijeenkomst met een hartelijk wel kom. Het is reeds lang geleden, dat „St. Genesdus" voor het voetlicht verscheen. Hij was dan ook blij, dat velen het spel van „St. Genesius" niet vergeten waren, hetgeen thans blijkt uit deze spontane opkomst. Met vreugde had spreker de inhoud van het winterprogramma gelezen. Hierin komt n.l. de naam Genesius na deze avond nog tweemaal voor; éénmaal nog als verzorging van een donateursavond van het verenigings gebouw en de tweede maal, waar voor veel moed en durf nodig is, voor het brengen van een eigen stuk, ge schreven door een van haar leden, de heer Nic. Mens. Deze laatst genoem de avond is de laatste 2 jaren een da verend succes geworden. De heer Oosterveer dankte de donateurs voor hun financiële steun. Het vereni gingsgebouw is dit jaar, dank zij de hulp van de donateurs, een pick-up met discoteek rijk geworden. Ook konden er nieuwe stoelen worden aangeschaft. Een belangrijke voor uitgang dus van het interieur. „Wij weten niet alles", dit was de titel van het toneelspel in 3 bedrij ven door Beswino, hetgeen „St. Ge nesius" voor het voetlicht bracht. Het stuk speelt zich af ten huize van een kwakzalver en behandelt het conflict tussen een kwakzalver en een dokter. De ontknoping is, dat de kwakzal ver een chirurg blijkt te zijn, die bloemkweker was geworden. De heer Oosterveer dankte het ge zelschap voor het spel en was er ze ker van dat allen bij de volgende uit voering weer present zullen zijn. Als dank werd de dames een bouquet bloemen aangeboden. De rol van Garm werd op perfecte wijze door J. Kortekaas weergege ven. Een woord van lof komt ook toe aan mej. Greet Elf ring, die voor de eerste maal een hoofdrol te vertol ken kreeg. Dit is een zeer goede greep geweest van de regisseur. We zien haar dan ook graag op de plan ken terug. De regie was in handen van de heer H. J. Elfering. (Van onze t. v.-medewerker Leidse Sterrenwacht op 't scherm. Het was prachtig helder avond- weer boven Leiden, toen de camera's in de enorme kijker van de Leidse sterrenwacht werden geplaatst. En mede dank zij de deskundige repor tage van Gerton v. Wageningen en de fotograaf-waarnemer Kleybrink kon via de reusachtige koepel, die elke Leidenaar wel kent, een blik op de maan worden gegund, sterk vergrotend tot beneden duizend km. Binnen de waarnemingskoepel heeft de fotografische kijker van een der telescopen borg gestaan voor een serie fraaie opnamen, die voor bui tenstaanders en leken in het vak bo vendien exclusief konden worden genoemd. Interessant verder was een telefonisch gesprek van prof. Ooster hof met zijn collega dr. Michaelof in Leningrad over recente Russische waarnemingen van gasontwikkelin- gen bij de krater Alfonsus. Men was al reeds over de tijdslimiet, toen prof. dr. Oort een en ander kwam vertel len over het werk met de sterren kijker, mede in verband met de krab- nevel. En dan nog dit nieuwtje tot besluit: binnen afzienbare tijd zal de hier besproken koepel worden afge broken en herbouwd. Priestley's „Terugkeer". De to neelwerken van J. B. Priestley zijn aan veel toneelbezoekers bekend. Het spel „Terugkeer" is onlangs voor de Vara-t. v. bewerkt en Willy v. He- mert heeft net thans geregisseerd. Dat had naar onze smaak overtuigen der kunnen zijn, temeer waar het behandelde onderwerp over bepaal de begrippen inzake tijd en ruimte wel wat accént verdienden. Zo doende zal de uitvoering menigeen niet hebben overtuigd. Het moest daarom komen van de spelers en deze hebben zich veel moeite gegeven; met name noemen we Ben Groenier, wiens techniek in dit stuk wonder wel paste. Ook nu geldt ons bezwaar tegen telereco'rding. Voor de opname is dat hulpmiddel wel gemakkelijk omdat men tussentijds kan corrige ren, maar de uitzending heeft door vage beelden te lijden. Het is te ho pen, dat allengs meer artisten ge vonden kunnen worden die op de uitzendavond zelf beschikbaar zijn en dus niet vooraf moeten laten opne men. Volgende programma's. Heden, vrijdagavond, is er weer eens t. v. en wel door middel van een Vlaams relais.. We krijgen een bewerking te zien van „De brug van Estaban", een spel door Arthur Swinson. Zowel oud als jong zal zaterdag vanaf 1.50 uur aan t. v.-toestel pre sent willen zitten bij gelegenheid van de traditionele intocht van Sint Nicolaas in de hoofdstad. De goed heiligman zal deze keer een ietwat ander gevolg hebben, zó, dat ook de kijkers thuis wat meer van het schouwspel te genieten kunnen krij gen. Het is daarbij te hopen, dat de hoofdpersoon een wat vriendelijker gezicht zal opzetten dan verleden jaar; maar dat kwam mischien door de rijkunst die hij op een wat on willig paard moest beoefenen. In de weekend-show van de Avro komen de nodige artisten opdraven en in het aansluitende quiz-program ma zal wederom Mies Bouwman de deelnemers aan de tand voelen. Nadat de t v. op zondag verstek zal laten gaan, is maandag de KRO aan de beurt met o.a. de gala-voorstel ling van de Manresa-show te Venlo. Zoals onlangs de heer Klant, direc teur van Klant's dressuurschool te Valkenburg, in een interview heeft medegedeeld, zullen in deze show enige grote roofdierennummers wor den vertoond. N00RDWIJK Onder voorzitterschap van dr. H. Kruyt hield de O.V. Noordwyk-Bin- nen in café „De Beurs", haar jaar vergadering. In zijn openingswoord kondigde de voorzitter aan, dat in 1959 de vereniging haar gouden be- staansfeest zal vieren. Plannen voor deze viering zullen in de e.v. bijeen komst nader worden vastgesteld, zo dat dit een zeer belangrijke verga dering beloofd te worden. In een keu rig jaarverslag gaf de secretaris, de heer J. Landman, de goed geslaagde feestelijkheden weer, zowel op 30 april als de volksfeesten in septem ber. De heer Gravendaal gaf een ver klaring over het niet doorgaan van de sportmiddag. Negen jaar had spr. de sportmiddag georganiseerd, waar voor steeds een grote deelname was, doch dit jaar waren meerdere om standigheden oorzaak, dat deze mid dag niet tot stand kon komen en spr. vond 't noodzakelijk dat hij een me dewerker kreeg, opdat onder alle omstandigheden voortaan de sport middag doorgang zal vinden. Het be stuur deed de toezegging, deze sug gestie nader uit te zullen werken. Het jaarverslag van de penning meester, de heer B. de Jong, sloot met een voordelig saldo. De aftredende bestuursleden dr. H. Kruyt, P. Ruygrok, J. Landman en J. Gravendaal werden met bijna algemene stemmen herkozen. Door het bestuur waren in princi pe de volgende plannen bespro ken voor het feest: rond 30 april 1959 versiering van scholen en huizen, waarbij de mogelijkheid werd opengesteld het aanbrengen van vetpotjes in de straten en aan de gevels, waarvoor eventueel dui zenden potjec beschikbaar kunnen worden gesteld, wat aan Noordwijk een aardig aanzien zal geven. In overleg met de plaatselijke midden stand staat een etalagewedstrijd op het program. Op 30 april een aubade door de schoolkinderen aan het ge meentebestuur en een feestelijke op tocht door de gemeente, waarvoor prijsjes beschikbaar zullen worden gesteld voor de mooiste groepen. In de namiddag op het terrein aan de St. Jeroensweg het loslaten van een groot aantal postduiven, waarvoor de medewerking van de plaatselijke Postduivenvereniging zal worden verzocht. Voorts een ballonnenwed strijd voor alle schoolkinderen en een receptie door het bestuur. In de avond is een stertocht van verschei dene muziekkorpsen gedacht vanaf verschillende punten van het dorp naar het Lindenplein, voor het hou den van een gezamenlijke „Tap toe". Doordat hierdoor de gehele dag bezet zal zijn, zullen de gebrui kelijke kinderspelen geen doorgang vinden. Uit de vergadering werden dienaangaande enige suggesties ge daan, die in het bestuur zullen wor den overwogen. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvoor grote belang stelling bestond, deed het bestuur de toezegging spoedig met afgeronde voorstellen te zullen komen, waarna men kon overgaan tot het benoemen van commissies die de plannen dan nader kunnen uitwerken. „Blijft voor 't Land". Bij de laatst gehouden schietwedstrijden werden de wisselmedailles gewonnen door: W. Stafleu 45 p., Ie klasse; K. Goudriaan 43 p., 2e klasse; J. v. d. Hoonaard 39 p., 3e klasse. In de koppelwedstrijd werd kop pel 4 winnaar met 19 punten boven het gemiddeld^. Met KSO werden de wisselmedailles gewonnen door P. Ravensbergen 57 p. Ie klasse; L. Was sing 58 p., 2e klasse. In de le klasse behaalden P. Ra vensbergen, J. C. Duindam, D. A. Luchen, C. Tissing en J. Vink allen 57 punten. Door het beste laagste schot werd eerstgenoemde winnaar. OEGSTGEEST FEESTAVOND K.A.V. „Het meisje in de schaduw", zo was de titel van het mooie toneelstuk dat het K.A.V.-toneel dinsdag j.l. op voerde. Om kwart over acht opende mevr. Hakker, voorz. der K.A.V., deze avond met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen. Na de opening bracht het muziek-clubje der K.A.V. enige nummertjes ten gehore. Daarna was de beurt aan de toneel club. Mevr. Hakkes vroeg eerst om wat clementie met de speelsters, en kele dames lagen „ondag j.l. nog met griep te jed. „Het meisje in de schaduw", Coby, werd vertolkt door mevr. B. Mooi- Werkhoven, mevr. v. Hammond haar stiefmoeder, (mevr. v. Diemen-Lange- zaal), en Ria, haar zuster, (mej. Rie Werkhoven) maakte het Coby wel héél moeilijk, bij het verwezenlijken van haar ideaal, nl. schrijfster te wor den, net als haar moeder Zaliger. Ria, boekhoudster, werd steeds ge prezen door haar moeder, Coby daar entegen, slaagde er niet in om een geschikte baan te vinden. De ver houding in het gezin werd daardoor steeds slechter, "'oby loopt van huis weg. Er volgen tal van dramatische ontwikkelingen en tenslotte is Coby de gevierde en gelukkige persoon. De dames hebben dit spel prima gespeeld, de tegenslagen in acht ge nomen, die er aan voorafgegaan zijn. Coby speelde goed, tante Koos prima, dikwijls deed zij de aanwezigen schudden van het lachen. Ook Fientje en tot slot nog een pluimpje voor mevr. v. Hammond, die zich in ieder bedrijf prima wist om te schakelen. De regie was in goede handen bij de heer H. Werkhoven. Na afloop was er nog dansen. Het bestuur der K.A.V. kan beslist terugzien op een ting in de zaal zou beter hebben ge- geslaagde avond, alleen de bezet- kund. DE INTOCHT VAN ST. NICOLAAS. Zaterdag al St. Nicolaas in hotel „Het Witte Huis" worden ontvan gen door een comité uit beide Oegst- geester middenstandsverenigingen, onder voorzitterschap van de heer J. Veenendaal. Vervolgens zal de Sint een rijtoer door de gemeente houden, zodat het een vreugdevolle middag voor de jeugd belooft te wor den, omdat er wellicht rijkelijk met pepernoten zal worden gestrooid. Achter het rijtuig van de heilige kindervriend zullen een aantal mid denstanders met hun voertuigen aan sluiten om op die wijze de steeds groeiende bevolking van onze ge meente te laten zien, wat ze te bie den hebben. Het wordt dus een vrij lange stoet. Het comité ontwikkelt voorts vanaf a.s. maandag een actie, waardoor het de ouders mogelijk wordt gemaakt dat hun kinderen op 4 en 6 december een feestelijke bij eenkomst bijwonen. St. Nicolaas is daarbij ook tegen woordig. Tijdens de kerstdagen hopen de middenstandsverenigingen weer kerst bomen te plaatsen en de winkelpuien te versieren door een kerstverlich ting aan te brengen, zodat op die wijze een sfeervol geheel zal worden bereikt. Raadsagenda. Woensdag 26 no vember, des avonds te half acht, komt de Raad van Oegstgeest in openbare vergadering bijeen ter be handeling van een agenda met 20 punten, waarvan er niet veel van groot belang zijn: o.a. aanbieding der gemeentebegroting. Loting van twee afdelingen, vaststelling voorlopige gemeenterekening 1957. Onder de voorstellen is er ook een tot het aangaan van een geldlening groot 73000, waardoor het mogelijk wordt, 't besluit van 18 april 1956 tot de bouw van twee lokalen bij de R.K. Jongensschool, te realiseren. Tot dusver waren hiervoor geen geldmiddelen en geen bouwvolume. Verder zal worden besloten tot aan stelling van mej. M. J. Smti als on derwijzeres aan de 2e openbare l.s. en van de heer Th. Smelink als vak onderwijzer aan de openbare scho len. VOORHOUT KAB-f eestvergadering Voor Voorhout's KAB-leden en hun vrou wen had het plaatselijk bestuur een feestvergadering georganiseerd. De voorzitter, de heer Ant. v. d. Lans memoreerde dat in vele sociale or ganisaties een moeheid was gerezen in het vergaderen. Het was de me ning van het bestuur dat men toch op de hoogte moest blijven van het noodzakelijke in de KAB. Hij wekte op mee om mee te doen aan de ge- spreksavonden waar gesproken wordt van man tot man en geen ver gader-agenda behoeft te worden af gewerkt. Ook spreekt men vrijer zo onder elkaar en eens per maand bij één van de leden thuis is geen be letsel, zijn kennis te verrijken. Om in meerdere commissies zitting te hebben moet men geschoold zijn. Als de KAB meer geschoolde krach ten heeft, dan kan men pas spraak maken van medezeggenschap in di verse culturele organisaties. Een toneel-onderafdeling der KAB „Cultuur Verheft" onder regie van Jan Vlasveld, voerde vervolgens het toneelspel in drie bedrijven op „Een dorp verging" van Louis Lockeffer. Dit stuk werd voorafgegaan van een proloog van de regisseur (en stem achter halve gordijnen. De overvolle zaal met belangstel lenden in ,,De Bonte Koe" heeft een toneelspel kunnen bewonderen met een groot aantal sprekers en speel sters. Alle waren getooid in prach tige Vlaamse kleedij uit de oude tijd. Het stuk speelt zich af in het dorp Namen (België). Het boeren dorp Namen kwam in hoogmoed te leven, doordat de zaken nog al goed gingen en een vreemdeling de men sen hun hoofd op hol sloeg met dorst naar meer goud. Door zijn toedoen voer er een geheel verkeerde geest van hoogmoed in de eerst eenvou dige mensen tot zelfs de koster van de kerk toe. Alleen de schaapherder en een dochter van de boer, die van af haar vierde jaar, na het overlij den van haar moeder, in een klooster was opgevoed, bleven trouw aan het geloof in God. Het derde gedeelte bracht de climax, n.l. de overstro ming van de polder van Namen door het rivierwater der Schelde, „Een dorp verging" is o.i. een stuk waar uit veel te leren valt. De voorzitter A. v. d. Lans roem de dan ook de keuze van de regis seur en tevens het sublieme spel van de deelnemers hiervan. VOORSCHOTEN St. Nicolaas en de wandeltocht Door de Wandelsportvereniging „De Zwervers", aangesloten bij de NWB, zal zaterdag een St. Nicolaas-wan- deltocht worden gehouden, waar voor zich reeds een 300 deelnemers hebben opgegeven. St. Nicolaas die juist op deze dag in Voorschoten te kwart voor twee op de Voorstraat zal arriveren, is voornemens om de stoet van wandelaars op te vangen bij het kindertehuis „Nieuw Voor dorp" te ongeveer kwart over drie om het resterende gedeelte van de wandeltocht in een jeep mede te maken. Deze toch zal opgeluisterd worden door muziek. WARMOND In het stationskoffiehuis hield het Kath. Vrouwengilde, afd. Warmond, een ledenbijeenkomst. Bijzonder jammer was het dat deze OPA KIP OVERLEDEN In Dreischor is hedenmiddag over leden de oudste mannelijke inwoner van Nederland, de heer J. Kip. Op 18 maart jl. vierde h(j zijn 107de verjaardag. bijeenkomst, die toch zo'n interessant onderwerp behandelde, nl. ,,'t Goede Kinderboek", door zo weinig le<fen werd bezocht. De presidente, mevr. Mekers-Hen- driks, opende de vergadering met een woord van welkom speciaal tot de g. a., pastoor J. Gussenhoven, en de gast-spreker, de heer Bresser. Zij deelde nog mede, dat de col lecte op Christus Koningdag 92. han opgebracht en dankte ieder die hiervoor gecollecteerd had. Hierna kreeg de heer Bresser het woord over het onderwerp „t Goede Kinderboek". Hij besprak hier de invloed van het boek in 't algemeen en die van het kinderleven in het bij zonder. Op een prettige en interes sante wijze vertelde hij wat het boek in het kinderleven betekende. Aan het slot sprak hij de wens uit dat hy meer belangstelling en liefde voor het kinderboek had gekweekt. Namens I.D.I.L. te Tilburg was op deze avond ook een groot aantal kin derboeken tentoongesteld en iedereen kon met het oog op de a.s. St. Nico laas een keuze maken voor al hun kinderen in elke leeftyd. De presi dente sloot de büeenkomst met een woord van speciale dank tot de heer Bresser, die zoveel interessante pun ten had belicht. „Geheime Kerstloterij", Weder om wordt door de R.K. Jeugdbewe ging een lotery georganiseerd en wel een Geheime Kerstloterij. Het beslis sende lot zal hier weer bepaald wor den door een combinatie van letters en cyfers. Het is zeker de moeite waard om aan de loterij mee te doen, want dan bestaat de kans dat u een van de 15 vette konijnen met Kerstmis in de pan hebt liggen. De loten zullen za terdag a.s. worden verkocht tussen half drie en half zes door middel van een huis-aan-huis actie. De bekendmaking van het geheim zal plaats hebben op 20 december a.s. De baten zyn voor de gezamenlijke jeugdbewegingen t.w. de verkenners, de jongejisclub, welpen, gidsen en kabouters. Raadsvergadering. De raad de zer gemeente komt dinsdag 25 nov. a.s. openbare vergadering by een. Ter behandeling staat op de agenda o.m. een voorstel van b. en w. tot vaststelling van een verordening be treffende het verbod tot het verstrek ken van alcoholhoudende dranken aan bepaalde personen. Voorstel van b. en w. om te bepalen dat de vast- telling van een partieel uitbreidings plan in onderdelen voor de gronden gelegen in de Zwanenburgerpolder wordt voorbereid. Voorstel van b. en w. inzake verhoging van 3e water leidingtarieven. Uitvoering Door „Sassenheims Christelyke Mannenkoor" zal op dinsdag 25 november a.s. in 't Tref punt alhier, een concert worden ge geven onder leiding van de heer Job de Vries. Hieraan werken o.m. mede Caroline van Dorpvan Heiningen, Nanne de Vries, Wim van Duyn en Piet van Zoen. Werken zullen wor den uitgevoerd van Handel, Schu bert, Mozart, Weber en Gounod. WASSENAAR ST. NICOLAAS KOMT ZATERDAG Ter gelegenheid van de „Spaanse weken", die de Wassenaaxse Midden standsactie op het ogenblik organi seert met voor iedereen de kans om reizen te winnen ter waarde van 1000,— 600 en 400 zal zater dagmiddag Sint Nicolaa- zyn intrede doen in Wassenaar. Om half drie wordt de Sint per chip verwaohl in de Haven. Hij zal daar namens het gemeentebestuur worden verwelkomd door wethouder mr. dr. J. Hazenberg. De kapel van het Marine Vliegkamp Valkenburg zal deze aankomst mu zikaal opluisteren. Begeleid door spaanse edelen te paard zal de Sint, voorafgegaan door de muziekvereni ging Excelsior, een rondrit maken langs de volgende route: Oostdorper- weg, Roezensteinetraat, Williibrordus- straat, Chr. de Wettstraat, van Zuylen van Nijeveldatraat, Middelweg, Ro- zenplein, Rozenstraat, Ry kastraat weg, van Zuylen van Nyeveltstraat. Na een pauze zal de stoet, nu met begeleiding van de muziekvereniging St. Lauren- tius te Voorschoten als volgt verder rijden: Santihorstlaan, Zijllaan, Lange Kerkdam, Hoflaan, Burchtplein, Rid derlaan, Kerkatraat, Korenlaan, Mo lenplein, Gravestraat, Langstraat, Schoolstraat, Achterweg, van Hogen- dorpstraat, van Limburg Stirumstr., Joh. de Wittstraat, Grevestraat, Mo lenplein, waar het eindpunt is van de rondrit. Arka viert zilveren jubileum. Zondag a.s. zal de afdeling Wassenaar van de ARKA (Algemene r.k. ambte naren vereniging) het 25-jarig be staan vieren. Een feestcommissie, be staande uit de heden M. J. L. N. Mim- pen en B. W. van Venrooy heeft een jubileumviering voorbereid, die om kwart voor negen in de parochiekerk van St. Willibrord aanvangt met een Hoogmis tot intentie van de afdeling, op te dragen door de geestelyk advi seur, kapelaan G. H. Lagerberg. Daar na is er een feesteiyk ontbijt, waar aan een aantal genodigden, onder wie de burgemeester van Wassenaar zul len aanzitten. Om kwart voor 8 des avonds begint een feestavond in het verenigingsgebouw, die verzorgd zal worden door het Haarlems Radio Ca baret onder leiding van Harry Meyer. De afdeling telt 7 leden, die sedert de oprichting lid zyn, nl. mej. W. M. A. Kemper en de heren A. C. J. Bik, H. J. D. Brandes, "L A. M. G. ten Har kei, J. G. Knijnenburg, Th. van der Krogt en W. F. C. M. Smeets. odel P°"'0,on5 ,ov°° ïfchebaiKl, P'imo Slreep8essin 3 Kamerjassen zuiver wol - royale pa«- vorm prachtige afwer king - In warme unl kleuren en rijke OC streepdessins no-iron - zware kwaliteit no-iron poplin, luxe afwerking n Q7 5 met paspei c°in de feU's zuiver woi Pasvorm Loop vrij binnen - Kijk vrij binnen PeektCloppenburg ZWAMMERDAM Inschrijving, Voor de bouw van de Chr. Nat. School (6 klassen), ter rein Vinkebuurt, schreven in: Fa. Magré, Alphen a. d. Ryn voor 222 070; H. Hennipman, Leiderdorp 220.710; D. C. v. Kints, Langeraar ƒ218.670; A. Vonk, Alphen a. d. Rijn 215.000; fa. Duivesteen, Den Haag ƒ211.500; fa. P. v. d. Schoot, Tilburg ƒ208.400; fa. Wentink, Alphen a. d. Ryn ƒ205.100; Bouwmy. v. d. San- den, Utrecht ƒ200.500, N. V Houben, Naarden 200."00; fa. B. Sluyter, Amsterdam 195.500; fa. J. H. v. Er ven en Zn., Utrecht 192.500; fa. Hilgeman, Linschoten 191.500; fa. A. J. Langeveld, Leiden 191.000; K. Bakker, Den Haag voor 190.000; fa. H. Stekelenburg, Utrecht 189.000; A. den Ouden, Gouda voor 189.400; fa. M. v. d. Bent, Wassenaar f 188.500; fa. J v. d. Velden, en Fyan, Gouda 188.400; A. v. d. Lek, Bergambacht 180.650; fa. Gessman en Zoete- meyer, Alphen a. d. Ryn 186.590; fa. v. d. Heyden, Woerden 186.220; fa. A. de Rooij, Boskoop 185.925; J. v. Vliet, Aarlanderveen 184.750; C. Oudevest, Rynsaterw. 184.500; Jansen's Aannemingsbedrijf, Velp 183.500; fa. Noorlanaer, Leiden voor 183.200; E. W. Blazer, Rynsaterw. 183.400; Langeveld en v. Oosterom, Alphen a. d. Ryn f 183.200; fa. Flan- deryn en van Egdom, Bodegraven 181.040; D. v. Geest, Zwammerdam 1877.600; A. de Weerdt, Katwijk aan Zee 177.350; H. Judenes, Alphen a. d. Ryn 177.500; W. F. Mulckhui- zen, Woerden 176.513; fa. Kwakken- bos, Nieuwkoop 170.500; Gebr. den Ouden, Alphen a. d. Ryn 175.400: J. v. d. Kooy, Boskoop f 173.660; W. Mulckhuizen, Bodegraven 166.500. Raming maart 1958 was f 176.100. De gunning .s aangehouden. 0UD-ADE Geslaagd. Op de te Amsterdam gehouden examens voor kruideniers vakbekwaamheid slaagde mej. Truus van der Poel Dd., alhier. Marktberichten LEIDEN, 21 nov. Groente. Ap pelen 7—22; Druiven 1.— Andyvie 1935; Kroten 69; Boerenkool 6 10; Rode kool 8—15; Gele kool 1011 Groene kooi 7—12; Witte kool 8; Prei 1018; Stoofsla 15; Spruiten A 30— 52; idem B 3048; Tomaten A 2178 idem B 2888; idem C 2049; Uien 5—13; Waspeen 7—22; Witlof 1876: per 100 kg. Bloemkool A 55; idem B 1343; idem C 10; Knolseldery 3—14 Sla A 10.4018.90; idem B 5—12 per 100 stuks; Bospeen 3032; Peterselie 30—34; Selderij 3.70—5.80 p. 100 bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3