D0C0S stelde zege op T0NEGID0 na de rust veilig (3-1) Geel Wii dwong Foreholie een gelijk spel af (1-1) Gewest Z.H. van de KNSB hield sfeervolle jaarvergadering Kampioenswedstrijden vastgesteld; vurig pleidooi voor verhoogde contributie MAANDAG 17 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 UV5 miste de boot tegen hekkesluiter Zeist en verloor: 3-4 Zwakke leiding van scheidsrechter beinvloedde het spel ongunstig Het feit ligt er dan weer: UVS heeft verloren en van haar zwakste tegenstander in haar afdeling: hekkesluiter Zeist. Voorop gesteld zij, dat de Leidse Blauwwitten deze ne derlaag aan zichzelf te wijten heb ben. Toen zij een 20 en later'zelfs nog een 3—1 voorsprong hadden, ge loofden zij het wel weer zo langza merhand en toen Zeist meer en meer kwam opzetten, hoewel niet zonder hard spel, stelde UVS daar eenzelf de speltype tegenover. Overtredingen aan de lopende band en aan beide zijden liet de scheidsrechter over zijn kant gaan en al trachtte hij de lei ding in handen te houden, hij praat te veel te veel met de spelers, wat aan zijn prestige niet ten goede kwam. Erger was evenwel, dat zijn zwakke leiding een stempel ten na dele op het spel legde, zodat het ten slotte aan zijn onvoldoende leiding te wijten was, dat het spel rommelig en onnodig hard werd. UVS kreeg bij een 31 voorsprong een strafschop tegen zich wegens ongeoorloofd spel van Kluyvers, die zijn tegenstanders inderdaad dik wijls hard op de huid kan zitten. Wij van Verkuylen in de andere hoek van het doel terecht kwam (21) Dit zette Zeist tot volhouden aan, maar onveranderd kwam de rust. Na de hervatting moest Zeist tegen de laagstaande zon in spelen, het geen een handicap was, die UVS niet heeft weten uit te buiten. Wel zorg de Fr. v. d. Zeeuw op beheerste wij ze bij een algemene UVS-aanval voor het derde doelpunt (31), doch toen vielde strafschop tegen Kluy vers, welke door rechtshalf Sluyk werd benut via de vingertoppen van Van Putten (32). Steeds feller kwam Zeist daarna opzetten, maar UVS hield nog stand, hoewel het verrassende spel van de gasten het hele Leidse team uit elkaar haalde. Aan beide zijden werden nog wel kansen gemist en bij een fraaie kop bal van Henny Bekkering kopte een Zeist-speler het leer iut het doel. Na een kwartier slaagde rechtsbuiten De Jong erin na goed werk van v. Rhee- nen de stand gelijk te maken (3-3) en Zeist oefende steeds grote druk op het UVS-doel uit. Cor v. d. Zeeuw had nog kans weer de leiding voor UVS te veroveren, doch na zijn solo- nemen aan, dat de scheidsrechter ren schoot hij over de Zeist-keeper hem terecht bestrafte, maar daarna heen tegen de lat. N» goed 'n half had hij er zeker nog wel meer kun- uur wist v. Rheenen tenslotte met nen toekennen, aan beide kanten. En een fraai schot uit een corner Zeist dat deed hij niet, hetgeen een vrij- de leiding te geven (3—4). Hoe UVS brief werd voor de spelers om maar daarna ook werkte in deze stand raak te spelen. En dat vonden we heel erg jammer. Na deze voor ons jammer ge noeg te harde inleiding, nog iets over het scoreverloop. Zeist koos de zon in de rug en was aanvankelijk het meest in de aanval. Toen UVS evenwel inge speeld was, gaf Filippo een goede pass naar W. Bekkering, die na 11 minuten de score opende (10). Het spel golfde daarna enige tijd op en neer, maar toen Henny Bekkering met een handig tikje de bal voor de voeten van Filippo speelde, onder nam deze een soloren en terwijl de keeper aarzelde met uitlopen, schoot de UVS-er langs hem heen in de kleinste hoek (20). Een bemoedi gend begin, maar zoals reeds dik wijls vroeger, bleek UVS het al weer welletjes te vinden. Slecht plaatsen, weinig tempo, te lang treu zelen enz. deden verschillende aan vallen op niets uitlopen. G. Devilee schoot eenmaan van dichtbij naast doel, aan de andere kant kreeg De Jong een kans, om toen v. Putten kwam geen verandering meer. BOSKOOP—AMMERSTOL 4—0 Tengevolge van de dikke mist, welke zich reeds spoedig na het be gin over het veld uitspreidde, werd deze wedstrijd vtUtoel geheel een schimmenspel, waaruit men af en toe een speler met de bal, of alleen de bal over het veld zag gaan. Beide elftallen speelden maar een pover spelletje. Na 7 minuten viel het eer ste doelpunt toen uit een voorzet van rechts v. Bemrnel ineens inschoot (1—0). Hierop volgde even een op leving bij de bezoekers, doch zij kon den het doelman Straver niet lastig maken. Na een half uur werd het 20 door toedoen van v. Leeuwen. Na de rust bleef het een rommelig heen en weer getrap totdat Boskoop weer even beter ging spelen, hetgeen direct weer tot een doelpunt leidde, waarvan v. Oostrom de maker was (3—-0Beide partijen vonden dit blijkbaar voldoende, doch kort voor het einde werd midvoor Loef ten val gebracht en uit de vrije trap, welke daarvoor werd toegekend, werd de bal nogmaals in het net gejaagd (40). Steeds moeilijker werd het om de spelers en de bal te volgen, doch de stand bleef ongewijzigd. In een sportieve en faire wedstrijd heeft Docos aan de Boshuizerkade een 31 overwinning behaald op het Voorburgse Tonegido. Maar om tot deze overwinning te komen hebbeh de rood-witten zich geheel moeten geven, want Tonegido, dat met een verjongd elftal aantrad, heeft tweemaal toe onsnapte het doel op wonderbaarlijke wijze aan doorbo ring. In de 30 min. kon keeper Wanst met een mooie safe redding brehgen. Tonegido verkreeg een licht over wicht, maar het succes kwam toch aan de andere kant. Jan van Marwijk van links een scherpe voorzet, hoorlijk partij gegeven. Pas in de waaruit de bal bij de rechterpaal be- tweede helft kon Docos haar over winning veilig stellen. Reeds in de eerste minuut mocht Docos een corner nemen, die echter niets opleverde. Hierna volgde een periode waarin beide ploegen beurten in de aanval waren, waarbij vooral Tonegido met mooie open aanvallen de verdediging van Docos aan het werken zette. Maar voor het doel ontbrak het beslissende schot. In de 22e minuut ontstond er een ge vaarlijk moment voor het Tonegido- doel. Jan van Marwijk had de bal voor het doel gebracht. Maar Blauw Zwart dwong LFC gisteren in Wassenaar tot gelijk spel Blauw Zwart heeft gistermiddag op eigen terrein een goede prestatie ge leverd door tegen het sterke LFC een gelijk spel te behalen. Het is een spannende wedstrijd geweest. Direct al na de aftrap ondernam Blauw Zwart de eerste aanvallen op de Leidse veste, die echter goed ver- Teylingen verloor onfortuinlijk van bezoekend Concordia Weer heeft het Teylingenelftal een nederlaag moeten slikken, al moeten we toegeven, dat Teylingen ook geen klein beetje gelpk heeft gehad. In tegendeel, meerdere malen dachten we een zeker doelpunt te tellen, maar óf de lat, óf de keeper stonden in de weg. Eenmaal zelfs een back die een bal vóór de doelmond met de hand opving, waarvoor de slecht leidende scheidsrechter eenbuitenspelbal gaf onder hevig protest van alle spe lers en supporters! Concordia won de toss en Teylingen nam na aftrap het initiatief in handen en forceerde een corner. Deze werd achter geschoten. Uit een verre trap van Zoet kwam de bal weer voor het Concordiadoel, het werd weer corner. Goed genomen uit doel was, in te schieten, maar De I0Hte0nvdanSdeeoPndhk 'T f 1 d^doofn^Siflope^vIn^Tei» fnhet Jïïd ierug Na de dlrde có?- I 2358,1 we de bal in de ,ouwen ner tegen UVS volgde een zware Hierna kreeg Hooijmans een pracht- aanval op het UVS-doel. Linksbin-1 kans. maar die Corcordiakeeper nen Oeshof schoot hard in en Van werkte de bal nog juist weg. Toen er Putten zou de bal gehad hebben, wa re het niet, dat het leer via het hoofd FLUKS—ROODENBURG 2—1. De thuisclub, die vorige week te gen LFC een dike nederlaag kreeg te slikken, heeft kans gezien Rooden- burg een eerste nederlaag toe te brengen, waardoor de kansen van vele clubs weer aanmerkelijk zijn ge stegen. Het werd een slechte wed strijd van twee gelijkwaardige ploe gen, echter met voorhoeden die het schieten nog moeten leren. Het eer ste kwartier deed Roodenburg het nog redelijk, maar. zoals reeds ge zegd, alle kansen werden gemist. Na een half uur vloog de linksbuiten van Fluks langs Henaen en gaf kee per Keereweer geen kans (10). Beide doelen kwamen nog vaak in gevaar en tot driemaal toe wist Roo denburg nog een corner te forceren, Nauwelijks enkele minuten na rust greep Keereweeer tevergeefs naar een hard schot en kon de thuis club een veilige 2—0 voorsprong ne men. Roodenburg werd hierdoor wat wakker geschud maar de thuis club zag het gevaar in en trok de gehele ploeg in de verdediging, waardoor het voor de Leidse Hout bewoners een hopeloze taak bleek doelpunten te maken. Memoreren wij houden een kwartier gespeeld was, kreeg Teylingen zijn derde corner. De ach terhoede werkte goed weg. Het spel, dat niet erg aantrekkelijk was van weerskanten, golfde heen en weer. Wel kwamen de gasten meer opzet ten, maar verder dan enige corners, die niets opleverden kwam het niet. Kort vóór de rust nog enige goede aanvallen, beide keepers toonden hierbij in vorm te zijn en keerden het gevaar. De rust brak aan met 0—1. Direkt na de thee zien we Lange- laan van Teylingen er alleen met de bal vandoor gaan; hij stormde op doel af, een schot, via de lat over. Even later was het Concordia, die een mooie corner neemt, doch de bal werd overgekopt. Teylingen kwam steeds beter op toeren en aanval na aanval werd op gezet, maar de kee per was prima. Eenmaal werd er al gejuicht toen Hooijmans een pracht- kopstoot gaf, doch weer was het de lat, die redding bracht. Kort hierop gebeurde het bovenstaande handsge- val waarbij scheidsrechter buitenspel gaf! Het spel werd hierna wat feller. Teylingen, wat gedeprimeerd, liet de moed zakken en hiervan maakte Concordia gebruik. Toen de rechts back van Teylingen miste maakte de midhalf er een keurig doelpunt van (02). Teylingen werd weer wak ker en stormde op het doel af; weer werd er door Concordia hands ge maakt in het doelgebied, doch nu durfde de scheidsrechter1 niets an ders dan penalty te geven. Hooger- vorst voltrok het vonnis. De keeper hield de bal nog half, maar 't gladde ding schoof onder hem door (1—2). Nu zette Teylingen nog enige mooie aanvallen op, maar de stand van de ze niet fraaie strijd bleef hetzelfde. De voetballandenwedstrijd Portu galZuidafrika, gisteren te Lisabon ge speeld eindigde in een 31 zege voor de Portugezen. Bij de rust was de stand 20 in het voordeel van Portugal. dedigd werd. Na een kwartier scoor de Blauw Zwart, maar de scheids rechter kende het doelpunt niet toe, omdat het gemaakt was in buiten spelpositie. Toch lukte het de thuis club voor de rust een voorsprong te nemen. Het was J. v. d. Kooij, die na een fraaie combinatie op de linker vleugel onhoudbaar inschoot (10). Na de rust gaf LFC de toon aan. Met snel spel wisten de bezoekers keer op keer in de aanval te komen, maar de afwerking liet te wensen over en daardoor bleef de Wassenaar- se verdèdiging de situatie telkens meester. Een aanval van Blauw Zwart, ongeveer 10 minuten na rust leverde een doelpunt op door een kopbal van Van Dongen. Maar ook deze treffer werd niet geteld, nu wegens freekick. De strijd werd spannender. Een kwartier voor het einde kwam de stand in evenwicht na een bijzonder mooie aanval van de snelle Leidse voorhoede (11). Een kans op een overwinning voor de thuisclub ging verloren toen J. Dekleermaeker iets te zacht de keeper passeerde en een van de Leidse backs nog juist de bal op de doellijn wist weg te werken. OLYMPIA—LUGDUNUM 2—1. Ondanks deze nederlaag speelden de Kikkers een goede wedstrijd en was van een bepaald overwicht geen sprake. Even later nam Olympia uit een strafschop de leiding 21 en hoe groenwit zich ook inspande en legio kansen kreeg, bleef de stand tot rust onveranderd. In de tweede helft bleek Olympia veel sterker maar goed verdedigen deed ook voor de thuisclub vele kan sen verloren gaan. Lugdunum hield moedig vol en weer raakte het spel verdeeld met beide doelen om beur ten in gevaar. Olympia met de over winning in 't zicht, speelde uiterst voorzichtig en waar ook de Lugdu- num-voorhoede geen kans zag de sterke achterhoede te omspelen, bleef de stand onveranderd. Groenwit heeft in deze strijd hard gewerkt maar miste een schutter. landde. Hoewel keeper Vingerling de bal in eerste instantie opving, liet hij hem toch uit zijn handen glijden en een klein tikje was voldoende voor het eerste Docos-doelpunt (10). Dit gebeurde in de 35e minuut. Even la ter liet spil Ouwerling zijn ploeg weer juichen toen hij de bal uit een vrije trap hard in het doel schoot. Maar scheidsrechter Ten Brink had een onrechtmatigheid geconstateerd en dus ging het feest niet door. Tonegido, dat reeds met twee in vallers de wedstrijd was begonnen, kwam na de rust met nog een derde invaller in het veld. Toch waren het de gasten, die het eerst enkele ge vaarlijke aanvallen opbouwden, ech ter zonder succes. Ook Joost van Marwijk, aan de andere kant, was niet gelukkig, toen de bal, inplaats van onder, boven de lat verdween. Dank zij het goede weer werd er in een vrij hoog tempo gespeeld, met kansen voor beide ploegen. Eén van die kannen werd in de 17e minuut door Docos benut. Jan van Marwijk gaf vanaf links scherp voor en toen de keeper en back de bal misten, kwam deze terecht bij de vrijstaande Henny Stuifzand, die met een klein tikje er 20 van maakte. Dit maakte de geheel in het zwart spelende Voorburgers een tikje moedeloos en zo kon het gebeuren dat Jan van Marwijk in de 22e min. keeper Vin gerling voor de derde maal passeerde (30). Hierna zakte het tempo enigszins, hoewel beide ploegen nog enkele kansen kregen. Bij een Tone- gido-aanval werd een speler in het strafschopgebied wat te hardhandig aangevallen, wat de arbiter besloot te straffen met een penalty. Midvoor Thoms scoorde toen op een schoen en een kous het welverdiende tegenpuntje, al had dit beter op een mooiere wijze tot stand kunnen ko men. Zo eindigde deze van beide zij den goed gespeelde wedstrijd. DE KNVB-POOL MET RUIM 400.000 INZET. Hoe dichter de beslissing over de KNVB-pool nadert, hoe groter wordt de inzet ervan. Deze week werd de vier ton overschreden: 406.473 uit een deelname van 270.650 leden. Zo doende bedraagt de eerste prijs i 113.812, de tweede ƒ48.776. De ver- tassende uitslagen ten spijt, waren er gisteravond al drie deelnemers met 14 pnt. en omstreeks twintig met 13 punten. ALPHL4GD A 0—4. Alphia heeft haar eerste nederlaag gekregen van het Loosduinse GDA Met Q4 gingen de punten met de gasten mee. Het Alphia-team was volkomen van slag. De oorzaak lag misschien in het falen van linksach ter Bouthoorn. Deze speler, die zich dermate verwondde in de wedstrijd van vorige week, dat de wond ge hecht moest worden was, nadat za terdagmorgen de hechsels waren verwijderd, weer van de partij. Al phia was niet te herkennen van de vorige wedstrijden. Alles ging stroef. Hoe geheel anders was dit bij de gas ten, want met een fris spel werd de Alphia-defensie voor problemen ge steld, welke zij niet altijd wist op te lossen. Zo kon de midvoor een fout afstraffen van aanvoerder Bouthoorn en GDA leidde (01). De midvoor van Alphia had bepaald pech toen een keihard ingeschoten bal door een GDA-verdediger uit het doel werd gekopt. GDA wist meestal geleid door haar linkervleugel nogal eens gevaar in de Alphia-achterhoede te brengen, maar het juiste schot orvJ.- brak. Nog voor de rust werd het 0—2 toen Bouthoorn verkeerd terug speel de. Na de hervatting aanvankelijk een aanvallend GDO, maar Alphia wist later het initiatief te nemen. Tot tweemaal toe kreeg Alphia de kans om te scoren, maar beide keren faal den Bouthoorn en de Jong. Met vloeiend spel kwam GDA in de meerderheid en mede doordat Alphia nog verder afzakte, kwam zij er wei nig meer aan te pas. Met nog twee gave doelpunten wist GDA de score op te voeren (04). Een uitslag, die de verhouding goed weergaf. We we ten dat de Oranje-witten veel beter kunnen en hopelijk hebben zij lering uit deze wedstrijd getrokken. Hoewel de thuisclub de beste kan sen had om beide punten in de wacht te slepen, is het toch een draw ge worden. De gasten begonnen enthou siast, waaruit de eerste hoekschop tot stand kwam. Toen Foreholte naar voren kwam, maar de G.W.-keeper op z'n post vond, kregen kort daarop de gasten bijna een scoringskans. Warmerd_m werd gepasseerd, maar keeper v. Dijk greep resoluut in. Ongeveer 20 minuten ging de strijd vrijwel gelijk op. Hierna werden de Voorhouters iets agressiever, de 1.- binnen schoot tegen de lat en even later, bij een pass van rechts, werd een meter voor de G.W.-veste door v. Wouw te zacht op de keeper ge plaatst. Foreholte bleef aanvallen en nog een hard schot van v. Heek te gen het houtwerk. Hoewel Chouf- four was uitgevallen kwamen in het laatste kwartier onze stadgenoten ge vaarlijk opzetten. Steeds golfde het spel op de Fluks-helft totdat Van Heek eindelijk succes had (21). Nog even werd de strijd feller, maar ondanks alle moedige pogingen bleef de stand onveranderd en was de eer ste nederlaag een feit. V.F.C.—WASSENAAR 2—1 Het eerste doelpunt in deze wed strijd, die op een vrij zwaar te be spelen terrein gespeeld werd, kwam al na drie minuten. Klinkhamer los- Grote belangstelling bestond er ditmaal weer voor de jaarvergadering van het Gewest Zuid-Holland van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond, welke zaterdag in „De Harmonie" te Vlaardingen werd ge- aarbij die ochte kameraad- te een schot, dat nhappelijke sfeer heerste, die deze gaderingen steeds kenmerkt. Dit werd nog geaccentueerd door het feit, dat men vergaderde in de plaats, waar de voor zitter van het Gewest, mr. J. Heusdens burgemeester is, terwijl door de harte lijke ontvangst ten gemeentehuize bleek, dat Vlaardingen in de schaatssport in het bijzonder en de ijssport in het algemeen een warm hart toedraagt. Te half twaalf opende mr. J. Heusdens de bijeenkomst, herdacht met enkele woorden het overleden bestuurslid, de heer Jac. G. Voorsluys uit Schoonhoven, richtte woorden van gelukwens tot de secretaris, de heer Jac. van Dissel, die enkele dagen geleden de koninglijke on derscheiding van ridder in de Orde van Oranje Nassau had ontvangen en sprak via een van de i woorden van dank tot de penningmees- verdween (01). VFC ondernam een tegenoffensief en er ontstonden en kele hachelijke situaties voor het Wassenaarse doel, waaruit echter schillende afdelingen weer heeft reisd om vooral te zorgen voor I trainingscentra. Spr. memoreerde voorts het door Joan Haanappel behaalde kam geen doelpunten, wel enkele hoek- pioenschap in het kunstrijden en richtte schappen voortkwamen. Na een half i woord van welkom tot de uur spelen bracht VFC de stand op deling Papendrecht, terwijl hij mede- gelijke voet dank zij een rake kop-1 deelde, dat de Ned. IJsdansclub tot de bal van Groenendijk (11). Een bond is toegetreden. spannende situatie ontstond, toen El-| Spr. wees er verder op, dat de twee 0 ligens de VFS-doelman de bal wisti ijsloze winters, die we thans achter de staat, dat de gemeentebesturen te ontfutselen, maar een toeschieten-rug hebben, een gevaar inhouden voor 4 J* de back wist het gevaar te keren. Een de toekomst van de Ned. schaatssport, doelpunt van Elligens werd niet toe-: omdat we daardoor de aansluiting mis gekend, omdat volgens de grensrech-1 sen met twee jeugdjaargangen, doch hij ter de bal al eerder over de lijn ge-' J VMBP weest was, hetgeen door menigeen ernstig betwijfeld werd. Ook in de tweede helft gaven bei sprak de overtuiging uit, dat de KNSB alle middelen zal aanwenden om de jeugd die enkele verloren jaren te doen inhalen. x- „nnM, Wat de prestaties onzer rijders in het de ploegen elkaar weinig toe. Vooral betreft, voelde spr. het heus do laatste minuten waren uiterst nict >ls een ^hande, dat wij daar niet spannend. Een strafschop werd door de eerste plaatsen bezetten, want er zijn Wassenaar-doelman Vos gestopt. En wei meer sporten, waarin wij niet uit- in de allerlaatste minuut, toen Was- blinken en waarvoor tenslotte meer senaar weer zwaar gestraft werd met oefengelegenheid is dan voor de schaats- een penalty, was het wel raak en kon sport. Zaak is het evenwel volle aandacht VFC zich winnaar noemen (2—1). 'te besteden aan de binnenlandse sport de KNSB-contributie nogal deimng op het ijs, zodra daartoe maar gelegen heid is. Daarom valt het mooie werk van de heer Stroombeek toe te juichen, die er weer opuit is getrokken om trainings centra op te richten, welke thans ge vestigd zijn te Roelafarendsveen, Lei derdorp, Ter Aar, Giessen, Nieuwkerk, Handinxveld, Alblasserdam, Zuid Beijer- land en Strtjen. Zodra er ijs is zullen de afdelingen hebben te zorgen voor het organiseren van tochten, voor het aanbrengen van afzettingen, het voorkomen van het open houden van wateren tot het laatste ogen blik en in verband hiermede te trachten tijdig contracten te leggen met de over heid, om hiervoor een zo goed moge lijke oplossing te krijgen. De vorig jaar ingestelde commissie voor de jeugdschaatssport is nog niet van de grond door het tussentijds aftreden van de voorzitter. Thans treedt de heer F. R. M. Meltzer, burgemeester van Schipluiden als zodanig op. De eerste activiteit dezer commissie zal zijn de scholen in te'schakelen voor schaatstoer- tochten, welke zullen leiden tot het jeugdschaatsdiploma en het ligt in het voornemen hiervoor bij de Haagse scho len te starten. Spr. wekte de afdelingsbesturen op goed te zorgen voor het onderhoud van ijsbanen en verlichting daarvan en be treurde het te moeten zeggen, dat er nog verschillende gemeenten zijn, waar geen ijsbaan is, waarbij hij o.m. dacht aan Voorburg en Vlaardingen (Foei, riep uit de vergadering). Daartegenover Léi- derdorp en Voorhout bv. de zorg voor een ijsbaan op zich hebben genomen, terwijl spr. deze morgen nog bericht kreeg dat men ergens uit de burgerij 40.000 heeft bijeengebracht voor de aanleg van een ijsbaan. Spr. dacht voorts aan combinaties van de ijsbaan met an dere sporten. Wijl men een ijsbaan soms voor 2 of 3 dagen gebruikt, is de aanleg niet altijd verantwoord Hij dacht daar om aan het samengaan of samenwerken met ruitersport, atletiek, kamperen, ter rein voor africhten van politiehonden verschillende afdelingen tengevolge heeit gehad, doch spr. deed een dringend be roep om het genomen besluit te eerbie digen. Hierna werd met de afwerking van de agenda begonnen. Notulen van de vo rige vergadering en jaarverslag van secreta en penningmeester werden z.h.st. goedgekeurd* Het financieel ver slag gaf aan inkomsten en uit6aven een bedrag van 9628,met een saldo van 97, waarbij dient opgemerkt te worden, dat een bedrag van 1900 werd geno men uit het reservefonds. Hierna werd de vergadering geschorst voor een ontvangst ten stadhuize door het gemeentebestuur van Vlaardingen waar het voltallige college van wethou ders aanwezig was en loco-burgemeester wethc :der voor de sportzaken, de heer A. K. van Minnen, in een handig samen spel met mr. J. Heusdens, die als burge meester thans gast was van zijn wethou derscollege, in een allergenoeglijkst sa menzijn, het wel en wee van Vlaardin gen en de ijssport aan een beschouwing onderwierp. De ontvangst werd beslo ten met het aanbieden van enige ver versingen, waarna in „De Harmonie" de lunch gehouden werd. Na heropening van de vergadering werden allereerst de verschillende kam pioenschappen toegewezen. De Lange- baanwedstrijden werden toegewezen aan Kralingen, nadat de afdeling Reeuwljk eveneens een poging Jaartoe had gedaan welke ter meerdere propaganda voor de ijssport werd ondersteund door de secre taris. de heer v. Dissel. De heer Kodde i Kralingen) wilde wel van de toezegging afzien, maar vroeg zich af of Reeuwijk wel in staat was die wedstrijden te organise ren en of het niet beter was een kleinere wedstrijd aan deze afdeling toe te wijzen Gaarne zegde hij namens Kralingen daar voor zijn steun toe. Besloten werd daarop aan Reeuwijk bv. een juniorenkampioen schap te geven. De wedstrijden In het schoonrijden worden in Berkenwoude gehouden (het kunst rijden werd gereserveerd voor de Hokij), de Lange-afstand (100 km.) was voor Maasland en de Kortebaan had twee gegadigden: Zuid Beijerland en Giessen Nieuwkerk. Bij loting werd dit kampi oenschap aan Giessen toegewezen. De afgevaardigde van Oud-Ade deed de vorig jaar toegewezen kampioenstitel voor de kortebaan-dames gestand, waar mee de vergadering eveneens accoord ging. Verkiezingen. De penningmeester, de Stroombeek werd bij acclamatie herko zen en in de vacature-Voorsluys werd voorzien door de benoeming van de heer C. van Vliet uit Berkenwoude, terwijl in de T.C. de vacature-Voorsluys werd ingenomen door de heer J. de Gruyter uit Schoonhoven. Het trainingsfonds. Bij de ingekomen stukken en medede lingen kwam het trainingsfonds ter spra ke, tot de instelling waarvan het vorig jaar besloten was. De voorz. deed een beroep op allen dit fonds zo krachtig mo gelijk te doen zijn, aangezien de meeste leden van de trainingsploeg uit het Ge west Zuid-Holland komen. Nadat de he ren Stroombeek en Schouten een krach tig woord ter aanbeveling hadden ge sproken, werd medegedeeld, dat de afd Wassenaar, die zelf geei ijsbaan heeft, besloten had hiervoor 50 af te dragen. Ter Aar deed de toezegging van 50 plus 95 van particulieren. Kralingen draagt jaarlijks 250 bij voor de hard rijders en zegde nog eens 250 toe vooï het kunstrijden, Alblasserdam 25 en Den Haag 25. een bedrag van rond 700. De contributie-verhoging. Bij de behandeling van de beschrij vingsbrief voor de algemene vergade ring van de KNSB, te Utrecht te houden, vormde alleen de vorig jaar doorgevoer de contributieverhoging een onderwerp van bespreking. Verschillende leden voerden daarover hei woord en wezen erop, dat het onmogelijk was uit de ge ringe contributie nog een verhoging af te dragen. Hele groepen van afdelingen weer was de F.-midvoor er als de kippen bij om de score te openen, maar miste de opgelegde kans. De tijd voor rust was het verder een strijd over en weer en met blanke stand werd aan de tweede helft be gonnen. Al spoedig ging Foreholte over rechts op het doel af, doch de mid voor kon niet scoren en de bal ging juist naast. Toen even een opdringen van Geel-Wit en uit een goede aan val nam de midvoor de leiding (01). Dit was het sein voor de gastheren om wat meer verrassing in hun spel te leggen. Ze forceerden vele hoekschoppen, -?hter doelpun ten bleven nog uit. Bij een corner, te veel naar achter geschoten, doel puntte Marijnen op sublieme wijze, wat echter door de arbiter niet werd toegekend, wegens buitenspel van de Foreholte midvoor van Wouw. Foreholte bleef dus tegen een ach terstand aankijken ondanks hun zwoegen. Geel-Wit kwam nog even terug waarbij zij het de Foreholte- achterhoede danig lastig maakte. Toen er nog 8 min. te spelen waren begon Foreholte een geweldig slot- offensief en kon het niet anders of er moest een wijziging in de stand komen. De achterhoede van Fore holte was zeer ver opgedrongen en Warmerdam gaf aan de midvoor P. v. Wouw een scoringskans, die ein delijk werd benut (11). De Geel- Wit-dfensie moest alle zeilen bijzet ten om onheil te voorkomen. Onder zeer veel spanning brak het einde aan van deze sportieve kamp. RKAVVHVV 3—0. Na het povere voetbal van vorige week bood het spel van RKAVV in de match tegen het 75 jaar oude HVV weer volop perspectief. De zeer vlug ge J. Demeyer bracht van links de bal door de Haagse verdediging, kwam daardoor vrij te staan en scoorde het eerste doelpunt na een kwartier spelen. (1—0). In de dertig- verklaarden zich tegen deze verhoging ste minuut was het v. d. Sman, die waarop de heer Wesselo, die met de heer Egas de KNSB op deze vergadering ver tegenwoordigde, aanvoerde, dat deze ver hoging toch op democratische wijze was doorgevoerd. Hij hield voorts een krach tig pleidooi voor de reorganisatie in de bond, die langzamerhand ten achter is gekomen op de verhoging van de levens standaard en vroeg spr.: „Wat is nu een verhoging van tien cent? Twee cigarettcn per jaar!" Spr. kon niet begrijpen, dat men dit niet zou over hebben voor een bond, die zorgt, dat Nederland in het buitenland een naam hoog houdt, althans tracht dit te doen. Het krachtig applaus van het merendeel der vergadering be wees, dat de woorden van de heer Wes selo hun uitwerking niet gemist hadden En de voorzitter onderstreepte deze woorden nog eens krachtig, erop wij zend, dat er voor exceptionele gevallen immer een uitzondering mogelijk is. Na koming van het besluit betekent tenslot te meer eenheid in de bond en in het Gewest. Hiermee was deze kwestie af gedaan. Tenslotte werd nog besloten de vol gende jaarvergadering in Gouda te hou- d-vi, waarbij de afdeling Reeuwijk alle krachten zal inspannen voor een goed P. onthaal. zich door de sterke HVV-verdediging wist door te dringen. Met de bal kwam hij in de doelmond en terwijl keeper Spekking bij zijn uitloop struikelde ging de bal over hem heen in het net (2—0). Na de thee begonnen de Hagenaars in een vlug tempo en zouden de roos getroffen hebben als leider van Oos ten niet op het laatste moment met een knalschot de bal naar de over zijde gedirigeerd had. Eindelijk een prachtkans voor de gasten. RKAVV beging in het strafschopgebied een overtreding en er volgde een penal ty. H- Rijkens plaatste zich achter de bal, doch schoot langs de grond recht op keeper van Brecht in, zodat ook deze unieke kans voor HVV verloren ging. RKAW liet zich in het vol gend halve uur niet onbetuigd. De druk op haar verdediging was wel zeer zwaar, maar de Leidschendam- mers lieten zich niet wegdrukken. De zesde corner bij HVV (een bij RK AW) bracht voor RKAVV het derde doelpunt. Demeyer nam de hoek schop, zette voor en M. v. d. Lubbe scoorde (30).

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8