Séjlfmm SmaGAT Diploma-zwemmen in de Overdekte DUINSTREEK K.V.P. aan Zee Retraitvereniging ,St. Agnes' (Warmond) vierde ernstig èn vrolijk leest Gemeenteraad van Lisse aanvaardt begroting ZATERDAG 8 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 V A O to LUSTRUM „NIEUW HOLLAND" De Volksdansgroep „Nieuw Hol land" viert zondag a.s. zijn eerste lustrum. De groep werd op 1 oktober 1953 opgericht en sloot zich onmid dellijk aan bij „De Spelevaart" de landelijke R. K, organisatie voor Volksdansgroepen. Er is een tijd geweest, dat „Nieuw Holland" het moeilijk had. In 1956 liep het ledental zelfs terug tot zes. Gelukkig echter groeide nieuwe belangstelling. Er kwamen meer le den, men gaf lessen op Endegeest en demonstraties van verschillende volksdansen voor allerlei jeugdver enigingen. In i957 .verd het groot Volksdansfeest gegeven met mede werking van een Indonesische stu denten-dansgroep. Na de heer T. Juffermans, die jam mer genoeg van Leiden afscheid moest nemen, trad als dansleider op, de heer Franssen uit Den Haag, die tot op de huidige dag de groep uit stekende diensten bewijst. Dit jaar trad voor het eerst ook het toneel groepje van „Nieuw Hol land" op 16 maart jl. werd een ge slaagd volksdansweekend in Bakkum gehouden. Zondaj, a.s. is het weer INENTINGEN TEGEN KINDERVERLAMMING TE LEIDEN De inentingen tegen Kinderverlam ming door de G.G. G.D. zullen in de week van 10 t.m. 15 november 1958 weer worden voortgezet. Dit zal weer plaats hebben in het gebouw van het St.-Antonius Club huis, Mare 43. In hoofdzaak zullen gedurende die week de 2e injecties worden gegeven aan de kinderen, geboren in 1950 en 1951. De oproep in gskaarten daarvoor zijn aan de ouders ter hand gesteld bij de eerste injectie. Deze oproepingskaaart moet worden meegebracht. .Verder kunnen kinderen geboren in 1950 en 1951, die in oktober j.J. niet verschenen zijn, alsnog de le injec tie ontvangen. Bovendien komen opnieuw nog in aanmerking kinderen geboren in de jaren 1957, 1956. 1954, 1953 en 1952, hetzij voor de le of 2e injectie, terwijl een aantal kinderen geboren in 1955, die tot heden de 3e injectie hebben gemist, deze alsnog kunnen ontvan gen. Ook in al deze gevallen geldt: Op roepingskaart meebrengen. De inentingstijden zijn weer van 9,00—12.00 uur en van 14,00—16.30 uur (zaterdag alleen 's morgens). Evenals vorige malen wordt weer een goede opkomst verwacht en dat ieder zich houdt aan de gegeven aan wijzingen. Voor het diploma-zwemmen vrij dagavond in „de Overdekte" slaag den de volgende meisjes en jongens: Diploma A: Ineke Zuidema. Tineke Goekoop. Sajkia Noordijk. Marijke Stoppels. Annie van Ameijden. Cris- tina de Nooijer. Hendrika den Heyer. Peet Coendert. Lieuwe Poort. Johan- nus Brasker. Jan de Bruyn. Richard Molleman. Peter Paauw. Johanna Aalbersberg. Anne Marie de Neef. Nelleke Burger. Max van Duuren. j Hendrikus van Bovene. Jan Lange. Frans van Wijck. Dirk v. d. Mey. Ca- tharina Mooten. Douke Spek. Else- lien Haantjes. Marieke v. d. Bos. Teunis Verbaan, Robby Rijken. Jan Krouwel. Willem Regeer. Roland Mulder. Gerja Groen. Jenny Kanis. Carola Holvast. Juroen Kuiters. Jac queline Kiel. Berry Dingjan. Diploma B: Jan Willems. Willem Wouda. Leendert Kuyper. Hendrik Glasbergen. Pieter Hernerik. Frede- rik Hazenoot. Rijk Luyendijk. Maria Hoek. Anneke Glasbergen. Ingrid Mulder. Aat Spek, Jacoba Kromhout, Leidse agenda ZONDAG 9 NOVEMBER Kath. Kapperspatroons „St. Fran- ciscus". Avondmis 18.30 uur nam, kapel Zusters Carmelitessen Haze- windsteeg. Daarna in Zomerzorg ong. 19.45 jaarrede van de voorzitter de heer E. M, Langezaal, optreden van het jongenskoor „De Groenvinken" o.l.v. de heer Schrama, Feestelijk sa menzijn. Reünie B,K. Lyceum, 10 uur plech tige H. Mis, Aula R.K. Lyceum 11 u. gezamenlijk ontbijt. 1 uur alg, leden vergadering. 3 uur voortzetting reü nie. 5.30 Diner in ,,'t Gulden Vlies". R.K. Instuif Herensingel. Dans avond „The Lucky Stars". Maria Gij- zensteeg, 8 uur nam. Volksdansfeest „Nieuw Holland", Foyer Gehoorzaal, 29 uur nam. MAANDAG 10 NOVEMBER Ars Aeraula. Opening tentoonstel ling 8 uur nam. Lakenhal. St. Adelbert. Algemene ledenver gadering. Gulden Vlies. 8.15 uur n.m De Natuurvriend. 8 uur nam. Ge bouw Steenschuur 6. Amateurfotografen. Doelen 8 uur nam DINSDAG 11 NOVEMBER Museum van Oudheden. Madame G. Paider over „Fontaine Valmont" 8 uur Museum Rapenburg. feest voor „Nieuw Holland", die nu ongeveer dertig leden telt. Men houdt een groot dansfeest in de foyer van de Stadsgpnoorzaal van 1421 uur onder leiding van een van Nederlands beste Volksdansleiders, de heer Th. v. d. Hey-'en uit Utrecht. In de maand oktober 1958 werd er bü de Leidsche Spaarbank inge legd ƒ1.411.651 en terugbetaald een bedrag van 1.187.882. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 659 en het aantal afbetaalde boekjes 254. Op 6.538 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd 141.964,bij geschreven. Er werden 834 spaar- busjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inh. van ƒ21.652,73 Het tegoed der 41.774 inleggers be droeg aan het einde der maand 29.499.152,19. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden is gisteren ge veild: herenhuis met tuin en garage te Oegstgeest, Prins Bernhardlaan 42 in bod op ƒ20.000,—, koper P. de Jongh te Leiden q.q. voor 21.100.—. Burgerlijke Stand Geboren. Johanna Geetruida d, v. C. Visser en A. Varkevlsser. Isaac Enoch z. v. J. C Kriek en L. Noort. Christina Maria d. v. W, J. Smits en C. Pouw. Jacobus Jesephus z. van H. J. Taskin en B. J. van Ameringen. Johannes Cornelis Maria z. v. B. J. M. van der Lans en W. J. B. van den Oever. Robert Bertram z. v. K. J. de Voes en M. C. Corts. Joke d. v, K. G Westerbeek en H. A. Teunissen. Irene d. v. L. P. Rietveld en J. Tukker. Overleden: G. D. Derksen 76 j weduwe van J. H, Roog. T, M. Kriek 73 j. echtgenote van M. C. van den Ing. Ondertrouwd: T. J. Smid-s er Segaar. M. P. Sips en D. Fakkel. E. Bogaerts en J. M. Duivesteijn. V. G, M. Gioia en A, M. de Goede. R. J. Kylstra en J, Matze. G. H. Holtslag en H. H. M. Terveer. T. J. P. van der Meij en A. M. Juffermans. C. J. de Croon en A. H. Mulder. J. C. Teske en E. J. Vreeken. N. L. Verhoeff en T. H. Oude Aünk. II. A. Verboom en K. de la Rie. R. A. Theeleo en E. G. Prinsen. D. Zwaan en J. G. Driessen W. T. Nieboer en A. M. Wagenaar N. Maarsen en E, J. van Ulden. J. van Oevern en S. van den Broek, J. Rou tier en J. C. van den Herik. C. J. la Lau en E. Binnendijk. C. W. Dem- menie en M. Borreman. A. H. S. Prins en E. M, M. Visser. J. van Gif fen en A. J. van der Zwart. J. H;lle- brand en P. Blok. C. J. W. van Wan rooi] en E, Planjer. RECHTSZAKEN Praktizfjnskaotoor van TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie* RECHTSZAKEN WEERSPANNIGE RUNSBURGER De procureur-generaal bij het Haags gerechtshof vorderde bevesti ging van het vonnis, waarbij de 22- jarig# H. de M. uit Rijnsburg we gens wederspannigheid was veroor deeld tot zes maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. „Ik voel me ten onrechte veroordeeld" zei de verdachte en hij betoogde dat hij op 12 januari niet betrokken was geweest bij een volksoploop in de Badstraat te Katwijk. Evenmin zou hg beschonken zijn geweest en ook zou hij de politieman die hem had v/illen arresteren geen verzet hebben geboden, kortom verdachte ontkende alles wat hem verweten werd. De procureur-generaal vond het bewijs geleverd. De ontkenning zag de procureur-generaal dan ook als een poging om er onderuit te komen Verdachte heeft geen gunstig atraf- verleden en van hem wordt gezegd dat hij iedereen in Katwijk terrori seert. aldus de procureur-generaal. Arrest 21 november. N00RDWUK Eigen afdeling Nadat enkele weken geleden het Kringbestuur Leiden van de K.V.P. een informatorische bespreking had gehouden met een aantal K.V.P.-le- den uit alle groeperingen (dit naar aanleiding van een verzoek van meerdere leden uit Noordwijk/zee om te komen tot een zelfstandige afd, van de K,V,P. te zee), heeft het Kringbestuur dit verzoek ingewil ligd. De begrenzing van de werkge bieden valt samen met de bestaande parochiegrenzen. DRIE GOUDEN ECHTPAREN, In één week tijd zullen drie echt paren in Noordwijk hun 50-jarige echtvereniging herdenken en wel op 11 nov. a.s. de heer en mevr. Wul- finghoff-Warmenhoven, op 12 nov. a.s. de heer en mevr. Wassing-v, d. Hoornaard en op 18 nov. a.s. de heer en mevrouw J. Mooijekind-Duiven- voorde, Snoekwedstrjjd. Onder het mot to „wie vangt de grootste snoek" heeft de „Sportvisser" ook dit jaar een snoekwedstrijd uitgeschreven van 15 sept. tot 15 jan a.s. Het eerste resultaat van deze wedstrijd Is: A. G. Hoogduin 9 pond 200 gram, J. Steen voorden 8 pond, G. Grimbergen 7 pond, 35 gram, C. Koppen 6 pond 350 gram, B. Steenvoorden 5 pond 250 gr. Tafeltennis r.k. T.O.V. Het eer ste herenteam blijft in de running en won nu met 73 var. DVS, de da mes incasseerden echter hun derde nederlaag. Het tweede team heren verloor van Wilhelmus en de c.-jun verloren in de Veen van Treffers Het programma voor de komende week is woensdag TOV 2—DTS 3, donderdag training voor dames en heren senioren, zaterdag 15 nov. trai nen jun. om 2.30 uur. Uitwedstrijden woensdag PTT 1—TOV 1 (dames). Bridge-competitle. De uitslag van wedstrijd voor de parencompe titie van de Bridgeclub „Noordwijk" gespeeld in café Flora is als volgt: 12 H. v. d. Voortpartner, 3. J. v. d. Berg—A. v. d. Holst, 4. Beugels- dijk—Hiep, 5. v. Kampen—Kaptein, 6. J. Vink—Mariano, 7. de Winter— Bakker, 8. L. v. d. HolstC. v. Eg mond. OEGSTGEEST Bejaardencentrum „Hofwijck", Op woensdag 12 november zal in Oegst- geest het pensiontehuis van het be jaardencentrum „Hofwyck" officieel in gebruik worden genomen. De hoofdingenieur van het proviniciaal bureau volkshuisvesting en bouw nijverheid, ir K. J. Mackenzie, zal de plechtigheid verrichten. Het bejaardencentrum omvat, be halve het pensiontehuis, nog 46 af zonderlijke bejaardenwoningen. Z0ETERMEER Het Gilde. De maandelijkse bij eenkomst van Het Gilde is deze keer wel bijzonder goed geslaagd, De voor zitster mevr. A. D. van Velzen—Pe- terse deelde in haar openingswoord mede. dat het eerste lustrum van de afdeling in gevierd zal worden op 10 december a.s. De viering vindt plaats in De Jonge Prins en wordt ver zorgd door een bekende conferen cier. Op deze avond zijn ook de echt genoten van de leden van harte wel kom. Een speciaal woord werd ge wijd aan de spaaractie De Zilver vloot, terwijl de aankoop van de Oranjekalender van Pro Juventute van harte werd aanbevolen. Hierna was het woord aan mevr. Staal—Van Sandvliet. Spr. gaf allereerst een kort overzicht van de geschiedenis van gpanje. Aan de hand van prach tige dia's nam spr. haar gehoor mede op een tocht door historisch en mo dern Spanje. Gewezen werd op de invloed van vooral de Moorse over heersers bij de verschillende bouw werken. Duidelijk liet spr. ook de schrille tegenstellingen in dit land tot uiting komen. Aan de ene kant mo derne steden met flatgebouwen en autowegen, aan de andere kant de ar moede op de hoogvlakte met krotwo- nigen. Natuurlijk werd ook een uit stapje aar Mallorco gemaakt, het bekende toeristeneiland. Bij de muzi kale, omlijsting werden i.rti- enkele Spaanse dansen ten gehore gebracht. Spr, wist haar gehoor bijzonder te boeien. Enorm groot was de belangstelling bij de viering van het 20-jarig bestaan van de retraite-vereniging „St.-Ag- nes". In de morgenuren werd in de parochie-kerk van de H. Matthias een gezongen H. Mis opgedragen ter ge legenheid van het 20-jarig jubileum. Zeer vele leden bezochten deze H Mis. De gezangen werden uitgevoerd door liet St.-Agnea-koor „Jubilate Deo" onder leiding van mej. J. Ma- chen. Des avonds werd in hotel „De Zon" het jubileum op bijzondere ge zellige wijze gevierd. De zaal was tot in de uitersten hoeken vol. Het moet het bestuur van de St.-Agnes-vereni- ging ongetwijfeld een groot pleizier gedaan hebben zoveel belangstelling voor de vereniging te mogen ontmoe ten. De vice-presidente, mevrouw van der Salm. had het genoegen de fees telijke bijeenkomst te openen. Zg riep iedereen een hartelijk welkom toe en de geestelijk adviseur pastoor J. Gua- senhoven het woord. Hij sprek een woord van gelukwens voor de Jubi lerende vereniging. Hij dankte voor de grote opkomst in de H. Mis in de morgenuren. Voorts wilde hU nieuwe actie aan de vereniging toe voegen: het instellen van een gemeen» achapsmis, zoals deze in vele plaat sen in Nederland reeds bestaat. Bij de schoolkinderen bestaat al een gemeenschapsmis, maar nu wenst# hü dit ook b(j de volwassenen in te voe ren. Hij wenste daarom de leden der Re traite-vereniging deze H. Mis te la ten verzorgen en wel op alle eerste vrijdagen van de maand in de avond mis. Na het woord van de pastoor werd het tweede gedeelte der hoofdfilm vertoond. Na afloop besloot de vice-presiden- zei, dat het bestuur gemeend had dit te deze feestelijke bijeenkomst en 20-j. bestaan niet onopgemerkt voor bij te moeten laten gaan. Op de be- stuursvergadering was dan ook be sloten de leden een feestavond aan te bieden, zij het dan ook in beschei den vorm. De heer Smittenaar was bereid gevonden enige films te ver tonen. De presidente sprak de hoop uit, dat iedereen een prettige avond zou hebben, die nog lang in het ge heugen zal blijven. Maer alvorens de aanwezigen tot het vrolijke van de avond overgingen, werden de leden, waaronder twee bestuursleden her dacht, die in de afgelopen 20 jaren waren overleden. Hierna werd o.l.v. mevrouw Flint het St.-Agnes-lied gezongen. De heer Smittenaar vertoonde vervolgen* twee korte films, de een handelde over de water- en zwem sport, dé an dere was een gezellige film van Walt Disney. Na de vertoning van deze filmpjes gaf op geestige w(jze in rijmvorm mevr. Heemskerk een overzicht van de activiteiten van de retraite-veren! Sing „St.-Agnes". Zij noemde hier o.e. e naaikrans o.l.v. mevr. Weijers, het zangkoor o.l.v. mevr. J. Maohen, de gehouden retraiten, recollectie-dagen, en recollectie-avonden in huize „St.- Liduina". Tot slot f zij een loflied aan het Rad van Avontuur dat altüd op vergaderingen en nu weer op de feestelijke bijeenkomst vertegen woordigd was. Haar dank ging spe ciaal uit naar de heer Flint, die zo veel belangeloos werk had gedaan om het Rad van Avontuur draaiende te houden. Een bijzondere attractie van de bij eenkomst was dan ook het Rad van Avontuur. Op vaardige wijze werd dit rad gedraaid door mevrouw Flint en menigeen kon met een prachtige prijs huiswaarts keren. Vervolgens ging men over tot de vertoning van het eerste gedeelte der hoofdfilm „Met William naar de stad" een kostelijk leuke film, die vaak de lachspieren der dames op wekten. In de kleine pauze, die hierop volg- de, werd de koffie gebruikt en nam Intergemeentelijke samenwerking bepleit Tijdens een middag en avond ver gadering heeft de raad der Gemeente Lisse vrijdag de begroting 1959 be handeld. Alvorens de gemeentebegroting en die der afzonderlijke diensten zonder stemming doch met vermin dering van een bedrag van 650. voor de .bouw van een terras bij de ambtswoning van de burgemeester op voorstel van mr, Th. M. J. de Graaf zelf te aanvaarden, werden ruime algemene beschouwingen ge houden waarin weliswaar verschil lende problemen werden aangesne den doch van alle zijden volledig vertrouwen in het beleid van B, en W. werd uitgesproken. Het waren voornamelijk de wo ningbouw en de industrialisatie waarop de verschillende sprekers hun licht lieten schijnen, terwijl voorts de centrumfunctie van Lisse en de intergemeentelijke samenwer king punten van bespreking waren. Woningbouw en huurontwikkellng. De algemene beschouwingen wer den geopend door de heer J. P. de Koning, fractievoorzitter van de KVP. Na namens zijn fractie dank aan en vertrouwen in het college van B. en W. te hebben uitgespro ken, constateerde spr. dat de begro ting vroo 1059 reëel is opgesteld, maar dat het resultaat is een tekort op de gewone dienst van 160,000. De financiële positie van de gemeen te moge nu gezond zijn, aldus spr. een voortdurend slechte begrotings positie als nu in 1959 tast binnen enkele jaren ook de gezonde finan ciële posten aan. Door het uitblijven van een definitieve financiële ver houding rijk-gemeente wordt het te voeren beleid uitermate moeilijk. En toch kan niet stilgestaan worden. Met betrekking tot het woning vraagstuk acht spr. het resultaat van 1958 zeer teleurstellend en de lijst van woningzoekenden blijft veel te hoog. Met grote belangstelling zien wij uit, aldus de heer de Koning, naar de exploitatieopzet van de dooi de woningvereniging „Volksbelang" voorgenomen hoogbouw, vooral om te zien welke huren hieruit voorko men. De huurontwikkeling baart zorgen en spr. vroeg zich af of er geen weg te vinden is het Neder landse volk bereid te vinden goed koop geld voor woningbouw be schikbaar te doen stellen, waardoor wordt bijgedragen de woninghuren binnen redelijke grenzen te houden. De heer de Koning wees verder op de geringe hoeveelheid bouwrijpe grond in de gemeente. Sprekende over de industrievesti ging bepleitte spr, de instelling van een intergemeentelijk orgaan of een industrieschap. Met betrekking tot de stichting van een Lagere Technische school verklaarde de heer de Koning uit drukkelijk dat de KVP-fractie in stemt met de medewerking aan de stichting van die school in Hillegom. Intergemeentelijke samen werking. De heer M. Montagne, sprekende namens de prot. chr. leden van de raad, wees o.m. op het feit dat B. en W. meerdere malen de nadruk heb ben gelegd op de centrumfunctie van Lisse. Inderdaad zijn er meerdere feiten aan te voeren voor het bestaan van deze functie, aldus spr. Er kan echter gevaar schuilen in het regel matig de nadruk leggen op de cen trale ligging van Lisse, zo ging de heer Montagne voort, vooral wan neer wij over samenwerking gaan spreken. Indien t.a.v. enig probleem meest gunstige oplossing in Lisse is gelegen, juichen wij dat van harte toe, maar dan mpeten de factoren ook van doorslaggevende betekenis zijn. Indien echter de meest gunsti ge oplossing in een andére gemeente zou liggen moet dit eveneens worden toegejuicht. Voorop moest staan dat er oplossingen komen en tevens zo goed mogelijk. Wanneer gestreefd wordt naar intergemeentelijke sa menwerking, dan zal dit het uit gangspunt moeten zijn voor alle be trokken gesprekspartners. Het verheugde spr, voorts dat de gemeente Lisse deelneemt aan het gesprek dat begonnen is over de ontsluiting van de duin- en zee- strook in de naaste omgeving. Spr. vertrouwde er op dat B. en W. in dit gesprek de urgentie met klem naar voren zullen brengen. Het zwembad. De heer P. v. Leeuwen (P. v. d. A.) besprak eveneens door voorgaande sprekers reeds aangeroerde proble men doch legde daarnaast de nadruk pp de sport. De urgentie van een zwembad ia reeds jarenlang door de raad uitgesproken, is het nu minder urgent? Spr. gelooft overigens dat we eigenlijk blij moeten zijn nog geen zwembad te hebben want nu de weg naar zee open komt zal er minder behoefte gaan komen aan een open zwembad. De drang naar overdekte banen zal groter worden, de kwestie is niet minder urgent. In rangorde wil spr. vervolgens zien schoolsportterreinen en gym nastieklokalen, trainingsvelden, vierde tennisbaan, tennishuis en kleedgebouwen c.s. bij de sportvel den. Bij de verwezenlijking daarvan zullen we echter degelijk moeten kunnen rekenen op aanzienlijke overheidssubsidie, aldus de heer Leeuwen. Spr. oefende voorts critiek uit op enkele begrotingsposten waaronder een post van 650,voor een te maken terras bij de ambtswoning van de burgemeester. Verschillende sprekers. De heer M. Smit (KVP) vestigde de aandacht op het jeugdwerk en op het subsidiebeleid ten aanzien daar van. Een helpende en gevulde hand is zeker op haar plaats, aldus deze spreker. Ook de heer C. J. Barnhoorn (KVP) roerde het subsidievraagstuk aan en brak een lans voor de muziek- en zangverenigingen. Spr. noemde de verhouding tussen de subsidie voor de sport en die voor de culturele verenigingen een wanverhouding. De heer Jac. de Graaf (CHU) noemde het resultaat der besprekin gen over de busroute teleurstellend en de heer C. v. d. Aardweg (KVP) besprak o.a. de kwestie van het aardappelteeltverbod waardoor klei ne kwekers en vooral de werkne mers zeer worden gedupeerd. Mevr. v. d. Meerendonk (KVP) vroeg tenslotte te willen bevorderen dat voor de leerlingen die de Gem- maschool in Haarlem moeten be zoeken een zelfde vervoersregeling zal gaan gelden als voor de leerlin gen van andere BLO-scholen in Haarlem. Hierna schorste burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf de vergadering tot 's avonds 7 uur. De burgemeester antwoordt. Na heropening van de vergadering ging de voorzitter over tot beant woording van de verschillende spre kers, aan welk antwoord wij het vol gende ontlenen. Spr. erkende de noodzaak van een zowel brede als diepe intergemeen telijke samenwerking ln de bollen streek. De opbouw van een interge meentelijke samenwerking moet na tuurlijk groeien; de overtuiging van de bestuurders moet echter gedragen worden en geschraagd door een mentaliteit welke zich voor samen werking met anderen leent. Daar schort het nog wel wat aan, aldus de burgemeester. De intergemeentelijke samenwer king in de bollenstreek is door de heer de Koning in het bijzonder be trokken op vraagstukken van Indus trievestiging in de streek door een Ïileidooi te houden voor de instel ing van een industrieschap, zo ging de burgemeester verder. Hij wilde echter duidelijk doen uitkomen dat een intergemeentelijke samenwer king in industrievraagstukken ook de bedoeling moet hebben aan de industrievestiging, zowel in omvang als in kwaliteit als ook in geogra fische plaats, de grenzen aan te leg gen, welke de bollencultuur als be langrijkste bestaansmiddel stelt. Sprekende over het woningvraag stuk zei de burgemeester dat er een ernstige ongerustheid in stijgende mate leeft a.g. de direct beschikbare bouwgrond. Noch voor premiebouw. noch voor woningwetbouw is op korte termijn veel grond beschik baar. Ingaande op het door de heer De Koning aangevoerde over de proble men cue samenhangen met de buurt schappen de Engel en Halfweg, wees spr. op het gevaar van desintegratie van de dorpsgemeenschap idien men zou overgaan tot betekenende uitbreiding van de bestaande buurt schappen. Na dit antwoord van de burgemees ter dupliceerden de verschillende sprekers, gevolgd door het antwoord van b. en w. In tweede instantie, werden de verschillende begrotingen zonder sleming aanvaard met dien verstande dat op voorstel van de bur gemeester deze met f 650.- werden verminderd, welke uitgetrokken wa ren voor de bouw van een terras bij de ambtswoning van de burgemees ter. De voorzitter deed zulks naar aanleiding van het feit dat de heer v. Leeuwen aanmerking op deze post had gemaakt; pogingen van de beide andere fracties hem op z(jn besluit te doen terugkomen weerde de bur gemeester af, waarbij men zich neer legde. De raad wees bij stemming als voorzitter, leden en plaatsvervangers in de commissie als bedoeld ln art. 8 van de Huurwet aan: als voorzitter de heer Th. Zwetsloot, pl.v.v. de heer P. v. Leeuwen, als leden de heren C, W. Barnhoorn en M. Hordijn, mat als pl.v.v. resp. de heren Abr. Moo- lenaar en E. Scholte. Alle andere aan de orde gestelde punten gingen zonder discussie en zonder stemming onder de hamer door. dankte iedereen, die had bijgedragen om de feestavond zo bijzonder goed te laten slagen. De huis-aan-huls-collecte ten ba te van de r.-k. Universiteit heeft dit jaar 396.82 opgebracht. LEIDSCHENDAM Onvoorzichtig. Nabij Groenoord op de Veursestraatweg wilde de heer A. C. H. vanaf het fietspad de druk ke verkeersweg oversteken. Hij lette daarbij niet voldoende op het nade rend verkeer met gevolg, dat hij door een uit de richting komende auto bestuurd door iemand uit Leeu warden ondanks krachtig remmen, werd aangereden. De voetganger werd tegen het weg dek gesmakt en bleef met een ero» tige beenwonde en beenbreuk liggen. Nadat dokter Plokker de eerste hulp had verleend werd de verongelukte per ziekenauto naar St. Antoniusho- ve overgebracht. SASSENHEIM GOUDEN HUWELIJKSFEEST Op 12 november hopen de heer P. Westerbeek en mevrouw J. G. Wes terbeek—KI ij-n hun gouden huwelijks feest te vieren. De 75-jarige bruide gom ia van zijn geboorte af inwoner van Sassenheim, terwijl mevrouw Westerbeek in 1905 al* onderwijzeres naar Sassenheim kwam. Beiden ge nieten nog oen goede gezondheid. De heer Westerbeek koos de handel in bloembollen tot zijn vak en bereisde talloze malen Duitsland en Engeland. Dat hij hierbij zij*» klanten tot vrien den wist te maken, pleit voor zijn vakmanschap en optreden. In het maatschappelijk leven heeft de brui- dogom eveneens znn sporen verdiend; naast zijn activiteit als mede-oprich ter van Crescendo, heeft hij vele jaren zijn werkkracht gegeven als bestuurs lid van do school met de Bijbel. Mevrouw Westerbeek is in Sassen» heim ook vast geen onbekende. Der tig jaar lang was zij presidente van de Christen-Vrouwenbond, afdeling Sassenheim. Bij haar aftreden enkele jaren geleden benoemde men haar tot ere-presidente. Met de vUf kinderen en vijftien kleinkinderen (van wie er zeven in de Verenigde Staten wonen) zal dit feest worden gevierd. Dat de oudste zoon voor deze gelegenheid uit Ame rika overkwam, vormt een belangrijk deel van de feestvreugde, WASSENAAR Plotseling afremmen veroorzaakte aanrijding. Op de Schouwweg bij het Wavopark deed zich gisteren een aanrijding voor, toen een bestelauto een personenauto wilde passeren, en de personeuauto plotseling sterk af remde. De bestuurder van de bestel auto, de 37-jarige T uit Wassenaar, probeerde door naar links uit te wij ken de remmende auto te ontwgken, maar hij kon niet verhinderen, dat Rijp bestelauto de achterzijde van de personenauto raakte. De perso nenauto kwam daardoor tegen een boom terecht, Een Inzittende van de personerauto mevrouw B. uit Was senaar, liep door deze aanrijding een kaakfractuur, een hoofdwonde en een hersenschudding op. De be stuurster van de personenauto, me vrouw B. uit Delft bleef ongedeerd. Beide auto's werden beschadigd. Het slachtoffer is, nadat dokter De Neef eerste hulp had verleend per ambulance-auto naar het Haagse ge meente-ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd. Bromfietser kreeg geen voorrang. Op de hoek van de Zgdeweg en de Rijksstraatweg verleende de 49- jarige automobilist O. uit Wassenaar geen voorrang aan een op de Rijks straatweg rijdende bromfietser, de 18-jarige R. uit Den Haag. De brom fietser werd aangereden en liep een linkeronderbeenfractuur en een her senschudding op. Hij moest per am bulance-auto naar het gemeente-zie kenhuis aan de Zuidwal in Den Haag worden overgebracht. De auto en de bromfiets werden beschadigd. Aardolie-maatschappij vraagt ver gunningen. De Nederlandse Aard olie-maatschappij heeft het Wasse- naarse gemeentebestuur vergunningen gevraagd tot het plaatsen van instal laties voor het leveren van gecompri meerde lucht (nodig voor de regel-ap- paratuur) bij de putten Wassenaar 1 en Wassenaar 5 (resp. in het verleng de van de Zijdeweg en aan de Zijde- weg). Bezwaren kunnen tot en met 10 november aanstaande schrif telijk bb het gemeentebestuur wor den ingediend en mondeling op 15 november resp. te 10 en te 10.30 uur ten gemeentehuize. Marktberichten LEEUWARDEN, 7 nov. Kaas. Gouda volvet 2,17—2,19, Edammer 4G plus 2.072,09, broodkaas 40 plus 2,09—2,11. Handel goed.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5