DUINSTREEK Schérp POTLOOD EN GEEST Universiteitsbibliotheek Leiden koopt Tibetaanse teksten SCHUVEl's CITROEN FLANEL 2.90 RIJNSTREEK VRIJDAG V NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGIN^. Bestuur Praeventieve Genees kunde", Leiden bood ontslag aan INTERNE MOEILIJKHEDEN Dezer dagen heeft het bestuur van het Nederlandse Instituut voor Prae ventieve geneeskunde te Leiden zijn ontslag aangeboden. Het bestuur van het PraeventiefondLs zal thans twee onafhankelijke personen verzoeken de lopende zaken af te wikkelen. Het bestuur van het Praeventie- fonds heeft zich tot de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid gewend met het verzoek enkele on afhankelijke personen aan te wijzen, aie een rapport kunnen uitbrengen over de taak, de plaats en de status GELUK BIJ EEN ONGELUK. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft op de Rijnsburgerweg een ver keersongeluk plaats gevonden, dat wonder boven wonder goed is afge lopen. Een automobilist, die met twee van zijn kinderen, in de richting Oegstgeest reed wilde een vrachtwa gen inhalen. Toen hij, in de bocht ter hoogte van Posthof, naast de vracht auto gekomen was, zag hij een wa gen van de stadstram naderen. De automobilist verhoogde zijn snelheid om tijdig zijn eenmaal begonnen ma noeuvre te voltooien. Met grote snel heid reed hij tegen de recht voor zij de van de tramwagen. De auto sloeg om, draaide om zijn as en schoof vervolgens op het dak naar de lin kerzijde van de weg. Daar kwam hij tegen een tuinmuurtje tot stilstand. De linkerzijde van de wagen en het aak werden door de botsing openge scheurd. De voorruit en een van de linkerruiten werden verbrijzeld. Een van de drie inzittenden, een driejarig meisje had een snij wond aan het rechter oor: Noch haar vader, noch het andere kind kregen enig letsen. Op de Zijlsingel is gisteravond, kwart voor zes een 62 jaar oude wiel rijder door een motor aangereden. De fietser wilde linksafslaan om de Waardstraat in te rijden. Hij lette niet op het verkeer, dat achter hem reed. Hij werd door de motor aan gereden en viel. Met een wonde aan het achterhoofd werd hij opgenomen in een van de Leidse ziekenhuizen. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het doctoraal examen de heer F. J. Maat te Leiden. Wandelwagens C.H. LENS&Co NIEUWE RIJN 39-40 (Advertentie) No. 50$. Horizontaal: 1. hijs werktuig, 3. tevens, 5. uitroep, 6. boom, 7. familielid, 9. maanstand, 10. de goudenbul (afk. Lat.)f 12. maand van het jaar, 14. vaartuig, 15. deel van Engeland, 16. steen, 17. boom, 19. meisjesnaam, 21. rund, 22. rivier in, Italië, 24. lichaamsdeel, 25. bij woord, 26. kleefmiddel, -27. figuur in het kaartspel. Verticaal: 1. foei, 2. mannelijk be roep, 3. familielid, 4. lengtemaat (afk.), 5. inwendig deel van een vis, 8. zwemvogel, 9. deze stof is voor onze voeding onontbeerlijk, 11. grond slag, 13. priem, 16. hoofddeksel, 18. duw, 20. familielid, 21. bid (Lat.), 2S.r.Koning van Basan, 25. boom. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. 'colbert, 7. ma, 8. na, 10. re, 12. pek, 14. el, 15. adé 17. ego, 18. tafel, 19. als, 21. sté, 23. de, 24. alp, 26. Ta, 27. Mn, 28. Aa, 29. Eisinga. Verticaal: 2. om, 3. lap, 4. enk, 5. ra, 6. Granada, 9. Floreal, 11. ed, 13. Eifel, 14 eg, 16. ets. 17. els, 20. Ie, 22. t.t., 24. Ans, 25. Pan, 27. mi, 29. Ag. van het instituut. Ook een oordeel over het toekomstig beleid en het toekomstig researchprogramma zal hierin dienen te worden opgenomen. (Het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde ressorteert onder het Praeventiefonds, dat gevormd is uit gelden van werkgevers en werkne mers). Het ontslagaanbod schijnt voor ingewijden niet onverwacht te zijn gekomen. Reeds geruime tijd bestonden er meningsverschillen tussen bestuur en directie enerzijds en de wetenschappelijke medewer ker anderzijds. Het aangevochten punt was het bij uitstek onafhanke lijke karakter van de wetenschappe lijke onderzoekingen. Het conflict ontstond doordat deze onafhankelijkheid zich niet liet ver enigen met de manier waarop het bestuur en vooral ook de directie van het instituut de supervisie in terpreteerden. Gebleken is, dat verschillende me dewerkers van het instituut door de directie werden gedreigd met ver breking van hun dienstverband als zij hun werk niet overeenkomstig de wensen van de directie uitvoerden. Hierdoor ontstond er een gespannen sfeer, die het werk zeer ten ongun ste beïnvloedde en die zelfs het voortbestaan van het instituut in ge vaar bracht. Moderne SPORTTRUIEN Tweka wollen VESTEN en PULLOVERS Nappa v HANDSCHOENEN - >0/ No Iron Qj*/ OVERHEMDEN Kerko, Fablo, enz. Terlenka DASSEN Leidse Universiteit BENOEMING HOOGLERAAR Bij K. B. is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot buitengewoon hoogle raar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden om onderwijs te geven in de fonetiek: dr. ir. H. Mol, hoofdin genieur bij de posterijen, telegrafie en telefonie, thans belast met het geven van onderwijs aan deze uni versiteit. Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht mej. E. Appelman te Heerlen. Subsidies van Z.V/.O. De Nederlandse organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr J. W. de Jong, hoogle raar in het Boeddhisme en het Tibe- taans aan de rijksuniversiteit te Lei den, een subsidie verleend voor de aankoop ten behoeve van de biblio theek der universiteit van een in Ja pan uitgegeven verzameling van Ti betaanse teksten. Prof. De Jong, vertelde dat deze teksten van zeer groot belang zijn voor de bestudering van het Boed dhisme. Het Boeddhisme heeft in In dia, zijn land vyi oorsprong, een zeer omvangrijke literatuur doen ont staan. Tengevolge van de verdwij ning van het Boeddhisme in India is hiervan verreweg het grootste ge deelte verloren gegaan. Vele teksten zyn echter tussen de achtste en de zeventiende eeuw in het Tibetaans vertaald. Tibetaanse geleerden heb ben deze vertalingen bijeengebracht in twee grote verzamelwerken, de Kandjoer en de Tandjoer. In 1410 is voor het eerst de Kandjoer in Peking gedrukt met beh lp van houten blok ken, zoals in China gebruikelijk was. Sindsdien zijn zowel Kandjoer als Tandjoer verschillende malen ge drukt in Peking en in Tibet. Wat be treft de duidelijkheid van druk is één van de beste uitgaven de editie, die tussen 1700 en 1724 in Peking is ge drukt. De houten blokken van deze uitgave zijn in 1900 tijdens de Bok seropstand verbrand. In Japan, waar het Boeddhisme zeer intentief bestu deerd wordt, heeft men deze uitga ve onlangs fotolithografisch herdrukt. De oorspronkelijke uitgave bestaat uit 333 delen, doch door reducering van het formaat heeft men haar kun nen herdrukken in 151 delen. Hierin bevinden zich meer dan 4500 afzon derlijke teksten. Het grootste gedeel te hiervan heeft betrekking op het Boeddhisme, doch ook zijn er wer ken, in India geschreven, over gram matica, theorie der dichtkunst, logi ca, tijdrekenkunde, medicijnen, enz. Door de aankoop van deze fotolitho- grafische herdruk is het thans ook in Leiden mogelijk, een 6tudie te maken van de talrijke teksten, waarvan tot nu toe nog slechts zeer weinige uit gegeven en vertaald zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina Catharina Maria dr van J. van Lierop en M. J. Baart; Marion Jolanda dr van M. Stokhuijzen en W. H. Zirkzee; Ca tharina Elisabeth Maria dr van J. A. Voskuil en C. H. van Veen; Yvonne dr van P. C. Heymans en J. van Westbroek; Carolina Geertruida dr van A. A. Cirillo en G. C. Brunsveld; Udo zn van J. A. Lut en E. Lit; Ja cobus zn van E. Scholten en C. Har der; Wilhelmina Elizabeth Petronel- la Maria dr van G. C. van Werkho ven en A. M. van Zoelen; Jan zn van J. A. den Haan en T. W. Schippers; Anna Simona dr van L. Toet en H. E. Dogger; Johann Hubert zn van G. Gommans en J. M. van Dieraen; Ma rijke Jacoba dr van J. Verkoren en F. C. van Vollenhoven; Eugenio Be nedito Francesco zn van M. G. Tros en L. C. van der Voor en; Katharina Leopoldine dr van D. A. de Jong en F. Lelyveld; Geert Jan zn van W. Vegter en J. de Vries; Ronald zn van A. R. Miedema en E. M. Bok. Gehuwd: B. Ouwersloot en A. Blok; H. Boekwijt en C. S. van Hel den; C. Bavelaar en M. van der Lin den; J. Stigter en J. H. "Punselie; H. J. Hollinga en J. Reijken; J. Straathof en N. Tupanwaël; J. J. Heijkoop en M. L. de Jong. Overleden: G. H. Hellema 1 week, dochter; I. Turenhout 57 j., man; J. M. Jansen 74 j., weduwe van C. de Koning; D. Konijn 80 j., echtge note van J. Sterk. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Reyst, Steen straat 35, tel. 20136; Oegstgeest: Apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. (Advertentie) DU98EI CCSTOQKTf bouw van het nieuwe dierenasyl te Leiden, ontbreekt nog ongeveer 20 mille. De Leidse afdeling van de Ne derlandse vereniging tot bescherming van dieren, spant zich tot het uiter ste in, om deze gelden bijeen te bren gen. Gisteren heeft de vereniging een middag belegd, waarop zij haar plan nen heeft voorgelegd aan de leerlin gen van middelbare-, technische en huishoudscholen te Leiden. De bijeenkomst werd gehouden in het Luxor-theater, waar de jeugd een Italiaanse kleurenfilm werd ge toond, getiteld: „De betovering van het wóud". De landelijke propagandist van de vereniging, de heer J Pot, zette zijn jeugdige toehoorders uiteen, hoe zij kunnen medewerken aan de verwe zenlijking van de bouwplannen. Na afloop van de bijeenkomst konden de jongelui pakketjes krijgen inhou dende een aantal zilveren gebruiks voorwerpen. Ze werden verzocht, die onder vrienden en kennissen aan de man te brengen. Huis aan huis ver koop is niet toegestaan. Als premies zijn een aantal uitstapjes beschik baar gesteld. De namen van degenen, die negentig lepeltjes etc. verkocht hebben, zullen t.z.t. op de zuilen van het nieuwe asyl worden aangebracht. Depóthouders nemen de gelden van de kinderen in ontvangst. Leidse agenda VRIJDAG 7 NOVEMBER Leidse Buitenschool. Contactavond Stadsgehoorzaal 8 uur nam. St. Chrysostomus. Eerste les spre ken in het openbaai. Gulden Vlies, 8 uur nam. Huish. en Gezinsvoorlichting. De monstratie Bloemschikken. 8 uur na middag. ZATERDAG 8 NOVEMBER Toneelgroep Litteris Sacrum. „Ver dwijningen en verschijningen", 8 uur nam. Schouwburg. BIOSCOPEN De films in de week van 714 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The brave one", 14 ja^r Lido: „Jacht op een schaduw", 14 jaar Luxor: „Jerry maakt weer herrie", 18 jaar, Trianon: „Fanfare", alle leeftijden. Rex: „Jailhouse Rock", 14 jaar. (Dond. „Les Girls", 18 jaar)., NV DE CONDOR - DISTI l L E ER D E RIJ - LEIDEN (Advertentie) KATWIJK AAN DEN RIJN Damnieuws. Overwinningen voor KDC I en KDC II. KDC I speel de voor de competitie tegen Zwam- merdam I die na 3 wedstrijden nog steeds ongeslagen was. Het is een spannende wedstrijd geweest met prachtige spelmomenten welke na lange strijd in het voordeel van KDC werd beslist. Hierdoor kreeg Zwammerdam zijn eerste nederlaag te slikken. Het 2de tiental bond de strijd aan met Zwammerdam II wel ke evëneens in een Katwijkse over winning eindigde. De uitslagen waren Zwammerdam IKDC II: G. v. Muis winkel—Jac. Freke 02; A. Wort- manFr. Spierenburg 02; R. Wort- manH. Koelewijn 11; W. van HovenJ. Schone veld 02; W. van VeenH. Klinkenberg 11; P. ZwaanH. Voorzaat 11; R. Ove- resC. v. Klaveren 02; D. Zwaan- J. Zwaan 0—2; A. WiesmanJ. C. van Rijn 20; G. WortmanW. Slootweg res. 20. Uitslag 713. KDCZwammerdam II: A. Vooys A, van Groeningen 11; J. Sloot wegJ. v. Muiswinkel 02; J. Hou werJ. Hunink 02; Am. van Bee- lenH. Zwaan 20; Ab. van Bee- lenM. Broere 02; J. R. van Sloo- tenP. v. Groeningen 20; C. de WinterM. v. Panne 20; Ant. VerhoogP. van der Leede 20; J. van DuyvenbodeH. Bijma 2—0; Ab. de KoningK. Zwaan 02. Uit slag 119. Katwijkse postzegelver. In het Zo juist ontvangen: PRIMA KWALITEIT LAKEN OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ. HAARLEMMERSTRAAT 172—174—179 HERENSTRAAT 9 MIDZA-bonnen voor onze cliënten. prot. militair tehuis „M. A. de Ruy- ter" werd de maandelijkse bijeen komst gehouden van de Katwijkse postzegelvereniging. De voorzitter, de heer W. A. Agema sprak een ope ningswoord. Ter sprake werd ge bracht de mogelijkheid om van tijd tot tijd een spreker uit te nodigen, die aan de hand van een film een filatelistisch onderwerp zal behan delen. Gedacht werd hierbij aan de bekende filatelist de heer J. Schafer Daarvoor zal moeten worden omge zien naar een geschikte zaalruimte, daar in het militair tehuis de mo gelijkheid om films te vertonen, ont breekt. Het voorstel vond algemene instemming. Mededeling werd ge daan over enige filatelistische nieu wigheden, waaronder de laatst ver schenen zegels van Nederland en Overzeese gebiedsdelen. Vanuit de vergadering werd één kandidaat ge steld i.v.m. de voorgenomen be- stuursuitbreiding Het was de heer D. van der Niet, die met algemene stemmen werd gekozen. Vervulling van de overblijvende vacature zal te zijner tijd geschieden. Van de zijde van het bestuur werd tenslotte het voorstel gedaan om de veilingen in het vervolg te houden voor de aan vang der vergaderingen inplaats van na afloop, zulks ten gerieve van de jeugdige leden. Hiermede kon de vergadering zich verenigen. WASSENAAR BEGROTING HEEFT TEKORT VAN 508.000.— De gemeentebegroting voor 1959, die b. en w. de volgende week woensdag aan de gemeenteraad zul len aanbieden, sluit met een feitelijk tekort van 508.888.86. Wij zijn er niet in geslaagd, ldus schrijven b. en w. aan de raad, een verdere stij ging van het uitgavenpeil te voor komen. De uitgaven op de begroting voor 1959 zijn met rond 250.000. gestegen ten opzichte van de begro ting voor 1958. Deze stijging wordt vooral veroorzaakt door vermeerde ring van de kapitaalslasten, hogere salarislasten, hogere uitgaven voor onderwijs, hogere uitgaven voor maatschappelijke steun en voorzorg en hogere uitgaven voor gemeente werken, onderhoud plantsoenen, rei niging, buitenplaatsen en voor wo ningbouwverenigingen. Tegenover deze stijging van de uitgaven staat een kleinere verhoging van de in komsten. De rijksbijdragen in de po litiekosten en de exploitatiekosten van woningwetwoningen en de kos ten van het onderwijs, een hogere opbrengst van de belastingen (zon der verhoging van de thans gelden de tarieven) en een hogere winst uit de gemeentebedrijven zorgen geza menlijk voor 214.800.— méér in komsten. B. en w. beklagen er zich evenals in vorige jaren over, dat in de ho gere uitgaven niet voldoende wordt bijgedragen door een hogere uitke ring uit het gemeentefonds. Het kan niet anders, zo merken b. en w. op, dat in de*e situatie moet worden teruggevallen op een subjec tieve verhoging van de algemene uit kering uit het gemeentefonds. Of en in hoeverre voor 1959 daarop gere kend mag worden is nog niet bekend. Zelfs over een verhoging van de uit kering over 1958 bestaat nog geen enkele zekerheid, al zijn besprekin gen gaande. Omdat gedep. staten er bezwaar te gen maken, dat in de begrotingen voor 1958 gerekend wordt op een verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds, moet het geraamde tekort over 1958 (ƒ422.659.38) voor lopig worden gedekt door een aan slag te doen op de saldi-reserve, die daardoor daalt van 1.378.245.80 tot ƒ926.360.75 per 31 dec. a.s. Op de be groting voor 1959 it ter dekking van het tekort, een subjectieve verhoging van de uitkering uit het gemeente fonds geraamd van f 446.534.28, ter wijl de saldi-reserve en de algemene reserve zullen worden aangesproken voor een bedrag van ruim 62.000. Ah geen aanspraak op een verho ging gemaakt zou kunnen worden, al dus b. en w., dan geeft de stand van de saldi-reserve reden tot ernstige bezorgdheid. Zou immers ook het te kort over 1959 uit deze reserve moe ten worden gedekt, dan zou deze slinken tot ruim ƒ400.000. Het is teleurstellend, aldus b. en w. dat nog steeds geen wetsontwerp is ingediend omtrent de herzienirfg van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. Blauw Zwart-supporters De maandelijkse klaverjasavond van de supportersvereniging Blauw Zwart zal op maandag 10 nov. a.s. in het clubgebouw worden gehouden. Niet alleen leden van de supportersver., ook leden en donateurs van de sport- ver. Blauw Zwart zijn welkom. Er worden weer prijzen beschikbaar ge steld. Bij voldoenae belangstelling zal er behalve geklaverjast ook ge pandoerd kunnen worden. Landelijke ruiters geven Excelsior uniform cadeau Terwijl de eerste bijdragen voor de actie van het co mité „Vrienden var Excelsior" bin nenkomen beraden zich verschillen de plaatselijke verenigingen over de wijze, vyaarop zij kunnen bijdragen tot het welslagen van deze actie, die tot doel heeft gelden bijeen te bren gen voor uniformen voor de nieuw te vormen drumband van de Wasse- naarse. Het bestuur van de lande lijke rijvereniging „Koningin Emma" heeft reeds besloten de kosten van een uniform voor rekening van de vereniging te nemen. Het comité vertrouwt erop, dat ondere vereni gingen dit goede voorbeeld zullen volgen. Getrouwd: H. J. van Veen en J. C; Knijnenburg. J. T. Dolmans en M. E. Persenaire. I. J. G. Alons en F. A. J. van Duinen. W. Smit en J. E. F. G Willems. F H. J. Stappers en J. M. E. Schoof. H. Reedijk en S. O. van Eg- mond. J. J. Tacx en S. K. Grieb. C. StoJ en M. A. van Rossem. Overleden: C. M. Wulffersvan den Hater 61 jr (Den Haag); B. Hartzfeld 88 jr ong. (Utrecht). E P. Bouman 53 jr (Den Haag). F. van der Ham 74 jr (Den Haag). G A. C. Kamp 12 jr (Den Haag). J. M. P. van den EndenLuiten 44 jr (Monster). G. J. van der Kraats 41 jr (Den Haag). F. C. M. Kooien 57 jr (Den Haag). Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 7 November 1858. Leyden Door Z.M. den Ko ning is tot burgemeester dezer gemeente benoemd mr. D. Tie- boel Siegenbeek, thans officier van justitie bij de arrondisse- mentsregtbank alhier. Jn den nacht van Dingsdag op Woensdag ontstond alhier brand ten huize van den var kensslager F. Halderiet; in de Maarsmansteeg. De brandweer was ook nu weder terstond op de been. Gelijk reeds meerma len het geval geweest, zag men ook bij deze gelegenheid een aantal studenten ijverig deelne men aan de werkzaamheden der spuitgasten. woord reeds gememoreerd, dat hij er op vertrouwde, dat de opkomst dit jaar zeker groter zal zijn dan verle den jaar. De reden daarvan is, dat er steeds meer animo komt voor de kwekerij van siervogels in het alge meen. Van verschillende zijden zijn reeds enkele prijzen gratis beschikbaar ge steld. Na het voorlezen van de no tulen werd de taakverdeling bespro ken zowel voor de opbouwvan de tentoonstellingskastjes als voor de werkzaamheden verbonden aan de ba zar. Dit jaar vindt het geheel plaats in de zaal van P. Maarsseveen te Noorden. Aan het einde van de twee de avond dus 21 dec. om ongeveer 10 u. wordt de trekking verricht van de reeds op volle toeren draaiende lote rij. Voorts besloot men met enkele af gevaardigden naar de tentoonstelling te gaan in Aalsmeer, die 15 november a.s. wordt gehouden, om lering te trekken uit hetgeen door andere ver enigingen op dit gebied wordt gebo den. Naar aanleiding van een verzoek tijdens de rondvraag werd besloten om de bijeenkomsten in het vervolg afwisselend te houden op dinsdag en donderdagavond. DE KWAKEL Handbal. Het seniorenelftal speelt een uiwtedstrijd tegen TONIDO 2, aanvang half één, vertrek per auto om 11 uur. De adspirantei. 1 spelen uit tegen R.O.D.A. 2, aanvang 1 uur, vertrek per fiets om 12.15 uur. De adspiranten 2 spelen een thuiswed strijd tegen N.E.A. 1, aanvang 12 uur. HAZERSWOUCE DIAMANTEN BRUIDSPAAR LOOMANS—OPDAM Op 11 november a.s. hopen Wil lem Loomans en Petronella Anna Opdam hun diamanten huwelijks feest te vieren. De bruidegom is 84 jaar en is goed gezond. De bruid is 81 jaar en wordt al geruime tijd ver pleegd in Sancta Maria te Noord wij- kerhout. Uit hun huwelijk zijn 10 kinderen geboren. Zij hebben 47 kleinkinderen en 6 achter-kleinkin deren. De bruidegom gaat nog steeds elke week een bezoek maken bij zijn vrouw in Noord wij kerhout, waar ook aldaar het feest zal worden ge houden in een der zalen. Het zal de feestelingen die dag niet aan be langstelling ontbreken. TER AAR VARKENSSTAL PROOI DER VLAMMEN Aantal varkens omgekomen Gisteravond omstreeks kwart over elf is er brand uitgebroken in een varkensstal van de landbouwer M. Stigter aan de Aardamse weg. Voor bijgangers bemerkten het vuur en waarschuwden de heer Stigter. Ogen blikkelijk werd de brandweer ge alarmeerd die gelukkig vrijwel di rect ter plaatse was. Men kon de brand spoedig meester worden en beperken tot de stal. De in de on middellijke omgeving staande hooi bergen en andere gebouwen konden dan ook behouden blijven. De in de stal aanwezige kalveren werden ge red, maar een aantal varkens kwam in de vlammen om. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. NOORDEN „De Colibrie" organiseert bazar. De vogelvereniging „De Colibrie" van Noorden en Nieuwkoop organiseert op 20 en 21 december a.s. een groots opgezette bazar en op dezelfde datum wordt tevens een tentoonstelling ge houden van door de leden ingebrach te siervogels-exemplaren. Dit was een van de voornaamste besluiten, die op de vergadering gehouden op donder dagavond in café P. Maarsseveen te Noorden werd genomen. Hieraan vooraf had de voorz. de heer H. Mul der van Nieuwkoop in zijn openings- Marktberichten LEIDEN, 7 nov. Groente. Appe len 543; Druiven 74104; Peren 8; Andijvie 817; Snijbonen 1.04—1.85 Stambonen 1.771.92; Stokbonen 1.752.03; Kroten 6; Kroten, ge kookt 2025; Boerenkool 7—14; Ro de kool 1216; Groene kool 7—14; Prei 1034; Spinazie 7287; Stoof- sla 1826; Spruiten A 3555; B 24 47; Tomaten A 2143; B 2044; C 2025; Uien 18; Waspeen 10 18; Witlof 30—98 per 100 kg. Bloem kool A 17—56; B 24—43; Knolselderij 2—38; Komkommers C 810; Sla A 13.30—14.30; B 6,—, 10.10 per 100 st. Bleekselderij 12; Bospeen 1038; Peterselie 6.106.90; Selderij 2.40 6.50 per 100 bos. LEIDEN, 7 nov. Vee. Er zijn aangevoerd 3 stieren, 52 melkkoeien, 300 vette koeien, 120 vare koeien, 25 pinken, 38 graskalveren, 45 vette kal veren, 41 nuchtere kalveren, 80 vette schapen, 2345 vette lammeren, 30 var kens (zeugen), 326 schrammen, 734 biggen, 8 geiten, totaal 4150 dieren. Notering: melkkoeien 8001050, vette koeien, schoon gewicht 2.70 3.20, vare koeien 500850, pinken 350 550, graskalveren 225—326, vette kalveren, levend gewicht 2.002.70, nuchtere kalveren, levend gewicht per kg. 1.151.55, nuchtere kalveren, le vend gewicht per stuk 4060, vette schapen 75100, vette lammeren 75 100, drachtige zeugen 250350, schrammen 7095, biggen 5045 en tot 52. Handel: voor melkkoeien en vare koeien rustig, vette koeien flauw, pin ken en graskalveren kalm, vette kal veren goed, nuchtere kalveren luie- rig, vette schapen en vette lammeren goed, zeugen, schrammen en biggen matig. Kaas. Er zijn aangevoerd 28 partijen Goudse kaas, 7 partijen Leid se kaas. Notering Goudse extra kwa liteit tot 2.56, Goudse eerste kwaliteit 2.202.30, Leidse eerste kwaliteit tot 2.32. De handel was goed. L'DAM 7 nov. Eieren. Deze week bedroeg het aantal aangevoerde kip- eieren 81700 stuks. Genoteerd werd voor 4100 eieren no. 0 18.0018.70; 5600 eieren no. 1 16.70—17.40; 16800 eieren no 2 15.5516.10; 26900 eieren no. 3 13.2513.95; 15300 eieren no. 4 12.05—12.50; 10600 eieren no. 5 11.25 —11.65; 2400 eieren no 6 10.20—10.50. Tevens werden verhandeld 30 kip pen 2.005.00. Groente. Sla A 1180—1300, sla B 370—520; stoofsla 17—22; to maten A 8789; tomaten B 70—73; tomaten C 6365; tomaten CC 25 27; bleekselderij 1012; andijvie 7 9; snijbonen 146153; spinazie 42 70; selderij 46; rode kool 920 1010; bospeen 2431; peterselie 5 7; prei 1721; kasprincessebonen 162—167. R'VEEN, 6 nov. Bloemen. Freesia 451.30; Troschrysanthen: Millersdale 3157; White Bouquet 2037; Chocod 3954; Sunset 40 59, Golden Glint 5368; Superform 4867; Carnaval 37—56; Perfection 5166; Alfretton 3449; Champion 4153; Medaillon 4855; Southdo- ron Pink 4056; Popcym 5063; Evelyn Busch 4452; Encore 5059 j per bos. Alfretton 913, Souhdoron Pink 1118, Loveliners 10—16, Cho cod 1017, Champion 1216, Me daillon 1728, Evelyn Busch 1517, Am. Aanwinst 2325 per stuk. Am. Anjers 1527 per stuk.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2