DUINSTREEK ONGELUK IN BELGISCHE MIJN Per ballon naar Amerika Aanslag op Algerijnse leider visie op televisie (C. DE KEMP] \j' jéejjenf TEEKENS assistent voor de worstmaker slager of halfwas Telefoontjes worden dagelijks aangenomen DONDERDAG 6 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDSCHENDAM Vrolijk wapperde gisteren de na tionale driekleur van het balkon van het raadhuis ter gelegenheid van het werkbezoek van de commissaris dei- koningin mr J. Klaasesz vergezeld van zijn echtgenote en de chef van zijn kabinet de heer Dinge. Nadat aan mevr. Klaasesz-de Bruyn bloe men waren aangeboden door 't doch tertje van wethouder Groenewegen begon een niet openbare raadsver gadering waarin de raadsleden vol op gelegenheid kregen de grote pro blemen van de gemeente aan de com missaris kenbaar te maken. Burge meester H. Banning opende deze raadszitting met het uitspreken van een rede, waarin hij o.m. een over zicht gaf van de groei der gemeente. Ook benadrukt hij de verbondenheid van de gemeente met Den Haag. Leidschendam trekt Haagse bedrij ven aan en werkgelegenheid aan in woners van Leidschendam. Na de raadszitting volgde enige rondritten door de gemeente en be zoeken aan enige belangrijke indus trieën en inrichtingen o.a. de N.V. Enkes, de anjerkwekerij van de fir ma Wijsman, de fabrieken van de N.V. Pander, het bejaardencentrum „Mariënpark" het Rode Kruisgebouw. In de middag maakte de commis saris kennis met de bestören of afge vaardigden van de Leidschendamse verenigingen, die verzameld waren in paviljoen Van Dongen. De burgemeester opende de bij eenkomst. Hij bracht naar voren dat Leidschendam een gemeente is waar veel werk verricht wordt. Spr. hoop te dat de commissaris uit de bespre king de indruk zal krijgen dat de Leidschendammers open mensen zijn. Ook spr. was verheugd over de komst van de commissaris wat hij tijdens zijn lange burgemeesterscap nog niet had meegemaakt. De commissaris onderhield zich vervolgens met alle besturen en met de geestelijkeid, waarna hij in zijn slotwoord zeide het te betreuren, dat hb geen wonderen kon doen en dus niet aan alle verlangens tegemoet kon komen. Vele problemen zijn naar voren gebracht welke verband houden met de sterke uitbreiding van de gemeente. Ook de eventuele .nieuwe stad in Wilsveen is ter sprake gebracht. De burgemeester drukte daarna zijn dank uit voor het bezoek en vond het jammer dat de commissa ris eerst over minstens vier jaar weer een officieel bezoek aan de ge meente zal brengen. Ook mevr. Klaa sesz werd hartelijk bedankt voor haar aanwezigheid en voor de be langstelling, welke zij aan de dag heeft gelegd. Ziekendag „Mariënpark". In het bejaardencentrum „Mariënpark" is gisteren voor de tweede maal een „ziekendag" gehouden. De parochiepastoor A. Buys droeg in de morgen in de zaal voor de zie ken een plechtige H. Mis op, waar onder hij een indrukwekkend, vrien delijk woord tot de verzamelde zie ken sprak. Deken B. Henning van Rotterdam hield na het H. Misoffer een toe spraak tot de zieken waarna alle zie ken de zegen ontvingen door hand oplegging bij welke plechtigheid de zusters op toepasselijke wijze zongen. Des middags half vier celebreerde deken Henning een plechtig Lof waaronder hij weer een opwekkend woord tot de zeieken richtte. De zusters hadden inmiddels voorj een feestelijk souper gezorgd en na dat ook hieraan een einde was geko men, gaven zij nog enige vrolijke voordrachten ten beste. De ziekendag heeft dan ooic naast de geestelijke opbeuring ook een aan genaam verloop en slot gehad, zodat met recht gesproken kan worden van een zeer bevredigende ziekendag. Geboren: Johanna H. M. dr van A. M. Remmerswaal en H. P. M. van Veen. Pieter C. zn van P. W. v. Dijk huizen en J. W. C. van Swieten. Pau line dr van A. van Woerden en L. Ripping. Bij werkzaamheden met een pant serrobot in de John-Cockerillmijn te Paturages nabij de Belgische stad Bergen zijn woensdag drie mijnwer kers omgekomen en vier gewond. Men veronderstelt, dat de motor van de pantserrobot door een vals contact onder hoogspanning is ge-, raakt. De slachtoffers behoorden tot een groep van 52 arbeiders, die op ruim duizend meter diepte aan het kolen houwen waren. DE TERREUR OP CYPRUS In Limassol op Cyprus is vanmor gen de 48-jarige Britse bankdirecteur Joseph Brander doodgeschoten. Onlusten in Kirkoek Volgens Turkse bladen zijn er in de laatste dagen ernstige onlusten uit gebroken in de Iraakse stad Kier- koek. Vijfduizend Koerden zouden winkels van Turken hebben geplun derd. Eén Turk werd gedood en ver scheidene in hechtenis genomen. De Turkse bladen melden, dat de onlusten samenvielen met de aanwe zigheid van de Koerdenleider Moesta- fa Barzani in Kirkoek, die onlangs uit Tsjecho-Slowakijk naar Irak is teruggekeerd. Vier Britten (een vrouw en drie mannen) zullen 1 december vertrek-1 ken voor een ballonreis van de Ca- narische eilanden naar Zuid-Ameri- ka. De avontuurlijke onderneming geschiedt onder patronage van prins Philip, die toen hij van het reeds in 1956 gerezen plan hoorde, zich zeer geïnteresseerd toonde. De plastic ballon, die een middel lijn van 15 meter heeft, zal een, van vederlichte kunststof vervaardigd schuitje van 5 bij 2,5 meter ongeveer 4800 km over de Atlantische Oceaan moeten dragen. Het viertal vertrekt per schip naar Teneriffe om vandaar hun reis. die naar zij verwachten van 8 tot 21 dagen zal duren, te beginnen. Commodore van het luchtvaartuig is de 50-jarige zakenman en ballon vaarder Arnold Beaupres Eiloart. Zijn 22-jarige zoon Timothy zal tij dens de reis de radio-zender en -ont vanger verzorgen. Verder reizen mee een 32-jarige scheepsbouwkundige Colin Mudie en diens echtgenote Rosemary, die een film van de reis zal opnemen. De leider van de Algerijnse natio nalisten in West-Duitsland, Amezia- ne Ait Ahcene, is gisteren, terwijl hij naar de Tunesische ambassade te Bad Godesberg bij Bonn reed, uit een andere auto beschoten. Hij werd ernstig gewond. Een Al gerijnse studente, die bij hem in de wagen zat, bleef ongedeerd. De Algerijnse nationalisten in Bonn hebben geen officieel contact met de Westduitse regering. (Van onze t.v. medewerker) Leiden wint „Vlieg 'ns vlug"Het kinderprogramma van de KRO t.v. heeft enkele woensdagmiddagen ge wijd aan het antwoordspel „Vlieg 'ns vlug". In de finale bleven over vier kinderen uit Leiden en Nijmegen, die gisteren om de hoofdprijs moesten kampen. Adrie van Oorschot, die wel eens weifelde bij het behandelen van de vragen, had enkele moeilijke opga ven, bijvoorbeeld: velke taal wordt op Curasao gesproken? Het was de jonge Leidenaars Loes. en Chris niet kwalijk te nemen, dat ze in dit ver band niets wisten van Papiamento. Hoe dan ook: beiden hebben de eind streep gehaald, met enkele punten boven Helma en Marijke uit Nijme gen. De Leidse Loes Kreeg een mond harmonica en Chris een hengel; de extra verrassing is voor beiden een dagje uit in Amsterdam. Leiden kwam ook in het verdere programma te pas door een praatje met proeven van de heer Van Brum- melen in verband met het feit dat de Leidse hoogleraar prof. Kamerlingh Onnes vijftig jaar geleden het gas wist vloeibaar te maken. Hoela-hoepeldemonstratie. Te Amsterdam wordt zaterdag a.s. een „Hoela-Hoepel wedstrijd" gehouden De winnaar of winnares daarvan zal 's avonds een demonstratie geven in het programma van de VARA. Tevo ren wqrdt „Je neemt er wat van mee" uitgezonden, het vraag- en ant woordspel. dat geleid wordt door Theo Eerdmans, geregisseerd door Eimert Kruidhof. Op de hoela-hoepeldemon stratie volgen „De avonturen van Do- rus", waarin Tom Manders en de zij nen optreden. „Des Konings Welbehagen", Ne derlands t.v.-spel. Dc vele intriges en pluimstrijkerijen, welke het leven aan het hof der Franse koningen plachten op te fleuren hebben de Ne derlandse 9chryver Jan Starink de stof geleverd voor zowel een luis terspel, dat hem een bekroning be zorgde in een KRO-hoorspelwedstrijd als voor een televisiespel, dat volgen de week onder dezelfde titel wordt uitgezonden. Dit spel, ,Des Konings welbehagen", zal de kijkers terug voeren naar het jaa. 1710 en in het paleis van Versailles. Tot de medespelende behoren Frits van Dijk, Ko Arnoldi, Paul Huf, John Soer o.a. Luc van Gent voert de regie. Het psychologisch onderzoek voor de beroepskeuze en de personeelsse- lectie'zal het onderwerp vormen van het gesprek dat Jan Willem Hofstra met dr. J. L. M. Herold zal voeren in de rubriek „Vademecum". Het Anif (stichting „Alg. Ned. In validen wagenfonds") zal binnenkort de directie van Artis in het bezit stellen van een tweetal invalidenwa- gens. Het zijn duwwagens in moder ne uitvoering waarvan invaliden van elke leeftijd voor een bezoek aan de dierentuin gebruik zullen kunnen ma ken. Het 4-jarig dochtertje van de fam. Henssen te IJsselstein werd, toen zij gistermiddag plotseling de weg overstak, door een personen auto overreden. Het kind was on middellijk dood. KATWIJK Oefening „Net echt" De in deze tijd van 't jaar heersende stilte werd gisteren vervangen door een bijzon dere bedrijvigheid. Aan de Zuid- Boulevard, ter hoogte van „De Zwaan" werd een „intergemeentelij ke harde bijstand-oefening in het bestrijden van woelingen" gehouden door de mobiele brigades van de ge meentelijke politiekorpsen van Delft, Gorinchem, Haarlemmermeer, Kat wijk, Leerdam en Ridderkerk met medewerking van het Katwijkse Roode Kruis Korps. Voor de oefening begon werd de Inspectie afgenomen door burgemeester H. Duiker en de vertegenwoordiger van de commissa ris der koningin in Z. Holland mr R. H. Gallas. Behalve genoemde perso nen waren aanwezig de burgemees ter van Haarlemmermeer, de burge meester van Gorinchem en de com missaris der koningin in Noord-Hol land. De oefening begon even dóór een uur bij „De Zwaan". Verondersteld moest worden dat een woelige me nigte zich op het plein bij dit gebouw verzamelt en tracht dit gebouw, dat een 'overheidsgebouw moet voor stellen, binnen te dringen, terwijl de politie de menigte moet verspreiden. Alles verliep volgens plan en de af deling politie slaagde er in, zelfs zonder doden te maken, meester te blijven van het terrein De tweede oefening ving te 2.30 u. aan in de Zuidduinen waar zich be paalde elementen heetten te hebben verzameld in de in de duinen aanwe zige bunkers. Ze zouden zich voor zien hebben van wapenen. De poli tie, die uitgerust was met karabijnen stenguns en traangas, stond onder leiding van de heer J H. van Gelde- re, inspecteur van politie te Katwijk. Na 'n omtrekkende beweging waar bij de geweren, stenguns en zelfs traangasbommen gebruikt moesten worden, werden de oproerlingen ten slotte gedwongen zich over te geven. N00RDWIJK KATH. MIDDENSTAND De eerste winterbijeenkomst van de r.k. middenstandsvereniging ge houden in „Het Hof van Holland", was een zeer leerzame avond en een prachtige inzet van het winterpro- gram. De voorz., de heer M. C. J. Sedelaar, deelde in zijn openings woord mede, dat het bestuur had overwogen welke onderwerpen voor de middenstander van belang waren en was tot de beslissing gekomen op deze bijeenkomst te behandelen de tarieven van gas. electriciteit en wa terlevering en hiervoor uit te nodi gen de directeur van de bedrijven, de heer Melse, die hij bij deze van harte welkom heette. Naar aanleiding van de notulen waarin stond, waarom de Noordwijk- se Middenstand Centrale niet had deelgenomen aan de Bloemenfeesten, deelde de voorz. mede. dat de N.M.C. hiertoe zelf geen middelen heeft. Wel kan door middel van een circulaire de middenstanders aangespoord wor den tot deelname, of kunnen de 3 plaatselijke middenstandsorganisaties voor de financiën zorgen, zodat de N.M.C. een mozaiek kan doen leggen. Ook werd nog in overweging gege ven dat het Middenstands Actie Co mité, zoals voorheen, een actie bij de fabrikanten op zich te nemen om deze te animeren tot deelname aan de bloemenfeesten. Enkele ingeko men stukken, waaronder een verzoek van de directeur van de Handels avondschool of het mogelijk is. dat tweemaal per jaar een examen kan worden afgenomen, werden ter af doening in handen gesteld van het bestuur. Op een vorige vergadering was de vraag gesteld „is het niet mo gelijk dat Kerstmis altijd op zondag kan vallen", zoals dit het geval is van Pasen en Pinksteren. Deze vraag was het H.B. voorgelegd en thans was hierop antwoord ontvangen. De Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH. 5 nov. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 7198 stuks vee, zijnde: 2960 runderen. 288 graskalveren, 485 vette kalveren, 376 nuchtere kalve ren, 629 schapen. 16 geiten, 47 fok- zeugen, 365 slachtvarkens, 23 lopers, 2009 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk en kalfkoeien van 7001200, guiste koeien 600900, kalfvaarzen 775 1185, klamvaarzen 700910, guis- Bondsadvisèur, rector v. d. Heuvel, te vaarzen 625825, pinken 440 670, graskalveren 290450, nuch tere kalveren voor fof- of mesterij 60—42, weide schapen 5080, drachtige zeugen 325—390, lopers 66—78, biggen 4260, slachtrun- deren, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 694 stuks. Extra kwaliteit 3.153.35; le kw. 3.003.15, 2e 2.75—2.95, 3e kw. 2.55—2.75, vette stieren 2.80—3.05, alles per kg. gesl. gew. Worstkoeien 2.502.65, vette kalveren le kw. 2.602.90, 2e kw. 2.25—2.45, 3e kw. 1.85—2.15, nuchtere slachtkalveren 1.351.65, slachtvarkens 1.85—1.95. slachtzeu- gen le kw. 1.721.80, slachtzeugen 2e kw. 1.651.70, alles per kg. le vend gew. vette schapen 65105, nuchtere slachtkalveren 4567.50 alles per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer groot, handel slepend, prijzen, niet minder, guiste koeien aanvoer ruim, handel traag, wijst er op in dit schrijven, dat deze zaak niet zo eenvoudig ligt. als voor gesteld wordt. Men moet rekening houden met de historische achter gronden van deze viering en ook met inhoud, die de kerkelijke en liturgi sche viering van deze feesten gekre gen heeft. Gezien de behoudzucht, die Rome ook in andere zaken ken merkt, hoeft men z.i. geen stappen tot verandering bij het kerkelijk ge zag te ondernemen, tenzij men wer kelijk met heel ernstige en wel ver antwoorde bezwaren naar voren zou kunnen komen, die niet geïnspireerd zijn door een materialistische tijd geest. Naar aanleiding van de interlocale feestavond van vorig jaar, waarbij voorop stond, méér samenwerking tussen de afdelingen is thans in prin cipe besloten, te trachten een fede ratie in de bollenstreek samen te stellen, waaraan 8 afdelingen zullen deelnemen. In het voorlopig bestuur hebben zitting genomen de heren M. C. J. Sedelaar, F. Timmermans en J. Th. Zwetsloot. Binnenkort zullen de besprekingen hierover worden voortgezet en zal een definitief be stuur worden samengesteld. Door de geestelijk adviseur, kap. Sambeek, werd in een kort woord een geeste lijke injectie aan de aanwezigen ge geven om rond de feestdagen van Al lerheiligen en Allerzielen, mèt de hei ligen in de hemel en de mensen die de strijd gestreden hebben, de weg naar de hemel te verdienen Hierna verkreeg de heer Melse het woord om een exposé te geven van de bedrijven gas, electriciteit en wa ter in onze gemeente. Hij vertelde, hoe het gasbedrijf in 1903, het water leidingbedrijf in 1920 en het electri- citeitsbedrijf in 1926 te Noordwijk tot stand kwam. Na de 2e wereld oorlog is een enorme ontwikkeling gekomen in deze bedrijven, hetwelk hij aan de hand van cijfers toelichtte. Interessant was de toelichting die spr. gaf van de tarievenpolitiek waar van de electriciteitstarieven wel het ingewikkeldst zijn. De gedachtenwis- seling die na deze causerie ontstond, bewees wel overduidelijk dat de heer Melse een zeer bekwaam man is op het gebied van de bedrijven, zowel plaatselijk als landelijk. Hij diende alle vragenstellers op duidelijke en afdoende wijze van repliek. Het aan bod van de heer Melse, binnenkort een excursie naar de bedrijven te or ganiseren, werd dan ook op spontane wijze geaccepteerd. Na een dankwoord aan de heer Melse, kwam in de rondvraag nog enkele interessante onderwerpen ter sprake, waarover het bestuur zich nader zal beraden. De gemeenteraad van Noordwijk stelde koopavond'' vast Spoedeisende vergadering Onder voorzitterschap van de lo co-burgemeester, de heer J. v. Leeu wen, kwam gisteravond de raad in openbare zitting bijeen. Het hoofdpunt van de agenda be stond uit ,.het al of niet instellen van een z.g. koopavond". Alvorens tot behandeling van dit agendapunt over te gaan, deelde de voorzitter mede, dat burgemeester mr G F. W. van Berckel nog steeds wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Volgende week kan hij weer In func tie zijn, waarover sp en de gehele raad zich ten zeerste verheugden. Vervolgens bracht spr. namens het college van b. en w. en de raad de gelukwensen over aan het raadslid, de heer Rippen, die dezer dagen zijn 75e geboortedag herdacht. Hij wenste hem nog vele jaren in goede gezond heid toe. In de vorige vergadering was mededeling gedaan, dat op het verzoek voor het definitief vaststel len van en „koopavond", formele be zwaren bestonden, omdat de Kamer van Koophandel te Leiden, hierover nog geen advies had uitgebracht. Dit advies was op 1 nov. 1.1. afgekomen en waar toegezegd was. dat b. en w. bereid waren een spoedeisende ver gadering te willen beleggen om als dan zich te kunnen uitspreken over het verzoek voor een koopavond, is deze bijeenkomst uitgeschreven. Het advies van de K. v. K. gaf aan, dat Noordwijk twee kernen heeft en wel „binnen" en „zee" die uiteenlopende belangen en ook meningen hebben over een koopavond Hoewel de nieu we wet op de winkelsluiting toelaat, dat een „splitsing" kan plaatsvinden in een gemeente, als de belangen niet algemeen zijn in dit geval had „zee" minder behoefte aan een koop avond dan „binnen" adviseerde de K v. K. toch een eventuele maatregel te treffen voor geheel Noordwijk, te meer daar een ieder vrij is, al of niet zijn winkel open te houden. In juli 1.1. waren schrijvens ingekomen van „Noordwijk Actief" dat het over prote deel van haar leden voor slui ting was. Voorts van de Noordwijkse Middenstands Centrale, dat „binnen" zeer geïnteresseerd en „zee" iets min der. Adressanten zagen gaarne dat een definitieve koopavond zou wor den vastgesteld. Van de K.A.B. en de Ohr. Besturenbond was bericht ingekomen, dat er bij hen geen be zwaren over een koopavond beston den. Op 1 nov. 1.1. was een schrijven ingekomen van de 3 vakbonden van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden Leiden en Omstreken, die hun bezwaren wilden kenbaar ma ken tegen het instellen van een koopavond. Door de voorzitter werd medede ling gedaan, dat zijn standpunt is. dat Noordwijk altijd als één gemeen te moet behandeld worden en als wij iets instellen, dit voor de gehele ge meente moet gelden Het vóór en tegen in deze zaak was de oorzaak dat b. en w. geen advies hebben uit gebracht. De heer Sedelaar betreur de het, dat de verzoeken van juli eerst op 20 okt. 1.1. waren ingediend bij de K. v. K. om advies en de kri tiek, door hem uitgebracht in de vo rige vergadering, tegen deze instel ling trok hij b(j deze terug, omdat zijn inziens b. en w. in gebreke zijn gebleven. Spr. was vóór een koop avond voor geheel Noordwijk. De heer De Witt sloot zich hierbij aan, doch had toch gaarne gezien, dat b. en w. in deze een advies hadden uit gebracht. De heer Benschop vond het schrijven van de drie vakorganisa ties nog al van gewicht. Hij vond het een zegen, dat wij een goede winkelsluitingswet hebben en wens te deze zoveel mogelijk te handha ven en waar ,zee" geen behoefte aan een koopavond heeft, zich te beper ken tot binnen" Nadat meerdere leden zich over deze zaak hadden uitgesproken bracht de voorzitter het verst strekkende voorstel „het vast stellen van, een definitieve koop avond op vrijdag avond tot 10 uur voor geheel Noordwijk" in stemming en met de stem van de heer Benschop tegen, die wèl voor een koopavond voor „binnen" was, werd dit voorstel aangenomen, met de wens en het ver trouwen. dat zo weinig mogelijk per soneel in dienst zal wórden gesteld gedurende de uren van deze koop avond. Het tweede agendapunt was aanbieding van de begrotingen voor 1959, die volgende week in druk zul len verschijnen, en. het samenstellen der afdelingen voor het onderzoek daarvan. Deze afd W3rden als volg* samengesteld: le afd. de heren Ben schop, Faase. Meskers, J. P. Pas- schier. de Ruiter Schmall, Sedelaar en de Witt; 2e afd. de heren Alke made, de Haas. Passchier Jr jhr v Riemsdijk, Rippen. Schenkeveld en Vogelaar. Als toegevoegd aan de agenda kwam een verzoek van de heren Vermeulen en Heemskerk om voor 1 jaar te mogen huren een stuk grond aan de Hoogwaterbosstraat voor de teelt van bloembollen. Be sloten werd aan ieder dezer adres santen een gedeelte van deze grond te verhuren tegen 0.80 oer r.r. voor uiterlijk 1 jaar. SASSENHEIM Wielervereniging „Sassenheim er Omstreken". De uitslag van de za terdag gehouden trainingsrit, een koppelrit over 33 km was 1 Gerarld Waasdorp en Ton v. Dorp in 1 uur en 5 min. 2. Henk v. d. Zwet en Lud Meijland in 1 uur 8 min. 25 sec. Vrij dagavond in Brussel werd Piet v. d Lans 3e in een afvalrace. Vrijdag 7 november om 8 uur in het „Bruine Paard" klaverjassen om vleesprijzen Zondag 9 november komen de ren ners om 9.30 aan de start voor rit over 55 km. prijzen iets gedrukt, jongvee aanvoer groot, handel rustig, prijzen moeilijk te handhaven; vette kalveren aan voer minder, handel stug. prijzen on veranderd; nuchtere slachtkalveren aanvoer normaal, handel redelijk, prijzen constant; schapen aanvoer normaal, handel iets levendiger, prij zen ruim gehandhaafd; fokzeugen: aanvoer ruim, handel matig, prijzen op gelijk niveau; lopers en biggen aanvoer groter, handel kalm, prijzen niet goedkoper; slachtvee: aanvoer beperkt, handel tamelijk vlot, prijs houdend; slachtzeugen: aanvoer min der, handel vlug, prijzen hoger. GOUDA 6 nov. Kaas. Aange voerd 124 partijen kaas. le kw. 2.25 —2.30; 2e kw. 2.18—2.24; extra kwaliteit 2.31—2.60. Handel goed. BARNEVELD 6 nov. Eierveiling. Aanvoer 383.820 9tuks, handel vlug. prijzen: eieren van 44 tot 50 gram 10.20—11.52, eieren 52—55 gram 11.76 12.40, eieren van 5660 gram 12.61 14.24, eieren van 0065 gram 14.41 16.49, eende-eieren van 6071 gram 8.5110.08 alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse eierveiling BarneveldEde: weekaanvoer: circa 1.250.000 stuks, handel vlug. prijzen: eieren van 40—55 gram 11.54—12.50; eieren van 56 tot 60 gram 12.71 14.22, eieren van 60 tot 65 gram 14.53 16.76, eieren van 6568 gram 17.07 17.81 alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 2.100.000 stuks, handel redelijk, prijzen: kippe-eieren van 6166 gram 15.7516.75, alge mene prijs -6.25 per 100 stuks, kilo prijs 2.60, basis 62J gram. henne- eieren 49 tol 61 gram 1115.75, kilo prijs van 2.25 tot2.58. Pluim veemarkt: aanvoer plusminus 73.000 stuks, handel in kippen vlug. in kuikens kalm, prijzen: kippen 2 tot 2.05 per kg, slachtkuikens 1.95—2.16 per kg, kalkoenen 2.753.00 per kg. ganzen 8.00—9.00 per stuk, tamme ko nijnen 3.008.50 per stuk, hazen 4.00 8.75 per stuk, fazanten 3.504.75 per stuk, patrijzen oud 1.251.70, pa trijzen jong 3.254.00 per stuk, tam me jonge duiven 0.750.85 per stuk. R'VEEN, 5 nov. Bloemen. Free- sia 382.20, Ornithogalum 57—1.20, Cyclamen 701.20, Troschrysanthen: Millersdale 3256, Devels Cap 40 49, Golden Glint 4568. Sunset 32— 53, Superform 4165, Wite Bouquet- te 19—32, Electron 3151, Carnavak 3055, Champion 4062. Alfretton 3147, Perfection 4455, Cydonia 32 48, Horwood 3145, Rose Adair 37 43, Choco 5058, Carolina 4161, Salamander 3445, Snowfall 2441 ct per bos. Idem geplozen: Super form 89, Chocod 10—18, Alfretton 1123, Am. aanwinst 1727 South down Pink 1423, Champion 13—19, Charman 1822. Loveliners 13—18, Bill Speat 13—23, Evelyn Busch 10— 17 ct. per stuk, Am. Anjers 1733 Nerine 1652 ct. per stuk. Groente. Tomaten A 89.00 107.00, idem B 78.00—97.00, idem C 20.00—43.00. idem afw. 20.00—62.00. Andijvie 14.00--18.00. Bloemkool 10.00—24.00, Kropsla 3.00—600 Glas sla 8.00—11.00 per 100 kg. TER AAR. 5 nov. Groente. To maten A export 0.801.21; idem B. 0.72—1,05: idem C. 0.40—0.73: tomaten A. 0.200.69; idem B. 0.200.58; idem C. 0.30—0.38; idem CC. 0.20—0.23; idem bonken 0.200.33; kassniibonen 1.201.28; idem stek 0.50; groene kool 0.07—0.15; rode kool 0.08—0.13; sav. kool 0.11—0.12; andijvie 0.07— 0.13: witlof 0.55—0.68; idem 2. 0.37— 0.54; idem stek 0 02—0.78- •••-pn 0.100.16; prei 0.16; spruiten 0.3J— 0.39: Idem afw 3.17: uien 0.07—° 08; spinazie 0.45 alles per kg. sla 0.05— 0 08 per stuk. komkommers stek 0.08 per stuk; bospeen 0.24 Der hos; boe renkool 0.550.70 Der kist. Apoelen: Allington oippin 0.16; Druiven 1.14 alles ner kg. VINKEVEEN. 5 nov. Groente. Op de Coöo. Groenten- en Fruitvei ling te Vinkeveen ziin de vol»ende orijzen besteed: Andijvie A II 7—11; Boerenkool 11 15; Groene kool 10— 12: Prei 1517: Spinazie 00— e9: pruiten A II 43—44; Soruiten B II 21; Waspeen 10—17; Witlof A II 71 74; Witlof B II 5971 een' per stuk; Bleekselderij 16; Knolselderij 1213; Sla B 38 cent per stuk; Peterselie 26; Seldprij 57 cent per bos. Op zondag 16 novem ber hoopt onze gelief de Dochter en zusje, de Eerw. Zuster MARIA MIRJA (Jettie Ouwerkerk) haar Eeuwige Gelof ten af te leggen in het Moederhuis bij de Zusters van Liefde, Oude Dijk 1, Tilburg. Wij bevelen haar in de dagen van voorbe reiding in uwe gebe den aan. Gelegenheid tot felici teren: dinsdag 18 nov. van 34 uur Lage Rijndijk 47, Leiden. Fam. OUWERKERK Heden bereikte ons uit Ntw Yersey, U.S.A. het droeve bericht, dat on ze geliefde Zuster JOHANNA MARIE ANDERSON— BROEKHOF door een noodlottig on geluk om het leven is gekomen. Familie BROEKHOF Antoniushofje 4 VERLOVINGSRINGEN BOTERMARKT 12 LEIDEN Slechts 10 dagen na het heengaan van onze lie ve Zuster nam de Her re tot Zich, onze lieve Vader Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JAN VAN RIJ Weduwnaar van METJE VAN VULPEN in de leeftijd van 90 jr. Oegstgeest: E. van Rij van Egmond Bradford (Ontario): Jac. van RijStruik Leiden: J. N. van Ru Oegstgeest: H. van Rij Botermans E. van Rij L. ven R\i J. van Ru J. van RijVonk M. Koenenvan Rij P. Koenen N. J. van Rij Voorschoten: W. Zwaanvan Rij P. Zwaan Oegstgeest: E. van der Heijden— van Rij A. P. van der Heijden A. Verra—van Rij P. Verra Klein, en Achter kleinkinderen. Oegstgeest. 6 nov. 1958 Hoge Morsweg 86 Volstrekt geen rouwbeklag De begrafenis is be paald op zaterdag 8 no vember a.s. om 2.30 u. op „Rhijnhof". DMB TAST TOE 'T IS VAN KARBONADE 1.78 VARKENS BRAADSTUK 2.28 ROSBIEF 2.38 BIEFSTUK 2.98 RUNDERLAPPEN, mager 2.10 GEHAKT halfom 1.40 VERSE WORST 1.48 Weekreclames 100 gram HAM en 100 gram HAMWORST 0.75 Bakbloedworst 0.88 j Staartjes 0 50 Volop krabjesJ._ Pootjes 080 Iedere daE VERSE RAUWE ROOKWORST. vraagt voor de afdeling Worstniakerij Voor de afdeling slagerij een vakbekwame Sollicitaties: LANGE MARE 94. 3? Nette werkster gevr. voor enkele ochtenden p. week. Mevr. Topper. Bree- straat 105.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3