DE STEMMING IN DE KLEEDKAMERS: Bondscoach Hahn: Zwitserse ploeg nog te jong voor zo'n strijd Va" d° Engelse velden Ook Ned. B-elftal won met 2-0 Frans Kunen won te Oisterwijk het Ned. veldloopkampioenschap Koeperman werd wereldkampioen MAANDAG 3 NOVEMBER 1958 DE T.EIDSE COURANT PAGINA 8 De stemming was na afloop uiter-eerste Nederlandse doelpunt te vra- aard niet opgewekt in de Zwitserse kleedkamer. Doelman Elsener en spil Leuenberger betastten pijnlijk hun blessures, die zij tijdens de ongeluk kige botsing met elkaar opliepen, bondscoach Willy Hahn stak nerveus de ene sigaret na de andere aan en onder de douches spraken de spe lers alleen maar gedempt met el kaar. „Kijk eens begon Hahn zich te verontschuldigen, ,ik wil niet zeg gen, dat we onverdiend hebben ver loren. maar de Nederlanders waren toch echt ook niet sterk. Onze ploeg is nog te jong voor een dergelijke wedstrijd, vooral de voorhoedespelers missen voldoende routine en daar door gingen enkele kansen verloren. Sommigen hebben dat peel ge noemd, ik niet", en fel voegde ny er aan toe; „Zoiets is geen pech, dat is onvermogen"' Even staakte het gesprek. Hahn boog zich zorgzaam over zijn beide onfortuinlijke uitvallers, die geluk kig niet erg gewond waren. Maar de Zwitserse bondscoach was te verbit terd om het j deze woorden te la ten. En dus kwam een nadere ana lyse „de grootste fout van mijn ploeg is geweest, dat de kanthalves in de tweede helft mee ten aanval wilden. Daardoor verdween de druk op de Nederlandse voorhoede en kreeg Kruiver de kans om onze ver dediging te desorganiseren. Een flin ke knaap, die Kruiver", voegde hij er aan toe, „maar snapt u zo'n spil nu? Twee domme fouten maakte hij, het werden twee doelpunten. Als hij de bal gewoon weggetrapt had, was er niets gebeurd". Een vergelijking met de wedstrijd NederlandDenemarken wilden wij horen, want Hahn was enkele weken geleden ter observatie eveneens in Rotterdam. Maar de bondscoach wil de het gesprek kennelijk niet die richting uit hebben. ,.Ach een verge lijking, iedere wedstrijd is nu een maal anders", zei hij ontwijkend en hoffelijk in zacht-Duits. En toen op eens weer fel: „Hügi stel ik niet meer op, die is te oud". En daarmee kon den wij (en Hügi) het doen. Aanvoerder Meier was al even spraakzaam: „verdedigend hebben wij goed gespeeld, aanvallend niet. Nederland had vandaag verslagen kunnen worden, maar wy hebben geen geluk gehad. Belangrijk was wel, dat onze achterhoede erg ge- irriteerd werd door dat afzwenken van die middenvoor. Hoe heet hij ook weer? Ah ja, Kreiffer De beste Nederlandse spelers? Meier was minder hoffelijk: „ik vond ze allemaal even goed en even slecht Scheidsrechter Guigue: beslist geen buitenspel Do gendarme Maurice Guigue, die door het bekwaam gebruiken van de scheidsrechtersfluit een der meest vooraanstaande en meest bereisde Fransen is geworden, had wel ple zier gehad in deze wedstrijd. Vrolyk lachend stond hij de pers te wpord, vol lof over het stadion, de toe schouwers en de sportiviteit der spe lers. „Neen, ik heb het beslist niet moeilijk gehad, de wedstrijd was ge makkelijk te leiden. Wel een beetje hard, maar fair en daar gaat het om. In de eerste helft vond ik het krachts verschil gering, de constructie der Zwitserse aanvallen was misschien iets beter, daarna was Nederland on betwist beter". De heer Guigue glimlachte vrien delijk bij deze woorden. Maar zijn gelaatstrekken werden scherper, toen een der journalisten het aarzelend waagde naar zyn mening over het (Vervolg van het wedstrijdverslag van Pag. 7.) Kruiver vergroot de voorsprong. Beter deed Kruiver het toen hy een bal uit het middenveld kreeg toegespeeld. Keeper Elsener liep uit, omdat hij het gevaar van deze aanval zag aankomen, maar Kruiver tikte het leer net voor de aanstormende keeper weg, die daarop met zijn mid- half Leuenberger in onzachte aan raking kwam en beiden bleven lig gen, terwijl Kruiver het Teer beheerst in het lege doel plaatste (20). Nadat beiden door de verzorger onder handen waren genomen, ver liet Elsener het veld, om te worden vervangen door Barlier. Het werd intussen voor de toe schouwers hoog op de tribunes steeds moeilijker het spel te volgen, zodat er herhaaldelijk om een witte bal ge roepen werd. De scheidsrechter be greep dit wonderwel en vroeg om een witte bal, -e evenwel eerst nog uit de kast moest worden gehaald Naar gelang c tijd vorderde werd het spel wel iets interessanter, vooral omdat de toeschouwers zich afvroe gen, of het de gasten zou gelukken een tegenpunt te maken. De kans daartoe was er inderdaad, want toen De Munck eenmaal uit zyn doel was, maar de bal op de Zwitserse linker gen. „Ik ga bij 'n dergelyke situatie altyd op het advies van de grens rechter af, die man staat er nu een maal beter voor dan ik en hij weet heus wel wat buitenspel is of niet". Het was een afdoend antwoord, maar Guigue wilde zich nog meer rechtvaardigen. De Fransman legde daarom enkele stukjes citroenschil op de tafel neer (de Zwitserse ver dedigers), greep een leeg suikerzakje (Piet Kruiver) en reconstrueerde de situatie. „Kyk zo ging het, ziet u wel, uw landgenoot stond niet bui tenspel toen die kleine buitenspeler de bal schoot....". Het suikerzakje schoof over de tafel, iedereen knikte instemmend en toen, met een forse veeg, belandden de imitatiespelers op de vloer. De kwestie was voor Gui gue afgedaan. Het onderhoud was afgelopen4 Vreugde bij de Nederlanders De vreugde was groot. Bondscoach Schwartz en aanvoerder Cor van der Hart omhelsen elkaar in de kleedka mer, Piet Kruiver moest vele han den drukken. „Natuurlijk ben ik tevreden", luid de even later het commentaar van de enthousiaste bondscoach. „Natuur lijk, Zwitserland is toch zeker een land dat telt op de internationale voetbalmarkt. Deze overwinning, op een ploeg die tactisch zeer sterk speelde, heeft voor my zelfs grotere waarde dan die van enkele weken geleden tegen de Deense amateurs. Ik beweer, wat ik trouwens al eer der beweerd heb, dat ons team voor elke Europese ploeg een waardig te genstander is en dat wy tegen vrij wel elk Europees team tenminste een kans hebben Goal-getter Piet Kruiver was ook al bijzonder tevreden. „Neen, ik raakte die Zwitserse keeper niet eens. Hy liep gewoon tegen zyn eigen stopper op. En of ik bij dat eerste doelpunt buitenspel stond? Ik weet het niet. Maar off-side of geen off-side: hy telt....". „Het ging lekker", waren de woor den van Kees Kuys, „ik heb plezierig gespeeld. Neen, zó mag het altijd gaan!" En dat vond Tonny van der Lin- den ook: „Ja. kijk, in DOS gaat het natuurlijk gemakkelijker, daar durf ik ook meer. Maar ik mag toch echt niet mopperen, het begint te wennen en daardoor speel ik ook wat rusti ger". „Vergeet niet, die overwinning is behaald op een snelle en gevaarlijke ploeg", zei TC-voorzitter Kruyver. „Wanneer ik dat in aanmerking neem dan ben ik stellig tevreden, al geef ik toe dat het nog beter kan". De wedstrijd, die het Oranje-elftal gisteren tegen Zwitserland speelde, was de 21ste en niet de 20ste, zoals we vrijdag in onze voorbeschouwing publiceerden. Vergeten was n.l. de laatste wedstrijd tussen beide ploe gen, in Lausanne gespeeld op 15 sep tember 1956 en toen door Nederland met 32 gewonnen. De balans werd daardoor dus twee punten gunstiger voor Nederland en na de wedstryd van gisteren bedraagt het verschil nog slechts twee punten in het voor deel van de Zwitsers. De stand is n.l.: Zwitserland 21 11 0 10 22 49—51 Nederland 21 10 0 11 20 51—49 Het verkeer voor en na de inter landwedstrijd in het Feyenoordsta- dion te Rotterdam is weer vlot ver lopen. De politie heeft geen bijzon dere maatregelen hoeven te treffen. In de oostelijke buis van de Maas tunnel heeft zich één aanrijding voor gedaan, die een korte stagnatie ver oorzaakte. In het verlengde van de tunneltraverse, op de Statenweg, ontstonden nog twee botsingen, die ook alleen wat materiële schade op leverden. Ongeveer 65.000 mensen hebben de wedstryd by gewoond. Er stonden ongeveer 8100 auto's rond het sta dion geparkeerd. Ook nu had de po litie van te voren bekend gemaakt, dat men beter met trein, tram of bus kon komen. TSJECHISCHE UITNODIGING VOOR JEUGDTEAM. En wedstrijden voor de amateurs. De KNVB heeft van de Tsjechische bond een uitnodiging ontvangen voor het spelen van een wedgtrijd tussen de ploegen, samengesteld uit spelers beneden de 23 jaar. Hoewel het be stuur van de KNVB deze uitnodiging nog niet heeft aanvaard, is het vrij- wel zeker dat volgend voorjaar een Nederlanas team naar Tsjecho Slo wakije zal gaan. Vast staat intussen al, dat het Ne derlandse amateur elftal zondag 19 maart in Italië zal uitkomen tegen de Italiaanse amateurs. De onderhande lingen tussen de Nederlandse en Westduitse voetbalbond over een amateur-interland zyn voorts met succes bekroond, zo dat het West duitse elftal in 1959 naar Nederland zal komen. \A^VWWWWNA/W>/WW»/»/V<i^A Leiders moesten plaats weer afstaan Om het de Nederlandse pool-lief- hebbers wat moeilijker te maken, zijn er zaterdag weer enkele verras sende uitslagen in de eerste divisie van de Engelse league te noteren geweest. Merkwaardigerwijs verloren de beide „zwervers" aan de kop van de ranglijst van twee „westelijke" clubs. Wolverhampton Wanderers leed uit namelijk een 2—1 nederlaag tegen West Bromwich Albion en Bolton Wanderers liet thuis met 20 de eer aan West Ham United. Door het een en ander staan nu Arsenal en Pres ton North Ent' bovenaan de lijst. Ar. senal door een benauwde 32 zege op Newcastle United, en Preston North End door een 20 overwin ning op Chelsea. In één stad in Engeland kon zater dag de voetbalvreugde niet op. De twee clubs uit Manchester, „United" en „City", wonnen namelyk beide. Manchester United maakte in Leeds tegen de plaatselijke vereniging een eind aan de serie van zeven wed strijden zonder overwinning en won met 21. De architect van de „Uni ted" zege was rechtsbinnen Albert Quixall, Engelands duurste speler, die, nadat hy reeds twee maanden voor zyn nieuwe vereniging had ge speeld, nu voor de eerste maal het zoet van de overwinning smaakte. Bij de rust stonden de Mancunians ove rigens nog met 10 achter door een doelpunt van Shackleton, die deze week voor 80.000,naar Burnley Zwitserland B in Winterthur geklopt De voetbalwedstrijd Zwitserland B zijn voet omspeelde hij doelman Nederland B, te Winterthur ge speeld, is door de Nederlandse B- ploeg met 20 gewonnen. Beide doelpunten werden in de eerste helft gescoord. Er waren 12.000 toeschou wers. De verdiende zege van de B-ploeg werd behaald in een vooral voor rust levendige en aantrekkelijke wed stryd. Al in de eerste minuten kre gen beide ploegen goede doelkansen, maar de juiste richting waS voorlo pig nog zoek. Een schuiver van Ben- naars en een diagonale kogel van Brizzi leverden voor respectievelijk doelman Schneider en de Nederland se doel Roffel nog het meeste gevaar op. Na een kwartier begon zich een Nederlands overwicht af te tekenen. Onze landgenoten demonstreerden een betere techniek en in het spel van middenvoor van der Gyp met zijn beide kleine debutanten Vonhof en Bennaars zat duidelijk meer vaart en stootkracht. Het eerste resultaat van dit betere aanvalsspel kwam na 27 minuten. Een schot van van der Gijp werd door het houtwerk gekeerd, maar on middellijk maakte Bennaars zich meester van de bal om met een haar- zuiver pass-je Vonhof in de gelegen heid te stellen het eerste doelpunt te scoren. Na een schot van rechtsbin nen Brizzi tegen de paal werd het 3 minuten na de eerste treffer 20 door een goed doelpunt van Rijvers' vervanger Bennaars. Met de bal aan „In onze tyd bestaat er op de hele wereld niet zo iets als een amateur voetballer", verklaarde de heer Boet Mark, gedelegeerde van Noord Trans vaal op de zaterdag gehouden half jaarlijkse vergadering van de Zuid- Afrikaanse Voetbalbond. Een van de agendapunten was het schijn-amateurisme. Verscheidene vleugel terugkwam, vanwaar op doel gedelegeerden gaven in overweging werd geschoten wist Kees Kuys met het semi-professionalisme in te voe- EEN ZUID-AFRIKAANSE STEM ER ZIJN GEEN AMATEURS MEER. een fraaie kopbal het leer weer in het veld te zenden, zodat beide ploe gen in dit opzicht gelijk stonden. Nog kreeg ook de Nederlandse aanval een kans. Abe Lenstra, die in deze wedstryd nagenoeg niet was opge vallen, kreeg kort voor het einde nog een prachtkans, toen hem van de linkervleugel de bal werd toege speeld. Met een knalschot zag men de 30 reeds op het scorebord doch van de deklat sprong de bal terug in het veld. Het was de laatste mooie kans. W volgden aan beide zijden nog enige aanvallen, maar het einde kwam tenslotte onveranderd. ren, teneinde te voorkomen dat spe lers, die een zeker peil hadden be reikt, het land zouden verlaten om elders als profs uit te komen. De heer Mark zeide verder nog o.m.: „Zuid-Afrikanen, die zichzelf misschien als de enig overgebleven lelieblanke amateurs beschouwen, maken dagelijks inbreuk op de ama teurcode. Spelers krijgen verleidelij ke aanbiedingen van clubs en zelfs van bonden. En het geld, dat thans voor training en opleiding gebruikt wordt, komt ten goede aan buiten landse clubs, die elke speler van enig talent op de kop tikken". Schneider op de doellijn. Na rust bleef Nederland sterker, maar het tempo zakte aanmerkeiyk. De Zwitserse ploeg speelde een zeer matige partij en vooral de voorhoede kon tegen de fysiek sterkere tegen standers niet veel uitrichten. Zonder moeite bleven spil Walhout en de beide Backs Brull en Veldhoen mees ter van de situatie. Nederland blééf in de aanval, maar het schieten was slecht verzorgd en naarmate de tyd vorderde verloor de wedstrijd elke attractie. zal overgaan. Na de hervatting scoorden kort na elkaar Albert Scanion en Fred Good win en zo zagen de 48.500 toeschou wers het record van Leeds, de ploeg die in dit sezoen op eigen terrein nog geen nederlaag had geleden, verlo ren gaan. De overwinning van Manchester City op Tottenham Hotspur (51) op eigen terrein was opmerkelijk. Men gaf de City houder van de ro de lantaarn met 10 punten vrijwel geen kans tegen de Spurs, die in hun laatste drie wedstrijden 16 doelpun ten hadden gescoord. Het pakte echter anders uit. De Londense club werd volkomen over speeld. Bij de rust had het een 30 achterstand en pas vlak voor het ein de kon Bobbie Smith voor een tegen doelpunt zorgen. De meest productie ve speler was de rechtsbinnen van de City Collin Barlow, die een hattrick scoorde. In het programma-blad van Arse nal-Newcastle United stond voor het als correct doorgaande Engelse pu bliek een wel zeer ongewone waar schuwing. Het was een aanmaning om de kalmte te bewaren. Bij de vo rige thuis-wedstrijd van Arsenal wa ren er namelyk stenen en andere voorwerpen naar de spelers gegooid. De waarschuwing had succes. On danks de grote spanning in de laat ste minuten werden twee doelpun-' ten gemaakt werd geen wanklank gehoord. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalNewcastle United 32; Bir mingham CityPortsmouth 22; Bolton WanderersWest Ham Uni ted 02; BurnleyNottingham Fo rest 02; E vertonBlackburn Ro vers 22; Leeds UnitedManchester United 1—2; Leicester City—Black pool 0—3; Luton Town—Aston Villa 21; Manchester City—Tottenham Hotspur 51; Preston North End Chelsea 20; West Bromwich Albion Wolverhampton Wanderers 21. Tweede divisie: Bristol Rovers- Bristol City 1—2; Derby—Cardiff 1—3; Fulham—Sheffield United 4—2; Ipswich Town—Charlton Athletic Frans Kunen uit Breda is de Neder landse veldloopkampioen 1958! In de om geving van het natuurtheater te Oister wijk versloeg hij gisteren zijn grootste concurrenten Joep Delnoye van 't Maas- strichtse Kimbria en de Zeeuw Hein Cujé met een voorsprong van meerdere meters. Kunen legde de 5000 meter het parkoers had een lengte van plm. 1740 meter en moest drie maal gelopen worden af in 15 minuten en 1.3 f-ïc De tijd van Delnoye, die als tweede ein digde was 15.03.5. Cujé's achterstand was groter. Dat blijkt ook wel uit zijn tijd: 15 min. 9.8 sec. Normaal worden de nationale veld loopkampioenschappen altijd in het begin van het seizoen gehouden. Ditmaal echter werden ze steeds uitgesteld en uiteinde lijk werden ze nu als slotstuk van het jaar en reeds midden in de tijd der veld lopen gehouden. Frans Kunen die de laatste tijd weer goed in vorm was, getuige zijn recente overwinningen op tegenstanders van naam, was steeds in de kopgroep te vin den. In de laatste ronde viel de beslis sing. Het nationale kampioenschap junioren, dat over 3800 meter ging, werd gewon nen door de Nijmegenaar Gidi Fleuren (Union) in 11 min. 45.8 sec. De uitslagen luiden: Senioren 5000 m.: 1. en kampioen van Nederland: Frans Kunen (Sprint, Breda) 15 min. 1.3 sec.; 2. Joep Delnoye (Kimbria Maastricht) 15 min. 3.5 sec; 3. Hein Cujé (EMM Middelburg) 15 min. 9.8 sec.; 4. Anton Jonkers (Sprint Breda) 15 min. 13 sec.; 5. Dik de Bruin (Minerva Rotterdam) 15 min. 25 sec.; 6. Theo Versteegen (PSV Eindhovr 15 min. 41 sec. Junioren 3800 meter: 1. en kampioen van Nederland Gidi Fleuren (Union Nij megen) 11 min. 45.8 sec.; 2. C. Keunings (A.V. Zaandam) 11 min. 49 sec. 31; Ley ton OrientHuddersfield Town 25; Lincoln CityBrighton and Hove Albion 42; Scunthorpe UnitedBarnsley 1—0; Sheffield Wednesday—Rotherham United 5—0; Stoke CityLiverpool 02; Sunder land—Grimsby Town 10; Swansea TownMiddlesbrough 52. Deslauriers haalde in de laatste twee partijen niet meer dan remise De Rus Koeperman is vrijdag door een remise in de negentiende partij van de tweekamp tegen de Canadees Des lauriers wereldkampioen dammen ge worden. Koeperman had met nog één partij te spelen 21 punten behaald en kon niet meer worden ingehaald door Deslau riers, die 17 punten verzamelde. De negentiende partij die ir Den Haag werd gespeeld, werd na 56 zetten remise gegeven. Het verloop was als volgt: Deslauriers (wit)—Koeperman (zwart). 1. 32—28, 19—23; 2. 28x19, 14x23; 3. 33—28, 23x32; 4. 37x28, 10—14; 5. 35—30, 4—10; 6. 30—25, 18— 23; 7. 28x 19, 14x23; 8. 25x14, 10x19; 9. 39—33, 5—10; 10. 44—39, 10—14; 11. 41—37. 12—8; 12. 37—32, 7—12; 13. 34— 30, 17—21; 14. 40—35, 21—26; 15. 42—37, 18—22; 16. 47—41. 22—27; 17. 31x22. 23—28; 18. 32x23, 19x 17; 19. 45—40, 12—18; 20. 40—34, 1—7; 21. 33—29, 7— 12; 22. 50—44, 17—22; 23. 39—33, 11—17; 24. 44—39, 17—21; 25. 30—25, 6—11; 26. 34—30, 11—17; 27. 3832, 22—27; 28. 33—28, 27x38; 29. 43x32, 14—20; 30. 25x14, 9x20; 31. 30—24, 18—22; 32. 28—23, 13—18; 33. 35—30, 8—13; 34. 48—43, 20—25; 35. 49—44, 25x34; 36. 39x30, 21—27; 37. 32x21, 16x27; 38. 37—21, 26x37; 39. 41x21, 17x26; 40. 43—38, 26—31; 41. 36x27, 22x31; 42 44—39, 31—37; 43. 30—33, 18—22; 44. 30—25, 22—27; 45. 24—20, 15x24; 46 29x20, 27—32; 47. 38x27. 37—42;; 48. 20—15, 4247; 49. 33—28, 13—18; 50. 23—19, 18—23; 51. 19—14, 23x21; 52. 14—10, 21—27; 53. 25—20, 27—32; 54. 104, 3237; 55. 436, 3—9; 56. 364, 4736. Remise gegeven. slissing voor de titel reeds gevallen. De spelers hadden zich er dus mee kun nen vergenoegen een soort van ere-re- mise te schuiven. Maar dat lag niet in de iijn van de beide vechtjassen. Ze speelden met een ijver alsof het de eer- sce partij van de tweekamp gold. Voor het eerst zagen we de nieuwe wereld kampioen, de Russische ingenieur Koe perman vanaf de eerste zet op het lyf aan lijf gevecht ingaan. Wellicht wilde hij aantonen, dat ook dat genre geen gehtimen voor hem bevat. Deslauriers zondigde, zoals gewoonlijk in de ope ning tegen de theorie van het damspel. Maar als groot romanticus, die hij is, toonde hij aan, dat hij zich dat kon ver oorloven. Het lukte Koeperman dan ook niet bijzonder voordeel te boeken, ook al deed hij daarvoor nog zo zijn best. Zelfs werden hem de Canadese paden te ingewikkeld en daardoor ook te glibbe rig, zodat hij bij de 32ste zet een alge mene afwikkeling koos, die een stand van zeven om zeven overliet, waarbij de remise feitelijk reeds een feit was. Maar de vechtjas uit Montreal wilde daarmee geen genoegen nemen. Weer bracht hij verwikkelingen in de stand en voor het laatst zagen we Deslauriers een stukje equilibrisme ten beste ge wen. dat hij het eindspel ternauwernood wist te overleven. Mede doordat Koe perman verdere winstpogingen in het voor hem voordelige eindspel opgaf en remise voorstelde. Deslauriers kon niets anders doen dan het aanbod accepteren en zo kwam het einde van een van de fraaiste wedstrijden van de laatste ja ren. Tenslotte hieronder het verloop: Koeperman (wit)Deslauriers (zwart). I. 31—27, 19—23; 2. 33—28, 13—19; 3. 39—33, 9—13; 4. 44—39, 4—9; 5. 37—31, 20—24; 6. 49—44. 15—20; 7. 41—37. 10— 15; 8. 46—41, 17—22; 9. 28x 17, 11 x22; 10. 34—29, 23 x34; 11. 40x29, 5—10; 12. 32—28, 20—25; 13. 28x17, 12x32; 14. 29x20, 15x24; 15. 37x28, 10—15; 16. 41—37, 14—20; 17. 37—32, 7—12; 18. 44r—40, 6—11; 19. 42—37, 1—6; 20. 47— 42. 11—17; 21. 28—22, 18x27; 22. 31 x II, 6x17; 23. 33—28, 13—18; 24. 39—33, 9—13; 25. 37—31, 2—7; 26. 50—44, 17— 22; 27. 28x 17, 12x21; 28. 44—39, 8—12, 29. 33—28, 3—8; 30. 31—26, 12—17; 31. 36—31, 18—22; 32. 39—34, 22x33; 33. 38x29. 24x33; 34. 34—30, 25x34; 35. 40x38, 13—18; 36. 4540, 20—24; 37. 40—34, 15—20; 38. 38—33, 18—22;- 39. 42—38, 8—12; 40. 42—27, 21 x32; 41. 38x 18, 12x23; 42. 43—38, 7—12; 43. 31—27, 12—18; 44. 26—21, 17x26; 45. 48—42, 26—31; 46. 27x36, 16—21; 36—31. 20—25; 48. 42—37, 18—22'; 49. De 20e en tevens laatste partij, die 37—32, 21—27; 50. 32x21, 23—28; 51 zaterdag in Den Haag werd gespeeld, 31—27, 28x30; 52. 27x 18, 30—34; 53. eindigde na 53 zetten in remise. De 3833, 2530. Remise gegeven emdstand van het tournooi kwam hier door op 2218 in het voordeel van Koe perman. de nieuwe wereldkampioen. De spelers hebben de toeschouwers volle waar voor hun geld gegeven. En het publiek toonde zich daarvoor ook zeer dankbaar, temeer daar er voor de spelers nu niets meer op het spel stond. Vrijdagavond was immers de be- Wereldkampioen dammen, de Rus Koeperman is in de rolzaal te 's Gra- venhage gehuldigd. De Rus betrok spon taan z(jn Canadese tegenstander Des lauriers in de hulde. Na het behalen van het wereldkam pioenschap dammen blijft de Rus Koe perman nog enige dagen in ons land. Evenals oud-wereldkampioen Deslau riers (Can.) zal hij deelnemen aan 'n vijfkamp, die vandaag, morgen en woensdag 3. 4 en 5 nov. in Den Haag zal worden gehouden. De overige deelne mers zijn M. Hisard, ex-kampioen van Frankrijk, R. Diehom, kampioen van Frankrijk en een nog nader aan te wij zen Nederlandse speler. Per dag zullen twee ronden worden gespeeld

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8