,De Zonnige Zeurpiet BESCHERMING BEVOLKING A-KRING-LEIDEN Leids Muzieklyceum in hei zilver RIJNSTREEK JAC. ZANDBERGEN JUBILEERDE 541e STAATSLOTERIJ I.KLAS MAANDAG 3 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Uitreiking E. M. I. O.-diploma s Enige tijd geleden is door de eerste groep noodwachters(sters) het exa men EHIO (eerste hulp in oorlogs tijd) met goed gevolg afgelegd. De A-kring-Leiden is hiermede in het bezit gekomen van een eerste groep gediplomeerde EHIO-ers (sters) en is een mijlpaal bereikt in de opbouw van de B.B.-organisatle, speciaal voor wat betreft de verlenging van de eer ste hulp aan slachtoffers bij rampen van grotere omvang. Ter gelegenheid van dit feit vond een speciale bijeenkomst plaats in het restaurant „In den Vergulden Turk" en werden aan de pas geslaag de EHIO-ers(sters) het diploma uit gereikt. Kort geleden is ook door een eerste groep leden van het Rode Kruis, afd. Leiden, van wie meerdere reeds tot de Mobiele Geneeskundige Groep van de B.B. zijn toegetreden met goed gevolg het examen voor EHIO afgelegd. Hoewel deze leden reeds het diploma was uitgereikt, waren zij met hun commandant, dr H. J. Veldhuizen, ook aanwezig en werd hiermede de hechte samenwer king tussen de Organisatie B.B. en het Rode Kruis nog eens nadrukke lijk naar voren gebracht. In zijn openingsspeech memoreerde de docent van de B.B.-EHIO-cursus, dr H. J. Keegstra, de grote ijver waarmede de cursisten hadden ge werkt en de prima geest, die tijdens de cursus had geheerst. Het resultaat van deze eerste cursus was dan ocfk zeer opmerkelijk, daar van de 28 cursisten slechts één niet aan de zéér strenge exameneisen kon voldoen. Spr. wees er nog op, dat deze EHIO-ers als onderdeel van de B.B. in tijden van grote nood het alge meen welzijn zullen dienen. Ket H.B.B. de heer S. W. Hage- doorn, dankte de pasgediplomeerden voor de energie die zij hadden opge bracht om de cursus EHIO regelma tig te bezoeken en was er zeer erken telijk voor, dat nu aan de B.B. in de Ankring Leiden een groep EHIO-ers was toegevoegd. Vervolgens werden de diploma's uitgereikt. Namens de cursisten dankte mevr. v. d. Hoeven, de docent dr H. J. Keegstra, alsmede diens as sistenten, mevr. v. Dam en zuster v. Galen voor de wijze waarop zij de cursus hebben gegeven en liet haar woorden vergezeld gaan van een toe passelijk geschenk. De BDA, de heer N. H. Koning, die veel voorbereidend werk voor de cursus had verricht, deelde in de hulde en ontving een fraai boekwerk. Deze bijeenkomst droeg een bij zonder karakter, hetgeen nog eens werd onderstreept, toen de aanwezi gen na de pauze werden verrast met de vertoning van de film, die des tijds werd gemaakt van de operatie en scheiding van de z.g. „Friese Tweeling". Door het verkrijgen van de vertoningsrechten van deze film, hetgeen slechts bij hoge uitzondering geschiedt, heeft de Organisatie B.B. van de A-kring Leiden getoond tot zelfs in Friesland een goede reputa tie te genieten. Een zeer geslaagde avond. De namen van de geslaagden zijn: de dames: H. A. v. d. BergHuibers; M. C. BrusseeSchaart; J. C. Dee— v. d. Bosch; J. Dickhoff; E. van Es Maliepaard; A. de Groot—Friesema; W. A. Gijzenjj; W. Heyns; D. Hies- tand—Memelink; G. A. v. d. Hoe venOnderwater; M. v. Leeuwen Zoutenbier; M. M. H. Luykx; J. Treur; C. Voorzaat; en de heren: W. C. Gerardts; N. H. van Haarlem; J. J. Kanis; N. H. Koning; M. L. Kur- pershoek; R. van Looy; L. J. Rave- sloot; W. F. v. d. Sleet; J. D. Slegten- horst; J. C. Slepser; J. Treur; T. Vo gelenzang en H. A. v. d. Vos. BIJNA HALVE EEUW BIJ VITA N.V. J. H. v. d. Vos koninklijk onderscheiden „De weemoed om het afscheid wordt overtroffen door de vreugde over een staat van dienst, die zowel door inhoud als door lengte, een kostbare herinnering zal vormen voor de verdiende rust van de le vensavond", zo sprak vanmorgen burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot in de koffiekamer van het Leidse stadhuis tot de heer J. H. van der Vos. De heer Van der Vos zal over enkele dagen zijn 65ste verjaar dag vieren en daarom afscheid ne men van de diepvriesfabriek Vita N.V., die hij 48 jaren heeft gediend. De heer Van der Vos trad op 17- jarige leeftijd als blikslager in dienst van de firma Wouterlood. Hij werd blancheerder en trok naar de Haar lemmermeer, waar het bedrijf een eigen erwtendorserij had en kreeg daar een leidende positie bij de tech nische dienst. Inmiddels had men het systeem der diepvries ontdekt; vijf tien oktober 1945 ging de firma Wou terlood over in de Vita n.v. en de heer Van der Vos keerde kort daar op terug naar Leiden. De burgemees ter sprak zijn grote waardering uit voor de wijze, waarop deze lange loop baan was afgelegd en deelde de ju bilaris mede, dat het H. M. de Ko ningin had behaagd hem te onder scheiden met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Nadat de burgemeester de decora tie had opgespeld, sprak de heer J. van der Meer, lid van de directie, een kort dankwoord voor de onder scheiding. Tijdens een kopje koffie wilde burgemeester Van Kinschot de mo gelijkheden van de diepvries verne men en als tegenprestatie gaf hij een recept van spinaziecroquetten, dat de aanwezige dames zichtbaar inspi reerde. De namen van de geslaagde leden van het Rode Kruis, afd. Leiden zijn: de dames: J. P. BlokBorgstein; M. BlonkVisser; A. D. BooijBotter; C. de HartGodtfried; T. Huisman Krijnen; H. Janse; A. Owel; M. H. v. d. ReijdenBikker; M. J. Rosin; C. C. de VosRuigrok; M. P. A. de WinterBom; en de heren: A. L. v. d. Berg: J. Buys; J. C. Gaykema; J. M. Gaykema; J. v. Gent; M. A. de Graaff; H. C. de Greef; S. Janse; C. de Koning; J. J. v. Kordelaar; M. H. v. Ruiten; C. Steeman; J. M v. Steyn en A. J. M. Tetteroo. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft het uitbreiden en ver bouwen van het gebouw voor Kin dergeneeskunde aan het Academisch Ziekenhuis te Leiden opgedragen aan Holland Building Corp. te 's-Gra- venhage voor 140.400. Eveneens is door de Rijksgebou wendienst te 's-Gravenhage onder hands opgedragen aan de Holland Building Corp. te 's-Gravenhage, het bouwen en verbouwen van het semi. permanente gebouw der Polikliniek voor Interne Geneeskunde te Leiden voor 157.900. LEIDEN VIERT DE PAUSKRONING 6 In alle kerken, waar zulks mo- gelijk is, wordt op verzoek van 8 het Nederlands episcopaat bij ge- x legenheid van de Pauskroning, x een plechtige H. Mis opgedragen. H Bij die gelegenheid wordt voorts uit dankbaarheid het „Te Deum" X gezongen. Te Leiden worden de- i ze H. Missen gelezen: in de dekenale kerk van St. 8 Lodewijk, morgenavond om ne- 3 gen uur; in de St. Petruskerk, Lam- menschansweg, eveneens mor- 5 genavond om negen uur; o in de kerk van O.L.Vr. Hemel- vaart en St. Jozef aan de Heren- H singel op vrijdagavond om half tien. g In de kerk van O.L.Vr. Onbe- 8 vlekt Ontvangenis aan de Harte- g: brug kan morgenavond om prac- fi tische redenen geen avondmis 8 gelezen worden. Daarom is er 8 om zeven uur een plechtig Lof met Te Deum. p Ook in de St. Leonarduskerk 8 aan de Haag weg is geen avond- ij mis. Daar is morgenavond om half acht een lof met Te Deum. jyiET EEN LEERLINGENAVOND in de Leidse Schouwburg, (die zeer goed bezet was), vierde het Leids Muzieklyceum z'n vijf en twin tigjarig bestaansfeest. Het podium was feestelijk met palmen en bloe men gesierd. Voor wij tot een be spreking overgaan van het spel van de leerlingen, willen wij de wakkere oprichtster-directrice mejuffr. Emily Westendorff onze hartelijke geluk wensen aanbieden voor zichzelf en haar school. Er was vroeger op mu ziekgebied in de omgeving Oegst- geest niet zo heel veel te beleven. Vijf-en-twintig jaar geleden werd echter met veel tact en beleid het Muzieklyceum opgericht, en men mag zich nog steeds verheugen in de belangstelling en waardering van vele ouders en een groot aantal élèves. Voor hete vuren stond de directrice pal. O.a. denken wij aan de oorlogs tijd, toen er geen verkeer was, om haar leraren op de school te brengen. Maar ondanks veel moeilijkheden was haar leuze: tegenslag maakt sterk. En nog steeds is haar school er; kerngezond en bloeiend. Half acht werd gestart, en mar- PLECHTIGE AVOND-REQUIEM-MIS Uitgaande van de Katholieke Ar beiders-Beweging zal er hedenavond om 9 uur een plechtige Requiem-mis worden opgedragen in de parochie kerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph (Herensingel). Deze H. Mis is speciaal bedoeld voor de overleden leden van alle ka tholieke organisaties in Leiden. Ver wacht wordt daarom, dat de leden met hun huisgenoten deze H. Mis zullen bijwonen om hun overleden vrienden op deze dag in hun gebeden te herdenken. Het versterkt zangkoor zal deze Mis opluisteren met de Requiem van Perosi. INWIJDING NOODKERK IN ZUID-WEST De noodkerk in Leiden-Zuidwest zal vrijdagavond te half 8 tijdens een plechtig Lof door de Deken van Leiden worden ingezegend. Te beginnen zondag 9 november zullen er de H. Diensten worden ge houden. De leerlingen van de St. Barbara Ulo-school aan het Levendaal wordt verzocht morgenochtend om 8 uur aanwezig te zijn in de St. Petruskerk voor de-Requiemmis van mevr. Pie- terse. Bij K. B. is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau (bij be vordering) A. J. Leenhouts, te Lei den, administrateur bij het ministerie van verkeer en waterstaat. Burgerli'ke Stand Geb.: Cornelis J., z. v. C. Koore man en G. v. Nierop; Ate, z. v. W. Wiersma en A. A. Buriks; Joannes M„ z. v. J. H. v. d. Lans en M. A. v. d. Ham; Lamberdina C., d. v. L. de Groot en S. J. E. v. Polanen; Johan- nis C., z. v. G. van den Berg en G. P. v. Dooijewaard; Yvonne A. G., d. v. J. I. Thomasse en J. C. Moerkerk; Robert J., z. v. M. v. d. Weijden en H. Duk; Christina M„ d. v. J. B. Olü en S. Slingerland; Sonja, d. v. W. J. Overes en H. H. v. d. Quast; Johan G. A., z. v. P. C. M. Zuidhoek en E. v. Rossum; Hans, z. v. H. Swinkels en J. v. d. Blom; Tineke, d. v. M. v. d. Splinter en A. P. v. d. Hulst; Anthoni F., z. v. A. H. v. Wijnen en G. M. C. Pater; Adriana P. G„ d. v. C. de Boer en G. Nagtsgaal; Cornelis H., z. v. M. H. v. Tongeren en M. E. v. Steün; Johannes R., z. v. D. Bol en M. Huls bos. Ondertr.: W. J. B. Ziegelaar en C. Jonk: E. A. Wolda en C. F. Verboog; R. Hanselaar en G. C. Koolstra; J. Kieft en T. v. Bentveld; H. D. Teske en W. M. Swanenburg: G. de la Rie en C. C. Kramer; M. J. de Jong en M. B. K. Brittijn; A. W. de Haas en H. J. T. Willems; H. A. Lens en P. J. Aniba; W. V. Smit en C. Rooiiakkers; J. Verheul en H. J. A. v. d. Veen; N. Holswilder en W. J. Ooijendijk; N. de Haas en D. Gerrits; A. P. M. van Lier en G. W. C. Staats; G. Eikerbout en H. v. d. Weijden. Getr.: J. C. M. v. d. Sluijs en H. Hidding. Overl.: J. Staxfleu, 62 jr., e.v. H. M. j Swaak; M. Wijtzes, 78 jr., man; F. H. Teegelaar, 53 jr., man. cheerden de kleintjes en jongeren op onder 't spelen van een vrolijke feestmars van Krentzlin. En wij ont moetten ze weer allen, de met smaak begaafde componisten van jeugdmu- ziek. En goed gespeeld ook! Heller, Diabelli, Duvernoy, dan een knap gespeeld brokje Hay dn, een geslaag de Mozart, een muzikale Heller en Forsten Petre met moeilijke trillers en accoorden in de bas. De heer Bram Kwist leidde zijn instrumen taal ensembleklasse door de aardige muziek van Orsouw en met haar ge wone levendigheid voerde mejuffr. Westendorff haar Kinderkoor aan, dat welluidend zong. Nadat dit alles goed geslaagd was had mejuffr. Oli vier ook niet te klagen over haar jeugdige violist, die met veel talent, gesecundeerd door zijn broer, een deel van het Schülerconcert van Seitz speelde. Een paar ensembles voor harmonium en piano klonken heel goed; slagend door goede voorstudie en activiteit. Drie blokfluiten onder leiding v-an mej. Olivier gaven een Hay dn Tris ten beste. Verschillende accordeonisten (leerkracht niet ver meld) hebben heel wat gerenom meerde muziek ten beste gegeven. En over al deze beroemde stukken heen naderen wij tot Beethoven, en mocht de jonge pianiste die een Ecos. saise speelde zich verheugen in klin kende bijval. Een mooi Zweeds volks lied voor viool en piano, en dan een muzikale voordracht van Chopin's 2e Nocturne van op. 9. Vergeten wij niet een geslaagd duet van Carl Sta- mitz voor twee dwarsfluiten. Het le deel werd besloten met een huldiging van mej. Westendorff, waarbij o.a. de leraren, hun directrice mooie bloe men offreerden en de heer van Wouw namens allen woorden van sympathie en respect sprak. HET WAS MISSCHIEN wel een beetje te moeilijk, maar de Ro-' mance van Beethoven voor viool en piano toonde aan, dat er door nog jonge leerlingen, technisch wel een en ander te bereiken valt. Aardig zo'n balletklase Frühlingstrau.n van Joh. Strauss te zien dansen. Daaraan zal de leidster heel wat studie hebben be steed, ook al aan de voordracht dooi de soliste. Een jonge pianist speelde een paar schetsen "an eigen hand, blijk gevend smaak voor moderne harmoniek. Bovendien speelde hij met de nodige vaardigheid en muzikaal, Schubert, wat wel wat lang werd aan 't eind van de avond. Zo vertoonden zich hier en daar al hiaten in de rijen der toehoorders, wat jammer was, want tweemaal liet het orkest on der bedreven leiding van de docent Van Capellenveen zich horei in mooie orkestmuziek en een aantal geestige variaties op een eenvoudig liedje, bewerkte door Oeks. Dit was een geslaagd en aardig be sluit van een druk bezochte feeste lijke avond. Toen er nogmaals bloe men en prachtig fruit werd aangebo den dankte de directrice allen met een enkel woord, haar grote tevre denheid uitend over de viering van haar zilver feest, mèt en aan 't Leids muzieklyceum. J. KORTMANN. Leidse agenda DINSDAG 4 NOVEMBER Radio Westrik. Platenavond. Leo Riemens over Gigli en Callas. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. A.K.W.V. „Winstdeling: liefdadig heid, wenselijkheid of recht?" Gul den Vlies, 8 uur nam. Demmenie en Zoon. Kantoorma- chineshow. In den Vergulden Turk. 10 uur v.m. tot 10 uur nam. R.K. E.H.E.O. Beginnerscursus r.k. lyceum, Mariënpoelstraat, 8 uur n.m. „St. Eloy" Adviesavond. Gebouw voor Soc. Chr. Belangen, Oude Sin gel, 7.308 uur nam. St. Petruskerk. Nieuwe gebouw Endegeest. 8 uur nam. Soldatenkoor van de. Koks- school o.l.v. Louis van Wijngaarden. Demmenie en Zoon. Kantoorma- chineshow. In den Vergulden Turk. 10 uur v.m.10 uur nam. DONDERDAG 6 NOVEMBER Huish.- en Gezinsvoorlichting. Le zing over „Wonen" (2.30 u. nam.). Demonstratie Bloemschikken, „De Hoeksteen", Levendaal 1, 8 uur n.m. Plechtige gezongen jaardienst. Ka pel r. k. kerkhof Zijlpoort, 9 uur v.m'. 19 (101) Mm emt wott ik htm hiér Tffihoho'Nu bin x letter xXto ik ook liever lo/xn mm klokken1, ^sibelkr/, slimmerik1 [ft dm tint le Oef Uk km niet rm! XfBhMMlet tioedpens, ik ben ontewt-n op !!f ptna. ileektoe/T^zlss hekL ■toordwijkse Reddingsbrigade De nieuwe E H B O-CURSUS begint DONDERDAG 6 NOVEMBER aj. in Hotel „DE ZEELEEUW". Docent: dokter B. DE BEER. Aanvang: half acht precies voor nieuwe cursisten (inschrijven!) kwart over negen voor deelnemers aan de herhalingscursus. HET BESTUUR GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris W. F. Karstens te Leiden is heden geveild te Rijpwetering: Herenhuis met ga rage, schuur en erf, Koppoellaan 15, in bod 17.400, koper: Th. M. Romijn te 's-Gravenhape q.q. voor 17.400. Te Leiden: Woonhuis Oude Vest 167, 'in bod 6.600, koper: L. J. J. v. d. Steen te Leiden q.q. voor ƒ7.075; woonhuis Oude Singel 214, in bod 2.400, koper: Th. M. Romfjn te 's-Gravenhage, q.q. v. 2.400. woon huis Koddesteeg 6, in bod f 2.000, koper: P. F. M. van den Broek te Leiden voor 2.325. Te Leiderdorp: woonhuis Koningstraat 23, in bod 6.100, koper: H. D. v. Weizen te Leiden, q.q. voor f 7.200. BIOSCOPEN. De films in de week van 31 okt tot 7 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Drie mannen in de sneeuw, alle leeftijden. Lido: „Der schönste Tag meines Lebens", alle leeftijden. Luxor: „Scampolo", alle leeftij den. Trianon: „Fanfare", alle leeftijden. Rex: „De trommen van Fu Man- chu", 14 jaar. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Reyst, Steen straat 35, tel. 20136; Oegstgeest: Apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. LEIDERDORP Kennelijk verheugd over de gro te belangstelling richtt de presiden te van het damescomité, mevrouw Van Diepeningen, vrijdagavond een hartelijk woord van welkom tot de vele belangstellenden, in het bijzon der aan het bijna voltallig gemeen tebestuur en de medewerkers van de bazar. Aan deze laatsten tevens een hartelijk woord van dank voor de medewerking waardoor deze bazar is tot stand kunnen komen. Samen werken, samen bouwen, aldus de presidente, met het doel geld in te zamelen voor uniformen voor de Leiderdorpse Harmonie. Kleren ma ken de man, sprak mevr. Van Diepe ningen, de Harmonie is al heel wat mans, mèt uniformen is zij nog meer mans. Hierna verzocht zij de burge meester het openingswoord te spre ken. Deze zei gaarne te voldoen aan dit verzoek. Er is veel tot stand ge bracht en het is onze plicht te zorgen, dat al dit werk succes heeft, aMus burgemeester Van Diepeningen, en de opbrengst zo groot mogelijk te doen zijn. Vervolgens memoreerde hij de oprichting van de Harmonie op 7 oktober 195S. De gemeente ver strekte een lening groot 7.000,die in 10 jaar moest worden afgelost. Daarnaast stelde een particulier een bedrag beschikbaar waardoor de aan koop der instrumenten ad 10.000 mogelijk werd. De burgemeester be nadrukte dat het bedrag was geleend en niet gegeven om hen in gelegen heid te stellen te doen wat nodig was. Daardoor werd het initiatief aan de vereniging gelaten. Nu zijn er stem men opgegaan voor uniformen en de burgemeester hoopte dat een Leider- dorpse gemeenschap inderdaad een gemeenschap zal blijken door deze bazar te doen slagen. Hij hoopte van harte, dat dit zo zou zijn, want de Harmonie heeft bewezen bestaans recht te hebben en in de toekomst moet dit zo blijven. Hierna verklaar de hij de bazar geopend en ver spreidden de aanwezigen zich over de verschillende zalen met de ver schillende attracties. Rest nog te ver melden, dat de bazar gehouden werd in de oude Chr. Nationale School aan de Hoofdstraat. De sluiting. Bij de sluiting van de bazar op za terdagavond vond tevens de trekking plaats van een aan deze bazar ver bonden loterij. Ook werd de naam bekend gemaakt van de pop, die op de bazar was tentoongesteld. Zij heet te Liesbelh. Dan was er ook een reusachtig krentebrood waarvan 2 bezoekers het gewicht hadden gera den en zo doende elk de helft kre gen van het (19,180) kg wegende krentenbrood. De uitslag van de loterij luidt: le prijs: electrische wasmachine op nr. 3585; 2e pr. een radiotoestel nr 299; 3e pr. een rijwiel nr. 1498. De overige prijzen vielen op de nummers 3479, 304, 2967, 875, 3008, 1615, 3542, 3714, 3602, 3953, 239, 2165, 4449, 4059, 2928, 315, 4267, 4644, 980, 1013, 4813, 4221. Tenslotte kunnen we nog vermel den, dat de bazar het niet onbelang rijke bedrag van plm. 3500,— heeft opgebracht waarmede het doel, de aanschaffing van uniformen voor de Leiderdorpse Harmonie, kan worden verwezenlijkt zodat deze bazar inder daad een succes is geweest. ZOETERWOUDE 40 jaar ageni van ons blad Op vrijdag 30 oktober was het 40 jaar geleden, dat de heer Jac. Zand bergen aangesteld werd als agent van de Leidse Courant voor Zoeter- woude (Dorp). In die lange reeks van jaren heeft de jubilaris ook bijna onafgebroken het grote krantenpakket per fiets, storm, regen en sneeuw trotserende, naar Zoetermeer gebracht. Hierbij heeft Koos steeds een rennerspresta tie ten beste gegeven, 'n snelheid, die nu wel een beetje gaat tanen, maar in de beste jaren meermalen die van een Ford overtrof. Vrijdagmiddag werd deze ijverige krantenman namens de directie ge luk gewenst door de heer L. J. van der Meer, waarbij hij de gebruikelijke enveloppe met inhoud mocht ontvan gen. 's Avonds kwamen de collega's op Schenkelweg 16 de jubilaris geluk wensen, waarbij ook geschenken en bloemen werden aangeboden. 3? Kunstschildersbeno digdheden: linnen op spie- raam; tube Rembrandt- verven (Talens): verfdo zen in olie-, plakkaat- en waterverven; vernissen; medium, ezels; paletten; paletmesjes; penselen; enz; boetseerklei; spandels Ricl figuurzaaggereedschap, icn. J. Blok, Hogewoerd 62. Vloerkleden 25.-: kin- derrijwielen 19.-; hangleg- kast 15.-; twee-pers ka- pokbedstellen 35.-; een pers. 19.-; dressoirs 25.-; autoped 7.-; kachel; op- klapbedden; babyledikan- ten; electr. kachel; wrin gers; heren- en meisjes rijwiel. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kelhuis). len. Onze 30-jarige zelf standige ervaring staat tot uw dienst. Alleenverkoop wonderverf (lx verven klaar is Kees). Demonstra tie. Rich. J. Blok, Hoge woerd 62. tel. 23123. Er kend schilder-behanger.. Kolenzeven passend op uw vuilnisbak per stuk 2.10. Salamanderkachels, luxe kachels, kookkachels, haarden, oliekachels, ra diatoren. kachelpijpen, el lebogen, roosters en alles voor uw kachels. A. J. Hartwijk. ^Twe Beesten markt 7-9-4, tel. 26627. Leiden. "S Twee moderne club fauteuils met vier stoelen van 325.. nu 145.-; dres soirs 65.-; kloostertafel 17.50; twee clubfauteuils 55.-; ronde tafel 19.-. (De* avonds tot 10 u. geonen i Nieuwenburg, Hooigrri 55 (geen winkelhuis). HOGE PRIJZEN 25.00° 5916 ƒ5000 4107 2000 12606 ƒ1500 3S47 9475 1000 7139 10391 10413 1704S 18990 JOU 1S56 2U77 3710 5237 5748 6922 7670 8649 9245 11744 13206 14959 15888 17416 18p82 ƒ200 1482 1531 1719 1730 2613 2882 3096 4188 4382 4731 5366 5642 5724 5766 6169 6205 6448 6643 6707 6743 6869 7038 7608 7673 7901 7937 7994 3541 8626 9197 9225 9648 9695 9703 9989 9993 10272 10552 10800 11160 11236 11980 12110 12374 12853 13195 13366 13£7l 14137 14597 14746 14784 14937 15395 15505 15635 16733 16935 17492 17577 17664 17864 18242 18863 18586 18650 19395 20068 20086 20106 20348 20633 20637 21214 31470 PRIJZEN VAN 20, 1027 045 063 095 104 109 111 113 159 240 242 283 308 309 322 334 337 348 362 377 436 443 444 446 447 478 488 491 494 521 554 565 572 608 628 632 676 694 704 816 822 831 871 889 891 908 910 921 929 948 2023 025 104 145 168 174 235 279 329 331 347 368 403 422 442 464 512 561 599 610 631 634 727 737 742 786 808 826 857 888 905 937 950 958 972 979 985 3072 091 136 179 180 236 262 283 287 389 344 358 390 398 413 424 455 459 544 545 567 618 650 743 784 816 829 865 87b 882 893 897 913 952 974 991 4021 052 119 143 155 196 225 278 288 296 317 326 335 341 353 356 357 372 378 390 404 422 431 472 478 496 544 547 549 572 595 613 681 685 694 739 747 767 773 780 785 802 827 828 843 920 955 8012 067 099 111 165 199 200 212 247 256 261 298 309 334 338 357 359 370 402 427 439 502 518 515 554 650 652 638 685 822 826 835 845 852 875 889 894 928 954 966 973 983 998 6063 0S5 123 130 212 248 279 302 323 325 376 425 429 432 476 525 527 537 615 639 648 674 770 802 832 876 904 907 017 955 957 967 984 993 7011 029 043 044 083 086 088 187 188 257 281 291 298 310 338 355 396 400 405 421 442 483 504 505 509 525 547 575 5S7 640 678 705 726 729 732 735 808 832 837 880 8011 031 059 0S0 088 123 180 201 240 255 258 282 335 342 348 361 365 367 407 419 436 449 493 505 520 555 556 560 576 600 606 607 620 749 773 R28 830 843 864 868 970 976 991 90-16 072 113 116 127 153 230 253 261 294 436 453 481 537 338 555 613 627 668 686 705 786 790 867 905 925 944 962 966 986 10013 056 087 096 112 185 202 213 214 220 242 251 255 275 294 310 315 317 319 340 352 356 373 381 393 395 396 406 413 428 445 456 487 *82 653 686 743 771 777 880 11024 029 042 080 105 118 120 125 237 238 242 314 324 342 350 357 864 409 421 457 484 486 503 513 517 551 569 595 602 616 706 713 776 783 785 794 875 877 904 936 12022 0H7 076 106 111 141 153 172 209 220 302 378 588 641 660 710 737 785 848 866 901 918 931 940 959 13024 037 037 061 079 120 142 146 180 106 217 254 282 300 320 317 351 367 397 402 482 495 537 563 584 601 604 609 667 682 686 707 711 737 766 783 792 827 833 852 881 892 947 14004 024 116 141 165 214 221 245 255 266 291 323 331 351 369 375 376 377 387 432 468 542 557 571 598 659 661 673 676 685 836 839 844 857 874 901 908 911 914 929 930 971 992 993 15014 016 019 031 072 079 113 151 154 164 242 292 309 313 335 443 450 458 470 479 561 627 657 666 669 705 708 713 749 75S 7b2 800 804 816 838 849 879 894 914 920 933 952 988 981 9S5 997 16009 023 060 094 125 134 152 166 171 200 219 240 249 268 292 300 337 365 384 422 423 469 479 495 502 549 558 572 606 611 624 656 658 661 662 678 680 685 688 698 707 724 756 799 818 855 837 858 886 888 889 893 914 930 976 980 988 999 17001 007 053 087 124 166 202 205 231 242 288 312 340 348 354 360 390 395 405 418 420 473 498 507 513 520 840 567 604 635 662 718 804 840 855 859 871 881 919 922 966 990 180-15 050 074 144 220 221 275 437 451 502 509 511 543 549 563 579 588 592 601 602 634 662 717 734 744 748 771 776 833 842 857 874 891 895 896 927 935 949 953 19005 029 057 069 083 105 170 231 237 251 259 278 325 401 444 527 528 537 541 553 565 571 600 625 645 7-19 720 724 732 739 741 768 785 789 812 845 857 874 876 887 912 932 938 939 955 963 987 20002 010 052 056 063 083 093 116 133 149 156 161 179 190 209 230 255 257 264 285 311 317 336 350 398 405 410 437 474 486 498 523 535 543 544 613 676 700 703 716 755 757 841 849 860 874 875 877 948 938 964 975 983 986 21021 052 065 097 101 114 115 120 121 132 141 152 162 178 233 237 285 304 312 313 331 370 391 409 412 421 436 442 46.9 473 508 540 543 546 557 558 569 617 654 662 705 715 730 752 779 799 817 856 862 832 889 899 989 992 Prijs van 200.—: 20348 moet zijn 2 0 3 4 3. f. iüfcLN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5