3?5 RIJNSTREEK 0>*~MARK Jongens-shawls Elke woensdag Peek kloppenburg RECHTSZAKEN Marktberichten DINSDAG 28 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN WONINGBOUW BLEEF IN TEMPO ACHTER. Krachtens de Ministeriële rege ling m.b.t. de toezegging van subsidie voor woningwet- en premiebouw, waarbij wordt uitgegaan van een to tale produktie voor 1958 van 80.000 woningen voor het gehele land, waar van de helft woningwet- en de ande re helft in de particuliere sector te bouwen, heeft Alphen a. d. Rijn in 1958 slechts een subsidie-toezegging ontvangen voor de bouw van 94 wo- ning-wetwoningen voor rekening van de bouwvereniging „Eensgezind heid". B. en w. hebben pogingen aange wend om toewijzing te verkrijgen voor 30 woningen met het oog op een voorgenomen uitbreiding van de n.v. Cacao- en Chocoladefabriek „Baro nie" en voor 22 woningen ter vervan ging van af te breken c.q. afgebroken woningen, t.w. 17 nabij het haven plan, 44 aan de Schoolstraat en 1 aan de Hooftstraat. Hoewel niets onbeproefd is gelaten om een zo ruim mogelijke toewijzing te verkrijgen is de woningproduktie verre op het noodzakelijke tempo ten achter gebleven. Sinds 1 nov. 1957 werden 184 nieu we woningen gebouwd t.w. 132 wo ningwet- en 52 premiewoningen. Behalve de genoemde 98 woning wetwoningen zijn nog 38 particulie re woningen in aanbouw c.q. zijn de plannen voor uitvoering gereed. Se dert 1 nov. 1957 werd steun verleend voor de verbetering van rond 95 wo ningen in behandeling zijn 60 aan vragen. GEMEENTEBEGROTING 1959 ONGUNSTIG. De gewone dienst van de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1958 resulteerde in een nadelig saldo van 295.000,De lasten blijven zich in stijgende lijn voortzetten. De inkorn- sten nemen minder dan in evenredig heid daarmee toe. Hoewel b. en w. zich ook thans bij de uitgaaframingen grote beperkin gen hebben opgelegd en de ont vangstramingen zoveel mogelijk op de werkelijkheid hebben afgestemd sluit de gewone dienst van de ont- werp-gemeentebegroting voor het dienstjaar 1959 met een tekort van 44.000,—. De belangrijkste nadelige verschil len ten opzichte van 1958 leveren op: kapitaalslasten 70.149,71, socia le zaken 40.222,95; onderwijs 49.300,32; gem.-werken 42.812,81" subsidie's enz. 31.524,55. De belangrijkste voordelige ver schillen zijn: uitkering gemeente fonds 53.547,78; -belastingen 32.564,20; „Avifauna" 2C.000, salarissen en lonen 7.359,25; bedrij ven 8.319,47; diversen 27.219,64. De moeilijkheden met betrekking tot de financieringen heben zich voortgezet. Nog steeds is de kapi taalsmarkt voor de gemeente geslo ten. Na remmende voorschriften te heb ben geschetst delen b. en w. mee, dat de gemeente in 1958 van de Bank voor Nederl. Gemeenten geldleningen heeft ontvangen tot 7.225.000,—. Dit bedrag is deels aangewend voor de consolidatie van vlottende schuld, deels gebruikt voor de financiering van de meest urgente kapitaalswer- ken. Voorts worden ter financiering van de stichtingskosten van het in aanbouw zijnde complex van 98 wo ningen van de bouwvereniging „Eens gezindheid" rijks voorschotten ont vangen. De kasgeldvoorziening gaat thans vlotter, zij het dan, dat de daarvoor geldende rente hoewel sedert ul timo 1957 reeds aanzienlijk verlaagd nog steeds aan de relatief hoge kant blijft. Indien de tekenen niet bedriegen zal de bovengeschetste si tuatie i/z de vaste financiering voors hands nog voortduren. Winkeliersvereniging opgericht. Met zeventien aanwezigen en onge veer tien schriftelijke aanmeldingen als lid is maandagavond in hotel „Toor" aan het einde van een lang durige beraadslaging opgericht de „Winkeliers Vereniging Alphen", die onder voorzitterschap staat van de heer S. Terlouw en waarvan secreta ris is de heer C. Maartense. Overige bestuursleden zijn de heren J. G Ponsioen. J. Bosch-Quant. H. J. Grim bergen, P. G. Tuyn en J. M. Haas beek. De contributie is vastgesteld op 10.per jaar. De vereniging is aangegaan voor de tijd van 29 jaar en 11 maanden, zal de Koninklijke Bewilliging aan vragen en zich ten doel stellen: ver hoging van het aanzien van de win keliersstand in het algemeen, meer speciaal de behartiging en bevorde ring van de zakelijke belangen van de aangesloten leden welke op het terrein van de reklame liggen, in de uitgebreidste zin van het woord en zal ten aanzien van politiek en gods dienst een neutraal standpunt inne men. De kath. middenstandsvereniging heeft zich volledig achter het plan ge schaard van het initiatief-comité. In de kring van de Alphense (alge mene) middenstandsvereniging, waar in sedert de bevrijdirg ook de chr. middenstanders zijn verenigd, heeft het plan daarentegen een storm ont ketend, die zelfs een „commissie van goede diensten" niet bij machte bleek te luwen. Ofschoon het er aanvankelijk naar "uitzag, dat de compromisvoorstellen tot wederzijds genoegen zouden stemmen, wendde de meerderheid van de leden van de Alphense mid denstandsvereniging zich van de voorstellen af. Met klem werden alle aantijgin gen afgewezen, dat de oprichters van de winkeliersvereniging ten doel zou den hebben de bestaande Alphense middenstandsvereniging te verklei nen. Het is de leden vrij om van bei de lid te zijn. Maar nu het compromis mislukt is staat de nieuwe vereniging zelfstandig. In hoevere de twee bestaande be langengemeenschappen „Tien in een" en „Verenigde Middenstanders Al phen" tot de nieuwe vereniging zul len toetreden, zal in de komende we ken nog worden uitgemaakt. Blindenavond „St. Odilia". Zon dagavond werd er zoals vorige jaren in de St. Jozefzaal een avond gehou den ten bate van de R.K. Blinden- bond „St. Odilia". De heer Rosier (regisseur „W.I.K.") had voor een verrassing gezorgd. Een groepje van 13 jongens van de Ver- kennersgroep „St. Ansfried" kwam vanachter de coulissen aangestormd, namen plaats op de klaarstaande stoe len vóór het toneel en grepen hun muziekinstrumenten. De heer Rosier wees er op, dat zulke jongens, die met elkaar iets willen presteren, een leider nodig hebben. Een leider, die al jaren alle vrije tijd eraan geeft: onder een oorverdovend applaus kwam vaandrig Ponsioen naar voren. Wat de jongens ten gehore brachten was zó zuiver en werd zo enthousiast gespeeld, dat het bij de aanwezigen in de zaal zeer in de smaak viel. De vertolking van het stuk „De Sukkel" door de R.K. Toneelvereni ging „W.I.K." onder regie van de heer C. Rosier was uitstekend. De heer H. Poodt viel sterk op in de rol van Daantje, de Sukkel. De rol van Bets de dienstbode, mej. H. Scheerder, kwam uitstekend over het voetlicht. De personen Puck, het nichtje en Freek, haar verloofde, die door een misverstand als huisknecht werd aan genomen, werden gespeeld resp. door mej. L. Scheerder en de heer G. v. d. Heuvel. Verder tante Amalia en Overste Basser, vertolkt door mej. M. Winninghof en de heer J. Peterse. Het geheel was op een zodanig peil, dat men de heer Rosier kan felicite ren met deze vooruitgang in de ploeg, die zeer merkbaar is. Dat de aanwe zigen ervan genoten hebben bleek wel uit het applaus, dat zij mochten oogsten. BOSKOOP Gemeenteraad De raad verga dert donderdagavond te 8.15 uur ten gemeentehuize. Naast de gebruike- lijke punten vermeldt de agenda: in-' diening van de begroting 1959; voor de gemeente, de gemeentebedrijven; het woningbedrijf, het grondbedrijf en de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg; het oprich ten van een Stichting voor het be heer en de exploitatie van het pen- sionhuis voor bejaarden in het Vi- j forpark; aanvulling der begroting der bedrijven in verband met de woningbouw in het uitbreidingsplan Goudse Rijweg Oost I I; het aan brengen van enkele verbeteringen in het tehuis voor ouden van dagen in Den Ham; verkoop bouwgrond; onbewoonbaarverklaring van een aantal woningen en de afbouw van het zwembad. Taakverdeling B. en W. Nu de gemeenteraad in de nieuwe samen stelling zal bijeenkomen delen B. en W. aan de leden mede, dat ook de taak van het college is geregeld. De burgemeester zal zich belasten met de algemene zaken en met de ge- meentefinanciën. Wethouder dr. mr. J. F. Taat zal de personeelsaangele genheden behandelen en de aange legenheden betreffende de sociale zaken, onderwijs (waaronder de lichamelijke opvoeding en de sport) en andere culturele zaken. De wet houder J. C. Bulk zal de aangele genheden van de gemeentebedrijven en van de gemeentewerken (waar onder de plantsoenen en de reini gingsdienst behandelen. Wethouder Taat is aangewezen als vervanger van de burgemeester bij diens af wezigheid. Directeur gemeentewerken Voor de benoeming tot directeur van gmeentewerken is de volgende voordracht opgesteld. 1. de heer T. Klazinga, technisch ambtenaar le klasse bij de dienst van gemeente werken, alhier; 2. de heer J. T. P. van gemeentewerken is de volgende tenaar bij de dienst van gemeente werken te Kampen. Reddend zwemmen De deelne mers aan de cursus reddend zwem men hebben het examen voor het diploma A van de KNBRD afgelegd. Geslaagd zijn: mej. T. van Velzen; mej. L. Klaverveld; de heren C. A. Metselaar en K. Dikstaal. Laatstge noemde met aantekening dat hij voor enkele onderdelen medisch geen proef heeft moeten afleggen. Er is thans weer een vaste kern van de Boskoopse Reddingsbrigade en hopelijk zal deze kern volgend jaar belangrijk verstevigd kunnen wor den. De nieuwe cursus zal openstaan voor meisjes en jongens vanaf 12 jaar. Oliebollen hadden aftrek Met het doel de kas der vereniging te versterken, organiseerde het bestuur van de Harmonie „Excelsior" een oliebollen-verkoop. Hiervoor heb ben vele leden, danig gesteund door enige majorettes, zich zaterdag j.l. danig ingespannen. Het resultaat was boven verwachting, want de berg van oliebollen, die de Boskoop- se bevolking heeft verwerkt, deed na aftrek van alle daarvoor gemaak te kosten een bedrag van 870,65 in het ldaaje van de Harmonie vloeien. Verbetering bejaardentehuis Het mag als bekend worden geacht, dat de mannenslaapgelegenheid op de eerste verdieping van het tehuis voor ouden van dagen in Den Ham uit hygiënisch oogpunt te wensen overlaat Teneinde hieraan tegemoet te komen en daarbij tevens enkele andere bezwaren te ondervangen is het de bedoeling, dat ter plaatse vijf slaapkamertjes met dakkapellen worden gebouwd. Deze slaapkamer tjes zullen plaats bieden voor 11 bedden, welk aantal met het tegen woordige aantal slaapplaatsen over eenkomt. De kosten van deze ver- nadering van inrichting worden ge raamd op rond 5000, Het bestuur van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg stelt in verband met de onder havige verbeteringen voor de ver- pleegprijs met ingang van 1 janu ari 1959 te verhogen met 100, per jaar en mitsdien te brengen op 1450,per jaar en voor de ver pleegden, die van heden af in het te huis worden opgenomen, de nieuwe prijs reeds nu te laten gelden. BODEGRAVEN Schaakkamp Met 23 man was de Woerdense schaakclub naar Bode graven gekomen om de traditionele massakamp te spelen. Deze vijfde ontmoeting eindigde in een verplet terende nederlaag voor de bezoekers, die 6 van hun beste spelers misten. Totale uitslag 176. Geboren: Lydia M. dr van H. SchoutenGeenjaar; Reinier zn van J. VeldhuizenTeekens; Andreas zn van G. van WijkVoordouw. Ondertr.: J. C. Straver en A. M. van Dijk; K. Kalkman en C. Tolle naar. HAZERSWOUDE <D°rP) Christus Koning viering. Nadat allen zondagmorgen de gezongen H. Mis hadden bijgev/oond trokken de leden van de Kath. Jeugbewegingen naar de zaal van de heer J. Timmer mans waar het ontbijt klaar stond. De heer P. v. d. Werf sprak hierbij een welkomstwoord. Deze morgen stond in het teken van bezinning en er waren daarom twee sprekers gevraagd, nl. de heren Kuiper en Duinisveld beiden uit Zoe- termeer, die respectievelijk spraken over „oktober-maand 1958" en „Is Christus nog Koning". De heer Kuiper ging vooral in op het rozenkransgebed. Hij wekte allen op zoveel mogelijk de rozenkrans te bidden. De heer Duinisveld formuleerde, dat de jeugd van tegenwoordig niet slechter is dan vroeger, maar dat er soms toch wel wat in je om gaat als je de houding van sommigen ziet. Ook ging hij nog even in op de zon dagsviering, de sport en besteedde ook veel aandacht aan de film. Hij betreurde het, dat er nog steeds geen middel gevonden was tegen het roddelen. We moeten iemands goede naam niet in de goot trappen, doen we dit wel dan- zullen we het een maal moeten verantwoorden bij Christus onze Koning. Van de gelegenheid tot vragen werd goed gebruik gemaakt. Ondanks dat de sprekers het zwaar te verdu ren kregen, konden zij op iedere vraag toch een voortreffelijk ant woord geven. 's Avonds om half acht waren al len weer present. Mej. A. Brugman wenste allen hartelijk welkom en wel in het bijzonder pater Arkestijn en het poppentheater Egrudo van Deth die voor deze avond was uitge nodigd. Voor de paiüze bracht zij het blijspel „De .lood die bijkans stierf". In de pauze die er op volgde werden er behalve de "erloting ook spelle tjes georganiseerd. Na de pauze werd de klucht opge veerd „Driedubbele moord in de slot kapel". Om elf uur sloot P. v. d. Werf het Christus Koningsfeest en dankte allen die hadden meegewerkt, dat deze dag zo goed kon slagen. KOUDEKERK Tegenslag bij belangrijk werk De werkzaamheden bij de afsluiting van de Gemeenlandse Wetering on der de gemeente Koudekerk aan den Rijn, welks zwakke kaden een voort durend gevaar betekenen voor de omliggende polders, hebben met grote moeilijkheden te kampen. Enige jaren geleden reeds had een ernstige verzakking plaats, waar door het water de Lagewaardse pol der instroomde. De nu ontstane moeilijkheden vinden, zoals steeds hun oorzaak in de onberekenbare, zeer onvaste veenlaag van onze pol derlanden. Sterke verzakkingen maken het namelijk onmogelijk deze vaart tot het polderpeil uit te gra ven, hetgeen in de bedoeling lag. Bij een vergadering van de inge landen van de Lagewaardse polder werd dit door de voorzitter, de heer M. Maat, meegedeeld, en daarbij een gewijzigd plan ingediend, dat hierop neerkwam, dat van een op polder- peil brengen van deze watering, op grond van een advies van deskundi gen van Rijnland, moest worden af gezien, en moest worden volstaan met een verlaagd peil van het over blijvende water. Een brede en vrij verwarde dis cussie volgde op deze mededeling van de voorzitter, waarbij vooral ontstemming bleek, over de, naar de mening van verschillende ingelan den, wel zeer lichtvaardige manier, waarop de deskundigen op water bouwkundig gebied deze werken hebben opgezet. De voorzitter bestreed deze me ning en achtte zichzelf niet bevoegd over deze materie een oordeel uit te spreken. Hij wees nogmaals op de onberekenbaarheid van onze veen- bodem. Het voorstel van de voorzitter werd hierna in stemming gebracht, doch kon geen meerderheid verkrij gen, zodat naar een andere oplos sing zal moeten worden omgezien. Een voorstel, tot verkoop van een gedeelte water en kade aan de heer K. de Jong Bz. werd met algemene stemmen aangenomen. RIJPWETERING Veel plezier bij slag vier. Met deze woorden werden de bezoekers van de fancy fair ten behoeve van 1 kerk en kleuterschool reeds van bui- 1 ten welkom geheten. Het was de vier- de slag om de Rip. Het weer werkte buitengewoon mee en de belangstel- I ling was geweldig. Er was een grote 1 hoeveelheid geschenken binnen ge komen en het comité heeft bergen werk moeten verzetten om alles zo goed mogelijk over de verschillende attracties te verdelen. Maar alles liep dan ook op rolletjes. De Vrijbuiters zorgden voor muziek die de stem ming er in hield. Van opening tot slui ting is het erg druk geweest en de standwerkers kwamen soms handen tekort om de stroom van liefhebbers te verwerken. Er waren zeer waarde volle prijzen, beschikbaar gesteld door zaken en particulieren, en er was ook de grabbelton met kleingoed voor de jeugd van 6 tot 100. Over de geldelijke resultaten valt weinig %te voorspellen maar het ver trouwen, dat ook dit goed zal zijn is o.i. gewettigd. Tegen sluitingstijd werden de prijzen uit de grote loterij bekend gemaakt, waarvan u de lot nummers elders in dit blad kupt vin den, alsook de juiste lengte van het lint, rond radio en costuum. De ge lukkige winnaars hiervan waren resp. Jo Wolvers en S. v. d. Geest. In zijn slotwoord bracht pastoor Ouwendijk dank aan allen, die tot het welslagen van deze slag hadden bijgedragen en wenste ieder een pret tig weerzien in slag vijf. DE KWAKEL De laatste uren der Kwakelse torenspits Vanmiddag vali zij Na een onzekere rustperiode, is het thans zover dat van de statige en ranke toren va/n de R.K. parochie kerk ,St. Jan geboorte" de laatste uur tjes zijn geteld. Nadat enige maanden geleden was besloten om van een nieuwe noodkerk (f 80.000) af te zien en van de huidige kerk de bouwval lige toren af te breken, en deze dan als noodkerk te gaan gebruiken, ge beurde er verder niets. Men wist niet waar men aan toe was, wordt de to ren gesloopt? of blijft hij staan? want wat is eigenlijk een kerk zonder to ren? Men hooote in stilte dat het uiteindelijk toch niet nodig was dat de dorpskern van de fraaie toren zou worden beroofd maar nu is deze illusie vervlogen. Maandagmorgen zijn de slopers ge komen en het duurde niet lang of plm. 10 meter onder het kruis, kon men reeds van alle kanten door een gat van plm. 1 meter door.de toren heen zien. Grote lange touwen wer den gespannen, en thans is bekend dat vanmiddag tussen 2 en 4 uur de spits met één ruk naar beneden wordt gehaald. De laatste uurtjes zijn geteld, het uurwerk is niet verder gekomen dan maandagmiddag 10 minuten over half drie KDO—RKAV 8—1. De thuisxved striid tegen RKAV (Aalsmeer) is voor KDO een zeer grote overwinning ge worden, met 81 werden de Aals meerders huiswaarts gezonden. In 't begin ging de strijd aardig over er weer, KDO had een klein veldover- wicht, maar de eerste 25 minuten ver liep de striid zonder doelpunten. Na 26 minuten kreeg KDO een corner te nemen, de mooie voorzet kwam bij Evert de Jong en met een pra^hti schot wist deze de keeper van RKAV te verschalken (10). Tien minuten na het eerste doelpunt was de stand reeds 4,0 door s*uk voor stuk fraaie doelpunten van Tnn Vlasman (2x) en B. v. Vliet, 1 x. Twee minuten voor rust wist M. Pothuizen er 50 van te maken. Na de thee ping KDO het iets kalmer aan doen. door een over treding van J. Schelling, kreeg RKAV een penalty toegewezen, deze werd benut (51). Vijftien minuten later was het Pothuizen, die zich achter de bal op de bewuste penaltv-stip plaat ste en zuiver inschoot (6—1). Hierna hadden C. Plasmeiier en E. de Jong ieder nog eenmaal succes en brach ten de stand op 81. Verdere uitsla gen zijn: TWM II—KDC II 3—1: KDO in—Lijnden V 5—1; KDO join. A— Rood-Wit A 43; KDO jun. B II— TOB II 1—8. VZODDOS 93. Zaterdagmid dag speelde de korfbalvereniging „Vooruitgang zij ons doel" in het KDO sportpark haar zevende com petitiewedstrijd van dit seizoen, ook deze ontmoeting, tegen DOS uit Utrecht, is een grote overwinning van VZOD geworden, met 93 werd deze strijd geëindigd in het voordeel van de thuisclub. Van de zeven eespeelde wedstrijden heeft VZOD er 5 gewon nen, en 2 verloren, zodat in totaal dus 10 punten zijn binnen gebracht. Kort na het beginsignaal nam VZOD door toedoen van Wil de Raadt de lei ding 10). Enkele minuten later was de stand 11. Kees Tichelaar gaf hierna VZOD opnieuw de leiding (2-1) doch wederom werd kort hierna opnieuw gelijk gemaakt (2—2). Clara Bos scoorde 2 maal kort achter el kaar voor VZOD en bracht de stand op 42, even later was het Jo Bie- mond die er 52 van maakte, kort voor half time verkleinde DOS haar achterstand (5—3). Na de thee kon den Annie Gijzenberg en Henk van Limpt ieder 2 maal scoren en met een 9—3 eindstand voor VZOD kwam het einde. Zaterdag a.s. staat een uit wedstrijd op het programma tegen Oranje-Nassau te Amsterdam, aan vang 3 uur, vertrek per bus om 1.45 uur vanaf Aalsmeer. R0EL0FARENDSVEEN Bridgeclub „DVH" De uitslag van de 3e ronde der competitie was als volgt: 1. Echtpaar v. d. Meer 140 mp. (330); 2. Ant. Koek en M. Verdel 119 mp. (324); 3. P. Huigsloot en Alf. Koek 114 mp. (309); 4. Echtp. van Berkel 112 mp. (334); 5. F. Keu- lemans en B. v. d. Meer 109 mp. (314) 6. C. van Haestregt en G. Wes- selman 109 mp. (323); 7. W. Caspers en H. Peters 104 mp. (307); 8. L. Klein en L. Turk 101 m. (356); 9. Echtp. Muskens 99 mp. (337); 10. Echtp. Koek 73 mp. (306). Tussen haakjes: het totaal aantal punten be haald in deze competitie. voor koude dagen Heerlijk warm zuiver wol Prachtige kleurige streepdessins Exclusief grote collectie Zeldzame jongensmarkt aanbieding voor de ongekend lage prijs van (Advertentie) PSEUDO-DOMINEE NAAR ZIJN MOEDER GESTUURD. De 19-jarige Haagse jongeman, die zich onlangs in Moerkapele uitgaf voor theologisch candidaat en er en kele malen preekte in de hervormde kerk, is gisteren in Zwolle door de politie aangehouden. Dit gebeurde op verzoek van zyn moeder, die gehoord had, dat haar zoon sinds vorige week in Zwolle verbleef. De pseudo-domi- nee kon niets ten laste worden ge legd. Hij bleek in Zwolle werk te hebben gezocht en er waren geen klachten over zijn gedrag. De nacht bracht hij door bij het Leger des Heils. De* jongeman is gisteren op transport gesteld naar zijn moeder. VALSE AANGIFTE VAN DIEFSTAL. Het afgelopen weekeinde is, zoals bekend, brand uitgebroken in een woning te Brakkenstein onder Nijme gen. Na de brand werd bij de politie, aangifte gedaan van de ontvreem ding van een geldkistje, dat 4.500,- zou bevatten. De Nijmeegse recherche heeft na deze aangifte een diepgaand onder zoek ingesteld en onder meer de zoon des huizes, die van de diefstal melding maakte, duchtig aan de tand gevoeld. Thans is gebleken, dat deze diefstal is gefantaseerd. De jongeman stond op het punt te trouwen en had daarvoor meubels en andere goede ren ingekocht, die nog moesten wor den betaald. Hij had zich tegenover zijn meisje steeds groot gehouden, maar in werkelijkheid beschikte hij niet over geld. De jongeman heeft bekend het brandje, dat geen ernstige gevolgen heeft gehad, te hebben gesticht. Hij is thans weer op vrije voeten gesteld, doch zal worden vervolgd wegens valse aangifte. Milde straffen voor winkeldievegges De Officier van Justitie bij de Haagse politierechter vond de zaak tegen twee Leidse winkeldievegges moeilijk te berechten ten aanzien van de straf. De beide verdachten waren van Indonesische afkomst. De ene verdachte, die verschenen was, een 47-jarige vrouw, was eigenlijk nog de minst schuldige. De andere, bleek momenteel ziek in Steenwijk te liggen en deze verdachte bleek voorts geheel zonder inkomsten te zijn en gebrekkig. Lange tyd was ze door de eerste verdachte onderhou- j den. J In Den Haag had de laatste op 4 I januari kousen en zakdoeken bij een groot winkelmagazijn gestolen en deze snel in de tas van de ander ge stopt. Zo vlug, dat de kousen weer op de grond vielen. Ook was er tegen Kerstmis vorig jaar al eens een winkeldiefstal ge pleegd door een van de verdachten en de andere verdachte had hiervan geweten. „Waarom gaat u dan met haar naar zo'n magazijn toe", zei de Officier van Justitie. In een reclasseringsrapport werd aanbevolen de beide verdachten voorwaardelijk niet te vervolgen, maar de Officier had de feiten hier voor te ernstig gevonden. Overeen komstig de eis werd de afwezige hoofdschuldige veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met drie jaar proeftijd van de R.K. reclassering en de ander tot zes weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en reclasseringstoezicht. Voor de Haagse politierechter begon vervolgens de moeilijke taak om de veroordeelde uit te leggen waartoe ze eigenlijk veroordeeld was en wat hij bedoelde met te zeggen, dat ze veertien dagen tyd had voor hoger beroep. Dit uitleggen duurde gerui me tijd en toen de verdachte einde lijk de zaal uit was, klampte ze de deurwaarder aan om van hem nog eens uitleg te krijgen. NIEUWKOOP Schaken Uitslagen wedstrijden onderlinge competitie: J. v. Ginkel P. J. de Rooy l/t; C. VerdelK. C. Angenent 10; J. G. Vroonhof G. v. d. Laan 01; W. Jansen jr P. v. Blooys 10; D. v. d. Laan Th. J. F. Teunissen 10; P. J. de RooyA. A. de Troye 1—0; K. C. AngenentG. Bosch 01; A. Vijf huizenJ. v. Ginkel 10; W. Jansen sr.P. G. Verkley 10. LEIDEN 28 okt. Varkens. Aan voer: 137 varkens. Notering per kilo gram levend gewicht: zware varkens geen notering, lichte varkens 1.84 tot 1.89, slagersvarkens 1.90 tot 1.94, zeugen 1.68 tot 1.74. Handel vrij goed. Enkele prima's boven no tering. ROTTERDAM, 28 okt Vee. Aan voer 3285; weektotaal 4976; 340 vet te koeien; 1106 gebruiksvee; 140 vette kalveren; 482 graskalveren; 466 nuchtere kalveren; 82 varkens; 65 biggen; 49 paarden; 8 veulens; 506 schapen en lammeren 41 bokken en geiten. Vette koeien 290—320, 270—290, 240—260; vette kalveren* 280—300. 250260, 200230, graskalveren 425, 375, 280; nuchtere kalveren 68, 55, 40, biggen 55, 44, 40; slachtpaar- den 220, 200, 180; schapen 80, 70, 60; lammeren 85, 70, 60; melk- en kalf- koelen 1150, 960, 850; varekoeien 825, 750, 600; vaarzen 850, 800, 600; pin ken 600, 500, 400. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel traag, niet geheel prijs houdend; vette kalveren, aanvoer iets minder, handel goed, ruim prijs houdend; graskalveren, aanvoer wat ruimer, handel kalm, prijzen onver anderd, nuchtere kalveren, aanvoer even meer, handel tamelijk, iets te ruggaande prijzen; biggen, aanvoer iets meer, handel matig, prijzen als vorige week; slachtpaarden, aanvoer kort, handel kalm, alleen beste jonge paarden iets stijver in prijs, verder vooral niet hoger; schapen en lam meren, aanvoer even klein, handel redelijk, schapen niet geheel prijs houdend, lammeren onveranderd in prijs; melk- en kalfkoeien .aanvoer matig, handel stil, prijzen onveran derd; varekoeien, aanvoer korter, handel kalm, goedprijshoudend; vaarzen en pinken, aanvoer iets min der, handel stil, prijzen niet lager. BODEGRAVEN 28 okt. Kaas. - 102 Partijen aangevoerd. Eerste kwa liteit 2.13—2.23, tweede 2.02—2.12, extra en tweede kwaliteit 2.242.52. Handel kalm. R'VEEN, 27 okt. Bloemen. Freesia's 35—1.31, Dahlia's 13—23, Troschrysanthen Daydream 3154, White Hoperd 50—63. Beryl 45—72, White Joy 41—59, Cydonia 28—38, Minerway 4552, White Bouquette 2247, Canaval 4265, Horwood 39 56, Crimson Champion 3257, Su- zy 4456, Chutity 30—70, South down Pink 60—72, Silvia 3655, Pe ter Pan 4462, Filmstar 41—61, Po- peom 70—75, Salamander 30—54, Chatworth 3957, Golden Glind 1.00 1.08, idem geplozen New Princess 1214, Superform 911, Perfection 1425, Daydream 1316, Southdown Pink 1725, Am. Aanwinst 1225, Millersdale 816, Champion 1725, Evelyn Bush 15—19, Bill Speat 19— 24, Vera Lynn 1315, Loveliness 15 17, Medaillon 1828, Alfreton 14 —20. Rose Adan 11—17, Hugo 16—18. White Hope 10-15, Pr Ward 14—20. White Joy 14—18. Chocod 22—25, Am. Anjers 1528 ct. p. st. Groente. Tomaten A 83.00— 97.00. idem B 67.00—74.00, idem C 71.00—89.00, idem CC 20.00—22.00. idem afw. 20.00—62.00. Andijvie 7.00 9.00, Bloemkool 11.0019.00, Krop sla 4.505.50, Glassla 8 50 -10.00 p. 100. Stoofsla 6070 per kist. TER AAR 27 okt. Groente. To maten A. export 0.88—1.07; idem B. 0.670.76; idem C. 0.82l.CO: tomaten A. 0.200.66; idem B. 0.20—O.PR idem C. 0.20—0.42; idem C. 0.200.25' Idem bonken 0.20—0.41; kassngboner i 19—1.33; idem B. 0.93; idem stek 0.26; witte pronkers 0.20; andijvie 0.O90.13 uien 0.03- 0.06; rode koe" 0.090.14; sav. kool 0.07—0.11; groe ne kool 0.15—0.17; witlof 0.60 0.PO- idem 2. 0.40—0.5'; idem stek 0 04— 0.06; waspeen 0.11; prei 0.12—0.1 kroten B. 0.05 alles per kg. sla 0.05- 0.14; bloemkool A 0.28—0.40; idem P 0.15—0.26; idem C. 0.10—0.14; kom kommers 0 11—0.21 alles por stuk bospeen 0.13—0.15 por bos. Appelen Sterappel 0.10. Goudrinetten 0.10- 0.11; idem 2. 0.06. Allingtnn piopin 0.220.23. Notarisappel 0.15. Zoete Campagner 0.06. Bellefleurs 0.08. Le- moenappel 0.10. Peren: Doyennne du Commice 0.59, Wijnperen 0.10. alles per kg. druiven 1.20 per kg. VINKEVEEN, 27 okt. Groente. - Prei 15—19, Spinazie 60—24, Was- peen 12—17, Witlof A II 62—69, Wit- Andijvie 916, Groene kool 1014, lof B II 47—58, Witlof afw. 36—46 ct p. kg., Knolselderij 14, Sla B 8— 15 ct. p. st., Peterselie 9, Selderij 2— 5 ct. p. bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3