Verbinding achter Groenoord komt tot stand Géén subsidie voor het humanistisch thuisfront Alleen ,,stucadoren" aan de Chr. Technische School Scherp Wat de Raad behandelt DINSDAG 28 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Spoorlijntje naar slachthuis wordt opgeheven OVERWEG BIJ KONINGSSTRAAT Enige tijd geleden hebben wij in dit blad gewezen op de noodzaak van de verbinding GroenoordstraatKo ningstraat ter ontlasting van de Ma- resingel. In de zitting van 19 december 1955 heeft de Raad gelden beschikbaar ge steld voor het doortrekken van de Koningstraat met aansluitingen naar de Groenoordstraat en de Musschen- broekstraat. Teneinde deze doortrek king tot stand te kunnen brengen is het nodig, dat twee overwegen wor den gemaakt, aangezien een verbin dingsspoorweg naar het Openbaar Krediet voor school Boshuizerlaan Bij besluit van 14 februari 1955, heeft de Leidse Raad de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Lei- Slachthuis en een naar de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit de straat zullen doorkruisen. Deze wer ken waren in het plan begrepen. In verband hiermede heeft de ge meente doen nagaan, of deze verbin dingsspoorwegen moeten worden ge handhaafd. Dit is het geval gebleken met de spoorweg naar de Stedelijke lichtfabrieken van de spoorweg naar het Openbaar Slachthuis wordt wei nig gebruik gemaakt, waarom deze zonder bezwaar zal kunnen worden opgeheven. De kosten van het opbre ken van deze spoorweg worden ge raamd op 3500.terwijl de kosten van het maken van een overweg in de spoorweg naar de genoemde fa brieken worden begroot op 14.200. Deze kosten kunnen uit het bij het besluit van 19 december 1955 be schikbaar gestelde krediet worden bestreden. Als gevolg van het vorenstaande dient de ingevolge het besluit van 28 september 1953 met de n.v. Neder- landsche Spoorwegen aangegane overeenkomst, welke is gewijzigd op 26 augustus 1957, andermaal te wor den gewijzigd, terwijl de aanleg van een overweg in de spoorbaan naar de Stedelijke fabrieken bij afzonderlij ke overeenkomst zal worden geregeld. Advies aan de Raad: In de raadsvergadering van 30 ju- op grond van het voorgaande van oor- FRITS JONGBLOED OVER KLEURENFOTO'S. Liefhebbers van kleurendia's heb ben kunnen watertanden bij de prach tige foto's, die Frits Jongbloed gis teravond op het scherm in de Foyer van de stadsgehoorzaal voortoverde. De heer Jongbloed vertelde iets over zijn hobby de fotografie, over zijn favoriete kamera, en ook over de vacantiereizen, die hij verlucht heeft met vele prachtige kleurenopnamen heer Jan Wolfslag, die deze avond peorganiseerd had, sprak een woord van welkom tot de spreker en de vele honderden belangstellenden. Hij wenste allen veel succes toe in de fotografie, die hij „het schrijven van een eigen levensverhaal" noemde De bezoekers konden ook twee pri ma verzorgde stands bezichtigen. OOK ALMA MATER-JEUGD IN HERFSTVACANTIE. De receptie van het Alma Mater- kinderkoor gaan ook in de herfstva- cantie gewoon door. Morgenmiddag worden alle jeug dige zangertjes dus verwacht. DE STUREN HAAKTEN. Om half twee gistermiddag reed ni j.l. werd om preadvies in handen van b. en w. gesteld het verzoek van de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront om sub sidie ten behoeve van haar militaire tehuizen. Reeds eerder, t.w. in de vergadering van 4 maart 1957, werd mei betrek king tot soortgelijke verzoeken van den medewerking verleend aan de j Benoemde stichting een beslissing ge stichting van een school voor gewoon lager onderwijs met zes klasseloka len en één vaklokaal aan de Boshui zerlaan. Nadat de Raad bij besluit van 10 februari 1958, een krediet van f 16.500,beschikbaar had gesteld voor leermiddelen, heeft het school bestuur nu een kostenbegroting inge diend voor de bouw van een acht- van de meerderheid van het college (zie Ingekomen Stukken no. 57 van 1957) besloot de raad die verzoeken af te wijzen. Gelijk zij in bedoeld voorstel me dedeelden, was het college van oor deel, dat de zorg voor een gepaste ontspanning van zich onder de wa- principieel tot de taak van het Rijk behoort. Weliswaar wordt door deze gemeente ten behoeve van de mili taire tehuizen, alhier, subsidie ver leend, doch hierbij is uitgegaan van de gedachte, dat de gemeente belang heeft bij de aanwezigheid van deze tehuizen, aangezien zij in de gemeen te gelegerde militairen de gelegen heid bieden tot een zinvolle tijdpas sering, hetgeen de openbare orde en rust in de gemeente ten goede kan komen. De meerderheid van het college was Wassige school tot een bedrag van 6,"S1PS ng™ J 405.918,waarin is begrepen een bedrag van 80,500,— wegend grond- kosten. Tegen het plan en de begro ting bestaat bij b. en w. geen be zwaar. Het bestuur zoekt tevens me dewerking voor de uitbreiding van deze school met één lokaal. In Lichtweek winkels open tot half tien De Leidse Middenstands Centrale heeft B. en W. verzocht te bevorde ren, dat in afwijking van deze wet telijke regeling de winkels tijdens de z.g. Lichtweek, welke zal worden ge houden van 28 november tot en met 4 december a.s., tot 21.30 uur geopend mogen blijven. De desbetreffende organisaties van werknemers hebben geen bezwaar tegen dit voorstel. Naar de mening van B. en W- be staat tegen inwilliging van het ver zoek van de Leidse Middenstands- Centrale geen bezwaar, met dien verstande, dat het hun'gewenst voor komt voor de markt- en straathandel een zelfde regeling te ^treffen. BIOSCOPEN De films in' de week van 24--31 Felicitatie van koningin en prinses voor L. Sleutelbloem deel, dat aleen subsidie uit de ge meentekas kan worden verleend ten behoeve van hier ter stede opgerich te militaire tehuizen. De minderheid van het college was daarentegen van mening, dat het voorgaande niet be hoeft uit te sluiten, dat aan een* lan delijke instelling, hoewel zij hier ter stede geen militair tehuis exploi teert, een bescheiden subsidie wordt verleend, als blijk van waardering voor het werk ten behoeve van de dienstplichtigen, waarvan ook ingeze tenen van deze gemeente kunnen profiteren. In beide standpunten is geen wy- ziging gekomen. Ook de meerderheid en de minderheid van de Commissie voor de Sociale Zaken huldigen de zelfde opvattingen, welke in de in dertijd uitgebrachte adviezen zijn neergelegd. Op grond van een en ander geven b. en w. in overweging het verzoek af te wijzen. GOED WERK VAN FOTO AMATEURS. Onder leiding van de heer J. G. Gompelman vergaderde gisteravond de Leidse Amateursfotografenvereni- ging in „De Doelen" ter bespreking van de eerste ronde van- de compe titie. In totaal kwamen 26 inzendin gen binnen. Aangezien het onderwerp voor deze ronde vrij was, kenmerkte de collec tie zich door een grote verscheiden heid. Verscheidene foto's muntten uit door orginaliteit en techniek Vooral van de beginners viel goed werk tè bewonderen. De heeren Ter wen en Versteeg, die met ie heer Kikkert de jury vorm- de 17-jarige Yvonne P. uit de Hof- laan mpf pnipe vrienriinneties od de 5 5 WILLEM V. WEER VOOR DE RECHTER. De officier van justitie bij de rechtbank te 's Gravenhage, heeft vanmorgen een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest tegen de 35-jarige kok Willem V. die uit Leiden afkomstig, momen teel zonder vaste woonplaats is, om dat deze man, nadat hij uit de gevan genis te Haarlem was ontvlucht. V. had nog vijf jaar tegoed. Vijf inbraken had hij gepleegd in Den Haag. De rechtbank had deze zaak reeds eerder behandeld, maar toen was ze aangehouden omdat een psychiatrisch rapport over de kok verlangd werd. De man werd naar een observatiekliniek in Utrecht overgebracht, waar hij weer ont vluchtte. Hij werd echter spoedig gepakt. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir o.m. dat verdachte een hopeloos en somber geval is, waar aan niet veel meer recht te trekken zou zjjn. De verdedigster zeide o.m. dat de kok, na zijn laatste straf van zes jaar te hebben uitgezeten, geen werk had kunnen vinden en dat ook de reclassering hem niet aan een baan had kunnen heipen. De verde- laan met enige vriendinnetjes op de De Genestetstraat toen onverwacht de sturen van haar fiets en die van haar begeleidster in elkaar haak ten. Yvonne viel en moest met een hen- senschudding in het Acad. Zieken huis worden opgenomen. weinig heil in een ter beschikkingstelling, als de man eerst nog zes jaar in de gevangenis zou moeten verblijven. Zij meende dat haar cliënt een korte straftijd zou moeten ondergaan. De rechtbank zal over veertien da gen vonnis wijzen. B. en W. van Leiden: In een brief van 14 oktober 1958, opleidingsmogelijkheid voor metse- Casino: „Maigret zet een val", vol wassenen. Gedurende de herfstvakantie: Casino lijks om 2.30 u. nam, Lido: „Fortunella 14 jaar. Luxor: „Scampolo", alle leeftijden. Trianon: „Fanfare'alle leeftijden. Rex: „Zijn laatste kraak", 14 jr (Dond.: „O.K., mr Deeds", alle leeftijden). okt zijn door de Kath. Film Centrale A. van Driel en mr. Ph. J. de Ruy- volgt gekeurd: ter de Wildt, resp. voorzitter en se cretaris van de Leidse Ver. van In dustriëlen, ds. D. J. Vossers, voorzitter van de Centrale Kerkeraad der Leid se Hervormde Gemeente, mej. E. qïpre aa Sondorp namens het Nationaal Cen- „Sjors en Sjimmie dage- trum Vorming Bedrijfsjeugd, wet houder J. C. van Schaik, de dames M. Buurman en Z. Kuperus namens het bestuur van de Vakschool voor Meisjes, van welke school ook de ere presidente, mevr. J, A. de Koster— Sijthoff, blijk van haar belangstel ling in en medeleven met het Sleu telbloemwerk gaf. Bovendien was ook de directrice van deze inrichting van onderwijs, mej. H. H. F. Henderson, aanwezig. Voorts boden felicitaties aan ds. J. N. de Ruiter en de heer J. van Leeuwen namens de Her- r\AT| f\r\r\ TM frrCT vormde Jeugdraad, tal van vertegen- rUILUUL) tN Uttjl woordigers van het Leidse bedrijfs- leven, de heer G. Wilterdink, hoofd van de Openbare V.G.L,O. school aan de Oude Vest, ds. P. Kloek, mej. R. Palache, hoofd van de afdeling vrou wenbemiddeling van het Gew. Ar beidsbureau, de heer P. A. Taselaar, hoofd van het district Zuid-Holland der Arbeidsinspectie, het lid van de gemeenteraad, mej. A. J. van Nie- nes, mej. M. Noordman, die inder tijd in verband met haar bemoeiingen met het Mater Amabiliswerk een nauw contact met „De Sleutelbloem" onderhield, de dames Creyghton en Bijzonder hartelijk was de belang stelling, welke zich gistermiddag Metóefa£nWJta'Ran VJ,kSCh°o1 V00r dèn' ÏÏ«- treerde Kstutfr d°°r W"d het aV°nd' Stichting „De Sleutelbloem". Een stichting, welke zich nu reeds tien jaar en niet zonder succes be weegt op het terrein van de ontwik keling en ontspanning voor meisjes, werkzaam in Leidse bedrijven. Onder de circa 150 personen, die tij dens deze geanimeerde receptie ge lukwensen aanboden, waren o.m. ir. deelde het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Nijverheidson derwijs voor Leiden en Omstreken mede, dat het zijn verzoek, d.d. 28 april 1958, ingekomen 1 mei 1958, inzake de uitbreiding van het leer plan van zijn te stichten lagere tech nische school, voor zover het vak metselen en stukadoren betreft, in trekt. In deze zelfde brief verzoekt het bestuur thans om te verklaren, dat de uitbreiding van het leerplan van deze school nodig is met1. het vak metselen en 2. het vak stukado ren. Zoals B. en W. in hun preadvies van 6 oktober 1958 hebben medege deeld, is de uitbreiding van het leerplan van de Ambachtsschool aan de Haagweg no. 4, te Leiden, met het vak metselen, bij raadsbesluit van 21 december 1953, Ingekomen Stukken no. 258, nodig geoordeeld. Ondanks de grote vraag naar goed geschoolde metselaars, heeft het be stuur van deze school ten gevolge van onvoldoende aanmelding van leerlingen deze opleiding eerst per 1 augustus 1958 aan zijn school kun nen verbinden. De cursus telt thans 17 leerlingen. Alvorens een tweede Jeugdconceri Mij. van Toonkunst NADAT DE DIRIGENT Eduard Flipse de wel wat heel erg uit bundige jeugd enige manieren in de concertzaal had bijgebracht, ving hij aan met z'n programma-uitleg, die niettegenstaande alle luidruchtigheid toch met veel spanning tegemoet werd gezien, evenals de verklanking var de orkestwerken door het Rot terdams Philharmonisch Orkest. De inhoud van het Egmont-drama werkte geweldig in op het verbeel dingsvermogen van Beethoven. De ouverture „Egmont" is een samen vatting van het drama, volmaakt mu zikaal uitgebeeld. De thematiek spreekt van de tyrannie, waaronder Holland gebukt ging, de neerslachtig heid van het volk. Het Egmont-thema symboliseert de vrijheidsgedachte. Een geweldig spannende strijd in thematiek; dan begint de overwin ning, terwijl Egmont's ziel ten he mel stijgt. Na dit fel dramatische Beethoven- werk, virtuoos uitgevoerd en span nend uitgelegd, volgde een gedeelte uit de entre-acte rnuz'ek van Schu bert's „Rosamunde". Welk een tegen stelling! Schubert is in z'n lyriek 't grootst; gevoelig melodieus en ont roerend; een clair obscure, licht en denker van majeur en mineur, A.B.A. Een eenvoudige fraaie instru mentatie. Ragfijn werd er gespeeld. I"\E BALLADE VAN DE thans een- en-vijftig-jarige componist Henk Badings (150 jaar later geschreven), laat horen, hoe de instrumentatie in- Ruth van de Stichting Huishoudelijke middels is uitgebreid en vooruitge No. 537. Horizontaal: 1. vaartuig, 5. achting, 6. eenvoudig, 8. gebod, 9. badplaats ir Duitsland, 10. graaf- werktuig, 13. oude lengtemaat, 14. gegraven waterweg, 17. meisjesnaam, 18 provincie van Nederland. Verticaal: 2. lopend touw tot het inkorten der zeilen, 3. berggeit, 4. gem. in N.-Brab., 6. Amerikaanse dans, 7. mannetjeseend (Z.-Neder- lands), 8. voornaamw., 11. telwoord, 12. kaasworm, 15. zot, 16. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 536. Horizontaal: 1. excuus, 5, Ez, 6, it, 7. ver, 9, sla, 10. oot, 11. Kenia, 13. den, 15. Epe, 17. sol, 19. er. 21. os, 22 modder. Verticaal: 1. Eze. 2 ct., 3. uil, 4. stam, 5. Eva, 8. roede, 9. stins, 12. leem, 14. els, 16. pro, 18. oor, 20. ed. en Gezinsvoorlichting, Schoonheid en de heei G. Steinbach, voorzitter en secretaris van de Leidse Jeugd Actie, de heer B. Swanenburg, gem. inspecteur van het Onderwijs, de heer J. Voorbach, chef van de gemeentelijke gebouwendienst, mej. J. M. A. Broerse, arij. directrice van de R.K. Huishoudschool, een deputa tie van Mater Amabilis, de R.K. or ganisatie, die zich met het werk on der bedrijfsmeisjes bezighoudt en verder tal van maatschappelijke werksters en belangstellenden in het Sleutelbloemwerk. Allen hadden bij zondere waardering voor de activi teiten, welke de jubilerende Stich ting ontwikkelt. Daarvan getuigden ook vele schriftelijke binnengeko men gelukwensen, w.o. een hartelijk schrijven van Koningin Juliana en Prinses Beatrix, die daarin de wens uitspraken, dat dit belangrijke werk nog lange tijd mocht worden voort gezet. Behalve al deze waardering voor dit werk, mocht het bestuur ook tal van stofelijke attenties in ont vangst nemen. De voorzitter, de heer D. van Eek, dankte hiervoor met een kort woord. gaan. Deze Ballade houdt in: Sym- phonische variaties over de oud- Hollandse ballade „Het waren twee Coninckskinderen". De componist heeft zich voortreffelijk ingewerkt in 't middeleeuws gedicht, in. de ver werking van de rustige, deemoedige melodie. De moderne harmonisatie is nooit overrompelend; de stemmin gen zijn gevarieerd. Harp en hobo, het getokkel van de strijkers tegen over de blaasinstrumenten, boeien voortdurend. Altijd weer is het lied duidelijk herkenbaar. De vertolking door Eduard Flipse en de orkest musici was inderdaad treffend. Tot slot van het mooie programma drie mooie orkeststukken uit de bal letsuite „De Notenkraker" van Tschaïkowsky. Dit is een divertimen to van standing; hoogstaande ont- spanningsmuziek, anders aldus de dirigent-inleider, dan de tegenwoor dige amusementsmuziek Wij horen het orkest in z'n grootste bezetting in 't gedanste sprookje van Andersen. Voor het eerst hoort men deze mid dag de célesta in de zoetklinkende „Danse de la fée dragée". Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dingsdag 28 October 1858. De koningin-regentes van Griekenland heeft onlangs een besluit genomen, waarbij de al oude Olympische Spelen, na ge durende 15 eeuwen gestaakt te zijn, weder in het leven geroe pen worden. Zij zullen telkens om de 4 jaren, aan te vangen met het jaar 1859, op de drie eerste Zondagen in de maand October worden gehouden. Laatste Berichten De kans van mgr. Montini Volgens sommige vaarnemers stij gen de kansen van mgr. Montini, een der meest begaafde diplomaten en politieke adviseurs van het Vaticaan, naarmate het aantal stemmingen stijgt. Mgr. Montini is geen kardinaal, en andere waarnemers geloven dan ook niet, dat de kardinalen er snel toe zullen overgaan de traditie var. de afgelopen 580 jaar te breken, door iemand die geen kardinaal is tot Paus te kiezen. De laatste Paus, die geen kardinaal was, was Urbanus VI, die in 1378 gekozen werd. De secretaris van de aartsbisschop gaf wnochtend in Milaan tegenover de pers de verzekering, dat mgr. Montini niet van plan is naar Rome te reizen. Naar verluidt wordt echter op het vliegveld van Milaan perma nent een vliegtuig gereed gehouden. Als de kardinalen mgr. Montini zouden kiezen, zouden zij hem naar het Conclaaf moeten ontbieden en vragen of hij het Pausschap aan vaardt. Pas daarna zou het feit van de keuze door witte rook kenbaar worden gemaakt. bamboe mirlitons door twee fluiten vervangen. Tenslotte de „Valse des fleurs". De spreker wees op rijkdom van inval- len. het fleurig orkestcolóriet, op de wiek bedrag in 10 jaar kan worden len te stichten, achten B. en W. het verantwoord eerst de ontwikkeling van de dit jaar aangevangen cursus af te wachten. Voor het vak stukadoren bestaat ondanks de grote behoefte aan goed geschoolde stukadoors eveneens weinig belangstelling. Het aantal op leidingen in dit vak is gering. Voor zover bekend, kan alleen in Am sterdam en Rotterdam een dagop leiding voor stukadoren worden ge volgd. Teneinde de belangstelling voor dit vak te bevorderen, achten B. en W. het wel verantwoord, nu in Leiden en naaste omgeving geen op leiding voor stukadoren bestaat, een zodanige opleiding mogelijk te ma ken. In verband hiermede zijn B. en W. van mening, dat het verzoek van de Vereniging voor Christelijke Nij verheidsonderwijs, voor zover het vak stukadoren betreft, voor inwil liging in aanmerking komt. HERSTEL DRIE LOKALEN LEIDSE KAPPERSSCHOOL De drie lokalen van het Elisabeths- hof, die in gebruik zijn bij de kap persvakschool te Leiden, voldoen niet aan redelijk te stellen eisen. Het is zeer noodzakelijk, dat aan deze loka len enige herstel- en onderhouds werkzaamheden worden uitgevoerd. Voorts moet de inrichting der lokalen worden verbeterd en behoeven de gas- en elektrische installaties uitbrei ding. De kosten van deze voorzienin gen worden geraamd op 9.100. voorname aard van de begenadigde melodieus Tschaïkowsky. Dan volgde de sierlijke vertolking, waarbij de muzikale fantasie van de orkestlei afgeschreven Het bestuur van de Stichting Ne derlandse Vakscholen voor Kappers te Utrecht, waarvan de Leidse kap- der weldoordacht leidde tot een persvakschool uitgaat, heeft verklaard mooie interpretatie, die terecht met r akkoord te gaan met een huurverho- dankbaar applaus werd ontvangen, ging van ƒ676,tot 1500,per jaar 't Was een voortreffelijk geslaagd voor de drie lokalen, nadat deze jeugdconcert. J. KORTMANNI voorzieningen zullen zijn getroffen. De gemeenteraad van Leiden, verga dert op maandag 3 november 1958, te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. Menalda uit zijn betrekking van tijdelijk leraar in de wis kunde aan de Hogere Burgerschool voor Meisjes met 6-jarige cursus en afdeling Middelbare. Aanwijzen als gemeentelijk gedele geerde in het bestuur van het Konink lijk Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix": Dr. J. P. Duyverman. Benoeming van een leraar in de biolo gie aan het Stedelijk Gymnasium: Th. ten Berge. Benoeming in volledige betrekking van een vijftal leerkrachten bij het voor bereidend hoger en middelbaar onder wijs. Mej. H. v. Laas. C. Koegemans, mevr. G. ScholteKalff en de heren J. Chavite en P. C. v. d. Pant. Benoeming van een tweetal leer krachten in tijdelijke dienst aan de Hoge re Burgerschool voor Meisjes met 6-ja- rige cursus en afdeling Middelbare Meis jesschool. G. J W. Kreyenveld en H. W. R. Krauss. Benoeming van een tweetal onderwij zers bij het openbaar lager onderwijs. J. v. Leeuwen, J. Ravensbergen. Voorstel tot het overplaatsen van mej H. J. W. Wesselo, leidster aan de open bare kleuterschool aan het Elisabeths- hof naar de openbare kleuterschool aan de Maresingel. Voorstel inzake het vaststellen van de vergoeding in de exploitatiekosten, waar op de besturen der bijzondere scholen voor gewoon, voortgezet gewoon en uit gebreid lager onderwijs over 1955 aan spraak hebben, en de bedragen van de volgens artikel 101, eerste lid, der Lager- onderwijswet 1920, voor vergoeding in aanmerking komende kosten dier scho len, over 1955. Preadvies op het verzoek van het be stuur van de Vereniging voor lager on derwijs op Gereformeerde Grondslag om medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen en enig meubilair ten be hoeve van zijn ulo-school aan de Asser straat 20. Preadvies op het verzoek van het be stuur van de Stichting Roomsch-Katho- KAAS NU DEFINITIEF IN DE WAAG. Van de zijde van de veehouders en de kaashandelaren, die de wekelijk se kaasmarkt bezoeken, heeft b. en w. van Leiden verleden jaar het ver zoek bereikt om in verband met de veelal slechte weersomstandigheden tijdens de wintermaanden, de kaas markt gedurende het winterseizoen 19571958 bij wijze van proef te ver plaatsen van de Kaasmarkt naar het Waaggebouw. Het college heeft aan dit verzoek gevolg gegeven en derhalve de kaas- Ynarkt tijdens het afgelopen winter seizoen in het Waaggebouw doen houden. De daarbij opgedane ervaringen zijn zeer gunstig te noemen. Ook op verkeersgebied hebben zich geen moeilijkheden voorgedaan. In ver band hiermede bestaat er naar hun mening geen bezwaar tegen om, zulks overeenkomstig het verzoek van be langhebbenden, thans over te gaan tot het definitief verplaatsen van *de kaasmarkt naar het Waaggebouw tij dens het winterseizoen. Voorts kun nen zij zich eveneens verenigen met het voorstel van betrokkenen om het aanvangs- en sluitingstijdstip van de kaasmarkt in het Waagge bouw te stellen op respectievelijk 9 en 12 uur. Leidse Universiteit Donderdag 30 oktober a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr J. Boon, geboren te R'dam en thans wo nende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Geboren: Dennis Charles zn van C. Bodrij en M. C. Schouten; Rei- noudt Alexander Arnout zn van R. J. J. A. A. van den Clooster, baron Sloet tot Everlo en W. H. M. Igna tius; Paulus zn van J. P. J. Beaufort en A. M Mulder; Iris Roselie dr van H. A. Robbers en A. de Nie; Sidny Donald zn van F. Sanders en S. Se- gaar; Jacqueline Hélène dr van J. Korpelshoek en L. Berkman; Alber- tus Cornelis zn van A. C. Kulk en D. J. Smit; Ingrid Paulina Elisabeth dr van P. L. Riko en M. A. P. Hen- sen; Wilhelmina Johanna dr van P. M. Scholten en A. Huijsing; Inge uitbreiding van één lokaal van zijn te stichten school voor gewoon lager derwijs aan de Boshuizerlaan en voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van deze school Voorstel inzake het vaststellen van de vergoeding in de exploitatiekosten, waar op de besturen der bijzondere scholen voor buitengewoon 'ager onderwijs aan zwakzinnige kinderen over het jaar 1955 aanspraak hebben, alsmede de voor ver- dr van j gins en q h. Brinks; goeding in aanmerking komende kosten dezer scholen over dat jaar. Voorstel inzake verhoging van het be drag per leerling voor de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan zwakzinnige kinderen voor 1958. Preadvies op het verzoek van de Ver eniging voor Christelijk Nijverheidson derwijs om te verklaren, dat uitbreiding van het leerplan van de Christelijke la gere technische school met de vakken stukadoren en metselen nodig wordt ge oordeeld. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van voor zieningen aan drie lokalen van het Eli- sabetshof, in gebruik bij de kappersvak school. Voorstel om te bepalen, dat een her ziening c q. vaststelling van een tweetal plannen van uitbreiding wordt voorbe reid. Voorstel inzake het goedkeuren var een tweetal besluiten tot wiiziging van de begroting voor 1956 en 1957 de reke ningen en verslagen over 1956 en 1957 en de begroting voor 1958, van de Stich ting „Burgerijfonds van Leiden". Voorstel inzake het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Nederlandse Spoorwegen in verband het het opheffen van de verbindingsspoorweg naar het Openbaar Slachthuis, en met betrekking tot het maken van een overweg in de door te trekken Koningstraat in de ver bindingsspoorbaan Robertus Eduard Petrus Maria zn van H. A. G. Haubrich en M. H. A. van de Kamp; Ferdinand Jacobus Jozef Maria zn van H. A. G. Hau brich en M. H. A. van de Kamp. Gehuwd: J. B. M. van Gils en P. M. J. van Cleef; T. G. C. Hoogeveen en E. M. van Egmond; J. A. W. A. Michels en M. Jansen; A. Rietkerk en A. W. Kijk in de Vegte; J. P. Louwrier en C. Schenkeveld. Overleden: A. Robbers 68 j., echt genote van B. Lambooy; A. G. Bos man 87 j., man; B. J. Winterink 73 j-, echtgenote van C. P. Dieben. R.K. LEIDSE HARMONIE-KAPEL Alle muzikanten en tamboers wor den vanavond 8 uur verwacht in het repetitielokaal, voor de serenade aan de heer J. Kok. Het bestuur rekent op de medewerking van alle leden. .Danse des Mirlitons" worden de lieke Scholen om medewerking - de Fabrieken van Gas en Elektriciteit. Voorstel tot het wijzigen van de ver ordening, houdende het wijzigen van de dagen, uren en plaatsen voor het hou den van de verschillende markten en van veilingen van fruit. Voorstel inzake verlenging van het sluitingsuur tijdens de z.g. Lichtweek. Preadvies op het verzoek van de afde ling Leiden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen om haar te doen ver tegenwoordigen in de Commissie van ad vies betreffende de Dienst voor Sociale mi in uk vei- 7obn_ de Stedelijke Z*,k"' (Advies afwijzend). Voorstel inzake het toekennen van een subsidie aan de Stichting Christelijke Nazorg voor Leiden en omstreken in de kosten van avondverzoi ging ten behoe ve van oud-leerlingen van b.l.o.-scholen. Preadvies op het verzoek van de Stich ting Militaire Tehuizen van het Huma nistisch Thuisfront om supsidie ten be hoeve van haar militaire tehuizen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2