Nederland won landenwedstrijd van België op de valreep Kon. Ned. Voetbalbond hield zeer rustige bondsvergadering Herboren LFC behaalde zege op VFC (1-4) VVSB won dik van Alphen, welke club in het veld niet minder was MAANDAG 27 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De leden van de bondsvergadering merkte op. dat op die vergadering van de KNVB hebben het voorzitter geen onfatsoenlijk woord over de A. L. M. Schroder niet moeilijk ge- semi-profs is gezegd, en hij be- maakt. In nog geen drie-en-een-half i schouwde de uitspraak van de heer uur had de debuterende praeses de Martens dan ook als een „slip of the agenda van de zaterdagmiddag in ho- tongue". De voorzitter van het be- „Krasnapolsky" te Amsterdam taalde voetbal legde echter een ver gehouden jaarlijkse algemene verga dering afgewerkt. In zijn openingswoord had de heer Schroder felle kritiek op het on sportieve gedrag van enkele spelers in vertegenwoordigende elftallen. „Dat werpt een blaam op ons voet bal. We kunnen de jeugd niet meer in de hand houden met schouder klopjes alleen, er zal tucht moeten heersen en de spelers zullen dat moe ten begrijpen", waren zijn woorden. Natuurlijk bracht de heer Schro der ook de toto-kwestie opnieuw naar voren. „De toto heeft vele ton gen en pennen in beweging gebracht. Gelukkig is het Nederlandse volk toto-minded geworden en de wens van het volk heeft weerklank bij de regeringsinstanties gevonden. Vast staat, dat er iets zal gebeuren. Hoe de toto ook zal worden hij zal de sport in haar geheel dienen". Zijn beschouwing over hetgeen de overheid voor de sport heeft gedaan besloot de voorzitter, onder daverend gelach van de afgevaardigden, met de woorden: „als het waar is, dat een koe met 450 gulden wordt gesubsi dieerd, dan zou ik zeggen, ik hoop dat O. K. en W. de sport te vondeling legt De agendapunten werden in hoog tempo afgewerkt. Binnenbrandje. Even dreigde de rust verstoord te worden. Dat was toen de voorzitter van de districtsvergadering van West H, de heer G. Been, de opmer king ter sprake bracht die de heer A. H. Martens, voorzitter van het be taalde voetbal, twee weken geleden op de algemene vergadering van deze sectie had gelanceerd. De heer Mar tens had op de laatste districts verga dering van West II bemerkt, dat er door deze amateurs bepaald niet prettig wordt gesproken over het be taalde voetbal en zei later hierover: „Als ik alles wat op die vergadering gezegd werd moet geloven, bestaat het betaalde voetbal geheel uit schooiers". De heer Been, die de be trokken bijeenkomst had geleid, DE ZATERDAGCOMPETITIE. West II, 2e klas: RWH—Spijkenis- se 3—2; Excelsior M—Quick Boys 03; Zwart Wit '28Hoogvliet 10; Ter Leede's Gravenz. V 22; ARC Kozakken Boys 32. 3e klas A: WoudrichemCapelle 4—2; Monster—DOTO 2—0; Rijnsb. Boys—Ornas 6—1; CSVD—Noordwijk 33; VVGZZwaluwen 13. 4e klasse A: Hoekse BoysDie Ha- ghe 05; JACKoudekerk 43; Schev. Holl. SportAlphia 30; SV OW—De Lier 2—3; RAS—VWS 1—3. 4e klas B: SVGTLeiden 32; Sportlust '46GWS 31; RCLSV '35 60; DEVJOBodegraven 44; Semper AltiusOegstgeest 13. Res. 2e klas: Zwaluwen 2ARC 2 2—3; NSW 2—Quick Boys 2 2—5; Rijnsb. Boys 2—SSS 2 2—5; DOTO 2 TSB 2 7—0. Res. 3e klas A: Noordwijk 2CS VD 2 20; Quick Boys 3SHS 2 4-1; Ornas 2JAC 2 51; RCL 2Leiden 2 5—0. Tweede klas. klaring af, waarin hij naar voren bracht, dat weliswaar alles wat ge zegd was, op een correcte wijze was gezegd, doch dat hij zijn bezwaren desondanks ten volle handhaafde. Nadat de heer Martens voorts had verklaard, dat hij geen vijandschap wenste maar een samenwerking in goede harmonie, was echter ook dit „binnenbrandje" snel geblust. De wijzigingen van het huishoude lijk reglement werden alle, op een uitzondering na, z.h.s. aanvaard. Slechts het voorstel van het sectie- bestuur betaald voetbal, inzake de verkorting van de wachttijd die in acht moet worden genomen wanneer een betaalde speler van een semi- Op de Bondsvergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond, welke zaterdagmiddag in hotel Kras- napolsky te Amsterdam werd gehou den, heeft bondsvoorzitter A. Schro der de kampioensmedailles 1957—'58 uitgereikt. De foto toont de heer Schroder (links) tijdens de uitrei king van de medailles aan v.lJi.r.: de voorzitters van landskampioen taald voetbal DOS; landskampioen amateur-voetbal, Velox; en de lands kampioen zaterdagvoetbal Quick Boys. prof vereniging wil overgaan tot de amateurafdeling van die vereniging, vond bij de afgevaardigden geen ge nade. De verplichte pensioenverzekering voor de oefenmeester kreeg zijn be slag. Met drie kleine wijzigingen werd het voorstel van het bondsbe- stuur aanvaard. De verplichting geldt alleen voor Nederlandse trai ners, die meer dan 4000 gulden ver dienen (voorgesteld was 3000 gul den), en die in de training hun hoofd beroep vinden. Buitenlandse trainers kunnen tot dit pensioenfonds toe treden, doch verplicht zijn zij dit niet. Zwart Wit 7 6 1 0 13 17— 7 Ter Leede 7 5 1 1 11 22—12 Quick Boys 7 5 0 2 10 19—12 Spijkenisse 7 3 2 2 8 23—16 ARC 7 3 2 2 8 17—17 'sGravenz. SV 7 1 3 3 5 15—17 RWH 7 2 1 4 4 9—16 Koz. Boys 7 1 2 4 4 13—14 Hoogvliet 7 2 0 5 4 11—20 Excelsior M 7 1 0 6 2 7—22 Derde klas A Monster 7 5 0 2 10 15— 8 VVGZ 7 4 2 1 10 12— 8 Zwaluwen 6 4 1 1 9 17— 7 Rijnsb. B. 6 2 3 1 7 15— 7 Noordwijk 7 2 3 2 7 12—14 DOTO 6 2 2 2 6 19—13 CSVD 7 2 2 3 6 15—19 Capelle 6 2 1 3 5 15—17 Woudrichem 7 2 0 5 4 10—21 Ornas 7 1 0 6 2 7—23 Wij gingen opnieuw niet optimis tisch gestemd naar de uitwedstrijd van L.F.C., nadat de ploeg tot drie maal achter elkaar een fikse neder laag heeft moeten slikken en toen wij op het terrein van de Vlaardin- gers nog te horen kregen dat de ploeg van de Kanaries met drie in- I vallers de strijd moest gaan aanbin den omdat doelman Gijsman en D. Franken in militaire dienst moesten en bij dat nog dat midvoor Henk Heymans nic* kon spelen omdat hij in de wedstrijd van verleden week tegen VUC een blessure had opgelo pen aan zijn rug, leken ons de kansen voor L.F.C. nog minder. Maar het is gelukkig anders uitgelopen, want een herboren L.F.C. wist op haar tegen stander een 41 overwinning te be halen. Deze overwinning was vooral te danken aan stopperspil Th. van Kampen en de invaller-keeper Mis- saar. Ook de voorhoede speelde een goede partij en eveneens de verdedi ging van de Kanar'es, die weer eens echt op volle toeren draaiden en de steeds fel aanvallende voorhoede van VUC haar elke kans van schieten wist te ontnemen. Het was L.F.C., dat de aftrap nam en al spoedig kreeg de op rechts- spelende De Krek een pracht van een kans om te doelpunten. Echter de kans werd hem ontnomen doordat hij te lang treuzelde. Acht minuten later was het toch raak voor L.F.C., toen J. v. d. Heyden een scherpe pass doorgaf naar Aad Heymans die on houdbaar langs doelman Groeneveld de bal in de touwen joeg (01). En na dit doelpunt kwamen de zwart- witten pas goed voor de dag. Aan vat na aanval werd ondernomen op het L.F.C.-doel doch in de voorhoede van VFC ontbrak de goede schutter die de vele kansen in doelpunten kon omzetten. Het duurde ruim vijf-en- twintig minuten eer VFC haar meer derheid in een tegendoelpunt kon uitdrukken. Uit een corner op links was het Verburg die een grote fout van back Nagtegeller op resolute wijze afstrafte (11). En met deze gelijke stand ging de rust in en deze stand was volkomen in evenredigheid met het spelbeeld. Na de thee was het opnieuw VFC dat de toon angaf en de verdediging van de Kanaries driemaal achter elkaar een corner wist af te snoepen en eenmaal zeifs kroop LFC door de oog van de naald toen Verburg op twee meter afstand over het doel wist te kogelen. In de voorhoede van de Leidse ploeg bleken wel schutters te zitten want nadat de verdediging van VFC tot driemaal een aanval had afgeslagen was het invaller Sira die uit een snelle c.anval nummer twee achter doelman Groeneveld wist te deponeren (12). Maar ook VFC bleef niet achter en dit moest doelman Missaar enige malen erva ren, eenmaal met een ferme tijger sprong t hij een zeker doelpunt te voorkomen. Dat VFC een grote indruk uit oefende op het L.F.C.-doel bleek wel uit de cornerverho- ding, nl. 70. In valler Sira was ook de maker van het derde doelpunt voor L.F.C. welke kans hem werd gegeven uit een voorzet van de nu in deze wedstrijd op de midvoorplaats spelende Aad Heymans (1—3). En nog steeds gaf de thuisclub niet gewonnen en vocht onvermoeid verder, maar de verdedi- Anders dan de uitslag zou doen vermoeden, is deze wedstrijd voor WSB zeker geen „walk-over" ge worden. De overwinning, althans een groot deel er van, is het werk ge worden van de altijd productieve, thans rechtsbuiten spelende J. Neder- stigt, zonder wiens aanvals-„drift" de WSB-voorhoede het zeker niet ver had kunnen brengen als deze middag. Gedurende het grootste deel van de eerste helft was Alphen's veldmeerderheid ontegensprekelijk en de beide halfspelers van VVSB had den hun handen meer dan vol aan hun verdedigende taak. Reeds de eerste aanvallen van Alphen beloofden alle goeds en een klein foutje in de VVSB-verdediging was na 5 minuten voldoende om Al phen aan een 01 voorsprong te helpen. Eerst 20 minuten later ge lukte het C. Meijer zich van de uit stekende Alphen-spil los te maken en met een hard schot de partijen op gelijke voet te brengen (11). Kan sen had de WSB-voorhoede al meer gehad. Vooral van rechts kwamen rijpe voorzetten, maar lang talmen ■Ntórschafte de Alphen-verdediging 'tyfl om in te prijzen. Tot Nederstigt het kennelijk ten einde raad het zelf maar eens ging proberen en na een eerste serieuze poging geluk te het hem bij de tweede keer het enige gaatje te vinden, dat niet af gedekt was. De Alphen-doelman dook PARAAT—DSO 4—5. DSO begon de wedstrijd met een fris, open spel en dat er niet gescoord werd was alleen te danken aan de slechte afwerking. Paraat moest eerst de leiding nemen eer DSO ging be seffen dat er altijd nog doelpunten gescoord moesten worden want na dit eerste Paraat doelpunt ging DSO wat feller spelen en daardoor kwam ook spoedig de gelijkmaker door T. Klos, die een mooi toegespeelde bal beheerst inschoot, (11). Spoedig hierna was het J. Smit die een goede aanval met een goed schot afrondde waartegenover de Paraat-keeper machteloos stond (12). De tweede helft gaf in het begin hetzelfde spel beeld te zien. Eerst was DSO telken male voor het Paraat doel te vinden maar toch was het weer Paraat, die het eerste doelpunt maakte al was het dan ook door een fout van keeper de Vries (22). Veel plezier had Pa raat niet van dit doelpunt want uit een goede aanval plaatste N. Henne- ken met een fantastische kopstoot de bal over de keeper in het doel (32). Paraat, dat toch niet zo'n zwakke te laat in de hoek en met een 21 voorsprong ging VVSB de rust in. Na een gelijk opgaande strijd in het eerste kwartier na de rust kwam over WSB de ware stemming los en opnieuw was het een solo-actie van Nederstigt, die succes bracht. Zijn eerste schot werd gestopt, maar de teruggekomen bal werd door hem on berispelijk hoog in de hoek gescho ten (31). Weer een kwartier later bereikte een doorgeschoven bal mid- van de Alphen-doelman vloog de voor Meijer en via de vingertoppen vierde WSB-goal in de touwen (41). Kort na het vierde doelpunt gaf J. van Duin een voorzet juist op het hoofd van M. Groot, en opnieuw werd de Alphen-keeper verslagen (51). Nederstigt verrichtte kort vor het einde nog de hattrick, door na een duel met de Alphen-spil ge wonnen te hebben met een rustig schot te scoren (61). BLAUW ZWART—H.V.V. I—1 In de eerste helft nam H.V.V. al spoedig het heft in handen. Het doel der Blauw Zwarters kwam onder hoge druk te staan, maar het lukte de verdediging van óe thuisclub en dc keeper, doelpunten te voorkomen. Onverwacht kreeg BI. Zw. een kans op een voorsprong, toen de doelman van H.V.V. een bal liet glippen. Maar juist op de doellijn wist een van de back het gevaar nog te keren. Een doelpunt van BI. Zw., na een scherp genomen corner, werd niet toege kend wegens hands. Enkele minuten voor de rust werd het 01 voor H.V.V. De BI. Zw.-achterhoede werd door een snelle aanval volkomen ver rast en via de binnenkant van de paal scoorde de H.V.V.-rechtsbinnen. Na de rust was het BI. Zw. dat het meest in de nanval kwam. Maar de voorhoede van de thuisclub zag geen kans de voortreffelijk spelende doel man van de Haagse bezoekers te pas seren. Pas enkele minuten voor het einde kwam de stand in evenwicht door een onhoudbaar doelpunt van Van Dongen (11). RKAVV klopte Leerdam: 3-1 Na een kwartier kreeg RKAVV een goede kans. Na een hevig duel voor het doel wilde keeper Nauman al vallende de bal tegenhouden, maar het leer rolde over hem heen. Ge juich bij de aanhang van RKAW, maar het was te vroeg. De keeper had de bal nog juist voor de doellijn te pakkenOver en weer volgden nu goede kansen, maar de Leerdamse schutters waren niet nauwkeurig want het ging of over of langs het doel. RKAW was meer resoluut in haar optreden. Van der Lubbe slaagde er in door de Leerdamse verdediging te komen en benutte de kans door een zuiver schot (10). Leerdam wilde revanche nemen maar stootte herhaalde malen op de achterspelers Piet en Jan Hakkaart. Onderwijs liep v. d. Sman een bloedneus op. Na even onderbreken zouden de gasten succes gehad hebben als van Brecht niet pal gestaan had. Nu ging het leer weer naar Leerdam. H. Bolle- boom rende met de bal voorwaarts met enige gasten achter zich aan. Van der Sman weer in het veld, kwam te hulp en het tweede doelpunt was de beloning (2—0). Na de rust kwam RKAW dadelijk in actie, hetgeen uitliep op twee hoekschoppen. Leerdam kwam nu meer in actie maar toch waren de gasten voor de rust beter. Na een half uur kreeg RKAVV het benauwd en toonde keeper van Brecht zijn vak manschap. Maar RKAW liet zich niet intimideren en werkte zich los om naar de overzijde op te rukken. In het gevaarlijke gebied aangeland ploeg is als het papier aangeeft, nam een speler van Leerdam de bal maakte in korte tijd twee behoorlij- ging met spil Th. v. Kampen aan het ke doelpunten zodat het met 43 hoofd, bood prima tegenstand en elke gevaarlijke aanval liep op niets ujt en zo verstreek ook de speeltijd van de tweede helft met L.F.C. in het voordeel van twee doelpunten. Het was tenslotte Aad Heymans die in de 41e minuut nog een vierde treffer in de touwen van Vlaardingen wist te jagen en daarmee de zege voor de Kanaries veilig te stellen (14). voor kwam te staan. J. Smit nam de bal opeens op zijn schoen en maakte het mooiste doelpunt van de gehele wedstrijd (44). Er was nog 5 mi nuten te spelen toen W. Hertog een schuiver loste dat eveneens doel trof (54). Tegen lit laatste doelpunt te kende Paraat protest aan, daar dit volgens hen in buitenspelpositie zou zijn gescoord. met de hand mee wat een penalty ten gevolge had. Doelman van Brecht plaatste zich achter de bal en be wees, dat hij ook een goed schutter is. Hij schoot de bal links langs de paal terwijl keeper Nauman naar rechts was uitgevallen, zodat RKAVV 30 liet noteren. Het spel werd har der met gevolg, dat twee spelers te gen elkaar opbotsten. Rechtsbuiten Schaay van Leerdam moest van het veld gedragen worden. Daar geen in- Uruba S met B. U. de Jong op de sulky was als derde de beste Nederlander. Het waren alle koersen zonder enige span ning. Totdat de derde en laatste race kwam. De maakte alles goed In de openingskoers, de prijs van de Fegat voor amateurrijders, een interna tionale draverij over 2100 meter be zorgden de Belgische vertegenwoordi gers de ruim 4000 toeschouwers een sen satie. Vlak na de start rukte Haulgate III zich los uit het tuig en duikelde rijder Van Leynsele van de sulky. Terwijl zijn pikeur op de baan lag, bleef de voshengst meedraven. Daarvan werd de Belgische chef d'équipe J. Desmet in de laatste bocht het slachtoffer. Houlgate ramde Slotnummer van paardenfeest op Duindigt bracht beslissing „Nou eh, dat is voor Nederland dik gen, vijf-jarigen en zes-jarigen en oude- verloren", zei een doorgewinterde paar- j ren, de ereplaatsen werden steeds door denkenner naast ons op de Duindigttri- Belgen ingenomen. Oregon Guy in de bune en vrijwel iedereen was het met prijs van Wareghem (vier-jarigen), hem eens. Na de tweede koers van deNight Rose en New Quick hielden de landenwedstrijd NederlandBelgië dra- Belgische kleuren hoog in de tweede race ven, die op de fraaie renbaan bij Was senaar gehouden werd, hadden de oranje rijders namelijk een ijselijk grote ach terstand gekregen op de Belgische pi keurs. Met nog één match te rijden was het verschil tussen Nederland en België niet minder da~< 33 punten (7037). Veel te veel uiteraard om in de laatste race weg te werken, tenzij tenzij on ze 6-jarigen en ouderen de eerste vier plaatsen zouden bezetten. Een dergelijke verwachting echter durfde zelfs de groot ste optimist niet te koesteren. Ook nog niet toen er inplaats van vier slechts twee Belgische paarden aan de start kwamen en bleek, dat de beide cracks Jellico en Klaverblad aan de andere kant van de grens gebleven wa ren. Het thuislaten van de reserves heeft België in deze landenwedstrijd de over winning gekost, want Lustucru en Letina bleken tegen de Nederlandse dravers niet opgewassen. Na één ronde de afstanden waren steeds 2100 meter en er werd gebruik gemaakt van de in Duitsland geleende startauto kwam de zevenjarige zoon van Buffalo Bill als eerste door. op de voet gevolgd door favoriet Quintus Har vester en de andere Nederlanders. De tweede Belg Letina probeerde buitenom te passeren, ging daardoor in de fouten en viel ver terug. Een Belg en vier oran jedravers! Nederland had nu plotseling de overwinning in eigen hand. Prachtig teamwerk zorgde ook voor die zege. In de laatste bocht werd Lus tucru door Quintus Harvester en Sirona gepasseerd en op de rechte lijn rekenden ook Tarantella en Sorento definitief met de Belf af. Wie er daarna de wedstrijd zou winnen was alleen nog maar belang rijk voor de toto-wedders en de eigena ren. de Nederlandse zege in het eind klassement stond met de eerste vier plaat sen 44 punten vast. België kreeg 7 punten en zo kwam de eindstand op 81 voor Nederland en 77 voor België. Dat was het opwindenle en onver wachte slot van de overigens tamme en wenig interessante 22e NederlandBel gië wedstrijd. De revanche voor de ne derlaag van Sterrebeek was echter een feit. Drie koersen waren er, voor vier-jari- diens paard Irmgard V, Desmet kwam te vallen, rolde over de sintels en moest naar de EHBO-post gebracht worden. Later in de middag troffen we hem op de eigenarentribune. gedeukt en ge butst, zijn hele gezicht bepleisterd en met een gebresseerde heup. „Och het was slechts een accidentje" zei de Belg. Maar overeind komen eD een hand geven, nee dat kon hij toch niet. Met een pijnlijk gezicht zonk hij in zijn stoel terug. De uitslagen van de draverijen luiden: Prijs van de Fegat, afstand 2100 m. 1. Jannot III (België) A. Talpe. Tijd 2.59.6 km. tijd 1.23.9; 2. Sunny Boy, 3. Urma Norton, Toto: win. 2.10., pl. 1.20, 1.40, 1.30, gek. 6.90, cov. 4.90. Stayers-prijs, afstand 2500 m. draverij voor 3-jarige paarden. 1. Wilschot J. M v. d. Berg. Tijd 3.39.5 km. tijd 1.27.8; 2. Washington; 3. Walter Hollandia. Toto: winn. 20.30, 3.50, 1.10, 1.—; gek. 50.30; Cov. 4.90. Prijs van Wareghem, afstand 2100 m. 1 Oregon Guy (België) H. Dolne. Tijd 2.55.2 km. tijd 1.23.4; 2. Vrijdag; 3. Obe- ron (België). Toto: win. 6.70; pl. 3.50, 3.40, gek. 30.90; cov. 4.70. Prijs van België, afstand 2100 m. 1. Night Rose (België) J. Desoete. Tijd, geen tijden opgenomen. 2. New Quick (België) 3. Urubu S. Toto win. 6.50, pl. 2.50, 3.10, 2.30, gek. 14.40, cov. 10.60. Pr(js van Nederland, afstand 2100 m. 1. Sirona. N. J. Bloemstraat. Tijd 2.50.9 valler mocht aantreden verliet ook van der Lubbe van RKAVV het veld. Juist voor het inde redde Leerdam de eer door een keurig doelpunt van v. Lent (31). Onmiddellijk daarop floot scheidsrechter Schalks voor de laatste maal. SLIEDRECHT—WASSENAAR 1—1 Om beurten trokken de voorhoe den ten aanval, mcar de verdedigin gen bleven de baas. Halverwege de eerste helft zag Wassenaar toch kans een kleine voorsp.ong te nemen. Een voorzet van Elligens werd door Rene- man beheerst ingeschoten (01). Sliedrecht antwoordde met een fel tegenoffensief, maar .ot de rust kwam er in de stand geen wijziging. In de tweede helft liecft Wassenaar het zeer zwaar te verduren gehad. Steeds opnieuw kwamen de gasthe ren gevaarlijk door, maar keeper Vos verrichtte meesterlijk werk. Pas een halve minuut voor het eindsignaal werd de stand gelijk, toen een voor zet van links door de Sliedrecht- midvoor onhoudbaar werd ingescho ten (11). CELERITAS—LUGDUNUM 2—2 Fel en enthousiast heeft groen-wit alles gegeven en het eerste winst punt naar Leiden gebracht. In 't begin was Celeritas technisch beter en bracht spoedig de stand op 1—0, waarna groen-wit het spel wist te verplaatsen. Veel kansen gaf de thuisclub niet weg en ook de achterhoede van de Kikkers bleef meester van het ter rein. De strijd bleef aantrekkelijk en eindelijk slaagde Krijgsman er in de stand gelijk te maken (11) Ook in de tweede helft ging de strijd gelijk op maar opnieuw slaag de de thuisclub er in de stand op 21 te brengen. Lugdunum gaf de moed niet op en wist herhaaldelijk het Celeritas deel te belagen, echter zonder succes. In de laatste minuten wist Mizee toch de stand gelijk te maken (22). Ondanks Celeritas nog alle moeite deed in de stand verandering te bren gen, bleef de uitslag onveranderd en behaalde groen-wit het eerste winst puntje. km. tijd 1.21.4; 2. Quintus Harvester; 3 Tarantella. Toto win. 4.10, pl. 1.40, 1.20, gek. 2.10, cov. 6.20. i A. Gehner-prjjs, afstand 2600 m. 1. Quicksilver S. J. Wagenaar, Tijd 3.40 km. tijd 1.23.3; 2. Rose Marie; 3. Quatrième I Poulain. Toto win. 12.30, pl. 3.10, 2.10, 2.30, gek. 11.70, cov. 4.10. Prijs van Sterrebeek, afstand 2100 m. 1. Harley (België) A. Desoete. Tijd 2.55.6 km. tijd. 1.23.6; 2. Double Six M. 3. Ria Olivier. Toto win. 4.—, pl. 2.30, 2.30, 2.30. gek. 6.90, cov. 5.70. De uitslagen van de rennen luiden: Hollandse handicap, afstand 1800 m. (vrije handicap) 1. Sir Crston, A. J. Gar- rington. Tijk 2.07.8; 2. Marialva II 3. First Trial. Toto win. 2.80; pl. 1.40, 1.50, gek 2.40, cov. 4.10. De Gouden Zweep. Afstand 2400 m. 1 Kandahar. F. Vandeuren, tijd. 2.47; 2 Mangala 3. Cornet. Toto win. 3.pl. 1.10, 1.10, gek. 5.60, cov. 3.40. Totale omzet 173.557.50. Een beeld van de koersen, welke zon dag op Duindigt zijn gehouden. De foto toont de finish van de draverij om de prjjs van Wareghem, gewonnen door het Belgische paard Aregon Guy, op de tweede plaats zien we het Nederlandse paard Vrijdag.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8