Inbraak bij Lampe opgelost Scherp Van het Conclaaf MAANDAG 27 OKTOBER 1958 DE r.EIDSE COURANT PAGINA 2 De inbraak bij modemagazijn Lampe aan de Breestraat te Leiden is ge pleegd door vier Leidenaars. De politie heeft de een na de ander aangehou den, Een klein deel van de verdwenen 12000 gulden is terecht. weg teruggegaan, hebben een zijdeur geforceerd, de kast naar buiten ge werkt en op de bagagedrager van een flets verder getransporteerd. Slechts deel van 12 mille terecht Zoals bekend werden vorige week maandag de directie en het personeel van het modemagazijn Lampe na de feestelijke heropening „verrast" door een diefstal, die 's nachts was ge pleegd. Inbrekers hadden het be drijf skantoort je doorzocht en waren er met de gehele brandkast via een zijdeur vandoor gegaan. De gegevens waarover de politie kon boschikicen waren voor deze diefstal, die hartje nacht werd ge pleegd, zeer spaarzaam. Zij vermoed de, dat zij was gepleegd door Leide naars, omdat er getuigen zijn ge weest, die meenden gezien te heb ben, dat de brandkast omstreeks half één in de nacht van zondag op maan dag op een fiets werd vervoerd, Natuurlijk richtte men het eerst de aandacht naar de „goede oude beken den" van de justitie. Hur gangen werden gevolgd, en dit gaf weer be paalde aanwijzingen. Royaal met de buit. Het bleek wel, dat enige van deze kit pen zeer gul met hun geld om sprongen en voo.-al in café's zich van hun royaalste kant lieten zien. Uiteindelijk heeft de poliite voldoende aanwijzingen gekre gen om drie van de vier ver dachten in deze inbraak van bed te lichten in de -lach. van vrij- i dag op zaterdag j.l.; gisteravond volgde de vierde; het waren: een 34-jarige schilder, een 24-jarige koopman, aen 21-jarige banket bakker en een 43-jarige koop man, allen uit Leiden. Uit het verhoor kwam vast te staan, dat de inbrekers niet verwacht had den, een brandkast in het kantoortje aan te treffen. Zij hebben de kast naar boven gesjouwd, waar één van hen intussen al de flessen met sherry had gevonden en zich tegoed had ge daan. Na overvloedig gebruik van de voor het heropeningsfeest bestemde drank waren de heren niet bij mach- te nog eens de bra dkast open te breken. Zij zijn toen maar dezelfde Nozems maakten Steenstraat onveilig Tussen negen uur en half twaalf gisteravond is het rond de Stations weg en Steenstraat te Leiden zee onrustig geweest door het opti'eden van nozems, die het voorbijgangers en de politie lastig maakten Om streeks half tien vroeg de marechaus see, die het met de knapen tè kwaad had de Leidse politie om assistentie. De posten werden versterkt. Om streeks half tien was het rustig, maar tegen tien uur laaide het rumoer weer op, met het gevolg dat tien man van de algemene dienst moesten uit rukken, die van de gummieknuppels gebruik maakten. Een agent werd bekogeld met ste nen, flessen en zelfs ijsco's. Het is niet de eerste maal, dat nozems de Steenstraat onveilig maken. BIOSCOPEN De films in de week van 2431 okt. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Maigret zet een val", vol wassenen. Lido: „Fortunella' 14 jaar. Luxor: „Scampolo", alle leeftijden. Trianon: „Fanfare", alle leeftijden. Rex: „Zijn laatste kraak", 14 jr (Dond.: „U.K., mr Deeds", alle leeftijden). Zij hadden zó diep in de fles geke ken, dat zij bij het tellen van de buit niet het juiste bedrag konden vast stellen. De uitkomsten varieerden van 12.000 tot 27.000 gulden.... Dé vier arrestanten zullen aan de officier van justitie van de Haagse rechtbank worden voorgeleid. BRANDKAST GEVONDEN Op aanwijzing van een der arres tanten heeft de politie van Leiden vanmiddag om half één uit de Uiter stegracht aan de achterzijde van de j wollendekenfabriek van Zaalberg de brandkast van de diefstal bij de fir ma Lampe aan de Breestraat opge vist. De kast, die aan een zijde is opengescheurd, werd overgebracht naar het politiebureau aan de Zonneveldstraat en zal ter beschikking van de officier van justitie worden gesteld. K.V.P.-kieskring Leiden vergaderde Reglement op de gemeentelijke centrales - na amendering - aanvaard S. B. Gras besprak „Plan I960" Zaterdagmiddag heeft in het St. Antonius Clubhuis te Lelden onder voorzitterschap van de heer A. C. A. Deercnberg, een openbare vergade ring plaats gevonden van de kies kring Leiden der Katholieke Volks partij. Een werkvergadering, zoals de voorzitter het in zijn kort openings woord noemde, en de spanning waar mee ongetwijfeld vele afgevaardigden deze eerste vergadering hebben tege- moetgezien werd daardoor niet ge broken omdat enkele zaken die de laatste tijd in de kring nogal wat be roering hebben gewekt, niet aan de orde zijn gekomen. Wel heeft voor zitter Deerenberg er in zijn openings woord op gezinspeeld maar er zal la ter gelegenheid worden gegeven om gezamenlijk over deze zaken te pra ten, aldus spr. De bijeenkomst, die o.m. werd bij gewoond door de heer M. P. v. d. Weiden, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, Drie hoogleraren ie Leiden benoemd In de vacante leerstoel in de kerke lijke sociologie, die tot dusverre door prof. dr. W. Banning is vervuld, is bij Koninklijk Besluit van 13 okto ber 1958 benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de faculteit der god geleerdheid aan de Leidse Universi teit: dr. P. Smits. Dr. Smits is op 18 augustus 190-8 te Vlaardingen geboren. Hij studeerde aan de Leidse Universiteit in de fa culteit der godgeleerdheid van 1930 tot 1934. Daarna stonü hij als hulp prediker in de gemeente Eindhoven en als predikant in Havelte, Iiuizum bij Leeuwarden, Enschede en is sinds 1950 voorganger van de Vrijzinnig Hervormden in Den Haag. In 1948 legde hij het doctoraal-examen af met als hoofdvak: de wijsgerige groep, en als bijvakken: godsdienstgeschiedenis en Nieuwe Testament. Hij promoveer de in 1952 cum laude op een disserta tie: „Kerk en stad, een godsdienst- sociologisch onderzoek met inbegrip van een religisgrafie van de industrie stad Enschede". Promotor was prof. dr. W. Banning. Hij is hoofdredacteur van het veer tiendaagse orgaan „Kerk en Wereld" en beweegt zich in het werk van de Vereniging van Woodbrookers in Ne derland (Barchem). In de vacante leerstoel die tot dus verre door prof. mr. G. E. Lange- meyer werd bezet is bij Koninklijk Besluit van 13 oktober 1958 benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de fa culteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in de inleiding tot de rechts wetenschap, mr. J. F. Glastra van Loon. Mr. Glastra van Loon die op 16 maart 1920 geboren is heeft achter eenvolgens aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam en aan de Leidse Universiteit rechten gestu deerd. Het kandidaatsexamen legde r\i-\Ti r\r\r\ rti rpprT hÜ °P 1 iuli 1946 aan de Gemeente" PDfl ODD rN VirrSI hjke Universiteit af en het doctoraal r \J i uii vjllj 2 mei 1949 aan de Leidse Univer. teit. Daarna was hij van 1 oktober 1950 tot 15 januari 1954 als assistent aan de leerstoel van porf. Langemeyer verbonden. Thans is hij griffier van de Commissie voor de Justitie uit de Tweede Kamer. Op 21 november 1956 promoveerde hij bij prof. Langemeyer op een dis- certatie getiteld: „Norm en Hande ling" (bijdrage tot een kentheoreti sche fundering der sociale weten schappen). De promotie geschiedde cum laude. In de vacante leerstoel in de wijs gerige sociologie, die tot dusverre door pror. dr. W. Banning is vervuld, is bij Koninklijk Besluit van 13 okto ber 1958 benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der rechtsge leerdheid van de Leidse Universiteit: prof. dr. R. F. Beerling. Dr. R. F. Beerling werd op 7 april 1905 te Gorinchem geboren. Hij pro moveerde op een dissertatie getiteld „Doodsproblematiek". In 1946 verschen van. zijn hand „Protestantisme en kapitalisme; Max Weber in de critiek". Verder schreef hij: „Het wankelen de Westen; Nietsche en de critiek op de Europese cultuur" en „Kratos, Mens en Macht". Prof. Beerling heeft laatstelijk de functie van hoogleraar in de wijsbegeerte aan de Universi teit van Indonesië te Djakarta ver- No. 536. Horizontaal. 1. ver ontschuldiging, 5. Ez chiël (afk.), 6, afkorting van item, 7. afgelegen, 9. groente, 10. wilde haver, 11. hoogge bergte in Eng. Oost-Afrika, 13. boom, 15. gem. in Gelderl., 17. muzieknoot. 19. bijwoord, 21. rund, 22. slijk. Verticaal: 1. plaatsje in Z. Frank rijk bij Menton; de enige plaats gele gen aan de Moyenne Corniche, 2. munt in Nederl. (afk.), 3. vogel, 4 vast deel van een boom, 5. bijh. figuur, 8, stok, 9. kasteel in Friesland, 12. aardsoort, 14. priem, 16. voor, 18 lichaamsdeel 20. bekende afkorting.vuld. voorzitter van de katholieke fractie in de Provinciale Staten van Zuid- Holland, was zeer goed bezocht. Over de raadsverkiezingen en de daarop gevolgde wethoudersverkie zingen zou heel veel zijn te zeggen, zei de heer Deerenberg in zijn ope ningswoord. Het moet mij van het hart, aldus spr., dat er ten aanzien van de samenwerking in de afdelin gen nog weinig school is gemaakt, we zijn daarmee in sommige gewesten weinig vooruit gegaan. Dit is niet bedoeld als een ver wijt, zo vervolgde de heer Deeren berg. Een groot aantal kiesgerechtig de leden is wellicht niet „geraakt", misschien hebben het werk van de jongeren in de partij en de activiteit van de vrouwen zich nog niet duide lijk geacclimatiseerd. Spr. meent het thans bij deze woorden te moe ten laten, later zal er gelegenheid zijn gezamelijk over deze zaken te spreken. De jaarverslagen van secretaris H, J. van Mil en van penningmeester W. Hoonhout werden goedgekeurd en de begroting 1959 aanvaard. Vervolgens kwam aan de orde het Reglement op de Gemeentelijke Cem trales van de K.V.P. Een tweetal af delingen, t.w. Wassenaar en Roelof- arendsveen, hadden hierop enkele amendementen ingediend, die alle door het bestuur werden overgeno men, waarna het in zijn geheel door de vergadering werd aan"aard. Op de ingediende voorstellen tot wijziging in verschillende reglemen ten waren eveneens enkele amende menten ingekomen van de afdelingen Hoogmade, Wassenaar en Berkel en Rodenrijs. Op suggestie van de voor zitter, daarbij gesteund door de af gevaardigden van de afdeling Was senaar, werd aan de kringafgevaar digden in de bestuursraad vrij man daat gegeven. Enkele nieuwe voorstellen tot aan vulling van de reglementen op de Kamer- en de gemeenteraadsverkie zingen, ingediend door de afdelingen Voorburg en Rodenrijs zullen naar de Reglementscommissie worden doorgezonden. De heer S. B. Gras, adj. dir. van de partij, ontvouwde vervolgens de plannen voor 1960. De voornaamste hiervan zijn de heroprichting van de werkgroepen, de re-activering van. de Statenkringen en de afdelingen, met bijzondere regelingen voor de grote steden, het houden van zitdagen door Kamerleden en het organiseren van regionale kaderdagen waarop door pater Van Rijn een cursus Maat schappijleer zal worden gegeven, als mede een landelijke ledenwervings- bliksemtctie. Tegen het einde van de vergade ring deelde de voorzitter nog mede, dat er op 22 november a.s. een z.g. provinciale dag zal worden gehou den waaraan zullen medewerken de statenkringen Rotterdam, Den Haag, Leiden en Dordrecht. De geconvoceerde rondvraag werd door de heer Deerenberg ,in verband met het reeds vergevorderde uur" met een hamertikje afgedaan. VLAGGEN UIT BIJ PAUSKEUZE De deken van Leiden verzoekt alle katholieke ingezetenen bij het bekend worden van de Pauskeuze de vlag, indien mo gelijk met pauselijke wimpel, uit te steken. Mocht de keuze tegen de avondschemering bekend wor den, dan wordt men verzocht de daarop volgende dag te vlaggen. Het is de bedoeling, dat, zo dra de nieuwe Paus gekozen is, alle klokken van alle katho lieke kerken en kapellen wor den geluid. Burgerlijke Stand Geboren: Ingrid Helene Cornelia dr van D. G. Springer en R. Her mans; Rosemarie dr van G. J. Neu teboom en C. M. Geerlings; Renea Hubertha Aafke dr van A. Levarht en H. P. Devilee; Robertus Johannes Wilhelmus zn van C. M. van Trigt en M. T. J. Oudejans; Arlette Louise dr van J. W. Hins en H. W. Baarda Rudolf Patrick zn van J. E. Claproth en H. I. Kuin; Johanna Theresia Mathilda Maria José dr van J. W. Verhoeven en E. Hartman; Jacobus zn van J. van Beelen en J. van Dui- venbode. Overleden: N. van den Brink 91 jr echtgenote van N. Timmers; W. G. de Joode, 67 jr wed. van W. E. P. J. vom Hofe; W. van der Veld 7 jr zoon; J. vna Waardenburg 71 jr man. Laatste Berichten Een woordvoerder van het Vati caanse persbureau verklaarde later dat de korte duur van de zitting van hedenmorgen verband houdt met het feit dat men de kardinalen zondag een serie documenten heeft moeten voorlezen, die betrekking hadden op de afsluiting van het conclaaf. De zitting van maandagmorgen duurde circa 50 minuten korter dan die van zondagmorgen. Dokter E. de Lollis, die met de deelnemers aan het Conclaaf is op gesloten, heeft maandagmorgen de medische kaarten van verschillende kardinalen laten ophalen. De kaar ten werden hem later verstrekt door het draailoket. Dit loket was al ge bruikt voor een schoudermanteltje, bestemd voor kardinaal de la Torre, aartsbisschop van Quito en twee to gen voor kardinaal Micara, wiens gezondheidstoestand nogal wat te wensen overlaat. Het stoffelijk overschot van de zaterdag plotseling te Rome over leden kardinaal Mooney, aartsbis schop van Detroit, is per vliegtuig van Rome naar Detroit overgebracht. PRIJSJASSEN VOOR DOCOS Morgen, dinsdagavond, om kwart voor acht is er in De Kleine Burcht aan de Nieuwe Rijn prijsjassen ten bate van Docos. Sociale zondagmorgen kath. melkhandelaren Leiden Ter gelegenheid van haar 45-jarig Maria-avond op woensdag 29 okt. a. bestaan organiseerde de R.K. Bond' 'T j- van melkhandelaren „St. Paschalis Baylon" gisterenmorgen een sociale zondagmorgen, welke aanving met een plechtige hoogmis in de kapel van de Eerwaarde Zusters Carmeli- tessen. In grote getale waren de le den met hun familie bijeengekomen om dit H. Misoffer mede te vieren. De celebrant, de geestelijk adviseur pater H. Nieuwenhuysen O.F.M. had tot onderwerp van zijn predikatie ge nomen: „Christus Koningsschap" welk feest gisteren gevierd werd. Christus moet onze koning zijn in ons leven. Koning is Hij als Gods Zoon door Zijn lijden en sterven. In alle zorgen en moeilijkheden, maar ook in alle vreugden van ons leven moeten wij gelovig naar Hem opzien. Wij moeten de Christelijke, deKatholieke gedachten in ons ge hele leven, laten doordringen ook in de werkzaamheden van alle dag. Een klein koortje, waaronder enke le- leden van Sint Paschalis, voerde op verdienstelijke wijze de grego riaanse gezangen uit van het feest van Christus Koning, terwijl door al len de 8ste gregoriaanse Mis werd gezongen. Aan het eind van de H. Mis werd een Onze Vader en Wees Ge groet gebeden voor het herstel van mevr. v. d. Holst en de heer Witmuts. Hierna werd de feestviering voort gezet in de Foyer van „De Burcht" met een gem. ontbijt. De voorzitter van de commissie van voorbereiding de heer P. Janson, richtte een woord van welkom in het bijzonder tot de afgevaardigden van de N.R.K.M. de heren Lambermont en J. Castelein, alsmede tot de directie's van de Standaardisatiebedrijven. Na 't wel verzorgde ontbijt richtte eerst de heer Lambermont zich tot de jubilerende vereniging. Volgens spr. was het nu na jaren van strijd hoogstwaarschijn lijk de tijd aangebroken voor een be tere beloning voor hun arbeidspresta ties. Hij feliciteerde bestuur en leden met hun 9e lustrum. De heer Zandbergen, voorzitter van het Alma Materkoor sprak enige woorden van aanbeveling voor- de VOLGEND JAAR JUBILEUM R.K. BLINDENBOND Afdeling Leiden gaf feesiavond Elk jaar organiseert de r.k. Blin- denbond „St. Odilia" afd. Leiden en omstreken een pvopaganda-avond met het doel donateurs te winnen, terwijl vanzelfsprekend ook de finan ciële versterking van de kas beoogd wordt. Het was voor de voorzitter, de heer A. J. Montanus dan ook een groot genoegen zaterdagavond eeu geheel bezet Antonius Clubhuis vóór zich te hebben, hetgeen hem de zekerheid gaf, dat St. Odilia steeds meer in de belangstelling komt te staan. Spreker verwelkomde de g. a. pa ter S. van Swelm o.f.m., de directeur van de gemeentelijke werkplaats, de heer H. Bassi, en de vertegenwoor digers van andere organisaties. Daar St. Odilia het volgend jaar haar veertigjarig bestaan gaat vieren gaf de heer Montanus een overzicht van de activiteiten die de bond voor haar gehandicapten heeft ontwikkeld.Hij herinnerde aan de blinden-tehuizen met werkplaatsen, en aan de 166 ge meentelijke werkplaatsen. De drie samenwerkende blindenorganisaties hebben gezamenlijk het bureau Alg. Individueel Blindenbelang ingesteld, dat reeds vier maatschappelijke werk kers in dienst heeft. Als een der mooiste activiteiten noemde de heer Montanus het gesproken boek „de televisie voor blinden" en releveerde tevens dat volgend jaar een revali datiecentrum voor blinden geopend zal worden. „Dat alles is te danken aan de trouwe en onontbeerlijke steun onzer donateurs, terwijl het een stimulans voor anderen moet zijn om zich als nog als donateur op te geven," De Gastspelers trade hierna voor het voetlicht met hun reeds in deze krant besproken toneelstuk „Anne- marie zeg jij het maar". Een dank baar applaus toonde duidelijk aan, dat het publiek het uitmuntende spel van de spelers zeer op prijs stelde. Het geheel, de volbezette zaal en de grote verloting, waarvan loten in no time aan de man waren gebracht, maakte de avond ongetwijfeld tot een prettig en financieel succes voor „St, Odilia". Henny Boes en de „Bleu Moon combo" gaven de nablijvers nog een genoeglijke danspartij. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. éx Gen, II de heren M. S. Assin te Leiden; P. S. Heilpern (USA); E. J. Moojen te Den Haag en B. W. van Neerijnen te Delft. Geslaagd voor het Semi-artsex, de heren B. H. A. Dezentje te Den Haag W. C. P. Geldof té Rijswijk, R. A. Nagel te Voorburg en W. F J. Tijl te Leiden Geslaagd voor het Artsex mej. J. van Engelen te Breda, mej. H. A. de Vries te Haarlem, M. G. Kaulbach te Den Haag en R. Mann (USA). Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 27 October 1858. Parijs De keizerin is in het kamp van Clwlons aangekomen om de slot-manoeuvres bij te wonen. Zij zal den keizer als amazone vergezellen, waartoe zij een prachtig costuum van eene eigenaardige vinding heeft laten vervaardigen. Naar men verneemt, is het een hoog rood gewaad, eenigszins in den trant van dat, waarin koningin Vic toria gewoon is de revues te Aldershot bij te wonen, over hetwelk de keizerin een zilve ren borstharnas a la Jeanne d'Arc zal dragen. LEIDEN, 27 okt. Groente. Ap pelen 527; Andijvie 812; Pronk- bonen 2257; Snijbonen 87164; Stambonen 179; Kroten 610; Kro ten, gekookt 714; Boerenkool 10 13; Rode kool 416; Gele kool 711; Groene kool 714; Witte kool 11; Postelein 1315; Prei 1017; Spina zie 4671; Stoofsla 3144; Spruiten A 2149; idem B 1847; Tomaten A 24—60; idem B 27—62; idem C 19 36; idem CC 2021; Uien 313; Waspeen 1015; Winterpeen 78; Witlof 3588 per 100 kg. Bloemkool A 10—40; idem B 12—36; Knolselde rij 217; Komkommers A 39; idem B 33—37; idem C 27; Sla A 8.70— 15.60; idem B 5.3012.20 per 100 st. Bleekselderij 211; Bospeen 1024; Peterselie 3.50—4.30; Selderij 4.00— 7.30 per 100 bos. NIEUWVEEN Aanrijding. Op de Uiterbuurt- weg, alhier, had een aanrijding plaats tussen twee bestelauto's. Voor het café van de heer Anink stond een bestelauto, geheel naast de rijweg, geparkeerd. Een uit de richting Blok land komende bestelauto moest juist ter plaatse een tegemoet komende vrachtauto passQren en haalde mo- v, gelijk iets te veel naar rechts uit met Vervolgens"?elTdte*erde> de "gëèste- bet gevolg dat de stilstaande bestel- lijk adviseur, pater H. Nieuwenhuy- zen bestuur en leden van „St. Pascha lis" speciaal richtte hij zich tot de voorzitter J. P. v. d. Holst. Met Gods zegen en ook dank zij veel steun en toewijding va nuw echtgenote is het u en uw bestuur mogelijk geweest om van uw vereniging een groeiende en bloeiende organisatie te maken. Spr. belichtte het leven van Zijne Heiligheid Paus Pius XII, die altijd bereid was delegaties van alle secto ren in het maatschappelijk' leven te ontvangen en zo ook eens een groep middenstanders voorhield als ware katholieken in hun zaken te hande len en hun katholiek-zijn te leven. Het was voor de heer P. Janson een aangename taak om namens de feest commissie de sprekers en alle die hebben bijgedragen tot het welslagen van deze feestviering hartelijk te be danken voor de steun en medewer king van hun allen ondervonden. Leidse agenda MAANDAG 27 OKTOBER Jeugdconcert. Rotterd. Philh. Or kest, Stadsgehoorzaal, aanv. 3.30 u. DINSDAG 28 OKTOBER Dienst Welzijnszorg Landmacht Cabaret Jan Blaaser. Cantine Doe- lei.kazerne, aanvang 8 uur nam. St. Antoniuscluhhuis. Ouderavond St. Barbaraschool en Don Bosco- school, aanvang 8 uur nam. Museum van Volkenkunde. Lezing Terr Harrison over The peoples of Borneo's far interior, aanvang 8 uur Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden. Aanvangscursus 8 uur nam. R.K. Lyceum. WOENSDAG 29 OKTOBER DONDERDAG 30 OKTOBER Serapre Avanti's Jong en Jolig. „In vacantiestemming", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Marine Sanatoriumfonds. Propa- garda-avond. Revue ,,'t Is allemaal maar kolder". St. Ant. Clubhuis. 8 uur nam. Kath. Werknemers in Industriële bedrijven „St. Willibrordus". Leden vergadering. 8 u. nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden. Vervolgcursus 8 uur nam. R.K. Lyceum. VRIJDAG 31 OKTOBER K.V.P.-afdeling Leiden, Ledenver gadering. De armonie, 8 uur nam. Tuiniersver. D.E.V. Vergadering 8 uur nam. café Aniba. ZATERDAG 1 NOVEMBER St. Paulustroep. Lustrumfeest 9 u. H. Mis R.K. Lyceum Mariënpoelstr. Programma tot 12.30 uur nam. 8 uur nam. Scheepshal cantine R.K. Ly ceum DIENST APOTHEKEN. Leiden: De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. LANGERAAR Verrassend resultaat. Door de St. Bavo-groep van de verkennerij te Langeraar werd een enveloppeactie georganiseerd, met de bedoeling de kasmiddelen wat te verruimen. Deze actie is boven verwachting geslaagd. De opbrengst was ruim f 35" -. Door de medewerking van de parochianen zal het de St. Bavo-groep mogelijk zijn om haar werk ten bate van de jeugd verder voort te zetten. auto werd aangereden en aan een der zijkanten werd beschadigd. WARMOND Raadsagenda. De raad der ge meente Warmond komt dinsdag a.s. des avond acht uur in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staat onder meer 'n voorstel tot onbewoon baarverklaring van de woning Oost einde 2, toekenning van premie voor verbetering van de woningen Post dam 6 en 8 en Herenweg 71. Tijde lijke-verhuur van percelen bloembol- lengrond in het uitbreidingsplan Oost. Nader prae-advies inzake het instellen van een commissie van ad vies voor de recreatie en de benoe ming van de leden daarvan. LEIMUIDEN Geslaagd. De heer Th. M. Ob- deijn jr alhier legde zeterdag met goed gevolg het examen af voor Tim- merfabrikant. Dit examen werd af genomen door de Ned. Bond van Timmerfabrikanten. ZOETERWOUDE Donateursavond „St. Jeanne d'Arc" Als een uiting van fiere trots op onze Landelijke Rij vereniging waren de donateurs en vele introducé's zo talrijk opgekomen, dat het Parochie huis stampvol bezet was. De voorzit ter, de heer Q. H. Onderwater sprak in zijn welkomstwoord zijn vreugde uit over deze grote belangstelling en verwelkomde in het bijzonder deken Juffermans, pastoor Emmen en de geest, adviseur kapelaan Wilmink. Ook voor de r.k. Toneelvereniging „In Liefde Bloeyende" was het ver heugend in de grote belangstelling te mogen delen. Ondanks het grote verlies van spe lers was „In Liefde Bloeyende" toch nog in staat „Welkom Binnen", van Chr. Hoogerwerf, een klucht met tien rollen, tot voldoening van het publiek voor het voetlicht te bren gen. Uit waardering dat er nog al tijd beoefenaars blijven komen om het ons zo geliefde toneelspelen te be oefenen, willen wij ook gaarne hun streven bemoedigen door te getuigen dat zij ons hoopvol stemmen voor de toekomst. Het stuk, dat als een vrolijk spel was aangekondigd, was ook werke lijk uit zich zelf en door de weerga ve in staat vrolijkheid te brengen. Daartoe droe^ in hoge mate bij het spel van Leni, de nient van de fami lie Terhove aan wier „educatie" geen eer te behalen was. Haar weergave was in alle opzichten zeer goed; het dialect, de openhartige spontane re acties, articulatie en mimiek, alles was voortreffelijk. Charles, voor het eerst acterende bij I.L.B. zal wel geen debutant zijn want ook dit spel was zeer goed; zijn grinnikende lachtje was onbetaalbaar. Verder noemen wij mevrouw Ter hove was weer een waardige figuur •en Claire Verhagen, een debutante, speelde goed begrepen. DeD figuratie 'en de typering was niet altijd even gelukkig. De huis knecht had bij zijn goed spel hij noemde zichzelf butler betere aan kleding. pruik en grime verdiend. De pruik van Robert was een volkomen mislukking en van de artistenkop. de kunstschilder was helemaal niets gemaakt. Zeer hinderlijk was de telefoon schel waartoe de schel in de zaal en nog wel aan de verkeerde kant, ge bruikt werd. Op het einde van het stuk verliep de ontknoping veel te tam. Dat was zo jammer, want er was nu geen klap op de vuurpijl. De rolvastheid die overigens nogal goed was speelde hier parten; er zat geen vaart meer in Een spontaan applaus en dank woord van de voorzitter was echter toch zeer wel verdiend.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2