SCHUDEL's JZZ, CITROEN ARKA-ieest te Leiden en de levenskunst van de ambtenaar FEESTELIJK DRIELUIK TOONDE VEEL ARKADISCH GENOEGEN Crisis in „Sanctus Augustinus", Leiden, noopt tot drastische reorganisatie Karl Böhm leidt Residentie Orkest Zkunc/e r tfox.cn C.H. LENS Co VRIJDAG 24 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NV DE CONDOR - DISTIl Ll ERDERIJ LEIDEN 40-jarig jubileum Mr. Boot, landelijk voorzitter van de ARKA, stelde gistermiddag in „Het Gulden Vlies" vast, dat er nergens zoveel mopjes over gemaakt wor den als over schoonmoeders en amb tenaren. Er zijn echter vele voortref felijke schoonmoeders, zo als er ook vele briljante ambtenaren zijn, In deze sfeer van luohtige bespiegelingen, roet zo nu en dan een ernstig woord is gisteren hot gehele feest van de jubi lerende Leidse ARKA verlopen. La ten we zeggen een Angelsaksische geest, waarin na bijna iedere ernsti ge volzin een geslaagde boutade volgde. Het is een klimaat, waarin het goed leven is en dat beloften inhoud voor een veilige toekomst van deze „parel" onder de ARKA-afdelingen (zoals men haar zo nu en dan noemde). Hu mor immers is de zwemgordel op do rivier van het leven. De commissie van voorbereiding, waarin zitting hebben de heren J. P. A. de Vrind en H, J. Devilee, hadden de over een middag, avond en nacht uitgesmeerde feestviering een trip tiek genoemd. Men mag wel zeggen dat ieder van de drie luiken in deze Arkadische schildering een verrassing inhield, 's Middags was het in „Het Vlies" een komen en gaan van vrien den en van Leidse ARKA. Voorzitter mr. J. Verduin en zijn uitgebreid be stuurscollege mochten talloze geluk wensen in ontvangst nemen. Het war daar gezellig. Oude bekenden ont moetten elkaar in deze vriendelijke omgeving en dronken een elas op het welzijn van ARKA en elkaar- De enige officiële spreker was 's middags de algemeen voorzitter, mr. G. A. A. M. Boot, die vooral in de Leidse afdeling waardeerde, dat zij de nieuwe lijn in het bondsleven gaar ne tot de hare maakt. ARKA-Leiden is modern in de gunstige zin van het woord en dit wordt gesvmboliseerd in de vereniringsvlae, waarin het mo derne embleem voorkomt. Leiden heeft ook een eoede rewitatie hoog te houden: heeft de afdeling niet een wereldberoemd man als prof. Keesom als lid gekend? Een van haar be stuursleden. de heer Sontrop, werd landeliik yice-voorzitter en vervolgens landelijk algemeen secretaris, dr. Diieselbloem eveneens lid van de af deling, hoewel Oeestgeestenaar (in de Arka bestaan gelukkig geen gemeen- terechteliike problemen) is directeur van het ARKA-bureau. Mr. Boot be sloot zijn speech met een hartelijke gelukwens, die door mr. Verduin werd beantwoord met een dankwoord, waarin hij een door mr. Boot gelief de aanduiding: .Arkadiers" in een vergelijking verder ontwikkelde. Wie er waren. Dit is een keuze uit de velen, die het ARKA-afdelingsbestuur in de loop van de middag gelukwensten: Deken W. P. M. Haring, pastoor W. E. Blok, pastoor Ceslaus Tijnagel o.f.m., wethouder S. Menken, mr J. Bool, gemeentesecretaris, burgemees ter jhr mr L. M. E. von Fisenne van Warmond, burgemeester E. J. M. van Kolfschoten van Alkemade, de op richters van de Leidse afdeling der ARKA de heer P. M. Sontrop, dr ir P. Fehmers, de heer C. J. M. van Oerle, enige hoofden .an dienst van de gemeente Leiden, en hoofden van belastingdiensten, de heer P. C. J. ten Broek namens de KVP-raads- fractie, de raadsleden A. van Dijk en J. C. J. Lambermont, van welke laatstgenoemde ook de katholieke middenstand vertegenwoordigde, vertegenwoordigers van verschillen de ARKA-afdelingen, dr W. J. J. Dijsselbloem, directeur van 't ARKA bureau en drs J. W. J. Wiertz, se cretaris van het katholiek schoolbe stuur. In een hoogst gezellig etentje voor bestuur en genodigden met hun da mes zijn daarna nog vrolijke en ern stige woorden gesproken. De heer Lperakkef algemeen secretaris, en de afdelingsvoorzitter waren spiri tueel, de directeur van het ARKA- bureau voegde zich daarbij, maar in een ernstig slotwoord sprak hij er zijn waardering over uit, dat in de afdeling Leiden de nadruk wordt ge legd op het Verbond van de arbeid, dat zoals hij in de Leidse Courant gelezen heeft ook het onderwerp was van de rede van de voorzitter bij de sociale zondagmorgen voor de jubilerende ARKA-leden. De heer Verduin representeerde de moderne visie van deze ARKA-afdeling, door dit onderwerp in het openbaar aan de orde te stellen. De kunst om te leven. De Arkadiers hebben tenslotte in de schouwburg genoten van het der de fragment in de .triptiek', 't gerou tineerde spel van de tonelisten der „Spelewaghe" uit Den Haag. die als amateurs een hoge graad van vak een geslaagde opvoering. Dit zotte spel „De kunst om te le ven" van de oude-jonge oma, die geen grootmoeder bleek te zijn, werd met veel verve gespeeld. Men heeft zich kunnen amuseren zonder zich te veel met problemen te behoeven vermoeien. Terecht sprak voorzitter mr. Ver- duin aan het slot, toen hij aan de dames bloemen overhandigde, van een geslaagde opovering. De ambtenaren voor wie „de kunst om te leven" een moeilijke is, heb ben veel vreugde aan dit spel kun nen beleven. Nog waren de feestelijkheden niet ten einde. Men wandelde van de schouwburg de hoek om naar het St. Antoniusclubhuis waar de zaal ge reed was gemaakt voor een genoeg lijk samenzijn. Er was tijd voor een babbeltje en een dansje. Een kleine combo (clarinet, saxophoon, accor deon, gitaar en piano) onder leiding van Jan Meerpoel verzorgde de mu ziek. richter van de ARKA, afdeling Lei den feliciteert de voorzitter, mr. Ver duin, rechts van de voorzitter, de heer Pley, links de heer Kriek, daar naast de geestelijk adviseur: kape laan Lemmers. Rechts op de foto: de agenda's worden geraadpleegd mr. J. Bool, ir. Y. Ykema en wethouder S. Menken stellen een bespreking vast. Tussen mr. Bool en ir. Ykema in: de heer De Vrind lid van de commissie van voorbereiding tot dit feest. UITVOERING ALMA MATERKOOR Men schrijft ons: Onder de titel „Zie alle geslachten zullen wij Zalig prijzen" geeft het r.k. Alma Mater Koor een zeer be langrijk Maria-concert op woensdag 29 oktober a.s. in de Stadsgehoor zaal te Leiden. Met medewerking van bekende solisten en begeleiding van orgel en orkest, zingt het koor prachtige composities zoals het „Sta- bat Mater" van Jos Haydn, „Regina Coeli" van de La Lande en orkest en koorwerken van H. Andriessen. Wij sporen alle katholieken aan, deze avond naar de Stadsgehoorzaal te komen. Zij zullen een onvergete lijke avond beleven. Leden van de K.A.B. krijgen be langrijke reductie op de toegangs prijs by de adressen, Maresingel 43a en Langebrug 79. Verder kaartverkoop bij de fa Ben der, Hoge woerd 90. tel. 20097, waar tevens gelegenheid is tot plaats bespreken. Op zondag 26 oktober a.s. zal de jaarlijkse collecte gehouden worden voor het Christus Koning-fonds in ons bisdom. DR fonds heeft ten doe*, uitzen ding van rustbehoevende moeders. Ook in alle parochies van Leiden zal bij de uitgang van de kerken ge collecteerd worden. Oorzaak: .veranderde mentaliteit" De inauguratie van de nieuwe le den der r.k. studentenvereniging „Sanctus Augustinus", die sinds de oprichting in 1945 een feestelijk ka rakter heeft gedragen, kenmerkte zich dit jaar door een schaduw van bezorgdheid over de situatie binnen de vereniging, zowel als over de ver houding van de vereniging tot het studentencorps van de Leidse Uni versiteit. Aan deze bezorgdheid heeft de praeses van Sanctus Augustinus, de heer W. Overmars, gistermiddag lucht gegeven in de bijzondere al gemene ledenvergadering, die bij ge legenheid van de inauguratie gehou den werd in het Groot Auditorium, De heer Overmars noemde het na streven van het doel, dat in de tijd van na-oorlogse idealisme was ge steld, niet langer bevredigend. Hij zag dit als een gevolg van mentali teitsverandering van de student t.a.v. de vereniging. Het is noodzake lijk, dat Sanctus Augustinus mee gaat met deze ontwikkeling, die zich binnen de vereniging duidelijker manifesteert dan waar elders. VOOR HET EERST heeft de Oos tenrijkse dirigent Karl Böhm, die onder de huidige dirigenten tot de allergrootsten behoort, in onze veste het Residentie orkest gedirigeerd. De kennismaking met deze gastdiri- gent heeft ons binnengevoerd tot in de zevende hemel der muziek. Zulk musiceren is verheugend, zelfs over rompelend. Zjjn overtuigende persoonlijkheid deed zich onmiddellijk gelden in Beethoven's ouverture Leonore III, waarmede werd aangevangen; het waardevol symphonisch gedicht, vol komen afgerond deed onder dit ge weldig temperament z'n uitwerking gelden. Zijn temperament is geens zins een pose, een opzweping van zich zelf. Zó is hij: een vulkaan van muziek. Volkomen beheerst, wetend wat hy doet, brengt hij een spanning t*. weeg, die zich ontlaadt in stromen van betekenisvolle tonen. Het optreden van Dame Myra Hess werd met verlangen tegemoet gezien. Beider kunstenaarsnamen spreken voor zich zelf. De hoge heilige ge moedsaandoening van de meester (in tegenstelling met Beethoven's krach tiger eigenschappen) werden in dit wondermooie intieme „Vierde piano concert" zeer nobel, poëtisch en even wichtig geréaliseerd door de gere nommeerde pianiste, die 't werk gaaf doordacht en gevoelvol tot klinken bracht. Het genuanceerd samenspel van orkest en solo-partij was innig verweven. De weldadige muziek werd in voorname stijl gehouden, smette loos en zeer bevallig, maar nooit zin ledig was het passagespel. Dan het „Andante con moto", een strijd van twee ongelijksoortige machten, een bars optreden in korte zinnen van 't orkest, waarbij het klavier in sme kende overreding en milde zachtheid wint. „Seque il Rondo": het Rondo volgt onmiddellijk. Na de geheimzin nige inzet, is alle droefheid verdwe nen en lustig gaat 't verder in dia loog van orkest en piano. WIJ BEHOEVEN toch niet meer toe te lichten, dat het spel van Myra Hess spel van kwaliteit is. De twee figuren van dirigent en soliste waren in volledig samengaan fraai van or- kesttoon en expressief. De ware kunst van musiceren werd door het ensemble feilloos beoefend. Regers variaties up een thema van Mozart vormden de grootse afsluiting van de avond. Werkelijk groots! Het tweede variatiewerk dat Reger voor orkest heeft geschreven in 1914. Reger hield veel van deze prachtige compositie en blijkens de énorme in terpretatie, die ervan gegeven werd, heeft deze ook de grote liefde van de dirigent. Velerlei zijn de mooie, de interessante variaties op 't een voudig charmerende thema, ontleend aan de bekende piano-sonate in A van Mozart, maar de laatste variatie no. 8 is geweldig; zij is innig, sensi tief en mysterieus van fantasie. Ook dan weer een monumentale dubbel- fuga en een grandioos einde in ver eniging van de thematiek. De fuga, zoals de dirigent deze opbouwde, was ongeëvenaard prachtig. Weldoor dacht en émationeel gespannen, werd als 't ware een nieuw aanschijn ge geven aan 't volmaakt mooie orkest stuk. Het v/as een samengaan van precieze détailverzorging een grootse opbouw van 't geheel; tot het massie ve klankbeeld, door de componist ge schapen, veerkrachtig en volwaardig tot z'n recht kwam. Een waar mu zikant had de teugels in handen en het Residentieorkest leverde een top prestatie. J. KORTMANN. In dit opzicht hebben de confes sionele studentenverenigingen het moeilijker dan de gezefiigheidsver- enigingen. Het leveren van de gestelde „bij drage tot het katholieke leven van de student te Leiden" wordt ernstig bemoeilijkt, waar de disputen, langs elkaar heen levend, niet ln staat zijn, te werken. Crisis. Het gemis van een hechte band werd door spr. in hoofdzaak geweten aan het feit, dat Sanctus Augustinus niet is aangepast aan de studenten, waaruit ze bestaat en ook aan de samenstelling van de vereniging, die zo heterogeen is, dat het onmogelijk is, te voldoen aan het verlangen van elk der samenstellende groepen. Een vierde deel van de vereniging bestaat uit corps-leden, waarvan het merendeel zijn gezelligheidsleven geen verantwoorde inhoud geeft. Voorts is er het probleem van de „spoorstudenten", die buiten colle ges en practica geen enkel contact hebben met de studentenvereniging. Het feit, dat Sanctus Augustinus een gemengde vereniging is, zag spr. als een derde oorzaak, die het het be stuur onmogelijk maakt, een vast beleid te volgen. Teneinde uit de crisis te geraken, waarin Sanctus Augustinus zich thans bevindt, dient eerst een oplos sing gezocht te worden voor de moeilijkheden rond 't gezelligheids leven en het spoorstudentenpro bleem. Sanctus Augustinus om te vormen tot een gezelligheidsvereni ging is geen oplossing en werd der halve als irreëel en onverantwoord van de hand gewezen. Gezocht wordt naar een oplossing, binnen de civitas academica, waarby gebruik gemaakt moet worden van de ervaring, in dertien jaren opgedaan. Reorganisaties. De praeses legde zijn toehoorders een drietal oplossingen voor, waar van vergroting van de sociëteit „Mi nerva" als zinloos werd afgewezen. Het oprichten van een gezellig heidsvereniging naast de bestaande vereniging zag spr. als een directe aanval op de eenheid van Sanctus Augustinus. Een derde oplossing, die hem het meest reëel voorkwam was: één Leids studentencorps met een gedifferentiëerd sociëteitsleven. Een wezenlijk verschil met het tweede voorstel is daarbij, dat er in het laatste geval één vereniging is met alle voordelen, daaraan verbon den waarby evenwel het accent op de onderafdelingen blijft liggen. Hierby zou het eveneens mogelijk zijn, een nauw contact te leggen tus sen het corps en de spoorstudenten. Genoemde crisis in Sanctus Augus tinus noopt tot een drastisch reor- Ïaniseren van kringen en disputen. >e heer Overmars sprak de hoop uit, dat hij de leden dit jaar nog plannen voor kon leggen over de reorganisa tie van de kringen. Wat betreft de disputen, zullen zeer binnenkort en kele voorstellen het licht zien. Voorafgaande aan de opmerkelijke „feestrede" van de heer Overmars, hield prof dr. ds Beek, vertegen woordiger van het vak „De Gods dienst van Israël" een voordracht over Jsraël en fret Oude Oosten", waarin hij een vergelijkend verband legde tussen de godsdienstige wetten van Israël en die van Egypte. (Advertentie) Geeft uw bijdragen en siert u met het kruisje op het feest van Christus Koning. Morgenavond te 8 uur is er Do- oos-bal in de grote zaal van „Den Burcht". Leden en donateurs gorden allen zeer gaarne verwacht. Kaar ten verkrijgbaar bij de bekende adressen. De politie heeft een 20-jarige Leidse grondwerker aangehouden die verdacht wordt van diefstal van een bromfiets. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. Engelse taal- en letterkunde mej. A. E. Ertn- ga te Oegstgeest; voor het Cand. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer C. A. v. d. Oord te Voorburg; voor het Doct.ex Klassieke taal- en letterkunde de heer C. J. A. Rietman te Lelden. Een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met aftrek van het sinds 25 juli j.l. du rende voorarrest en met toezicht van het Ned. Genootschap voor reclasse ring vorderde de officier van justi tie bij do Haagse rechtbank tegen twee twintigjarige jongemannen uit Leiden. Deze verdachten hadden sa men een schoonmaakbedrijfje over genomen, maar zij stonden voor hoge lasten en kwamen financieel niet rond. Uiteindelijk hadden zü hun toevlucht genomen tot het stelen en verduisteren van bromfietsen. Zo werden deze ln Den Haag verkocht. Een in Don Haag gestolen brommer werd in Leiden van de hand gedaan. Tevens werden enkele bromfietsen verkocht. Beide verdachten waren nog niet eerder veroordeeld en de reclasse- ringsrapporten waren gunstig. Uitspraken 6 november. Antwoord op vragen over voorbarige publicatie Ging ir Lem buiten zijn boekje? Op de vragen van de heer Piena (PvdA) over voorbarige publikaties over het structuurplan hebben bur gemeester en wethouders o.m. geant woord: dat zij de directeur der Ge meentewerken hebben gewezen op het onjuiste van zijn handelwijze en aan de hoofden van de gemeentelijke takken van dienst een circulaire heb ben doen uitgaan, waarin zij hun met klem verzoeken de voorschrif ten inzake de verplichting tot ge heimhouding nauwgezet in acht te flemen en het onder hen resorteren- de personeel dienovereenkomstig in structies te geven. (Noot Red.). Het zal bekend zijn, dat deze vragen werden gesteld naar aanleiding van een publicatie in dit blad. Ir Lem heeft in een overigens zeer voorzichtig gestelde causerie voor Oud-Leiden over de toekomst van Leiden zich laten ontvallen, dat De buiten-kerkelijke viering van de feestdag van het Moederschap van Maria, een week uitgesteld wegens het overlijden van Z.H. Paus Pius XII (georganiseerd door het R.K. Vrou wengilde en de K.A.V.), mocht zich wel in een bijzonder grote belang stelling verheugen en dit is niet te verwonderen. Immers, de beide ver enigingen zijn stellig de meest bloelende en actieve verenigingen van de parochie, waarbij het katholiek Vrouwengilde met haar 300 leden wel extra mag worden genoemd. Er is voor het organiseren van een avond, waaraan ongeveer 90 kinde ren medewerken, heel wat voorberei ding nodig. Dit bleek wel uit de wijze, waarop men voor 't voetlicht trad. De presidente, mevr. Staal—Van Sandvliet, sprak een kort welkomst woord tot de talrijke aanwezigen, on der wie o.m. Pastoor Looijaard, kap, v. d. Klugt en zuster Lemberta. Zij belichtte met enkele woorden de sa menwerking van Gilde en K.A.V., waardoor de Maria-moederdag is ge groeid. Aanvankelijk slechts bedoeld voor gehuwde vrouwen, werden la ter ook de ongehuwde dames er in betrokken en tenslotte kwamen de heren de gezelligheid nvg verhogen. Spr. mocht gewagen van een pret tige samenwerking. Pastoor Looijaard, het woord ver krijgende, ging nader ln op het God delijk Moederschap, dat uit gaat bo ven alle moederschap. De burgerlijke moederdagviering is meer een aange legenheid voor de winkelier en van daar dat de R.K. instanties gemeend hebben, het Moederschap op hoger plan te moeten herdenken. Om dit moederschap te begrijpen geeft de Kerk haar leden een voorbeeld naar de woorden van de IISchrift en dit voorbeeld is Maria. Belangrijk is nog, aldus spr., dat gij, vrouwen, Maria navolgt. Dat is de taak der R.K. moeders en doen zij zulks, dan kan hiervan een wereld-overwinnende kracht uitgaan. Hierna werd het drukbezette pro gramma afgewerkt. Het is niet moge lijk, alle nummers te bespreken, doch uit de opening bleek dat alle perfect was ingestudeerd. Het verliep alle maal even fleurig als charmant. Re gie en costuums waren tot in het in tense verzorgd, terwijl de muzikale omlijsting een ijverige voorstudie verried. Het daverend applaus was een eerlijke graadmeter. Burperliike Stand Geb.: Johanna Maria Caecilia dr. v. J. de Vriend en M. M. P. van Vcl- zen; Paulette dr. v. J. Hillebrand en M. Tervooren; Johanna Hendrika dr. v. D. H. van der Ham en H. J. J. van Maanen; Johanna Antoinette Maria dr. v. B. T. Tröse en H. P. Wind- meijer; Robby Albertus zn v. P. J. van Dam en B. Keijzer; Maartje dr. v. A. Twigt en J. Dijkhuizen; Evert Jan zn v. P. J. Deidner en A. H. van der Staaij. Overl.: A. Sieval, 87 jr, man; W. de Gans 09 jaar, wed. v. A. Linden- burg; C. Verstoep, 06 jaar, ma/i; D van Duijn, 73 jaar, man; G. van Eg- mond, 62 jaar, wed. v. S. Burger G-etr.: C. Dreef en J". W. de Jong; E. J. H. van Tongeren en W. van der Meer. J. A. van de Blom en H. M. Nagtegeller; J. Hartevelt en A. G. Rombout; J. M. Hogeboom en M. C. H. van Dinten; P. K. Perreijn en J. C. M. Mark. er een nieuw structuurplan in de maak is, dat tussen het Leidse en het algemeen structuurplan (3 en 4) in ligt. Was dit een voorbarige mededeling? In het geheel niet, want de Leidse raad heeft destijds by de behande ling van het structuurplan besloten de ontwikkeling van het plan voort te zetten en overleg te plegen met de betrokken randgemeenten Dit over leg kon niet anders inhouden, dan dat de gemeenten nieuwe voorstel len zouden ontvangen. Het door ir Lem aangeduide plan was zulk een nieuw voorstel. Overigens vragen wij ons af welk bezwaar er kan zijn, indien de bur gerij door de pers eerder op de hoog te is van gemeentelijke plannen dan haar vertegenwoordigers in de raad. Een algemene opmerking over het lütkomen van een structuurplan is ongevaarlijk, zolang belanghebben den nog niet weten, welke verande ringen er zijn aangebracht. En in dien alléén het prestige van de Raad in het geding is zouden wij willen wijzen op de loffelijke gewoonte in Engeland, waar de regeringsvoorstel len in de kranten gepubliceerd wor den nog voor het parlement er of ficieel kennis van genomen heett. NIEUWE RIJN 39-40 Leidse agenda ZATERDAG, 25 OKTOBER. K.V.P.-krlngvergadering. St. Anto niusclubhuis, Lange Mare, 2.30 uur nam. R.K. Blindenbond ,St. Odlllla". Feestavond met De Gastspelers. (An- nemarie zeg jl) het maar"). St. An toniusclubhuis, 8 uur nam. Afsch id mej. M. A. A. M. Schreurs. directrice r.k. Huishoud- en Indus trieschool, Galgewater, Internaat Noordeinde 10: kwart voor vier tot half vijf nam. BIOSCOPEN De films in de week van 2431 okt. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Caalno: „Maigret zet een val", vol wassenen. Lido: „Fortunella", 14 jaar. Luxor; „Scampolo", 14 jaar. Trianon: „Fanfare", alle leeftijden. Rex: „Zijn laatste kraak", 14 jr (Dond.: „O.K., mr Deeds'', alle leeftijden). Marktberichten LEIDEN, 24 okt. Vee. Aanvoer 2 stieren, 54 melkl >eijn, 290 vette koeien, 112 vare koeien, 62 graskal veren, 36 vette kalveren, 33 nuchtere kalveren, '20 vette schapen, 150 fok- schappen, 1537 vette lammeren, 38 varkens (zeugen), 420 schrammen, 543 biggen. Totaal 3408 stuks vee. Prijzen: melkkoeien 8001050; vette koeien s. 2.553.15; vare koeien f 550850; graskaLveren 225 325; vette kalveren 1. 1.802.60; nuchtere kalveren 1. 1.802.60; nuchtere kalveren (fok) per st. 40 —65; vette schapen 6582.50; fok schapen 70—90; vette lammeren 6592.50; zeugen (drachtige) 250 350; schrammen 7095; biggen 4555. Handel: melkkoeien rus tig; vette koeien en vare koeien ma tig; graskalveren stil; vette kalveren en nuchtere kalveren stroef; vette schapen en vette lammeren flauw; fokschapen lui, zeugen, schrammen en biggen zeer kalm. Kaas. Aanvoer 29 partijen Goudse kaas en 6 partijen Leidse kaas. Prijzen: Goudse extra kwali teit 2.52; idem le kw. 2.14—2.22; idem 2e kw. 2.052 13. Leidse le kw. 2.28. Handel: rustig. LEIDEN, 24 okt. Groente. Appe len 5—26; Druiven 92—1.04; Peren 10 —18; Andijvie 7—11; Augurken 8; Pronkbonen 16—58; Snijbonen 79— 1.78: Stambonen 52—131; Stokbonen 178189 Kroten 8; Kroten, gekookt 25, Boerenkool 9—10; Rode kool 10— 13; Groene kool 9—11; Prei 11—15; Spinazie 17—63; Stoofsla 46; Sprui ten A 22—49; idem 15—43; Tomaten A 21—70; idem B 32--62; idem C 20 —37; idem CC 21—24; Uien 1—14; Waspeen 5—13; Witlof 15—68 per 100 kg. Meloenen 22: Bloemkool A 10—35 idem B 1015; Knolselderij 11—16; Komkommers A 10—48; idem B 8 21 Sla A 3.00—17.50 idem B 8.90- f2.40 per 100 stuks. Bleekselderij 7— 12; Bospeen 10—24; Peterselie 3.50— 4.30; Selderij 4.00—7.30 per 100 bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3