Inbrekers sialen bij Lampe-Leiden brandkast inhoudende 12000 gld. Veertig jaar ARKA-Leiden Scherp Motor reed in het donker op echtpaar in MAANDAG 20 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Op opening volgde minder feestelijke heropening De feestelijke heropening van modemagazijn Lampe aan de Breestraat te Leiden is vannacht gevolgd door een kleine, maar minder feestelijke her haling,waarbij inbrekers van hun belangstelling voor dit bedrijf blijk gaven. Zij gingen er met een brandkast inhoudende twaalfduizend gulden vandoor. maar toch te zwaar om door een per soon gedragen te kunnen worden. Er moeten dus twee of meer in- klimmers geweest zijn. GLAS SHERRY OP DE GOEDE AFLOOP Het is zeer goed mogelijk, dat de onverlaten op de hoogte waren van deze heropening, die trouwens ook met grote letters op de nieuwe etala geruiten werd aangekondigd en dat zij er aanleiding in hebben gezien eens een kijkje te gaan nemen. Van morgen om half acht ontdekten straat makers van de gemeente, dat een deur aan de steegkant van het mode magazijn open stond. Zij waarschuw den arbeiders van de aannemer Zit man, die vaststelden, dat een deur daarachter was geforceerd. Tegen half acht was ook een personeelslid van de firma Lampe, mej. Welling, aanwezig en zij trof in het bedrijfs- kantoor op le begane grond een grote ravage aan. Inbrekers hadden het ge hele kantoor doorzocht, laden en kas ten overhoop gehaald, ongetwijfeld op zoek naar de sleutel van de brand kast. Toen zij deze niet vonden heb ben zij maar de gehele brandkast op sleeptouw genomen. Het was een brandkast van ongeveer 50 bij veer- De inhoud van de brandkast be stond uit wisselgeld en de dagin komsten voor een totale waarde van 12.000 gulden. Mej, Welling waarschuwde direct de bedrijfsleidster, mej. Vroom, die op haar beurt weer de directieleden de heren August en Aloys Lampe op de hoogte stelde. Later werd nog iets anders ontdekt: in de cantlne op de eerste verdie ping van het modemagazijn hebben de inbrekers zich te goed gedaan aan de sherry en sigaretten, die voor de feestelijke heropening in voorraad waren genomen. Zij hebben uit het keukentje keurig enige glazen ge- haald en zich aan de alcoholische dranken tegoed gedaan. Door inklimming hebben de heren tig centimeter; niet zó groot dus, zich tot het gebouw toegang ver- „Naar een katholiek verbond van de arbeid" Met een H. Mis opgedragen door de geestelijk adviseur, kapelaan G. J. Lemmers, gevolgd door een fees telijk ontbijt, herdacht ARKA afde ling Leiden, gisteren het feit, dat de oprichting van de plaatselijke afde ling 40 jaar geleden een feit was ge worden. De geestelijk adviseur hield een warm gestemd pleidooi voor het toepassen en in praktijk brengen van de liefde in het particuliere en in het organisatieleven. Het beste mid del daartoe is het centraal stellen van de Christus Eucharisticus in ons leven. Van de oprichters waren aanwezig de heren dr., ir. P. G. F. F. Fehmers en P. M. Sontrop. Tijdens het zeer druk bezochte ontbijt, waarbij de voorzitter van de jubileumcommis sie. de heer J. P. A. de Vrind, een gloèdve1 openingswoord sprak, bracht de heei Fehmers de beste wensen voor leden en bestuur over van de heer C. J. M. van Oerle, een der mede-oprichters, die door min der goede gezondheidstoestand ver hinderd was. In een geestig speechje schetste de heer Sontrop vervolgens de hoeda nigheden, die bestuur en leden die nen te benutten en hij betrok in zijn betoog de dames van de bestuursle den, die zo vaak hun echtgenoot aan het verenigingswerk moeten afstaan. De voorzitter. De tegenwoordige voorzitter van de afdeling, mr. Th. J. C. Verduin,' bracht vervolgens hulde aan de lan ge rij van bestuurders, die in die reeks van jaren de afdeling hebben gemaakt tot wat zij nu is en hun beste krachten gaven aan de vereni ging. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de heer W. J. Kriek, voor het eerst na zijn ziekte weer aanwezig, die nu reeds gedurende 37 achtereenvolgende jaren de functie van secretaris vervult. De aanwezi gen onderstreepten deze dank met een warm applaus. Ook bracht hij dank aan de geestelijk adviseur, die zijn taak als moderator niet tot een holle frase maakt. Is er echter, zo riep spreker uit, thans wel reden tot juichen? Is ARKA niet uitgesloten van het over leg tussen „de bonafide bonden" en hebben diezelfde bonden dit niet be werkstelligd? Spreker stelde overigens vast, dat de toekomst van de ARKA er nu niet somber uitziet. Er doen zich juist feiten voor, welke het andere kamp tot bezinning moeten manen. In de eerste plaats is de Beroepscen- POTLOOD EN GEEST trale voor Katholieke Intellectuelen in oprichting. De ARKA gaat hier van deel uitmaken. Dit betekent een nieuwe katholieke vakcentrale. Op de tweede plaats klinkt de roep om te komen tot de oprichting van de Centrale van Mediale Werkers steeds luider. Spr. herinnerde aan uitlatingen van de Landelijke voorzitter van de Werknemende Middenstand en de geluiden die gehoord worden, in de kring van de Katholieke Vereniging van Mijnbeambten. De ARKA zal op korte termijn mede de stoot tot op richting van deze centrale moeten geven. De houding van het Katho liek Onderwijzersverbond is in deze, volgens mr. Verduin, een onbegrij pelijke en mag de ARKA allerminst tot stilstand inspireren. Het-Katholiek Verbond van de Ar beid is géén utopie, geen hersen schim, zo stelde spreker vast, maar een noodzaak om tot een evenwich tige opbouw van het Katholieke or ganisatieleven te komen. Dit moet zijn een opbouw in liefde, minstens gebaseerd op wederzijdse respect. De ARKA zal daarnaast de haar ge ëigende taak moeten blijven vervul len. Dat de materiële nood daarbij niet zo maar wordt weggewuifd, spreekt voor zich zelf. Spreker noemde het verheugend, dat plaatselijk de verstandhouding, ook met de KAB, zo goed is. Dit bleek uit de voorlezing van een har telijke schriftelijke gelukwens aan het bestuur van de ARKA van de heer K. F. de Bree, voorzitter van de KAB. Spreker besloot zijn betoog met de woorden: „Moge God ons geven de synthese tussen de wereld van de Geest en van de materie op de weg die nog voor ons ligt". De feestelijke viering wordt donderdag a.s. voort gezet met een receptie, een uitvoe ring in de Leidse Schouwburg en een toneelstuk in het Sint Antonius- clubhuis. schaft (het wordt beter geacht geen mededelingen te doen over de wijze waarop) en zij verlieten de winkel ruimte met brandkast, door een zij deur. Hierbij hebben zij 'n tussen deur (van bedrijf naar 't keldertje van de verwarmingsketel) geforceerd, die vanmorgen de eerste aanwijzing gaf over deze brutale inbraak. Overigens is het bijna zeker, dat de zware jongens de winkelvoorraad met rust hebben gelaten: de rekken wa ren niet overhoop gehaald, bij een eerste controle werden géén bont jassen vermist. De firma Lampe is tegen diefstal gen tussen de De Sitterlaan en de GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de Oude Singel, voor zover gelegen tussen de Marksteeg en de Nieuwe Mare, in verband met de uit voering van herstelwerkzaamheden met ingang van 22 oktober 195C tij delijk is afgesloten voor het verkeer met alile voertuigen, rij- en trekdie- rer en vee in beide richtingen. GESLOTENVERKLARINGEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat de volgende wegen of wegge deelten met ingang van 22 oktober a.s voor de duur der werkzaamhe den aldaar zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtin gen: a. de Groenesteeg, voorzover gele gen tussen de Herengracht en de le Looierstraat; b. de Kraaierstraat; de Lorentzkade, voorzover gele- verzekerd. Kanaalweg. Kath. Werkmeestersbond, kring Leiden, zette veertigste seizoen in Huldiging van 4 „zilveren" leden De kring Leiden van de Neder landse Katholieke Bond van Werk meesters heeft gistermorgen zijn veertigste seizoen ingezet, bij welke gelegenheid een aantal leden werd gehuldigd i.v.m. hun vijf-en-twintig jarig lidmaatschap van de bond (dan wel van de K.A.B.). Na de H. Mis, die in de kapel van de zusters Carmelitessen aan de Ha- zewindsteeg werd opgedragen door de g. a., kapelaan G. Lemmers, was er in het St. Antoniusclubhuis een gezamenlijk ontbijt, waaraan de le den, waarvan velen met hun echtge note, aanzaten. Er heerste dar een echte geest van saamhorigheid, die kapelaan Lem mers tevoren in zijn preek onmis baar had genoemd om de band in het Christelijk organisatieleven te handhaven. De predikant had zijn toehoorders de raad gegeven, de geest van ware, Christelijke liefde te zoe ken bij Christus in de H. Eucharistie De werkmeesters werden aan het ontbijt welkom geheten door hun voorzitter, de heer H. van Schaik, die ondanks de gestadige groei van het ledental, aandrong op de werving van ongeorganiseerden. De Boni, (landelijk ca. 6000 leden) telt in de kring Leiden thans 03 leden. Na de data, waarop de bedrijfsgroepverga deringen gehouden worden, volgde de bekendmaking van een herziening van de „contributie-klassen", die worden teruggebracht van zes op drie. Ook vermeldde de voorzitter de in stelling van een feestcommissie ter voorbereiding van de viering van het 40-jarig bestaan, het volgend jaar, die hoewel groots toch intiem zal zijn. De heer H. Cloot, die 40 lid was van de K.A.B., en deswege zou worden gehuldigd, kon door zijn ho ge leeftijd niet ter vergadering aan wezig zijn: afgesproken werd, dat een deputatie hem de medaille van de K.A.B. zal gaan brengen. De heren A. Griffioen en C. W. Barten kregen de eretekenen van de werkmeestersbond en van de KAB en de heren L. Wallaart en J. C. P. Eist- geest die van de KAB, van welke or ganisatie zij 25 jaar' lid zijn geweest. Bovendien werd hen door voorz. Van Schaik, namens de kring Leiden een klein stoffelijk blijk van waar dering overhandigd. De jubilerende leden werden door de voorzitter toe gesproken. Hij stelde hen om hun ijver ten voorbeeld aan de aanwezi gen. Dank zij de volhardendheid, Noodkerk Boshuizerlaan wordi 9 november in gebruik genomen Vier H. Missen op zondag No. 530. Horizontaal: 1. bloem 6. bosgod, 7. achting, 8. zot, 9. kleef- middel, 10. stuk bouwland Verticaal: 2. harssoort, 3. volhar dende geestkracht, 4 gebint, 5. spier- Zondag 9 november a.s. (hoogst waarschijnlijk) zal de katholieke noodkerk aan de Boshuizerlaan hoek Vijf Meilaan ingebruik genomen wor den. Aldus vernamen wij van bouwpas toor Auxentius van Schalen o.f.m. die ook mededeelde, dat elke zondag van die datum af in de noodkerk vier Heilige Missen gelezen worden, nl. te 8 uur, half tien, elf uur en kwart over twaalf. Hiermede heeft de pastoor méér H. Missen vastgelegd dan hij oor spronkelijk van plan was, aldus de spronkelijk van plan was, aldus de chianen bevorderend. Elke parochiaan moet de kans krij gen, aldus de pastoor, de H. Mis op een voor hem of haar gewenst uur bij te wonen. De noodkerk heeft 400 plaatsen. De pastoor becijfert, dat in het parochiedeel van deze nood kerk (van Frederik van Edenlaan af) ongeveer 300 katholieke gezinnen wo nen. Er is dus weinig kans, dat de noodkerk overvol zal raken. In verband met de missen in de noodkerk worden te beginnen met 9 nov. de aanvangstijden van de H.H. Missen in de St. Leonarduskerk als volgt veranderd', te half acht, 9 uur (Hoogmis), half elf en kwart over twaalf en een avondmis om zeven uur. XXX De noodkerk zal een eigen (vol wassen) bestaan gaan leiden, er komt een klein koor, waarvoor dch nu vier leden hebben aangemeld en dat on der leiding zal staan van de heer Zandvliet en ook zullen in de week, waarschijnlijk op dinsdag en vrijdag te acht uur v.m. H.H. Missen ir dit houten kerkje gelezen worden. Hoog missen zullen voorlopig nog niet gelezen worden. Natuurlijk vraagt de bediening van de noodkerk extra belasting van de geestelijkheid- der St. Leonardusparo- chie; de benoeming van een nieuwe kapelaan wordt verwacht, maar zelfs dan is de medewerking van de paro chianen van de St. Leonardusparo- chie en de toekomstige parochianen van de St. Antoniusparochie onmis baar. DE NED. KATH. VERENIGING VAN HANDELSVERTEGENWOORDI GERS ,ST. CHRISTOFFEL". Na het openingswoord en gebed voor de zielerust van Paus Pius XII, werden op de gebruikelijke vlotte wijze de punten in- en uitgaande posten en bestuursmededelingen be handeld, waarbij nog even werd stil gestaan bij het onderwerp: cursus voor vertegenwoordigers, die in sa menwerking met andere organisaties wordt gehouden, alsmede over het plaatsen van advertenties in het af delingsblad voor het komende jaar, waarvoor aller medewerking werd ingeroepen. De geestelijk adviseur hield een korte toespraak over de dood van Paus Pius XII en na een korte pauze was het woord aan de heer Werter, die sprak over: „Wat betekent St. Christoffel voor u?" Burgerlijke Stand Geboren: Leendert Johannes Ja cobus zn van P. L. Streeder en J. C. Lucas. Johanna dr van I. Zirkzee en S Webbers. Louise dr van E. A. Vos kuil en C. M. Gorree. Margaretha Adriana Maria dr van J. J. Westgeest en C. M. Vermin. Antje Maria Fre- derika dr van A. F. Welling en A. van Duijl. Overleden: L Regeer 90 jr weduwe van F. H. J. Karreman. J. J. Lam- merse 74 jaar, man. waarmee zij gewerkt hebben, kon veel op sociaal en cultureel gebied worden bereikt en zijn de bond en ook de KAB geworden, wat zij zijn. In zijn hulde betrok spr. ook de echt genoten van de jubilarissen, die door hun steun zeker een merkelijk aan deel hebben gehad in wat bereikt is. Kapelaan Lemmers sprak ook woor den van gelukwens. Hij zeide dat het niet in stoffelijke blijken is uit te drukken, wat de jubilarissen beteke nen voor de bond. De vorige genera tie heeft gevochten voor een zekere mate van welstand: op de werlcers van vandaag rust de Christenplicht te vechten voor het behoud en de eerlijke verdeling van die welstand. Maar het zijn niet alleen de materiële zaken, waarvoor men nog op de bres moet staan. Men moet de organisatie uitbouwen op een stevige, Christe lijke grondslag. Men moet daartoe niet alleen het geloof kennen maar men moet het ook beleven. Er wordt verwacht, dat de katholiek een voor beeld geeft. En in dat opzicht speelt de kath. organisatie een grote rol Het zijn de plaatsen, waar de leden elkaar ontmoeten, waar ze zichzelf aan de anderen kunnen geven, zo dat die ontkomen aan de dreigende vereenzaming. Daardoor zal in de verenigingen de reest van Christe lijke saamhorigheid bloeien. Spr. sprak een opwekkend woord voor het retröitewerk en besloot met een voor stel over een bezinningsweekend wttarna de vergadering werd beslo ten. Tweede lustrum van „De Spil" Zaterdagavond vierde de perso neelsvereniging „D Spil" van Van Wijk en Heringa n.v. in de Stads gehoorzaal haar 10-jarig bestaan. Dit feest werd nog meer luister bijgezet door de huldiging van een zestal jubilarissen, die 25, 40 of 50 jaar hun beste krachten aan de fabriek had den gegeven. Het was dan ook voor de waarne mend voorzitter van de vereniging en feestcommissie de heer A. K. van Leeuwen, een genoegen om deze feestavond te mogen openen en een welkom toe te roepen aan de directie van het bedrijf, de jubilarissen, de vertegenwoordigers van talrijke zus terverenigingen en last not least aan de leden, die de vereniging tot dit lustrum hebben gebracht. En hoewel het geen gewoonte is, dat de directie bij bijeenkomsten van de pers. ver. naar \oren treedt, wilde de heer J. W. Heringa op dit lustrum een woord van hulde en een geluk wens spreken tot het bestuur en de leden. De directie had ook volgaarne steun verleend bij de organisatie van dit feest. Spr. memoreerde het vele werk, dat toch allemaal in de vrije tijd verzet is en spoorde ieaer lid aan om dit mooie werk te steunen. Hierna wei'den de aanwezigen door een cabaret-programma, samengesteld door het G.A.B. te Amsterdam uit stekend vermaakt. The Top-Liners, een show-band van formaat ,de zingende dwazen, Gerry en Terry, het Limburgse radio zang-duo de Selvera's, de onnavolg bare imitator Frans van Dusschoten en vele anderen, wisten ieder op hun beurt de zaal ofwel in spanning te houden of op grandioze wijze te ver maken. In de pauze recipieerde het bestuur in de receptiezaal waar velen van de gelegenheid gebruik maakten en hun complimenten aanboden. Daarna werden de jubilarissen voor het voetlicht gebracht: mej. R. Hoogkamer, 50 jaar, de heren H. Vos 50 jaar, C. J. L. Fischer 40 jaar en L. Wallaart, J. v. d. Reyden en J. Singe- ling 25 jaar. De zaal bracht hen een ovatie en de heer Van Leeuwen feli citeerde hen met deze jarenlange ar beid en trouw aan het bedrijf, waar aan zij zoveel jaren met hart en ziel verknocht zijn. Na het cabaret-programma bleven The Top-Liners o.l.v. Cor de Vries de feeststemming er inhouden, ter wijl het Dansinstituut W. F. v. Wijk voor een gezellig bal zorgde. G. A. N. CORNELISSE BEVORDERD TOT HOOFD INSPECTEUR Inspecteur G. A. N. Cornelisse, chef van de afdeling verkeer bij de po litie te Leiden, is met ingang van 1 september bevorderd tot hoofdin specteur. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 20 October 1858. Londen Te Edinburg heeft zich het zonderlinge geval voor gedaan, dat men in de gevange nis heeft ingebroken. Uit een lessenaar in het kantoor werden 20 ponden aan goud en bankno ten gestolen. Accordeon-concert Accordanio DE GROTE ZAAL van De Burcht was zaterdagavond bezet door velen die belangstellen in meer ge perfectioneerd accordeonspel. Lauw Boellaard bracht een paar groepen van zijn leerlingen op 't podium en men kon beluisteren, wat er door de ze bekwame muzikale leraar wordt gereikt met een groep jonge leerlin gen, die voor 't eerst zijn opgetreden op deze openbare lesavond, die er wezen mocht. Nog maar heel klein léren zij de mogelijkheden van 't in strument reeds virtuoos benutten. Zo jong als deze groep is kan men de spelers met talent en temperament er al gauw uitpikken. Wij hoorden de jonge groep A. in vier aardige stuk jes, origineel voor de accordeon ge schreven, en beschaafd en opgewekt voorgedragen. Een waar succes voor de jeugd-klasse en hulde aan de diri gent voor zijn onderwijs in 't ensem ble, dat hij weet te bereiken. Groep A. die hierop volgde, bereik te al een hoger niveau, wat muziek betreft. Het instrument, voorzien van een balg, een klavier voor de melo die en een reeks knoppen voor de harmonie, is hier rnet grote vakken nis door de leerlingen gebruikt. Ook hier een ouverture; zelfstandig 3-de- lig stuk, met mooie zangthema, grote stijging waarvan 't spel op peil stond. Na deze ouverture van Würthner; De voorzitter, de heer Wakka, ver ried in zijn inleidingswoord enkele grootse plannen voor een jubileum avond van Accordanto en een con cert van Neerlandia, met gezellig sa menzijn en 'n dansje werd de avond besloten. J. KORTMANN. Leidse agenda MAANDAG, 20 OKTOBER. N.R.K.M. Wethouder S. Menken spreekt over „Leiden, stad van 200.000 inwoners", In den Vergulden Turk, 8 uur nam. K. O. Haagse Comedie. „De Maan- vogels", Schouwburg, 8 uur nam. L.K.K. „Voor Allen". Solopianist Willem Andriessen, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. DINSDAG, 21 OKTOBER. K. O. Haagse Comedie „De Hu morist", Schouwburg, 8 uur nam. St. Eloy-adviesavond, Gebouw v. Chr. Belangen, 7.308 uur nam. K. O.-cursus „Hedendaagse filo sofie", Prytaneum, 8 uur nam. R.K. Transportarbeidersbond. Le denvergadering. St. Antonius-club- huis, 8 uur nam. WOENSDAG 22 OKTOBER R.K. Kruideniersbond. Vergadering en demonstraties. 8 uur nm. Gulden Vlies. Rozenkranskrulstocht, St. Petrus- kerk, 6.45 uur nam. Leidse Postzegelverzamelaars. Le zing met dia's, De Kleine Burcht", 8 uur nam. K. O. Haagse Comedie „De Hu morist", Schouwburg, 8 uv.r nam. K. O.-lezing. N. F. Habertsma: Namakettup, het zingende land", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. DONDERDAG, 23 OKTOBER. A.R.K.A. Viering 40-jarig bestaan. Receptie ,,'t Gulden Vlies", 1618 uur nam. „De Spelewaghe", Schouwburg, 8 uur nam. „AKA"-instuif", St. Antoniusclub huis. 11 uur nam. 2de Abonnementsconcert. Residen tieorkest o.l.v. Karl Böhm, soliste Myra Hess, piano. (Beethoven Re- ger), Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. VRIJDAG, 24 OKTOBER. Ver. „Oud Leiden". Lezing S. J. Bouma: Boerderijen in Rijnland. De Lakenhal, 8 uur nam. Kynologenclub „Rijnland". Cause rie dr. ir. P. C. Lindenbergh: Reis indrukken uit Afrika" (en Rally Duinrell, Zomerzorg, 8 uur nam. ZATERDAG, 25 OKTOBER. K.V.P.-kringvergadering. St. Anto niusclubhuis, Lange Mare, 2.30 uur nam. R.K. Blindenbond ,St. Odillla". Feestavond met De Gastspelers. (An- nemarie zeg jij het maar"). St. An toniusclubhuis, 8 uur nam. Afscheid mej. M. A. A. M. Schreurs. directrice r.k. Huishoud- en Indus trieschool, Galgewater, Internaat Noordeinde 50: kwart voor vier tot half vijf nam. Apotheken De avond- en nacht dienst te Leiden wordt waargeno men door: Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest dooi apotheek Oegst- geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BODEGRAVEN Zaterdagavond kwam de 24-jarige A. v. E. wonende in de Baan op zijn motor vanuit Woerden in de richting Bodegraven geraden. Ter hoogte van de boerderij van de heer de Wit liep het echtpaar Ver woerd langs de rechterzijde van de weg. Nu is het daar ter plaatse bijzonder donker wegens de schaarse en slechte ver lichting. Met vrij grote snelheid reed de motorrijder tegen de heer Ver- woerd op, die langs de weg werd ge- van dezelfde componist een Zwitser-! i gooid, en zoals later bleek'n schedel- basisfractuur en een gebroken been heeft opgelopen. De motorrijder werd op slag gedood. Dr. Van Beek was met enkele Rode Kruishelpers en helpsters spoedig ter plaatse, evenals pastoor de Groot. De heer Verwoerd werd naar het Xath. Ziekenhuiste Woerden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De politie wijst er met nadruk op, juist nu de donkere winteravonden voor de deur staan, dat men buiten de bebouwde kom, indien geen voet- of rijwielpad aanw°zig is, tegen de richting van het verkeer in moet lopen. Een dode, een zwaar gewonde OUDE-WETERING 55 jarig huwelijk se Rhapsodie met echo-effecten. Dan de Kaiservvalzer van Joh. Strauss, die alle facetten van de melodische dansmuziek wel heeft belicht. De transparante toon in 't werk van Kic ken viel op. Nog een stukje van Rix- ner en een fonkelende mars van He- rold, completeerden het programma van het A-orkest, dat warm werd toegejuicht. Het slagwerk hier en daar was aan de vertrouwde handen van voorzitter Wakka toevertrouwd. NA DE WEL WAT té lange pauze, hoorden wij de Chromonica Brothers, solisten uit het B.-orkest. De drie broers betoonden grote vaar digheid in toonvorming op de geper fectioneerde mondharmonica waarbij in en uitademing tot de loon voort brenging dient, en zeer regelmatig moet gebeuren; vandaar dat de fra sering van een melodie niet meevalt. Zij oogstten veel applaus. Enkele jonge orkestleden van groep B heb ben wij nog als solist gehoord. Het temperamentvolle kereltje Wim Roelantse was ons vanuit het B-or kest al opgevallen, en het spel van dit ventje heeft ons in de Musette- wals van van Orsouw waarlijk ge- interesseerd. Wij hoorden nog een zeer romantisch stukje van Langerak door Paula Aalbersberg en boven dien nog een jaar aardige muziekjes door Ria Karei. Toen namen wij af scheid van de musicerende jeugd. Al met al wijst alles wet er gepres teerd werd op verantwoord onder wijs door de heer Boellaard, op het streven naar goed ensemblespel en verbetering van het repertoire. Voor hem en de zijnen een geslaagde avond, die werd gewaardeerd en met warm applaus werd beloond. 20 METER MEEGESLEURD Om ongeveer acht uur gisteravond vond op de hoek van de Turfmarkts- brug, Oude Singei en Nieuwe Bees tenmarkt een aanrijding plaats, tus sen een personenauto en een scooter. De scooterrijder, de 53-jarige aanne mer J. Noorlander wonend aan de Haagweg kwam met zijn scooter van de Oude Singel en reed in de rich ting Steenstraat. Hij had voorrang maar de bestuurder van de auto ont dekte hem te laat. De scooterrijder werd twintig meter door de auto meegesleurd en liep schaafwonden, een gebroken knie, een lichte her senschudding en een lichte beschadi ging van de nieren op. Er is geen levënsgevaar. Docosleden kunnen zich opgeven aan het adres C. van Schooten, Mors- weg om deel te nemen aan een kaartavond morgenavond in de Doe- lenkazerne, onderofficiersclub. Op 27 oktober a.s. hopen de heer en mevrouw N. van der Meer-Zand- vliet hun 55-jarige echtvereniging te herdenken. De bruidegom is 83 jaar oud en maakt het nog best. Alleen het gehoor heeft hij bij het klimmen der jaren geheel verloren. Maar zijn ogen zijn nog goed en dagelijks leest hij nog met belangstelling zijn krantje. Ook een sigaar smaakt hem nog uitstekend. Voor de schooljeugd is de heer Van der Meer een heel bekende figuur. Dagelijks staat hij op zijn post om de vele kinderhand jes te drukken van de kleuters die even „dag opa" komen zeggen. De bruid maakt het ook nog uit stekend. Met haar 76ste jaar doet ze nog het gehele huishouden zonder hulp. Zondag a.s. zal de hoogmis tot in tentie van het bruidspaar worden opgedragen. God geve dat het be jaarde echtpaar nog menig jaar voor elkaar moge blijven gespaard. Dat is de wens van hun 6 kinderen en 40 kleinkinderen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2