Oranje-elftal boekte een fraaie 5-1 overwinning op Denemarken Voorsprong van 3-0 te mooi om vlotte strijd te handhaven Lenstra's terugkeer werd een stimulans voor de jongeren In de kleedkamers DONDERDAG 16 OKTOBER 1958 DE LF.IDSE COURANT PAGINA 7 Record van Bakhuys door Lensira verbeterd Het trotse record van Beb Bak huys, meer dan 20 jaar oud, is dan eindelijk verbeterd. Met het doel punt, dat Abe Lenstra in de 33ste minuut van de tweede helft scoor de is de Enschedese Fries de top scorer van het Nederlands elftal geworden. Het was het 31ste doel punt, dat Abe in zijn lange inter land carrière heeft gescoord. Kort voor het einde stelde hij zijn re cord nog scherper door voor een tweede doelpunt te zorgen. Een omhelzing van zijn medespelers was er de beloning voor en na af loop was Beb Bakhuys de eerste die Lenstra, nog voor hij het veld verlaten had, kwam gelukwensen. Bakhuys scoorde „slechts" 30 maal voor de nationale ploeg. Toch ligt het gemiddelde van de HBS-er hoger. Had Abe voor zijn 32 doel punten 45 wedstrijden nodig, Bak huys scoorde zijn „serie" in 23 ontmoetingen. De ranglijst ziet er thans als volgt uit: 1. Abe Lenstra (Heerenveen, S. C. Enschede) 32 uit 45; 2. Beb Bak huys (ZAC en HBS) 30 uit 23; 3. Wilkes (Xerxes, Valencia en VVV) 29 uit 32; 4. Kick Smit (Haarlem) 25 uit 29; 5. Vente (Neptunus en Feyenoord) 18 uit 21. Het Nederlands elftal heeft gister- stra was juist de stimulans, die de jon- avond voor de eerste keer sedert de in voering van het betaalde voetbal in ons land een overwinning behaald op Dene marken: 51. Het was een zege van semi-profspe- lers op amateurs. Een zege van een team met een redelijke technische en tactische scholing, dat met een nauw omschreven opdracht de grasmat had betreden, om elf ijverige, werklustige tegenstanders, die door een minder nauwgezette voorbereiding en gebrek aan routine voor wedstrijden op een hoger niveau eenvoudig piet meer ren dement uit hun voetbalcapaciteiten kon den behalen. Een factor van betekenis was de snel le openingstreffer van Nederland, een treffer op de grens van buitenspel, die reeds na 3 minuten het zelfvertrouwen van de Deense verdediging vernietigde en de illusie op een acceptabele score in rook deed opgaan. De Deense afweêr werd nerveus, hoe fel de beide achter- spelers Larsen en Verner Nielsen de Nederlandse vleugelspelers Moulijn en Van der Kuil ook attaqueerden en daarbij in de beginfase nog succes had den ook. Maar ook niet vanaf de vleu gels kwam in de eerste helft het gevaar voor de Denen, doch uit het centrum, waar Piet Kruiver en Tonny van der Linden zich volledig revancheerden voor hun slechte spel in de wedstrijd tegen België. Met Kruiver, de blonde middenvoor, gelukte alles, steeds weer maakte hij spil Hans Nielsen tot een vertwijfelde tegenstander, steeds weer drong hij fel door naar doelman From. Tonny van der Linden reageerde daar bij herhaaldelijk met goed spelinzicht en ook was hij vrijwel voortdurend in de spits van de aanval. Dat dwong kant- half Lohse, speciaal belast met de be waking van Lenstra, zijn aanvankelijk offensief gerichte spel op te geven ten einde de wankelende verdediging te versterken. Nederland kreeg daardoor een superioriteit op het middenveld van waar Klaassens, Lenstra en in min dere mate van Wissen de combina ties opbouwden, die tenslotte tot de vol ledige ineenstorting van de Deense ach terhoede leidden. De ineenstorting kwam halverwege de eerste helft; toen ook Moulijn en Van der Kuil meer bewegingsvrijheid kre gen en ook de flanken van de Deense defensie werden ontwricht. Dit gebeur de door twee snelle treffers van Krui ver en Van der Linden, nadat reeds vele kansen ongebruikt waren gebleven. Tot dat moment had de strijd een le vendig karakter gehad, dankzij enkele dreigende tegenaanvallen der Denen aanvallen, waarbij de voorhoede fre quent, doch overigens weinig effectief de switch toepaste en dankzij de veel vuldig door de Nederlanders in het spel gebrachte crosspass, veelalde inleiding tot een constructieve combinatie. Daar na echter werd ^het spelniveau matig. De Denen waren volkomen gedesillusio neerd en de oranjeploeg veroorloofde zich maar al te vaak een nonchalance, die door een slagvaardig tegenstander onverbiddelijk zou zijn afgestraft. Maar zelfs ondanks deze negatieve factor bleef de opbouw van de Nederlandse aanvallen logischer, bleef het tempo van de oranjeploeg hoger en bleef er een klasse verschil in spelinzicht. Gebrek aan waakzaamheid in de Nederlandse verdediging, waarin Roel Wiersma soms zeer felle duels moest leveren met de jeugdige linksbuiten Soerensen (de bes te Deense speler), leidde tenslotte in de slotfase juist nadat Lenstra Beb Bak huys als recordhouder had onttroond tot het enige en toch wel verdiende Deense tegendoelpunt. De twee treffers van Lenstra en de relatief geringe belangstelling voor de derde keer in de na-oorlogseperiode was het stadion niet uitverkocht bij een officiële interlandwedstrijd zijn ove rigens de enige herinneringen, die aan deze 19e ontmoeting met Denemarken bewaard zullen blijven. Voor bondscoach Elek Schwartz was het daarbij prettig te kunnen constate ren, dat de „jeugd" in deze wedstrijd tot een bevredigende prestatie is geko men. In de voorhoede onderscheidden zich vooral Kruiver en Coen Moulijn (de tiende interlandwedstrijd) terwijl Van der Linden en Van der Kuil zich veelal goed aanpasten. Lenstra verricht te uiteraard enkele keren weer voor treffelijke handelingen met de bal, di rigeerde en steunde zijn jeugdige mede- voorwaartsen, scoorde bovendien twee doelpunten maar speelde desondanks minder briljant dan in voorgaande ont moetingen. Het lukte gisteravond niet met de Fries, zelfs liet hij in de eerste helft een prachtige kans op een treffer ongebruikt. Maar nochtans zal Schwartz wel tevreden zijn: de routine van Len- geren in dit duel nodig hadden. De achterhoede voldeed in de eerste fase eveneens, vooral Wiersma en Kuys waren in de afweer sterk. Aanvoerder Cor van der Hart had het daarentegen in het centrum moeilijker met de zeer snelle Deense debutant Madsen, wiens rushes vaak pas op het laatste moment afgeremd konden worden. De nationale Het derde Nederlandse doelpunt, ge maakt door linksbinnen Van der Lin den. nodig van Klaassens, (zowel aanval lend als defensief weer zeer actief) en Van Wissen, wiens spel evenwel door enkele overtredingen een gevaar in hield voor onze defensie. Doelman de Munck heeft, uitgezonderd een moment van onoplettendheid toen een schot van Pedersen tegen de paal vloog, zijn werk bekwaam verricht. Goed was speciaal de wijze, waarop hij met een verre uit worp vaak een nieuwe Nederlandse aanval inleidde. Maar door de gebrek kige schotvaardigheid van de Denen heeft hij weinig kansen gehad om zich spil had dan ook meermalen de steun ook op andere wijze te onderscheiden. Abe zelf de grote man in de tweede helft van de strijd Ongeveer 50.000 toeschouwers met als laatkomer wereldkampioen dammen Marcel Deslauriers hadden zich op de tribunes van het Feyenoordstadion verzameld toen de spelers van het Ne derlandse en het Deense team, vooraf gegaan door de Westduitse arbiter Dusch, het speelveld betraden. Na de gebruikelijke foto's en de toss, gewon nen door de Denen, mocht Piet Kruiver aftrappen. De eerste aanval was voor de in oranje broek en oranje shirt ge stoken Nederlanders. Doch al in die eerste minuut moest Kees Kuys de De nen een eerste corner toestaan en al in die eerste fase van de strijd had Wiers ma, heel wat moeite met de rappe links buiten Sorensen. Reed: spoedig 10. Toch was het Nederland, dat het eerst scoorde.' In de derde minuut kreeg Kruiver de bal plotseling op de rechts buitenplaats te pakken naar alle waarschijhlijkheid in buitenspel positie uit een pass van Lenstra uit het centrum toegespeeld. Kruiver sprintte door naar het doel en op het moment, dat iedereen een schot verwachtte trok de PSV-er de bal naar de goed meege komen Pietje van der Kuil, die van dichtbij doelman From geen kans gaf (1—0). Hoewel de Deense aanvallen zeker niet ongevaarlijk waren, was het eerste kwartier toch beslist voor de Neder landers, die direct al tot verrassende combinaties kwamen. Vooral de snelle rushes van rechtsbuiten Van der Kuil gaven de strijd een.boeiend aspect. Coen Moulijn, op de linkervleugel, zag zijn dribbels te vaak gestopt door rechts back Larsen. Bijna had Nederland na een kwartier zelfs al met 20 voorgestaan toen Piet Kruiver met een prachtige pass Van der Linden in vrije positie voor doel man From bracht. Het schot van de Utrechter ging echter juist naast. De Denen lieten zich echter niet imponeren en vooral middenvoor Madsen, die zelfs Coentje Moulijn de bal kwam afnemen, was bijzonder gevaarlijk door zijn grote snelheid en doorzettingsvermogen. Zijn directe tegenstander, stopper Cor van der Hart, kwam herhaaldelijk snelheid te kort om de Deen te „stoppen". Doelpunt afgekeurd. Nadat Abe Lenstra een moeilijke kans niet had kunnen benutten, en na een onverwacht schot van rechtsback Larsen op het Nederlandse doel, kwam toch een Nederlands doelpunt. Nu had arbiter Dusch echter gezien, dat Piet Kruiver buitenspel stond en terecht keurde hij het doelpunt af. Nederland behield het overwicht en de aanvallen werden steeds gevaarlijker doordat het op de linkervleugel met Coen-Moulijn opeens wel lukte en Piet Kruiver, in vooruitgeschoven positie, steeds meer de aandacht van de Deense verdedigers voor zich opeiste. In de 21ste minuut kwam dan ook weer een goede scoringskans voor de oranjeploeg. Moulijn was behendig langs rechtsback Larsen geglipt en de Deen kon zijn rush slechts door een overtre ding stuiten. De kleine Feyenoorder nam de vrije schop zelf, precies op maat naar Van der Kuil. Maar het werd geen treffer, want de felle kopbal van Van der Kuil belandde tegen de lat. Het was slechts uitstel. Enkele minu ten later nl. wist de Deense verdediging geen raad met de felle Nederlandse combinaties, die voortdurend via Van der Kuil en Moulijn werden geleid In de 24ste minuut werd het tenslotte 20. Kruiver en Van der Linden von den elkaar in een glanzende combinatie, die op het middenveld werd opgebouwd en die werd besloten met een hard schot van de Eindhovenaar. Een kwali- teits treffer! De Nederlandse scoringsdrift was door deze treffer niet gestuit. Twee minuten later ontwrichtten Moulijn en Lenstra op links de Deense defensie opnieuw.^ Van de voet van Abe ging de bal naar Kruiver, die daarna de nog juist naar rechts afgezwenkte Van der Linden in het spel kon betrekken. De Utrechter stond in een moeilijke sco rings positie, maar hij zag nog juist één gaatje, dat niet door From was afge schermd, en onmiddellijk vloog de bal ag in de hoek: 30. Het spel-niveau daalde daarna aan merkelijk. Nederland was enigszins „verzadigd" en de Denen waren te zeer aangetast om tot goede combinaties te kunnen komen. Doelman de Munck werd dan ook zelden voor moeilijke situaties geplaatst al konden de Denen door nonchalance in het Nederlandse spel steeds meer naar hem oprukken. Toch was in de resterende fase de beste kans voor de oranjeploeg. In de 35ste minuut loste Lenstra nl. een :crimmage voor het Deense doel op met een geraffineerd schot, dat vlak onder de lat was ge plaatst. Een snelle reactie van From voorkwam Abe's record doelpunt. Rust kwam met de stand 30. DE TWEEDE HELFT De tweede helft begon met een toe stand van evenwicht. De Nederlandse aanvallen mochten dan beter zijn van opzet en met een grotere snelheid wor den uitgevoerd, ook de Deense voor hoede slaagde erin gevaarlijk dicht tot het doel van de Munck door te drin gen. Pech had Van der Linden in de achtste minuut toen zijn kogel, afge vuurd na een felle ren van Moulijn de lat schampte. Nadat Verner Nielsen arbiter Dusch wel heel duidelijk had laten blijken dat hij het niet eens was met de beslissing van de Westduitse scheidsrechter kreeg Nederland eerste corner na de hervat ting. De hoog voor het doel geplaatste bal werd door Van der Linden fraai doorgekopt naar Kruiver en het geluk was met de Denen, want de omhaal van de blonde aanvalsleider ging juist naast het doel. Van der Linden en Kruiver bleven elkaar zoeken. Een hoge bal van de Utrechter door het midden bracht Krui ver vrij voor de Deense keeper. Doel man From had echter nog juist de tijd om naar voren te komen en het doel- vlak te verkleinen, en daardoor de PSV-er zijn kans te ontnemen. De Denen werden gevaarlijker. Eerst zorgde Pederson dat het stadion op schrok toen de Nederlandse verdedi gers weigerden in te grijpen na een hoge voorzet van links. Het schot van Pedersen werd echter nog door de lat gekeerd. Even later was het rechtsbin nen Machon, die bijna voor de eerste Deense treffer zorgde; met veel moeite grabbelde Frans de Munck de bal juist uit de hoek. Recorddoelpunt van Abe. Naar mate de tijd verstreek gingen de nen, te scoren. Iedere keer wanneer de bal naar de Fries werd geplaatst, ging de frenetieke kreet .Abe, Abe" op, maar tevergeefs. Lenstra was beslist niet in zijn beste vorm, verschillende van zijn anders zo geraffineerde passes bereik ten zijn teamgenoten niet en slechts zel den verscheen hij bij kansrijke situaties voor het Deense doel. Maar men kreeg toch zijn zin. Nadat Coen Moulijn met zijn handige dribbels de strijd meer naar de Deense helft had verplaatst en scheidsrechter Dusch te recht een doelpunt van Van der Kuil had afgekeurd de Ajaxied kogelde in de 32ste minuut de bal uit een indi recte vrije schop ineens langs doelman From kwamen eindelijk de grote minuten voor Lenstra. In de 33ste mi nuut sprintte hij tijdig mee met de op revanche beluste Van der Kuil, ontving de pass op maat en schoot de bal ver volgens beheerst, laag langs de Deense doelman, die geen enkele kans op ver weer had: 40. Een stormachtige ova tie steeg in het stadion op, de spelers stormden wild op Abe af, zich met hem verheugend over zijn recorddoelpunt. „Kijk eens", zei Elek Schwartz, „kijk eens. zelfs in de beste machine kan wel eens zand zitten en dan loopt die niet. I Zo ging het met ons in Antwerpen. Het lukte niet. Ik heb een Van der Linden nog nooit zo zwak zien spelen als toen tegen de Belgen. Maar nu, nu hebben de jongens elkaar gevonden. Zij hebben willen bewijzen, dat zij kunnen voetballen, en mij dunkt, dat hebben zij bewezen". En de bondscoach ver volgde: „Het was niet de triomf van één speler, het was de triomf van een team. Wij hebben alles gedaan om con structief te spelen en dat is gelukt. En ik geloof, dat ook dat de grote winst van deze ontmoeting is". Tonny van der Linden stond glunde rend toe te kijken. „Natuurlijk was het begin lastig", waren de eerste woorden van de Utrechter. „In het begin was het inderdaad even moeilijk, doch daar was ik gauw overheen, te meer daar het zo goed lukte met Piet Kruiver sa men". Piet Kruyver deelde het oordeel van de DOS-speler maar al te graag. „En of ik buitenspel stond bij die pass waaruit het eerste doelpunt onstond? Zeker niet. Trouwens de grensrechter stond er vlak bij en die reageerde niet eens. Overigens: ze zeggen altijd, dat ik zo langzaam ben, maar ik vond dat ik er vandaag lekker snel doorheen ging...." Abe was, zoals altijd en ondanks „het record" onverstoorbaar. „Ja, eindelijk is het dan gelukt. En of dat nu gebeurd in de eerste minuut of tegen het einde, dat is toch niet zo belangrijk. Ik zeg maar zo: de wedstrijd duurt 2 maal 45 minuten". Toch liet dat record Abe kennelijk niet zo koud als hij liet blij ken. Want even later waren zijn woor den: „wie staat er nu het hoogst?" Toen wij zeiden; dat eigenlijk alleen de naar Spanje vertrokken Faas Wilkes een be dreiging voor de Fries vormt, klaarde zijn gezicht aanmerkelijk op. Bij de Denen: gedrukte stemming. In de Deense kleedkamer was de stemming uiteraard nogal gedrukt. De 51 nederlaag was te groot, was de al gemene gedachte. „O zeker, de Neder landse ploeg was duidelijk sterker dan wij, vond aanvoerder Pedersen, maar een verschil van vier doelpunten is toch wel wat geflatteerd voor Nederland!" Doelman Harry From zat stil in een hoekje. „Nee, er was niet veel tegen te doen, tegen de Nederlandse doelpunten, maar het is onbegrijpelijk, dat een scheidsrechter met zo'n ervaring als Dusch het eerste doelpunt heeft goed gekeurd. Die Nederlandse middenvoor stond minstens drie meter buitenspel toen hij de bal kreeg". De teamgenoten van de dappere Deense keeper, die had den gehoord wat hun doelman zei, stemden er luidkeels mee in. Tegendoelpunt redde Deense eer. Twee minuten later kregen de Denen eindelijk de beloning voor hun ijver en werklust. Zij het met de volle mede- o "o* werking van de Nederlandse achterhoe-1 de, die onthutst bleef toekijken hoe de bal na een afgeslagen aanval naar links binnen Enoksen werd gedirigeerd, die onmiddellijk hard langs de Munck schoot: 41, gevolg van een grove dek- kinksfout. De strijd werd iets levendiger, de Denen poogden fanatiek hun achter stand nog iets_ geringer te maken en uit de talrijke, veelal te trage combinaties kwamen enkele schoten, waarmee de Munck toch beslist wel moeilijkheden had. Maar de Nederlandse .doelman loste de problemen bekwaam en afdoende op. SPANJE—NOORD IERLAND 6—2 Record nog scherper gesteld. In de slotfase kon Lenstra zijn record zowaar nog scherper stellen. Na 42 minuten wrong hij zich nl. weer eens op onnavolgbare wijze langs enkele Deense verdedigers, misleidde From en In een wedstrijd voor spelers onder de 23 jaar te Norwich, heeft Engeland met 3—0 van Ts. Slowakije gewonnen. De ruststand was 20. BRIDGE BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" De uitslagen van de 2e ronde voor de bekerwedstrijden is: Groep A: 1, 2, 3. Roem-v. d. Stok; Kinkenberg-Lepelaar en Bergers-v. As 46 p.; 4. Hissink-Brakel 44'/» p.; 5, 6. Dr. Ruyter-Zijlker-Aukes en mevr. Kukler-Robbers 40'/, p.; 7. v. d. Star- v. Wingen Sr. 38 p.; 8. echtpaar v. Wingen Jr. 34'/, p. Groep B. 1. Vissers-de Vries 30'/- p.; 2. de Jong-v. d. Plas 29 p.; 3. Selier- p. Klassificatie groep a: Frankrijk- Zweden 2>/i1«/«: DenemarkenIsraël 1*/* 2 afgebr. p.; CanadaIJsland 2V*1»/*PolenFinland 11 -f 2 af gebr. p.; ColumbiaHongarije l'/iV» 2 afgebr. p.; BelgiëNederland 3 afgebr. p. De stand is hier: 1. Hongarije 12'/» pnt en 2 afgebr.; 2. Nederland 12 pnt. en 3 afgebr.; 3. Israël lO'/i pnt. en 2 afger.; 4. Zweden 10'/» pnt; 5. Denemarken 9'/» pnt. en 2 afgebr.; 6. IJsland 9": pnt.; 7.. 8. ex aequo Canada en Columbia elk 9 pnt en 2 afgebr.; 9. Polen 7'/» pnt en 2 afgebr.; 10. Frankrijk 7 pnt.; 11. Bel gië 6'It pnt en 3 afgebr.; 12. Finland 5'/i pnt en 4 afgebr. PAARDESPORT NEDERLAND—BELC.IE (DRAVEN) Op zondag 26 oktober wordt op de renbaan Duindigt te Wassenaar een wed- I strijd gehouden tussen de dravers van Nederland en België. Er worden drie koersen gereden, voor de 4-, 5- en de 6- I jarigen en ouderen. Voor Nederland is het jammer, dat j van de paarden der „R" jaargang de merries boven zeven jaar niet mogen starten, Die werd door de stichting Draf en Rensport met de Belgische bond over eengekomen. Zo zal bijvoorbeeld Ria Olivier niet kunnen deelnemen. Bij het aanwijzen van de paarden is er ook ernstig rekening mee gehouden of de eigenaren destijds medewerking ver leenden aan de wedstrijd BeleiëNeder land. die op Sterrebeek bij Brussel ge houden werd. In iedere koers komen voor beide lan den vier paarden uit. De teams zijn als volgt samengesteld: België: 4 jarigen: Ouistiti, J. Desoete; Oregan Quy, H. Dolne; Oberon, A. de Meulenaere; Odaliskue, J. d' Hoore. 5-jarigen: Never Lost, J. Chaineux; Niquette D„ Memisson; Night Rose. J Desoete; Nieuwendael, A. Dhaenens. 6 jaar en ouderen: Lustucru, A. Talpe; Letina, A. Dhaenens; .Tollico, V. Proos ten: Klaverblad, M. Martens. Nederland: 4 jarigen: Vainqueur, J. M. v. d. Berg: Victrix V. W. Leeuwenkamp; Vrijdag. A. S. Tesselaar; Valencia, J. Wagenaar jr. 5 jarigen: Urania (wordt nader aan gewezen); Urdy Mars. A. S. Tesse'aar; Urubu's, B U. de Jong; Umberto van Oranje, J. van Dooyweerd. 6 jaar en ouderen. Soronto, N. J Bloemsaat; Tarantella, W. Leeuwen kamp; Tommy Mars, C. J. Blokdijk; Typhoon (wordt nader aangewezen). KOERSEN TE NOOTDORP De uitslagen van de gisteren te Noot dorp gehouden draverijen luiden: Cote d'Azureprijs, afstand 2380 m.: 1. Waluna Norton. A. Wagenaar, 3.43.8, 1.35.6; 2. Wilna van Oranje, 3. Tassel Friezin. Toto. w.: 2,50, pl. 1,50, 1,30, koppel 3,60, cov. 2,80. Nice-prijs, 1660 m.: 1. Rita Bond, A. J. Bakker. 2.23.2, 1.26.3; 2. Sagne d'Or 3. Raleigh Harvester. Tot. w.: 2,10, pl. 1,40, 1,70, koppel 5,cov. 3,30. 2e Serie: 1. Ronny Zora, J. Wagenaar jr. 2.24.3, 1.26, 2. Sorento; 3. Torero. Toto. w.: 3,—, pl. 1,80, 2,80, koppel 7,50, cov. 4,20. Finale: 1. Rita Bond, A. J. Bakker 2.23.3, 1.26.4; 2. Horero; 3. Ra leigh Harvester. Toto. w.: 2,60, pl. 1,50, 5,2,40, koppel 12,cov. 14,30. Cannesprijs, 2380 m. 1. Vanity Han over, M. Vergay, 3.38.7, 1.29,6; 2. Vlek loos Hanover; 3. Venna Axtot. Toto. w.: 2,30, pl. 1,10. 1,20, koppel 2,50, cov. 2,90. Monaco-prijs 2380 m. 1. Reine du Maire, A. Th Knijnenburg, 3.48.2. 1.35.1, 2. Qui Saint; 3. Sador B. Toto. w.: 4,50 (stal), pl. 1,50, 1,30, 1,60, koppel 9,70, cov. 6,80. Totale omzet 37.417, schoot de bal hoog in het net (5—1). Koning 27'/, p.; 4. Hart-Staal 26'/, p. Het was het laatste hoogtepunt in deze 1 ondanks de ruime zege toch vaak te leurstellende strijd. Tonny van der Linden hield er nog een herinnering aan over. Na het laat ste fluitsignaal van arbiter Rusch griste hij nl. de bal voor de verbrouwereerde Deense verdedigers weg, koesterde hem als een kostbare trofee en verdween er gelukkig lachend mee naar de kleedka mer. De balans van de tot nu toe tussen beide landen gespeelde wedstrijden is: Nederland 19 8 5 6 21 37—29 Denemarken 19 6 5 8 17 2937 DE KNVB-POOL Gisteren meldden we reeds dat een werkloze uit Schiedam de prijs van 82.434 in de KNVB-voetbalpool had gewonnen. Voor de tweede prijs komen niet minder dan 34 deelnemers in aan merking. Voor iedere goede kolom wordt een bedrag van 982.— uitge keerd. 5, 6. v. d. Turk-Vermond en dames Schouten-v. Zijl 21 p; 7. Mellema- Brenninkmeyer 12'/, p. NED. BRIDGE BOND Dinsdag a.s. beginnen de parenwed strijden van de Ned. Bridge Bond en worden gehouden in café restaurant Zomerzorg. Voor liefhebbers bestaat tot zaterdag a.s. nog de gelegenheid in te schrijven bij de heer A. Lepelaar, Ker senstraat 13 te Leiden, telef. 33376. SCHAKEN HET FIDE-LANDENTOURNOOI Gisteravond zijn in de diverse groe pen de wedstrijden van de vijfde ronde gespeeld. De resultaten waren: Finale groep: BulgarijeVer. Staten 22; Zuid SlaviëW. Duitsland 10 3 afgebr p.; Tsj. SlowakijeRusland V» 2 afgebr. p.; SpanjeZwitser land 11 -f 2 afgebr. p.; Argentinië Oostenrijk 1*/*1'/, -f 1 afgebr. p.; En gelandO. Duitsland 12 1 afgebr. De Cesarewitch handicap, een ren over 2 1/4 mjjl( ongeveer 3600 meter) te Newmarket is gewonnen door More- cambe. Het paard, dat door Joe Sime werd bereden en toebehoort aan de stal van Sara Hall te Yorkshire finishte als eerste met 10 lengten voorsprong op Predominate. Morecambe stond 15/2 ge noteerd en Predominate 40/1. De out sider Kubba bereikte als derde de eind streep met een achterstand van 2 leng ten op Predominate. Voor de z.g. 100.000 dollarrace te Washington op 11 november a.s. zijn tot nu toe vijf paarden door de organi satie van deze grootse ren ter wereld geaccepteerd. Hierbij zijn twee Rus sische paarden nl. Garnyr en Zaryad, die door vijf jockeys en enkele trainers worden vergezeld. Vast staat ook de deelneming van het bekende Duitse paard Orsini, de Australiër Sailors Gui de en Clem (Verenigde Staten). Of de beroemde Ierse, in Amerikaanse bezit zijnde hengst, Ballymoss, die zon dag j.l. op Longchamp de Prix de l'Arc de Triomphe won, zal starten, is nog niet geheel zeker. Derde Danlonschaakiournooi geopend die door de snelle sprints van Abe 1 toeschouwers zich steeds meer afvragen Lenstra en Van der Linden (zeer ac- i of Lenstra er nog in zou slagen zijn tief!) tot diep in het strafschopgebied i recorddoelpunt, de treffer waarmee hij een dreigend karakter hielden. 1 Beb Bakhuys als topscorer zou onttro- tij tussen de dames Heemskerk (Ned.) 1 (Frankrijk) en mevr. Luarovlo. en Lssarevle (Joegoslavië). We zien j De uitslagen van de eerste ronde wa in Amsterdam Is gisteravond het der- I v.l.n.r. tijdens deze eerste zet ren: mej. M. Lazarevlcmevr. Fenny de Danlon Bchaaktournool voor dames mevr. Heemskerk, mevr. Roodzant Heemskerk afgebroken; mej. C. Beninl geopend. De eerste zet werd gedaan (Ned.); mr. A. Morren, mevr. Rinder mevr. C. Roodzant 01; mevr. Chau- door mr. A. Morren en wel ln de par- (Duitsland), mevr. Chaude de Silans t de de Sllansmevr. F. Rinder 1.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7