R IJ NS TREEK AFZET VAN BROMFIETSEN NAM BELANGRIJK AF Enige vrouwelijke burgemeester jubileert Dynamiet deugt daar niet voor „Vijff Vlieghen" en één klap Oneerlijke notaris zes jaar krijgt DINSDAG 14 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Ook minder auio's in aug. verkochi De omzetten in de handel in nieu we personenauto's, motorrijwielen en bromfietsen waren in augustus jl. niet alleen kleiner dan in de voorafgaande maand, ook ten opzichte van de over-* eenkomstige maand van het vorige jaar was er sprake van een terug gang. Een teruggang, die zich vooral manifesteerde in de omzet in de han del in bromfietsen. Als gevolg van deze ontwikkeling kwam het indexcijfer (gemiddelde maandomzet 1957 100) van de om zet in de handel in bromfietsen in augustus wat het aantal betreft uit op 75, tegen 142 in juli en 77 in augustus van het vorige jaar. Het in dexcijfer van de omzet in de handel in bromfietsen, betrekking hebbende op de detailhandelswaarde, liep te rug van 138 in juli tot 73 in augustus. In augustus 1957 bedroeg dit index cijfer 78. Het indexcijfer van de omzet in de handel in nieuwe personenauto's liep, wat het aantal betreft, in augustus achteruit tot 74, tegen 88 in juli en 86 in augustus 1957. De index van de omzet in nieuwe personenautomobie len berekend naar cataloguswaar- de kwam van 91 in juli op 78 in augustus van dit jaar. In augustus 1957 bedroeg de index 84, aldus het CBS. De ontwikkeling van de omzet in de handel in nieuwe motorrijwielen was in augustus jl. zodanig, dat het indexcijfer betrekking hebbende op het aantal op 54 uitkwam, te gen 78 in juli en 95 in augustus van het afgelopen jaar. Het indexcijfer van de omzet in de handel in nieuwe motorrijwielen, betrekking hebbende op de cataloguswaarde bedroeg in augustus 56, tegen 82 in juli en 95 in augustus van het vorige jaar. Oost- West- en Middelbeers in Noord-Brabant zullen op 16 oktober een gehele dag wijden aan de huldi ging van de enige vrouwelijke bur gemeester in ons land, mevr. G. C. Th. M. SmuldersBelicn, die op die dag 12'/» jaar haar ambt zal hebben ver vuld. De burgemeester zal om 8 uur in de j morgen in een open landauer gezeten duo P. v. d. LakenJ. Henry zorgde er voor dat het een ruime 7—3 over winning werd. De andere uitslagen in deze afde ling zijn: Maasstad 2Rono 1 37. Vriendenschaar 2Noad 46. DOS 3—EN 1 1—9. Volgende week komt ATTC 1 uit tegen het Goudse Vrien- Krobo Edoesei, de minister van bin- denschaar. nenlandse zaken van Ghana, heeft de i Het nog ongeslagen A junioren team politie opdracht gegeven de woning %Verd verpletterd door het sterke van de Nederlandse bisschop van Treffers c, dat uit spelers bestaat die Koemassie, mgr A. van der Bronk, j reeds eenige jaren competitie spelen te bewaken, nadat er zaterdag een dynamietaanslag was gepleegd op de bisschop. Kort nadat de bisschop zaterdag van een bPzoek aan Accra in zi.n wo ning was teruggekeerd, ontplofte er in een hoek van zijn privé-kapel een metalen buis met dynamiet. De bis schop werd niet gewond. Bepaalde elementen van het R.K. volksdeel van Asjanti, het deel van Ghana waar de bisschop woont, wilden een negerbisschop hebben. In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is gisteren overleden het 14-jarige meisje Wilh. de Wit. Zon dagavond was zy in de Warmoes straat van de bagagedrager van een fiets gevallen omdat ze schrok van Advertentieeen hond die tegen haar blafte. Op de rijksweg 16 onder de ge meente Hendrik Ido Ambacht is gis teravond een auto-ongeluk gebeurd, dat aan twee Dordtenaren het leven heeft gekost, namelijk aan de 39- jarige D. J. van Zwoll en aan de 27- jarige A. J. Lodder, beiden employé's van de tankrederij van de N.V. Gebr. Broere te Dordrecht. De auto, waarin deze heren zaten kwam, bij het passeren in botsing met de auto van de heer J. Docter uit Breda. De heer D. liep een her se:.schudding en een lichte shock op. De heer v. Z. overleed nog voor hij naar het ziekenhuis Refaja in Dor drecht was overgebracht. In de loop van de nacht is ook de heer L. aan zijn verwondingen overleden. Twee van de Amsterdamse eethuis jes van de heer Nicolaas Kroese, „De Vijff Vlieghen" en „Het Binnenhof- je" zijn in andere handen overgegaan. Aldus vernemen wij uit „De Tele graaf"- Nic. Kroese heeft de twee bedrij ven verkocht aan de heer C. Vogt, uit Muiderberg, die al vijf jaar aan het bedrijf verbonden is. Men zal de heer Kroese voorlopig niet meer zien in de etablissementen te Amsterdam. Hij wil zich uitsluitend gaan wijden aan een experiment in de tuin van zijn restaurant te Warmond, waar hij sinds enige tijd allerlei inheemse en exotische gewassen onder plastic kweekt. Een andere reden van deze plotselinge verkoop is, dat de heer Kroese veel geld had gestoken in een groots-opgezet plan voor een Zaanse taveerne-in-oude-stijl, welk project zou worden opgezet in Volendam. Hierdoor is hij in financiële moeilijk heden geraakt. Inmiddels heeft de heer Vogt een regeling getroffen met de crediteuren. Men hoopt dank zij deze regeling de liquiditeitsmoeilijk heden te boven te komen. alphen aan den rijn L.T.B. EN HET LANDBOUWSCHAP. Onder voorzitterschap van de heer chiekerk van de" HÏ'wmibrordus te', Joh. Straathof heeft de pl. afd van Middelburg worden gereden, waar-^i maandagavond m hotel 'n plechtige H. Mis worden gelezen. drukbezochte vergadering Hierna gaat de stoet naar het ge-Tijdens deze bijeenkomst heeft de meentehuis waar de schoolkinderen heer Bles van het hoofdbestuur uit uit de 3 Beerzen met zang hun huldeHaarlem een duidelijke uiteenzetting zullen betuigen. Om elf uur in de gegeven van de doelstellingen en de morgen zal de loco-burgèmeester een organisatievorm alsmede de beste- officiële raadszitting presideren, waar-1 ding van de inkomsten van het bij ook het cadeau van de ingezete-1 „Landbouwschap", nen aan de jubilaresse zal worden I Er valt hieromtrent nog vaak een De Amsterdamse rechtbank heeft een 56-jarige notaris uit Overveen, die kantoor heeft gehouden in de Deurloostraat te Amsterdam, wegens verduistering en valsheid in geschrif te, meermalen gepleegd, veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek. Voorts heeft de rechtbank de ver dachte het recht ontzegd ambten te bekleden voor de tijd van 1* jaar. Tegen de notaris was 14 dagen ge leden op dezelfde gronden 8 jaar ge vangenisstraf met aftrek en ontzet ting uit het recht ambten te bekle den geëist. De verdachte was ten laste gelegd, dat hij in de periode van 19471957 ten nadele van Joodse nalatenschap pen een bedrag van f 388.000 had ver duisterd. ZES MAANDEN WEGENS WREDE ANALYSE VAN EEN HOND De Alkmaarse rechtbank heeft vanmorgen een 30-jarige analist uit Beemster, tegen wie de officier van justitie jhr. mr. A. J. Reigersman 14 dagen geleden 4 maanden gevange nisstraf had geëist, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 maanden. H. die te Leiden werkzaam was, had op 15 juli een hond die van Pur- merend naar Beemster met hem mee gelopen was, na het dier met chloro form verdoofd te hebben, met een mes opengesneden. Daarna had hij een stukje van de lever afgesneden. Volgens H. was de hond reeds tijdens de narcose gestorven; hij zou het dier eerst een half uur daarna hebben ge opereerd. Toen men later het cadaver in een sloot vond kreeg men direct verdenking tegen H. van wie men ver moedde dat hij al eerder op soortge lijke wijze katten had geanaliseerd. aangeboden. STRAALJAGER NEERGESTORT. De luchtmachtvoorlichtingsdienst deelde mede: Gistermiddag te om streeks 16.10 uur is een fotoverken ningsvliegtuig van het type RF 84-F „Thunderflash" van de vliegbasis Deelen nabij Schijndel verongelukt. De vlieger kwam hierbij om het le ven. Hij had tevoren enige oefenlan dingen op het vliegveld Eindhoven uitgevoerd. Bij terugkeer naar zijn thuisbasis is het toestel door nog on bekende oorzaak in open bouwland neergestort. De piloot, een reserve tweede-luitenant uit Den Haag, kwam hierbij om het leven. LOODSBOOT BRACHT ZEILJACHT BINNEN. De loodsboot „Betelgeuze" van Hoek van Holland heeft gistermid dag om kwart over vijf een zeiljacht, dat op de Noordzee in moeilijkheden verkeerde, de Nieuwe Waterweg op gesleept en naar de Berghaven ge bracht. Het vaartuig, van Poolse ori gine, had negen personen allen jon- gemensen aan boord. Het was gis terochtend van de Berghaven uitge varen, eenmaal op zee werden vuur pijlen afgeschoten. Behalve de loods boot voer ook de reddingboot Jan Leis uit. Deze hoefde echter geen dienst te doen. CIRCUSLEEUWIN VERSTOOT JONGEN. De leeuwin Cita van het „Circo- Espanol", dat op het ogenblik te Steen wijk staat, heeft gisteravond het leven geschonken aan twee wel pen. Zij wil echter niets van haar kleintjes weten, zodat er nu gezocht wordt naar een grote wijfjeshond, die de welpen kan zogen. Wie er een be schikbaar wil stellen kan dat meede len aan de politie in Steenwijk. (Tel. 05210 2244). „De enig positieve en bevredigen de oplossing in deze aangelegenheid is, dat de Kamercommissie een on derzoek instelt naar al datgene, dat zich hier heeft gespeeld. Dan eerst zal er bevrediging van rechtsgevoel ontstaan". Met dze woorden heeft de minister president van de republiek der Zuid- molukken, ir. J. Manusama, maan dagmiddag te 's-Gravenhage een pers conferentie besloten, waarin hij een beroep heeft gedaan op de openbare mening inzake de „onverklaarbare, onverwachte" terugzending van de 37 uit Indonesië afkomstige verstekelin gen. De Haarlemse bloemenkeuring De schaarste aan bolbloemen wordtnog steeds groter. In minder dan geen tijd was men gisteren in de keuringszaal van het Krelagehuis te Haarlem uitgekeken. Ant. Nuijens, Limmen, exposeerde zijn apart-rose pompondahlia Sweet Harmony in een gedistingeerd arrangement ongerechtvaardigde miskenning constateren, hetgeen wellicht haar oorzaak vindt in onwetendheid. On bekend maakt onbemind en daarom is de liefde tot het landbouwschap niet erg groot, constateerde spr. Het enige wat men ervan in de afdelin gen. dus bij de leden merkt zijn de heffingen die men moet betalen en waarvan men de besteding niet kent. Het landbouwschap is bij de wet ingesteld in het kader van het stre ven naar de Publiek Rechtelijke Be drijfsorganisatie en iedere agrariër, groot of klein, georganiseerd of niet georganiseerd, wordt eronder gerang schikt. De georganiseerden hebben het voordeel dat zij een deel van de heffingen terugkrijgen, mits zij se dert 1956 lid zijn van een der erken de land- en tuinbouworgansaties als de C.B.T.B., de Holl. Mij van Land bouw of dé r.k. Land- en tuinbouw- bond. -Het landbouwschap heeft in vele opzichten, b.v. met betrekking tot het prijsbeleid van de regering, slechts een adviserende taak; de overheid behoudt het recht tot beslissen. Dit betekent echter niet, dat het land bouwschap geen belang zou hebben voor de boeren- en tuindersstand. Teneinde zijn gehoor een duidelijk beeld te geven van de besteding van de gelden uit hoofde van de heffin gen ontvangen en van de doelmatig heid ervan besprak de heer Bles de begroting 1959 die ruim zes miljoen aan inkomsten aangeeft. Hiervan wordt bijna 248.000,— gebruikt voor de hoofdafdelingen, afdelingen en de landelijke commissies. De uit voerende werkzaamheden in de ge westen vragen 454.400,perso- ïn een Geer-1 Tings, Heemstede, toonde zijn fraaie semi-cactus Gladys in beste kwaliteit en mooie opstelling. Het witte cen trum van deze dahlia wordt, nu het seizoen al zo ver is gevorderd veel groter. Daarnaast stond van H. van Wat lezers schrijven Zoeterwoude, 12 okt. '58. „NOODTOESTAND IN DE ZUIDBUURT". Deze uitdrukking is niet overdre ven, want het ontbreken van een brug voor verbinding van de kerk met de meisjesschool en de Weipoort, is werkelijk een noodtoestand. Het gammele draaibruggetje dat nu als verbinding dient, en in het natte jaargetijde vaak zo glibberig is, dat het levensgevaarlijk is, mag immers nauwelijks de naam „brug" dragen. Toch moeten daar dagelijks hon derden kinderen overheen. Al twee keer (voor zover ik weet) is daar een kind in het water gevallen. Dit steeds met goede afloop. Doch als het nu eens een keer verkeerd afloopt, en er een kind verdrinkt? Dan krijgen we natuurlijk wel een brug. Want dan komt heel Zoeterwoude hiertegen in opstand. Moet het zover komen? Moet er werkelijk eerst iets ergs gebeuren, voordat de betreffende in stanties wakker geschud worden? Of wordt er mee gewacht tot het winter wordt, zodat vanwege de vorst het weer uitgesteld moet vvor den? Zaterdagavond j.l. kwam onderge tekende laat thuis. Even tevoren was een schipper langs gekomen, al de draaibruggen lagen n.l. „af". We hebben een heel eind terug moeten lopen en bij die schipper een stok moeten lenen, om de brug weer „over" te duwen. Als die schipper al weg geweest was, was ik verplicht geweest om over te zwemmen. Zomers geeft dat niet, maar nu lok te het water toch niet erg. Het is te hopen, het is zelfs nood zakelijk, dat er gauw een brug komt Het B-junioren team werd ook in de derde wedstrijd verslagen dit keer t-an het slachtoffer van het A-team van het Hazerswoudse Avanti. L. Mulder zorgde voor de twee Alphen- se tegenpunten. Dammen. De standen van groep 1 en groep 2 van de Alphense Dam Club zien er volgt uit: Groep I: L. Jesse 2, 2, 0, 0, 4; A. Brunt 3, 2, 0, 1, 4; Jac v. Oeveren 3, 1, 2, 0, 4; F. Blom 4, 2, 0, 2, 4; G. v. Wageningen 4, 0, 4, 0, 4; R. Verkade 2, 1, 1, 0, 3; A. Rijnberg 1, 1, 0, 0, 0„ 2; N. Brunt 2, 1, 0. 1, 2; J. Gelder blom 3, 1, 0, 2, 2; G. Versteeg 3, 0, 2, 1, 2; S. Koopman 4, 0, 2, 2, 2; A. Rob- be 1, 0, 1, 0, 1; J. Beider 1, 0, 1, 0, 1; M. J. Blok 1, 0, 1,0, 1; M. L. v. Tol 2, 0, 1, 1, 1. Groep II: H. den Uyl 4, 4, 0, 0, 8 A. Jesse 3, 3, 0, 0, 6; H. Brunt 4, 3, 0, 1, 6; G. v. Brkel 4, 2, 1, 1. 5; W. v. Berkel 4, 2, 1, 1, 5; W. Geldof 0, 1, 4; H. Binnenkamp 3, 2, 0, 1, 4; J. Aslander 4, 1, 1, 2, 3; K. Koster 3, 1, 0, 2, 2; N. Buizers 4, 1, 0. 3, 2; A. v. d. Poel 3, 0, 1, 2, 1; K. v. d. Stouwe 3, 0, 1, 2, 1,; D. v. Oeveren 4, 0, 1, 3, 1; J. Koeelwijn 0, 0, 0, 0, 0; A. Wols wijk idem; Jac. de Leeuw 1. 0, 0, 1, De uitslagen van de onderlinge bordenwedstrijden zijn, groep 1 M. J. BlokJ. Gelderblom 02; A. Rijn burg—M. L. v. Tol 1—1; M. L. v. Tol A. Brunt 11. Groep II: A. v. d. PoelN. Buizert 11; D. v. OeverenJ. Aslander 20 Geboren: Klaas z. v. K. Ver boom en P. Schreuders. Jan Dirk z. v. J. D. Bouthoorn en J. Rijlaarsdam. Marius z. v. P. van Vliet en C. vèn der Wel. Marja, d. v. G. M. van Om meren en M. J. Snel. Lena d. v. H. Schonewille en L. Ruardy. Ingrid Ma neels- en kantoorkosten ruim 2 mil joen; kosten van diensten door der den t.w. proviniciale voedselcommis- sarisen en pl. bureauhouders ruim 500.000,terwijl er voorts o.m. ruim 2 miljoen gulden wordt besteed aan subsidies van wetenschappelijk onderzoek, tuinbouwkundig, pluim vee-praktijkonderzoek, voor het Cen traal Orgaan voor de economische betrekkingen met het buitenland, de stichting technisch landbouwjonge- renwerk, de vereniging voor land aanwinning, peulvruchten-studie combinatie, mechanisatiecentrum e.d. Het grootste deel, t.w. 1.300.000. wordt besteed ter subsidiëring van het landbouw-economisch instituut (LEI) waarvan het nut en de doel- stelling geen veehouder meer onbe-rïa "cË~v. J. van der End en E. M. Kap. Hoogenbosch naar Bodegra ven Ook aan de spanning, wie de opvolger zou worden van kap. Voor- twist is nu een eind gekomen Mgr. Jansen van Rotterdam benoemde in de Bodegraafse parochie de weleer waarde heer P. A. M. Hoogenbosch uit Oegstgeest. Deze geestelijke werd op 14 nov. 1920 te Den Helder gebo ren. In 1950 werd hij door Mgr. Hui- bers tot priester gewijd. Achtereen volgens was hij kapelaan te Wad- 'dinxveen, Wateringen en Oegstgeest, waar hij nu drie jaar werkzaam is geweest. In al deze parochies had hij de zorg voor het jeugdwerk, bijzon der de sportbeweging. Vrijdag a.s. zal kap. Hoogenbosch in Bodegraven arriveren. langeraar Komt er een gymnastiekvereniging? Morgenavond, na de Misweek- oefening, is er een bijeenkomst in het parochiehuis voor liefhebbers van gymnastiek. By voldoende belang stelling wil men komen tot de op richting van een vereniging. Een ieder, die voor deze sport voelt, wordt op deze bijeenkomst ver wacht. leiderdorp kend zal zijn. Voorts worden belang rijke bedragen besteed ter bevorde ring van de mechanisatie in de land bouw bestrijding van aardappelmoe- heid en voor onderzoek naar voort- plantingsstoornissen bij paarden. Het lidmaatschap van de Sociaal-Econo- mische-Raad (SER) kost 110.000,—. Blijkens mededeling van de voor zitter .wordt getracht een nieuwe cur sus in bedrijfseconomische boekhou ding in het leven te roepen, alsmede Klerks. Marinus z. v. M. Blonk en N. Wijfje. Karin Ilona d. v. E. Schave- rus en R. F. Meliëzer. Margot Jeanet- te d. v. W. Ros en A. Dekker. Jacobus Jan Rutger, z. v. J. Kalkman en E. v. d. Hoofdakker. Ondertrouwd: Dirk Smith 26 jaar en Maartje Koetsier 19 jaar. Lein op 't Hof 39 jaar en Jansje van Rijn 39 jaar. Hendrik van Leeuwen 24 j. en Willy Viefbergen 22 j. Jacobus van Noort 54 jaar en Grietje v. Oosterom enkele praatavonden te organiseren 151 j. o.a. over varkensvoeding, de functie Gehuwd: Gijsbertus H. van Dijk 31 van de boerenleenbanken, voorts een Ij. en Anna M. Hogenes 27 j. Adriaan cursus in machinaal melken, e.e.a. inp. J. Doornik 24 j. en Selma I. Ver- Hensbergen, Hillegom, weer een vaas j opdat aan deze onhoudbare toestand Catananche coerulea major en M. C. van Staaveren, Aalsmeer, was hekke- sluiter met een vaas freesia's. Het be trof hier de bekende gele Souvenir, die in prima conditie voor het voet licht werd gebracht. en het gevaar waarin al die kinderen dagelijks verkeren, spoedig een einde komt. J. C. JANSEN, Zuidbuurtseweg 18, Zoeterwoude. samenwerking met de L.T.J. De heer P. v. Vliet, lid van het kring- en hoofdbestuur van de L.T.B deelde mee, dat bij de kring in voor bereiding is het houden van een stu diedag, speciaal niet betrekking tot de Europoort. Men zal zich kunnen bezinnen op de eventuele gevolgen hiervan voor de gezinnen en de toe komstige problemen welke de Euro poort opwerpt. Naar de maandag a.s. te Leiden te houden kringvergadering van de LTB zijn afgevaardigd de heren P. v. Vliet, L. Vergeer en H. S. Kroft; naar de vergadering vakgroep vee houders op 14 nov. a.s. te Haarlem de heren P. v. Vliet, C. Verkleij en Joh. Straathof en naar de bonds raadsvergadering op 14 jan. eveneens te Haarlem de heren Jac. P. Boere en P. v. Vliet. Voor de kringvergade ring dient de Alphense afdeling in: (A) het instellen van een derde dag voor de jaarlijkse btdevaart naar Heiloo en (B) het bevorderen van grotere bevoegdheid van de plaatse lijke besturen van de boerenleenban ken. Besloten is de jaarlijkse „Oogst- dankdag" te Alphen op 19 november te houden met een H. Mis om 9.30 uur en een gezellige avond om 8 uur n.m. in hotel „Toor". De leden werden opgewekt om de kaasdag en jonge veekeuring, donder dag a.s. in en bij hotel „Centraal", aanvangende om 9.30 uur, te bezoe ken. M.A.C. „Rijnland". Hieronder de competitiestand van de Alphense Mo tor- en Autoclub „Rijnland". De com petitie-rit van a.s. zaterdag, waar voor de inschrijving vanaf 1.45 uur in hotel „Toor" openstaat, zal de eind beslissing brengen. A-klasse, auto's: 1. Y. v. Wermes- kerken 26; 2. J. Bos 21; 3. C. v. Leeu wen 20; 4. H. Kok, 20; 5. J. Besemer 18. A-kl. motoren: 1. P. Koetsier 34; 2. J. Reijneveld 32; 3. J. Groenendijk 29; 4. B. Minderman 20; 5. K. Tensen, 20. B-kl. auto's: 1. Jac. v. Vliet 34; J. Bervoets 28; 3. A. Bink 24; 4. G. Vos 20; 5. H. Verschuur 14. B-kl. motoren: 1. C. Breeveld 38; 2. W. Zijlstra 36; 3. E. Loedeman 30; 4. P. de Ruiter 26; 5. C. H. Loedeman 15. A.T.T.C. Het eerste team van de Alphense tafeltennisclub boekte in zijn eerste wedstrijd een keurige overwinning op Wifra 3. P. v. d. La ken speelde als eerste tegen de sterk ste man van Wifra D. Worries.. Met 219, 2116 zorgde P. v. d. Laken voor het eerste Alphense winstpunt. Sj. v. d. Neut won vrij gemakkelijk van Veldhoven, die vrij matig speel de. J. Henry stelde in zijn partij te gen Lieburg teleur; Lieburg won deze vrij tamme partij. Voor P. v. d. La ken was Veldhoven maar een peule schilletje en de stand werd 31. J. Henry verloor van D. Worries. Met een achterstand van 1619 in de tweede game wist Sj. v. d. Neut toch zijn partij tegen de lastig spelende Veldhoven te winnen. In de partij tegen Veldhoven kwam J. Henry pas op dreef met zijn verrassende uitval len bracht hij de stand op 52. P. v. d. Laken klopte Lieburg in 2 ga mes. Sj. v. d. Neut verloor na een mooie partij tegen de sterkste man van Wifra, D. Worries. Het Alphense Voorkomen is beter dan genezen. In het kader van de landelijke ac tie tegen de kinderverlamming is aan de ouders of verzorgers van de kin deren die geboren zijn in de jaren 1950 en 1951 een oproep gezonden voor het ontvangen van de eerste in enting tegen kinderverlamming. Zo als bekend bestaat de behandeling uit het geven van 3 inspuitingen en wel met een tussenpoze van één maand tussen de eerste en tweede en 'n tussenpoos van ten minste 6 maan den tussen de tweede en derde in spuiting. Er wordt een dringend beroep ge daan op de medewerking van de ouders of verzorgers om aan deze oproep gehoor te geven in het be lang van de gezondheid van hun kin deren. Daar de kinderen van de beide jaar klassen leerplichtig zijn zullen de kin deren in klasseverband opgeroepen worden. Aan de ouders of verzorgers wordt daarom verzocht de kinderen naar school mede te geven: 1. De oproepingskaart en zo deze is uitgereikt de rose of blau we inentingskaart. 2. De bijdrage der ouders of ver zorgers (fl.per inspuiting) in ge past geld. Aan de ouders of verzorgers van de kinderen, geboren in de jaren 1952, 1953, 1954. 1956, 1957 wordt medege deeld, dat deze kinderen in het voor jaar 1959 in aanmerking zullen ko men voor de 3e injectie tegen kin derverlamming. Deze kinderen heb ben door het ondergaan van de 2 in spuitingen reeds een grote mate van ongevoeligheid voor deze ziekte ver kregen. Deze ongevoeligheid zal dooi de derde inspuiting weer worden verlengd. Geboren: Wilhelmina Stevina Hendrika d. van E. Kok en W. S. H. Roelofs. Paula dr. van E. Chaudron en P. van Nierop. Anthonie Johan nes z. van A. Katz en G. M. de Wolf. Evert z. van E. Hogervorst en J. Roelandse. Simone Maria d. van N. O verdijk en C. M. Ouwerkerk. Ondertrouwd: Gerrit Klinkenberg 29 j. te Leiden en IJda Catharina van den Hoogen 23 j. Getrouwd: Andreas Wesselius Klui vers 25 j. en Johanna van Teijlingen 25 j. Jan Petrus Anthonis Vink, 23 j. en Magthilda Adriana Hendrika van Amsterdam 18 j. Gerrit Jan Min neer 23 j. en Sophia Anna Jacoba v. Ispelen, te Oegstgeest. Overleden: Evert Arie van Hoek 3 j. zoon van Cornelis van Hoek en Wilhelmina Emma Wijbenga. zwammerdam Ondertrouwd: Boudewijn Fregeres te Apeldoorn en Geertruida Wage naar. hazerswouce Slippartij Zaterdagmiddag huur de een zekere G. de G. een perso nenauto van de garagehouder Van Veen aan de Rijndijk en kwam er mede naar het dorp rijden. Daar stapte J. v. R. en nog twee dames in de auto. Toen begaf zich het viertal met de auto naar Gouda. Na aldaar verschillende café's te hebben be zocht gingen zij weer op huis aan. Met een flinke snelheid kwamen zy des avonds uit de richting Boskoop de Voorweg alhier af. Bij de Brug die de Dorpsstraat en Voorweg ver bindt, ligt de weg schuin en daar de weg nat was, slipte de auto en kwam haast aan de rechterzijde tegen de voorgevel van de woning van de ijzerhandel de Boer aan. De bestuur der draaide plotseling het stuur naar links met het gevolg, dat de auto met een flinke snelheid tegen een aan die weg voor een boerderij staande ijzeren hek terecht kwam. De auto werd van voren totaal ver nield, als ook het hek. De auto is later door een kraanwagen van dc firma Boot te Alphen aan den Rijn naar de garage van de eigenaar ge sleept. haarlfmw«?<ïmeer Geboren: Robertus Petrus, zn v. C. S. J. v. d. Aar en E. M. Hoogenstein Daniël Gerard, zn v. G. A. Tiemens en J. C. Boot. Johanna Maria, dr v. H. Rabbers en W. C. Dingenouts. In ge, dr v. B. Buis en S. de Jager. Her- manus Adrianus Antonius, zn v. F. J. Langeveld en C. C. Dam. Nicolaas Petrus Maria, zn v. N. A. Vester en W. J. van der Burg. Aldert Nicolaas zn v. J. E. Moolhuijsen en T. M. van der Zwaard. Antonius Marinus, zn v. J. N. van Hal en G. C. J. M. Blom. Cornelis Karei, zn v. A. Bos en C. W. Bos. Clazina Hendrika, dr v. F. van kap. Voortwist deze jeugdorganisa- i Duuren en L. W. van der Bijl. C^~ne- tie, terwijl een krachtig: Lang zal hij j lis, zn v. C. van Kleef en J. v. Red leven, hem nagalmde. 1 woude. hoef 18 jaar. Adriaan C. W. Jonge- neelen 33 j. en Emerentiana A. M. Zwartjes 26 j. Hermanus van Bem- mel 23 j. en Margaretha M. Bo gaard 27 jaar. Overleden: Anne M. C. Ancher 69 j. echtgenote van B. J. Roelofs. Cor nelis G. Hoogduijn 82 jaar. bodegraven Kath. Bouwvakarbeiders 40 jaar Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan organiseerden de verenigde Kath. bouwvakarbeiders een feest avond in hotel Van Rossum, waar alle leden met hun dames aanwezig waren. Voorzitter P. Rietveld sprak het welkomstwoord en memoreerde in grote lijnen de voornaamste ge beurtenissen sinds de oprichting Mo menteel staan 57 leden ingeschreven. De heer Rietveld drukte zijn spijt uit dat bondsvoorzitter v. Werkhoven en districtsbestuurder v. d. Meg niet aanwezig waren. Waarschijnlijk was er een misverstand in het spel. Dit viel te meer te betreuren, omdat een viertal leden, die 25 jaar lid van de afdeling waren, op bijzondere wijze zouden gehuldigd worden. Dat be trof de heren P. Rietveld, G. Zinko, H. v. d. Maat en B. van Rijn. De hoofdmoot van de avond was het optreden van het duo v. Steen voorden uit Noordwijk, dat met lied en schets de aanwezigen aangenaam wist bezig te houden. Een gezellig dansje sloot deze intieme feestavond. Afscheid Kap. Voortwist bij LTJ en LTM De jonge agrariërs vor men een organisatie die kap. Voor twist als hun g. adviseur na aan het hart ligt. In een gecombineerde ver gadering van LTM en LTJ hebben zij reeds in eigen kring afscheid ge nomen van kap. Voortwist Onder grote belangstelling sprak voorzitter W. Bakker het openingswoord en begroette in het bijzonder de tech nisch adviseur, de heer C. v. Schaik (de g. a. zou later verschijnen). Het voorstel een collecte te houden om de scheidende kapelaan een cadeau aan te bieden werd met algemene stemmen aanvaard. In afwachting van de komst van de kapelaan hield de heer v. Schaik een praatje over diverse kerkelijke aangelegenheden i.v.m. het overlijden van Z.H. Paus Pius XII. Toen kap. Voortwist was gearri veerd sprak de voorzitter een woord van waardering voor al het werk dat deze g. adviseur juist voor de jonge boeren gedaan heeft. Ook de voorzitster van de LTM sprak een woord van waardering. Immers, het is kap. Voortwist geweest die de mo gelijkheid opende de LTM op te richten. Mej. Bakker overhandigde hem een bedrag van 130.De heer v. Schaik dankte namens de Kath. Landbouwschool, waar kap. Voortwist les gaf. Tenslotte was het de kapelaan zelf die een woord van dank sprak voor de welwillendheid die hij steeds bij de jonge agrariërs had ontmoet. Hij spoorde allen aan tot vasthouden aan het stoere Katholieke geloof door regelmatig gebed. Daarna gaf hij zijn priesterlijke zegen. Na allen de hand te hebben gedrukt verliet

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9