DUINSTREEK In het Prentenkabinet te Leiden Portretten uii Gouden Eeuw De „Natuurvriend" en 't Zee-aquarium ï$Wkï Ctujfe! DINSDAG 14 OKTOBER 19p8 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Een prent bekijkt men anders dan een schilderij. Dat kunt u deze en komende weken leren in het Rijks prentenkabinet aan de Kloksteeg waar een tentoonstelling wordt ge houden van kostbare portretten uit de Gouden Eeuw. Het is een kans, die u overigens niets kost want de toegang tot dit intieme Leidse museum is gratis. Het bekijken en genieten van pren ten vereist een andere instelling, dan het genieten van een schilderij, dat door de kleuren eerder aanspreekt. De prent is opgebouwd uit zwart en wit. Het legt de maker een beper king op; maar dit behoeft nog geen vermindering van het uitdrukkings vermogen te zijn. Ook dat zal u uit deze tentoonstelling blijken. In de Gouden Eeuw de 17e dus de eeuw waarin een hoogtepunt werd bereikt in de portretschilder kunst, neemt ook de portretprent kunst een grote plaats in. Ze heeft 'n duidelijke invloed ondergaan van verschillende kanten, zowel buiten als binnen de landsgrenzen. In de tentoonstelling onderscheidt men bijv. het manierisme, dat Haarlem als bakermat vond. Een groep kun stenaars formeerde zich in deze stad van betekenis tot de academie, die sterk onder de invloed stond van Italië, waar zich in een voorafgaan de eeuw reeds het manierisme ont wikkeld had. De invloed is te zien bij prentkunstenaars vertegen woordigd op deze tentoonstelling als De Gheyn, J. Matham, J. P. Saenredam, Muller, Frisius en de De Passe's. De Italiaanse invloed komt tot uiting in het streven naar diepte werking en het gebruik van putti, guirlandes enz. in de omlijsting. Het formaat van het portret zelf is meestal klein, de technische uitvoe ring berust voornamelijk op lange evenwijdige lijnen. Het contrast tus sen zwart en zwart-wit spreekt sterk. Naturel. De nationale stijl wordt geken merkt door een eenvoudige en stren ge opzet. Deze vinden wij vooral bij de graveur Delff (1580—1638) die veel naar de schilder Mierevelt werkte. De invloed van de Zuidelijke Ne derlanden kwam via de schilder Van Dijck naar het noorden. De ge portretteerde wordt met zwier en allure weergegeven, zoals bij Sout- man, Van Panderen, Vorsterman en Suyderhof. Daarnaast herkent men nog de stijl ..Frans Hals" bij de gra veurs, die bij deze Haarlemse schil der een rijke bron van inspiratie vonden. De invloed van Rembrandt's licht-donker, die zich zeer tot het werken in zwart-wit voelde aange trokken, ontdekte men bij Lievens en Suyderhof. Frans. In de derde kwart van de Gouden Eeuw ondervond het Nederlandse portret nog de invloed van de Fran se stijl, waar men eenzelfde eenvoud aantreft als in het nationale portret. Technische vondsten hebben inmid dels dr portretten een grotere ver fijning en genuanceerdheid ver leend. Voorbeelden hiervan treft men aan bij Th. Mathan, Van Dalen en Suyderhof, welke laatst dus vrijwel alle stromingen heeft gevolgd. De tentoonstelling is dagelijks van twee tot vijf uur geopend tot 15 november a.s. De heer C. Spoelstra, verbonden aan de Diergaarde Blijdorp, Rotter dam, gaf gisteravond voor de on danks de regen in ruime getale op gekomen leden van de Leidse Aqua riumvereniging ,,De Natuurvriend" een lezing met lichtbeelden over het onderwerp „Zeeaquarium". Voorzitter C. Borgthart heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer C. Spoelstra, die ondanks het slechte weer gister avond naar de Sleutelstad was geko men om dit zeer moeilijke facet van de aquariumliefhebberij met de le den te bespreken. Na de notulen en mededelingen werd uit de vergadering gekozen als afgevaardigde naar de algem jaarver gadering der N.B.A.T., die op 1 no vember te Utrecht wordt gehouden de heer Schipper. Hierna besprak de heer Spoelstra de zeer vele problemen, die overwon nen dienen te worden bij het inrich ten en het instandhouden van een zeeaquarium, welke moeite rijkelijk beloond wordt door de bizarre schoon heid van zo'n brokje zee in de kamer. Vooral legde spr. de nadruk op het feit, dat de hedendaagse Kennis om trent de zeeaquaristiek nog zeer ge ring is! In dit verband gaf hij de be langhebbende leden de raad om voor al niet te starten met een groot zee aquarium, daar het risico, dat de zaak door een of andere oorzaak misloopt, bij de huidige wetenschap niet denk beeldig is. Voorts behandelde de heer Spoelstra uitvoerig verschillende de tails van het zeeaquarium o.a. het soortelijk gewicht van het water, fil ter, bevolking en het biologisch even wicht. Na de pauze werd het gesprokene nog eens verduidelijkt met haar scherpe dia's. Al met al 'n sfeervolle, leerzame avond, waarop de Natuurvriend met voldoening kan terugzien. HILLEGOM Maandag jl. herdacht het echtpaar W. J. BuurmanJ. G. Scholte hun 60-jarig huwelijksfeest. Het echtpaar is nog zeer kras. De bruidegom werd te Leiderdorp geboren op 14 januari 1873 en de bruid komt uit Hillegom. Zij zag het levenslicht op 25 novem ber 1877. Op 13 oktober 1898 werd het huwelijk tussen hetechtpaar BuurmanScholte voor de burger lijke stand door burgemeester D. Wentholt gesloten en daarna in de gereformeerde kerk aan de Stations weg door ds K. van der Wal beves tigd. Er werden 9 kinderen geboren, waarvan er een op jeugdige leeftijd is overleden, 6 kinderen traden in 't huwelijk en met hen kwamen 12 kleinkinderen het diamanten echt paar hun gelukwensen aanbieden, waarvan de oudste juist in onder trouw is gegaan. Een der ongehuwde dochters staat moeder bij in het huis houden, ofschoon de bruid daar zelf nog de scepter voert. De bruidegom heeft iri het burger- lijk- en kerkelijk leven van zijn woonplaats gedurende vele jaren een vooraanstaande plaats ingeno men. Hij was o.m. gedurende 32 jaar lid van het burgerlijk armbestuur en daarvan ruim 25 jaar als voorzitter. 30 jaar was hij ouderling van de ge reformeerde kerk, oprichter van de Boaz-school en gedurende 50 jaar se cretaris van het bestuur van die school. Als blijk van waardering voor zijn maatschappelijk werk werd hij od 17 mei 1956 benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau en werd hem, bij zijn afscheid als voor zitter van het burgerlijk armbestuur op 28 mei 1957 bij schriftelijke oor konde daarvoor door het gemeente bestuur dank gebracht Gisteren, reeds in de vroege mor gen ontving het bruidspaar een ge lukstelegram uit Amerika, waar hun oudste zoon werkzaam is. Bij het maatschappelijk werk dat de heer Buurman verrichtte heeft hij ook in de loop der jaren een mooi bollen- bedrijf gesticht, waarin zijn zoons zijn werk voortzetten. Nadat hij in 1892 in dienst trad tij de firma J. Schilpzand en Zonen, begon hij in 1911 voor zichzelf en bij zijn vele andere reizen, waren 25 retourtjes HollandAmerika. Stilzitten is er nog niet bij. De heer Buurman helpt nog steeds bij de verpakking van bollen naar Amerika en als er aan het huis of hof iets te doen is, verzorgt hij dat zelf. Geen wonder dat er tijdens de re ceptie, die des namiddags van 4 tot 5.30 uur in huize „Weltevreden" werd gehouden, veel belangstelling was. Üit alle standen der bevolking kwam men het diamanten paar ge lukwensen en een schat van bloemen vertolkte de hoogachting en de dank baarheid jegens het bruidspaar. Als bijzondere gasten op de receptie merkten wij op de beide wethouders der gemeente, de heren W. F. van Dam en P. van de Boer, die met de gemeente-secretaris, de heer J. Th. M. Punt, het gemeentebestuur ver tegenwoordigden (de burgemeester jhr mr dr O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden zond bericht van verhin dering), de leden van het vroegere armbestuur en de directeur van So ciale Zaken, de heer A. C. Zaat, de dokters H. F. ten Hoopen en J. J. Versluys met hun dames, ds A. K. Krabbe, de heren Jac. van der Vinne en J. Lisenga, namens het bestuur van de Boaz-school, de heer P. de Vries, hoofd van de Burgerschool, de heren Huyssloot en Vermeer namens de Twentsche Bank n.v., de heer C. Smits, directeur van de N.V. De Ringvaart en talrijke vooraanstaan de personen uit het bloembollenbe- drijf en voorts andere relaties. Tegen niet-verlichte auto gereden Een 17-jarige wielrijder, wonende te Hillegom, reed vrijdagavond om 9 uur over de Margrietenlaan, in de richting van de Haarlemmerstraat aan de rechterkant van de weg toen uit de tegenovergestelde richting een personenauto naderde met de volle verlichting aan. De wielrijder werd hierdoor verblind en zag niet dat vóór hem een auto zonder verlichting stond geparkeerd. Hij reed daar par does tegen aan. Daarbij werd zijn rij wiel totaal vernield. Hijzelf kreeg al leen een klein blessuur bij het lin keroog. Zowel tegen de bestuurder van de auto die zijn lichten niet ge dimd had, als tegen de eigenaar van de niet verlichte wagen, maakte de politie proces-verbaal op. Geb.: Alexander, z. v. J. P. Juffer mans en A. M. Korbee. Ondertr.: F. L. v. d. Vlugt en H. T. Assendelft; C. J. v. Nieuwpoort en D. Visser. Getrouwd: P. A. Romijn en M. A. I. Jelierse C. J. v. Dongen en J. M. Uitendaal; M. S. P. Verdegaal en M. v. Beek. KATWIJK Vreemd bezoek De zoon van de kantoorhouder van het hulppostkan toor te Katwijk aan den Rijn ont moette des avonds omstreeks half elf bij zijn thuiskomst een onbeken de bezoeker, die hem vriendelijk groette. De jongeman vermoedde met een bezoeker van zijn ouders te doen te hebben en groette terug waarna de vreemdeling zich door de buitendeur verwijderde. De ouders bleken van geen bezoek af te weten en stelden een nader onderzoek in maar niets verdachts werd ontdekt wat de kantoorhouder echter niet weerhield de politie in kennis te stellen. Het onderzoek van de politie wees echter uit dat getracht was met een scherp voorwerp, vermoedelijk een beitel, een geldlade open te bre ken. Dat was niet gelukt. Er werd echter niets vermist. De politie die door de zoon kon worden ingelicht omtrent het signalement van de in dringer stelt een onderzoek in naar de identiteit van de indringer. KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeval Een jeugdige Katwijk- se jongen beging de onvoorzichtig heid zijn hoofd buiten de rijdende tram te steken. Hij liep een schedel- basisfractuur op. Opname in het Academisch ziekenhuis bleek nood zakelijk. Geslaagd Voor het examen Chemisch bedrijfsanalist slaagde te Delft voor de Koninkl. Nederl. Che mische Vereniging de heer Ad. Kra nenburg, alhier. Geboren: Maartje dr van D. Ver does en A. Vlieland; Maartje C. dr van Fr. Spierenburg en J. Haasnoot; Karin dr van J. G. Knol en M. A. de Jager; Gerard zn van G. de Ruyter en W. H. van Woersem; Cornelia dr van H. van Duyn en J. E. Wasse naar; Cornelia dr van A. Sneijders en G. Haasnoot; Cornelis zn van C. Klein en M. Ouwehand; Jannetje dr van C. Klein en M. Ouwehand; Adri zn van C. Guyt en A. Haasnoot; Huig zn van H. van Duyn en L. van Duyn Cornelia C. dr van J. van der Velden en A. Hekkema; Michaël zn van P. Varkevisser en C. A. van Velzen; Willy dr van J. van Beelen en C. van den Oever; Willem zn van D. van der Bent en G. van den Oever; Dirk J. zn van B. Zwaan en S. M. Schoneveld. Ondertrouwd: H. Ouwehand en D. J. Oudshoorn. Getrouwd: H. A. van der Does en J. P. de Mol; B. Beekhuis en I. J. Barnhoorn; L. Schaap en J. E. Berk- houdt; P. van Duyn en A. van Duyn. Overleden: J. M. Penninkhoff 66 jaar. KATWIJK AAN ZEE Villabouw Architect W. de Graaf te Rotterdam, heeft namens mej. A. v. d. Voort alhier en dr. E. Stoffels te Leiden, het bouwen van 2 bungalows aan de Boslaan gegund aan L. C. v. d. Marel's Bouwbedrijf, alhier. LISSE Het aanzien der gemeente wordt steeds meer geschaad door de kleine opstallen in de achtertuin van veel woningen. Deze getimmerten of ge bouwtjes, welke de bewoners gro tendeels van oud hout of betonele menten zijn samengesteld, geven op zichzelf en voor de omgeving een onooglijk aanzien. Aangezien hiertegen niet kon wor den opgetreden, achten b. en w. het gewenst om de bouwverordening der gemeente Lisse aan te vullen met een nieuw artikel, luidende: 1. Binnen de bebouwde kam is het verboden een gebouwtje of ge- timerte te hebben of op te richten. 2. Het in lid 1 gestelde verbod geldt niet, indien: a. voor het hebben en oprichten van een gebouwtje of getimmerte vergunning is verleend op grond van het bepaalde in artikel 21. b. Een gebouwtje of getimerte is geplatatst of wordt opgericht vol gens een model en constructie door burgemeester en wethouders vast te stellen. 3. Van het in lid 1 gestelde ver bod kan ontheffing worden ver leend door burgemeester en wethou ders indien het gebouwtje of getim merte noch op zichelf, noch in ver band met de omgeving, uit een oog punt van welstand aanstoot kan ge ven. Uit het gestelde in lid 1 blijkt, dat ons college het verbod wenst te be perken tot de bebouwde kom. Onder het begrip getimmerte worden medebedoeld. konijnenhok ken, kippenhokken, houten schuur tjes, etc. Garantie kabellegging in Rovers- broekpolder. De N.V. Electrici- teitsbedrijf HillegomLisseSassen- heim heeft besloten, de electrifikatie van de Roversbroekpolder metter daad ter hand te nemen. Intussen zijn reeds besprekingen begonnen met diverse instanties inzake ver gunningen e.d. en het is verder de bedoeling, dat bij gunstige afloop daarvan nader over redelijke bijdra gen in de kosten onderhandeld zal worden met verschillende bewoners van de Roversbroekpolder en omge ving, die rechtstreeks belang heb ben bij de elektrificatie. De laatste jaren hebben er serieu ze plannen bestaan tot afgraving van de dijken en het omleggen van we gen in de Roversbroekpolder. Deze plannen zijn op dit moment welis waar van de baan, maar het is ze ker niet uitgesloten, dat het plan te eniger tijd opnieuw aan de orde zal komen. De onzekerheid hierover heeft dan ook bij de H.L.S. de vraag doen ryzen, in hoeverre de kabels, welke bij de bedoelde elektrificatie gelegd zullen worden, ongehinderd kunnen blijven liggen. De voorzitter van het bestuur van de Roversbroekpolder heeft welis waar aan de H.L.S. medegedeeld, dat het bestuur wel bereid zal zijn voor verschillende trajecten, waar kabels gelegd zullen worden, de garantie te geven tot de blijvende en ongehin derde ligging daarvan, doch de Raad van Commissarissén van de H.L.S. is van oordeel, dat, deze toezegging niet voldoende houvast biedt. Daar om is door b. en w. de bereidheid geuit om aan de raad voor te stel len, de kosten van eventuele toe komstige verlegging van kabels met bijkomende werken, voor zover de blijvende en ongehinderde ligging waarvan door het betrokken pol derbestuur niet reeds gegarandeerd is, eventueel ten laste te doen ko men van de gemeente en de H.L.S. ieder voor 50 pet. en voor een geza menlijk totaal maximum bedrag van 30.000. Rijwieltoerisme Onze plaatsge noot Jac. Faas heeft in het afgelopen seizoen in totaal aan 44 rijwieltoch- ten deelgenomen. In totaal heeft hij 4.666 km. afgelegd, maar dit grote aantal km. was nog niet voldoende om als nummer één geplaatst te worden bij zijn vereniging ,.De Trek vogels" daar zijn concurrent nog 300 km méér wist af te leggen, zijn totaal kwam op 4.976 km. De heer Faas kwam evenwel in het bezit van een uitgeloofde beker, waarvoor hij minstens 4000 km moest afleggen, tevens ontving hij van zijn vereni ging een beker als tweede prijs. Nummer 3 kwam een eind ten ach ter en legde in totaal 3.446 km. af. Geboren: Leonardus C. M. zn van G. A. Walraven en M. Turen- hout. Ondertrouwd: J. Brondveld, Den Haag, en M. G. Rietkerk; A. Hogens, Haarlemmermeer, en A. C. v. Haaf- ten. Getrouwd: W. Stam, Dordrecht, en I. C. Snel; H. C. de Vogel en M. P. v. Graas; S. J. v. Haaster, Noordwij- kerhout. en A. M. Rutgrink. NOORD WIJK KAV-avond uitgesteld De KAV avond, die woensdag a.s. gehouden zou worden, is in verband met de plechtige requiemmis voor Paus Pius XII uitgesteld tot donderdag, 23 oktober. De uitnodigingen die verzonden werden, gelden nu voor die datum. NOOROWIJKERHOUT Geboren: Anna Maria Sietska dr van R. Wilbrink en H. M. van de Camp; Johannes Wilhelmus Nicolaas zn van J. G. van Gijlswijk en T. W, J. Huiskamp; Gerardus Gijsbertus Maria zn van J. A. Geerlings en P. A. W. Mense; Antonia Alida Petro- nella Maria dr van C. Pijpers en J. A. Geerlings; Gerardus Johannes Bernardus Maria zn van J. J. Meijer en C. J. Dijkhuizen; Anna Maria dr van P. J. van der Weijden en C. A. van den Burg. Getrouwd: H. B. de Groot en H. C. M. Meiland. Overleden: Antonius F. H. Korner 74 jr echtgen. van W. Spiering; Arie de Ridder 72 jr. SASSENHEIM Verbetering Warmonderweg De directeur van gemeentewerken te Sassenheigi heeft, namens B. en W. het verbeteren van de Warmonder weg gegund aan Visscher's Wegen bouw te Sassenheim voor 12.190. Geb.: Bernardus, z. v. B. Scharren- borg, (overleden) en M. A. Soeten- dal; Melita H. M., d. v. Chr. M. L. Homan en J. Samsom; Bernadette M. R., d. v. Th. H. Berbée en C. J. M. Wülfinghoff; Trinette S., d. v. W. D. Moolenaar en S. Keijzcr; Monica, d. v. A. P. A. v. d. Neut en G. Karten. Ondertr.: J. de Berg, 25 jr. en M. L. Vonk 17 jr.; L. Ciggaar, 30 jr. en A. Komen, 23 jr. Getr.: W. F. de Koster. 24 jr. en G. C. Schoo, 22 jr.; A. Hillebrandt, 24 jr. en J. Moolenaar, 26 jr. Overl.: H. Boot, (wed. Wester beek), 81 jaar. VOORSCHOTEN Geboren: Marc Adalbert Frank zn v. J. R. Eysink Smeets en H.H. A. M. Muskens. Jurjen, zn v. J. v. d. Meer en A. de Wit. Godefridus Adrlanus Maria zn v. H. J. Lardenoye en M. Arpot. Evert, zn v. J. M. Veldhuis en E. W. Hagen. Geboren te Leiden: Clemens Maria zn v. N. C. v. Valderen en J. Ver schoor. Geboren te 's-Gravenhage: Joris Martijn, zn v. J. B. A. Kessler en N. E. Ferwerda. Hannie Yolanda, dr v. R. Stufkens en A. Schuilenburg. Margaretha Adèle Christina, dr v. E. van Bork en M. v. Dijk. Ondertrouwd: H. J. P. Lindeman en C. W. v. Meijgaarden. J. Th. J. Vogelaar en Th. G. Meijgaarden. Getrouwd: W. B. Valk en G. Jon- geneel. Overleden te Leiden: Chr. Brilman echtg. v. M. Floor, 64 jr. VOORHOUT Raadsagenda Donderdag 16 okt. a.s. 's avonds 8 uur, komt de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen. Vele voorstellen komen ter tafel, waaronder o.a. een voorstel om een perceel grond, gelegen naast perceel Boekhorstlaan 7 te verkopen aan J. van Velzen eveneens een voorstel om aan diverse personen in het Kievitspark een strook grond te verkopen en om in de Reigerslaan een strook grond aan te kopen. De leden van de verschillende raadscommissies moeten worden benoemd. De 13e wijziging van de „salarisverordening voor ambtena ren der gemeente Voorhout 1954", vraagt om goedkeuring. Toestem ming wordt gevraagd voor enige premies te verlenen ingevolge de premie-regeling woningverbetering. Een gewijzigde gemeenschappe lijke regeling inzake de schoolart- sendienst moet vastgesteld worden. Voorgesteld wordt om een perceel teelland groot plm. 2 ha. van Th. Hoogstraten te Voorhout aan te ko pen, terwijl van J. van Gerven de voortuin van perceel Herenstraat 136 om niet zal worden overgeno men. Verbetering Rijnsburgerweg De directeur van gemeentewerken heeft namens B. en W. het bestraten van en het maken van damwerken aan I de Rijnsburgerweg gegund aan Vis- schers Wegenbouw te Sassenheim. WARMOND Geb.: Roland H. J., z. v. J. J. v. Sonderen en A. H. E. Ebben; Maria J., d. v. P. W. v. Rijn en C. M. v. d. Poel; Alida W.F d. v. H. F. Bontje en A. E. Zwaan; Jacqueline A. M., d. v. J. P. Th. Vink en A. C. de Vroo- en. Getr.: Lucas J. Serlie, 23 jr. en J. v. d. Sleet, 27 jr.; H. M. de Bruin, 24 jr. en W. J. Kool, 25 jr. WASSENAAR Geb.: Maria B. J., d. v. C. G. Laar man en E. C. Oliehoek; Adrianus N., z. v. N. Kagenaar en B. de Wit. Ondertr.: W. H. Kam, Rotterdam en C. A. v. Leyden; T. A. Meijer en J. G. I. M. M. Dispa; J. J. Tacx en S. K. Grieb; G. v. d. Wel en E. J. Iterson; W. J. H. v. d. Donk, Den Haag en D. A. A. Laane; H. J. v. Veen en J. C. Knijnenburg; J. Colijn, Rotterdam en H. J. M. Rochat. Getr.: A. J. A. v. d. Krogt en C. E. M. van den Barselaar; H. Homan en R. F. E. Laatsch; D. G. F. R. Koster mans en J. C. Lanzing; A. J. C. v. d. Noordaa en S. B. M. D. van den Bus- sche Overl.: Weronika Schefczik, 76 jr., geh. gew. met A. N. Antink; A. H. M. v. Schaik, 35 jr.; C. Benschop, 84 jr., Den Haag-Ld.; B. L. v. d. Aa, 73 jr., Marktberichten LEIDEN, 14 okt. Vette varkens. Aanvoer 148 .tuks, notering licht 187—191; slagersvarkens 192 195; zeugen 164—172. Handel vlot. BODEGRAVEN, 14 okt. Kaas. Aangevoerd 118 partijen. Notering le srt 2.10—2.18; 2e srt 2.00—2.09. Extra 2.19—2.50. Handel kalm. ROTTERDAM, 14 okt. Vee. Aan voer 3304. Weektotaal 5008 stuks vee. 375 vette koeien, 1398 gebruiks- veen, 160 vette kalveren, 448 gras kalveren, 353 nuchtere kalveren, 46 varkens, 70 biggen, 108 paarden, 14 veulens, 297 schapen en lammeren, 35 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 3.003.30, 2e kw. 2.75--2.95, 3e kw. 2.55—2.65; vet te kalveren 2.90—3.20; 2e kw. 2.55 —2.85, 2.002.55; graskalveren 425—375280; nuchtere kalveren 756050; biggen 554440; slachtpaarden 2.102.001.80; schapen 8565—55; lammeren 85 —65—55; melk- en kalf koeien 1150 960850; varekoeien 800750 600; vaarzen 850—800—600; pinken 600—500—400. Handel: vette koeien aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen vooral niet hoger dan gisteren; vette kalve ren aanvoer even kleiner, handel vlot, prijshoudend, graskalveren, aanvoer iets minder, handel lui, voor al niet hoger in prijs nuchtere kalve ren aanvoer iets korter handel stug, onveranderde prijzen; biggen aan voer even minder, handel kalm, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel kalm, niet geheel prijshoudend; scha pen en lammeren aanvoer matig, handel redelijk, constante prijzen; melk- en kalfkoeien aanvoer even meer, handel stil, prijshoudend; vare koeien aanvoer gewoon, handel sle pend, prijzen als vorige week; vaar zen en pinken aanvoer als vorige week, handel flauw, ongewijzigde prijzen. R'VEEN, 13 Okt. Bloemen. Tros- chrysanthen: Shirley 3069, Chats- worht 32- -51; Normandië 3850; New Princes 5879; Chartity 3149; Berijl 4572; Clazina Mary 3658; Sue. 4047; Delightsfull 3856; Hor- wood 3562; Mary 3344; Oldland Seepter 4257; Marianne 2936: Crimson Champion 4063; Salaman der 40--43 per bos. Idem geplozen: Medaillon 13—18; Vera Lyn 13—17; D.lscap 1314; Am. Aanwinst 1518; Millersdale 8—14; Horwood 78; Ja cob Maris 1416; Daydream 815; Southdown Pink 1420 White Hope 1318; Alfretton 10—14; Perfection 1214; White Joy 1319; Migoli 10 14; Evelyn Bush 1624; New Prin ces 1215; Bill Speat 11—17; Priscil Ward 1618; Rose Adair 15—17; Carnaval 1114; Chapion 1318; Rayonanten 1724; Am. Anjers 10— 18; Nerine Crispa 1617 per stuk. Groenten. Tomaten A 65.00 78.00; idem B 57.0070.00; idem C 53.00—62.00; idem CC 20.00—31.00; idem afw. 20.00-49.00; Andijvie 7.00 8.00; Kropsla 3.508.50: Bloemkool 10.0022.00; Dubb. stambonen 28.00 46.00 Pronkbonen 15.00—25.00; Kassnijbonen 136.00139.00; id. stek 46.00 per 100 kg. TER AAR, 13 okt. Groente To maten A export 0.710.91; idem B 0 630.76; idem C 0.550.80; toma ten A 0.20—0.57; idem B 0.20—0.56; idem C 0.200.49; idem CC 0.20 0.22; idem bonken 0.200.42; kas snijbonen 1.141.42; idem stek 0.43 0.62; stokprinsessebonen 0.570.67; stamprinsessebonen 0.500.94; idem B 0.280.30; spekbonen 0.210.22; witte pronkers 0.20--0.36; andijvie 0.07—0.11; witlof 0.86—0.88; idem 2 0.52; idem stek 0.10, waspeen 0.10; rode kool 0.080.13; sav.kool 0.10 0.11; groene kool 0.100.15; poste lein 0.040.16; kroten 0.10; prei 0.18; uien 0.10, alles per kg; sla 0.040.10; bloemkool A 0.260.50; idem B 0.16 G.25; idem C 0.100.13; komkom mers 0.190.36, alles per stuk; bos- peen 0.120.19; rammenas 0.04, per bos; stoofsla 0.300.80 per kist. Pe ren: Bonne Louise d'Avranches 0.24 0.28; Conferance 3.18: idem klein 0.13; St. Remy 0.11; Wijnperen 0.06; IJsbouten 0.10; Brederode 0.18; Jo- denpeer 0.06. Appelen: Goudreinet- ten 0.15; Zoete Campegner 0.12; Gul delingen 0.100.13; Present van En geland 0.16; Jasappel 0.13; Groninger Kroon .0.06; Bellefleur 0.12 alles per kg VINKEVEEN, 13 okt., Groente Andijvie 78; groene kool 1213; kassnijbonen 135141; idem II 80; kasstambonen 144; pronkbonen 28 47; stambonen II 4065; spinazie 54; tomaten 4462; waspeen 1417; wit lof, afwijkend 6467 alles per kg. knolselderij 1415; sla B 58 per stuk; bospeen 1422; peterselie 9; selderij 2—5 per bos UW KANS? Uw kans voor een ge zellige winter, door goed dansonderwijs te volgen bU E.C. is deze week voor het laatst. Onze klubs zijn onder verdeeld in Beginners, Gevorderden, Verge vorderden, Amateurtest en Wedstrijdtraining. In eigen milieu vindt ook u de juiste klub. U is van harte welkom! Ouders, op de les van uw zoon of dochter is U altijd van harte wel kom. Hier Is Nog Plaats lieqinnerh zondag D. at H HBS klubs dames HBS gev. heren Studenten D. en H. Stud. gev. heren Middenstand Heren Mld. Gev. Heren Ideaal D. en H. Ideaal Gev D. en H. Afdeling Ballet Aanvang zaterdag Zondag Gez. Dansen Voorhout Nootdorp Nieuwvecn 3 uur 8 uur 7.30 uur Soirées Leiden Zondag 8 uur. H. Kerkgracht 1.45? „Den Burcht" 1.85 Uitgebreut Uunsorkest Kaarten 7.30 a. d. zaal.J (Geen voorverkoop) Sleutels bijmaken! Lips- Yale-, autucontact- en voordeursleutels Klaar terwijl U wacht! Kolen kitten, kachelschermen, kolenzevcn. en alles voor uw kachel. A. J. Hartwijk, Nwe Beestenmarkt 7-9-4. Leiden tel. 26627. 'S Glazen nest schalen 98 cent. Prima kwaliteit glas, 5 deug nest fabrikaat „Leerdam vastgestelde prijs 1.69. Alleen met ad vertentie voor 98 ct. Gel dig tot ^9 oktober. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen. Het adres: voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16. tel. 26854. Woningruil. Aangebo den Leiden, goede stand, heel huis; beneden 2 grote kamers, ruime gang. keu ken; boven 2 slaapkamers, ruime overloop. schuur met plaats. Gevraagd: overeenkomstige womnR te Den Haag of Scheve- ningen (evt. etacrewoning) Br onder no. 222 bur. y. d. blad. •j? 'n Messerschmltt is handiger! 3-persoons. ver warming, topsnelheid 100 km, verbruik 25-30 km p.l. jaorbelasting 30.-, motor- of autorijbewijs! Vraag ook folder „Wat kost Mes- serschmltt rijden per km" en/of betalingschema, bil: Valk, a. d. H. Schouw, Voorschoten, tel. K 1710 25191. Oudewetering Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men dooi: B. VAN VEEN VAN WIECHENLAAN 16 IS THANS GEHEEL GEREED 60 aparte afgesloten garages met of zonder service. Vraagt Inlichtingen. Wijttenbachweg 12a Oe«rstgeest Tel. 33439

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3