G.S. WENSEN WIJZIGING LEIDSE AANBESTEDING IN Scherp NEEM PROEF! Verontwaardiging bij de laagste over handelwijze van het inschrijver college Na veranderingen in het bestek POTLOOD EN GEEST 10 Bolknakken 1.70 Hoor ook de andere zijde De Vriendenkring" veranderde haar naam DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Conflict met laagste inschrijver Gedeputeerde Staten hebben b. en w. bij schrijven van 15/19 september j.l., G.S., bericht, dat de opdracht, door het Leids college aan de firma Kuyl verstrekt met betrekking tot de bouw van 221 woningen c.a. in Leiden-Noord, moet worden aange merkt als een onderhandse aanbeste ding, waarop artikel 228 sub g der gemeentewet van toepassing is, het geen betekent, dat deze „onderhand se aanbesteding" de goedkeuring van Gedeputeerde Staten zou behoeven. Gedeputeerde Staten gronden hun conclusie op het feit, dat bij het na de openbare aanbesteding gevoerde overleg wijzigingen in het bestek zijn aangebracht „en wel zodanig, dat de laatste aanbiedingen, welke van de beide in het geding zijnde inschrij vers werden ontvangen en die tot de opdracht aan de firma Kuyl hebben geleid, berustten op wijzigingen, die voor beide inschrijvers onderling verschilden. Nu de besteksbepalingen derhalve niet meer voor alle inschrij vers gelijkluidend waren, menen wij dat een der voornaamste criteria voor een openbare aanbesteding is komen te ontbreken". (Aldus G. S.). Bevreemding. Deze argumentatie van Gedepu teerde Staten heeft bij het College bevreemding gewekt. Voor goed be grip van de zaak achten zij het nodig de raad zeer beknopt de achtergrond van de bovengeschetste situatie uit een te zetten, opdat ook de raad zich omtrent het standpunt van Gedepu teerde Staten een oordeel kan vor men. Bij de op 30 mei 1958 gehouden openbare aanbesteding van het bovengenoemde plan Noord VI had de N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid Oegstgeest laaest ingeschreven, t.w. voor 3.767.00. Opvolgende inschrijver was de fa. A. Ph. Kuyl, te Voor schoten, met 3.771.500. Het ver schil met de daaropvolgende in schrijvers bedroeg ca. 80.000 en meer. Het architectenbureau, dat deze aanbesteding had gehouden, gaf het College reeds op dezelfde dag het ad vies, het werk op te dragen aan de laagste inschrijver voor de inschrij vingsprijs van 3.767.000. Helaas bleek bij het onmiddellijk daarop ge houden overleg met de Centrale Di rectie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid te 's-Gravenhage, dat de genoemde prijs nog plm. f 100.000 boven het zgn. rijkscurve prijs lag. Het Ingenieursbureau vooi Bouwnij verheid (IBB) kon geen opdracht voor deze woningbouw verkrijgen. De sitiuatie was dus zo geworden, dat het IBB plm. 1GO.OOO te hoog lag, de fa. Kuyl plm. 104.500 en de ove rige inschrijvers plm. 180.000 en meer. Gering verschil. Gelet op het geringe verschil tus sen de inschrijvingssommen van de beide laagste inschrijvers en mede met het oog op de omstandigheid, dat tijdverlies bij de afwikkeling van de gunning van invloed zou zijn op het tijdschip, waarop het fiat van de Cen trale Directie en daarna van de Mi nister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid met betrekking tot gehele of gedeeltelijke uitvoering van dit bouwplan kon worden verkregi heeft de architect aan de beide laag ste inschrijvers verzocht voorstellen tot bezuinigingen, welke geen aan tasting van het plan zouden mogen inhouden, in te dienen, waardoor de curveprijs zou worden bereikt. Het resultaat van deze onderhandeling is geweest, dat de achitect 't College bij schrijven van 12 juni 1958 heeft be richt, dat „de door de laagste inschrij ver (het IBB dus) voorgestelde afwij kingen van het bestek belangrijk gro tere concessies aan kwaliteit en aan zien vormen dan die van de opvol ger". Bovendien zouden de door de fa Kuyl gedane voorstellen er niet toe leiden dat de geprojecteerde be zuinigingen tot een verlaging van de curveprijs aanleiding zouden geven. Gunning. Bij schrijven van 20 juni 1958 heb ben z(j, na ampel overleg en rijp be raad, aan de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnij verheid de vereiste bescheiden, waar onder de staat van 'e door de fa. Kuyl voorgestelde bezuinigingen, toegezon den met het verzoek te bevorderen, dat het College machtiging zou wor den verleend tot gunning van het onderhavige werk. Reeds na enkele weken, n.l. op 15 juli 1958, ontvingen -.y de mededeling van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, dat hij akkoord ging met het ingezonde plan en dat hij besloten had aan de gemeente Lei den de nodige voorschotten (resp 624.694 grondvoorschot en 3.926.570 gulden bouwvoorschot) uit 's Rijks kas te verlenen. Het College heeft hierop het werk gegund aan de fa. Kuyl. Geen herziening. Het komt b. en w. minder wense lijk voor, de raad een opsom ming te geven van de pogingen, wel ke het I.B.B. heeft aangewend om de beslissing welke nu eenmaal voor één van de twee laagste inschrij vers een teleurstelling moest opleve ren te doen herzien, hetzij door het college eigener beweging, hetzij onder dwang van d minister of Ge deputeerde Staten. Het komt het col lege bovendien overbodig voor, nu deze pogingen het resultaat van de aanbesteding niet hebben kunnen veranderen. Er blijft slechts de vraag, of het standpunt van Gedeputeerde Staten, dat er thans sprake is van een onderhandse aanbesteding, welke aan hun goedkeuring is onderwor pen, voor bestrijding vatbaar is. Zij beantwoorden deze vraag bevesti gend. Gedeputeerde Staten achten het feit, dat de besteksbepalingen niet meer voor alle inschrijvers ge lijkluidend waren, ten deze van het grootste belang. B. en w. moeten hiertegenover opmerken, dat, indien slechts met één inschrijver, bijv. de laagste, want zulks is geen noodzaak, laat staan een rechtsplicht, na een openbare aanbesteding omtrent be zuinigingen zou zijn onderhandeld, hetgeen naar de praktijk van de af gelopen jaren regel was geworden, daar de curveprijs nimmer werd be reikt, ook dan de besteksbepalingen niet voor alle inschrijvers gelijklui dend waren. Wanneer dan na zeer veel moeite en strijd overeenstem ming omtrent de prijs was verkregen door het aanbrengen van wijzigingen in het bestek, welke even zovele be zuinigingen opleverden, kon het werk aan deze inschrijver worden gegund. Daarrr-ede was de openbare aanbesteding echter geenszins in een onderhandse overgegaan. Wanneer in casu met twee in plaats van met één inschrijver is onderhandeld, vormt dit geen principieel veischil. Nu Gedeputeerde Staten, gezien de slotzin van hun schrijven van 15 sep tember j.l., kennelijk geen bezwaar koesteren tegen de aan de fa. Kuyl verleende opdracht en er bij het col lege geen overwegend bezwaar be staat om in het huidige stadium aan het verzoek om toezending van een raadsbesluit alsnog te voldoen, geven zij de raad in overweging het besluit te nemen. De bouw van 221 woningen c.a. plan Noord VT, zoals dit plan met in achtneming van bepaalde bezuinigin gen door de Minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid bij zijn schrijven van 14 juli 1958, no. 934- N.B. '58, is goedgekeurd, onderhands aan te besteden. WALENKAMP-FAVORIET WALENKAMP-PRINCESS 10 Handwerk Senoriias fl.- Princessekade 1 Tel. 21126 „Krelis Louwenvoor Leidse jeugd D SCHOUWBURG was gister avond voor de jeugd, speciaal voor de jeugd van de Leidse U.T.S.- en U.L.O.-scholen, die kwam kijken naar het oude blijspel „Krelis Lou wen" van Pieter Langendijk, dat de toneelgroep „Arena" uit Den Haag voor hen zou opvoeren. „Arena" doet een zeer verdienste lijk werk door scholieren in contact te brengen met de producten van onze vaderlandse literatuur en hen vertrouwd te maken met de toneel speelkunst. Elke jongen en elk meis je hoort op school wel iets over de in 1683 te Alkmaar geboren toneel schrijver Pieter Langendijk en ook de naam „Krelis Louwen" zal hen wc. niet geheel onbekend zijn, maar een toneelwerk begint pas leven en gestalte te krijgen als men het ziet opvoeren. Voor de jongens en meis jes, die gisteravond de Schouwburg zaal geheel vulden, zal Krelis Lou wen een levende figuur blijven en zijn dwaze avonturen als koning van één dag zullen hun altijd bijblijven. Dank zij de fleurige wijze, waarop „Arena" dit stuk voor het voetlicht bracht, is de betekenis van Pieter Langendijk ook voor ons huidige to neel duidelijk geworden. Deze auteur uit de eerste helft van de 18e eeuw nog lang niet verouderd; zijn hu mor is nog fris en hij weet ons een onbedaarlijk plezier te bezorgen met zijn kostelijk verhaal over de boer, die na één dag koningschap dolblij was weer boer te kunnen worden. Krelis leed n.l. aan een soort hoog moedswaanzin, toen h(j een lot uit de loterij had getrokken en hij wilde zich in Duitsland een graven- of rid- dertitel laten aanmeten. Tevens was de steedse dichter Ferdinand niet goed genoeg meer voor zijn dochter Dank zij een stel komedianten wordt hij één dag tot koning Alexander de Grote van Babel gebombardeerd, maar het bekomt hem slecht. DE OPVOERING, welke „Arena" van dit blijspel gaf, was zo vro lijk en geestig, dat dé jongelui die nogal eens critisch kunnen zijn, met volledige overgave en met voortdu rend plezier hebben zitten luisteren En zij staken na afloop hun voldoe ning niet onder stoelen of banken. Vooral Paul Meyer, de man, die zo vlot en kleurrijk boer Krelis ver tolkte, kreeg een enthousiast applaus Maar ook de anderen boerin Klaar en dochter Alida. neef Ferdinand, de komedianten en niet te vergeten de „beer" kregen ruimschoots, en verdiend, hun aandeel. Regisseur Erik Vos, die de artistieke leiding heeft van het gezelschap, had flink wat aardige vondsten ingelast, zodat h'et een allerkostelijkste voorstelling is geworden. De costumes waren uitstekend verzorgd en ook de decors, hoewel sober, deden het wonderwel. Architect: „niet tegen erecode" De kwestie van het conflict tussen het Ingenieursbureau voor Bouwnij verheid en het college van b. en w. te Leiden heeft zoveel aspecten, dat wij het raadzaam achtten bij diverse belanghebbenden in dit geschil in- I lichtingen in te winnen. Van gemeen- tewege vernamen wij nog dit ter ment opsomming van de grote bouwwerken welke zijn N.V. (met een jaaromzet van tien miljoen gulden heeft) uit gevoerd. De uitslag van de aanbeste ding is officieel gepubliceerd. Welke indruk moet het op de mensen ma ken, als de laagste inschrijver gepas seerd wordt? Maar - No. 520. Horizontaal: 2. rijkaard, 6. wereldtaal, 8. vrouw van Jacob, 10. zijtak Donau, 12. speer, 18. trustee j (afk.14. maisiBcnaam Ifi Rint 16. sint toeliching dat het voorstel de 221 woningen in Leiden noord VI onder hands aan te besteden, een besluit achteraf is, dat in de gunning van het werk aan de firma Kuyl,die in tussen al met de bouw begonnen is, geen wijziging brengt. Het is een zuiver formele aangelegenheid, die door Gedeputeerde Staten aan de or de is gesteld. De architecten, die in opdracht van de gem. Leiden handelden, t.w. Roo- zenburgh Verhage, Luyt en De Jongh te Den Haag, betoogden: wij achten deze procedure, waarbij twee laag ste inschrijvers verzocht werden in verband met de eisen van de curve prijs door de Provinciale Directie hun inschrijvingsbedragen te her zien niet in strijd met de erecode van het bouwbedrijf. Bij een openbare immers heeft de op- voor de kauw, 20. plechtige gelofte, 21. familielid, 23. voorlichting, 25. aanloop, 27. bid (Lat.), 29. voorvoeg sel, 30. witte suiker. Verticaal: 1. een altyd groene hees ter, 2. uitgestorven vogelsoort, 3. academische titel (afk.), 4. groente. 5. getimmerde bewaarplaats, 7. ho ningbij, 9. bijrivier van de Donau, 11. tegenstelling van smal, 12. drijftil, 15. dorpje onder de Drentse gem. Vries, 18. gebogen. 19. bloeiwijze, 21. mens, 22. tegen, 24. oude wijnmaat, 26. tussenzetsel, 28. oude lengtemaat. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 519. Horizontaal: 1. wals,, 4. vore, 8. ora, 10. bar, 11. L.K., 12. mas, 14. t.t., 15. Hanna, 17. san daal, 19. knaap, 21. op, 23. aak, 24. li, 25. nop, 27. mol, 28. kram, 29. Pisa Verticaal: 1. wolk, 2. ark, 3. la, 5. Ob, 6. rat, 7. erts 9. mandaat, 12. manna, 13. snaak, 15. hak, 16. aap, 18. jonk, 20. lila, 22. por, 24. los, 26. pa, 27. mi. laagste inschrijver het werk op te dragen, zoals dat bij een onderhand se aanbesteding het geval pleegt te zijn. Men acht het juist inschrijvers een en twee beiden te vragen hun prijs te herzien, temeer daar hun be dragen slechts 4000 gulden verschil den. Bij het Ingenieursburear voor Bouwnijverheid N.V. ,vvaar wij van morgen spraken met de president-di recteur, ir. M. Elion, hoorden wij een geheel ander geluid. Hij vroeg zich af, wat het college van b. en w. kan bedoelen met „de twee laagste inschrijvers". Er kan toch maar één de laagste zyn, tenzij er twee gelijke bedragen uit de bus zijn gekomen en dat was hier zeker niet het geval. Ook bij een openbare aanbesteding gaat het wel degelijk om de laagste prijs, tenzij de opdachtgever reden heeft aan te nemen, dat de laagste inschrijver niet bij machte is het werk goed uit te voeren of niet bo- derbieden. Het gaat om de rechtsze kerheid. die men zeker van een ge meente, waarmee men in contact komt zou mogen verwachten. De re delijkheid moest het college van b. en w. te Leiden geboden hebben eerst met het I.B.B. over de prijs tot over eenstemming te komen. Nooit hebben wij nader bericht ge had over onze voorstellen tot bezuini ging, waarmede we met het college hebben gesproken; •'Héén bereikte ons het bericht, dat van de tweede inschrijver een gunstiger inschrij ving was ontvangen Ook de raads commissie van openbare werken heeft onze N.V. telegrafisch een protest doen toekomen. Wij hebben hierop nimmer antwoord gekregen. Zelfs hebben wij b. en w. van eiden uit genodigd om in kort geding te ver schijnen voor de Arrondissements rechtbank te Den Haag, indien bij het college omtrent de wederzijdse rechten verplichtingen twijfel mocht bestaan. Ook hierop hebben wij nim mer antwoord ontvangen. Als de Leidse raad straks het be sluit zal nemen deze nadere contac ten met twee deelnemers in de aan besteding volgens de suggestie van G.S. een „onderhandse aanbesteding" te noemen, hechten zij deze benaming aan een affaire, die wij kwalificeren als eeft duistere onderhandse prijs aanvraag. Aldus onze zegsman van het Inge nieursbureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest. Burgerlijke Stand Geboren: Ben zn van M. Dubbel- deman en A. C. de Bruin; Chris zn van M. Dubbeldeman en A. C. de Bruin; Saskia dr van H. W. Groene- veld en A. van der Hout; Johanna Maria dr van J. C Ouwersloot en M. H. Siraa; Willem zn van L. Smit en G. van Duuren; Petrus Cornelis zn van N. van Staden en H. B. W. den Edel; Rosemarie dr van W. van Berkel en J. H. W. Verbaan. Overleden: J. Zeilstra 76 jr, man; J Burggraaf 44 jr, man; L. C. van worden om tot en zeer lage prijs Geel 67 jr, weduwe van C. L. Roe- te komen, waarna de tweede in-1 lofswaert; G. C. Mank 62 jr man; M. schrijver in de gelegenheid wordt A. van der Burgh 42 jr, echtgenote chitectenbureau heeft in eerste in stantie de gemeente geadviseerd het werk het I.B.B. in handen te geven Hiermede gaf zij te kennen, dat zij met ons ingenieursbureau in zee wil de gaan en hiermede was feitelijk het contact tussen het I.B.B. »n het col lege van b. en w. tot stand gekomen. Later kwam de kwestie van de cur ve-prijs aan de orde Op het werk zou voor 100.000 gulden een zeer klein bedrag op de kosten van het totale werk van ruim 3.7 miljoen bezuinigd moeten worden. Natuurlijk waren wij als laagste inschrijvers -— bereid deze bezuinigingen toe te passen. Wij zijn hierover met het college in gesprek geweest. Wij heb ben aangeboden een onpartijdig ad vies te vragen van enkele architec ten en aannemers over de bezuini gingen, welke redelijk zouden kun nen worden toegepast Hiervan heb ben wij niets meer gehoord. Wel hoorden wij later, dat het werk was gegund aan de tweede inschrijver, de firma Kuyl, die aldus de medede ling met een gunstiger bezuiniging te voorschijn was gekomen. Wij achten deze wijze "an hande len in strijd met het erecode van de bond van Nederlandse Architecten, omdat zij niet in overeenstemming is met de goede verhoudingen, welke door deze worden voorgestaan en ook in strijd met de erecode van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf. „We hebben over dit alles een te legram aan de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid ge stuurd en de minister heeft hierop ge reageerd met een schrijven aan b. en w. van Leiden, waarin hij deze pro cedure „niet fraai" noemde." Wij stellen ons op het standpunt, aldus ir. Elion, dat een openbare aanbesteding niet misbruikt mag Weer lichiweek rond St. Nicolaas Gisteren is tijdens een oriënteren de bijeenkomst in Den Vergulden Turk met vertegenwoordigers van straatcomité's en winkeliersvereni gingen besloten, rond 't St. Nicolaas- feest weer een lichtweek te houden. De plannen dienaangaande moeten nog worden uitgewerkt. „ADVENDO" Deze week hebben diverse volks dansgroepen uit Leiden een fusie aangegaan waardoor voortaan „De Grote Ronde", „Nieuw Holland" en oud-leden van „De Hoornpijpers" on der de naam „Advendo" naar buiten zullen treden. Verder nieuws aangaande „Ad vendo" wordt te zijner tijd weer be kend gemaakt. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 9 October 1858. Leyden Hedenmorgen werd het stoffelijk overschot van on zen hooggeachten burgemeester mr. A. O. E. grave van Limburg Stirum, op de Nieuwe begraaf plaats alhier ter aarde besteld. Gelijk te verwachten was werd deze aandoenlijke plegtigheid door eene zeer groote schaar van belangstellenden bijge woond. Aan den lijkstoet had den vele autoriteiten en voorts een aantal vrienden en hoog schatters van den overledene zich aangesloten Allen die wisten wat graaf van Limburg Stirum voor onze gemeente is geweest en het gewigt van zijn verlies beseftenverlieten diep getroffen deze rustplaats der dooden en door menigen be- weldadigde werd een dankbare traan hem gewijd. ,Builengewone leden" afgeschaft De activiteiten van de Vrienden kring ter ere van het Allerheiligst Sacrament des Altaars blijven over het algemeen beperkt tot binnen de muren van de vijf parochiekerken van Leiden, doch eens per jaar komt 'de Vriendenkring samen in een bui tenkerkelijke vergadering, waarin door het bestuur verantwoording wordt afgelegd van het beleid. Zulk een jaarlijkse vergadering werd ook gisteravond weer in het St. Antoniusclubhuis gehouden. Het belangrijkste agendapunt was wel de statutenwijziging, waardoor de naam van de vereniging een klei ne wijziging onderging en ook het organieke aanzien veranderde. Sedert 1904, toen kapelaan J. P. Huibers van de „Mon Père"-kerk thans bisschop van Haarlem, „de Vriendenkring" oprichtte, heeft die de naam gedragen van „Vrienden kring ter ere van het Allerheiligst Sacrament des Altaars". De naams verandering die gisteravond haar beslag kreeg hield in, dat in het ver volg de twee laatste woorden zullen vervallen omdat, naar voorzitter A. C. Goddijn betoogde, iedereen weet, dat met het Allerheiligste Sacrament niet anders bedoeld wordt dan Christus, aanwezig onder de gedaan te van brood en wijn. De naam van de vereniging krijgt thans naar zijn mening ruimer betekenis, omdat meer de nadruk ligt op het Offer. Het voorstel werd bij acclamatie door de in groten getale opgekomen leden aanvaard. Ook de notulen van de algemene ledenvergadering van het vorig jaar en het jaarverslag, beide gelezen door secretaris A. H. M. de Boer, werden zonder aanmer kingen aangenomen. In het laatste werd gewag gemaakt van grote ac tiviteit en enthousiasme: er zijn in totaal 97 nieuwe leden geboekt. Afgesproken werd. dat jaarlijks 500,— besteed zal worden aan bloemen, te verdelen over de 5 pa rochiekerken De samenwerking met Verbum Dei verliep tot bevre diging. Het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer C. J. Verhoe ven, vermeldde een batig saldo, dat met applaus werd begroet. De kascommissie verklaarde bij monde van de heer Kershof, alle be scheiden in uitmuntende staat te hebben bevonden. Met algemene goedkeuring wer den de aftredende leden van het da gelijks bestuur en de parochiebe sturen herkozen en werd de heer F. Driessen, op voordracht van het be stuur, benoemd in de vacature van de heer H Montfrooy. na-fide is. De directeur gaf hierop een gesteld de laagste prijs alsnog te on-J van C. Prenger. BEROEP TEGEN WEIGERING BOUWVERGUNNING Bij besluit van 29 augustus j.l. heb ben B. en W. van Leiden afwijzend beschikt op een verzoek van J. Marks, Nieuwe Brugsteeg 2a, alhier, om vergunning tot het bouwen van een garage op een braakliggend ter rein aan de Uiterstegracht 165, we gens overschrijding van de achterge- -elrooilijn in het bouwplan ter plaat se. Met toepassing van de verorde ning op het bouwen en slopen be staat de mogelijkheid tot het verle nen van vrijstelling van het bepaal de, ten behoeve van bedrijfsgebou wen en naar het oordeel van B. en W. daarmede gelijk te stellen gebou wen, indien de plaatsing van de ge bouwen ten opzichte van naburige panden overschrijding van de achter gevelrooilijn wettigt. Het college is van oordeel, dat by realisering van het bouwplan een ongewenste verdichting van de be bouwing ter plaatse zal ontstaan, met het oog waarop het geen termen aanwezig heel geacht om vrijstel ling van het vorenbedoelde verbod te verlenen, hetgeen geheel en al aan onze beoordeling is overgelaten. De mogelijkheid om eventueel vrijstel ling te verlenen betekent geenszins, dat wij tot deze faciliteit moeten overgaan. Op grond van de boven omschreven overwegingen hebben wy dan ook besloten de gevraagde vergunning, te weigeren. De bouw van een kleinere garage, waarbij de achtergevelrooilijn niet wordt overschreden, blijft uiteraard mogelijk. B. en W. stellen de raad derhalve voor het beroep tegen de afwijzende beschikking van het college onge grond te verklaren. Behalve de naamsverandering werd in de statutenwijziging ook de afschaffing van het buitengewone lidmaatschap vastgesteld. In opzet was het lidmaatschap voorbehouden aan heren. De dames betaalden als „buitengewone leden" minder con tributie en kregen, in geval van overlijden ook geen H. Mis. Dit strookt niet meer met de eisen van de tijd en derhalve was reeds het vorig jaar tot afschaffing van deze maatregel besloten. Voorts werd de schrijfwijze van enkele punten uit de statuten aan gepast aan het moderne spraakge bruik. Omdat in verschillende parochies de propaganda-actie nog niet is be ëindigd, bleek het onmogelijk, een definitief overzicht van de actie te geven. Niettemin was er reeds een groot aantal nieuwe leden aange worven, waarbij de St. Petrusparo chie met 173 aan de top staat. Na een opwekking tot deelname aan de Wereld-Rozenkransdag, uitgaande van de Rozenkranskruistocht en een gezamenlijk gebed tot intentie van de Paus, volgde de pauze. Het pro gramma werd besloten met de ver toning van de bekende en aandoen lijke film „Marcellino, brood en wijn". BENOEMING LEDEN ALG. RAAD GEMEENTELIJKE GASVOOR- ZIENING Z.-HOLLAND. B. en w. van Leiden stellen de raad voor, te benoemen tot leden van de Algemene Raad van het rechtspersoonlijkheid bezittend li chaam „Gemeenschappelijke Gas- voorziening Zuid-Holland- 1. de wethouder van Financiën, 5 M. Stolp en als zijn plaatsvervan ger: de wethouder van Sociale Za ken, S. Menken. 2. de wethouder van de Bedrijven, mr. T. Drijber en als zijn plaatsver vanger: de wethouder van Openbare Werken, A. J. Jongeleen. 3. het raadslid W G. den Dubbel den en als zijn plaatsvervanger: het raadslid B. de Kier. 4. het raadslid A. van Dijk en als zijn plaatsvervanger: het raadslid dr. J. P. Duyverman. Leidse agenda DONDERDAG 9 OKTOBER VERON. Lezing ovei Modulatie systemen Gebouw Kehoboth, Rapen burg 10, 8 uur nam Cultureel Centrun voor Jongeren. Filmavond „The Ladykillers". St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. Gulden Vlies. Openbare propagan- da-avond „Spreken in net openbaar" Stichting St. Chryscstomus, aanvang 8 uur. VRIJDAG, 10 OKTOBER. V1RO, Vluchtelingenproblemen. Mevr. G. Kramers. Rapenburg 8, 8 uur nam. Gulden Vlies. Openbare propagan- da-avond „Spreken in het openbaar" Stichting St Chrysostomus, aanvang 8 uur. ZATERDAG 11 OKTOBER T.I.G. „Het huis aan het meer" Schouwburg 8 uur nam. KABO. Feestavond b.g.v. het 55-ja- rig bestaan, Cabaret „Showtime" De Burcht, 8 uur nam. Apotheken De avond- en nacht dienst wordt waargenomen door: Apotheek Reijst. Steenstraa 3t», tel. 20136, Leiden; en Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274, Oegstgeest. TENTOONSTELLINGEN. Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Moderne Grafische Kunst. (Leids Academisch Kunstcentrum) Gewelf zaal Universiteitsgebouw Rapenburg 6 tot en met 31 oktober. BIOSCOPEN De films in de week van 310 okt. zijn door de Kath. Film Cenrale als volgt gekeurd: Casino: „Jenny". 18 jaar. Lido: „Liane, het meisje uit het oerwoud", volwassenen. Luxor: „Loving you", alle leeftij- tijden. Trianon: „De circusheid", alle leef tijden. Rex: „Niets dan pech", alle leef tijden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2