DUINSTREEK KVP-lradie in Nieuwkoops raad gereserveerd tegenover uitbreiding Gebed gevraagd voor de Paus DINSDAG 7 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HILLEGOM Geslaagd. Mej. Thea Kroon uit do Hoofdstraat alhier, slaagde te Ber gen (N.H.) voor de hoofdakte (Alge mene onderwijsbevoegdheid). KATWIJK UITREIKING VAN DIPLOMA'S AAN KATWIJKSE BRANDWEERLIEDEN Tijdens een bijeenkomst, die gis teravond in de trouwzaal van het Katwijkse raadhuis werd gehouden, reikte loco-burgemeester wethouder H. P. Bloot aan 16 leden van de Katwijkse vrijwillige brandweer, die op 27 mei j.l. met goed gevolg het examen voor brandwacht le klasse aflegden, diploma's uit. Be halve de geslaagden en hun dames, waren hierbij o.m. tegenwoordig brandmeester B. Klaassen van de Leidse brandweer, die als instruc teur de opleiding van de geslaagden heeft verzorgd, de commandant van de brandweer, de heer J. Buitenhuis en diens voorganger de heer J. A. Gesink. In zijn openingswoord heette wet houder Bloot de aanwezigen van harte welkom en begroette in het bijzonder de dames, die waren me- degekomen om getuige te zijn van het resultaat van de prestaties van haar echtgenoten. Dat alle geëxa- mineerden het diploma behaalden, achtte spreker een feit om trots op te zijn, vooral wanneer men in aan merking neemt dat het hier geen licht examen betrof. In vele andere gemeenten waren de resultaten min der dan in Katwijk. Dit is echter niet uitsluitend te danken aan de prestaties van de leerlingen, doch ook de kwaliteit van het gegeven onderricht speelt hierin een grote rol. Tenslotte ging spreker over tot het uitreiken van de diploma's, achter eenvolgens aan de heren A. Parle- vliet, J. Dubbeldam, P. Bekker, J. Kuijt, A. van der Plas, G. Blok, P. Burgerhout, G. de Best, N. Schuite maker, J. van den Oever, G. Haas noot, W. van Duijvenvoorde, C. van den Tol, C. Klok, P. Kompier en J. Axnoldus. Hij sprak hierbij zijn ge lukwensen uit en hoopte dat het be halen van het diploma in hun brand weercarrière rijke vruchten zou mo gen dragen. De commandant van de vrijwillige brandweer, de heer J. Buitenhuis, die vervolgens het woord verkreeg dankte de burgemeester voor zijn bereidwilligheid om de uitreiking van de diploma's te verrichten. Zich vervolgens wendend tot de heer Klaassen, bracht de commandant hem namens de cursisten dank voor de voortreffelijke wijze waarop hij de instructie verzorgde, hetgeen eveneens gold voor brandmeester Van der Kraan uit Leiden, die eveneens zijn aandeel had geleverd, doch die helaas verhinderd was deze avond bij te wonen. Spreker bood hen beiden een blijk van waardering aan. Ook de oud-commandant van het korps, de heer J. A. Gesink, mocht een woord van dank en een blijk van waardering in ontvangst nemen, omdat hij het geweest is, die het initiatief voor deze opleidingen heeft genomen. Tenslotte sprak ook nog brand meester Klaassen een woord van waardering aan het adres van zijn leerlingen voor hetgeen zij hebben gepresteerd en richtte de oud-com mandant, de heer Gesink, een geluk wens tot het gemeentebestuur en de Wethouder Bloot sloot de zeer animeerde bijeenkomst. Van de grote veranderingen die aan de Overrijn en Sandtlaan zullen plaats hebben is al wel een en ander bekend. Een van die belangrijke wij zigingen zal donderdagavond a.s. in bespreking komen nl. de bebouwing langs de Sandtlaan op de terreinen het Willibrorduscollege der paters Franciscanen en van de paters Je zuïeten in Den Haag. De laatstge noemden zijn nog eigenaar van de strook weiland, bos, boomgaard én water langs het additionele kanaal met uitgang aan de Sandtlaan. Op dit terrein ligt ook het voetbalterrein van KRV. Het is bijna 4 h.a. groot. De reden waarom b. en w. de raad voorstellen deze gronden te kopen, is gelegen in de plannen om de gron den langs de Sandtlaan, eigendom van de paters Franciscanen, voor woningbouw te ontsluiten. Met de aangekochte gronden van de paters Jezuïeten zal de gemeente in staat worden gesteld een ruiling van gron den aan te gaan om alzo de gronden van de paters Franciscanen in eigen dom te verkrijgen. Over beide trans acties hebben b. en w. al overeen stemming bereikt. De ruiling houdt in, dat de gemeente aan de paters Franciscanen kan overdragen het vanaf de Sandtlaan gezien achterste gedeelte van het weiland waarop o.m. het voetbalterrein ligt, plus boomgaard en water totaal groot bij na 2V: h.a. waartegenover de ge meente van de paters Franciscanen in eigendom verkrijgt de strook langs de Sandtlaan vanaf perceel Sandt laan no. 2 tot aan de grens van de strook grond der paters Jezuïeten, dus tot aan de dwarssloot, en dan vanaf de Sandtlaan af gezien plm. 80 meter diep. De bedoeling hiervan is daarop twee rijen woningen te bouwen parallel lopende met de Sandtlaan. Ter afscheiding achter deze gronden zal de gemeente een muur moeten bouwen van 1.80 meter hoog; de kosten hiervan zullen plm. 9000.bedragen. Het onderhoud van deze muur is voor beider reke ning. Verder zal de gemeente moe ten zorgen voor 'n behoorlijke toe gangsweg naar de gronden, waar thans het voetbalterrein van KRV ligt. Een gedeelte van de bij de ge meente in eigendom Itomende terrei nen is in huur bij gebr. B., zodat met deze pachters een regeling zal moe ten worden getroffen. Gelet op de belangen der gemeente bij de werving van hierbedoelde gronden, mede in verband met de aanleg van aansluitende wegen op de nieuwe te maken oververbinding over de Rijn tussen Sandtlaan en Molentüinweg zullen b. en w. don derdag a.s. de raad voorstellen, te besluiten tot hieromschreven trans acties en te betalen aan de Willi- brordusstichting der paters Jezuieten 32.500.en een toegift betalen aan de Stichting dei paters Francis canen 2350.De kosten aan deze transacties verbonden zullen zijn voor rekening der gemeente Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt donderdag 9 oktober 's avonds om half acht in openbare vergadering bijeen. Te behandelen punten zijn o.m.: voorstel om aan de Katwijkse Damvereniging K.D.C. te Katwijk a. d. Rijn voor één keer een subsidie te verstrekken van 120. voorstel tot het aangaan van grond- transacties met de St. Willibrordus- stichting te 's-Gravenhage en de St. Franciscusstichting te Katwijk a. d. Rijn, nl. aankoop van 37319 centiaren weiland, boomgaard, water en bos. (Door nankoop van gronden van de St. Willibrordusstichting is ruiling van grond met de St. Franciscus stichting mogelijk. Te betalen aan de St. WilLstichting 32.500 en aan de St. Franciscusstichting een toegift zal betalen van 2350,Verder zal de gemeente de nodige afscheidingen moeten maken). Van M. C. van den Berg te Noordwijk, A. J. Burki te Voorburg, C. P. Goergen te Middel burg en W. C. van Oost te Ooster- wolde Fr. is een verzoek ingekomen om bouwgrond in „Koestal-O ver- duin" te mogen kopen, prijs plm. 8.per m2; voorstel tot het ver huren van een perceel grond aan Shell Nederland N. V. tot stichting van een service-station aan de Zee weg bij het „Waterloopje", voor de tijd van 15 jaren en 5 optiejaren, waardoor de benzinepomp in de Bad- straat kan verdwijnen. De heer Burg graaf zal het Station exploiteren; voorstel tot het aangaan van geld leningen groot ƒ88.000 en ƒ40.000 met de Bank van Nederl. Gemeenten; voorstel tot het verlenen van een crediet ad 4000,ten behoeve van luohtkartering; voorstel tot verda ging van de beslissing op het beroep van B.M.P. Kornet, ingesteld naar aanleiding van een hem geweigerde bouwvergunning; voorstel tot 't ver hogen van voorschotten aan de Kat wijkse Bouwver- in verband met het bouwen van woningen aan de Havik laan, de Valklaan en de Nachtegaal laan; voorstel tot het benoemen van een vakonderwijzer in de lichame lijke oefening aan de O. L.-School; verders meerdere voorstellen van schoolbesturen met betrekking tot het verlenen van medewerking ex. art. 72 der L. O.-Wet 1920. Stuivertje wisselen met benzine stations Sedert 1948 is het ge meentebestuur meermalen benaderd Nederland met 't verzoek om aan de Nederand met het verzoek om aan de Zeeweg nabij het kruispunt van de Provinciale weg of in de onmiddel lijke omgeving daarvan, een z.g.n. service-station te mogen stichten. Dit overleg heeft ertoe geleid dat b. en w. het huidige plantsoen tussen de Zeeweg en het Schelpenpad, ten oos ten van de aansluiting van het Wa terloopje met de Zeeweg, voor dit. doel wensen te bestemmen. Ter plaatse dient dan de Zeeweg te wor den verbreed met een invoeg- of uitloopstrook, terwijl voorts een ver harde ruimte ter zijde van het te bouwen service-station moet worden gecreëerd. Een en ander leidt ver der tot de noodzaak het rijwiel- en voetpad om te leggen waarvoor b. en w zich voorstellen het Schelpenpad, dat thans uitsluitend als ventweg dienst doet, te benutten. B. en W. zeggen voorkeur te geven aan uit gifte aan Shell Ned. n.v. om ander zijds de fa. Garage Burggraaff c.v. in de gelegenheid te willen stellen, haar benzineverkoop op deze plaats voort te zetten ter compensatie van het alsdan doen verdwijnen van haar verkooppunt in de Badstraat, welke benzinepomp daar om verkeerstech nische redenen reeds lang een obsta kel vormt. Alle partijen gaan hier mede accoord zodat de hinderlijke benzinepomp in de Badstraat spoe dig zal kunnen verdwijnen. B. en W. stellen zich voor de huurtermijn te In de gisteravond gehouden raads vergadering van Nieuwkoop heeft de KVP-fractie bij monde van haar voorzitter, de heer H. Markman, een grote gereserveerdheid aan de dag ge legd t.o.v. de plannen inzeke een grootscheepse uitbreiding, zoals die door b en w. werden voorgestaan in het plan Oost langs de Nieuwveense weg. Gezien het succes, dat de N.V. Bak huizen heeft met zijn gebouwde en nog te bouwen woningen in het uit breidingsplan langs de Provinciale weg, welk plan binnen afzienbare tijd volgebouwd zal zijn, wil deze Bouw maatschappij, alsmede diverse andere gegadigden, ook in het nieuwe plan Oost een groot aantal huurkoop-wo ningen gaan bouwen. Ook wil de N.V. Bakhuizen daar een 30-tal woningen zetten, op gunstige conditie, speciaal ten gei'ieve van Nieuwkopers. Sprekende namens de KVP-fractie vroeg de heer Markman zich af, of deze uitermate snelle uitbreiding van de gemeente, niet het gevaar ople vert, dat we hier een kind met een waterhoofd gaan krijgen. Lopen andere belangrijke prob,Q- men in de gemeente, die nog steeds niet konden worden uitgevoerd, geen gevaar op het tweede of derde plan te geraken? Kunnen wij deze storm achtige ontwikkeling wel bijhouden? Hij noemt dan urgente dingen, die nog steeds hun beslag niet kregen als de verbreding van de weg door het Zuideinde, de doorbraak van de Dorpsstraat naar het nieuwe gedeel te, de paden naar de Bejaardentehui zen, stratenaanleg en riolering in de nieuwbouw, alsmede de aanweg van een nieuw zwembad. Komen al deze zaken niet achterop, wanneer de gemeente zich zo snel gaat uitbreiden? Ook ziet hij weinig succes in Bakhuizen's aanbod van goedkope koop-woningen, daar deze toch boven de financiële draagkracht van de meeste gemeentenaren blijven. Hij wil een beslissing over al deze plannen voorlopig opschorten. Burgemeester Van der "Veyden ant woordt, dat tal van gemeenten ja loers zijn op de onze, waar zoveel ge bouwd wordt en zegt, dat men de nieuwbouw moeilijk stop kan zetten, waardoor de animo bij de bouwers zo danig zal afnemen, dat zij elders mo gelijkheden zullen gaan zoeken. Toch is hij er ook een voorstander van, dat er woningen voor ingezetenen ko men en hij betwijfelt ook, dat het aanbod van Bakhuizen inzake de 30 woningen voor de gemeentenaren veel voordeel zal bieden. Wel ziet hij voordelen voor dè gemeente, speciaal voor de middenstand, wanneer de ge meente zich gaat uitbreiden. Sprakeloos. De gemeente-architect, de heer Buys, wiens oordeel door de burge meester gevraagd wordt, is, zoals hij zegt, gewoon sprakeloos over wat hij gehoord heeft. Volgens hem i het niet mogelijk een beslising uit te stellen, daar bouwplannen geruime tijd van te voren dienen te worden voorbe reid. Hij stelt voor een toelichting door de heer Bakhuizen en zegt, dat deze nieuwbouw geheel los staat van andere plannen van de gemeente, die tot heden niet konden worden uitge voerd. De heer H. Bos vraagt of er geen maatregelen genomen kunnen worden om zich te wapenen tegen een wille keurige vrije vestiging van personen, die men in andere gemeenten liever kwijt is dan rijk. De burgemeester stelt na al deze besprekingen dan voor, een bijeen komst van de raadsleden met de heer Bakhuizen, zo spoedig mogelijk liefst, waarin deze zijn plannen zal ont vouwen. Na dit gesprek wil de KVP- raadsfractie zich eerst beraden en daarna zal de raadsvergadering wor den gehouden, waarin de bezwaren van de fractie nog eens zullen wor den bekeken en uiteindelijk een be slissing genomen zal worden. Op een vraag van het raadslid de heer A. van Dam of de nieuwe hui zen wel solide gebouwd worden, antwoordt de gemeente-architect, dat hij er van overtuigd is, dat ze het zeer zeker zijn en dat de afwerking keurig is. Het eerste agenda-punt was een praeadvies van b. en w. om ten be hoeve van de o.l. school nieuwe olie kachels aan te schaffen ten bedrage van pl.m. ƒ1800. Staande de vergade ring werd al meegedeeld, dat er nog wel ongeveer een 500 bij zouden komen. De heer L. Stoppelenburg is ex- voor met de beslissing te wachten, tot een binnenkort te verwachten her keuring van de o.l. school. Hij vindt het zonde zo'n dergelijk groot be drag te investeren in een gebouw, dat het niet meer waard is; hij zou er wel voor zijn, als deze kachels ook in de toekomst in de nieuw te bouwen school een bestemming zouden kun nen vinden. De burgemeester zegt, dat uitstel geen zin heeft, aangezien de winter op handen is. Hij vraagt vraagt voor b. en w. volmacht en verkrijgt dit ten slotte, om deze zaak nog eens te be zien en te handelen zoals het hun goed dunkt en noodzakelijk is. De heer Voorn grijpt deze aange legenheid aan om te trachten van dergelijke extraatjes, zoals deze in het verleden ook reeds aan de o.l. school werden verstrekt, ook de bij zondere scholen te laten profiteren. Op de wijze zoals het gemeentebe stuur voorstaat, worden de exploita tiekosten van de o.l. school kunst matig gedrukt, waardoor de vergoe ding per leerling van de bijzondere scholen absoluut onvoldoende blijft. De bui-gemeester zegt toe, dat met de opmerkingen en gedachten van de raadsleden over deze zaak rekening gehouden zal worden. De heer Voorn bepleit de instel ling van een onderwijs-commissie in de raad, waarvan nota genomen zal woi-den. De rest van de agenda komt morgen. Z0ETERW0UDE „ST. JOZEF" EN „ST. DEUS DEDIT" 40 JAAR. De Kath. Bouwvakarb. Bond „St. Jozef" en de Kath. Landarbeiders- bond „St. Deus Dedit" bestaan veer tig jaar. Deze jubilea worden geviex-d op zondag 12 oktober a.s. In de dekena le kerk wordt die dag om 8.15 uur een plechtige hoogmis uit dankbaar heid opgedragen. Na het gemeenschappelijk ontbijt om 10 uur in het parochiehuis zullen de leden, die 40 en 25 jaar lid van de vakbond zijn, gehuldigd worden. Aan dit ontbijt zullen ook aanzit ten de heer C. van der Ploeg, lid van de Tweede Kamer en de bondsvoor zitter van „St. Jozef", de heei H. v. Werkhoven. Op de feestavond zal de toneelclub „St. Genesius" uit Vooi-schoten het blijspel ,,'n Wespennest" opvoeren. bepalen op 15 jaar met 5 optiejaren. Naar raming zullen de kosten aan de reconstructie verbonden voor Shell Nederland n.v. plm. 19.100.be dragen. Naar aanleiding van het adres van M. v. Ettinger, Molentüinweg 25 om een benzinestation aan de Zeeweg op te richten merken B. en W. op dat van Ettinger in 1954 te kennen heeft gegeven aan de Zeeweg een station op te richten omdat t.z.t. het station bij de Molentüinweg zal moe ten worden verwijderd waardoor hij zonder emplooi zal komen. Evenwel heeft de Shell-Nederland n.v. destijds aan B en W. medege deeld, dat dit station zal worden ver plaatst dus niet zal worden opgehe ven. Ook van de zijde van de pro vincie deelde men B. en W. mede, dat gelegenheid zal worden gegeven het te verwijderen station in de om geving te herbouwen. Shell Neder land deelde tevens mede dat het in de lijn ligt, het nieuw te bouwen benzine-station, exploitant de heer van Ettinger, aan de huidige exploi tant over te De Roskambrug B. en W. zul len donderdag aan de raad medede ling doen van een schrijven van de plaatselijke middenstandsorganisa ties, waarbij ter kennisgeving wordt toegezonden een door hen bij Ged. Staten ingediend rekest, betrekking hebbende op de verplaatsing van de Roskambrug. B. en W. stellen dan voor, dit schrijven voor kennisge ving aan te nemen Reclassering De in deze gemeen te gehouden collecte voor reclasse ring uitgaande van het Nationaal Bureau voor Reclassering bracht de niet onbelangrijke som op van 1862.43, nl. 298.17 in Katwijk a. d. Rijn en 958.20 in Katwijk a. Zee. Jan Gap Bij de heer N. werd een herenrijwiel gestolen. Wee de dader, waarnaar de politie zoek. Dure onachtzaamheid Op het kruispunt VoorstraatPrincestraat kwam uit de richting Andreasplein een mooie Chrysler-auto en van de Voorstraat kwam van rechts een Ford, waarvan de bestuurder niet uitkeek en tegen de Chrysler opbot ste. Een nogal flink aankomende botsing had tot gevolg, dat beide auto's zwaar beschadigd werden, doch tevens dat een inzittende uit Dordrecht wonden aan linkerbeen en rechterknie opliep, waarvoor dok tersassistente nodig was. Beide auto's werden door de politie in be slag genomen en ter plaatse werd ook nog een bord „wachtverbod" vernield. Een duur geval. VOORSCHOTEN Voorschotense firma bouwt dijken. Het Hoogheemraadschap van „De Brabantse Bandijk" te Steenbergen, heeft het verbeteren van de zeedijk langs de oostelijke oever van Een dracht enz., in de gemeente Steen bergen en Nieuw-Vossemeer gegund aan de firma G. A. Koning alhier voor 929.400. D.E.S. Deze week is een aan vang gt.naakt met de damwedstrij den om het kampioenschap van Voorschoten. Hierbij waren de re sultaten als volgt: J. v. d. Velden— G Tempelman 2—0; J. M. de Bruijn L. Knol 11; S. ZitmanA. Buskens 20; G. v. BemmelenJ. Stautha mer 2—0; Nic. Ju—Th. v. d. Huist 11; J. v. BemmelenC. v. d. Munt 20; J. OosteromJ. v. d. Velden 0—2. Voor iedere ingezetene van Voor schoten bestaat er nog gelegenheid cm aan deze wedstrijden mee te doen. De speelavonden zijn op enkele uitzonderingen na elke woensdag in „Het Wapen van Voorschoten". Kampioenscliappen-1958 duiven. Aan het eind van het seizoen heeft de postduivenvereniging „De Zwa luw" de kampioenschappen berekend. Ze luiden; le kampioen le toer: Fr. Hendriks, 770,2 p.; 2e id. J. P. v. d. Assem 768,7 p.; 3e id. P. N. van Wis sen 755.2 p. Kampioen doffer: M. Wolleswinkel met 362,2 p.; id. duivin P. v. Klave ren met 369,1 p. le kampioen Fond: F. Hendriks, 475,9 p.; 2e id. P. d'Haens, 441,3 p.; 3e id. J. P. v. d. Assem, 421,5 p. Kampioen doffer: P. d'Haens, 182,5 p.; id. duivin: J. P. v. d. Assem 191,2 p. le kampioen jonge duiven: F. Hendriks 562,4 p.; 2e id. J. P. v. d. Assem, 557,8 p.; 3e id. P. N. van Wis sen, 553,3 p. le kampioen deiby's: P. N. van Wissen, 774,5 p.; 2e id. J. P. v. d. As sem, 771,5 p. Winnaar wisselbeker le prijs: Pont St. Max.: P. N. van Wissen; winnaar „Helaf' bekr P. N. van Wis sen met 774,5 p.; winnaar „Kusters" beker P. d'Haens. Wisselbeker le prijs le Orleans: J P. v. d. Assem. le kampioen navluchten: J. P. v. d Assem, 488,8 p.; 2e id. F. C. van Heusden, 476,0 p.; 3e id. F. Hendriks, 472,8 p. le kampioen Generaal: F. Hen driks, 2281,8 p.; 2e id. J. P. v. d. As sem, 2236,9 p.; 3e id. P. d'Haens, 2095,6 p. Handbal SVLV 1—Marathon 1. In een pittige en goed geleide wed strijd wisten de SVLV-dames beide punten binnen te halen. De eerste helft van de wedstrijd tegen Mara thons stonden twee praktisch gelijk waardige elftallen tegenover elkaar. De beide keepsters waren de uitblin kers. Na vijftien minuten spelen wist SVLV de leiding te nemen. De aan vallen van de linkervleugel konden niet meer door de zeer snelle Mara- thonkeepster, die met lenige, kat achtige sprongen steeds de ballen uit haar doel sloeg, gekeerd worden. Na de rust kreeg Marathon praktisch geen kans meer. De sterk verdedi gende SVL V-achterhoede overvleu gelde geheel de Marathon-voorhoe de. Wegens te zwaar verdedigen kreeg SVLV een 13 meter strafworp tegen zich. Onder luid gejuich stomp te de Voorschotense keepster Fran- cien de bal haar doel uit. Nadat de rood-eroene dames de stand reeds tot 6 doelpunten opgevoerd hadden, wist Marathon nog de eer te redden. Deze 61 overwinning van SVLV hadden de dames beslist ook nodig, daar de resultaten deze competitie nog niet erg gunstig zijn geweest. Ontspanningsavond Jongerenstaf. De diocesane jongerenstaf, afd. Voorschoten, heeft een serie ontspan ningsavonden genland in samenwer king met de afd. Leiden. Het pro gramma bestaat uit een zestal avon den, waarop toneel, film of cabaret vertoond wordt. De slotavond is een eroots opgezette dansavond. Daar de kosten voor deze programma's zeer hoog zijn, werd een oplossing gevon den door samen te wei'ken met de afdeling Leiden. Alle avonden wor den gegeven in het Antoniusclubhuis aan de Lange Mare te Leiden. De prijs voor deelname aan deze zes avonden bedraagt slechts 7,25. Don derdag is de eerste avond en dan wordt gedraaid de bekende film ..The Ladv Killers". Op 30 november treed het cabaret van Fred Stare- wood op. Op 15 januari een serie van drie korte films Onder andere „De Ballade van de hoge hoed". Op 19 februari het toneelstuk ,.U spreekt met uw moordenaar" onder regie van Li!y Bouwmeester. On 12 maart de film „Animal Farm" en tot slot op 16 aüril een dansavond met me dewerking van d band ..The Dutch Stars" uit Den Haag onder leiding van Evert Castelein. Deze avonden voorzien in een behoefte, te meer daar de r.k. instuif haar werkzaam heden oas weer kan beginnen half november in verband met het ge brek aan een zaal, daar het bonds^e- brnnv in gebruik is voor de parochie retraite. ZOETERMEER Begrafenis A. v. Waay Sr. On der zeer grote belangstelling had gistel-middag te twee uur de begra fenis plaats van de heer A. v. Waay Sr., die vorige week od zo noodlottige wijze bij de onbewaakte overweg te Reewijk om het leven kwam. Nadat de overledene in de Ned. Herv. Kerk was ODgebaard. sprak ds. J. A. Kruit hof, hulnorediker te Monster, een toepasselijk woord. Vervolgens werd hpt woord gevoerd door afgevaar digden van de C.T.B. en van de Tnconé. Namens het bestuur van de Middenstandsvereniging Aller B°lang sprak de voorzitter de heer C. Klos. Op het kerkhof, sprak de hepr Kruithof nog een kort woord. De oudste zoon, de heer A. v. Waav Jr. dankte hierna voor de belangstelling Marktberichten LEIDEN. 7 okt. Vette Varkens. Aanvoer 119 stuks. Notering: lichte varkens 1,87 tot 1.90, slagersvar kens 1,91 tot 1,93, zeugen 1,60 tot 1.70. Handel matig. ROTTERDAM. 7 okt. Vee. Aan voer 3494; Weektotaal 5396; 350 vette koeien; 1344 gebruiksvee; 240 vette kalveren; 468 graskalveren; 394 nuchtere kalveren; 57 varkens; 80 biggen; 100 paarden; 14 veulens; 408 schapen en lammei-en; 39 bokken en geiten. Vette koeien le kw. 3.003.30, 2e kw. 2.75—2.95, 3e kw. 2.55—2.65; vette kalvei-en le kw .2.90—3.20, 2e kw. 2.552.85, 3e kw. 2.002.55; graskalveren 425375280; nuch tere kalveren 756050; biggen 57 4440; slachtpaarden 2.202.00 1.90; schapen 856555; lammeren Het Nederlands Episcopaat heeft rnet grote bezorgdheid kennis geno men van de ongunstige berichten over de gezondheidstoestand van de H. Vader.'Ofschoon de laatste berich- ten van enige verlichting melding maken, blijft de toestand zeer zorg wekkend. De bisschoppen vragen daarom aan alle gelovigen en in het bijzonder aan priesters en klooster lingen een hartelijk gebed voor de Heilige Vader. 856555; melk- en kalfkoeien 1150 960850; varekoeien 800750 600; vaarzen 859—800600; pinken 600—500—400. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen als gis teren; vette kalveren aanvoer even meer, handel goed, prijshoudend; graskalveren aanvoer iets meer, han del flauw, prijzen stabiel; nuchtere kalveren aanvoer groter, handel re delijk, niet geheel prijshoudend; big gen aanvoer iets kleiner, handel ta melijk, niet geheel px-ijshoudend; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel kalm, iets minder in prijs; schapen en lammeren aanvoer korter, handel redelijk, prijshoudend; melk- en kalfkoeien aanvoer tame ly k, handel kalm, prijzen constant; varekoeien aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen ongewijzigd; vaarzen en pinken aanvoer iets kor ter, handel kalm, prijzen stabiel. BODEGRAVEN. 7 okt. Kaas. Aanvoer 124 partijen, eerste soort ƒ2.08—2.17, 2e soort 1.95—2.07, extra 2.182.50. Handel matig. R'VEEN, 6 okt. Bloemen. Ane monen 2135, Freesia 2086, Orni- thogalum 5279, Troschrysanthen: Marianne 30—36, Oldland Scepter 44 —69, Delightfull 28—44, Clazina Ma ry 3050, Chatsworth 22—41, Crim son Chapion 3458, Norwood 38—62, Filmster 35—59, Berijl 39—62, Shirley 31—67, Charity 30—54, Bright Eye 2234, Garden White 30—39. Idem geplozen. Medaillon 14—19, Migoli 7 —17, Millersdale 8—18, Alfretton 914, Gift 1013, Southdown Pink 13—20, Champion 10—15, Carnaval 11—15, Wilfried 14—17, Devilscap 12 —15, Am. Aanwinst 12—14, White Hope 11—17, Breithner 13—16, While Joy 12—19, Daydream 9—15, Am. Anjers: Sim rood 13—16, Sim rose 14—19, Sim wit 12- 16, Brenner 11 —16, Harvest Moon 17—18, Netrine 21 per stuk. Groente. Tomaten 76—88, id. B 6279, id. C 58—14, id. CC 20—27, id. afw. 20—49. Kropsla 3—8, Andij vie 7—8, Bloemkool 10—2', Komkom mers 16—24, dubb. Stambonen 41— 50, Kassnijbonen 103—123, id. stek 2762 per 100 kg. RIJNSBURG. 7 okt. Bloemen. Geplozen Chrysanthen: Champion 1619, W. Dramond 1214, South Pink 16—18, Evelijn 14—17; W. Hope 11—13, Day Dream 13—17, Migoli 1216, Am. Anjers: Luky Stricke 1315, Elisabeth 1416, Sim rose 16—18, wit 18—21, rood 15—17. Har vest Moon 2023, alles per stuk. Tros Chi-ysanthen: Sherly wit 50 82, Bright Eay 32—46, Delight Pool 6280, Mosquito 3038, Charworth 4064, Wendy 5077, Filmster 55 83, Carona 6085, Samaria 4052, Horwood 5072, Wendy Bruin 30 50, W. Hope 6087, Norman die 50 62, Bunty 2841, Suze 60—72, per bos. Zinnia 100140, Anemonen 550 —640. Ornithogale 740980, Dahlia's 200—320, per 100. Elta 16—24, Ficalis 70110, Climax 2034 per bos. TER AAR. 6 okt. Groente. To maten A export 0.76—0.86, idem B 0.67—0.77, idem C 0.64—0.85. toma ten A 0.20—0.57, idem B 0.20—0.58, idem C 0.20—0.53, idem CC 0.20—0.27, idem bonken 0.200.38, kassnijbonen 0.941.15, idem stek 0.41—0.57, stam- prinsessebonen 0.250.42, stokprin- sessebonen 0.400.42, spekbonen 0.21, witte pronkers 0.150.23, groene kool 0.12—0.13, andyvie 0.07—0.10, rode kool 0.060.10, postelein 0.08— 0.26, waspeen 0.100.11, kroten 0.09 sav. kool 0.12, alles per kg. Sla 0.04 0.09, bloemkool A 0.260.42. idem B 0.20—0.21, idem C 0.10—0.12, kom kommers 0.080.21 alles per stuk. Bospecn 0.17, per bos. Stoofsla 0.40 per kist. Peren: Legipont 0.120.14, wijnperen 0.10, St. Remy 0.09, Con ference 0.23. Appelen: Zoete campag- ner 0.060.10, Transparant de Cron- cels 0.20, Zoete Bloemee 0.090.10, Present van Engeland 0.15 alles per kg. Meloenen 0.52 per stuk. G? Biedt zich aan; r.k. meisje, 18 jaar, als hulp in de huishouding en/of win kel. Br .aan A. Verdegaal, Rijndijk 57. Hazerswoude. 1 Solex de Luxe, in staat van nieuw. Leliestr. 116a, Leiden. Zacht-, gaatjes, geplas tificeerd en watervast board, latten, planken, triplex, lijm, enz. Troost. Haven 17. tel. 24734. 53* Fa- Gebr. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4. tel. 26782 Dag. expeditie op Den Haag, Delft en Utrecht, Overijssel, Gelderland en Friesland: 2x per week n. Groningen. Stadsvervoer. 3T Kachelzeiltje 49 ct. Prima kwaliteit balatum in diverse kleuren en de cors. Zware kwaliteit ko lenscheppen 49 ct. Kachel- haakjes 30 ct. Poken 60 ct. Alle maten emaille kolen kitten in diverse prijzen. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48, Nova. Noordeinde 43. Lei den. G? Flinke maat theepot 1.49. inhoud 9 kopjes. Pri ma Maastrichts aardewerk in diverse pasteltinten. Vastgesteld prijs 2.65. Nu met advertentie voor 1.49. Geldig tot 12 oktober. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. 35* Kinderfoto's? Natuur- lnk: Studio Koopman, Hooigracht 96. De kinder fotografe die het kan! Drie leuke briefkaartfoto's van uw kindje vanaf ƒ3.75. Be spreekt U even. Tel. 31701 2* Nieuw is uw bed als wij het .vertrekken In een dag gereed! 2-per- soons vanaf f 26.50. l-per- soons vanaf f 19.50. De Kleine Winst. Haarlem merstraat 51. *5? Sleutels biimaken! Lips- Yale-, autooootact- en voordeursleutels. Klaar terwyl U wacht! Galvani seren van teilen en was ketels. En alles voor uw kachek A. J. Hartwijk. Nwe Beestenmarkt 7-9-4, Leiden, tel. 26627. *2* Porselein kop en scho tels. 3 stpks samen 1.49. Prima le keus porselein met fraai fantasie decor. Alleen met inlevering van advertentie. Geldig tot 5 oktober I.V.A., Haarlem merstr. 48, Nova. Noord einde 43, Leiden. Strijkplank f 15.95 Ex tra zware kwaliteit iet garantie. Een plank voor uw leven. Grote maat 136x 30 cm. Luxe uitvoering De hoogte is in 2 standen verstelbaar. I.V.A Haar lemmerstraat 48. Nova. 2? Wat kost het bed- aenreparatie! 1-pers. v.a. 18.50. 2-pers. v.a. 24 90 met damast. Desgewenst in één dag gereed. De 3 Eenen, Haarl.straat 111, tel. 23867. Leiden. G? „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen. Het adres: voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16, tel. 26854. Gp Drictex in de wasma chine Koken ove" bodig, schone was, minder slij tage. G? Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpi. lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon 2.— bij elke drogist. 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtigei Gebr. Huisman Hogewoerü 66- 68 Eigen financiering Tel 31292 Bridgeles voor begin ners. 10 avonden 20.-. V a. 10 okt. in rest Zomerzorg. Aanvang 8 u. Opg. en inl. W. Goutier, Buys Ballot straat 75, tel. 23438 *2" Credieten t.m. f 4000.- voor aankoop meubelen en woningtextiel rechtstreeks van fabriek. Enorme be sparing, soepele betaling er onaer uiterste geheim houding. Vraagt vrijblij vend inlichtingen. Postbus 1083, Rotterdam.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3