Tweede Openbare Kleuter school in Leiden zuid-west Scherp Modelwoning in de nieuwe huizen van Leiden-noord Huurprijs driekamerwoning: 15 gulden Agenda van de Leidse raad Bijeenkomsten der kath. organisaties Dronken student ging te ver DINSDAG 7 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Aan het eind van de Kooilaan te Leiden worden voor de woningbouw vereniging: „Ons Belang" huizen gebouwd: moderne, gezellige, drie en vier- kamerwoningen, die over de luxe van een deurtelefoon kunnen beschikken, over betegeld trappenhuis en keuken en marmolite muren in de douchecel. Ook de huurprijs echter vertoont een modern beeld; zij is vijftien gulden in de week, exclusief geyser en bijdrage voor groenstrook. gor- inbe grepen. Aardig vonden wij in de inrichting van de huiskamer het gordijn over nU '„'Li'— L _/i een kinderstoel, een kinderbox, Ooeae inrichting hoert dijnroeden en vloerkleed bij niet duur te zijn Gistermiddag werd ons door diverse deskundigen in de modelwo ning aan de Pieter Bothstraat ver klaard, dat het een reële huurprijs is, aangepast aan de eisen van deze tijd. De huurders moeten beseffen, dat zij indertijd ook voor hun huis vesting een hoger bedrag moeten uittrekken. De velen, die in voor oorlogse huizen wonen en bijna voor oorlogse huurprijzen betalen, reali seren zich niet, dat ook sinds 1945 de lonen gestegen zijn. Kapitaal is duur, zo werd betoogd, en de materialen zijn eveneens in prijs sterk gestegen. Bovendien wordt aan elk nieuw blok, dat gebouwd wordt nieuwe eisen ten aanzien van de voorzieningen gesteld. Wat dit laatste betreft vraagt men zich af of het niet beter is, dat er óók woningen worden gebouwd, die aan minimum eisen voldoen, maar die een huur vragen, welke ook de kleinste porte- monnaie kan omvatten. In de Pieter Bothstraat, een van de nieuwe straten in Leiden-noord heeft de Vrouwen-adviescommissie voor woningbouw te Leiden in samenwer king met „Woninginrichting Meubel kunst" een modelwoning ingericht, die tot 18 okt. a.s. door een ieder dagelijks bezocht kan worden van 35 uur nam. en van 79 uur des avonds, (met uitzondering van de zaterdagavonden 11 en 13 oktober). De binnenhuis-architecte mej. Fuhri Snethlage heeft een drie-ka merwoning van dit blok huizen ingé- richt; de waarde van de goederen be draagt totaal 4090 gulden. Zij reken de voor, dat dit een bedrag is, dat in verhouding staat tot de huur die be taald moet worden; vóór de oorlog was de verhouding tussen huurprijs en inrichtingskosten overeenkomstig. We hebben deze inrichting gezien en stellen vast, dat over smaak niet valt te twisten. Ieder jong paar zal zijn huis naar eigen inzicht inrichten, maar de bedoeling van de vrouwen- adviescommissie is op de eerste plaats te laten zien, dat een goede inrich ting niet perse duur behoeft te zijn. Men trekt ten strijde tegen wan smaak en de geldverspilling in de woninginrichting en daaraan kan deze kleine meubel-expositie mee werken. In de genoemde 4000 gulden is bijna alles inbegrepen; alleen troffen wij op de begroting, die aan de be zoekers ter hand word tgesteld, géén stofzuiger en dat is in deze tijd toch wel een onmisbaar instrument voor de huisvrouw geworden. De inrich ting van de huiskamer kostte nog geen 1500 gulden en daar zijn lino leum met viltpapier, gordijnen, tafel, drie stoelen, één fauteuil, een rotan- stoel, een tafeltje, een schemerlamp, een klok, een naaimachine, een ka chel (ad 90.een eethoeklgmp, de gehele breedte van éen wand; de architecte bereikte ermee, wat zij be oogde: een rustige achtergrond. Zij heeft deze woning inge richt voor een gezin van een ge schoolde arbeider, bestaande uit man, vrouw, dochter van onge veer drie jaar en een baby. In de kinderkamer is een wand kastje aangebracht, waarvan verwacht wordt, dat de heer des huizes het zelf zal timmeren, slechts de materiaalprijs staat op de begroting aangegeven. Boven de kapstok heeft de ont werpster 'n linnenkastje aangebracht een handig staaltje van het benutten van andera ongebruikte ruimte. In de kinderkamer zagen wij nog een aardige vondst; onder het opklap baar ledikantje voor het kind is zwart zachtboard aangebracht, dat als het bedje is opgeklapt die nen kan als schoolbord. Kosten. De gespecificeerde kosten-opgave is als volgt: gang 20,— woonkamer 1.465,- slaapkamer oudera 860,- kinderkamer 309,- keuken 266,- 198,- 220,- 220,- 298,- 20,— linnengoed wasmachine (snelwasser) gasfornuis elektrisch strijkijzer Totaal 3.921,- Wethouder Jongeleen heeft gister middag deze modelwoning geopend, nadat de heer Jansen, voorzitter van de Vrouwen-adviescommissie een openingswoord had gesproken en de ontwerpster van het binnenhuis een toelichting had gegeven. Ook wet houder Drijber was onder de geno digden. De burgemeester was door een lichte ongesteldheid verhinderd. POTLOOD EN GEEST Horizontaal: 1. op barnsteen gelij kende harssoort, 5. schel, 8. naarstig heid, 10. lidwoord, 11. afnemend ge tij, 13. waarvan geen tweede is, 15. voorzetsel, 17. doornachtige plant, 19. zangwijs, 21. water tussen Z.Beveland en Walcheren (afgedamd), 22. zeker bordspel, 24. slede, 25. vertaler, 27. gebod, 29. muzieknoot, 31. kleine hooistapel, 33. buiging, 34. vat met een hengsel. Verticaal: 1. rund, 2. habijt, 3. wees gegroet-gebed, 4. meisjesnaam, 6. be kende afkorting, 7. jaargetijde, 9. munt in Nederland (spreektaal), 12. koude, droge N.O. wind aan de Adria- tische zee, 14. hoffeest 16. inwendig lichaamsdeel 18. gem. in Drente, 19. esdoorn, 20. god der liefde, 23. lelie achtig gewas, 26. bakje, 28. bloei- wijze, 30. voedsel, 32. lengtemaat (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No 517. Horizontaal: 1. oven, 4. hel, 6. gek, 7. kei, 9. Ee, 10. das, 11. M.O., 12. lof, 13. kid, 14. beek 16. gene, 17. les, 18. Lena, 19. in, 20. heet, 22. boer, 23. nu, 24. hard, 25. laf. Verticaal: 1. ogenblik, 2. vee, 3. e.k., 4. hes, 5. ei, 7. kaf, 8. mode, 10. dok, 11. Mina, 12. les, 13. Kent, 15. een. 16. geer, 18. leed, 20. hor, 21. suif, 22. ba, 23. na. In de nota met betrekking tot het onderwijs, d.d. 9 oktober 1956, is de behoefte aan lokalen voor het kleu teronderwijs in Zuid-West geraamd op 25 lokalen. Het aandeel daarin van het openbaar onderwijs is bere kend op 10 lokalen, verdeeld over drie kleuterscholen. Plet aantal openbare kleuterscholen in Zuid- West bedraagt thans slechts één. De school, die nog niet over een eigen gebouw beschikt, telt 146 leerlingen en 4 leerkrachten. Twee klassen van de school zijn gehuisvest in twee lo kalen van de lagere school aan de Da Costastraat en twee klassen in twee lokalen van de lagere school aan de Telderskade. Er bestaat ge gronde verwachting, dat het aantal kleuters op vrij korte termijn aan zienlijk zal stijgen. Het verdient in verband met het vorenstaande naar inzicht van B. en W. aanbeveling in dat stadsdeel een tweede openbare kleuterschool te stichten door af splitsing van de bestaande school. De tijdelijke huisvesting van de scholen kan voorlopig ongewijzigd blijven. De Kleuteronderwijswet geeft de Raad de bevoegdheid te besluiten tot stichting van een openbare kleuter school; de Raad doet dit niet, wan neer niet blijkt, dat de school zal worden bezocht door tenminste 60 kleuters. Wanneer een aanzienlijke toeneming van de bevolking tot FEESTAVOND „ELTAX". Men schrijft ons: Gisteravond kreeg het personeel van de N.V. Eltax door de directie een feestavond aangeboden ter ge legenheid van het 25-jarig jubileum Het welkomstwoord werd gespro ken door de directeur de heer L. van Ulden namens de directie en com missarissen, waarbij enige bijzonde re prestaties naar voren werden ge bracht oa. 't feit dat pl.m. 46.090.000 km. gereden is zonder enige dodelijk ongeluk door schuld. Tevens werd medegedeeld, dat aan het personeel een gratificatie wordt uitgereikt, hetgeen met gejuich werd ontvangen. Enige herdenkingstegel tjes werden uitgereikt aan die leden van het personeel, welke reeds vóór de oorlog hun krachten aan het be drijf hebben gegeven. Na deze officiële opening nam het diner een aanvang, hetwelk werd op geluisterd door een conferancier. Een gezellig bal besloot deze zeer geslaag de feestavond welke om pl.m. 1 uur werd besloten met het oog op het tij dig aanvang van de diensten. Een van de personeelsleden dankte de direc tie voor de mooie en geslaagde avond. schoolstichting aanleiding geeft mo gen daarbij de kleuters worden me- degerekend, die de door hen bezoch te openbare kleuterschool zouden verlaten, terwijl voor hen in die school plaatsruimte beschikbaar zou blijven. Zulk een geval doet zich hier voor. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. in overeenstem ming met het advies van de Com missie voor het Onderwijs, voor het aantal openbare scholen voor kleu teronderwijs met één te vermeerde ren door het stichten van een twee de openbare kleuterschool in het zuidwestelijke stadsdeel. INSTELLING COMMISSIE VOOR DE REINIGÏNGS- EN ONTSMETTINGSDIENST In verband met de benoeming van een vijfde wethouder te Leiden heeft het college van B. en W. een nieuwe regeling getroffen met betrekking tot de verdeling van de werk zaamheden. Deze regeling houdt on der meer in, dat de zaken betreffen de de Reinigings- en Ontsmettings- dienst aan een andere Wethouder dan de Wethouder van Openbare Werken zijn toevertrouwd. Aangezien het gewenst is, dat de werkverdeling van de vaste com missiën uit de Raad zoveel mogelijk in overeenstemming is met die van het college, verdient het aanbeve ling om, naar aanleiding van boven bedoelde wijziging, voor het beheer van de Reinigings- en Ontsmettings- dienst een afzonderlijke commissie van bijstand in het leven te i-oepen. De Verordening, regelende de werk kring en de samenstelling van de vaste commissiën uit de Raad, zal hiertoe gewijzigd moeten worden BEGRAFENIS C. BRILMAN Zaterdagmiddag vond op „R'hijn- hof" de begrafenis plaats van de. heer C. Brilman, in leven oud-directeur van de Leidse ambachtsschool. Er was grote belangstelling. Aanwezig waren onder meer de burgemeester van Leiden, de gemeentelijke inspec teur van het onderwijs, de heer B. Swanenburg, directeuren van vele andere scholen in Leiden en vele ver tegenwoordigers uit het bedrijfsle ven. De heer G. N. Meurs, voorzitter van de Nederlandse Bond van leer krachten bij het Nijvei-iheidsbnderwijs sprak een kort woord. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dingsdag 7 October 1858. Londen Statistieke tabellen uit Victoria in Australië toonen aan dat van de ongeveer 470.000 inwoners dier volksplanting slechts 134.000 tot het vrouwe lijke geslacht behooren, zodat de mannelijke iniooners de vrouwelijke met 336.000 over treffen. Pastoor W. E. Blok van de St. Pe trusparochie is morgen jarig en naar aanleiding daarvan is er van 1 tot 2 uur narn. in de pastorie gelegenheid hem te feliciteren. De Stichting St. Chrysostomus, ge vestigd te Rotterdam, voorzitter pa ter J. Baeten S.J., heeft het voorne men thans voor het 3e jaar een cur sus „Spreken in het openbaar" te Leiden te organiseren. Het behoeft geen betoog, dat feitelijk een iedei', doch zeker degene, die leiding geeft, vlot en angstvrij in het openbaar het woord moet kunnen voeren. Op 9 en 10 oktober a.s. te 8 uur zullen openbare contactavonden wor den gehouden in een der zalen van „Het Gulden Vlies", Breestx-aat 125 te Leiden. De spreker op die avond zal zijn de heer W. M. Schauten, die onlangs in het te Helmond gehouden con cours in de Welsprekendheid de le prijs heeft behaald. Als eerste der Leidse koren opent Con Amore het nieuwe seizoen en voert uit van Jos. Hay dn het geliefde werk „Die Jahreszeiten". Medewer kenden zijn de solisten: Annette de Bije, sopraan; Wiebe Drayer, tenor; Herman Scheij, bas. De orkestbegeleiding wordt ver zorgd door het Amsterdams kunst- maand-orkest uit Amsterdam, terwijl Cembalopartij gespeeld wordt dioor Hans Pliilips. Het geheel staat weer onder leiding van Simon C. Jansen. uitvoering vindt plaats op woensdag 15 oktober in de Stadsge- I hoorzaal te Leiden om 8 uur n.m. De bijeenkomsten van de katholie ke organisaties in Leiden is voor het seizoen 1958'59 in overleg als volgt samengesteld: Alma Mater-koor: 21 okt. A.R.K.A.: 19 okt., 23 okt. Cultureel Centrum (Jongeren): 9 okt., 29 nov., 15 jan., 19 febr., 12 maart, 16 april. K.A.B.: 7 okt., 15 okt., 29 okt., 3 nov., 19 nov., 10 dec., 21 jan., 18 maart, 8 april, 22 april, 1 mei. K.V.P.: 13 okt. Kath. Vrouwengilde: 8 okt., 17 nov., 16 febr., 9 maart. Ned. R.K. Middenstandsbond: 20 okt., 17 nov., 16 dec., 14 jan., 2 febr., 18 maart. St. Adelbert-Vereniging: 13 okt. Sociaal Char. Centrum: 15 okt. Bestuurders van organisaties: dit lijstje s.v.p. uitknippen en steeds raadplegen! Kath. Agenda: secr. W. J. Kriek, Leliestraat 92, tel. 33703. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 13 oktober 1958, te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Voorstel tot^het vaststellen van een verordening, houdende wijziging van die, regelende de werkkring en de samenstelling van de vaste com missies uit de raad. Benoeming van vier leden van de commissie voor de Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Benoeming van een lid van de commissie voor het onderwijs (vaca ture mr. J. Drijber). Benoeming van een lid van de c missie voor de Sport- en Teugdzaken (vacature mr. J. Drijber). Benoeming van een lid van de Verkeerscommissie (vacature mr. J. Drijber). Benoeming van vier leden en van vier plaatsvervangende leden van de Algemene Raad van het rechtsper soonlijkheid bezittend lichaam „Ge meentelijke Gas voorziening Zuid- Holland". Benoeming van drie leden van het bestuur van de Stichting „Burgerij fonds van Leiden" uit de leden van de Raad (aftredend: de heren J. A. E. Aalders, J. G. Hagens en H. van Weizen) en van zes leden buiten de leden van de Raad. Benoeming van de leden van de commissie van advies, bedoeld in ar tikel 8 van de Woonruimte wet 1947 (St.bl. No. 8. 291). Herkiesbaar: de heren: Ten Broek, Huurman, De Jong, De Kier en Schüller. Voorstel inzake het vaststellen van het getal wekelijkse lesuren, gedu rende hetwelk met ingang van 1 sep tember 1958 aan de openbare scho len voor gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs, vak onderwijs zal worden gegeven. Preadviezen op de verzoeken van het bestuur van de Vereniging voor lager onderwijs op Gereformeerde Grondslag om medewerking voor de verbetering van de verlichting van de school voor g.l.o. Lusthoflaan 4 voor het maken van een vaste kast in de personeelskamer van deze school. Preadvies op de verzoeken van het bestuur van de Stichting Roomsen Katholieke Scholen om medewerking voor de verbetering van de elektri sche installatie in de R.K. Jongens school Os- en Paai'denlaan 2 en voor het aanschaffen van neuw m u ulai voor deze school (Resp. ƒ5100 en 16.375) Voorstel inzake de stichting van een tweede openbare kleuterschool in het zuidwestelijk stadsdeel. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs voor Leiden en Omstreken om de uit breiding van het leerplan van zijn te stichten lagere technische school met de vakken auto-motorherstellen, elek trotechniek, metselen en stukadoren en brood- en banketbakken nodig te oordelen. Voorstel betreffende de verhuring van de winkel-woning Hooigracht 6. Vooi'stel inzake het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten, waar bij de betaling van rente en aflos sing van een aan een spaarder te vex-strekken geldlening onder ver band van eerste hypotheek door de gemeente wordt gegarandeerd. (Wo ning Duyvendakstraat). Voorstel inzake het toekennen van subsidie voor het jaar 1956 aan een drietal instellingen, welke zich bezig Leidse agenda DINSDAG 7 OKTOBER K.A.B. Opening seizoen voor ka derleden (met hun dames). Kort Lof in Hartebrugskerk f8 uur) waarna souper in St. Antonius clubhuis. Le zing door pastoor Bakker „Lectuur voor ons gezin". Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden. Aanvangscursus. 8 uur r.k. Lyceum. St. Eloy. Adviesavond 7.308 uur nam. Chr. Soc. Belangen. WOENSDAG 8 OKTOBER Katholiek Vrouwen Gilde. „Tussen Gezin en Wereld". Lezing door dr De Jong. „In den Vergulden Turk", 8 u. nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, kwart voor zeven. Vriendenkring v. h. Allerheiligst Sacrament. Bijeenkomst St. Antonius clubhuis. Kwart voor acht nam. Eloy. Vergadering C.A.O.- Giootmetaal. Geb. Chr. Soc. Belan gen. Oude Singel 236. DONDERDAG 9 OKTOBER VERON. Lezing over Modulatie systemen. Gebouw Rehoboth, Rapen burg 10, 8 uur nam. Cultureel Centrum voor Jongeren. Filmavond „The Ladykillers". St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. Gulden Vlies. Openbare propagan- da-avond „Spreken in net openbaar" Stichting St. Chrysostomus, aanvang 8 uur. VRIJDAG, 10 OKTOBER. VIRO. Vluchtelingenproblemen. Mevr. G. Kramers. Rapenburg 8, 8 uur nam. Gulden Vlies. Openbare propagan- da-avond „Spreken in het openbaar" Stichting St. Chrysostomus, aanvang 8 uur. ZATERDAG 11 OKTOBER T.I.G. „Het huis aan het meer" Schouwburg, 8 uur nam. KABO. Feestavond b.g.v. het 55-ja- rig bestaan. Cabaret „Showtime" De Burcht, 8 uur nam. Apotheken De avond- en nacht dienst wordt waargenomen door: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136, Leiden; en Apotheek Oegst- Installatie studentenpastoor te Leiden Zoals wij al meldden is de kano- nieke oprichting van de studenten- parochie te Leiden na een schrijven van mgr. M. A. Jansen, waarin de status der parochie nader wordt om schreven, een feit geworden. De stu dentenpastoor, dr. L. van Noort, zal morgenavond te acht uur in de ka pel aan het Rapenburg 24 door de deken van Leiden worden geïnstal leerd. De installatie wordt gevolgd door een Avondmis. Op de zondagen worden twee H. Missen gelezen in de nieuwe studen tenkapel, in de week iedere dag om 12.10 uur, behalve op dinsdag en vrij dag op welke dagen een avondmis wordt gelezen. Leidse Universiteit Bij Koninklijke Besluiten is be noemd m.i.v. de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden om onder wijs te geven in de theoretische na tuurkunde: dr. J. A. M. Cox, onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als lector aan de rijksuniver siteit te Groningen. DR. JOZEF JANSSEN NAAR DE SOEDAN. Op 15 oktober hoopt dr. Jozef M. A. Janssen naar de Soedan te ver trekken om de Italiaanse opgravin geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274,1 gen van het vorige seizoen voort te Oegstgeest. zetten. houden met het uitzenden van kin deren naar gezondheids- en vakantie kolonies. Voorstel inzake vaststelling van een nieuwe verordening op het Stads- schoon. Interpellatie van de heer A. van Dijk inzake de aanbesteding van de bouw van 221 woningen c.a. in Lei den-noord (plan noord VI). Burgerlijke Stand Geboren: Tosca dr van M. van Weeren en A van der Blom. Nicolaas Willem zn van H. J. Jong en M. van Roijen. Dirk zn van J. Ketting en J. de Jong. Elisabeth Carolina Maria dr van J. Rijnsburger en J. M. C. God- dijn. Hendrik Adriaan zn van A. Cramer en A. R. M. van Vianen. Astrid dr van J. M. Aniba en E. W. L. M. van der Leek. Petrus Gijsber- thus Maria zn van G. Nievaart en C. N. J. Witte. Marina Helena dr van M. T. Opdam en J H. Schrama. Phi lippe zn van J. P. Fabel en W. J. C. Zandvliet. Cornelis Hendrik Michiel zn van C. N. H. Nieuwenburg en E. Ovex'dijk. Hendricus zn van P. L. van Nood en J. W. Maartense. Marinus zn van M. Blonk en N. Wijfje. Al- fonsus Henricus zn van P. W. Hooij- mans en E. C. Gxoenewegen. Hen- drika dr van M. Lepelaar en D. Duijndam. Maria Petronella dr van J. A. Smit en P. J. Brandt. Johannes zn van J. Scheffers en A. J. Marks. Robert Peter zn van J. C. ten Hoo- pen en L. A. van Dalen. Mirjam dr var W. J. van Rooijen en C. Wetse- laar. Johanna Wilbelmina Maria dr van B. J. A. Holweg en J. M. Dix-kse. Dirk Jan zn van C. van Leeuwen en P. Kikkert. Mar ja dx van G. M. van Ommeren en M. J. Snel. Johannes Allardus Antonius zn van J. A. Kruijer en A. H. Tuin. Arnoldus zn van K. C. de Bolster en C. op den Dreest. Johannes Josephus zn van S. J. G. Duindam en H. A. J. van der Linden. Overleden: M. van den Berg 75 jr weduwe van J. J. Snor. J. C. P. van der Krogt 7 jr dochter. J. Zirkzee 49 jr, man. R. W. Brakhoven 75 jr echtgenote van S. Zaalberg. D. Sierag 92 jr man G. van Duijn 54 jr man. E. van der Blij 73 jr echtgenote van P. van Kooperen. Gehuwd: Eikerbout en E. J. H. van Venetiën. C. van Kuijen en M. L. C. O. F. C. L. de Tombe. E. V. G. Ginepro en C. Kaizer. Wissel op toekomst gehonoreerd Zo beschonken was een 29-jarige Leidse student op 22 juni 's nachts ge weest. dat hij niet eens zou hebben gemerkt dat hij met een band te wei nig op zijn Amerikaanse wagen reed. De student, die gisteren voor de Haagse politierechter stond, had de bewuste avond in Scheveningse bars meer gedronken dan. goed voor hem was. Vervolgens was hij met zijn eigen auto op weg gegaan naar Voor burg. Op de Alkemadelaan in Den Haag reed hij een geparkeerde auto aan. Beide wagens waren zwaar be schadigd. Verdachtes auto had een lekke voorband. Desondanks reed de student zo hard mogelijk door, waar bij hij stukken canvas, repen rubber en sierstrips verloor. Bij het Willem Witsenplein reed hij tegen een op het trottoir geplaatste benzinepomp op. Hy reed door maar bij de Adel- heidstraat hoorde een politieman het lawaai van de auto, die op een velg reed. Hij stuurde een jeep er achter aan. Na zijn aanhouding in Voorburg moest de student zich vasthouden aan de motorkap, omdat hij bijna niet meer kon staan. De student vertelde niets bijzonders te hebben gemerkt. Alleen dat hij bij de Weissenbruch- straat een metaalachtig geluid ge hoord had De officier van justitie, was dankbaar, dat er niet heel wat ergers was gebeurd. Hij geloofde niet dat de student niets had gemerkt. De eis was twee weken gevangenisstraf onvoorwaardelijk en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Ver dachtes raadsman meende dat ver dachte niets had gemerkt omdat hij te beschonken was om iets te besef fen. Inmiddels had de student de schade vergoed. De politierechter vond dit logisch voor iemand in ver dachtes positie. De student had na melijk juist een halve ton van zijn vader geërfd. Uitgebreid werd er ver volgens gesproken over verdachtes toekomst. De raadsman vertelde dat de firmanten in de zaak van verdach tes overleden vader zijn cliënt mis schien niet zouden accepteren als hij in de gevangenis had gezeten. De po litierechter overwoog, dat de toe komst van verdachte dt enige reden zou kunnen zijn om hier voorwaarde lijk te straffen. Hij wist niet of door een onvoorwaardelijke straf de toe komst van verdachte zou worden ge schaad, maar niettemin legde hij veer tien dagen voorwaardelijke gevange* nisstraf op en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2