fP Èt I 9 I fier;- ZATERDAG 4 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Geef een pyama op Dierendag Indien u uw hond een verrassing wil bereiden, moet u hem of haar zo'n elegante pyama bezorgen. Of de viervoeter het op prijs zal stellen, weten we niet. In ieder geval toonde de boxer „Heppy" tijdens een hondenshow in het sportstadion te Brighton vol trots «en nieuwe pyama. „Heppy" werd stevig vastgehouden door Valerie Moon; er mochten eens verliefde soortgenootjes zijn. Twee ion aan aandelen verdwenen Na auto-ongeluk van bezitter De rijksrecherche is in samenwer king met de fiscale recherche reeds enige weken bezig met een onderzoek naar de plaats waar de twee ton aan aandelen verborgen zijn, die deel uit maken van de nalatenschap van het echtpaar Mertens uit Laren (N.-H.), dat op 26 augustus j.l. bij een auto ongeluk nabij Hagen in West-Duits- land om het leven kwam. Ook een Duits echtpaar, dat in de wagen van de heer Mertens zat, verloor hierbij het leven. Geruchten, die in Laren na het on geluk de ronde deden, waren voor de officier van Justitie mr H. Bouma te Amsterdam aanleiding een onderzoek te doen instellen. De heer Th. H. Mertens was een zeer vermogend man. Hij had geen kinderen en de erfenis zou moeten worden verdeeld tussen zijn familie en die van zijn vrouw. Zijn vermogen heeft de heer Mer tens op zeer geheimzinnige wijze be heerd, waarschijnlijk om fiscale re denen, zodat de fiscus ook geïnteres- seert is in de verdwenen effecten. Onder leiding van de officier van Justitie is in de woning te Laren een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat onbekenden ook reeds in het huis aan het zoeken waren geweest. Inmiddels is de officier van Justi tie in het bezit gekomen van de lijst waarop de verdwenen aandelen, alle Nederlandse, staan vermeld. De heer Hedenavond RITA REYS Hedenavond komt de 50.000ste bezoeker(ster) HILVERSUM WIL EXPOSITIEHAL KOPEN Wanneer de gemeenteraad van Hil versum dinsdagavond a.s. een daar toe strekkend voorstel van B. en W aanvaardt, krijgt Hilversum een ex positiehal, die thans op de terreinen van de Expo in Brussel staat. B. en W. hebben aan de raad voorgesteld de hal te kopen voor 1.500.000 gul den en deze hal te benutten als sport hal en congreszaal. Het gebouw, dat geheel uit glas, ijzer en aluminium is opgetrokken, kan ruimte bieden aan 3.000 prsonen. Mertens had deze, als stille reserve, geheel buiten zijn administratie ge houden. Mr Bouma is zelf ook naar Duitsland geweest om tevergeefs, in het autowrak naar deze lijst, waar van het bestaan hem bekend was, te zoeken. De Duitse politie had deze echter na het ongeval aan de familie afge geven. De andere bezittingen van de over ledenen zijn wel aan de justitie be kend. Voordat de erfenis verdeeld zal kunnen worden, zal, als de ver dwenen effecten gevonden zijn, eerst de fiscus aan bod komen voor de verschuldigde belasting en successie rechten. Verdwenen aandelen terecht De „onvindbare" effecten van het echtpaar Mertens uit Laren (N.H.),| zijn terecht. Naar de heer B. H. Mertens uit Zwolle, een broer van het slachtof fer, ons mededeelt, heeft hij gister middag toen hij tezamen met een andere broer en een notaris nog maals in het huis een speurtocht hield, in de schuur in een oude ver- huiskist de aandelen gevonden. Zij I waren in zeildoek gewikkeld. De officier van justitie te Amster-1 dam. mr H. Bouma, heeft de aande-1 len voorlopig in beslag genomen, maar zal ze zo deelde hij mee aan de notaris ter hand stellen. EEN DER GEWONDEN VAN ONGELUK WEZEP OVERLEDEN Het vijfjarige jongetje P. Meuren uit Kampen, dat in de autobus zat, die woensdagavond te Wezeo door een sneltrein werd gegrepen, waarbij het zwaar werd gewond, is de afge lopen nacht in het r.k. ziekenhuis te Zwolle overleden. Het aantal slacht offers v^n het ongeluk is hiermede gestegen tot vier. Het kind was een kleinzoon van de 78-jarige heer H. van Aarts uit Kampen, die bij het ongeluk op slag werd gedood. VRAGEN OVER HET ONGELUK TE WEZEP Mr S. Willinge Gratema te Wapen veld (gemeente Heerde) lid van pro vinciale staten van Gelderland voor de VVD, heeft, naar aanleiding van het woensdag j.l. te Wezep gebeurde ongeluk, waarbij een autobus door een sneltrein werd gegrepen, het col lege van Gedeputeerde Staten van die provincie o.a. gevraagd, of het juist is dat in Gelderland wanneer, zoals in Wezep, niet onder verant woordelijkheid van de wegbeheerder, maar onder die van de provinciale waterstaat werkzaamheden aan we gen worden uitgevoerd, de regeling van eventuele wegomleggingen in handen is van genoemde waterstaat, dan wel onder haar aansprakelijkheid tot stand komt. Zo ja, zijn Ged. Staten dan niet van mening dat in het onderhavige geval de veiligheid van het particuliere en openbare vervoer in grove mate is veronachtzaamd? Zijn Ged. Staten bereid ten spoe digste afdoende voorschriften te ge ven met betrekking tot het tot stand komen van wegomleggingen, en zijn zij bereid ten spoedigste aan- de sta ten van Gelderland mede te delen welke thans bestaande, vanwege de provincie gegeven voorschriften ten aanzien van de hierbedoelde wegom- legging, niet zijn opgevolgd. VROUW EN DOCHTER GEDOOD: DADER NIET TOEREKENBAAR De rechtbank te Rotterdam heeft j uitspraak gedaan in de zaak tegen de 46-jarige vertegenwoordiger C. J. W. die veertien dagen geleden terecht heeft gestaan, omdat hij zijn echtge note en dochter op 8 oktober van het vorig jaar te Rotterdam met messte ken gedood zou hebben. De zaak was toen met gesloten deuren behandeld. De rechtbank achtte verdachte niet toerekeningsvatbaar en ontsloeg hem van rechtvervolging. Hij zal nu in een krankzinnigeninrichting geplaatst worden voor niet langer dan een jaar; verder worden hij ter beschikking van de regering gesteld. Dit was con form de eis. Binnenkort wettelijke regeling accountantswezen Ter gelegenheid van het 25-jarige bestaan heeft het Nederlandse Ge nootschap van Accountants gisteren in Arnhem een jubileumvergadering gehouden, waarop prof. mr. W. L. G. Lemaire, hoogleraar in het volken recht te Leiden, heeft gesproken over „Het internationale overeenkomsten- recht", hierbij ook ingaande op wat de vervulling van het aocountantsbe- roep ten dienste van de maatschappq met zich brengt. Spreker stelde op de voorgrond, dat de vervulling van het aocountantsbe- roep in meer dan een opzicht reikt naar juridisch terrein en dat de prea- bele kennis van de accountant veel groter moet zijn en zich moet uit strekken over verschillende gebieden. Drs. J. Jacobs, rijksmiddenstands- consulent van Gelderland, die de staatssecretaris van economische za ken vertegenwoordigde zei, dat de verhoging van de prodiuktie onder meer een goed beleid moet worden gevoerd en dat de ondernemer in deze de juiste conclusie kan trekken wan neer hem een deskundig advies gege ven wordt. De accountant heeft aldus niet alleen te zorgen voor het cijfer materiaal, maar moet ook die cijfers verklaren en verder de weg aan de ondernemer wijzen. De functie v. ac countant stelt daarom hoge eisen aan de vakbekwaamheid aldus spreker Hij merkte op, dat aangaande de wet telijke regeling van het accountants wezen binnenkort een wetsontwerp te wachten is. edert 1954 reeds is men met deze materie bezig. Vakantie! „Ziezo, vrouw!" zegt Jansen, die naar zee gaat met de vakantie. „Nou is alles klaar: de kanarievogel is bij je zuster, grootmoeder is naar mijn broer Klaas, Max heeft de hond in bewaring, en de kat is bij Greta, en onze radio is naar Jans, die er zo blij mee iszouden we nu niet liever maar die veertien dagen thuis blij ven om rust te nemen, vrouw...*.?" Hoe hij het deed. „Geven die oude schulden je geen zorg?", vroeg de secure vriend aan zijn zorgeloze dito. „Geen laars, kerel, die vergeet ik maar!" zei deze lachend. „Hm, dat is gemakkelijker, maar de nieuwe schulden dan, die je hebt?".... „Wel, die laat ik oud worden!" zei de ander. De beschrijving„Wat is die Jan sen eigenlijk voor een man?" vraagt de een. „Dat zal ik je zeggen: als je hem aanneemt voor een verhuizing, gaat hij dadelijk naar boven en komt een kwartier later naar beneden met de bovenste helft van het pianokrukje, dat hij heel zorgvuldig uit elkaar heeft gedraaid!" „Mijn moeder heeft gezegd, dat ik niet bij vreemde mensen mag blijven eten; vooral geen groentesoep". Uit Schotland. Drie Schotten het waren broers zaten op een zondagmorgen in de kerk. De domi nee spoorde zijn gemeenteleden met gevoelvolle woorden aan, de speciale collecte ten bate van de slachtoffers van een overstromingsramp gulhartig te gedenken. Hoe dichter de collec tebus bij onze drie Schotten kwam, des te zenuwachtiger werden ze totdat één van hen fauw viel en de beide anderen hem naar buiten droe gen Een goed idee. en toen had den we het spook van de honger voor ogen", vertelde de ontdekkingsrei ziger in z'n pension. „Maar we sne den onze schoenen aan stukken en kookten er soep van.." „Sttt, niet zo luid!" zei z'n vriend. „Laat onze hospita het niet horen!" Ook 'n vraag! Kareltje had een geduchte uitbrander gekregen, omdat hij als jongetje van tien jaar stie- kum een sigaretje had gerookt. Hui lend zei hij: „U rookt toch ook!" Waarop de vader in het vuur van zijn boosheid antwoordde: „Ja, maar heb je me als jongetje van tien jaar ooit zien roken?" Zijn hotel. Cipier: „Wat? Ben jij weer terug?" Zwerver: „Ja. Zijn er brieven voor me gekomen?" Stil eens even! Een oude Ier voel de zich op straat niet erg lekker wor den en ging rustig op de grond lig gen. Iedereen wilde de man helpen en iedereen had goede raad. Een van hen, Maggie Riley, zei: „Geef hem een slok whiskey, dan knapt hij wel weer op!" Maar allen schreeuwden door elkaar en niemand deed wat Maggie had voorgesteld. Toen, boven het gegons van stemmen der omstanders uit, klonk het jammerende geluid van de oude Ier: „Houden jullie je mond nu eens even en laat Maggie Riley praten!" Overpeinzing. Jan: „Pa, wonen er mensen op de maan?" Pa: „Ik geloof het wel!" Jan: (iWat zal er dan een gedrang wezen, als het eerste of laatste kwar tier is!" Het grote verschil. „Waarom ben jij hier?" vroeg de bezoeker aan de gevangene. .Omdat ik te langzaam gereden heb", was het antwoord. „Te hard gereden, bedoel je ze ker?", merkte de bezoeker op. „Neen, te langzaam", herhaalde de ander. „Ik had een auto op de kop getikt, maar ik kon er niet gauw ge noeg mee uit de weg komen." Bijziend. „Zeg Herman, waarom houd jij je bril in bed op?" „Ja, zie je, ik ben nogal bijziend; anders kan ik de lui over wie ik droom, niet herkennen." Hij moest niet kijken. Wanneer er in het dorp feest was, speelde de dorpsmuziek. De smid speelde viool, de timmerman blies fagot, de kleer maker waldhoorn en de koetsier ven de reiniging bewerkte het slagwerk. De kapper was de dirigent van het geheel. Toen ze eens volkomen uit de maat geraakten, verweet de smid de kap per: „Dat is jouw schuld! Je hebt verkeerd gedirigeerd en toen heb ik de verkeerde maat gespeeld. Rustig antwoordde de kapper: „Waarom kijk je er dan naar, idioot?" Bijverdienste. „Maar jongen, van de kleine inkomsten, welke je moeder door de verkoop van melk heeft, kunnen jtftlie toch niet leven? Doet je vader er dan niets bij?" „Ja, hij doet er water bij". Hollands fabrikaat. „De laat ste keer dat ik bij u in de winkel was", zei een dame tot een winkelier, „heeft u me een aantal artikelen ver kocht, waarvan u zei dat het Hollands fabrikaat was en achteraf bleek dat het niet waar- was." „Dat weet ik, mevrouw. Maar ik had ze al zó lang in huis, dat ik dacht dat ze intussen wel genaturali seerd waren." „Dit is het zachtste tapijt, dat ik momenteel voorradig heb". Philips gereed voor bouw van raketwapens Indien het internationaal overleg daarover tot resultaten leidt, zal de Nederlandse industrie zeer zeker een bijdrage leveren aan de produktie van raketwapens door de Europese indu strieën. Het gaat hier voornamelijk om de licentiebouw van Amerikaanse raket wapens voor de Navo. Aan het begin van dit jaar hebben Amerikaanse deskundigen verschei dene Nederlandse fabrieken bezocht waaronder die van Philips te Eindho ven en NSF te Hilversum, om na te gaan of deze misschien in aanmerking zouden komen voor een aandeel in de gezamenlijke prodiuktie van raket wapens door Europese bedrijven. Dit onderzoek schijnt gunstig te zijn uit gevallen. Er zouden tekenen zijn, die er op wijzen, dat het overleg over deze ma terie binnenkort succes zal hebben. De Nederlandse regering zal waar schijnlijk wel haar steun geven aan het streven naar de verwezenlijking van dit Europese project, omdat dit van groot belang is voor de industria lisatie van ons land. VERGOEDINGSPRIJS AARDAPPELPRIJS INGEVOLGE CAO BLOEMBOLLENBEDRIJF De organisaties betrokken bij de c.a.o. voor het bloembollenbedrijf hebben ingevolge het bepaalde in ar tikel 31 lid 3 de vergoedingsprijs voor aardappelen vastgesteld. Wanneer door de werkgever vroe ge aardappelen zijn verstrekt of land daarvoor was beschikbaar gesteld, bedraagt de vergoeding 8.50 per hl. Zijn noch land noch vroege aard appelen verstrekt, dan is de vergoe ding 8.90 per hl. Deze bedragen zijn inclusief de compensatietoeslag voor de Algemene Ouderdomswet. Weldadigheids postzegels voor het kind VOOP'HFfKf ND MVDOft M T KfNDMVOOK MKT KIND ■VOOR HIT *InD»VOOR HET KIND 4 gL/ 4 v"® dj» NEDERLAND NEDERLAND 14, 4, 4, 9 en 9 cent zullen worden ver- De directeur-generaal der PTT kocht, maakt bekend dat van 17 november 1058 tot en met 16 januari 1959 pij- De netto-opbrengst boven de fran- zondere postzegels (weldadigheids- keerwaande is bestemd voor steun postzegels) verkrijgbaar zullen zijn van de arbeid ten behoeve van het in de frankeer waarden van 4 6, 8, bescherming en hulbehoevende kind. 12 en 90 cent, welke met een bijslagkind. hoven de frsrrlro®rvan reep 1 De 7e<*els dragen afbeeldingen van spelende kinderen. De ontwerpen zijn van de hand van de kunstenaar Lou Strik, te Amsterdam. De voorstellin gen zijn in wit uitgespaard in een ef fen fond. De zegels zijn uitgevoerd in een kleur offset. De kleuren zdjn voor de zegels van 4 cent: blauw, de zegel van 6 cent: karmijn; de zegel van 8 cent: groen; rf, NEDERLAND de zegel van 12 cent: oranje-rood; de zegel van 30 cent: grijs-blauw. De zegels zullen ook in het verkeer met het buitenland, voor de franke ring geldig zijn tot en met 31 decem ber 1959, voor zover ze na de termijn van verkrijgbaarstelling op de kan toren nog niet zijn verkocht, zullen ze worden vernietigd. VAN 25 VERPLEEGDEN ZEVEN VOORTVLUCHTIG Op de reclasseringsgemeenschap Groot Batelaar te bunteren is deze week een record 25 a 30 ter beschikking van de rege- ring gestelden, die hier gemiddeld zijn ondergebracht, waren er in het begin van deze week niet minder dan zeven voortvluchtig. Van hen zijn er inmid dels twee weer opgepikt, maar de overige vijf waren donderdagmorgen nog steeds spoorloos. Van één van deze vijf voortvluchti- gen is inmiddels wel bekend gewor den, dat hij bij een garagehouder te Renswoude een auto heeft gehuurd, waarmee hij honderden kilometers heeft rondgetoerd en die hij daarna uiteraard zonder betaling, weer heeft achtergelaten. Een andere vluchteling, die later in Utrecht kon worden achterhaald, ontsnapte, toen een aantal politieman- men op Groot Batelaar verscheen om hem naar het Hui§ van Bewaring in Arnhem over te brengen. Hij wist zich geruime tijd op het dak vari de inrichting schuil te houden en later te ontsnappen. Een andere verpleegde, de 29-jarige Jelke P. uit Musselkanaal, die dins dag te Arnhem had moeten terecht staan wegens oplichting voor de rechtbank, maar telefonisch bericht had gezonden, dat hij „verhinderd" was, is nog niet teruggekeerd in de open reclasseringsgemeenschap „Groot Batelaar", waar hij werd verpleegd! Hij was ongeoorloofd af wezig. In Sassenheim heeft deze man in tussen vermoedelijk weer een dame opgelicht. Zijn aanhouding is nu ver zocht. Groot Batelaar is een zgn. „open inrichting". De vermisten zijn niet ontvlucht, maar van een vrije avond of vrij weekend thuisgebleven. Van hen zijn er twee inmiddels ge arresteerd en is één vrijwillig terug gekeerd. God schudde de wateren De dalen van de Cevennes in Zuid-Frankrijk zijn getroffen door zware overstromingen. Een aaneenschakeling van slagregens herschiep het land schap in een chaos. Huizen stortten in, bomen werd ontworteld en commu nicatiemiddelen verbroken. Tot nu toe zijn ér 35 slachtoffers. Velen worden nog vermist. Foto: de natuurkrachten parkeerden deze peugeot in de buurt van Nozières op een ongewenste parkeerplaatst.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10