dralon LOONSTATEN De wed. G. Hulsbos-v. d. Burg vierde haar 100ste verjaardag Circusauto terecht, knechts spoorloos Geniet gezellig méé! diepbruine Moccona heeft een krachtiger koffiesmaak Kantoorbediende (vr.) jiJKDAG 9 UrvTOBr.it 195b DE LE1DSE COURANT PAGINA 6 Groot (eest op het Eiland te Zoeterwoude „Ze zeggen, dat het een groot feest zal worden", had de 100-jarige mevr. Hulsbos ons gezegd en zij liet er lachend op volgen: „nou, we zullen wel zien wat het wordt". Nu heeft zij de dag beleefd waar over al zo lang en veel gesproken was, een dag van warme belangstel ling en medeleven met telkens weer ontroerende momenten, waarbij al degenen, die het voorrecht hadden als wij daarbij te mogen zijn, tot het uiterste verbaasd stonden dat die bejaarde vrouw dat allemaal ver werken kon en nog de kracht bezit om van de vroege morgen tot de late avond dat gewemel van al die be zoeken te kunnen verdragen. Het Eiland was volop bevlagd en om negen uur kwamen de buurtjes vóór het druk zou worden, alvast de 100-jarige gelukwensen en de ge schenken overhandigen. Inmiddels kwamen de kinderen, allen zelf reeds bejaard de oudste schoonzoon is 78 en de oudste doch ter 75 jaar bij moeders 100e ver jaardag op bezoek. Wat een emoties voor de feestelinge. Om half elf was het huis al stamp vol met familieleden en kennissen. De oud-predikant ds. Kranenburg was ook bij de eersten en toen kwam de 83-jarige broer Jan Willem uit de Boerenbuurt, gemeente Alkemade, zijn zuster gelukwensen. Het was een treffend, hartelijk weerzien, want de oude man kan ook niet meer zo ge makkelijk komen. Toen de 80-jarige E. J. Los uit Voorschoten, de zoon van Willem Los die de familie Hulsbos naar Zoeter woude haalde, binnenkwam en haar zo echt familiair met „Geert" had toegesproken was zij erg in de wol ken en toen mevr. Dirkse-Los uit Leiden bij haar kwam zitten was het heel erg goed want zij had zo vaak gezegd: „Aartje Los, die zou ik zo graag nog eens zien". In de lange rij van bezoekers kwam toen de waarnemend predikant ds. N. J. M. Hoogendijk en daarna volgde dokter Wijbo Kortmann en mevrouw Kortmann-v. Heel. Met de dokter kon zij goed praten en een beetje pochen op haar goede gezondheid. De dokter was het er blijkbaar goed mee eens want zij kreeg in tegenstelling met destijds Opoe Post geen waarschuwing voor te grote inspanning op deze dag. Om één uur kreeg de familie even rust voor het eten en kon Opoe heel eventjes dutten. Even maar, want al gauw kwamen de vele familieleden van heinde en verre gelukwensen. Om vier uur bracht het gemeente bestuur een bezoek; burgemeester Smeets en wethouder Kraan met hun echtgenoten. Gelukwens van de Koningin. De burgemeester feliciteerde de 100-jarige namens het gemeente bestuur en deelde haar mede, dat hem was opgedragen de gelukwens van H. M. de Koningin aan de 100- jarige inwoonster van de gemeente Zoeterwoude over te brengen. De burgemeester deed zijn gelukwens vergezeld gaan van een geschenk, een mooie vaas met bloemen. Mevr. Smeets-v. Heel moest naast Opoe komen zitten en het werd een druk gesprek over de lange jaren, over de kinderen en vele kleinkin deren, achterkleinkinderen en de kinderen van de achterkleinkinderen. Ook oud-pastoor Klaverweijden had een druk gesprek waarbij zij goed liet blijken trots te zijn op het bereiken van de honderd jaren. De serenade. 's Avonds bracht de Sint Jans Fan fare een serenade. Onvermoeid kwam Opoe van haar zetel waarin zij de gehele dag gezeten had naar de deur en glunderde van genoegen om de vrolijke muziek en vroeg, nog een nummertje te geven .„Als ik wat meer asem had", zei ze tot de voor zitter van de fanfare, „dan zou ik nog wel mee willen doen". Toen de serenade ten einde was, ging het familiefeest nog door, want Grootje zei, dat de gasten nog niet naar huis mochten gaan, verheugd dat haar 100ste verjaardag zo schoon gevierd was. Eerst thans vernemen wij van de politie te Maastricht dat de circus vrachtauto, welke in de nacht van za terdag op zondag op het terrein van het „Circo Espanol" op de markt te Maastricht verdween, reeds maandag middag terecht is gekomen. De wa gen is namelijk in Goirle bij Tilburg onbeheerd aangetroffen door surveil lerende rijkspolitiemannen. In de laadbak van de auto lagen nog de motoren en de wielen onaan geroerd, maar de benzinetank van de vrachtauto was leeg. Van de cir cusknechts is geen spoor. Bij informa tie in de omgeving naar de verdwenen inzittenden, hoorde de politie dat de wagen reeds sedert zondagmorgen op die plaats onbeheerd stond. 15-JARIG MEISJE ZOEK. De commissaris van politie te Al melo verzoekt namens de ouders te worden bekend gemaakt met de ver blijfplaats van Hilde Leegwater, oud vijftien jaar, wonende te Almelo, die op 30 september j.l. per fiets de ouderlijke woning heeft verlaten en daarin tot op heden niet is terugge keerd. Daar het meisje «zeer slecht van gezicht is, wordt een ongeluk ge vreesd. DE EERSTE JEUGDSPAARDERS De 17-jarige Jan Blankers, zoon van de bekende atlete Fanny Blan kers-Koen, liet zich gistermorgen bij de spaarbank voor de stad Am sterdam als eerste jeugdspaarder in schrijven volgens de vandaag in wer king getreden Jeugdspaarwet. De di recteur van de spaarbank, mr G. F. Brantsma, reikte Jan zelf net boekje uit en gaf hem namens de bank bo ven zijn eigen eerste inleg nog een bedrag van 25 gld. Mevrouw Blankers ontving van de directeur een fraaie ruiker. De wethouder voor sociale zaken van Amsterdam, de heer W. Stein- metz, noemde in zijn toespraakje deze jt-ugdspaarregeling een begin van een bezitsvorming en sprak de wens uit, dat duizenden jqngeren bet voor beeld van Jan Blankers zouden vol gen. In Haarlem was de staatssecretaris van binnenlandse zaken, bezitsvor ming en publiekrechtelijke bedrijfs organisatie, drs W. K. N. Schmelzer, aanwezig, toen daar by de Nuts spaarbank de 18-jarige Clan Scha- denburg en de even oude Kok de Droog, zich als eersten lieten in schrijven. De staatssecretaris over handigde de beide jongelui hun spaarbankboekje. Ook hij prak de wens uit dat velen hun voorbeeld zouden volgen en zei in zijn toespraak o.m. te hopen, dat de regering spoe dig verdere maatregelen zal treffen om het sparen te bevorderen. Drs Schmezer was naar de Spaarnestad gekomen omdat de Nutsspaarbank in 1817 opgericht de oudste spaar bank is. De secretaris van de Nederlandse jeugdgemeenschap, ae heer Jan Pe ters bood de Staatssecretaris geluk wensen aan met het inwerking tre den van de Jeugdsmarwet. Voorts waren aanwezig de commissaris der koningin in de provincie Noord-Hol land, dr M. J. Prinsen, de burge meester van Haarlem, mr O. P. F. M. Cremers, de oud minister voor de P.B.O., de heer A. C. de Bruijn, de directeur van de Rijksnostspaar- bank, mr H. J. M. Stegeman, en ver tegenwoordigers van Spaarbanken en jeugdorganisaties. Et*Kuhètffstateait»,tntlHiftrka<iiii.„MKmat j Douwt Egberts weet uit eeuwenlange ervaring welke koffit-melange de Nederlandse huisvrouw het liefst drinkt. Neemt het U vast voor, Mevrouw, om de eerstvolgende keer diepbruine Moccona te proberen. Die keuze zal U en &1 Uw huisgenoten uitstekend bevallen. Moccona is werkelijk verrassend krachtig en vol van smaak. U kunt zich niet vergissen; dit is pure Douwe Egberts koffie, op de beste manier gebrand en bereid. Onverwachte gasten? Laatkomers? Vol trots kunt U zeggen: „Schuif maar gezellig aan, de koffie is onderweg!" Douwe Egberts MOCCONA poederkoffie krachtige koffie,*, de kleur zegt 't al! Gebreid van Dralon... heerlijk licht zacht en warm Er is nu ook Dralon breigaren. Met alle prettige practische eigenschappen, die U reeds van Dralon kent! Dralon is licht* héél licht zelfs Dralon is héél zacht en verrukkelijk warm. Maar Dralon is ook zó gewassen en zó droog, krimp, vrij, motecht en Dralon vervilt niet! Kortom U breit van Dralon heerlijk zor-ge-lo-ze kleding Nefaboline Lakfabrieken N.V. VOORSCHOTEN VRAAGT: Leeftijd 20 jqar of ouder. Sollicitaties te richten aan: Rouwkooplaan 8. Prijs 10 cent per stuk. Bij qrotere afname reductie Nieuwste model. N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 52-34 - LEIDEN seizoen vangt aanl Komende 14 dagen vangen bij Evert Caste- lein 28 leuke en gezel lige uansktubs aan. Wilt ook U goed leren dansen of uw dansen op hogei peil brenger? Vat dan nu ïw kans. Nog slechts een enkele plaats is er vrij. Ouders, on les of dans avond van uw zoon of dochter is altijd wel kom! Z* Lanqeraar 8.1b uur (L) Voorhout 3 u. .eidschend8.00 u Nieuwkoop 7.30 u. beiden 8.00 uw Zondag 8 uur H. Kerke» acht f 1.45 Den Burcht" f 1.85 Uitgebreid dansorkest •n 4 dubbele bezetting Kaarten 7.30 a.d. zaal tGeer voorverkooü) 3 *r» Beginners zondag 6.45 Zaai H. Keikgracht 48 Tango, en Jive klub Zona. 6.15 Langebr. 6/ 5 Ideaalklubs 6 Middenstandnklubs 7 HBS klubs 7 Studentenklubs Aanvang v.a. zaterdag

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6