schutting verkoop Scherp POTLOOD EN GEEST H.A. Gerritsen en H. Hierck in de Lakenhal J. M. Hoekstra nam afscheid Raad v. Arbeid schutting verkoop 19.- schutting verkoop MAANDAG 29 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Eigen huis van „Ons Buiten" Leiden-Noord feesielijk geopend Gemeente zoekt méér mogelijkheden De volkstuindersvereniging „Ons Buiten" heeft zaterdagmiddag bezit genomen van het modern, fris ge schilderde clubhuis op 't vaste tuin complex aan de Sumatrastraat dat gedeeltelijk door de leden zelf is ge bouwd en tot bestemming heeft, het centrum te zijn van vele activiteiten. Alvorens wethouder A. J. Jonge- leen de officiële opening verrichtte, trok een leuk kindercorso door het volkstuincomplex en bood de voor zitter van de Leidse Bond van Volks- tuindersverenigingen, de heer A. Zaal berg, het bestuur van „Ons Buiten" een verenigingsvlag aan. Eenmaal In het clubhuis, nadat de toegang door de wethouder van Openbare Werken was ontsloten, hebben vele sprekers hun grote bewondering voor gebouw en interieur uitgesproken. Wethouder Jongeleen, die als eer ste spreker het woord voerde, bracht hulde aan de werklust van de volkstuinders, die naar een ontwerp van de heer Korswagen, van Gemeen tewerken, hier een aantrekkelijk ge heel deden verrijzen. Een woord van hulde, waarin spreker ook de aanne mer, de heer G. A. Nagtegaal te Lei derdorp betrok. Hoewel spreker he laas geen toezegging kon doen voor de inrichting van een tweede per manent volkstuincomplex (binnen de huidige meentegrenzen is geen grond voor volkstuinen meer be schikbaar) heeft de gemeente een open oog voor de belangen van de volkstuinders. Werd niet een bedrag van ruim 40.000 voor de bouw van Sportieve blouse in een fijn ruitje. Open en gesloten te dragen. 4% De prijs? Slechts (Advertentie), No. 513. Horizontaal: 1. een der vier grote steden van het Perzische xijk, zetel van Darius; 4. vogel in oud-Egypte vereerd; 7. strijdperk; 9. de ligging van een terrein opnemen; 10. hoogste punt; 11. mandje; 15. bergkristal; 18. leger 'Fr.); 19. dol heid (Fr.); 20. drietal. Verticaal: 1. rechterbürivier van de Donau, ook Sau genaamd; 2. graf monument; 3. vaartuig; 4. zijtak Do nau; 5. degenhanger; 6. zeeëngte tus sen Seeland en Zweden; 8. telwoord; 12. bloedhuis; 13. traag van begrip; J 14. jongensnaam; 16. afkorting van een meisjesnaam; 17. keurig. Oplossing morgenavond. dit clubhuis gevoteerd? Ook in toekomst zal in nauw overleg met de Leidse Bond van Vplkstuinders- verenigingen gezocht worden naar de mogelijkheden van ontplooiing van het volkstuinewezen. Hiervoor is ver moedelijk een stuk weiland, liggende buiten de gemeentegrens, nog be schikbaar. De vice-voorz. van „Ons Buiten", de heer A. Cats, bracht de wethou der en in hem de gemeente dank vor dit „koninklijke geschenk", waarin spreker een waardering voor het werk van de volktuinders zag. Voorts dankte spreker allen, die aan de totstandkoming van het ge bouw hun krachten hadden gegeven, waaronder begrepen de plantsoenen dienst, welke voor een prachtige bui tenversiering zorg droeg. Mevr. Regeer, die namens de dames van de volkstuinders, felicitaties overbracht, bood vervolgens de reeds aangebrachte stoffering van het ge bouw aan. Spreekster, die hulde bracht aan „de mannen, die middels de volkstuin hun gezinnen laten pro fiteren van de natuur", verwachtte dat dit clubhuis zou gaan gonzen van activiteit, hetgeen de vereniging ten goede kan komen. De heer A. Zaalberg, voorzitter van de Leidse Bond van Volkstuin- dersverenigingen, wees nog eens op de prachtige vorm van vrije tijdsbe steding in het volkstuinwerk en her innerde aan de totstandkoming van dit complex, waarvoor de thans over leden voorzitter van de Leidse Bond reeds in 1945 een lans brak. In gelijke geest voerden o.a. het woord de heer Frank van de Speel tuinvereniging „Oosterkwartier", de heer Korenhof, voorzitter van de in koopcommissie van „Ons Buiten", de heer Hofman, oud-penningmeester van de volktuindersvereniging „Ons Belang", welke vereniging met „Ons Buiten" is gefuseerd en die uit de „na latenschap" 40 stoelen, drie tafels en een voorzittershamer aanbood en de heer G. Grooten, oud-voorzitter van „Ons Buiten", die enige herinnerin gen ophaalde uit de bouwperiode van het clubhuis. Terwijl al deze woorden van hulde en waardering werden gesproken, hielden de volkstuinkinderen zich vóór het gebouw met kinderspelen bezig. Onder de velen, die deze mid dag hun gelukwensen aanboden, be vonden zich afgevaardigden van de landelijke Bond van Volkstuinders- verenigingen, de chef van de Plant soenendienst, de heer A. Galjaard, de chef van de gemeentelijke gebouwen dienst, de heer J. Voorbach en ver tegenwoordigers van tal van zuster verenigingen. 's Avonds kwamen de leden van „Ons Buiten" nogmaals in het nieuwe clubgebouw bijeen, nu om bezig gehouden te worden door het gezelschap van J. Lancel, dat voor een vrolijk programma zorgde. In de middaguren had dit het muziek gezelschap „De Spotvogels" reeds ge daan. Burgerlijke Stand Geboren: Leonardus Johannes zn van J. P. Aalbregt en H. T. Maas- sen; Catharina Elisabeth dr van W. F. Crama en C. Brouwer; Alexander Marinus zn van J. Spijker en S. M. de Geus; Michel Onno zn van R. H. J. Landegent en K. Ekkerman; Ja- coba Klazina dr van L. Verdoes en W. van Duijn; Paulus zn van P. Mulder en M. Gijsman; Arnold zn van H. J. va Dam en A. Koetsier; Ingrid Alida Francina dr van A. Krouwel en J. M. Hogewoning; He lena Susanna, dr van S. F. van Gor- kum en S. M. M. Ouwerkerk; Cle mens Maria zn van N. C. J. van Val- deren en J. Verschoor; Herman Jo- han zn van H. Kuilenberg en E. de Jong; Marie José dr van A. P. van Wouw en H. H. M. den Dubbelden; Johannes Quirinus Anthonius zn van D. Wysman en M. W Devilee. Ondertrouwd: S. Rozemond en T. M. Berg; H. Peters en S. M. Kloots; J. L. A. T. P. Deuss en A C. Oostrom J. A. Cras en A. A. M. Frissen; J. C. Huijsmans en A. J. M. Lafeber; A. C. Nieukerk en H. Velthuijzen; C. F. Hollander en A. M. van Es; J. H. W. van Meekeren en G. Smit; P. Hillebrand en M. Webbers; J. Cris pin en C. W. Olivier; J. A. Heems kerk en C. Logeman; M. Monfils en J. J. Meijer; C. van Leliveld en E. Kleijn; J. A. van der Blom en H. N. Bagtegeller. Getrouwd: A. W. Hartevelt en J. H. Huetink. Overleden: M. van der Neut 61 jr man; H. van Elk 63 jr man; M. van der Woerd 81 jr wed. van J. S oute; C Vet 17 jr dochter. DIPLOMA-ZWEMMEN In de Leidse Overdekte hebben de volgende meisjes en jongens met goed gevolg het examen voor het zwemdiploma afgelegd. Diploma A. meisjes: Johanna van Leeuwen, Margaretha de Jong, Ma rijke Lagerberg; Jansje Hazenoot, Marjan Fokkema, Maria Hoek, An neke Glasbergen, Maria Zwaan, Joke Kromhout, Martina Vooys, Ria van de Vijver, Hennie Krouwel Wilhelmina Rausch, Anneke Moo- ten, Jacoba Kromhout, Willy Hoge woning, Joan Pfauth. Diploma B. meisjes: Marian van Deventer, Johanna Jansen, Ronny Harteveld, Cora van Oosten. Diploma A. jongens: Louis de Vet, Jacques de Vet, Ben Stigter, Leendert Kuyper, Cornelis Lind- hout, Antonius Schoenmaker, Aart Spek, Jan Willems, Hendrik Glas bergen, Pieter Hemerik, Jacobus van t Hoofd, Anthony van de Plas, Jacques Milikan, Willem Wouda, Hendrik Hollebeek, Nicolaas Holle beek, Gert Gressie, Theo de Vries, Henri Stolp, Sebastianus van Os, Hermen Buurman, Hein Pfauth. Diploma B. jongens: Franciscus Ouwerkerk, Hans Olivier, Jan Wil lem van Zomeren, Hans Teeuw, Ca- rel Lalau. OFFICIËLE OPENING morgenmiddag 1.30 uur door Wethouder Mr J. van Aartsen GEM. AANKONDIGING Het verkeer in de binnenstad De commissaris van politie maakt bekend, dat op 3 oktober a.s. krach tens besluit van B. en W. de binnen stad van Leiden op de gebruikelijke wijze voor het verkeer met rijpaar den, door trekdieren voortbewogen voertuigen en motorrijtuigen op meer dan twee wielen zal worden afgeslo ten van 's morgens 7.00 tot 's nachts 1.00 uur. Onder verwijzing naar de desbetreffende publikaties wordt be kend gemaakt, dat een beperkt aan tal bewijzen van toegang tot het door afsluitbomen gedeelte der gemeente zal worden uitgereikt, indien kan worden aangetoond, dat tot het toe laten van de omschreven categorie vervoermiddelen een dringende re den bestaat. Aanvragen tot het verkrijgen van een bewijs van toelating kunneij ge daan worden maandag, 29 en dinsdag 30 september 1958 van 9.0012.00 uur en van 2.005.00 uur aan het bureau van politie. Zonneveldstr. 10. Schriftelijke aanvragen worden al leen dan in behandeling genomen, indien daarin duidelijk vermeld staan: 1. naam en adres van de aanvra ger; 2. voor welk soort vervoermiddel de aanvraag geldt; 3. reden van aanvrage. Aanvragen, welke niet volledig zijn of na 30 september binnenkomen, worden niet in behandeling genomen. Gezien het jaarlijks steeds groeien de aantal aanvragen, waardoor de rij-beperking op de 3e oktober illu soir dreigt te worden, zal ook dit maal wederom alleen voor urgente gevallen een bewijs worden uitge reikt. GESLOTENVERKLARING. Burgemeester en Wethouders van Lieden brengen ter openbare kennis, dat de Grote Haven-brug in verband met de uitvoering van werkzaamhe den aan die brug op 1 en 2 oktober a,s. van 0.00 tot 6.00 uur is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdderen en vee, alsmede voor voetgangers, in beide richtin gen. 7049 In de Lakenhal exposeren van 27 merker is, van zijn ervaringen ver- september tot 27 oktober de schil ders H. A. Gerretsen en H. Hierck. Of eigenlijk is Gerretsen méér teke naar. In ieder geval: u kunt er van beide kunstenaars zien: olieverf schilderijen, aquarellen, litho's, teke ningen en gouaches. Huub Gerretsen is in Leiden wèl- bekend. Hij is er leraar aan het Ste delijk Gymnasium en aan de meisjes- H.B.S. Geboren in 1897 in Avereest haalde hij de akte M.O. in 1919. Voor de kunstenaar Gerretsen is echter belangrijker, dat hij een leer ling is van de schilder-etser Willem van der "Valk, dat hij de invloed on derging van Willem Hamel en dat hij onder de bekoring kwam van Giotto. Bij eerste beschouwing lijkt zijn werk traditioneel-impressionistisch. Hij is gevoelig, maar tevens gerou tineerd, een fijn en krachtig teke naar, een talentvol dichter met kleu ren. Toch is hij niet maar een na volger van de impressionisten zonder méér. Dat bewijzen zijn litho's. Daar in komen nl. veel meer structurele elementen naar voren en vallen de zogenaamde schilderachtige voor een deel weg. De litho's van Huub Ger retsen zijn monumentaal en tevens fijn. En met deze litho's voor ogen moet men eigenlijk zijn verdere werk bekijken. Bijvoorbeeld het aardige badertje (no 17), een grappige en vrolijke aquarel, vol blijheid on licht en kleur; en daarnaast „Ma tros ja", een litho geïnspireerd oi Dostojefski's „Demonen" (no. 26). Hierck is uitgesproken een schil derstalent. Hij beschikt over een zeer sterk, zeer levend palet. Warme kleu rencombinaties vol pracht en schit tering naast hevig contrasterende lelijke combinaties, die echter ge spannen staan van innerlijke gela denheid; daarbij een sterk uitgespro ken neiging de dingen in het twee dimensionale te plaatsen. Toch blijft in de meeste gevallen de voorstel ling herkenbaar. Er blijven herinne ringen aan het perspectief, aan de werkelijkheid van de ogen. En slechts een héél enkele maal lijkt de titel van een schilderij wat gezocht. Maar misschien is het toch wel niet gezocht, misschien bestaat er toch wel degelijk een innerlijk ver band, dat de oppervlakkige beschou wer ontgaat? Hierck heeft niet de nauwkeurige werkelijkheidsweergave van de surrealisten, maar zijn wer ken doen toch soms surrealistisch aan. Zij appeleren aan het half- en onbewuste in de mens. En zo ge zien is het geen toeval, dat Hierck zijn objecten vond in Griekenland, in Pakistan, in Bretagne, in de Pro vence en in de industriegebieden. Daar immers vindt men de strakke lijnen, die de structuren, die cultu ren maakten. De gouaches van Hierck zijn niet zo streng. Hij geeft daarin, zonder gezwijmel en gespeel met licht en kleur, zijn indruk van het geziene landschap, het voor hem wezenlijke, zoals een reiziger, die een goed op- Het personeel van de Raad van Arbeid heeft vanmorgen afscheid ge nomen van de heer J. M. Hoekstra, Deze gaat de dienst na bijna veertig jaar verlaten. De heer Hoekstra be gon zijn werkzaamheden als ambte naar bij de Raad op 1 juni 1919 en heeft sindsdien niet alleen de belan gen van de dienst, maar ook van de ambtenaren op eerlijke wijze voor gestaan. De afgelopen 12 jaar heeft de heer Hoekstra de functie van chef de bureau vervuld. Als eerste spre ker richtte in een der lokalen van het kantoor de voorzitter van de Raad van Arbeid mr D. J. Gorter, woorden van dank en waardering tot de scheidende functionaris. Hij wees er o.m. op dat de heer Hoekstra het gehele bedrijf van de Raad zo wel van binnen als van buiten kent en dat hij zich in het bijzonder op het gebied van de invaliditeitswetge- ving een expert heeft getoond. De parate kennis van de heer Hoekstra is ongetwijfeld van invloed geweest op de goede gang van zaken, aldus spreker. Verder roemde mr. Gorter de scheidende ambtenaar om zijn I wijde omgeving en vele andere orga aangeboren organisatiegaven. Boven-1 nisaties. telt aan een aandachtig toeluisterend gehoor. Een strak verhaal, maar boeiend en wezenlijk. Hopelijk gaat ook u, lezer, naar dit verhaal luisteren. C. Th. WILBERT- REISBERMAN. BUITEN ZIJN BOEKJE Vanmorgen hoorden wij van de Leidse politie weer over een staaltje van brutaliteit van colporteurs, die in Leiden langs de huizen gaan. Een had aangifte gedaan, dat zij op slinkse wijze door een colporteur op een boekenserie was geabonneerd. Zij had de man duidelijk te verstaan gegeven, dat zij geen abonnement op de boeken wilde hebben. De man bleef aandringen en zij stemde er in toe, dat hij de volgende week nog eens terug mocht komen „als zij met haar man gepraat had". De colporteur deed alsof hij buurt niet kende en niet wist in welke straat hij zich bevond: „Zoudt u even uw naam en adres willen noteren, dan kan ik, het de volgende week terugvinden". Mevrouw deed dit in goed vertrou wen, maar dezer dagen kreeg zij be richt van de uitgeverij, dat zij zich aan de boekenserie had gebonden en of zij maar een bedrag van X gulden wilde betalen. De colporteur heeft de naam en het adi s als inschrijving gebruikt. Waarschijnlijk kreeg hij zijn provisie van de uitgeverij tevo ren en was hij er op uit zoveel mo gelijk adressen te verzamelen. Laat het voor ons allen een waarschuwing zijn; dergelijke pogingen tot oplich ting aan de deur zijn aan de orde van de dag. Gistel-middag om tien voor half een stond op de Waardgracht een auto geparkeerd, waarvan het por tier door de bestuurder plotseling werd geopend, met het gevolg dat de 22-jarige wielrijder J. Hartman, die woont aan de Nie iwe Rijn, in het niet brandschone water van de Waard gracht werd geduwd. Fiets en fietser werden door handreiking op het droge gebracht. „Kunst en Genoegen" heeft zaterdag haar zesde lustium gevierd. De werkende leden trommelden, pijpten en bazuinden op het Pieters kerkhof, dat het een lieve lust was. 's Middags omdat er nog een Generale Repetitie werd gehouden en 's avonds toen dit kranige korps voor het saam- gestroomde volk van Leiden op dit historische plein een daverende tap toe gaf. Geslaagd. Geslaagd voor het pro- paedeutisch her-examen in de econo mische wetenschappen aan de Ne derlandse Economische Hogeschool te Rotterdam de heren H. G. van Buren, R. Feitkamp en D. Libot te Leiden. „ONS BELANG" VERVOLGDE JUBILEUMFEEST De festiviteiten ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de wo ningbouwvereniging „Ons Belang" werden zaterdagavond voortgezet met een gala-feestavond in de Stads gehoorzaal. De voorzitter van de jubileumcom missie, de heer A. Gerritsen jr, mocht bij de opening een volledig bezette zaal verwelkomen, waaronder wet houder Jongeleen met echtgenote, hoofden en ambtenaren van diverse gemeentelijke diensten, waarmede de vereniging steeds in verbinding staat, zusterverenigingen uit Leiden Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 29 September 1858. Leyden Zondag 1.1. had er aan de Witte Pont alhier een treffend voorval plaats. Een koetsier, Laverman genaamd, die met zijn rijtuig een paar Duitsche heeren uit 's Hage had overgebracht, en aldaar eenige oogenblikken vertoefde, viel, terwijl hij op de trede stond om iets in het rijtuig in orde te brengen, plotseling achterover. Toen men den man wilde oprist ten, ontdekte men met ontroe ring, dat te gelijker tijd ook de laatste levensvonk bij hem was uitgebluscht. Zaterdagmiddag kon de jeugd van „Westerkwartier" daverend genieten van een poppenka. t. Dank zij twee fantasierijke fröbelonderwijzeressen, die bereid waren de kinderen van 4 tot en met 6 jaar een paar uur bezig te houden. Zij vertelder de kinderen drie prachtige verhalen; de kleuters lieten ook hun stemmetjes horen, niet alleen in het aanmoedigen van de hoofdrolspelers van het poppen spel, maar ook in samenzang. Het was een geslaagde middag en voor- zitter A. Polanen dankte de dames hartelijk voor dit poppenspel. De kinderen werden tenslotte onthaald op een tractatie. Deze ruiten rok van zuiver wol hqeft het moderne, rechte model. Tóch in onze schuttingverkoop slechts Breestraat 161 Leiden Advertentie. dien heeft de heer Hoekstra zich steeds een uitstekend selector van personeel getoond. Als secretaris op de vergaderingen van het Raadscol- lege heeft de scheidende zich even eens zeer verdienstelijk getoond. Tot besluit van zijn toespraak dankte de voorzitter de heer Hoekstra voor de prettige samenwerking, waarna de overhandiging van een woordenboek en een fraaie pijp als afscheidsge schenken plaats vond. Als opvolger chef de bureau sprak vervolgens de heer A. G. de Kier woorden van lof tot de heer Hoek stra, die er mede voor gezorgd heeft, dat de Leidse Raad een goede naam heeft gekregen. De voorzitter van de personeels vereniging, de heer C. Strijke bood naast zijn gelukwensen een boek werk aan. Een oud-collega van de scheidende ambtenaar, de heer J. v. Santbrink, sprak eveneens een en kel woard. De heer Hoekstra dankte allen voor de hulde hem gebracht. ONTWERP-PRAKTIZIJNSWET De Nederlandse Vereniging van Rechtskundige Adlviseurs, gevestigd te Amsterdam, heeft een commissie benoemd, aan welke is opgedragen het wetsontwerp: „Praktizijnswet" na der te bestuderen en wensen ter ken nis van de bevoegde autoriteiten te brengen. Deze commissie is samen gesteld als volgt: H. F. C. van den Donk, Amsterdam; Th. J. van der Heijden, Leiden; G. Hurkmans, Haar lem; Jac. Perridon, Amsterdam en L. B. Spanjer, Amsterdam. Deze leden zijn inkasso-burea>uhoiuders. prakti- zijns en rechtskundige adviseurs van werknemers-organisaties. Spreker was verheugd dit feest aan allen te mogen aanbieden uit dank voor het vele werk, dat voor de vereniging is gedaan, ook door leveranciers en leden, waarbij hij het geschenk van de pas onthulde vijver en fonteinen in herinnering bracht. Hierna deed de heer Gerritsen een beroep op het medeleven van de aan wezigen met de leerlingen van de Dr. Voorthuysen-school, waarvoor tijdens de pauze een collecte zou worden gehouden. Later in de avond werd het resultaat van de collecte, ruim ƒ116,bekend gemaakt. Als tweede spreker trad de heer J Gerritsen sr, voorzitter van „Ons Be lang" op, die sprak van zijn vreugde bij het zien van zoveel vrolijke ge zichten. De verdere avond werden de aan wezigen toevertouwd aan de zorgen van het Ned. Theater Bureau, dat o.a. de grammofoonplaten-miljonairs „De drie Jacksons" presenteerde, die de hele zaal deden meezingen met hun top-hits. De charmante cabaretière Katja Berndsen deed in verschillen de costuums de diverse chansons sinds 1907 herleven. Rif Gerardi liet met zijn twee assistenten de zaal hui veren met hun evenwichtskunsten en acrobatiek. En vergeten we de grote illusionist Crochet niet (vroeger sprak men van goochelen), die een show gaf van alle mogelijkheden welke deze tak van kleinkunst biedt. Op geestige wfjze bond Jan Blaa- ser als conferencier de diverse num mers aan elkaar. Het was een genoeglijke avond voor de aanwezigen met als slot één groot familiefeest met bal o.l.v. de heer J. Alphenaar m.m.v. het Ball- roomorkest. U kiest uit 5 kleuren.-U heeft een vest van DRALON* m m U betaalt slechts Breestraat 161 Leiden Leidse agenda DINSDAG, 30 SEPTEMBER A.K.W.V. Kringvergadering. In den Vergulden Turk, 8 u. nam. Ambachtsschool Haagweg, diplo ma-uitreiking „Opleiding in het be drijf", Schoolgebouw, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond EHBO, Leiden. Beginnerscursus, r.k. lyceum, Ma- riënpoelstraat, 8 uur nam. Eerste paal nieuwbouw Diacones- senhuis. Houtlaan, half drie nam. K O cursus bloemschikken, voor beginners. Gerecht 10, 3 uur nam. K O lezing „Tot de uiterste grenzen der aarde", mr. drs. Th. Regout, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Excursie naar Leidse Duinwater Mij. Vertrek per Blauwe tram om kwart vóór twee vanaf het station. Dienst der apotheken. Leiden: De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: apotheek Cen traal, Breestraat 74, tel. 20552. apo theek Haven, Haven 18, tel. 20085. Oegstgeest: apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. LEIDEN. 29 sept. Groente. Andij vie 7—9; Augurken 78; Pronkbonen 16-39; Snijbonen 38-1.00; Stambonen 2749; Stokbonen 35—50; Kroten 69; Kroten, gekookt 1625; Boeren kool 711; Rodekool 1014; Groene Kool 7—12; Postelein 13—15; Prei 8— 18; Spinazie 844; Tomaten A 28 47; idem B 30—53; idem C 20—37; idem CC 20; Uien 611; Waspeen 10—16; witlof 54—1.13 p. 100 kg. Me loenen 6075; Bloemkool A 1044; idem B 1027; idem C 15; Knolsel derij 915; Komkommers A 1823; idem B. 10—16; idem C 11—12; Sla A 4.10—17.20; la B 6.10 per 100 st. Bleekselderij 11—13; Bospeen 10—22; Peterse'ie 3.50; Selderij 2.003.50 p. 100 bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2