Soldaten spaarden 25 geleidehonden Voor U, die óók eens iets anders wilt... Vernieuwd pompstation te Alphen in gebruik gesteld 'i HOORNTJE weekelykse CRonycke „Roofbouw" in waterleidingbedrijf scherp bekritiseerd De Kleine Paradijsparade ZATERDAG 27 SEPTEMBER 195S DE LF.1DSE COURANT PAGINA 5 Sinds majoor J. v. d. Hoek daartoe in 1957 het initiatief heeft genomen hebben de soldaten van het 2de de pót infanterie in de Frederik Hen drik-kazerne te Venlo, en die van de Limburgse jagers, welke zich bij de actie aansloten, een bedrag van 10.000,bijeengebracht uit hun soldijgeld ten behoeve van het Ne derlandse geleidehonden-fonds voor blinden. De laatste tijd was 't spaar- bedrag weer opgelopen tot 1200, waarvoor 3 honden konden worden aangekocht. Ter gelegenheid van het feit, dat zich daarbij vanaf het begin gere kend de „25ste hond" bevond, had vandaag op het kazerneterrein een Officiële overdracht plaats van het „zilveren" exemplaar, „Padvinder" genaamd. Namens het geleidehondenfonds sprak de administratie mevr. mr A. GroenKorthof een dankwoord. Haarlemse broertjes in Spaarne verdronken? Het zoeken naar de twee broertjes Thomas (7) en Theo (5) Verzijlbergh uit Haarlem, die sinds woensdag zijn verdwenen, wordt nog steeds voort gezet. Men neemt evenwel aan, dat zij in het Spaarne verdronken zijn. De politie kreeg van iemand de aanwijzing, dat de kinderen op woensdag om vijf uur op een kolen- schuit gespeeld zouden hebben, die aan de Friese Varkensmarkt gemeerd lag. De omgeving werd daarop afge- dregd, echter zonder succes. De Haarlemse kikvorsman De Vries heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de bodem van het Spaarne op verschillende plaatsen afgezocht. Hij moest zijn pogingen opgeven, toen zijn pak defect raakte. PROF. VERRIJN STUART VOORZITTER S.E.R. De S.E.R. heeft zich in een beslo ten vergadering akkoord verklaard met het voorstel van de minister van Binnenlandse Zaken, om het kroon- lid prof. dr. G. M. Verijn Stuart aan de Koningin voor te dragen-ter be noeming tot voorzitter, als opvolger van wijlen prof. dr. mr. F. de Vries. TOM POES NAAR AMERIKA Marten Toonder film n. v. is door een Amerikaanse onderneming bena derd mét het verzoek 52 5-minuten- films, gebaseerd op Tom Poes, te maken, ook voor televisiedoeleinden. De onderhandelingen hierover zijn thans gaande. f f de het nieuwe weekblad voor vrouw! Het weekblad dat anders, beter en boeiender is! DAAR STAAT VÉÉL MEER IN! (Advertentie) ER STAAN EEN PAAR belangheb bende gebeurtenissen voor de deur-, komende dagen. Zondag trekt een Nederlands legioen van voetbal minnaars naar de Sinjorenstad, waar schijnlijk iets minder uitgelaten dan de uitslagen van de laatste derby's doen vermoeden en daar is volgens onze ondeskundige mening dan ook wel reden toe. Mijnheer Elek Schwartz heeft tegen Abe gezegd, dat hij niet mag meespelen omdat ze zondag j.l. tegen zijn dijbeen hebben geschopt. Abe zelf zag hier geen been in en wilde toch spelen tegen België, maar ja, Elek heeft het nu eenmaal voor het zeggen en we zullen Abe weer langs de kant zien zitten met dat on doorgrondelijke gezicht van hem. Je weet bij die man nooit wat je aan hem hebt. Overi gens zijn we be nieuwd naar de re sultaten van beide magere elftallen, zonder sterren als Wilkes, Rijvers, Lensti«a, Mees en zoveel anderen. We zullen het dit keer zonder de Melk weg moeten doen. In Frankrijk gaat men morgen el kaar ook te lijf en dat gebeurt daar op verschillende manieren. Op de eerste plaats weten de Fransen deze dag niet anders te zeggen dan „ja" of „nee" wat dan op papiertjes wordt gereproduceerd. En dan zullen er hier en daar ook wel ja-broers zijn die de neenzeggers niet kunnen uit staan en omgekeerd en op de vuist gaan. In Nederland wordt weieens een spelletje gedaan waarbij men bepaalde woorden niet mag uitspre ken, anders krijgt men een strafpunt, In Frankrijk denkt men er anders over; zeg niet per ongeluk „ja" of „nee" morgen, want je riskeert je leven. En De Gaulle maar stilletjes nagelsbij ten en met de vingers trom melen; hij is per slot de inzet van de puzzle, zelf vindt hij zich de hoofd prijs in deze vrijage met Marianne en zijn nieuwe grondwet is de bruid schat. De derde datum naakt een eind aan veel onzekerheid, of dan begint deze pas, zo u wilt. 5 oktober moeten de gele plaatjes op uw brommer zit ten. Dit zal de bril voor de overheid worden waardoor zij uw rijwiel kan onderscheiden van een motorfiets. Wij vinden het maar discriminerend. In de middeleeuwen liepen lijders aan bepaalde ziekten rond met een bel om iedereen te waarschuwen uit de weg te gaan. In de laatste oorlog liep een deel van ons volk rond met een ster, ook op last van een over heid. Een dergelijke maatregel kon digt doorgaans het begin van het ein de aan. Het begint met afzondering en de afloop is deportatie. O Neder land, let op Uw brom-saeck EEK. Heilsdronk mei glas wafer Met het omhalen van een handle in de geheel vernieuwde machineka mer stelde burgemeester Z- Bruins Slot van Alphen aan den Rijn vrij dagmiddag de apparaten van de rein- waterleiding in gebruik. En hier mede opende de magistraat het ge heel vernieuwde pompstation van de gemeentelijke waterleiding. Dit on derdeel van de gemeentelijke utili- teitsbedrijven is hiermede een der modernste van Nederland geworden en de capaciteit is dusdanig, dat Al phen ettelijke tientallen jaren voor uit kan Directeur en gemeentebestuur kun nen tevreden zijn over de bereikte resultaten en het bedrijf voldoet thans aan alle eisen, verklaarde de burgemeester tijdens een tevorep in de trouwzaal van het raadhuis ge houden bijeenkomst, waar hij o.m. dank bracht aan de directeur der be drijven, de heer A. J. Heemskerk, „een aanwijzende vinger" heeft gehad in het werk, dat verre van ge makkelijk is geweest, vooral niet om dat de watervoorziening ongestoord doorgang moest hebben, maar dat ondanks alle moeilijkheden volko men geslaagd is, aldus de burge meester. Bij de plechtigheid waren vele autoriteiten aanwezig, zoals o.a. de wethouders Ph. H. Rogaar van de bedrijven, C. M. Deerenberg, oud wethouder van de bedrijven, weth. A. J. Dekker, een aantal raadsleden van wie er enkelen deel uitmaken van de commissie van bijstand, ir. N. Buijsert, directeur van gemeentewer ken en uiteraard de directeur van de water- en lichtbedrijven, de heer A. J. Heemskerk, de heer P. J. Pijpers, techn. hoofdambtenaar le kl. der be drijven en de heer J. Koumans, admi nistrateur der bedrijven. Ret Rijksinstituut voor de drink watervoorziening in Nederland was vertegenwoordigd door ir. B. G. Bleeker, hoofd technische afdeling en door de heer J. H. J. Kording, architect bij dit instituut. Ir. J. Kooijmans, directeur van het laboratorium „Leiduin" te Heem stede, ir. F. Bleichrodt, dir. van het gemeentelijke waterbedrijf te Wasse naar, M. G. Constandse, dir. van het waterbedrijf te Boskoop en verte genwoordigers van de vereniging van exploitanten van waterleidingbedrij ven te Amsterdam en van de water- leidingbelangen in Nederland te Bloe- mendaal, woonden de plechtigheid bij, naast vertegenwoordigers van de uitvoerder en van de ca. 40 leveran ciers. In het bijzonder werd verwelkomd de heer A. Busselaar, adj.directeur van het waterleidingbedrijf te Arn hem, die voordien verbonden was aan het Rijksinstituut voor de drink watervoorziening, onder wiens lei ding het grootste deel van het enkele jaren geduurd hebbende werk is uit gevoerd. Nadat wethouder Rogaar de heer K. Verboom, die meer dan veertig jaar machinist is geweest van het oude waterwinbedrijf in het middel punt van de belangstelling had ge plaatst, wijdde spr. een dronk op het welslagen van het werk en een suc cesvolle toekomst. Om in stijl te blij ven hief hij een glas water en nam er een flinke teug uit. oord tot alle medewerkenden van hoog tot laag voor de prettige en des kundige samenwerking, inzonderheid jegens de bouwer het aannemings bedrijf en ingenieursbureau voor bouw van waterbouwkundige wer ken A. A. Koot te Gouda, het elec- trotechnisch bedrijf P. J. Ro4scheid te Voorburg en de n.v. Constructie- en tankfabrieken. Niet in de laatste plaats uitte spr. zijn erkentelijkheid jegens de heer K. Verboom en de heer P. J. Pijpers, de echnische ambte naar le kl., die hem trouw terzijde heeft gestaan, Nadat ingenieur Bleeker namens het Rijksinstituut voor drinkwater voorziening de gelukwensen had aan geboden voor het goede resultaat dat hier is bereikt, begaf het gezel schap zich naar de gebouwen van het bedrijf in de Hoorn, waar burge meester Bruins Slot het gehele ver- nieuwe bedrijf in werking stelde. Tijdens een gezellig samenzijn in „Avifauna" dat hierop volgde werd op de traditionele wijze een dronk gewijd op het economisch en be- drijfszeker functioneren van het nieuwe pompstation van het ge- De directeur besloot met een dank- meentelijk waterleidingbedrijf. d' /"Vaengienfeesten wacren deese weeck niet van de lucht; de cnaepen en de meydens-jongh, die weerden sich geducht. De koeckcraem en het Hooghe Rad, de kop van Jut, de fruyt- tent trocken allen veel bekycks en costten meenigh duyt. In Sassem, Noordwyck, Lisse, daer was 't van heysae-hop; de karmis vierde faldriae en by de schiettent, kop van Jut, daer hoorde men laewyt tot vreugh van spullebaes en van de jonckheyd van het dorp, al gingh het nogh soo dwaes. Een yeg'lyck wil éénmael per jaer de nar uythanghcn gaen. Soo als de jonckheyd het nu doet, soo hebben wy "t gedaen toen onse cruyn nogh niet was cael, de beenen nogh niet stram. Elek karmis sucht 'k met weemoed weer: dat sulx ooyt weederquam! Genoegh van 't waereldsche vermaeck; er is oock ander dingh sooals in Roeloff Aerends Veen, dat weer een priestersoon ontfingh. Daer was een eerste misse, gedaen van eenen pater die Pius wierd geheeten, syn naeme is Volwater. al salder denck ick soo, nae 't kerckelycke feest niet syn geschoneken waeter alleen, er salder oock nogh wel een wyntjen syn gedroncken. Hetgheen der wèl by past omdat, waer kerek en wacreld gaen tesaem de Roomsche Blydschap altyd eere doet aan haere naem! Voor Lisse wast een fraeye weeck, want met twee bui ghervaeren in der gemeenschap midden dat moest wel vreughde baeren. d' Een is nog arrigh jongh, de jongste van Neederland. wy drucken meester J. M. Bartels symbolisch d' afscheydshand. Van Leyden praet ick niet, dat deed ick voor'ghe weecke. Alleen wil ick nogh seggen dat sy 't hebben goed bekeecken. Eerst missie deese weeck, tot heyl van sielesaelighheyd, maer comter niet de naeste weeck, dat is een and're tyd! Reeds denckt elek Leyenaer aen drie-Octoberdagh. Nae viervast sielevoer dan 't lyff weer hebben magh van veel wat het becoort (by wyse dan van spreecken). By haeringh, wittebrood, gaen sy de feestneus steecken weer ferrem in de locht, de borst weer fix vooruyt; eerst 't aemen van de preeck, dan feesten tot besluyt. De hutspot in de keetel en dranck, die warmt het bloed, „Ad fundum, Leyenaers! Het leeven is noch goed!" WILLEM VAN HORSTENDAEL. Gemeenteraad Alphen aan den Rijn Toch een ton voor herstel watertoren Lange tijd heeft de voltallige ge meenteraad van Alphen a. d. Rijn vrijdagavond tijdens zijn openbare vergadering gewijd aan het voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van een crediet ad 100.000,ten behoeve van de restauratie, revisie en herstel van de thans ca. 47 jaar oude watertoren in de Prins Hen drikstraat. De stemming onder de raadsleden was beslist mineur en dit kwam des te scherper naar voren, omdat enkele uren tevoren zoveel vreugdevolle klanken waren te be luisteren toen het gehel vernieuwde gemoderniseerde en meer perspectief biedende pompstation van het ge meentelijk waterleidingbedijf in ge bruik werd gesteld en met een heil dronk in „Avifauna" ingewijd. Het zwaarst op de magen lag wel de in het vooruitzicht gestelde tarief verhoging, als gevolg van de nieuwe investering, een extra-verzwaring van de financiële lasten voor de minst draagkrachtigen, zoals werd betoogd. Geen snoek en ook geen baars Noord-Italië en noordelijk zakken, tot Noord-Scandinavië. De snoekbaars verzorgt In 1883 besloot de Deut- zijn eieren namelijk zeer sche Fischerei Verein ook zorgvuldig. Hij is gewend snoekbaars uit te z^'ten ze af te zetten tussen plan- De schitterende nazomer in de RiJn en enkele zii" tenwortels of in nesten heeft zich ontnont als eer rivieren. In 1888 werd het van takjes, waterplanten vlfvdvan T?oL De mooie «rste exemplaar gevan- en steentjes. En water- dagen, waariif iedereen pn bij MiUigen. Tot dai planten ontbraken zich na zijn vakantie J0""- °m dc vls r' 3" eerste l"d n°S heeft mogen verheugen 'Uke kan, te geven om we meer. bleken de verraderlijke ommanteling te zijn van 'n overrampelende herfst Dat is overigens voor de sportvissers helemaal geen reden om er nie elk ontmoet, dat bij de bouw van de be doelde watertoren slecht toezicht zou zijn uitgeoefend hetgeen er mede oorzaak van zou zijn, dat een der mate ingrijpende restauratie drin gend nodig is. Spr. hechtte aan die opmerking weinig geloof en meende die te weerleggen door erop te wij zen, dat het betonwerk circa 45 jaar geleden nog in de kinderschoenen stond en als de toren het desondanks 47 jaar heeft uitgehouden dan moet hij toch niet zo slecht zijn gebouwd. De heer Slootjes zei overtuigd te zijn van de noodzaak tot herstel. De toren, die als reservoir dienst doet is onmisbaar, al heeft hij de indruk ge Om de oorzaak van deze tegen valler aan te duiden, gingen meer dere leden jn hun gedacntenwisseling terug naar het verleden, toen het kregen, dat de toren zonder meer het nieu- V H Als het v.-ouwtje naai de verkoop van snoek- schatting 300.000 eitjes baars verboden. gelegd heeft, bewaakt het De vis bleek daar dank- mannetje het nest en ver baar voor want reeds in zorgt zelfg de jongen noj 1900 kwamen aanzienlijke enige tijd. nadat ze uitge- vrii no nhlik van de we-k hoeveelheden aan de komen z(jn. ta anf vróej» OD uT >e markt In 1932 bleek ver- D. paartUd valt ln de trekken om achter de der uitzetten niet meet maanden mei en juni, daar dobber het geluk te be- nodl8- a, proeven. Alleen het kali- Na de J"** ber van hun uitrusting Zuiderzee,^ toen ^e^zout gaat nu veranderen: plaats van voorn, blei en karper zijn zij nu uit op snoek .'n snoekbaars. de eier.u een temperatuur van minstens 14 graden nodig hebben om zich tc waterfauna daar verdweer ontwikkelen, stond een nieuw gebied In vorm lijkt de -noek open voor de immigratie baars wel iets op de van zoetwatervissen. De snoek maar tussen beide snoekbaars was er als dc soorten evenmin trou- In tegenstelling tot de jcjppen bij. wens als tussen snoek- snoek, die hier al sinds pe p0Si z{cb op j^el baars en baars bestaat het ontstaan van ont land njouwe terrein eveneens enige vorm van vorwant- in sloot en plas leeft, leeft Stekend op haar plaat.' schap. De snoekbaars dc snoekbaars nog goon voexde, vormde een on- „staat" minder dan de 100 jaar in de vaderlandse ujtputtelijke vooc5 elbron snoek en, hoewel hij min- wateren. voor r0Ver. Dc storm- der soepel en buigzaam Om precies te zijn: in achtigc ontwikkeling van is, is het eon echte Jager de nacht van 7 juni 1887 snoekbaars en pos maak- die over het algemeen ge zette voor het eerst een te een eind i de ont noegen neemt met klei snoekbaars eieren af ln zagwekkende hoeveelhe- nere prooi dan de .n _'k ons land. De „kraa; i- den muggenlarven, die Merkwaardig is, dat vrouw" zwom rond in het zich de eerste tijd na de wateren, waar de snoek- aquarium van Artis te afsluiting in het IJssel- baars verschijnt, de snoek Amsterdam, waarin ze meor bevonden. Lange zich terugtrekt. De con juist twee maanden tevo tijd heeft men de gunstige currentiestrijd tussen de ontwikkeling van de twee wordt waarschijnlijk snoekbaars in het IJssel- meestal ln het voordeel meer ondersteund door 't van de eerste beslist Ir aanbieden van kunstma- kweekvijvers voor kar- tige paaigelegenheden ir pers wordt dikwijls snoek- Donau en verder naar het de vorm van vlechtwerk baars uitgezet om min- oosten in de grote rivierer en mandendeksels, /oor- derwaardige en minder en meren van Rusland zien van heidestruiken gewenste vissen op te rui. Zuidelijk reikt het tot die men in het water liet men. ren uit Duitsland was ge arriveerd. Het eigenlijke versprei- dingsfbied van de snoek baars ligt in Elbe, Oder waterleidingbedrijf behoorlijke winst opleverde en de onderhoudswerken niet of onvoldoende werden bijge houden. Er werd onvoldoende of in het geheel niet gereserveerd. De win sten gingen zonder meer naar de ge meente om de begroting sluitend te krijgen. Op het gebied van het gas- en electriciteits bedrijf heeft Alphen in het verleden veel tegenvallers moe ten incasseren, welke alle min of meer waren te herleiden tot wat men met het woord „roofbouw" pleegt aan te duiden. Het was de heer Ruijsenaars die zich de gevolgen van een dergelijke beheer het zwaarst heeft aangetrok ken en in zijn lange betoog de angst liet domineren, dat de nu gevraagde ton misschien niet eens de laatste aanvulling zal zijn van wat in het verleden is verzuimd. Er is een tijd geweest, zo verzuchtte spr., dat het waterleidingbedrijf floreerde, flinke winst maakte, maar die winst werd uitgekeerd aan de gemeente, zonder dat er voldoende voor onderhoud werd besteed. Toen volgden de crisis jaren waarin ook wel wat was ge reserveerd. opgesoupeerd werd aan steunuitkeringen aan werklozen. De bedrijven legden het loodje. De scha de moest in later jaren worden nge- haald. Voor het gasbedrijf kwam het te laat, voor het waterleidingbedrijf gelukkig nog bijtijds. Tussen het weeklagen door herinnerde spr. in 'n hoopvolle stemming aan de officiële ingebruikstelling van het vernieuwde pompstation van het waterleidingbe drijf, dat nu kerngezond is en de periode dat de „dokter over de vloer kwam" nu wellicht achter de rug heeft. Aan herstel van de watertoren zal niet te ontkomen zijn maar als het werk, dat voor do ton zal worden gedaan, uiteindelijk toch maar een lapmidedl zal blijken, dan wil spr. er liever maar niet aan beginnen. Hoewel de tariefverhoging nog niet aan de orde was B. en W. hebben toegezegd hiervoor t.z.t. met een voorstel te zullen komen maar het nu reeds vaststaat dat er niet aan te ontkomen is, merkte de heer Ruijssenaars op, dat hij dit zeker niet wilde couperen. Het geld zal van de verbruikers moeten komen. Hij vond het wel jammer, dat dit komt in een tijd dat wy allen finan cieel aan handen en voeten gebon den zijn. Spf. vertrouwd dat dit nu werkelijk de laatste tegenvaller zal zijn als uitvloeisel van een onverant woord beheer in het verleden, De heer Geerlof noemde het een ontstellend groot bedrag dat nu nodig is en wilde weten of ait uitsluitend het gevolg is van onvoldoende onder houd in het verleden. De heer Gesman was van mening dat de begroting van het rijksinsti tuut voor de drinkwatervoorziening wel eens door de dienst van ge meentewerken bezien had mogen worden. De heer Duin viel hem bij. Spr. zei wel te kunnen aannemen dat het college het overigens deskundig instituut heeft ingeschakeld maar daar kijkt men misschien teveel met een „waterleiding-oog" en spr. zou het nuttig gevonden hebben als ge meentewerken de cijfers hadden be keken. De heer Gesman verklaarde nog twee opmerkingen te hebben maar die wilde hij nu liever niet uiten. De heer De Ruiter had in het rap port van het R.I.v.D. de opmerking niet zal voldoen indien er in Alphen veel hogere flats worden gebouwd dan to*, dusver het geval is. In elk ge val moet het waterleidingbedrijf zo economisch mogelijk zijn en de grootst mogelijke bedrijfszekerheid bieden. (Na nog enige discussie is het voorstel z.h.st. aangenomen; wordt vervolgd). VERNIETIGD. De gehele veestapel van de vee houder W. C. Visser, wonende aan de Hogedijk 6 te Alphen aan den Rijn, bestaande o.m. uit een zestigtal hoorn vee, is op last van de gezondheids dienst voor vee en vlees op het abat toir te Bodegraven afgemaakt en ver nietigd omdat geconstateerd was dat de dieren sterk besmet waren met t.b.c. Het bedrijf van de heer Visser was reeds lange tijd vrij van t.b.c. Het is nog niet precies uitgemaakt op wel ke wijze en waardoor het vee toch weer besmet is geworden, Deze strenge maatregelen waren noodza kelijk in het kader van de bestaande voorschriften van de gezondheids dienst te Gouda om te komen tot uit sluitend z.g. „witte bedrijven", d.w.z. t.b.c.-vrije bedrijven. Tenemde op nieuw verbreiden van de t.b.c. on der het rundvee tegen te gaan was dit radikale besluit de enige mogelijk heid. Macht der gewoonte Ongewoon. Meneer kwam thuis en zei: „Het is toch maar nergens zo prettig als thuis liefje!" Toen vroeg zijn vrouw verschrikt: „Is er iets onaangenaams voorgevallen in j< club, schat?" Voorschot. „Wat is dat, Paul?. Jij in een auto? Sinds wanneer heb je rijbewijs?" vroeg Bob. .„Sssst.... waarschijnlijk sinds volgende week!" fluisterde Paul. De optimist. „Recruut Meier, wat doe jij voor de kost?" vroeg de sergeant. „Ik ben in een zaak van optische instrumenten", antwoordde Meier. „Goed", zei de sergeant en noteer de op de lijst „Meier, optimist". Een kwestie van opvatting. Jantje is met zijn ouders op reis ge weest en de coupé, waarin ze za ten, was warm gelopen. Ze moesten overstappen en een andere wagen op zoeken. Jan vond dit natuurlijk erg in teressant en informeert thuisgeko men bij z'n vriendje Piet, of hij ook wel ereis in het spoor heeft geze- I te krijgen, „meneer, ik heb in deze dichtregelen de geheimste gedach ten mijns harten uitgestort, die ik nog nooit aan iemand heb medege deeld. „Zo", zei de uitgever, „zo. dan zul len we zorgen, wat mij betreft, dat dat geheim strikt bewaard blijft!" Waardering. Mevrouw Smit is „gék op de opera", dus mijnheer moet er aan geloven en wordt naar „Mignon" meegetroond. Hij steekt zich vol afkeer in zijn smoking, en zijn humeur is beslist beneden peil. Aan mevrouw is het echter wel besteed, ze geniét. „Hoor toch eens Frans, „fluistert ze in vervoering, „hoe ongelooflijk mooi die tenor zingt." „Nu, en wat zou dat nog?" zegt meneer chagrijnig. ,Als ik die mooie jongen z'n stem had, deed ik het hem toch zeker zó na?" Altijd beleefd. „Truusje, ga eens naar boven en vraag of ze gek ge worden zijn. Die herrie is niet meer uit te houden!" „Moet ik op antwoord wachten, mevrouw?" vroeg Truusje. Het antwoord. De onderwijzer was in een goede luim, en wilde de jongens er eens laten inlopen. Hij vroeg aan de kleine Jacob: „En. Jacob, zeg jjj mij eens: wan neer werd de vrede van Munster ge tekend?" „In 1648", zei de kleine Jacob. Met een slim lachje vroeg toen de onderwijzer aan Klaasje: „Maar, Klaasje, zeg jij nou eens: waar werd die vrede van 1648 gete kend?" En Klaasje antwoordde- „Onder aan het papier, meester!" „Ja", zegt Piet, „zeker, dat heb „En", vervolgt Jan, „heb je ook wel ereis een ongelukje op reis ge had?" „Ja", zegt Piet heel zachtjes, „dat heb ik wel..*., „maar ze hebben 't gelukkig helemaal niet gemerkt." Probaat. „Meneer", zei de dien- ter, die bij de uitgever kwam om te proberen zijn gedichten gedrukt

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3