slwklgat ièyaam Scherp Döirf POTLOOD EN GEEST Modeshow niei ie boni voor de beperkie beurs Morgenavond taptoe van K G het Pieterskerkhof Volkstuinvereniging "Ons Noorden« hielp zichzelf onder de pannen RIJNSTREEK S.E.R. heefi ie weinig iijd VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De brandweer heeft gistermorgen haar neventaak van dierenbescher mers weer eens ter hand genomen toen een paard in de Kikkerpolder bij het sportveld in de sloot was ge lopen. De takelwagen kwam er aan te pas en dank zij de manoeuvres van de kraanvoerdeft werd het paard van de sloot op de wal geholpen. De storm heeft gistermiddag plm 12 uur stagnatie in het verkeer ver oorzaakt. Bij de Torenflat was een grote tak van een boom afgeknapt en over de rijbaan van de Kanaal- weg gevallen. De gedienstige chauf feur van een vrachtauto sleepte de tak zo ver, dat tijdelijk slechts één rijbaan gestremd was. Gemeentewer ken deed later de rest. De 9-jarige H. v. d. Ende werd gis termiddag het slachtoffer van de storm, toen hij naast de wagen van KON. NED. NATUURHITOR1SCHE VERENIGING De Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging, afd. Lei den, kwam gisteravond voor de eer ste maal in dit seizoen bijeen in het Rijksherbarium in de Nonnensteeg. Dr. S. v. Oostrom leidde deze bij eenkomst, die hoofdzakelijk bestond uit het bespreken en vertellen van de natuurhistorische vondsten, die de leden o.a. op vakantie verzameld heb ben. Zo werd er een zeer interessant verslag gegeven van de opgravingen, welke momenteel in de streek „Die Ville" gedaan worden in de buurt van Keulen. Bovendien waren er fossielenschel pen uit de omgeving van het Garda- meer (Italië) en schelpen die met het uitbaggeren van de haven van Ant werpen naar boven waren gekomen. KEURING L.P.V. „DE OUDE LEIDSCHE" Onder keurmeester C. de Graaf uit Den Haag werden de jonge hoen ders van léden der Oude Leidsche in Oud-Hortuszicht ter tafel gekeurd. De voornaamste uitslagen waren: In Hollandse krielen blauw: L. Serlie, tevens mooiste haan der krielen. Pa trijs. wit, zilver patrijs en zwart: F. van der Mara Jr, tevens mooiste hen der krielen. Sabelpootkrielen, beste haan en hen: W. v. d. Nieuwendijk, gevolgd door F. v. d. Mark Sr. en R. Klin kenberg. Friese krielen: de beste haan en hen P. Matthey, direct gevolgd door F. Boontjes. Welsumerkrielen: de beste van R. H. Meester, tevens mooiste trio. L. v. d. Nieuwendijk had de beste haan. Bij Hollandse hoenders won H. v. d. Bosch met Holl. Hoenzwart de mooiste haan, terwijl J. A. Otten de fraaiste hen had, eveneens met Holl. Hoen zwart. Bij de Rhode Island Red had L. Serlie, zowel de fraaiste haan als hen. In het bijzijn der fokkers wer den de 65 dieren uitvoerig beschre ven en besproken, hetgeen voor de keurmeester dan ook de gehele avond in beslag nam. Gezien de gunstige resultaten zul len de meeste fokkers dan ook wel present zijn bij de Nationale Jong- dierendag van de Kon. Ver. Orni- thophilia te Utrecht in de Jaarbeurs hallen op 30 en 31 oktober a.s. laan. De wind verplaatste plotseling de wagen, de jongen srtuikelde en kwam onder een wiel terecht, waar door hij zijn linkerdijbeen brak. De Leidse politie heeft aangehou den een 22-jarige Leidse metselaar die verdacht wordt van diefstal van een bromfiets en zes rijwielen. Hij heeft bekend deze te hebben ver kocht. Aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam is geslaagd de heer J. W. Doeff uit Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Adriana Berendina d. van P. Kemp en H. de Booij. Baren- dina Monica d. v. H. de Goede en C. B. Hoonhoud. Mieke d. v. P. van Meij- gaarden en M. Kapaan. Willem Fre- dérfk z. v. W. F. H. Tuinhof de Moed en G. A. Vermeulen. Cornelia Belia d. van K. van 't Hart en A. van Rijn. Johannes z. v. J. Bodijn en A. Vin- kestijn. Cornelia Maria d. C. Huis man en M. C. Schalk. Rudolf z. v. J. C. Kantebeen en M. B. Hansen. Jo hanna d. v. G. Jaket en A. M. Rut gers. Dick Jacobus z. v. H. C. Rol en J. Slegtenhorst. Maria Anna d. v. H. J. Boelee en A. van Leeuwen. Johan nes Cornelis Maria z. van W. van der Salm en P. M. Heemskerk. An neke Wilma d. van M. Pelmelay en B. Rummers. Dirk Lodewijk z. van D. C. van Duijvenbode en T. A. J. de Geer Boers. Overleden: J. T. Herman 8 j. doch ter. B. P. Timmers 72 j. man. J. F. Pouw 63 j. man. Gehuwd: J. F. Pietersz en H. Hulswit. A. Ploeg en J. J. Uit den Boogaard. C. Heins en G. van Rijn. A. Jasperse en J. H. H. Kroon. N. Tu-. renhout en J. J. Vlieland. NV DE CONDOR DISTILL l ERDERIJ LEIDEN Albert de Vries gaf gisteravond in een kleur die waarschijnlijk alleen het Gulden Vlies in samenwerking met De Groot en Messcher een show, waarmee hij bewees dat een bont mantel niet altijd duur behoeft te zijn om er elegant ln uit te zien. De firma De Groot toonde aan, dat een japon heus niet in de allernieuwste modelijn behoeft te zijn uitgevoerd om toch bij het publiek succes te oogsten. De hemdjaponnen bijvoorbeeld vonden bij de aanwezige dames veel bijval, evenals de modellen met bloe- sende rug tot in de taille of tot op heuphoogte. Strakke japonnen van jersey in licht beige, in verschillende nuances van groen en in zwart, met een aar dige halslijn of een gedrapeerd voor pand trokken minstens evenveel de aandacht als uitgesproken Empire- japonnen, die weliswaar een naar onder nauwsluitende rok hadden, maar waarvan het accent toch duide lijk op de verhoogde taille lag, waar onder de rok geplooid was aangezet. Een uitgebreide collectie jumpers en pullovers over terlenka, Cor-ray, flaush en mohair rokken werd ge showd. Een nieuwe kleur is citroen dat iets meer naar het groen dan naar het geel overhelt, en rose-beige, No. 512. Horizontaal: 1. bedreven, 8. reuk, 10. van boven (afk.), 12. ik (Lat.), 13. oude rekening (afk.), 14. godin van de dageraad. 16. als 12 hor., 17. onderdrukking, 18. gebod, 19. puntig voorwerp, 20. voorzetsel, 21. boom, 23. free trader (afk.), 24. stuk geschut, 26. gem. in Groningen. Verticaal: 2. jaar (afk. Lat.), 3. vaarwel, 4. verordening, 5. tweetal, 6. titel (afk.), 7. luitenant-kolonel, 9. plantaardig voedsel uit moestuin, 11. geldstraf, 13. spitsboog, 15. graaf- werktuig, 16. boom, 21. zoon van Ja cob, 22. bijb. figuur, 24. dam langs een water, 25. onbekende. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 511. Horizontaal: 1. kaak, 4. spar, 7. dor, 8. reet, 9. mede, 11. redelijk, 14. lod, 15. Nemesis, 19. adat, 20. cent, 21. Nijl, 22. rank, 23. naaf. Verticaal: 1. kerk, 2. ader. 3. kote let, 5. peer, 6. roek, 9. medicijn, 10. dijk, 12. dos, 13. bed, 15. naar, 16. maan, 17. sela, 18. staf. LEIDSCHE TEXTIELFABRIEKEN GEBRS. VAN WIJK EN CO. N.V. LEIDEN. In de gistermiddag in het Gulden Vlies te Leiden gehouden algemene vergadering van aandeelhouders der Leidse Textielfabrieken gebrs. van Wijk en Co., sinds 1 december 1957 gefuseerd met Van Wijk en Herin- ga's sajetfabrieken, heeft de presi dent-commissaris, de heer ir. J. S. van Nijmegen Schonegevel naar aanleiding van gedane desbetreffen de vragen toelichting gegeven op de balanspost „bestemmingsreserves per 31 december 1957. Deze post ad 1.070.285, is onderverdeeld als volgt: pensioenen van Cranenburgh en He ringa ƒ20.114, assurantie, eigen risi co, stormschade, machinebreuk 94.650, assurantie eigen risico debi teuren ƒ410.521, reserve op deelne mingen ƒ545.000. Naar aanleiding van de passage in het jaarverslag, waarin gezegd wordt, dat het wenselijk was om op de waardering van verschillende ac tiva, die per 30 november 1957 van de Gebr. van Wijk werden overgenomen, aanzienlijke correctie toe te passen, deelde de voorzitter mee, dat zulks nodig was tengevolge van de toen in getreden daling der wolprijzen. Naar aanleiing hiervan ontstond er een langdurige discussie over de gang van zaken bij de verkoop der produkten. Een dér aanwezigen vond het eigen lijk niet in de haak, dat de N.V. de vastgestelde prijs niet mag verhogen wanneer stijging der wolprijzen aan de orde is, doch wel naar beneden moet met de prijzen indien er een verlaging van de wolprijs op de we reldmarkt optreedt. De voorzitter merkte naar aanlei ding hiervan op, dat hieraan niets te doen valt, tenminste niet zolang er geen bindende afspraak tussen ver schillende of alle fabrikanten ten deze gemaakt wordt. De voorraden grond stoffen, goederen in bewerking, ge reed produkt alsmede wol in koop, zijn bij Van Wijk en Heringa gewaar deerd volgens gebruikelijke normen, te weten volgens het ijzeren voor- raadstelsel met excedenten tegen maximaal de laagste van markt- of kostprijs, terwijl tevens nodig geoor deelde afschrijvingen met het oog op j incourantheid worden toegepast. Van die normen kan niet worden af geweken. Naar aanleiding van de pessimis tische verwachtingen voor het jaar 1958, deelde de voorzitter nog mede, dat de financiële vooruitzichten voor het lopende jaar inderdaad niet rooskleurig zijn. Er is dit jaar een zeer belangrijke onderbezettingspro- duktie geweest. Gelukkig brachten augustus en september een kente ring op de wolmarkt, waardoor de prijzen weer wat meer stabel wer den. Dit geldt voor de garens en in mindere mate voor de wol. Een mo gelijk nog te verwachten goede winst kan het verlies van de eerste zeven maanden evenwel niet meer volledig compenseren. Ook de Euromarkt kwam nog ter sprake, doch hiervan verwachtte de voorzitter voorshands niet veel be langrijke resultaten. Tenslotte werd de heer dr. H de donkere types zal flatteren. Bij de sportkleding viel een groen blauw after-ski pak op, bestaande uit een pullover met V-vormig dé colleté en een nauwsluitende jersey pantalon. De pakjes en japonnen had den stuk voor stuk een origineel de tail, soms aan de hals, een andere maal in het rugpand. De flaush en mohair rokken waren geheel op vlie- seline gezet, dat zó was geknipt, dat een trapezium-achtig effect werd verkregen. Voor de pauze showde De Vries de goedkopere bontsoorten, zoals zobel feh, yemen en mol. Door een knappe verwerking van de velletjes kon een zevenachtste mantel van nerzkopjes worden vervaardigd tegen een vrij lage prijs. Ook de persianer-pattes mantels waren niet duur. Behalve in zwart wordt persianer tegenwoordig ook veel verwerkt in naturel. Een nieuwe bontsoort is wasbeer, een langharig bont dat niet is ge kruld. Nutria, het velletje van de be verrat is nog steeds in zijn collectie te vinden. In wat duurdere jassen zagen we vossenpoten, die horizon taal waren verwerkt tot een grijze mantel. Tijdens het tweede 4eel van de show droegen de mannequins zeer mooie modellen van duurdere bont soorten zoals nerz, bisam-rug, per sianer met moiré tekening, broad- tail-lam. zeehond en zilvervospoot. Met enkele cocktailjaponnen, w.o. er één was van mandarijn-kleurige, geheel geplisseerde nylon, werd de show besloten. De make-up van de mannequins was verzorgd door firma Van der Blom. op Zesde lustrum Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 26 September 1858. 's-Gravenhage. Als eene zeld zaamheid kan worden aange merkt, dat dezer dagen hij den burgerlijken stand alhier de ge boorte van eene dochter is aan gegeven, zijnde het eerste kind van een echtpaar, dat in de aanstaande week den 25sten verjaardag van hun huwelijk vieren zal. Het Chr. Tamboer- en Pijperkorps K. G., dat bij tal van feestelijk heden ook in de a.s. 3 oktober- optocht marcheert het korps weer mee letterlijk en figuurlijk zulk een goed figuur slaat, gaat zijn 6de lustrum vieren. Dit lustrumfeest wordt morgen avond ingezet met een mars door de stad. Om half negen vertrekt K. G. vanaf het Levendaal. Via Kore- vaarstraat, Breestraat, Papengracht, Gerecht en Muskadelsteeg marcheert het korps naar het Pieterskerkplein, waar van negen tot half tien een taptoe wordt geblazen. Men heeft dit tijdstip met opzet laat gesteld, om dat een groot aantal fakkels, zowel tijdens mars als taptoe, aan 't geheel een fantastisch gezicht zullen geven. Vrijdag 10 oktober wordt de vie ring van dit zesde lustrum voort gezet met een zgn. verjaardagsavond in het wijkgebouw Levendaal, waar gelegenheid bestaat het bestuur van K. G. te complimenteren. Deze avond zal ook het jubileum- en jon genscomité blijk van zijn activiteit geven. Tenslotte wordt op zaterdag AANBESTEDING LABORATORIUM BIOCHEMIE De Rijksgebouwendienst te Den Haag heeft onderhands aanbesteed: het aanbrengen van een lift ten be hoeve van het laboratorium voor Bio chemie te Leiden. Er waren 2 firma's uitgenodigd welke als volgt inschre ven. Van Ctraaten's liften en machine fabriek te Den Haag 43.800; N.V. Gebr. v. Swaay int.-bedrijf te Den Haag 38.740. De gunning is aange houden. (Advertentie) Werklust in Leiden-Noord Geen stadsmens ervaart het genoe gen van het buiten-zijn en de wisse ling der seizoenen beter, dan de volkstuinder. Met eindeloos geduld kweekt hij zijn bloemen, groenten en fruit en het is zijn grootste vreugde, zijn (eigen) boontjes zelf te doppen. Er zijn volkstuinders, die op dit ge bied hun sporen hebben verdiend: elke minuut van hun vrije tijd heb ben ze besteed aan de bouw van een huisje, dat behalve als priëeltje, waar het na gedane arbeid zoet rusten is, dienst kan doen als bergplaats voor het tuingereedschap. Doch er zijn momenten, dat de volktuinders er behoefte aan hebben, de gezamenlijke belangen te bespre ken en dan is het „eigen huisje" te klein, vooral wanneer het de belan gen betreft van een der grotere volks tuinverenigingen. Verschillende volkstuinverenigin gen hebben door de stadsuitbrei ding gedwongen grond gevonden in het vaste volktuincomplex, dat de gemeente liet inrichten bij de tuinen van „Ons Noorden" in Leiden-noord en er zijn dus belangen te bespreken van velerlei aard. Bij het inrichten van het volkstuin complex had de gemeente Leiden op zich genomen, voor „Ons Noorden" een vergaderlokaal te doen bouwen. De bestedingsbeperking dreigde het plan te torpederen maar toen hebben de volkstuinders de handen ineen ge slagen: hun eigen huis moest er ko men. Men trad in onderhandeling met de gemeente en het gevolg was, dat een overeenkomst werd getroffen, waarbij de leden van „Ons Noorden" zelf zouden zorgen voor 't leggen van een fundament het bouwen van de stenen ondermuur en de schoor steen. De heer H. Korswagen van de ge meente maakte een tekening en men toog aan de slag. Het bouwbedrijf Gebr. Breur schonk de vereniging het materaal voor de fundering, die het vorig jaar oktober zo ver was, dat de eerste steen gelegd kon worden. 150 leden-tuinders hebben aan de bouw van het eigen huis medege werkt. Nadat de onderbouw gereed was en het aannemersbedrijf G. S. Nagtegaol te Leiderdorp de houten bovenbouw glasdicht had opgeleverd, hebben ztf voorts zelf de binnenbe- timmering gemaakt. Het hele bouw- J|_WL_. werk is nu klaar en de laatste hand Zeven tot commissaris herbenoemd, wordt gelegd aan de beplanting rondom het pad, dat naar de deur leidt. Het geheel moet zaterdag bij de opening gereed zijn. Dat het huis, dat in zulke hechte samenwerking tot stand is gekomen, een sieraad is voor het tuincomplex. Er is in hei gebouw ruimte voor 240 mensen. Het bevat o.m. een bestuurskamer, een grote zaal, een keuken en toilet ten. De volkstuinders zullen evenwel voorlopig nog tevreden moeten zijn met een noodverlichting, daar voor elektrisch licht een dure kabel zou moeten worden gelegd en dat is het laatste loodje, dat de bruine niet meer kan trekken. Zeker niet, zolang de inrichting nog niet geheel com pleet zal zijn. Het is de bedoeling, dat het ge bouwtje geheel ten dienste zal staan aan de volkstuinders van „Ons Bui ten". Het is evenwel mogelijk, dat het vehuurd wordt aan zustervereni gingen, die lid zijn van de Leidse bond van Volkstuinverenigingen. Leidse agenda ZATERDAG, 27 SEPTEMBER. Ons Belang. Galafeestavond i.v.m. 45-jarig bestaan. 7.30 Stadsgehoorzaal. Ons Buiten. Opening Clubgebouw op volkstuinencomplex Leiden-Noord, 3.30 uur nam. Receptie in nieuwe huis. K O. Nederlandse Comedie. „Wie is Janus?" Schouwburg 8 uur nam. DIENST APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door Apotheek Van Driesum, Mare 110, tie. 20406 te Lei den en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tele foon 26274. BIOSCOPEN De films in de bioscopen te Leiden zhn door de K.F.C. als volgt ge keurd: Trianon: „De Circusheid", alle leef tijden. Luxor: „Als de dauw hangt, komt er regen", strikt volwasse nen. Lido: „Overtreding", volwass. Casino: „Hamlet", volwassenen. Rex: „Het kamp op het bloed- eiland", achttien jaar. 8 november in de Stadsgehoorzaal 'n grote lustrumuitvoering gegeven, waaraan ook het show-orkest van de Marinierskapel der Kon. Marine zal medewerken. In het kader van deze lustrum viering heeft het bestuur, dat werkt aan plannen voor een nieuwe uit monstering van het uniform, nog een verrassing in petto. Vermoedelijk ziet men daar op 3 oktober wel meer van! ALPHEN AAN DEN RIJN Boerderij afgebrand In de Lagewaard te Alphen is don derdagmorgen tengevolge van het overvliegen van vonken van een fornuis in het stookhuis, de meer dan honderd jaar oude kapitale boerderij aan de Landlustweg 18, bewoond door de veehouder, de heer A. Kra nenburg. vrijwel geheel tot de grond toe afgebrand, evenais de daaraan- grenzende stallen voor groot en klein vee benevens de hooiberg. Slechts een heel klein gedeelte van de inventaris kon worden gered. Een vijftiental kippen vond de dood. Ook een klein deel van het groot vee kon worden gered. Het merendeel was nog niet in de stallen. De boerderij, eigendom van Baron Van Heemstra te Arnhem, was voor ruim honderdduizend gulden verze kerd. De totale schade is nog niet begroot. De brand werd ontdekt door een buurman, die het rieten dak van het woonhuis zag branden. De Alphense vrijwillige brandweer slaagde er met groot materiaal niet in de totale vernieling te voorkomen Wel gelukte het haar de overige be lendende percelen te behoeden. Aangenomen wordt dat overvlie gende vonken uit 'n stookfornuis op enige afstand van het woonhuis, het dak in brand deden gaan. Het na- blussingswerk duurde tot in de nacht van vrijdag voort. BODEGRAVEN Hanze opent het seizoen Het was een goede opkomst op de ope ningsvergadering van het wintersei zoen, die het Hanzebestuur in hotel van Haaften belegde. Voorzitter J. G. Stolwijk sprak zijn vreugde er over uit, en wees in de hieropvol- gende mededelingen op de wijziging in de winkelsluitingswet, waarbij het gemeentebestuur geen verorde ning meer kan vaststellen betreffen de sluiting bij vacanties, dan alleen op verzoek van de Kamer van Koop aar.öel. Er zal een poging worden gedaan om te komen tot een cursus algemene ontwikkeling, hetzij hier of elders. 14 Gkt. a.s. zullen de Han- zeleden in staat worden gesteld de z.g. Shetlandshowfilm in het Beurs gebouw te zien, die op initiatief van de Chr. Middenstandsbond naar Bo- Groot, missionaris in de Congo. Deze schilderde aan de hand van enkele series lichtbeelden de toestanden in zijn arbeidsterrein. Eerste bijeenkomst KAB heer P. H. Kerhofs sprak als voor zitter het openingswoord op deze eerste samenkomst van de K.A.B.- leden in het nieuwe verenigingsjaar. Spr. wees o.a. op het naderend feest van het 40-jarig bestaan waarvoor een apart comité in het leven was geroepen. Voorzitter hiervan is de heer C. v. Doorn, die gelegenheid kreeg een toelichtend woord te spre ken. Deze zette de viering uiteen, die neerkwam op het volgende: 1, 2 en 3 oktober a.s. zal het feest inzetten met een triduum. Op 23 november volgt de kerkelijke viering en in de daar op volgende week zullen twee feest avonden plaats vinden. Het pro gramma hiervoor is in handen van de heer Schooien berg uit Dordrecht, die in liedervorm de historie van de K.A.B. zal brengen. Het programma zal worden aangevuld met diverse parodieën, telepathie, rywielacroba- tiek, instrumentale muziek etc. Het slot zal een uitgebreide bloemen hulde zijn. Een gezellig samenzijn besloot deze eerste bijeenkomst. RIJPWETERING Bouw Coöperatieve Boerenleen bank. Door architect Th. N. J. Geels, Gerrit Kasteinstraat 68 te Lei den, is namens 't bestuur der Coöpe ratieve Boerenleenbank alhier aan besteed: Het bouwen van een Bankgebouw met Kassierswoning. De laagste inschrijver Was de firma J. A. v. d. Geest te Oud-Ade voor 104.987 aan wie dit werk voor dit bedrag is gegund. De overige inschrijvers waren Gebr. Akerboom te Rijp wetering voor 108.103; H. J. Strijk te Rijp- wetering voor ƒ107.980. De raming bedroeg 106.500. BOSKOOP Stremming Goudse Rijweg opge heven. De stremming van de Goudse Rijweg, de enige recht streekse verbinding tussen Boskoop en Alphen a. d. Rijn, behoort sinds gisteren weer tot het verleden. De afsluiting was noodzakelijk in ver band met het verlagen van de be ruchte „hoge" brug. De S.E.R. heeft aan de regering een schrijven doen toekomen, waarin dit college ondermeer zegt, dat het vreest, dat de raad niet voor 1 de cember, zoals de regering gevraagd had, advies zal kunnen uitbrengen over de kwestie prijssubsidies, omdat het onderwerp te veel omvattend is. Indien het mogelijk zal blijken met betrekking tot bepaalde onderdelen van de adviesaanvraag afzonderlijk te adviseren, zal de raa1 pogen te be werkstelligen, dat een interim-advies vóór 1 december beschikbaar zal zijn. VRACHTAUTO VLIEGT OP PERSONENAUTO Vanmorgen om ongeveer half elf is op de Rijksweg onder Waarder een auto-ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan een 22-jarige kan toorbediende uit Naarden. Deze reed in een personenauto met een lading tijdschriften in de richting 's-Gravenhage, toen plotse ling een grote vrachtwagen met aan hanger, geladen met elf ton meel door de scheidingsheg vloog. De 25- jarige chauffeur van de vrachtwa gen, afkomstig uit Bunschoten was met de lading op weg van Rotter dam naar huis. Hij reed met een snelheid van ongeveer 55 kilometer, toen zijn stuurinrichting gebroken moet zijn. Zelf verklaarde hij: „Ik hoorde een klap, waarna de wagen plotseling nar.r links schoot. Ik zag in een flits twee auto's van de andere kant komen, maar het was ineens, alsof ik zweelde, en toen ik uit mijn cabine kroop lag de wagen op zijn kop op dt andere rijbaan boven op de personenauto". De chauffeur daar van moet op slag dood zijn geweest. Pas nadat met vereende krachten het wrak onder de vrachtauto van daan was getrokken, kon het slacht offer worden uitgezaagd. De ravage op de weg was groof. De rijkspolitie is urenlang in de weer geweest om het verkeer te regelen. Het slachtoffer is naar het Alge meen Ziekenhuis in Woerden overge bracht. „NORD-WEST EXPRESS" RAAKTE GOEDERENTREIN Van de zijde van de Nederlandse Spoorwegen deelt men ons mede dat de „Nord-Wesl Expres" die gister avond om 19.08 uit Hoek ven holland naar Hamburg ei Kopenhagen is verirokxen. in de algeiopen nacht omstreeks kwart voor drie bij Ham burg in aanraxing is gekomen met een „niet vrijstaande' goederentrein. Een der reizigers, waarschijnlijk geen Nederlander, werd licht gewond. Hij kon de reis voortzetten. De „Nord-West Express" heeft na een kort oponthoud de reis voortge zet. Met ell minuten vr .raging kwam de trein bij het veer in Denemarken aan. De reizigers hebben de aanslui ting op dit veer naar Korsoer niet gemist. VROUW PLEEGDE AANSLAG OP MAN Een 25-jarige vrouw uit Amsterdam vertelde vannacht op de Zeedijk te Amsterdam aan twee agenten, dat zij zojuist zen man met een mes had gestoken. Vlak daarop kwam een he vig bloedende man op he- toegelo pen, die een steekwond in de borst had ter hoogte van de linkerschou der. Hij is naar het Binnen-gasthuis gebracht, vanwaar hij na behandeling huiswaarts kon keren. De vrouw vertelde aan de politie dat zij de man had willen doden en dat zij er spijt van had te hoog te hebben gestoken. De vrouw, die bang was dat ze door de man zou worden aangevallen, ge bruikte het mes om verdere moei lijkheden te voorkomen. Zij is opge-, slóten in het bureau Warmoesstraat. Marktberichten LEIDEN, 26 sept. Vee. Aange-. voerd 10 stieren, 58 melkkoeien, 350 vette koeien, 101 varekoeien, 8 pin ken, 5 graskalveren, 64 vette kalve ren, 19 nuchtere kalveren, 475 vette schapen, 620 fokschapen, 1121 vette lammeren, 35 varkens, zeugen, 313 schrammen, 562 biggen, 7 geiten, to taal 3748 stuks. Noteiing: stieren, schoon gewicht 2.752.95, melkkoeien 8001050, vette koeien sch, gew. 2.703.20,. varekoeien 600850, vette kalveren lev. gew. 2.002.75, nuchtere kal veren geen notering, vette schapen 70100, fokschapen 70105, vette lammeren 6595, drachtige zeu gen 275325, schrammen 7095, biggen f 4555. Handel: stieren stroef, melkkoeien lui, vette koeien en vette kalveren matig, varekoeien flauw, vette scha pen en vette lammeren goed, fok schapen willig, zeugen, schrammen' en biggen redelijk. Kaas. Aangevoerd 29 partijen Goudse kaas en 5 partijen Leidse kaas. Notering- Goudse extra kwali teit tot 2.20. Goudse eerste kwali teit 1.992.09. Goudse tweede kwa liteit 1.881 98. Leidse eerste kwa liteit tot 2.22. Handel matig.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2