TodëgravfïT TELEVISIE Baby en bommen ...daarom is natuurzuivere Plants zoveel smakelijker en gezonder! Belangrijk bericht! WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Al wat de natuur U biedt is volmaakt... Bestelt de nieuwe Cebuco Werkkaart Evenals de eerste uitgave, gebaseerd op 49 verzorgingsgebieden. Thans met de volgende aanvullingen: it Verzorgingsgebieden duidelijk genummerd it Opgenomen zijn elle gemeenten met meer dan 10.000 Inwoners it Register van de gemeentenamen gerangschikt naar de verzorgingsgebieden it Op de achterkant dezelfde namen In alfabetische volgorde •k Rooster voor het aanbrengen van gegevens Priji 50 ct. exclusief verzendkosten. Bij storting op postgiro 1464, Cebuco. Amsterdam, met vermelding "bestelling* worden geen verzendkosten berekend- nnnn/iA Centraal Bureau voor Courantenpo> CEBUCO bllcltelt van de Nederlandse Dagblad pers. Vondelstraat 69 Amsterdam Een negentienjarige Grieks-Cypri sche vrouw is dinsdag tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens onwettig bezit van bommen. Deze werden in juni in haar huis gevon den. De vrouw. Ekaterina Soterioe, wieg de haar baby in haar armen toen de rechter het vonnis uitsprak. De ver dediger verzocht om clementie op grond van het feit dat de beklaagde een getrouwde vrouw is, maar de rechter wees dit verzoek van de hand. OOSTDUITSE VICE-PREMIER IN ONGENADE De 58-jarige Fritz Selbmann, een van de voornaamste economische deskundigen van Oost-Duitsland, heeft nu ook zijn functie van vice- premier van Oost-Duitsland, die hij sinds november 1955 heeft bekleed, verloren. Hij is ook lange tijd mi nister voor de zware industrie ge weest. Selbmann is de laatste maanden het mikpunt geweest van heftige kritiek van de zijde van het bestuur van 'de Oostduitse communistische partij. Deze verweet Selbmann aan matiging en de neiging zich als „di recteur" en technocraat te gedragen. Hij werd er ook van beschuldigd be trekkingen onderhouden te hebben met de groep van Schirdewan-Oelss- ner en Wollweber, die begin februari uit de leiding van de partij gestoten werd wegens haar oppositie tegen Walter Ulbricht, de eerste secretaris van de Oostduitse communistische partij. De verwijdering van Selbmann uit de regering is vandaag bekendge maakt. ONRUST IN BEIROET. Er is heden opnieuw onrust en span ning ontstaan in Beiroet, nadat de partij van de christelijke falangisten had opgeroepen tot staking uit pro test tegen de ontvoering van een fa- langistische journalist, zes dagen ge leden. Falangistische jongelieden hebben in hun wijken barricaden opgericht en patrouilleerden gewapend door de straten. Het leger werd in paraatheid gebracht en stelde tanks en pantser auto's op in straten tussen de Chris telijke en Mohammedaanse stadwij ken. De strijdkrachten hebben nog niet ingegrepen. RUSSISCHE ATOOMTREIN. Tussen 1960 en 1965 zal in de Sow- jet-Unie de eerste spoortrein met atoomaandrijving rijden, zo meldt het Hongaarse jeugdblad „Magyar Ifjusag". De trein, bestemd voor de verbindingen vanuit Rusland met de Sitlle-Oceaankust, zal tweemaal de reis door Siberië kunnen maken, met een snelheid van 500 km per uur, zonder nieuwe brandstof in te ne men. DE RASSENKWESTTIE IN DE V. S. De federale rechter Sobeloff heeft gisteren een verzoekschrift van de schoolraad van Norfolk (Virginia) afgewezen om de uitvoering van het bevel van een lagere rechtbank tot toelating van 17 negerleerlingen tot zes middelbare scholen in Norfolk een jaar uit te stellen. Men verwacht nu dat de gouver neur van Virginia, Lindsay Almond, zal verhinderen dat de zes scholen maandag a.s. haar deuren openen. Door een besluit van de minister van onderwijs in Polen moeten uit alle schoollokalen en openbare loka liteiten de kruisbeelden verwijderd worden. Dit is de tweede maatregel van de Poolse regering in deze maand. Per 1 september werd aan alle kloosterlingen verboden gods dienstonderricht op de scholen te ge ven. Het aantal leerkrachten vermin dert hierdoor met 2300. JOURNALIST VEROORDEELD Een Westduitse journalist, Otto Karl Duepol, hoofdredacteur van de „Deutsche Afrika-Orient-informatio- nen" is tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van vijf maanden met een proeftijd van twee jaar veroor deeld, omdat hjj, in strijd met de waarheid, kort voor de bondsdagver kiezingen van 1957 had gemeld dat de socialistische leider Erich Ollen- hauer bij een bezoek aan Israël zou hebben beloofd, dat hij als bondskan selier de Israëliërs Westduitse mi litairen ter beschikking zou stellen. Ook had Duepol geschreven dat 01- lenhauer met een jodin was gehuwd en dat zijn dochter als vrijwilliger bij het Israëlische leger dienst had ge nomen. Wilt U iets weten? Vraag abonnee. Hoe luidt het adres van de Rotterdamsche snij- school? Antwoord: Deze school is gevestigd te Rotterdam, lombardkade 41. Vraag mej. T. K.: Hoe moet ik uit mijn ribfluwelen jurk een schroei vlek verwijderen? Antwoord Schroeivlekken kunnen slechts verwijderd worden, indien de stof niet meer dan oppervlakkig is aangetast. Een lichte schroeivlek wil wel eens verdwijnen door ze even te bevochtigen met water en buiten uit te hangen, liefst in de zon. Ook kunt u eens proberen de schroeivlek te laten behandelen door een goede stoppage-inrichting, die uit de zoom wat draadjes kan halen. Vraag L. d. H. Betreft vraag opleiding mannequin. Antwoord: Er ligt een brief voor u bij de redaktie van dit blad. Vraag A. J. B.: Betreft uw vraag school automatiek. Antwoord: Wij raden u aan u te wenden tot de Horecaf, Dr. Kuyper- straat 19 te Den Haag. Aldaar kan men u de voor u gunstgste gelegen heid wel opgeven. Vraag P. v. K.: Hoe moet ik dak- leer op een woonschuit bevestigen, daar er al een laag op zit en nodig nieuw op moet. Antwoord: Wanneer 't dakleer op een woonschuit vernieuwd moet wor den, dient eerst de oude laag verwij derd te worden. Na eventuele repara tie van de er onder liggende planken, wordt alles behoorlijk glad afgewerkt en daarna van een laag warme mas tiek voorzien. In deze warme mastiek wordt het dakleer vastgeplakt en over dit nieuwe dakleer wordt op nieuw een laag warme mastiek aan gebracht, waaroverheen ruim parel- grind wordt gestrooid en in de mas tiek aangedrukt. Dit moet een goed- HONDENTROUW De baas van de tienjarige hond Perlina heeft enige dagen geleden het dier geschonken aan een neef te Gallarate, dat op 300 km. afstand van de woonplaats van de baas, Cas- telfranco Veneto, ligt. Deze verande ring stond het dier kennelijk niet aan en het slaagde erin in acht dagen tijds zijn vroegere baas in Castel- franco Veneto terug te vinden. De direkteur voelde niet voor activiteit Mannen en vrouwen, die in Engeland een campagne voeren tegen de atoombewapening, onder leiding van dr. Donald Soper (geheel links) zitten hier voor de he kken van de hoofdingang van het onderzoekcentrum voor atoombewapening te Aldermaston in het graafsch ap Berkshire. Op de omheining hebben zij spandoeken bevestigd, waarop te lezen staat, dat zij de directeur, sir William Benney, wensen te spreken. Dat verzoek werd gedaan nadat supporters van de campagne negen wek en buiten de hekken hadden gepost met spandoeken. De directeur bleek evenwe 1 niet aanwezig te zijn sluitende grindlaag vormen tegen re gen- en hagelslag. Het is zeer belangrijk dat het dak leer over een gave en vlakke onder laag wordt aangebracht, zonder splin ters, uitstekende punten, hoe klein ook (bijv. van spijkers) of uitsteken de spijkerkoppen. Ook mogen de planken beslist niet ten opzichte van elkaar niet bewegen, wanneer er over heen gelopen wordt (bijv. met schoor steenvegen o.i.d.) Iedere ongelijkheid in de ondergrond zal het dakleer op de duur onherroepelijk doen scheu ren. Vraag mevr. J. P. C. Betreft uw vraag over herstel defect aan het gebit van uw zoon. Antwoord: Aangezien de ons ver een en ander te kunnen beoordelen, strekte gegevens onvoldoende zijn om verwijzen wij u naar de afdeling mi litaire zaken op het gemeentehuis in uw woonplaats. Vraag: Toneelclubs in Leiden. Antwoord: De K.A.B.-toneelvereni- ging „Vondel", secr. mevr. A. Pont- Bemelman, Atjehstraat 35, Leiden. „De Gastspelers" de heer Jac. Buis, Herengracht 56, Leiden. „De Speel- groep", Da Costastraat 32, Leiden. „De Sleutelspelers", Hooigracht 68, Leiden. Andere antwoorden volgen. Vraag E. K. te W. Avondmissen op zondag. Antwoord: In uw woonplaats is er op zondag avondmis in de parochie kerk van de Goede Herder (Stoep- laan 4, tegenover HTM-bushalte) om 7.30. In Leiden is er op zondag ook een avondmis en wel in de Leonar- duskerk aan de Haagweg om 7.00 uur. Vraag: Betreffende de indeling in districten en klasen van het Kon. Ned. Handbalverbond. Antwoord: Wij hebben enkele we ken geleden de indeling in de cou rant gepubliceerd voor het rayon Lei den en voor Den HaagRotterdam, voorzover HVS (Stompwijk) daarbij betrokken was. Wilt u meerdere bij zonderheden, dan kunt u zich richten tot het Ned. Handbal Verbond, secr. Weteringkade 5, Den Haag of tot de competitieleider van het rayon Lei den, de heer W. Zoutenbier, Vinken- laan no. 16, Noordwijk. '32* Autorijschool ..Recta Via". Les van ervaren in structeur Gratis halen en thuisbrengen. De Genestet- straat 30. Leiden. 32* Te koop aangeboden: 1 Volkswagen de Luxe 1954; 2 Volkswagens 1955; 1 Mercedes Benz 1951; 1 Fiat 1100; 1 Chrysler. De ze wagens verk. in prima staat. Event, financiering. Garage Langestraat 13-19. 32* Verloren een oliebroek van Spoorstraat Roelof- arendsveen naar Rijpwe- tering. Terug te bezorgen: bij Theo Neaerstigt. Zuid- weg 27, Rijpwetering. Goed onderhouden huisorgel te koop, elf reg., mooie klank, '85.-. Scheep- makersdam 10. Warmond. 3T 1643) Twee jonge wit- zwarte katjes, dol op Fe lix, zoeken goed tehuis. De Genestetstraat 88. 3" Enige nette jongens gevraagd voor schoon, licht werk. leeftijd tot 16 jaar. Uiterstegracht 144, Leiden. 3? Nieuw leesseizoen be gint met Margriet. Jaar gang inbinden in 4 pracht Banden, titel en jaartal in goud op de rug. Desge wenst van huis afgehaald. Billijke prijzen. Snelle le vering. Magnus, Lange Raamsteeg 31, Leiden, tel. 31591. 3T 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtiger Gebr. Huisman tlogewoerd 66- -68. Eigen financiering Tel 31292 In rusthuis „Zonne- weelde", Oranjelaan 2, Oegstgeest, wordt na 4 ok tober gevraagd externe hulp van 8 tot 5 uur. Aan melden bij de Directrice. 3T Enkele houtwormgaat jes in een stoel kunnen reeds het teken zijn, dat over enkele jaren al uw meubelen zijn aangetast. Laat aangetaste meubelen zo snel mogelijk behande len door Kleine's Chem. fabriek, Lammenschans- weg 10, Leiden, tel. 25738. 3? Woningruil. Aangeb. Eindhoven, Mgr. Zwijsen- straat; vrij huis, 5 k., v. en a.-tuin, schuur, huur 82.-. Gevr.: soortgel. won. in Sassenheim, Leiden, Voor schoten en omg. Event, ko pen. Hogere huur g. bezw. Brieven: Statensingel 32a. R'dam, tel. K 1800—83404. 3£ Plannen voor autorij lessen? Een vooraanstaand adres is rijschool Van Dijk Swinkels, ged. erkend instructeur. Leswagen: Ford-Anglia. Sukses ver zekerd. Hooglandse Kerk- gracht 42, Leiden, telef. 32* Hypermodern driezits- bankstel met 10 jaar ga rantie van 765.- nu 325.-; twee fraaie moderne club fauteuils met vier stoelen van 375.- nu 155.-; kloos tertafels 35.-; dressoirs 65.- Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 32* Verpleegster zoekt ka- mer(s) m. kook- en stook- gelegenheid in Zuid-West. Br. onder no. 13 bur. v. d. blad. 3J* Aangeboden in goede staat zijnde haardkachel. Te bevr.: Emmalaan 5. Oegstgeest. 3T" Meisje gevraagd voor de huishouding, van 8.30 tot 6 uur, zelfstandig kun nende werken, in gezin met 4 schoolg. kinderen, Gratis haarverzorging. Buikstra, Dames- en He renkapper, Deutzstraat 5, Oeestgeest. tel. 31758. Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men door: I. VAN WI|K OUD BODEGRAVEN 9 Lachen tegen het leven met stralende ogenDat doet de moderne vrouwze is immers gezond en sterk Het geheim? Natuurzuivere voeding! Vruchten, groente, tarwebrood - dat alles houdt haar en haar gezin jong en vitaal. Daarom gaat er ook geen maaltijd voorbij zonder natuurzuivere Planta op tafel. Planta, van louter planten- vetten gemaakt, is, weet ze, eveneens een produkt van de natuur. Even voedzaam en toch zo lichtverteerbaar. Even natuurlijk en lekker van smaak. Geniet van de natuur. Geniet van PlantaWie 't proeft, weet bij de eerste hap: zo zuiver smaakt Planta alleen! U proeft de natuur in Natuurzuivere Planta voor iedereen, die van plan is zijn televisietoestel in te ruilen. Wij houden tijdelijk een zeer aantrekkelijke inruilcampagne. Komt U eens praten en profiteer van deze unieke aanbieding.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6