DUINSTREEK Dr. K. Reitsma getuigde van dank aan Kamerlingh Onnes Adviescommissie recreatie maakte tongen los in Warmonds gemeenteraad WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 Op jubileumcongres van koeltechniek Het congresdat gisteren gehouden werd bij gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging voor Koeltechniek, werd in de namiddag voortgezet met een buitengewone algemene vergadering in het Stedelijk Museum „De Laken hal", waar o.m. het woord werd ge voerd door dr. K. Reitsma. Dr. Reitsma verdeelde zijn toe spraak in een woord over de per soon van prof. dr. H. Kamerlingh Onnes, een korte herinnering aan de periode tot en met de tweede wereld oorlog en een beschouwing over de nieuwste geschiedenis van de ver eniging. Spr. verdiepte zich in de vraag, hoe een bij uitstek wetenschappelijk onderzoeker als Kamerlingh Onnes er toe kwam, zich te interesseren voor de toepassing van de koeltech niek buiten het laboratorium. Daar voor gaf hij twee redenen aan, de eerste plaats bleef Kamerlingh Onnes na zijn studie een levendige belangstelling behouden in maat schappelijke vraagstukken. Daaruit ontsproot zijn streven, tot een nau wer verband te komen tussen zui vere- en de toegepaste wetenschap. Hij zag daarin een middel om de volkswelvaart te bevorderen en daarmee de volksgezondheid door rationalisering van de produktie-, bewarings- en transportmiddelen op dit gebied. Kamerlingh Onnes ver tegenwoordigde ons land bij het eer ste internationale congres voor de koeltechniek te Parijs in 1908. Hij streefde er naar, de toen gelegde in ternationale banden te behouden in organisatorische vorm, waartoe ook een nationale organisatie noodzake lijk was. Zo werd in 1908 te Leiden besloten een vereniging voor koel techniek in het leven te roepen, waarvan de oprichting van de Ned. Vereniging voor Koeltechniek plaats vond ten huize van Kamerlingh On nes. Deze werd voorzitter en bekleed de deze functie tot zijn dood in 1926. Mede-oprichter was de heer E. S. Kerkhoven, die als ere-lid op deze jubileumvergadering aanwezig was. De naam Kerkhoven is voorts blij vend verbonden met de stichting van den ingelost. het Kamerlingh Onnes Fonds tot uit reiking van gouden ere-penningen voor uitzonderlijke verdiensten op het gebied van de koeltechniek. Dankbaarheid De Nederlandse koeltechnici kun nen niet dankbaar genoeg zijn, dat Kamerlingh Onnes niet ingekapseld werd door zijn wetenschappelijke be slommeringen, noch het beneden zich achtte om zijn gehele kunnen en kennen in te zetten voor de ontwik keling van de koeltechniek in de ruimste zin en de toepassing daar van in het maatschappelijk leven. Voor de historie van de vereniging van de oprichting tot het einde van de tweede wereldoorlog verwees dr. Reitsma naar de herdenkingsrede- voeringen van prof. dr. M. de Haas, prof. dr. W. H. Keesom en dr. ir. W. J. Muller resp. bij het 25-jarig, het 30-jarig en het 40-jarig bestaan. Na de jongste oorlog herrees de vereniging door de grote ijver tact van haar toenmalige voorzitter, prof. dr. C. F. van Oijen, om zich bij het veertigjarig bestaan in 1948 opnieuw te presenteren en te bezin nen op de belangrijke taak die zij in de maatschappij heeft. Hoogtepunten uit het leven van de vereniging waren na de oorlog de plechtigheden waarbij de Kamerlingh Onnes-medaille werd uitgereikt aan prof. Simon, prof. Plank en prof. Collins. Belangrijk was voorts, dat in 1957 de werkgroep koeltechniek on der leiding van de hoogleraren Vahl en Taconis werd opgericht, welke groep zich zeer actief bezig houdt met het wetenschappelijk onderzoek. Internationaal bestaat er een regel matig contact met de zusterorgani saties. Voorts bracht dr. Reitsma nog in herinnering, dat prof. Vahl sinds 1952 de koeltechniek onderwijst aan Technische Hogeschool te Delft en prof. Taconis sinds 1954 als bijzonder Leids hoogleraar in de koeltechniek aan het Kamerlingh Onnes Labora torium is verbonden. Dr. Reitsma eindigde met een ci taat van ir. G. Ferguson, waarin er op wordt gewezen, dat de arbeid van de huidige generatie gezien moet worden als een plicht van dankbaar heid tegenover het voorgeslacht, wel ke aan het nageslacht dient te wor- LEIDERDORP Verkavelingspian in complex V. In het uitbreidingsplan in onderde len, vastgesteld bij raadsbesluit van 7 oktober 1955, goedgekeurd door ge deputeerde staten bij hun besluit van 9 oktober 1956, G. S. nr. 289. is de be bouwing van de gronden geregeld die deel uitmaken van complex V van het grondbedrijf. B. en W. hebben deze regeling na der bezien in verband met de behoef te aan openbare of bijzondere bebou wing, de bouw van woningen in twee woonlagen, de bouw van winkels, die bouw van een bejaardencentrum en de bouw van boxengarages; Bij realisering van dit plan waren namelijk bij het college van B. en W. verschillende vragen naar voren ge komen, ten aanzien van genoemde punten, die met de stedebouwkundig adviseur van deze gemeente zijn be sproken. Naar aanleiding van deze bespre kingen heeft een stedebouwkundige een wijziging op het verkavelingsplan verstrekt. In deze wijziging is verwerkt de mogelijkheid tot het bouwen van een gezinswoningen op de plaatsen waar woningbouw in twee woonlagen was geprojecteerd. Voorts werd het aan tal winkels beperkt en werd het ter rein waarop een bejaardencentrum zou kunnen worden gebouwd, met het terrein dat onmiddellijk langs de rijksweg 4a is gelegen, nader verka veld. Aangezien het uitbreidingsplan te zijner tijd hieraan zal moeten worden aangepast geven B. en W. de raad nu reeds gelegenheid zich hierover te beraden. Verhuur sportterreinen. Bij be sluit nr. 109 van 26 april 1957, zijn de huurprijzen bepaald voor de sportter reinen en -gebouwen voor 1957. Deze huurprijzen waren globaal gebaseerd op de onderhoudskosten. Uit een ex- tra-comptabele administratie voor de werkuren van de gemeentewerklie den over 1957 is gebleken, dat de hu ren vrijwel overeen komen met de loonkosten. Voorts is gebleken dat de huren door de verschillende vereni gingen kunnen worden opgebracht. Dit laatste punt vinden B. en W. van groot belang, omdat het voor de ge meente geen zin heeft een eventuele hogere huur zelf te dragen door uit betaling van een subsidie. De praktijk heeft uitgewezen, dat de huurvaststelling voor het sport veld aan de Hoogmadeseweg een klei ne correctie behoeft. Dit veld wordt vrij veel gebruikt door de scholen. Daarom vinden B. en W. het billijk de bijdrage van hoofdstuk VIII par. 12 aan par. 16 te verhogen met 100, waartegenover staat een verlaging van de huur die door R.C.L. voor dit veld betaald moet worden, met 100. Het is voor de verenigingen en voor de gemeente van belang enige zekerheid te hebben met betrekking tot de te betalen, c.q. te ontvangen huur. B. en W. geven in overweging de huren aldus thans vast te stellen voor 1958 en 1959. Het Bejaardencentrum. Op vrij dag 26 september a.s. zal, des mid dags om half vier, een belangrijke bijeenkomst plaats vinden voor de bejaarden en gepensioneerden in de parochie Meerburg. De bijeenkomst wordt gehouden in het parochiehuis „De Drie Eendjes". Raadsagenda. De raad van Lei derdorp komt a.s. vrijdag 26 septem ber in openbare zitting bijeen des avonds 8 uur. Behandeld wordt o.m.: afwijzing van het verzoek van de heer A. Muilwijk om in aanmerking te mogen komen voor een tegemoetko ming in de kosten van vrijwillige be schikbaarstelling van woonruimte; wijziging der „Pensioenverordening wethouders"; het verpachten van het jachtrecht van enkele percelen in de Kalkpolder; verhuur van sportter reinen en gebouwen over 1958 1959; aankoop van grond en water ten behoeve van de verbreding van de Hoofdstraat; verkoop van bouw grond uit complex V van het grond bedrijf; het leggen van een trans portwaterleiding dor de Lage Rijn dijk; het overnemen van de water molen van de Kalkpolder. - Geboren; Maartje Francina dr van J. A. Schippers en S. E. West maas; Petrus Henricus zn van J. van der Hoeven en L. W. Harmse; Chris tina dr van E. Sleeboom en M. de Bruijn; Theodorus Walterus zn van Th. A. de Boer en M. C. H. van Wie- ringen. Getr'ouwd: Abraham Zweistra en Grietje Hogenes; Jacobus Dreef en ï'lorina Barbara Dolstra. ROELOFARENDSVEEN De Oranjefeesten. Voor de mees- ingezetenen van Roelofareinds- betekenen de jaarlijks terugkerende Oranjefeesten steeds weer een pretti ge onderbreking van de dagelijkse arbeid. Op de beide volle feestdagen worden er alleen maar de allernood zakelijkste bezigheden verricht en kan men de feestviering, waaraan door iedereen wordt deelgenomen, algemeen noemen. En al rnag het feestprogramma dit jaar door het overigens zeer actieve Oranjecomité wat aan de sobere leant zijn gehou den, hetgeen waarschijnlijk wel aan de mindere inkomsten is te wijten, toch zijn wij er van overtuigd dat de feestviering zelve er niet onder zal lijden. Als gebruikelijk was het weer de muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" welke de spits afbeet. Met haar drumband afgewisseld door vrolijke marsmuziek maakte deze al lereerst een muzikale wandeling door het dorp. De gidsen en rakkers in de gebruikelijke uniformen gaven weer kleur aan deze rondgang, waar achter de leden van het Oranjecomi té in de volgauto's de stoet afsloten. Telkenjare vragen wij ons af of de deelname aan deze opening niet wat groter en kleurrijker kan zijn. Im mers de talrijke sportverenigingen ontbraken ook dit keer weer volle dig. Bij een volledige deelname zou men met b.v. nog een muziekcorps meer tot een volmaakte taptoe kun nen komen. En als dan ook het Oran je-comité zelve nog wat meer offi cieel aantrad zou dit beslist het ge heel nog ten goedé komen. Overigens alle hulde aan de muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" welke op het feestterrein haar muzikale wan deling met een alleszins gewaardeer de taptoe afsloot. Bij het feestterrein, hetwelk door omstandigheden dit jaar' is gelegen aan de Wilgenstraat een voordeel bij regenachtig weer daar men op de straat geen last heeft in de modder weg te zakken rook men van ver re reeds de oliebollen en patates-fri- tes. Vele attracties zijn dit jaar aan wezig zoals luchtschommel, auto scooter zweef- en draaimolen, raket, theater etc. als mede de gebruikelij ke talrijke gelegenheden waar men zijn geluk kan beproeven. Deze eer ste avond was er reeds een prima stemming en wij' hopen vooral voor de Veense jeugd dat de weersomstan digheden gunstiger zullen zijn dan het vorige jaar. DE KWAKEL De floralia-tentoonstelling Of het aan het mooiè weer lag, of dat de vereniging meer bekendheid be gint te krijgen, we weten het niet, in ieder geval mocht de tentoonstelling zaterdagmiddag gehoudeh, zich ver heugen een zeer grote belangstel ling. De ruimte in de Ned. Herv. school, ieder jaar zo welwillend door het hoofd de heer Keers beschikbaar gesteld, begint welhaast te klein te worden. Het aantal ihzendingen overtrof dit jaar de verwachtingen, hoewel de kwaliteit over het alge meen wat lager was. Van de kinderen waren er 141 in zendingen en van de volwassenen 30 stuks, hoofdzakelijk „Sterren van Bethlehem". Gezien het aantal uitge geven planten was deze inzending hoewel beter dan andere jaren, toch nog aan de lage kant. Ook kwamen er nog 7 Bougainvillia's binnen. Van een drietal scholen werd een vrije inzending gedaan, terwijl 6 kinderen een individuele inzending zonden. Iedere 25e bezoeker (ster) kreeg een zakje bloembollen aangeboden eerste 5 prijzen der kinderen van niet-vaklieden vielen ten deel aan Marian Kooij; 2. Leny Jansen; 3. Kees Verwoerd; 4. Trudi v. d. Does; 5. Jos de Boer. Kinderen van vaklie- lieden: 1. Hanny v. Nimwegen; 2, Janny v. Nimwegen; 3. Jan Kas, Schoolinzendingen: le prijs met lof van de jury, de r.k. jongensschool, Uithoorn; 2e prijs de Ned. Herv. school te Uithoorn; 3e prijs: de Chr. Nat. school in de Zuiderlegmeer. In dividuele inzendingen: le pr. G. Burggraaf en K. Verwoerd; 2e pr. A. de Vries en H. Meijer. Volwasse nen: (ster v. Bethlehem) r mevr. Keers; 2e pr. mevr. Ezeman; 3e pr. mevr. Senden; met Bougain- lea: le pr. mevr. Reijntjês; 2e pr. mevr. Koster. KDOJVVO 00 De met span ning tegemoet geziene wedstrijd KDOJVVO is met blanke cijfers geëindigd, hoewel de thuisclub toch wel een kleine overwinning had ver diend. Na aftrap ging het direct zeer hard van stapel, de ene aanval volg de ander snel op. De KDO-achter hoede, met als een rots in de bran ding de stoere spil Joop Schelling, wist van geen wijken, de rechtshalf B. v. Vliet en de rechtsbinnen Eef de Jong vielen op door hun zwoegend en volhardend werk. Nadat in een zeer hoog tempo de eerste helft was verstreken, gingen de gasten dade lijk na de hervatting in het offensief en bracht de lat tweemaal redding voor KDO. Na een kwartier kreeg middenvoor J. v. d. Berg een mooie kans, voor KDO te scoren, doch hij werd in het beruchte gebied vast ge houden, hetgeen een penalty ople verde, welke echter op uitmuntende wijze door de goed spelende doelman van JVVO werd gestopt. Het laatste half uur was bijna geheel voor KDO docht het wilde niet lukken, en ook de doelman van JWO wist van geen wijken. Verdere uitslagen waren: DJK 3 KDO 2 5—3; KDO 3—VDO 5 0—6; KDO jun. ARKAVIC 5A 21-0; DES B2—KDO jun. BI 1—2; KDO jun. B2ZPC B3 5—0. SASSENHEIM Wat lezers schrijven DE N.Z.H.-BUS VIA DE LEIDSEBUURT „Met grote schrik en zo mogelijk nog groter verbazing namen de be woners van Postbrug en Klinkenberg kennis van de bekendmaking, dat de Leidsebuurt-bus met ingang van 28 september a.s. gaat verdwijnen. Wij, bewoners van Postbrug en Klinken berg, vragen ons af of het niet mo gelijk is dat de huidige dienstrege ling van mei 1958 gehandhaafd zal blijven. Onzes inziens gaan er al vrij veel bussen via V/armond en zijn wij er sinds het verdwijnen van de tram niet beter op geworden. Wij zien ons nu, met de a.s. verandering in de dienstregeling, genoodzaakt altijd 20 minuten te moeten lopen alvorens wij bij een halte zijn van bovenge noemde busmaatschappij. Dit valt niet mee, vooral voor oudere mensen en moeders met kleine kinderen, die regelmatig naar een dokter of con sultatiebureau moeten. Voor familie en kennissen met kleine kinderen, of mensen die oud zijn, is het practisch uitgesloten ons te komen bezoeken, daar er alleen enkele bussen zullen rijden in de spitsuren. We zullen nog maar niet spreken over de minder prettige situatie, waarin die personen zich geplaatst zien, die in Haarlem of nog verder werken. Wij lazen in de bekendmaking, dat het een enor me vooruitgang voor Warmond is, maar zouden de heren van de N.Z.H.V.M. er weieens aan gedacht hebben wat een achteruitgang het is voor de bewoners van Klinkenberg en Postbrug? De reizigers, die rich ting Haarlem of richting Leiden rei zen, hebben nog nooit gezegd: „Ik ga liever niet via Warmond, want daar stopt de bus om de 100 meter en dan mis je precies de aansluitin gen op treinen!" Wij krijgen zo de indruk, dat het geld van passagiers uit Warmond meer waard is dan ons geld! Wij hopen echter dat de direc tie van de N.Z.H.V.M. de dienstrege ling zal herzien en dat wij toch onze Woningbouw en slreekoniwikkeling Onder voorzitterschap van burge meester Von Fisenne kwam de raad van Warmond in voltallige vergade ring bijeen. Na diverse hamerstuk ken kwam in behandeling de corres pondentie die met de Ned. Spoorwe gen gevoerd is inzake verbetering van de situatie bij de spoorwegover gang. Hieruit bleek, dat door de N.S. nog steeds geen definitieve beslis sing was genomen. De heer Van Vliet drong er op aan, nogmaals met de spoorwegen in contact te treden ten einde tot een spoedige oplossing van deze taak te komen, hetgeen door b. en w. werd toegezegd. Besloten werd met de Bank voor Nederlandse Ge meenten een geldlening aan te gaan van 10.000. Overgegaan werd tot vaststelling van de bijdragen, toe te kennen aan de woningstichting „Warmunda" zo als deze door b. en w. in het con cept-besluit werden voorgesteld. Als leden van de commissie van advies als bedoeld in de woonruimtewet werden benoemd mevr. C. C. M. Meskers-Hendriks, en de heren J. v. Bladel, J. Breedijk, N. Nieuw- veen en P. J. yan Rijn. Aan de orde kwam hierna het voorstel van b. en w. tot het instellen van een commis sie van advies voor de recreatie. In haar uitvoerig prea-advies zeg gen b. en w. dat zij hiermede gevolg geven aan een suggestie, gedaan door één der leden van de raad. Zij heb ben zich over dit punt nader bera den en zijn tot de conclusie gekomen dat het instellen van een commissie die zal adviseren omtrent het verder in ontwikkeling brengen der recrea tiemogelijkheden in deze gemeente, ten zeerste gewenst is. Zij zijn voorts van oordeel dat een commissie als door haar bedoeld, niet alleen behoort te bestaan uit personen uit de kring van het gemeentebestuur, doch dat daarin ook enkele personen van bui ten die kring zitting moeten hebben. Haar gedachten gaan uit naar een commissie van 5 personen, waarvan 3 uit de gemeentelijke kring, 1 verte genwoordiger van de plaatselijke V.V. V. en 1 vertegenwoordiger uit de agrarische sector. Zjj stellen voor, hierin te benoemen als lid en voor zitter de burgemeester, en tot leden de heren K. Günther als vertegen woordiger van V.V.V. en de heer S. van Van Vliet heeft het verwonderd dat de bedoelde commissie is uitge groeid tot een advies-commissie. De bedoeling was een raadscommissie, en daarom kan hij moeilijk met het voorstel van b. en w. meegaan. Hij begrijpt wel dat er contact moet zijn met V.V.V. maar dan ook met andere instanties en belanghebbenden. Dit contact of overleg kan ook plaats vin den door een raadscommisise want de raad draagt uiteindelijk de verant woordelijkheid. Eerst de taak vaststellen. Voor hij zijn stem kan bepalen, wil hij eerst een duidelijke omschrij ving van de taak der in te stellen commissie zien. Wethouder Dekker is een sterke voorstan Iers om ook de burgerij te activeren in de ontwikkeling van Warmond op recreatiegebied. Hij acht thans een mooie gelegenheid aanwezig om dit te doen. Het ge vaar is anders niet denkbeeldig dat de raad de zaak te eenzijdig zal gaan bekijken. De heer Vergeer ziet geen gevaar in de samenstelling van de commissie zoals d^eze thans wordt voorgesteld. Wanneer de raad niet eenparig tot eer zesluit kan komen, acht hij het beter het voorstel in te trekken. De heer Willemsen is een sterke voorstander van het instellen van een raadscommissie. Deze kan toch in haar werkzaamheden alle nodige instanties betrekken en kan haar ad viezen uitbrengen aan b. »n w. en de raad in zijn geheel. De heer Schepers kan geheel mee gaan met het voorstel van b. en w. Hij ziet in de toevoeging van andere personen dan raadsleden een bewijs dat men ook deskundigen heeft wil len inschakelen, hetgeen hij niet an ders dan kan toejuichen. Het za voor deze commissie dan veel gemak kelijker werken zijn. De heer Weijers staat op het stand punt, dat de raad de verantwoorde lijkheid draagt. Nu wordt het -n aangelegenheid tussen b. en w. en de commissie waar de raad buiten staat. Hij vindt dit niet juist. Ook de heir d. Kroft sprak zich uit voor ien raadscommissie, die toch de nodig' contacten kan opnemen, wanneer zij dit wenselijk acht. De heer Heijl *lrt in de door b. en w. voorgestelde com missie slechts een aanvulling door deskundigen, waartegen volgens hem toch geen enkel bezwaar kan be staan. Hij meent dat de raad deze kwestie veel te zwaar neemt. De heer Van Bladel vindt het niet juist dat de commissie uitsluitend zou bestaan uit raadsleden en heeft tegen de door b. en w. voorgestelde commissie geen bezwaar. De voorzit ter zegt, dat b. en w. het verstandig gevonden hebben met dit voorstel te komen. De middenstand is toch voor een groot gedeelte georganiseerd of men kan zich organiseren in V.V.V. waardoor met hun belangen dege lijk rekening kan worden gehouden. Ook de agrarische sector heeft be lang bij de ontwikkeling van War mond op het gebied van recreatie. Het mag geenszins de bedoeling zijn dering een juiste taak-omschrijving van de in te stellen commissie zal worden gegeven. Toekomst Zwanenburgerpolder. Aan de orde komt hierna de ont wikkeling van de Zwanenburgerpol der. Het is voor de toekomstige ont wikkeling van Warmond, aldus b. en w. in hun prae-advies, dringend noodzakelijk dat wordt overgegaan tot het ontwerpen van een uitbrei dingsplan in onderdelen voor het ge bied van de polder. In het onlangs uitgebracht rapport over de sociaal- economische structuur en de stede- bouwkundige problemen van de ge meente Warmond wordt duidelijk aangetoond, dat de ontsluiting en ontwikkeling van deze polder van vi taal belang is voor de verdere uit bouw en groei der gemeente. Voor eerst omdat de Zwanenburgerpolder de functie kan vervullen van het gebied, waarnaar o.m. verschillende thans nog in de bebouwde kom aan wezige boerderijen overgebracht kun nen worden. Deze overbrenging is dringend noodzakelijk zowel uit een oogpunt van volksgezondheid als om een eco nomischer agrarische bedrijfsvoe ring in de polder mogelijk te maken. Voorts dwingt de natuurlijke uit breiding der gemeente er toe, dat een fedeelte van de polder in de toekomst estemd wordt voor bebouwing. Ook de recreatiebelangen nopen er toe, dat in een gedeelte van de polder ruimte geschapen wordt voor het creëren van gelegenheden ten dien ste van de ontspanning. Het voorne men bestaat thans, aan het Instituut voor Stad en Landschap opdracht te geven tot het ontwerpen van een uit breidingsplan als bedoeld waarvan voorshands de kosten worden ge raamd op maximum f 500. De heer Van Vliet vindt het een belangrijk besluit dat thans genomen moet worden. Het verheugd hem dat er nu ook eens werkelijk iets gaat ge beuren. Hij acht het echter juister dat alvorens het Instituut met de uitvoering van het plan begint eerst een principieel besluit genomen wordt wat de raad eigenlijk wil op dat geen onnodig werk wordt ver richt. Daartoe zouden eerst bespre kingen moeten worden gehouden met het instituut, opdat dit weet wat de bedoeling van de raad is. De heer Willemsen wil de nodige spoed be trachten en zo min mogelijk instan ties inschakelen omdat dit z.i. maar remmend werkt. De heer Van der Kroft dringt er op aan tijdig maat regelen te nemen om stagnatie in de woningbouw tegen te gaan opdat, wanneer er in de gemeente geen bouwgrond meer is, direct de be schikking lean worden verkregen over de grond in de Zwanenburgerpolder. Brokkelingen. Bij de rondvraag deelde de voor zitter mede dat het plan Leevliet op 8 oktober a.s. in behandeling komt in de vergadering van de Raad van Sta te. De leden hopen dat de beslissing van dit college voor Warmond gun stig uit zal vallen. De heer Weijers wijst op de slechte toestand van de riolering in de van Beverningk- straat. De voorzitter zegt een onder zoek toe. De heer Van Vliet vraagt hoe het staat met de doortrekking van de Van Beverningkstraat waarop hij reeds geruime tijd geleden heeft aangedrongen. Hij is van oordeel, dat hiertoe nu wel kan worden over gegaan, temeer daar de kosten hier van reeds zijn geraamd op de kapi- taaldienst. De voorzitter zegt dat aan de gemeente-archict reeds in fe bruari opdracht is gegeven, de nodige plannen te maken. Deze zijn toen ge remd door de bestedingsbeperking. Hij zal informeren hoe de stand van zaken thans is en hiervan medede ling doen aan de raad. LEIDSCHENDAM EIEREN VOOR TROUWE VERGADERING-BEZOEKERS De KAB heeft volgens haar ge publiceerd winterprogramma het aantal bijeenkomsten voor de leden, vergeleken by verleden jaar, be perkt in de verwachting, dat daar door de belangstelling zal toenemen. Om die belangstelling nog verder op te voeren zal het bestuur aan de leden die op de vergaderingen aan wezig zijn nummers uitreiken. Op deze nummers zullen op de jaarver gadering eieren verloot worden. Op de eerste vergadering zal door de diocesaan voorzitter dc heer Joh, Kortink een bespreking worden ge houden over duurzame werkgelegen heid in Nederland. De jaarfeesten zullen gehouden worden op 11-13-15 en zaterdag 16 november a.s. Dan zal de toneelclub „De Gezellen" een blijspel ,,'n Zomerzotheid" opvoeren, Op 30 november volgt dan in ver eniging met de KAV een St. Nico- laasfeest voor de kinderen van de leden. De heer Toon Kortooms komt dan op 11 december een beschou wing geven over wat gelezen wordt. De jaarvergadering, waarop dan te vens de verloting van de eieren zal plaats hebben, wordt gehouden op 29 januari a.s. en tot slot van het winterprogramma aal in een gezel lige sfeer op donderdag 5 februari een kaartavond geroganiseerd wor den. „Haar andere man" voor vacan- tiebezigheid Voor tweemaal een uitverkocht zaal heeft de R.K. To neelclub „De Gezellen" het blijspel „Haar andere man" opgevoerd en daarmede de kas gespekt van de kindervacantiebezigheld. Dat de be langstelling voor deze avonden zo groot was deed de heer H. Pater, voorzitter van de stichting, bijzonder veel genoegen omdat hij daarin het bewijs zag, dat de Leidschendamse gemeenschap medeleeft met de stichting. De Gezellen zijn er in ge slaagd de uitverkochte zalen een prettige avond te bezorgen. Het was een blijspel vol van de onmo gelijkste vergissingen, veroorzaakt door de komst van oom Elmer (Eef Scholtes) en de verregaande fanta sie van Mary (mevr. v. d. Geest-v, Eijk), die als de vrouw van de echte Harvey Marshall (Kees Nieuwen - broek) tot de vreemdste combinaties kon besluiten. En met haar vriendin Sylvia Allen (mej. Ankie Knijnen- burg) was het komische spel volle dig. Geboren: Bertiüa M. dr van A. H. Trompert en E. M. Lelieveld; Desiré P. G. dr van J. Muller en J. Droog- mans; Cornelis A. F. H. zn van C. J. Onderwater en A. M. H. Kortman; Elizabeth P. M. dr van C, A. van Veen en E. Vrisekoop. Ondertrouwd; Ohristiaan Steijlen uit Rotterdam en Helena P. C. van Meizen; Simon L. van Es en Maria S. Lebbing; Peter W. Ward uit Den Haag en Erica Wouters; Adrianus L. Kleijweg uit Nootdorp en Wil- helmina J. de Bruyn. Getrouwd: Johan C. de Haas uit Den Haag en Anna M. Coelens; Jo hannes J. E. Schuyt en Wilhelmina H. de Koning; Albertus C. Swltzar Zoetermeer en Gijsbertus J. STOMPWIJK H V.S De handbalver. H.V.S. geeft vrijdagavond 26 september om 8 uur in café Geylswijk voor alle leden een filmavond. Gedraaid zal worden de film .,Als je lacht dan ben je rijk". Stomnw. Boys. Zondag a.s. zijn er slechts twee wedstrijden voor Stompw. Boys en wel Stompw. Boys 3SJZ 3, 12 uur, en St. Bernardus jun.Stompw. Boys jun., 12 uur. KATWIJK Uitvaart A. B. Elfrink. Onder zeer grote belangstelling had heden morgen op het ft. K. Kerkhof de be grafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijion de heer A. B. Elfrink, die dezer dagen in de leef tijd van 59 jaar zo plotseling ovor- leed. De overledene had gedurende 35 jaren zijn beste krachten gegeven bij het Katwijkse Politiekorps. Van die zijde was er ook grote belangstel ling, een bewijs dat de overledene daar hoog stond aangeschreven. Bij aankomst aan de R. K. Kerk liep ach ter de lijkbaar de familie, waarna volgde de hoofdinspecteur van poli tie, de heer mr. J. Branken, de adju dant, de lieer Ruwhof, met 35 leden van het Korps. Ook de Rijkspolitie on collega's uit naburige gemeenten wa ren vertegenwoordigd. Namens het gemeertebestuur was de heer D. C. O. Boekhoven, gemeentesecretaris, tegenwoordig. Enige kransen dekten de lijkbaar als van het personeel Ge meentepolitie, leden van de Alg. Nederl. Politiebond afd. Noordwijk, de afd. Katwijk van de Bond van Chr. Politieambtenaren, van de R. K. Politiebond. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor F. P. M. van de Vliet, die nu dc requiem mis ook de nbsoute verrichtte. De be grafenis had plaats door de St. Bar baravereniging waarvan de over ledene lid was. RIJNSBURG Geboren: Johannes Ferdinand zn van J. Kool van "leerens on T. R. Beekman; Marianne dr van C. Ra- vensbergen en E. Brugman. Ondertrouwd: Jan Albertus van Delft 24 jaar en Jannetje van Iter- son 28 jr; Fekke de lager 34 jr en Catharina de Mooy 30 jr. Getrouwd: Cornelis J. Hooymans en Adriana M. T. Heemskerk 20 Jr. gaal en Catharina E. M. van B«aren. .j wordt besloten het voorstel van b. bus (slechts) eenmaal per uur mo- I en w. aan te houden, waarbij dan dit gen behouden! college, zoals door de heer Van Vliet v. d. P. is voorgesteld, in de volgende verga- dat door de in te stellen commissie de gnelderwaard; Petros L. J. Verde- taak van b. en w. wordt uitgescha- keld, wanneer er een raadscommis sie ingesteld wordt is dit ?evaar niet denkbeeldig. Nadat nog enige tijd over deze zaak is gediscussieerd, Men moet «tonnen er r oor ran p geven aan het verkeer on de andere wet- Marktberichten WOERDEN, 24 sept. Kaas. Aan voer 145 partijen. Notering le kwa liteit 2.00—2.08 2e kv.\ 1.85—1.99; extra kwaliteit 2.09—2.30. Handel kalm. RIJNSBURG, 23 sept. Bloemen. Geplozen Chrysanten: Dag Dream 1013, Millecsdale 912, Migoli 9 14, E velijn 11—15, White Hope 10— 12, W. Diamond 11 14; Am. Anjers: Regina 1216, Luky Stricke 912, Elisabeth 1012. Sim wit 1114, rose 1217, rood 1013. alles per stuk; Scabiosa 1.201.50, Helianthen 1.00 1.70, Ornithogale 5.007.10, enkele Asters 1.202.30, rose asters 1.20 1.50, Catananse 6070, Dahlia's: Ba ches 2.103.20, Lipoma 1.401.70, Kochelsee 1.00—1.70, Elsjeg 1.00—1.30, Gerry Hoek 2.00—2.40, Purity 1.70— 2.40, Passepartout 1.301.80, alles per 100; tros-chrysanten: Peter Pan 40— 56, Sherly 50—72, Bunty 2025, Sep tember 3042, Chatworth 28—37. Ma rion 3039, Harwood 2846, Bright Eag 2231, Wcndie 3348, Mosquito 20—29, Samaria 35—44, White Hope 6580, per bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3