PREEK D U I N S TREEK RUNS'; Oranjefeesten te sfeer en Sassenheim vol harmonie GEVESTIGDE E PERSONEN IN NVERTROKKEN EN UIT LEIDEN DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINrt o BOSKOOP 40 jaar Bond van Plantenhandela- ren De grote zaal van hotel Flo rida was vrijwel geheel gevuld toen de voorzitter van de Bond van Plan- tenhandelaren, de heer H. den Ou^pn, zijn openingsrede hield. Al vorens daartoe over te gaan deelde hy mede dat een felicitatie-telegram was ontvangen van de Kamer van Koophandel te Gouda en enkele prachtige bloemstukken o.a. van Prosper v. d. Taal, voorzitter van de bloemistenorganisatie te Gent en verwelkomde hij de ere-gasten, on der wie het college van b. en w. van Boskoop, de heren Th. Ruijs en mr J. v. d. Berg van de Algemene Bond van Boomkwekers en de mede-op richters en oud-leden, de heren I. P. Ie Feber, G. Grootendorst, P. v. d. Kraats, P. den Ouden en A. Vuijk. Ruim 40 jaar geleden gevoelde men al de behoefte om de export-be langen gezamenlijk te behartigen en de export-moeilijkheden gezamen lijk te bespreken. De grote initiatief nemer was wijlen de heer P. M. Kos ter. Hij werd tot voorzitter benoemd terwijl als secretaris werd benoemd de heer mr W. F. Wery. Gedurende 37 jaren heeft deze zijn beste krachr ten aan de bond gewijd. In 1955 werd hij opgevolgd door mr Prins. Bij de oprichting telde de bond 56 leden welke aantal met 100 toenam zodat er nu 156 leden zijn. De boomkwekerij heeft haar weg door crisis, oorlog en andere moei lijkheden weten te vinden en de handel heeft zich aan de veranderde omstandigheden aangepast, zij het dan dat dit vaak met pijn en verlies gepaard ging. In de loop der jaren is de bond uitgegroeid tot een krachtige en vrije organisatie voor de belan gen van de export van boomkweke rijproducten, wier leden de export; van onze producten voor ruim 80% verzorgen De heer Den Ouden spoorde aan. cultuur-methoden en sortimenten zo up to date mogelijk te houden en voort te gaan in bondsverband be sluiten te nemen die de gezamenlijke zakenbelangen zo gunstig mogelijk beïnvloeden, en voort te gaan op de zo met succes ingeslagen weg van onpersoonlijke reclame en er naar te streven slechts kwaliteitsproducten te blijven exporteren. Spreker hoop te dat het niet bij een 40-jarig jubi leum zal blijven maar dat ook nog eens gezamenlijk een gouden jubi leum zal mogen vieren. Onder de titel „Niet voor lange te nen" heeft het kleinkunst-ensemble „Tingel-Tangel" een uitstekend caba retprogramma verzorgd. De feeste lijke bijeenkomst werd besloten met een bal onder leiding van het dans paar Jan Daóiëls terwijl 't muzikale gedeelte werd verzorgd door de or kesten van Gerard van Krevelen en Max Woiski. ROELOFARENDSVEEN EERSTE PLECHTIGE H. MIS FRATER PIUS VOLWATER. Zoals wij reeds eerder meldden, heeft pater Pius Volwater zondag j.l. de H. Pi'iesterwijding mogen ontvan gen. Zondag a.s. zal pater Pius in zijn parochiekerk St. Petrus' Banden zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Zaterdag 20 sept. heeft de feestelij ke intocht plaats. De neomist wordt ingehaald van de brug bij de Essen- weg. Te 5 uur heeft de opstelling van de feeststoet plaats aan de Essenweg. Te 5.30 uur wordt hier namens het gemeentebestuur van Alkemade een welkom gesproken door loco-burge meester C. v. d. Meei. Na een feestelijke intocht door de parochie is er ie plm. 7 uur een plech tig Lof. Zondag te 10 uur de eerste plechti ge H. Mis. De receptie wordt gehou den in de achterzaal van de Pancra- tiuszaal van 23.30 uur. Hierbij zijn alle parochianen welkom. Medewer king hierbij verleent de gemengde zangverenigine „Vox Laeta". Tevens heeft dan de aanbieding van het pa rochie-geschenk plaats. Te 4.30 uur is er plechtig Danklof van de neomist. Oranjefeesten dienen zich weer aan. Als dinsdagmiddag 23 sept. te 5.30 uur de muziekver. „Liefde voor Har monie" met haar drumband een vro lijke mars inzet, dan betekent dit, dat de officiële opening van de jaarlijkse Oranjefeesten zijn ingezet. Allereerst dan een muzikale wandeling door het dorp, waarbij de leden van het Oranje-comité vergezeld worden door een gevolg van sport- en jeugdver enigingen etc. Na deze optocht zal de te houden taptoe op het feestterrein ook hier de festiviteiten inluiden. Het is voor het Oranje-comité dit jaar eerst wel een probleem geweest, een geschikt feestterrein te vinden. Im mers doordat de prov. weg tot ver keersweg is gebombardeerd kon men over het ten noorden hiervan gelegen terrein niet meer beschikken. Men heeft nu een oplossing gevonden hier voor bij de Wilgenstraat. Een voor deel overigens als men nog denkt aan de verregende Oranjefeesten van vo rig jaar, want nu is men niet zo af hankelijk van de weersomstandighe den, daar dé aangelegde straten de bezoekers een moddergang besparen. Het grootste gedeelte van het pro gramma is als steeds weer voor de talrijke schooljeugd. Woensdagmorgen te 9 uur de tra ditionele optocht der schoolkinderen, waarbij de versieringen telken jare steeds mooier worden. Ook dit keer zijn hiervoor weer leuke prijzen beschikbaar. Naast de tractatie beginnen dan 's middags te 2 uur de kinderspelen. Voor de hengelsport-liefhebbers is er des morgens een hengelwedstrijd oJ.v. de Hengelaarsclub. Donderdag te 9.30 uur allereerst weer de muzikale wandeling van de muziekver. „Liefde voor Harmonie". Voor heren boven de 18 jaar is er te 10 uur 's morgens gelegenheid in het bezit te komen van een flinke portie carbonade, wanneer zij hun krachten gaan meten in het aloude tonknuppe- len. Eveneens te 10 uur wordt de schooljeugd in de veilinghal verwacht voor het bijwonen van een voorstel ling met tractatie. 'sNamddags te 3.30 uur is er een wedstrijd voor pa ren n.ï. Drie-been lopen. TER AAR Jaarvergadering T.A.V.V. In café Kalshoven te Korteraar hield de Ter Aarse voetbalvereniging T.A.V.V. gisteravond haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer C. Verzaal. De opkomst der leden had beter kunnen zijn, wat de voorzitter in zijn openingswoord tot uiting bracht. Ook wees de heer Verzaal erop, dat de vereniging een zwaar jaar achter de rug heeft, om dat er niet op eigen terrein ge speeld kon worden. Het terrein is nu op breedte en door de Bond goedgekeurd; alleen is het jammer dat er rondom het veld nog zoveel grond ligt wat een zeer rommelige indruk maakt, terwijl ook de toe gang tot het terrein nog veel te wensen over laat. Maar het bestuur zal met de landeigenaar trachten een oplossing te vinden. Over de resultaten der elftallen van het af gelopen seizoen was de voorzitter wel tevreden. Hij wilde de leden er nog op attent maken dat de boven ste plaats niét belangrijk is, veel be langrijker voor de vereniging is een goede geest en saamhorigheid. Uit het verslag van de penning meester, de heer G. Weijers, bleek dat ondanks de grote uitgaven er toch nog een heel klein batig saldo aanwezig was. Uit het verslag bleek dat er een grote contributie achter stand is. Dit geld moet komen, zo werd besloten, zo niet, dan worden de betreffende leden geroyeerd. En kele leden gaven zich op om voor taan iedere 14 dagen de contributie bij de leden te gaan halen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Verzaal herkozen, terwijl de heren B. Mink en J. d Leeuw tot nieuwe bestuursleden werden gekozen. In LE1DSCHENDAM Ballonwedstrijd. Het discofonds, dat eigen grammofoonplaten verkoopt ten behoeve van de te bouwen St. Josef-Opifex kerk aan de van Reys- daellaan organiseert a.s. zaterdagmid dag een ballonwedstrijd voor de kin deren welke ter school gaan op de tot de nieuwe parochie behorende scholen n.l. de St. Janschool de St. Mariaschool en de kleuterschool. De kinderen worden dan te 1530 uur verwacht in hun eigen school om een ballon in ontvangst te nemen. Van daar gaan de kinderen begeleid door de drumband naar het raadhuis waar dan de harmonie „St. Cecilia" aanwe zig zal zijn om onder haar vrolijke klanken de ballons het luchtruim in te zenden. Burgemeester Banning zal dan met een kort woord het startsein voor de ballons geven. Ook de medewerkers van, het disco fonds zullen ten raadhuize aanwezig zijn, terwijl ook acte en présence zal geven mevr. J. Vincent, die ten voor dele van het fonds een grommofoon- plaat heeft laten opnemen. Collecte. De collecte voor de kankerbestrijding heeft hier opge bracht ruim 2100. NOORDWIJK OranjefeestenZoals gebruikelijk zijn de Oranjefeesten ingezet met enkele volksspelen in de avond. Be gunstigd door prachtig weer kon men alles naar het oude dorpscentrum het „Lindeplein" zien trekken, waar te vens enkele attracties en kramen wa ren opgesteld. Voor de spelen zowel als voor de attracties bestond grote belangstelling en heerste er spoedig een gezellige sfeer. Bij het ringsteken op de fiets behaalden de prijzen. 1 Jan Bierman; 2. Rein Bierman; 3. mej. Tine den Elzen; 4a. mej. Lida v. d. Zalm; 5. A. Biermans; 6. A. Goe- demans. Voor de versieringen van de fiets: 1. mevr. LandmanNeumaun; 2. R. Bierman; 3. mej. Tine den El zen; 4. J. Bierman; 5. mej. Gré v. d. Holst. Het kussenslaan, steeds een ge wilde attractie, had tot uitslag: heren 1. C. Boon, 2. G. Haasnoot; 3. J. Nop- pe; 4. K. Waasdorp; dames: 1. mej. Trees v. d. Holst; 2. mej. Tini Duyn- dam. De grote attractie van gister avond was het tobbetjesteken, met een flinke deelname van dames en heren en een geweldig grote belang stelling. De grote bijval van het pu bliek, vooral als een der deelnemers (sters) een flinke plens water te in casseren kreeg, was wel het beste be wijs, dat dit een volksvermaak bij uitstek is. De eerste prijs viel ten deel aan mej. Paula Vliet Vlieland, die een open doekje kreeg van de toeschou wers, 2. Kees Hoogeveen Jzn; 3. Dora Steenvoorden; 3. Wim Hoogeveen; 5. Toon Goedemans; 6. Kees Waasdorp. VOORSCHOTEN Kath. Vrouwengilde opende nieuwe seizoen. „Het is natuurlijk leuk, een gezelllig programma te hebben, maar u begrijpt allemaal, dat dit maar middelen zijn om het grote doel te bereiken n.l. dat wij ons be wust worden, dat we met elkaar er naar moeten streven om de taak, die wij hebben in ons gezin en in de ge meenschap zo goed mogelijk te ver vullen". Met deze woorden opende de nieuwe presidente, mevrouw Schuurman, de openingsavond van het R.K. Vrouwengilde. Zij was ver heugd over de goede opkomst en zij rekende er op, dat vele dames, die nog geen lid waren, zich zouden opge ven, want door met elkaar de pro gramma's bij te wonen, waarmee wij ons geestelijk kunnen verrijken, of het nu een ontspanningsavond is of een lezing of een excursie, het doet er niet toe; we nemen er altijd iets goeds van mee, omdat wij het met el kaar doen in een sfeer, waardoor die de kascontrolecommissie kregen zit ting de heren Jac. Goedhart en H. Valk. Wegens het verbreden van het terrein was een loterij op touw ge zet. Maar de verkoop der loten liep stroef, zodat de trekking een paar keer moest worden uitgesteld. Be sloten werd om deze trekking nu te doen plaats vinden op zaterdag 27 sept. in café Kalshoven. Verder werd nog besloten om deeL te ne men aan de KNVB voetbal Toto. Het werk zal uitgevoerd worden door de heren J. de Leeuw en H. Angenent. DE KWAKEL Floralia-nieuws Evenals andere jaren, zal ook dit jaar weer een ten toonstelling worden gehouden van zelfgekweekte planten. Hieraan kan worden deelgenomen zowel door volwassenen als kinderen. De ten-1 toonstelling zal worden gehouden op zaterdag 20 sept. a.s. in de Ned. Herv. school, aan de Van Seumerenlaan te Uithoorn en wel van half drie tot 5 uur. Na de sluiting worden de prij zen bekendgemaakt en uitgereikt. Vrijdagmiddag moeten de kinderen die deelnemen hun planten inleveren in de Ned. Herv. school in de Zuider- legmeer of in de H. Hartschool. Door de vereniging wordt voor verder vervoer naar Uithoorn zorg gedra gen. Na de tentoonstelling moeten de planten dadelijk worden afgehaald. Indien dit niet geschiedt, vervallen deze automatisch aan de vereniging. Handbal De training zal voortaan plaats vinden in de gym zaal van de r.k school en wel als volgt: iedere woensdagavond van ze ven uur tot kwart voor acht, voor de junioren; en van kwart voor acht tot half negen voor de senioren. De contributie van de junioren zal met 5 cent per week worden verhoogd, ingaande 1 oktober a.s. Over de inde ling der junioren moet eerst de ver gadering op 24 september te Amster dam worden afgewach* De keurings formulieren moeten in afwachting van dit besluit, wél worden ingevuld en ingeleverd. eenheid, die ons ook zal brengen tot een grotere waardering voor elkaar, waardoor onze naastenliefde zal toe nemen en ons godsdienstig leven ziqh zal verdiepen. Daarna vestigde déi presidente de aandacht van de le den op het feest van Christus Ko ning, op welke dag de bekende col lecte zal worden gehouden. Dit jaar zal er ook nog een naai cursus worden georganiseerd. Dege nen, die hier iets voor voelen, kun nen zich opgeven bij de bestuursleden of aan het adres mevrouw Kleys, Willem de Zwijgerlaan 7. De oud-presidente, mevrouw Van GentZonneveld, die jarenlang het kath. Vrouwengilde heeft geleid, werd door de leden bedacht met 3 fraaie bijzettafeltjes en een mooie vaas met bloemen. Daarna trad de Amateurscomedie uit 's-Gravenhage voor het voetlicht met het spel „George and Margareth" van Gerald Savory onder regie van de heer Herman Flaton. Het was een vlot en fleurig stuk, waarbij hartelijk gelachen kon worden en wat uitste kend werd gespeeld. Mevrouw Schuurman was dan ook zeker de vertolkster van de leden, toen zij in haar slotwoord het gezelschap har telijk dankte. De dames werden met bloemen bedacht en de wens werd uitgesporken, dat dit gezelschap nog eens voor het Kath. Vrouwengilde zou optreden. Tenslotte vestigde de presidente de aandacht van de ledep op de komende excursie naar de fa. Van Grieken te 's-Gravenhage. Tot 20 september a.s. kan men zich hier voor opgeven. De kosten bedragen ƒ1.50. VOORHOUT REGEN STOORDE DE VOLKSSPELEN NIET. „Wij danken u allen, Voorhouters, voor het onberispelijk maar niet min der uitbundig feestvieren, gelijk één grote familie zo echt kan doen". Dit was zo ongeveer wat burgemeester Smolders zei toen hij, op verzoek van het bestuur der Oranjevereniging, de prijzen voor de vele spelen uitreikte. Namens alle gemeentenaren bracht spreker dank aan de organisatoren, de plaatselijke muziekvereniging en allen die tot het welslagen van de feesten 1958 hebben medegewerkt. Er is weer echt gefeest in Voor-' hout. Eén grote gezellige familie leek het, vooral op de plaatsen waar de aantrekkelijke en geliefkoosde volks spelen werden gehouden. Dat deze niet altijd even. rustig plaats vinden (met de viswedstrijd was het vanzelf sprekend zeer stil in de vroege mor gen) dat kon men wedervaren met het tonknuppelen. Eén der tonnen bleek dit jaar van zo goede kwaliteit te zijn, dat (nadat de bodems er „uit" gegooid waren) deze onder grote hi lariteit der vele omstanders, op een „aparte manier" gekraakt werd. Een loting moest toch uitmaken aan wie de prijzen ten deel zouden vallen. De ronde van Voorhout is het eer ste half uur verregend. Maar ook toen heeft het comité weer iets aparts kun nen bedenken, want al spoedig werd medegedeeld, dat de renner die er het smerigste uitzag een mooie troostprijs zou ontvangen. Mevr. Smolders zou als jurylid optreden en de „smerig ste" rijder aanwijzen. Sjaak v. Wouw Czn, verdiende hiermede een prach tig polshorloge. Een nieuw herenrij wiel als eerste prijs viel ten deel aan P. v. d. Berg Pzn. W. Botsstraat. De 18 deelnemers moesten 50 ronden van een V« km rijden en als men bedenkt, dat er 58 premie's werden geschonken van alleraard, kan men zich enigzins indenken, met hoeveel enthousiasme het Voorhoutse publiek meeleeft met deze Voorhoutse wielerronde. De prijswinnaars der diverse volks spelen waren: Ronde van Voorhout: 1. Th. Korte- kaas 25.—; 2. Sj. v. Wouw Czn 15; 3. Fr. Turenhout, 4. Fr. v. d. Berg en J. v. d. Putten won de „Ronde van Sassenheim" Dinsdagavond gaf Crescendo van uit het muziekpodium in het ge meentelijk sportpark het klankvolle sein, dat de Oranjefeesten in Sas senheim opende en deze harmonieu ze toon is tot nu toe in alle delen van het gevarieerde programma te beluisteren geweest. Toen de aan- vangstoon verklonken was, sprak burgemeester Sandberg van Boe lens over de band, die er tussen Ne derland en Oranje bestaat en die aanleiding tot dit najaarsfeest is. In samenwerking met Adest Musica voerde Crescendo een taptoe uit, waarmede de openingsavond werd gesloten. De volgende morgen heerste er op de lagere scholen van Sassenheim een bedrijvige drukte en dat deze gerechtvaardigd was, bleek om half tien, toen de jeugdoptocht zijn zege tocht door het dorp begon vanaf de Parklaan. Er was weer veel werk van de optocht gemaakt en de jury had vele gerimpelde voorhoofden geteld, voordat men tot de.volgende waardering kwam: Hoofdprijs: An- naschool met „Twee emmertjes wa ter halen"; eerste prijzen: r.k. jon gensschool met „Little Rock", r.k. jongensschool met „In Holland staat' een huis", Annaschool met „Hoei zacht glijdt ons bootje", hervormde school met „Daar komen de schut ters"; tweede prijzen: Visserschool met „Het levende schaakspel", An naschool met „Hoort de muzikan ten", hervormde school met „Hugo de Groot"; Annaschool met „Slaap kindje slaap", Vissersschool met „Herfst": derde prijzen: Annaschool met „Poppenkraam", jongensschool met „Drie kleine kleutertjes", An naschool met „De toverfluit". An naschool met „De groene lamp", hervormde school met „Onder moe ders paraplu"; eervolle vermeldin gen: Vissersschool met „De post koets", hervormde school met „De kleuren van de vlag", Visserschool met „Sprookjesland", r.k. jongens school met „De rattenvanger van Hameien", openbare school met „Expo". De Ronde van Sassenheim" Om 2 uur startte de adspiranten voor de wedstrijdtoer, georganiseerd door „Wielerver. Sassenheim en Omstreken" in samenwerking met de supportersver. „De achtervolger" Er moesten 30 ronden worden ver reden. Het bleek al spoedig, dat het een felle strijd zou worden. Er werd in hoog tempo gereden. Favoriet 5. A. Langelaan. Tonnetpe rollen: 1. Marga Warmen- hoven; 2. Ina Koomen; 3. Corry Kop pen. Ringsteken fiets: 1. Piet Bel, 2. Jo v. d. Geer Jdr., 3. Annie Diemei Adr. Ringsteken luxe auto's: 1. P. War merdam Mzn; 2. W. Prins GMzn; 3. Zonneveld-mej. Pennings; 4. C. v. d. Vlugt. Tobbetje steken: 1. Marga Warmen - hoven, 2. Dick v. Dijk, 3. M. Lange laan. Tonknuppelen, 1ste ton: (na loting) 1. C. Koleman, 2. Toon v. d. Ploeg, 3. Ben v. d. Werf, 4. Cees Bax, 2e ton: 1. J. v. Dijk, 2. H. v. Gent, 3. E. Spie renburg Jzn, 4. J. Winters. Stoelendans: Dames: 1. Anny Koo men; 2. Jo v. d. Hulst Sdr, 3. Corry v. d. Berg. Heren: 1. L. v. d. Plas, 2. Nico Kraakman, 3. G. M. Prins (voor zitter O. V.). Routine Hindernis: 1. Ton Veenhof, 2. Hans v. Egmond, 3. Freek v. d. Ploeg. Was ophangen: I. Sjaan Bierman, 2. Lida v. d. Lans, 3. Rie v. Dijk. Viswedstrijd. 1. P. ~v. Werkhoven Pzn.; 2. Theo Warmenhoven, 3. C. Floor Jzn, 4. C. Venne en 5. Sjaan Koppe. Het eerste antwoord is er. Het eerste antwoord op de ballonwed strijd voor de schoolgaande kinderen van Voorhout, welke op dinsdag, 16 september de eerste dag van de feesten gehoudèn werd, is binnen. Burgemeester Smolders deelde giste ren mede, dat het kaartje van Hans Voorn uit de Boerhaavestraat gevon den was te Amerongen door Ansje Kortman, patiëntje van een sanato rium. Het baartje ging vergezeld van een aardig briefje van de vindster. Z0ETERMEER Vergadering R.K. Middenstand. De R.K. Middenstandsvereniging hield in het parochiehuis een alge mene ledenvergadering, waarop o.m. de plannen voor het komende winter seizoen besproken zijn. Voorzitter J. Moers deelde mede, dat in combina tie met de afdelingen Berkel en Ro denrijs, Pynacker, Nootdorp en Bleis- wijk een tweetal bijzondere avonden gehouden zullen worden, n.l. één in Pijnacker en één in Nootdorp. Voor de plaatselijke bijeenkomsten ver zocht het bestuur om suggesties, die tot verhoging van het vergaderingbe- zoek zouden leiden. Het houden van een winkelweek omstreeks St. Nico- laas bracht geen nieuwe gezichtspun ten zodat de gevolgde gedragslijn van de vorige jaren, die zeer juist geble ken is, wel weer gevolgd zal worden. De verstandhouding met de midden standsvereniging Aller Belang is pri ma. Het op een kringbijeenkomst naar voren gebrachte idee om instuifavon- den te houden is in onderzoek. Desge vraagd werd medegedeeld, dat de bei de Middenstandsverenigingen tegen een markt zijn, die huns inziens geen levensvatbaarheid heeft. Hierna hield de heer J. J. Duinisveld een red- over katholieke eenheid. Na een opmer king van de pastoor werd de verga dering gesloten. Bert Zoet had het niet gemakkelijk. Het mocht hem niet gelukken, uit het veld weg te lopen. Toen er nog 10 ronden waren te rijden, lagen er 7 renners in 't veld, die aan elkaar gewaagd waren. Slechts de aller laatste ronde wist B. Zoet enige me ters naar voren te komen. Wat de anderen ook probeerden, niets kon hem weerhouden. Bij de laatste bocht vielen 4 ren ners. Uitslag: 1. Bert Zoet, Sassenheim; 2. P. Leunis, Amsterdam; 3. A. van Düssen, Den Haag; 4. H. J. Schou ten; 5. H. G. Stevens, Vinkeveen. Voor Bertus Zoet een prachtige prestatie tevens omdat hij hiermede zijn 20ste overwinning dit jaar be haalde. Hierna kwamen de amateurs en onafhankelijken aan de start. In een spannende jacht moesten diver se „groten" w.o. H. Buis, Kouwen- hoven, Plasmeijer het veld ruimen. De eerste 40 ronden kwam men aan een gemiddelde van 48 km. p. u. Steeds bleef het hele veld bij elkaar In de 56e ronde probeerde C. Kou- wenhoven er alleen van door te gaan doch na 4 ronden werd hij weer opgeslokt. Toen er 64 ronden waren afgelegd was er een kopgroep van 4 man: v. Gent, Balvert, Kou- wenhoven en Tel, die zienderogen uitliepen. Vijf ronden later was ook Hans van Duin bij de kop, gevolgd door C. Lute. Men liet Balvert het zware werk doen, hierdoor kreeg het peleton weer de kans om bij te komen. Enige premies werden hierna ver reden, die door Ki.oppert, Lute en Piet v. d. Lans werden gewonnen. In de 83e ronde lagen er vijf renners in de voorste gelederen, w.o. ook Piet v. d. Lans uit Sassenheim. Men bleef aan het jagen: de strijd was nog GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 4 T.M. 10 SEPTEMBER 1958 P. Hogendoorn en fam., winkelier, Plantage 1; P. P. Jansen en fam., mach. bankwerker, Lekstr. 9; J. van der Hoe ven en fam., Formosastr. 32; M. Slattery geb. van de Sande Bakhuijzen en fam., Oude Singel 78; J. J. Thomas en fam., amanuensis, Akkerhof 53; H. Borst en fam., hofmeester, Haarlemmerstr, 216a; E. Groenendijk en fam., boekhouder, Jo- han de Wittsr. 47; J. A. N. Snijers en fam., accountant, Scholtenstr. 46; P. Gestman en fam. elektro techn. con structeur, Melchior Treublaan 63; A. Besuyen en fam., werktuigkundige, Vijf Meiplein 106; R. Langehenkel en fam., vertegenwoordiger, Scholtenstr. 48; J. de Zeeuw en fam., psycholoog, van Vol- lenhovenplein 74; H. Marsman en fam inspecteur verz. mij., de Meij v. Streef- kerkstr. 53; W. G. van Dalen, Hooigr. 42; H. J. P. Tolk, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; P. Driebergen, Plantsoen 1; J. W. E. Bakema, Plantsoen 9; J. G. H. Spijker, handelsemployé, Noordeinde 2a; M. J. Corver geb. van Loon, Haarlem merstr. 88; C. M. F. Senden, Roodenbur- gerstr. 63; W. Kuiper, 1.1. gezinsverzorg ster, Rijnsburgerweg 86; C. A. M. Klei- pool, Leeuwerikstraat 45; C. M. M. Schol- tens, kleuteronderwijzeres, Mariënpoel- straat 11; H. F. L. Meijler, analist, P. J. Blokstraat 41; G. Schuring, vertegen woordiger, Grevenstr. 7a; C. W. Muller rijksombtenaar, Herenstr. 12a; L. C. M. Monsma, onderwijzeres, Tasmanstr. 90; A. van Es, militair, Irenestraat 12a; A. Sibon, verpleger, Sumatrastr. 181; A. Buskens, Jan v. Goijenkade 19; A. J. Boer, Gerrit Doustr. "1; C. Pieper, Lam- menschansweg 34; G. Benschop, 1.1. ge zinsverzorgster, Rijnsburgerweg 86; L M. Vermeulen, 1.1. gezinsverzorgster Rijnsburgerweg 86; E. Kraan, Huizinga- straat 14; E. G. Spruyt, kinderverzorg ster, van der Werfstraat 41; A. T. Stege- man, dienstbode, Const. Huygenslaan 9; C. H. I. Elling, 1.1. verpleegster, Rijns burgerweg 10; C. de Keijzer geb. van der Steen, Julianastr. 60; S. M Luchs van Vollenhovenplein 41; W. A. de Boer, werktuigkundige. Akkerhof 44; A. de Vries, leraar NO. Pres. Steinstr. 3a; A. E. Turk geb. van der Tang, Hansenstr. 85; H. C. Alvares, onderwijzer. Melchor Treublaan 45; H. Alblas, Hartmanstr. 18; T. Hosper, gezinsverzorgster. Rijnsbur gerweg 86; S Kooij, militair, Albert. Verweijstr. 4; A. van den Bogert. bouwk. ingenieur, v. Vollenhovenplein 75; A J H. Pleijsier, Verdamstr 30; N. van Geest I.1. gezinsverzorgster. Rijnsburgerweg 86; A. van Ramshorst geb. du Celliée Mul ler, onderwijzeres. Boerhaavelaan 28; A Woutcrson,, militair. Morsstr. C2--64; Jonkvrouw M. C. A. Werre geb. Stern secretaresse, v. Vollenhovenplein 89; H J. Boer. röntgen assistente, Roodborst- straat 3: J. Hildenbrand* hulp i.d. buish. Muldersstr 37; E. S. Hoog, 1.1. ver pleegster, Witte Singel 27L. A. J. van Druenen, Herengr. 100; A. J. Hart geb Christiaanse. Scholtenstraat 38; R. H Schotanus, militair, Hoflaan 179; M. C J. Dankbaar, lerares, Plantsoen 79; C M. Gieskes, lerares NO, Cobetstr. 48; A. A. Berens, Hartmanstr. 19; W. F. Tor- doir, Boerhaavelaan 47; J. Toonen, hand- zetter, Noordeinde 2a; J. H. van Beem 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10: G K. van Oort, hulp i. d. huish.. Zoeterw. singel 44; T. van Dijk. de Sitterlaan 87a; C. A. Stokvis, Steenschuur 14; H. F. A Kok, magazijnbediende, Haarlemmerw 52; A. M. A. Jonkman, medisch analiste, Korevaarstr. 8a; J. J. Granpré Molière ass. Rijks Univ. Rijnsburgerweg 161; E. van Schilfgaarde, Garenmarkt 2; K. L de Wit, militair, Noordeinde 2a; A. C. Donkersloot, Jan v. Goijenkade 19; N. van den Broek, 1.1. gezinsverzorgster Rijnsburgerweg 86; N. van der Helm Merelstr. 32; A. Elsinga, hulp i d. huish. Hooigr. 38; K. Rijpma, Boerhaavelaan 47; C. H. Franke, militair, Noordeinde 2a; K. Welvaart. Tib. Siegenbeekstr. 18; E. Berends, Zoeterw. singel 81; H. W Rigter, v, d. Brandelerkade 13; E. J. Ro denburg, 1.1. verpleegster, Groenhoven- straat 5; M. J. C. van Miert, 1.1. medisch analiste, Apothekersdijk 27; A. C. Wol- terbeek, Turfmarkt 6; M. Varkevisser 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; W. A. J. Urban, 1.1. verpleegster, Tib. Siegen beekstr. 6; D. Bijleveld geb. Korbee, Oude Rijn 178. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 4 T.M. 10 SEPT. 1958 J. D. C. Thomas en fam., Mulderstr. steeds niet beslist. Toen er nog 3 ronden waren te rijden vloog Joop v. d. Putten naar voren maar Swane- veld en Piet v. d. Lans bleven aan hem hangen. In de laatste ronde lag alles bij elkaar. Een onvoorzichtig overstekend jongetje bracht Hans v. Duin ten val, met lelijke schaafwon den was zijn kans verkeken. Even la ter kwam ook P. v. d. Lans met nog enige renners te vallen, weg illusie! In een massale eindsprint wist Joop v. d. Putten met miniem verschil te winnen. Einduitslag: Amateurs: 1. Joop v. d. Putten, Den Haag; 2. W. Swaneveld, Dor drecht; 3. J. Wuurman, Amsterdam; 4. D. Muilwijk, Rotterdam; 5. K. Re- nes, Nieuwpoort; 6. Coen Niesten, Beverwijk; 7. M. Snijders, Den Haag; 8. M. Breure, Rotterdam; 9. G. van Straten, Rotterdam; 10. C. Paymans, Tilburg. De leidersprijs was voor F. Balvert uit Amsterdam. Puzzelrit. Voor autobezitters was er 's mid dags een puzzelrit georganiseerd door Sassenheim, 1 Voorhout en Noordwijk. Dat het inderdaad puz zelen werd, bleek aan het slot, toen zelfs de winnaar over 74 strafpun- ten beschikte, 's Avonds was er voor de deelnemers in het Bruine Paard een feestavond, waarop de winnaars in volgorde van nummering als volgt bekend warden gemaakt: P. Zwet sloot, P. Beuk, G. Wijntjes, P. Berg man, H. Zwetsloot, A. Arendshout, H. Verdegaal, J. Nieuwenhuis, L. van Vliet en R. Westerbeek. Het Oranjefeest zal vanavond worden besloten met een groot vuurwerk op het feestterrein van de Charbonlaan. HILLEGOM Geb.: Hendrika Petronella d. v. H. van der Jagt en A. Splinter. Maria Petronella Johanna d. v. P. J. Rutten en P. M. van Denzen. Ondertr.: P. A. Romijn en M. A. I. Jelierse. 53 nr. Rotterdam, Westerhoutstr. 7a; J. Vocht'eloo en fam., Pasteurstr. 5 nr. Lei derdorp, Berkenkade 27; H. J. Waas dorp en fam., a/b ws. Haagweg achter 51, nr. 's-Gravenhage, Rijswijkseweg 75; L. Gay Balmaz geb. Van Syll en fam., Fagelstr. 41 nr. Verenigde Staten v. N. Amerika; J. van de Weijer en fam., v. Vollenhovenpl. 35 nr. Neder landse Antillen; J. Turk en fam., Bak ker Korffstr. 16, nr. Canada; G. C. van 1 Rhijn en fam., Beatrixstr. 2 nr. Voor schoten, Papelaan 57; H. C. M. van der Schoot en fam., Botermarkt 18 nr. Hui zen N.-H., Flevolaan 7; E. E. Lazerson en fam., Rijnsburgerweg 163 nè\ Ver enigde Staten v. N. Amerika; C. C. Pis- kora geb. Mühlstaff en fam., Kersenstr. 23 nr. Indonesië; E. J. L. Hazevoet en fam., Zeemanlaan 20a cnr. Oegstgeest, Emmalaan 28; G. Kromdijk en fam., Coornhertstr. 2 nr. Maarn, Het Steen beek 4; M. Bosch en fam., A. v. Buren - hof 19 nr. Rhenen (U.), Dr. Wallerstr. 47; D. M. J. ten Doesschate en fam., Groenhovenstr. 7 nr. Rotterdam, Ter- bregseweg 55; B. Eichhorn en fam., de Goejestr. 33 nr. Rijswijk (Z-H), P. v, Vlietlaan 19; T. L. M. de Rooij, J. v. Stolberghof 51, nr. Den Helder, Buiten haven 5; G. Ultzen, geb. Tuinhof de Moed. Munnikenstr. 47, nr. Oegstgeest, Rhijnzichtweg 173; J. M. van de Berg, Herengrt. 61; nr. Amsterdam, Regu- liersgrt. 74; F. M. Kapoh, Rijnsburger weg 10, nr. Bussum, Geijsendorfferstr. 9; G. Wildenbos geb. Snier, Hoge Mors- weg 34 nr. Zuidland, Achterweg 29a; E. W. Jonker, Groenhovenstr. 8 nr. 's-Gravenhage, Zuidwerflaan 12; J. M. Wendel geb. Van der Krogt, Kapteijnstr 30 nr. 's-Gravenhage, Cartesiusstr. 178; L. N. Marlet, Kapteijnstr. 7, nr. 's-Gra- venhage, Ten Hovestr. 66a; C. S. La- gerberg, Thorbeckestr. 72, nr. Oegst geest, Pr. Beatrixlaan 59; J. P. Lager- berg geb. Hilgersom, Cobetstr. 50 nr. Oegstgeest. Pr. Beatrixlaan 59; M. L. G. van Grunsven, Diefsteeg 6b, nr. Heerlen, Akerstr. Ill; A. A. Bakker, Nieuwsteeg 36, nr. Amsterdam, de Ge- nestetstr. 1315; J. J. van der Kwaa- den, Oppenheimstr. 17, nr. Amsterdam, v. Eeghenstr. 10hs; J. N, Koster, Lom- bokstr. 81, nr. Haarlem, Acaciastr. 22; H. Struwe, Nieuwe Rijn 46, nr. Pakis tan; J. E. Struwe geb. Bast, Nieuwe Rijn 46; nr. Amsterdam, P. Potterstr. 14; J. M. A. van der Koogh geb. Vree burg, Hoogl. Kerkgrt. 5, nr. Oostzaan, Dr. de Boerstr. 41; T. J. M. de Vries, Botermarkt 18, nr. Huizen (N.-H.), Flevolaan 7; N. C. Haanschoten, Lijs- terstr. 27, nr. 's-Gravenhage, Statenln. 91; I. Siemens, Boerhaavelaan 10, nr. Utrecht. H. de Keijserstr. 62; M. C. de Wit, Rijnsburgerweg 10, nr. 's-Graven hage, Vreeswijkstr. 264; M. A. C. B. Lissone, Rijnsburgerweg 10, nr. Alk maar, Bergerweg 140; B. Nieuwenhui- zen, Sluisstr. 18, nr. Ambt-Delden, Bent- lo F 17; J. C. Hakemulder, Morsweg 102, nr. Ede (Geld.); Kolkakkerweg 33; G. J. Prinsen. Hoge Morsweg 98, pr Ede (Geld.), Postweg 91; M. E. Wieringa, de M. v. Streefkerkstr. 15, nr. Wageningen Grindweg 144; R. J. A. F. Tirion, Zoe- terw.singel 81, nr. Rotterdam, K. v. d. Bergeln 47a; P. Smit, Cosijnstr. 21, nr. 's-Gravenhage, Weigeliaplein 120; C. L. Matze, Hoge Rijndijk 5, nr. Amsterdam. Lutmastr. 31 III; H. van Veldhuizen, Zonneveldstr. 19, nr. Hilversum,Nood weg 37; P. C. Donker, Borgerstr. 7 nr. Vught, Loyolalaan 40; W. G. van der Linden, Bronkhorststr. 17, nr. Amers foort. Kon. Wilhelminaln. 14; G. C. van Hoogeveen, Marnixstr. 92, nr. Breda, Kasteelplein 10; E. F. Bergman, Drift- str. 81, IJsselstein, Vicarieln. 18 I; A. M, Bergman geb. Hensen. Timorstr. 20a nr. IJsselstein, Vicarieln 18 I; E. E. B. Breedeveld, .Havenkade 17, nr. Voor schoten, Veurseweg 3; M. A. M. Poll- mann geb. Verheijen, Hoogstr. 3. nr. Noordwijk, Langeveld 29; D. G. Hove- stad, Rijnsburgerweg 10, nr, Doetin- chem, Hareweg 106; M. Duivenvoorden geb. Heemskerk, Kort Galgewater 3, nr. Uithoorn, Pr. Mr. P. J. M. Aalberselaan 15; K. L. van Polanen geb. Albert, Wit te Singel 50, nr. Amsterdam, Vrijheids- laan 86 U; E. C. Fischer, Witte Singel 18, nr. Amsterdam, Harmoniehof 14 bov.; C. C. M. Nooyer, Rijn- en Schie- kade 16, nr. Den Helder, Buitenhaven 5; G. J. A. Takken, Dahliastr. 22a, nr. Den Helder, Keizerstr. 49; J. Z. Man- dersloot, £oeterw.weg 166 nr. Rotter dam, Wapenstr. 3b: H. L. Witteveen, Noordeinde 50, nr. Arnhem. Johan de Wittln. 45; M. A. H. Trouwborst, Noordeinde 50, Voorburg, Oosteinde 62; K. Meijer, Rapenburg 116, nr. Oegst geest, Surinamestr. 27.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8