De Zonnige Zeurpiet" Anti-coöperatieve boeren volgden juridische strijd rond zuivelfabriek Pracht handen Bromfiets reed op barricade te pletter SUCCESSIEWET; ENG OF RUIM? Aanpassing van bedrijfsvoering is noodzakelijk Beroepschrift tegen ruilverkaveling »Ade< DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Statutenwijziging bedreigt stemrecht Enkele honderden boeren uit Har- denberg en omgeving zijn gistermid dag in het gerechtsgebouw te Almelo getuige geweest van de pleidooien, welke voor de rechtbank zijn gevoerd in de jurdische strijd rondom de N.V. Stoomzuivelfabriek Salland te Har- denberg. Namens 424 aandeelhouders van deze N.V. heeft mr drs H. J. Ewoudt Vermeulen uit Arnhem gepleit voor de nietigverklaring van het ter bui tengewone vergadering van aandeel houders op 21 februari 1957 genomen besluit tot statutenwijziging. Deze sta tutenwijziging hield, zoals is gemeld, in de omzetting van de N.V. in de coöperatieve vorm, zij het met de concessie van het bestuur aan de te genstanders, dat de N.V. de exploi tatie van de fabriek houdt, terwijl daarnaast een op te richten coöpera tieve vereniging via de aandelen van haar leden zal optreden als aandeel houder van de N.V. Mr. Ewoudt Vermeulen voerde aan, dat er een goede verstandhouding bestond tussen de aandeelhouders- melkleveranciers en het bestuur, tot dat in 1951 het bestuursvoorstel kwam om de N.V. om te zetten in een coöperatieve vereniging. Toen werd die sfeer van wederzijds vertrouwen verstoord. Pleiter meende, dat het bestuur hiervoor alle schuld treft. De N.V. heeft daarna tal van verplich tingen op zich genomen, waaraan slechts met moeite kon worden vol daan, onder andere door inhouding van een deel van de melkgelden. Door het bestuur werden verbinte nissen aangegaan, die niet door de statuten werden gedekt, aldus de heer Ewoudt Vermeulen, dat deze en andere onjuiste handelingen van het bestuur het aantal tegenstanders snel deed toenemen tot een huidig totaal van 424 aandeelhouders en onder-aan deelhouders, die tezamen jaarlijks 7-december-divisie wordt atoomdivisie Naast de Vierde Divisie zal ook per 1 februari a.s. de Eerste Divisie de z.g. 7-December-divisie, in staat van paraatheid zijn gebracht en getraind om op te treden in een eventuele atoomoorlog. De sterkte van de divi sies wordt gebracht van 18.000 op 15.000 man. De troepen worden uit gerust met ultra-moderne straalzen ders, die snel verplaatsbaar zijn en bovendien binnen zeer korte tijd ver bindingen tot stand brengen over een afstand van minstens 70 kilome ter, aldus gen.-majoor A. V. van den Wall Bake, commandant der diviisie „7 december". De bekende schildjes op de mou wen der 7 december-divisionairs blij ven ook in dit nieuwe verband ge handhaafd, maar de letters EM be tekenen nu niet meer Expeditionaire Macht, maar Elk Moment. De solda ten, die in deze nieuwe atoomdivisie gaan dienen krijgen alle een boekje met de gechiedenis van de oude di visie in Indonesië. OPNIEUW ARRESTATIE WEGENS MARIHUANAHANDEL Nadat het enige tijd zeer rustig is geweest in de marihuanahandel in Amsterdam, heeft naar het Al gemeen Dagblad meldt de Amster damse recherche thans weer een ar restatie verricht in verband met dit soort verdovende middelen. De arrestant was een Surinamer, genaamd A., die een aantal marihua- nasigaretten bij zich had en in wiens huis een weegschaal, een klei ne voorraad marihuanatabak alsmede een bedragje aan Amerikaanse dol lars gevonden werd. De politie maakt hieruit op, dat er dus nog steeds han del in marihuana wordt gedreven met Amerikaanse militairen. A. weigert de recherche enigerlei mededelingen te verschaffen over zijn verboden handeltje. Hij zal zaterdag a.s. voor de officier worden geleid. Hij is daar overigens geen onbe kende want wegens sluikhandel in verdovende middelen werd hij het vorig jaar reeds veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf en in tal van marihuanazaken, die door de of ficier van justitie werden aanhangig gemaakt, werd A als kroongetuige ge hoord. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen hoakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms „Waterland" (22/9); Australië: ts „Leipzig" (23/9); Brazi lië ms „Brasil Star" (23/9); Canada ms „Prins Willem van Oranje" (22/9) ms „Noordam" (25/9); ss „Staten dam" (27/9); Chili via New York (27/9); Indonesië ms „Poelau Laut" (25/9); Ned. Antillen ms „Oranje Nassau" (25/9); Ned. Nw Guinea ss „Rempang" (25/9); Nieuw Zeeland via Engeland (27/9); Suriname ss „Tiberius" (23/9); Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika ms „Edenburgh Cast- Ie" (27/9); Brits Oost Afrika ss „Fer dinand de Lesseps" (27/9). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. „Mijn cliënten zijn gedegradeerd tot knechten van de groot-aandeelhoud- ster, de coöperatieve vereniging", zo besloot pleiter, die mede daarom subsidiair voor de eisers de mogelijk heid vroeg uit te kunen treden uit de naamloze vennootschap. De pleiter van gedaagde, mr. D. Sanders uit Zwolle, merkte op, dat geen van de verweren van de eisers rechtsgrond oplevert om de statuten wijziging ongeldig te doen verklaren. In 1951 was reeds door de verga dering aan het bestuur machtiging verleend tot de omzetting van de NV in een coöperatieve vorm, en het be stuur zou daaraan voort werken. Er is geen sprake geweest van liquida tie van de N.V., maar de bedoeling was, dat de N.V. en de coöperatieve vereniging naast elkander zouden blij ven bestaan. Pleiter stelde, dat de zogenaamde anti-coöperatieven zijn opgehist door kringen uit handel en industrie. Hij erkende, dat er onrechtmatig druk op de tegenstanders was uitgeoefend. Wat betreft de onderworpenheid aan het bestuur van de coöperatie meende mr Sanders, dat daar mis schien wel vrees voor was, maar dat dit zijns inziens de procedure niet kon beïnvloeden. Evenmin is men overgeleverd aan de willekeur van het bestuur. De mogelijkheid om uit te treden is immers aanwezig. Ook in de andere verweerpunten van de eisers zag hij onjuistheid, reden waar om hij de vordering niet vatbaar achtte voor toewijzing. De rechtbank zal over zes weken vonnis wijzen. HOOFDAALMOEZENIER VERHOEVEN VERLAAT JEUGD BEWEGING. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, heeft de hoofdaalmoeze nier van de katholieke jeugdbeweging de zeereerw. heer A. J. L. Verhoeven, benoemd tot pastoor van de St. Ste- phanus-parochie te Nijmegen. Pastoor Verhoeven heeft sedert 1945 de K. J. B. geleid. Hij had o.m. een belangrijk aandeel in de oprich ting van de Nederlandse Jeugdge meenschap. In de vacature van hoofdaalmoeze nier, die door deze benoeming is ont staan, is nog niet voorzien. Scandinavisch zeemanshuis dcor Deense prins geopend Te Roiierdam „Met de beste wensen voor de toe komst heb ik de eer en het genoe gen dit tehuis voor geopend te ver klaren". Deze woorden sprak de on langs zeventig jaar geworden prins Axel van Denemarken gistermiddag te Rotterdam, waar hij op het Wil lemsplein het zeemanshuis opence, dat eigendom is van de vereniging voor Scandinavische zeemanshuizen in buitenlandse havens. De Deense prins is lid van h,et hoofdbestuur van deze vereniging en voorzitter van de Deense afdeling. Deze organisatie kent verder een Noorse en Zweedse afdeling. T"6'95" Hamea-Gelei Het is de Hememeils die 't 'm doet DUOPASSAGIER ERNSTIG GEWOND Onverlaten, die gisternacht opzet telijk een barricade opwierpen op het rijwielpad langs het Noordhollands Kanaal nabij Den Helder, zijn er de schuld van, dat een 63-jarige land bouwersknecht ernstig werd gewond toen een bromfiets er zich op te plet ter reed. Omstreeks vijf uur in de morgen reed de 16-jarige Kees van der Oord met zijn bromfiets in volle snelheid over het rijwielpad in de richting Alkmaar. Hij was op weg naar een plaats in het kanaal om fuiken te lichten en achterop de brommer zat de 63 jaar oude heer S. Betlehem, de knecht van zijn vader, die hem bij het werk behulpzaam zou zijn. In het aardedonker vloog de jon geman met een daverende klap tegen het obstakel, dat hij niet had gezien. De bromfiets brak in twee stukken. De jongen kwam er wonderlijk goed af: hij had allen wat lichte verwon dingen. Daardoor was hij in staat om hulp te gaan halen voor de duo-pas sagier, die er minder goed aan toe Verlanglijstje van „Détailhandel": „Hoogbouw aanpassen aan de melkbezorging" In een schrijven aan minister Wit te heeft het bedrijfschap détailhandel een aantal suggesties gedaan, die het als bouwvoorschriften voor de hoog bouw doorgevoerd zou willen zien. Het bedrijfschap vindt, dat de aan wezigheid van liften in „galerijblok ken", die geschikt zijn voor het ver voer van boodschappenwagentjes, verplicht moet worden gesteld en ver der moeten de galerijen breed genoeg zijn voor het gebruik van de wagen tjes. In minder hoge flatgebouwen dienen boodschappenliftjes te worden aangebracht, het liefst in combinatie rnet de huistelefoon en in alle geval len moet het de leverancier, in casu de melkbezorger, worden toegestaan, gebruik te maken van de bestaande liften. Ten slotte moet het de melk bezorger gemakkelijk gemaakt wor den om met de bezorgwagen tot vlak bij de toegangsdeur van het flatge bouw te rijden. Ook in bestaande flatgebouwen zou aldus het bedrijfschap een eind komen aan alle moelijkheden, indien men besloot tot de aanleg van boodschappenkastjes, goederenliftjes, telefooninstallaties en het opheffen van het te dikwijls bestaande verbod voor leveranciers om van de lift ge bruik te maken. ZANDV00RT ONDERGAAT DURE SCHOONHEIDSKUUR Reeds geruime tijd koestert de ge meente Zandvoort grootse plannen tot vernieuwing van de badplaats, welke vernieuwing althans wat betreft het aanzien van de Boulevard in 1961 voltooid zou moeten zijn. De Zandvoortse raad heeft voor de plannen elf miljoen gulden gevoteerd. Naar we uit „De Volkskrant" verne men zal er nu, onmiddellijk na de komende winter, de eerste paal ge slagen worden ter verwezenlijking van deze droomkastelen. Een enorm gebouw van driehon derd meter lengte en een hpogte van zes verdiepingen zal verrijzen aan de kop van de Zeestraat. Het begint bij de Boulevard de Favauge en buigt ruim honderd meter verderop af naar zee. Tussen de op het strand eindi gende arm van het gebouw en de Zandvoortse Rotonde komt een rian- scheen. De man werd in bewusteloze toestand opgenomen met een hersen schudding en verschillende hoofd wonden. Uit het politieonderzoek is geble ken, dat de verseprring eerst na mid dernacht is opgericht. Ze beek te be staan uit twee lege vaten, een balk, een blok beton en een handwagen, alle voorwerpen die bij wegwerk zaamheden ter plaatse waren ge bruikt. Men neemt aan, dat men de da ders moet zoeken onder een aantal matrozen, die in de nacht te voet uit Den Helder naar het vilegveld De Kooi zijn teruggekeerd. Er wordt ook gedacht aan een dronkemansstreek maar het een sluit het ander niet uit. Nederlandse Bromfietsbond bromt op Haags „College'' Waarom dal bromverbod? Naar aanleiding van het besluit van het college van B. en VV. te 's-Gra- venhage om de Scheveningse boule vard af te sluiten voor rijwielen met ingeschakelde hulpmotor, heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse Bromfietsenbond (secr. te Rozen- daal Gld.) het Haagse gemeentebe stuur geschreven, dat hier naar zijn oordeel geen sprake kan zijn van maatregelen als bedoeld in artikel 4 van het wegenverkeersreglement. Dit artikel geeft een opsomming van maatregelen, te nemen in het be lang van de vrijheid van h*t verkeer of de veiligheid op de wegen. Volgens de Bromfietsbond zou dus het desbetreffende besluit grondslag moeten vinden in artikel 6 van de wegensverkeerswet. („De gemeente raden zijn bevoegd regelen te stellen nopens het verkeer op de wegen", enz.). Een besluit van het college zou dus alleen rechtskracht kunnen heb ben, indien dit is gebaseerd op een door de gemeenteraad aan het college gedelegeerde bevoegdheid, aldus de brief. Het hoofdbestuur wil thans nog in het midden laten of de raad de bevoegdheid van artikel 6 wegenver keerswet kan delegeren. Vragen in de Kamer: Het Tweede Kamerlid, de heer Van Rijckevorsel, heeft aan de ministers van Financiën en van Buitenlandse Zaken de volgende schriftelijke vra gen gesteld: 1. Zijn de ministers niet van oor deel, dat artikel 24, onderdeel 1, lid 4 van de successiewet vaststellende een bijzonder tarief van 10 pet voor erfenissen, legaten of schenkingen aan binnen het rijk of een der over zeese rijksdelen gevestigde rechts personen, die uitsluitend of nage noeg uitsluitend „een algemeen maat schappelijk belang voor het grondge bied van het rijk of van een der overzeese rijksdelen" beogen let terlijk en naar huidige opvattingen van medeverantwoordelijkheid voor noodlijdende mensen, waar ter we reld dezen zich ook bevinden, te en ge betekenis heeft, aangezien vol gens de woorden van voormelde wet telijke bepaling niet dat tarief van 10 pet, doch het hoogste successieta rief van 36 tot 54 pet zou gelden voor erfenissen, legaten en schenkingen aan Nederlandse rechtspersonen, die b.v. door onderwijs, gezondheidszorg en maatschappelijk werk, hulp, soms zeer omvangrijke en belangrijke hulp verlenen aan mensen in landen en gebieden, die sinds enige jaren als „minder ontwikkeld" plegen te wor den aangeduid? 2. Indien vraag 1 geheel of ten dele bevestigend wordt beantwoord, is de minister van financiën dan be reid, voormelde wettelijke bepaling op de in vraag 1 bedoelde ruime wijze toe te passen of, indien zulks naar z(jn oordeel zonder wetswijziging niet mogelijk is. zijn de ministers van financiën en van buitenlandse zaken dan bereid een wetswijziging in over weging te nemen in dier voege, dat het bijzondere tarief van 10 pet zal gelden voor erfenissen legaten en schenkingen aan binnen het rijk of een der overzeese rijksdelen geves tigde rechtspersonen, die uitsluitend of nagenoeg uitsluitend een algemeen maatschappelijk belang beogen, dus ongeacht in welke landen of gebie den de door deze rechtspersonen, b.v. met onderwijs, gezondheidszorg en maatschappelijk werk, geholpen men sen wonen? De moeilijke zuivel-positie Geen markt-verbetering te verwachten Het gaat niet aan aldus deelt minister Vondeling mede in de me morie van toelichting aan de Twee de Kamer by de landbouwbegroting 1959 de moeilijkheden in de zui velsector in de verdere toekomst ge heel voor rekening van de overheid te laten komen. Ook de veehouders beseffen, dat er een ontwikkeling in de zuivel- situatie in de wereld gaande is die noopt tot aanpassing van de bedrijfs voering. Gelet op de ontwikkeling eldera lijkt aan een beperking van de melkproduktie niet te kunnen wor den ontkomen. De minister beseft, dat een aanpassingsproces nodig zal zyn dat geruime tijd zal vergen Voor de individuele bedrijven zal het probleem ontstaan op welke wijze de bij een vermindering van de melk produktie vrijkomende produktie- middelen, waaronder de arbeid, op andere wijze nuttig kunnen worden gebruikt. Met de georganiseerde Stijf en stram? Na hier - dan daar Neem Eruschen - en Uw pijnen verdwijnen. In vele gevallen van rheumatische pijnen krijgt ons klimaat de schuld. Maar veeleer is de oorzaak: onzuiver bloed. Begin een bloedzuiverende kuur met Kruschen en ge zult al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan ondervinde:.. Naarmate Kru schen de wat traag geworden bloed zuiverende organen weer op gang brengt, krijgen de pijnverwekkende onzuiverheden geen kans meer zich vast te zetten, maar worden ze af gevoerd langs natuurlijke weg (Advertentie) Behalve de veehouders J. G. van Leeuwen uit Oud-Ade en A. A. Wijs man uit Roelofarendsveen heeft thans ook een aantal andere eigenaren, waaronder een raadslid, van in het rullverkavelingsblok Ade gelegen agrarische gronden zich tot de Kroon gewend. Als hun rechtskundige raadsman treedt op de heer Th. J. van der Heij den, praktizijn te Leiden. Reklamanten stellen primair be roep in tegen het 29 augustus 1958 door advertenties in de plaatselijke nieuwsbladen door Gedeputeerde Sta ten der provincie Zuid-Holland ge publiceerde besluit over de met meer derheid van stemmen aangenomen ruilverkaveling. Subsidiair dragen zij dat besluit, als zijnde naar hun oor deel in strijd met de wet genomen, ter vernietiging aan H. M. de Konin gin voor. In hun uitgebreid adres aan de Kroon brengen reklamanten eerst naar voren, dat de voorzitter van de te Roelofarendsveen gehouden verga dering van belanghebbenden, waarin gestemd werd, het optreden van de tegenstanders van de ruilverkaveling heeft gelaakt, daarbij elke discussie daarover ter vergadering van hun z(jde uitsluitende. Deze door Gedeputeerde Staten aangewezen voorzitter heeft, aldus reklamanten, in de vergadering wel duidelijk propaganda ten gunste van het aanvaarden van het ruilverkave- lingspian gevoerd. Het zou naar de mening van reklamanten juister zijn geweest, indien de voorzitter zich zou hebben beperkt tot de taak om de stemming te leiden, zonder kommen- taar op vóór- en tegenstanders te le veren. "sw" j Reklamanten betwisten uitdrukke- Tevens meent de bond dat krachtig 1 ]jjjc (je VOor de toepassing van ar- cptreden van de politie tegen de tikel 42 van de Ruiiverkavelingswet euvele wijze waarop verscheidene J 1954 vereiste meerderheid in werke- bromfietsers op de Boulevard plach- lijkheid op rechtsgeldige wijze zou ten te rijden aan deze toestand spoe- dig een einde gemaakt zou hebben. Thans vinden vele te goeder trouw zijnde bromfietsers de Boulevard voor zich gesloten en moeten daardoor zijn verkregen. Zij wijzen in hun adres er op dat van de 537 stemmen er 262 duidelijk tégen dt ruilverkave ling waren. Volgens de stemmingsuit slag zouden dus slechts zeven stem men vóór de ruiverkaveling het getij hebben doen keren en ten gunste van dt ruilverkaveling hebben beslist. In verband hiermede betogen re klamanten in hun beroepsschrift dat, terwijl de vergadering van stemge rechtigden op 5 augustus 1958 werd gehouden, eerst op 31 juli 1958 en 1 augustus 1958 ten kantore van de Hy potheken en het Kadaster te Leiden in aantal in allerijl opgemaakte nota riële eigendomsoverdrachten werd ingeschreven. Reklamanten spreken als hun vas e overtuiging uit. dat al deze grond-overdrachten slechts ten doel hadden kunstmatig stemmen vóór de ruilverkaveling te kweken en dat geen enkele overdracht zou heb ben plaats gevonden, indien de daar bij betrokken z.g. kopers en verko per niet tevoren zouden zijn bewogen hun medewerking aan de ruilverka veling te verlenen. Op verschillende gronden betogen zij dat deze transakties ;n wezen niets anders dan schijnhandelingen waren. Aandacht verdient het volgens re klamanten dat uitsluitend ter wille van de stemming verschillende onbe duidende perceeltjes bos- en hak hout van eigenaren zijn veranderd zonder enig argarisch belang. Reklamanten vragen vernietiging van het besluit tot ruilverkaveling. VLUCHT VAN OOSTDUITSE GELEERDEN Westberlijnse vluchtelingeninstan- ties deelden vandaag mee, dat in 1958 tot 1 september 813 Oostduitse artsen en 113 scheikundigen de wijk naar het westen hebben genomen. Het to taal aantal artsen in Oost-Duitsland zou 13.400 bedragen. De vlucht van de artsen heeft grote leemten in vele ziekenhuizen veroorzaakt. landbouw is thans overleg over dit vraagstuk gaande. Toenemende afzetmoeilijkheden Het in het komende begrotings jaar te voeren beleid, dat evenals in voorgaande jaren mede gericht zal zijn op het verzekeren van een rede- Uike bestaansbasis aan de landbouw, moet uiteraard in het teken staan van de toenemende moeilijkheden bij de afzet van landbouwprodukten. Gezien de mate, waarin de Neder landse landbouw een exporterende bedrijfstak is, vraagt het verloop van de export de bijzondere aandacht. Uit de tot dusverre beschikbare ge gevens en de daarop gebaseerde ra mingen, blijkt dat een verbetering in de situatie in het komende jaar nau welijks kan worden verwacht. De cijfers over de exportprijzen mogen tot een zekere hoogte als ken merkend worden beschouwd voor de economische toestand van de Neder landse landbouw, het beeld wordt echter nog somberder, indien men de prijzen voor landbouwprodukten als bedrijf beziet in verhouding tot de produktiekosten. Vooral in het laatste jaar is de si tuatie aanmerkelijk verslechterd. In het lopende begrotingsjaar moeten dan ook grote bedragen uit de over heidsmiddelen aan de landbouw wor den uitgekeerd, teneinde het inkomen op een enigermate redelijk peil te handhaven. Het prijsbeleid zal Evenals in voorgaande jaren het systeem van garantieprijzen voor landbouwprodukten de belangrijkste basis vormen voor het inkomensbe leid ten behoeve van de landbouw. In dit verband is de vraag gerezen or het geen aanbeveling verdient het inkomensbeleid meer los te maken van het prijsbeleid met betrekking tot afzonderlijke produkten. Aange zien het gaat om een vraagstuk van principiële aard en zul!» bovendien een koerswijziging zou betekenen, is rijpe overweging hiervan nodig. Met de georganiseerde landbouw is in het lopende begrotingsjaar uit voerig van gedachten gewisseld over de grondslagen voor de kostprijsbere keningen. Daar het overleg nog niet is beëindigd, stelt de minister zich voor bij de nadere mededelingen over de garantieprijzen voor akkar" bouwprodukten van de oogst 1959, tevens de resultaten van het overleg over de grondslagen van de kostprijs berekeningen te belichten. Hij heeft het voornemen de garantieprijzen op een vroeger tijdstip vast te stellen dan gebruikelijk was. De minister vertrouwt gaarne dat over het voorontwerp van een land- bouwvestigingswet het advies van de sociaal economische raad op een zo danig tijdstip zal worden uitgebracht, dat de Indiening van een wetsvoor stel nog in dit zittingsjaar mogeltfk zal zijn. Bij het lager landbouwonderwijs bestaat een groot tekort aan land- bouwonderwijzers. Er wordt naar ge streefd nog dit jaar met een oplei ding tot landbouwonderwljzer te be ginnen. Het ligt in het voornemen te be vorderen. dat onderbezette land- en tuinbouwscholen worden samenge voegd. Polynorm" blijft werken Naar de minister van financiën, de heer H. J. Hofstra, in een wijziging der begroting van 1957 mededeelt aan de Tweede Kamer, was er voor hem geen andere keus dan de bedrijf van „Polynorm" voorlopig nog op de oude voet te laten voortzetten. Door de ongunstige conjunctuur zjjn de kansen om dit bedrijf op kor te termijn op gunstige voorwaarden te verkopen, uiterst beperkt gewor den. Om de pil wat te vergulden heeft de minister in zijn toelichting nog onthuld, dat „Polynorm" de laat ste twee jaar een bemoedigende ont wikkeling te zien heeft gegeven. zien gesioxen en moeien aaaruuui g iets missen dat hun rechtens toekomt, I wm aldus het schrijven, waarin tenslotte verzocht wordt het gewraakte besluit in te trekken. (64) te winkelpromenade. Hierdoor zal de Boulevard in de richting van het dorp verlegd moeten worden. In het sousterrain van het gebouw zijn over dekte terrassen, kantoren, een groot hotel en de ingang naar woonflats en andere appartementen. Op de eerste j verdieping is in de plannen ruimte gemaakt voor winkels, kantoren, ca fe's en amusementsgelegenheden. Vlak bij zee zou een gigantisch toren hotel komen van meer dan tien ver diepingen, maar de eerste jaren zal er geen geld meer zijn om dit ge deelte van de plannen te verwezen lijken. Er vlak bij komt in de nog wazige toekomst een congresgebouw. Aan de landzijde van het hotel ver rijst een motel met 70 eenheden en 80 garages. De prijzen van de woningen in dit nieuwe boulevardcentrum van Zand voort zijn het enige, dat adspirant- bewoners wel op een afstand zal hou den. Ze variëren namelijk van 35 tot 60 mille. Dat is de reden, waarom en kele eigenaren ook flats te huur heb ben aangeboden. Die moeten dan nog alt(jd 250 tot 450 gulden per maand opbrengen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5