UIT EEN GEHEIM DOCUMENT Zij, die de Missie in Leiden prediken OUD-LEERLINGEN TECHNISCHE SCHOOL DON BOSCO BIJEEN Nog geen VVD-candidaat voor wethouderszetel wste?# Scherp Huniers „Tik van de zon is weinig overtuigend -- io. ii iaö8 DE LE1D6E COURANT PAO*. Iedereen weet, dat de vijanden der linies te verbreden. Ook moeten de Kerk niet stilzitten om haar af te kameraden niet verzuimen in te breken, haar met hun spot en laster dringen in de scholen^ die door de te bezoedelen en eigen ideeën te pro pageren. Iedereen weet dat. Toch is het goed om dit in verband Kerk gesticht worden. Een heel voor naam punt is vanzelfsprekend dit, dat zij zich moeten mengen onder de studenten, zich geheel aan hen moe met de aanstaande Missie, welke van ten aanpassen om zich zo op de hoog- 20 tot 28 september in heel Leiden gegeven wordt, nog eens duidelijk onder het oog te brengen. Waarom? Om onszelf aan te sporen al het mogelijke te doen om onze schone waarheden te beschermen, te te te houden van alle regionale ac tiviteiten. welke zii goed in het oog moeten houden om daardoor des te beter hun denken en geheel hun doen en laten te beïnvloeden. verdedigen, ze zelf te beleven enJ\it is nog maar een klein uittrek cLppHs iivprippr aan onze kinderen U sel uit Hit. eeheime document. steeds ijveriger aan onze kinderen door te geven. Het katholieke Nieuwsbureau Fides geeft in het nummer van 25 januari 1958 de tekst van een geheim docu ment van de Chinese communisten. De duivelse inhoud ervan laten we hier in het kort volgen: Iedere kameraad moet het klaar zien te spelen om zich door het Doop sel als lidmaat te laten opnemen in de Kerk om zo onder deze valse dek mantel zich te laten inschrijven in het Marialegioen of in andere kerke lijke verenigingen. Eenmaal daarin doorgedrongen moeten zij proberen een grote werkzaamheid te ontplooien en door schone woorden de gelovigen naar zich toelokken en aan zich bin den. Daarom moeten ze heel vrien delijk zijn en de meest geschikte methoden daarvoor hanteren. Zij moeten de sympathie van de christe nen trachten te winnen en zo lang zamerhand trachten door te dringen in de leiding van de Kerk zelf. Verder moeten zij hun best doen om de zwarte plekken in de organi satie van de Kerk op te sporen, de twisten uitbuiten, het godsdienstig en kerkelijk venijn onschadelijk ma ken door ons eigen tegengif en alles in het werk stellen om onze strijd- sel uit dit geheime document. U ziet dus met welk een ijver en met welk een verbetenheid, met welk een vuur, een betere zaak waardig, de vijanden van geloof en kerk zich beijveren om alles wat aan God en aan Christus doet denken uit te roeien en er een volslagen slavernij voor in de plaats te stellen. Want het is waar wat een vroe gere Russische partijleider dinsdag avond j.l. in ..De Tiid" schreef: Dit systeem is niet het begin maar het einde van de vrijheid". een diep en levendig geloofsle ven de infiltratie van dit ongeloof tepen te gaan. Welnu, een Missie, waarin in een kort tijdsbestek de voornaamste fun damenten van ons geloof worden uit eengezet en waarin ons de verheven waarheid en schoonheid daarvan op het hart wordt gedrukt is daarvoor de meest geschikte tijd. Beseft daarom uw grote verant woordelijkheid niet enkel tegenover uzelf maar ook tegenover uw kinde ren. uw vrienden, uw kennissen. U zult na de Missie blij zijn dat ge haar hebt mogen meemaken. Pastoor J. A. VAN KLEEF De namen van de paters Francis canen, die in de stad Leiden de missie prediken zijn: PAROCHIE ST. LODEWIJK. p. Henricus van Dam. p. Mario Philus Celie. p. Anselmus van Egmond. PAROCHIE O.L. VR. HEMELV. EN ST. JOSEPH. p. Olaf Koning. p. Thomas Pothof. p. Theodulf Olsthoorn. BLOEMLEZING UIT WERK VAN MR. J. SLAGTER. Het ligt in de bedoeling, voor vrien den van de op 6 augustus j.l. overle den mr. Jan Slagter een bloemlezing samen te stellen uit zijn scheppend werk, om hiermee een beeld vast te leg|en van zijn levendige en veel zijdige persoonlijkheid. De inhoud zal bestaan uit cabaretliedjes van zijn jeugdjaren, enige artikelen over beel dende kunst, en enkele verhalen en gedichten uit later tijd, benevens een portret. Een comité, bestaande uit prof. dr. A. M. Mammacher, ds. A. M. van de Laar Krafft, A. Roland Holst, H. We zelaar en Margrit de Sablonière, zal deze uitgave voorbereiden. Men kan op het werk intekenen bij het laatst genoemd comitélid, Maredijk 23. PAROCHIE H. LEONARDUS. p. Antigonus Janssen, p. Egfried Stokman, p. Cyrinus Enuma. PAROCHIE HARTEBRUG. p. Olivier Joosten. p. Carolus Tesser. p. Medardus Woestenburg. ST. PETRUS-PAROCHIE. p. Gilbertus Lohuis. p. Berthold de la Haye. p. Simeon Rozestraten. Leidse agenda WOENSDAG, 17 SEPTEMBER. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Kon. Mij. v. Tuinbouw er Plant kunde. Ledenvergadering, Vergulden Turk, 8 uur, nam. KAJ Herensingel „Kiemclub", 8 u. nam. Zaal Maria Gijzensteeg. Ver. van Oudleerlingen R.K. Tech nische School „Don Bosco". Lezing met lichtbeelden dr. Dominicus over „Vrijmetselarij". Cantine Boerhaave- laan, 8 uur nam. Leids Politiemuziekgezelschap. Con cert Van der Werfpark. 8 uur nam. DONDERDAG 18 SEPTEMBER R.K. E.H.B.O. - Vervolgcursus R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat 8 u. nam. VEBO-tentoonstelling. Aanvang Veemarktterrein, 8 uur v.m.. Ope ning door mr J. Klaasesz, Waagge bouw, 10 uur v.m. Parade der kam pioenen, Veemarktterrein, 14 uur n.m. Tentoonstelling Waaggebouw 12 6 uur nam. VRIJDAG 19 SEPTEMBER VEBO-tentoonstelling: wedstrijden op Veemarktterrein 812 uur. Ten toonstelling Waaggebouw 126 uur nam. Tuinfeest „Ons Eiland", Speeltuin 711 uur nam. „St. Christoffel". Belevenissen in Zd-Amerika, pater v. d. Brom, 8 uur nam. (gulden Vlies. ZATERDAG 20 SEPTEMBER VEBO-tentoonstelling. Expositie in Waaggebouw, 126 uur nam.. Zater- dagmarkt: feestelijke warenmarkt. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). DIENST APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Herding en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Oegstgeest: Apotheek OegstgeestJ Wilhelminapark 8, tel. 26274. (Advertentie) Leidse Universiteit Bij K.B. is benoemd tot gewoon hoogleraar m.i.v. de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in de Japanse en Koreaanse taal- en letterkunde: dr. F. Vos, thans belast met het geven van on derwijs aan deze universiteit. Voorts is m.i.v. de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden benoemd in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan deze Universiteit om onderwijs te geven in het burgerlijk recht: mr. H. Drion, thans gewoon hoogleraar aan de Nederlandsche Economische Hoo- geschool te Rotterdam. Tot buitengewoon noogleraar is be noemd mr. W. L. Haardt, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. POTLOOD «n GEEST No. 506. Horizontaal: 1. moderne eenverdiepingswoning, 4. bijrivier van de Elbe 7. gemeenschappelijke weide, 9. knijpbril, 11. jonge stier, 12. teken in de dierenriem, 14. slede, 15. buiging, 16. scheikundig element (afk.), 17. voorzetsel, 19. steen, 20. volgens de regel, 24. mijnheer (Indo nesië), 26. vracht, 27. Europeaan. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. god der liefde, 3. voorzetsel, 4. zijtak Donau, 5. hemellichaam, 6. reeks, 8. zelfzucht, 9. gem. in N.H., 10. lijst, 11. ton, 13. maand van het jaar. 13. grote, ruwe steenmassa uit één stuk, 19. bootje, 21. bedorven, 22. voorzetsel, 23. oude lengtemaat, 25. bijwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 505. Horizontaal: 1 bes, 3. rad, 5. hij. 6. era, 7. et, 9. st, 10. ma, 12. mot, 14. kap, 15. uniek, 16. reu, 17. eer, 19. R.K., 21. er, 22. ga, 24. alt, 25. Ob, 26. Fin, 27. som. Verticaal: 1. bij, 2. set, 3. ram, 4. de, 5, ham, 8. top, 9. stuur, 11. akker, 13. sim, 16. rag, 18. rob, 20. kan, 21. ets, 23. af, 25. om. Goed spel van Ned. (omedie voor K 0 ,,'n Tik van de zon" is geen gebeur tenis; men zou het van een tik moe ten verwachten. Leden van K O, die gisteren de Leidse Schouwburg bezochten hebben het ervaren. Zij zijn twee en een half uur beziggehouden door een auteur, die niet zo véél te vertellen had en die, na een tekstboekje te hebben vol geschreven, aan het slot ergens een streep plaatste. Het vallen van het doek gister avond had niet de betekenis van een uitroepteken. Niet ten onrechte heerste in de zaal de mening, dat er nog een acte moest komen. H. C. Hunter, de schrijver van deze „tik", is wel een kundig karakter-te kenaar en hij weet sfeer te scheppen. Zonder twijfel heeft daarom de Ne derlandse Comedie dit stuk op haar repertoire geplaatst, want zij beschikt over spelers, die een karakter voor treffelijk uitbeelden. Han Bentz van den Berg speelt voor de idealistische leraar, die zijn bekrompen salaris graag voor lief wil nemen, omdat hij ruimdenkend is. Hij weet zich in dienst van zijn ideaal: les te geven aan jongens, die in ont wikkeling achterblijven: van zijn huisgenoten verwacht hij een zelfde denkwijze, maar als zij uit de dage lijkse beslommeringen gelicht wor den dank zij een rijke broer die hen een vacantie aan de Rivièra aan biedt, blijkt dat zijn huisgenoten zijn niveau niet bereikt hebben. Zij wen sen óók luxe en by zijn oudste zoon openbaart dit zich in 't accepteren van een rijkelui's-baantje, waarvoor hij zijn leraarsstudie in de steek laat en zijn vrouw voelt nu eerst goed wat zij allemaal „geketend aan de school" heeft moeten missen. Ten slotte is het toch zijn vrouw die de gedeprimeerde leraar overhaalt zijn dagelijkse plicht opnieuw te aanvaar den en in zijn ideaal te geloven. Ma ry Dresselhuys, speelt verrassend goed de rol van de leraarsvrouw: ver moeid, verlangend naar een wijder uitzicht, begrijpend en verstandig. „De dochter" was Famke Boersma, een meisje dat fris van de toneel school, een zeer goede prestatie leverde. Louis Borel als Denis, de broer van de leraar, acteerde wat houterig en weinig overtuigend. Ko Arnoldi willen wij nog noemen, om dat hij het publiek amuseerde met zijn meestexlijke creatie van de op standige, zeurderige, maar geestige vader vah de leraar. Men heeft de spelers met lang ap plaus beloond. De toeschouwers maakten kennis met een opgepoetste schouwburg. De afschuwelijke orkest bak voor het toneel heeft men geluk kig afgebroken; er i een nieuwe ver lichting. Veranderingen van het to neel brachten wat vertraging in het tijdstip van aanvang. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Cornelis zn van P. Langenberg en M. van Delft; Neel- tje Elizabeth Cornelia dr van L. Sneeuw en W. J. van As; Johanna Clara Bernarda dr van J. H. de Ko ning en C. M. van Rooden; Hendrika Maria dr van H. Habraken en G. A. Zonderop; Elisabeth Dina Barbara dr van P. A. Yperlaan en T. Visser; Antonie'zn va L. de Bruin en J. A. Kwakkenbos; Sylvia Sofia dr van P. Hermans en G. C. Oexman. Lezing over vrijmetselarij Gisteravond hield de Ver. van Oud- Leerlingen R.K. Technische School Don Bosco, de derde bijeenkomst in haar prille bestaan en de eerste van het nieuwe seizoen. Dat deze sterk groeiende vereniging met haar 234 leden, ook de warme belangstelling heeft van haar jonge leden, bleek wel uit de grote opkomst, de aula van de school was goed bezet. De heer J. Dominicus, leraar aan het R.K. Lyceum te Alkmaar hield een interessante en met veel licht beelden gedocumenteerde lezing over de vrijmetselarij, waarvan spreker een uitvoerige studie heeft gemaakt. Na een inleiding over de voorge schiedenis en het ontstaan van de be weging, waarbij spreker terugging tot de vroege middeleeuwen, wera de stichting en de verbreiding over de gehele beschaafde wereld uiteen gezet. Spr. vertelde over de doelstellin gen van deze beweging en de ver schillende ceremoniën waarmede de Vragen van Leids raadslid Alb. van Dijk Het lid van de Leidse raad, de heer A. v. Dijk heeft de volgende vragen aan B. en W. gericht: 1. Is het juist, dat na de op 30 mei 1958 gehouden openbare aanbeste ding van 221 woningen, waarbij de laagste inschrijver volgens het des betreffende bestek heeft ingeschre ven voor 3.767.00,en de opvol gende inschrijving 4.500.meer bedroeg, door de architect aan B. en W. werd voorgesteld het werk aan de laagste insenrijver op te dragen? 2. Is het juist dat, aangezien ach teraf bleek, dat van de Provinciale Directie van de Wederopbouw slechts toestemming tot gunning van dit werk zou zijn te verwachten bij een bouwsom, die 100.000.lager zou zijn dan het bedrag der laagste in schrijver, aan laatst genoemde is ge vraagd voorstellen te doen om tot een bezuiniging van 100.000.te komen? 3. Is het juist, dat ofschoon de ge vraagde voorstellen spoedig tijdens een mondelinge bespreking met de architect en de hoofdingenieur der afdeling volkshuisvesting van de ge meente Leiden zijn gedaan, aan de laagste inschrijver niet is gevraagd deze schriftelijk in te dienen? 4. Is het juist, dat B. en W. aan de opvolgende inschrijver kennis heb ben gegeven dat de Provinciale Di rectie van de Wederopbouw gunning tot de bouw van de in vraag 1 ge noemde woningen zou verlenen, als het bedrag van de laagste inschrijver met een bedrag van 100.000,zou worden verlaagd? 5. Achten B. en W. de gevolgde methode niet in strijd met het Aan bestedingsreglement, dat op deze aan besteding in het bestek van toepas sing is verklaard? 6. Is het juist, dat de laagste in schrijver tijdens een bespreking met B. en W. op 14 juni 1958, dus ruim twee weken voor het einde der ter mijn, die de aanbesteder zich in het bestek voor beraad had voorbehou den, aan B. en W. heeft aangeboden het verk uit te voeren voor een be drag, dat volgens de wens der Pro vinciale Directie van de Wederop bouw inderdaad 100.000.lager was dan haar oorspronkelijke in schrijving, zulks op voorwaarde dat door onpartijdige deskundigen zou worden bepaald welke bezuinigingen redelijkerwijze hiertegenover zouden kunnen worden toegepast? 7. Zijn B. en W. van mening, dat door de gevolgde methode 'n nieuwe onderhandse aanbesteding, zij het ook een weinig fraaie heeft plaats gehad en hierdoor aan de opvolger gelegenheid is gegeven om de laagste inschrijver te onderbieden? 8. Is het juist, dat Z. E. de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid bij schrijven van 8 juli 1958 aan B. en W. heeft medegedeeld, dat hij de procedure, waarbij na deze open bare aanbesteding aan de twee laag te inschrijvers verzocht werd een nieuwe prijs op te geven voor een plan, waarin door deze inschrijvers mogelijk geachte wijzigingen zouden zijn aangebracht, niet fraai heeft ge noemd? 9. Zijn B. en W. niet van mening, dat de gevolgde methode schade kan doen aan de goede naam der Ge meente Leiden en dat deze methode bonafide inschrijvers er toe zou kun nen brengen in de vervolge niet meer aan deze aanbestedingen deel te ne men, wat in strijd zou zijn met het belang van een spoedige oplossing der woningnood? Maandag a.s. verkiezing in Leidse raad Aan de agenda van de Leidse Raad, maandagmiddag a.s. is toegevoegd de benoeming van een vijfde wethouder. In de krin„ der V.V.D. is nog geen beslissing over de candidaat voor de ze wethouderszetel gevallen. Zaterdagmiddag a.s. zal hierover nog een bespreking worden gevoerd. Het is wel zeker, dat de naam van de candidaat niet te verwachten is vóór de vergadering maandag a.s. is van de monumentcommissie benoemd worden. Van de aftredende leden hebben de heren J. H. A. Manders en Ir. H. A. van Oerle te kennen gegeven niet meer voor herbenoeming in aanmer king te willen komen. In verband hiermede bevelen b. en w. in over eenstemming met het advies van de commissie, ter benoeming als lid van deze commissie aan de aftredende le den: Mej. A. J. van Nienes en de he ren L. C. J. Roozen, Ir. M. P. Schutte, Ir. J. J. Terwen en W. Zwart, allen wonende te Leiden, en in de vacatu re van Ir. van Oerle de heer P. van der Sterre, te Leiderdorp. Met betrek king tot de vervulling van de vacatu re van de heer Manders zal nog nader een voorstel worden gedaan. inwijding van nieuwe leden verge zeld gaan. Ook de houding van de katholiek tegenover de vrijmetselarij werd op leerzame en pakkende wijze voor het jeugdig gehoor uiteengezet. Spreker legde de nadruk op het atheïsme en deïsme waartoe deze beweging brengt. „Allerlei dwaze verhalen over de vrijmetselarij moet men naar het rijk der fabelen verwijzen. Beter is een actie tot opvoering van ons eigen geloof en tot uitstraling daarvan over alle terreinen van het openbare le ven, dan een actie van roddelpraat jes over de loge. De wereld moet te rug naar het koningschap van Chris tus wil ze niet te gronde gaan aan een humanistische en vrijzinnige levensbeschouwing" Een dankbaar applaus bewees spr., dat hij de jongens die ongewoon stil waren, had geboeid. Dit bleek óók uit de talrijke vragen die daarna werden gesteld. De voorzitter, heer J. J. de Groot, dankte tenslotte de heer Dominicus voor diens pak kende lezing. F. LOGEMAN 25 JAAR BIJ N.V. P. CLOS EN LEEMBRUGGE Vanmorgen is de heer F. Logeman, afdelingsbaas in de twijnerij van de N.V. P. Clos en Leembrugge door de directie ontvangen in verband met zijr 25-jarig dienstverband. Mr C. J. Leembrugge sprak de heer Logeman namens de directie toe, en dankte hem o.a. voor het werkaam aandeel, dat hij immer in de vervaardiging van de Leithe-wol heeft gehad. Na dat mr Leembrugge een geschenk onder couvert had aangeboden, wer den nog waarderende woorden ge sproken door de voorzitter van het jubileumfonds en 'n lid van de on dernemingsraad. De huldiging werd besloten met 'n gezellig samenzijn waarbij veel oude herinneringen werden opgehaald Opdrachtenwedstrijd bromfietsers van Leiden „Rijdt een route tussen 40 en 50 km. Deze route moet langs 3 water wegen leiden, di eU ieder minstens 5 km moet volgen. Terugrijden langs dezelfde waterweg is toegestaan, levert slechts eenn.aal punten op. Wel telt het aantal km". Dat was de opdracht op de tweede dag van de bromfietswedstrijd te Leiden. Voor iedere km. langs een waterweg telde 1 punt, terwijl voor het overschrijden van het maximum aantal km voor iedere 5 km. twee punten werden afgetrokken. Ook leverden bewijzen van route rijden nog punten op. Het Huisman team maakte deze avond geen fou ten en haalde met de opdracht 48 punten. Dit was echter lang niet de grootste mogelijkheid, want de Lei derdorpers kwamen 5 minuten later reeds met een route thuis, die hun 65 pnt. opleverde. De Senioren, die hierna arriveerden, hadden een to taal van 58 punten bij elkaar ge sleept. Als vierde team arriveerden de Rijndijkers, de leiders van de eer- Vóór honderd jaar Uit De Leidsche Courant van Donderdag 18 September 1858 's Gravenhage Nopens de feestelijkheden die alhier ter eere van Z.K.Hden prins van Oranje zullen voorden gehouden is bereids een en ander mede gedeeld. Hier volgt het officieel programma: (o.a.) Donderdag: Ringrijden in de Maliebaan des voormid dags ten 10 ure. In de Schouw burg Wordt dien avond een gra tis voorstelling gegeven. Vrijdag: Harddraverij met chais en paard, alsmede in de Maliebaan. De prijs waarnaar gereden zal worden bestaat in: een sierlijk bewerkte zilveren koffykan en dito melkkan. Advertentie Laatste Berichten BROMFIETSER VERONGELUKT Gistermiddag is de 51-jarige chauf feur P. H. v. Oostrum uit de Van Koetsveldstraat in Den Haag, toen hij in die straat op zijn bromfiets reed op nog onverklaarbare manier tegen de trottoirband gereden, waar door hij tegen de grond sloeg. Hij liep ernstige hoofdwonden op en overleed bijna onmiddellijk, de po litie zoekt getuigen van dit ongeval. BEDRIJF VOOR 24.000 OPGELICHT De politie te Rotterdam heeft gis termiddag aangehouden de 28-jarige afdelingschef C. D. uit Rotterdam. Het is gebleken dat de man, die een vertrouwenspositie bekleedde bij het scheepsreparatiebedrijf de N. V. J. H. K. aan de Schaardijk, zijn werk gever in de laatste vier jaren voor een bedrag van 24.000 heeft opge licht. Van het geld is niets meer over. Het werd opgemaakt aan café-bezoek enz. Verdachte mocht zelfstandig voor de N. V. inkopen doen en dit leidde tot allerlei boekhoudkundige manipula ties. Drie jaar geleden begon hij met oplichtingen voor kleine bedragen, maar toen alles goed ging werd hij steeds driester. Toen deze manipula ties veelvuldiger voorkwamen kwam het bedrog uit. ste dag. Het eerste deel der route was precies hetzelfde als dat van de Leiderdorpers. Het ene team was de Hoge Rijndijk afgegaan. Het andere team de Lage Rijndijk. Bij de Gouw- Aarkanaal gaan volgen en die van de Rijndijk hadden de Gouwe gekozen. Na vier opdrachten in twee dagen is de stand: 1. van Zijp-team (v. Veg- gel, Schaap, Hageman) 165 pnt.; 2. Rijndijk-team (B. Heins, Aarts. Be- lonje) 163 XA pnt.; 3. Leiderdorp (Brussée. Prangers. Verhoorn) 159 pnt.; 4. Senioren (Gussenhoven, La- man, de Roode) 152 pnt.; 5. Huisman team (Dieseraad, v. Dijk, Nievaart) 9iH pnt. «gtikxp- LANTAARN-KOPPENSNELLERS Over het vraagstuk van de lan taarnpalen met de losse hoofden ont vingen wij een brief: „Het lantaarnpalenprobleem" is geen nieuw probleem. Bij het wit te hek op het kruispunt N.Rijn Middelstegraoht is o.a. ook zo'n beruchte paal. De kop hiervan is meerdere malen naar beneden ge vallen. Een bakfietser was eens de schuldige. Dit was nog in de tijd, dat met een kleine handbe weging de lantaarn door de jeugd ontstoken kon worden. Nu de lange lichtmasten er staan zal dit niet zoveel meèr voorko men. Ook op de Apothekersdijk heeft er een gestaan (of staat er nog). Hier was de oorzaak een handwa gen (meen in)". Welnu geachte adverteerder de eer ste lantaarn koppensnellers zijn bin nen! Om half een gistermiddag is de 74-jarige D. M. Laman uit Leiden, die woont aan de Aarstraat, bij een botsing met een bhomfiets zeer ern stig gewond. De heer Laman reed op de fiets op de Hoge Rijndijk bij de Meerburgerkade en hij wilde komend uit de richting Zoeterwoude inksaf de Meerburgerkade inslaan. Een bromfietser kwam hem tegemoet, er volgde een aanrijding en de bejaarde wielrijder werd tegen de grond ge slingerd met het gevolg, dat hij met een schedelbreuk en een ernstige hoofdwond naar het Academisch Zie kenhuis gebraoht moest worden. Zijn toestand is ernstig maar niet levens gevaarlijk. K.A.V.-LEIDEN „Dames, laat het bestuur zien, dat het zijn werk niet tevergeefs doet", schrijft de centraal-presidente van de KAV in Leiden. Zij doet dit naar aanleiding van de opening van het winterseizoen en herinnert er aan, dat kosten noch moeite zijn gespaard om dit zo aantrekkelijk mogelijk te makei.. Zij wekt de leden op al de avonden en de Maria-Moederochtend bezoeken. Wij geven deze opwekken de woorden hiermede door. De klasjes van het Alma Mater kinderkoor zijn nog niet helemaal vol. Uw kinderen kunt u dus nog laten inschrijven: woensdags om 2 of 3 uur, in de gymn. zaal van de Maria school Haarlemmerstraat ingang de straat naast de school, Ursulasteeg. Alle kinderen tot 11 jaar zijn wel kom. Waar blijven de jongens, vraagt het bestuur zich af, die hebben toch ook leuke stemmetjes, die zij niet al leen gekregen hebben, om mee te schreeuwen?" DE HEER W. VAN MEEGEN 25 JAAR BIJ V D, LEIDEN De heer W. van Meegen chauffeur besteller bij Vroom en Dreesmann te Leiden, viert vandaag zijn zilveren jubileum en ter gelegenheid hiervan werd hij vanmorgen gehuldigd. Zijn vrouw, pas van een ziekte hersteld woonde de tweedelige plechtigheid bij. De eerste bijeenkomst werd bijge woond door een groot deel van het personeel. De heer G. M. Gribnau, be drijfsleider, spark de jubilaris toe. Hi? gaf een korte terugblik op diens car rière en releveerde onder meer, dat het eerste gemotoriseerde voertuig, dat de heer Van Meegen (47) bij V D meemaakte, een motorcarrier was. De heer Gribnau noemde de ju bilaris een opgewekte werker, die steeds met veel toewijding en succes de opdrachten uitvoert. Namens het personeel bood de heer Gribnau en kele geschenken aan. Dit voorbeeld werd gevoegd dooi de heer J. Stol, die als oudste chauf feur-besteller namens de collega's sprak. Hij noemde de heer Van Mee gen een prettige en gezellige collega. In de loop van de ochtend had een tweede huldigingsbijeenkomst plaats in de directiekamer. De heer C. A. A. Kerckhoff sprak hier als directeur de jubilaris toe. Hij legde de nadruk op de uitstekende wyze, waarop de heer Van Meegen zijn werk verricht en liei zijn woorden verger eld gaan van een enveloppe met inhoud alsmede de zilveren medaille en de bronzen pip quette van de Maatschappij voor Ni verheid en Handel.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2