DOCOS-inzet: 2-0 zege op RAVA WARMUNDA WON IN SLECHTE STRIJD VAN ASC MET 3-1 Foreholte-Teylingen 3-0 MAANDAG 15 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Docos heeft de eerste wedstrijd in de competitie met een overwinning beëindigd. 'Het Haagse RAVA moest in de rood-witen z'n meerdere erken nen, maar deze hebben de overwin- per laten vervangen. Maar ondanks alle verwoede pogingen van RAVA om verandering in de stand te krij gen, lukte hen dat niet, en wist Do- cos deze in goede verstandhouding ning ook niet cadeau gekregen. Voor- gespeelde wedstrijd met een zege te al in de tweede helft hebben de Lei- denaars er hard voor moeten vechten, om de voor de rust verkregen 20 voorsprong tot het eindsignaal te blij ven behouden. In dit opzicht mag de overwinning zeker als verdiend wor den beschouwd. RAVA verkoos om ^erst tegen de aon in te spelen en zo bracht Docos de bal aan het rollen. Het eerste kwartier was er een licht overwicht van de Hagenaars, omdat Docos, met enkele jongere spelers, nog wat schuchter van start ging. Toch was het het jongste lid van deze Docos- elf, die na ongeveer een kwartier spe len het trouwe supporters-legioen re den tot juichen gaf. Linksbinnen Piet Kersten wist met een mooi schot de RAVA-keeper voor de eerste maal te passeren. Dit gaf zelfvertrouwen aan de Docos-voorhoede, welker spelers het moesten opnemen tegen gerouti neerde Haagse verdedigers, met de ex-prof A. Bauman air spil aan het hoofd. En zo ontspon zich een strijd tussen twee gelijkwaardige tegen standers. Aanvallen golfden heen en weer en om beurten verkeerden bei de doelen in gevaar. Nu troffen de met rugnummers spelende RAVA- mensen het bepaald niet, dat keeper Wanst deze middag in een goede vorm stak en enkele malen goed op trad. Vlak voor rust vergrootte Do cos zijn voorsprong. Jan van Marwijk kreeg de bal van links t">egespeeld en wist de verdediging de* gasten te om spelen, de veruitgelopen keeper in cluis, en kon zo de bal in het lege doel deponeren (20). In de tweede helft heeft de strijd zich hoofdzakelijk op de Docos-helft afgespeeld. Aanval op aanval golfde op de Docos-veste af en nu kon de Docos-achterhoede tonen wat zij waard was. Vooral spil Ouwerling en rechtsback Paardekoper waren een rots in de branding terwijl in laatste instantie keeper Wanst niet te pas seren bleek. De enkele schaarse uit vallen van de Docos-voorhoede kon den ook geen genade vinden bij de RAVA-verdediging. Jammer genoeg moest een der RAVA-voorhoedespe- lers zich na een botsing met de kee- BLAUW ZWART—V.U.C. 1—1 De eerste thuiswedstrijd van BI. Zwart heeft een eerste punt in deze competitie opgeleverd, doordat een gelijk spel behaald kon worden tegen het Haagse V.U.C. Al mag BI. Zwart na de grote nederlaag van de vorige week, tevreden zijn met dit resul taat, deze thuiswedstrijd had met wat meer geluk even goed een over winning kunnen opleveren. Vooral in de tweede helft werden vele kan sen gemist. Direct na het begin ontwikkelde zich een aantrekkelijke strijd, waarin de thuisclub een bescheiden over wicht demonstreerde. Toch was het V.U.C., dat na een kwartier het eerst doelpuntte, na een werkelijk fraaie combinatie ((b—1). BI. Zwart kwam iets gevaarlijker in do aanval en enkele minuten voor de rust lukte het de thuisclub, de stand in even wicht te brengen dank zij een treffer van J. Dekleermaeker na een goede pass. In de tweede helft zag het er naar uit, dat de twee elftallen zich met deze gelijke stand tevreden hadden gesteld. V.U.C. veroverde na enige tijd een zeker overwicht dat echter door het optreden van de Wasse- naarse verdediging niec in doelpun ten kon worden omgezet. BI. Zwart kreeg een aantal goede kansen, die niet werden benut. Kort voor het einde moest de V.U.C.-doelman met een fantastische tijgersprong een kei hard schot van H. v. Dongen keren, om de stand gelijk te houden. H.V.V.—WASSENAAR 4—3 Wassenaar heeft in de eerste helft van de uitwedstrijd tegen H.V.V. tweemaal de leiding genomen, in de tweede helft een achterstand weg gewerkt, maar tenslotte door een fout van de groen-witte keeper het onderspit moeten delven tegen HVV. Na enkele minuten tikte Reneman een fraaie voorzet van Elligens on houdbaar in het Haagse doel (01). Wel wist HVV enige tijd later door een goed schot van v. d. Weg gelijk te maken, maar opnieuw nam Wasse naar de leiding weer door Reneman, die met de borst een door Klink hamer scherp voorgezette bal over de lijn werkte (12). Dat was de voor de bezoekers veelbelovende ruststand. In de tweede helft nam HW het initiatief in handen. Met een kopbal van Abarbanel werd het 22, door een treffer van linksbuiten Stol 32. beëindigen. Het Docos-bestuur hoopt evenwel, dat, nu het eerste elftal in de „Haag se afdeling" uitkomt, ook andere voetballiefhebbers dan behalve de reeds genoemde supporters, van hun belangstelling blijk geven. HBS-Roodenburg 1-4 Vrijwel driekwart van de wed strijd is H.B.S. in de meerderheid geweest en waren er momenten van grote druk op het Roodenburg- doel, maar gold old Polanen, ge steund door zijn medespelers, wist onheil te voorkomen. Wel kwam de thuisclub door Ahre spoedig aan de leiding 10, maar verder kwam H.B.S. niet, want Roodenburg wist langzamerhand het spel te verplaat sen en druk op het H.B.S.-doel te gaan uitoefenen. Keeper v. d. Land verdedigde zijn doel evenwel keurig en zo kon Roodenburg tot aan de rust niet tot doelpunen komen. Ook in de tweede helft nam de thuisclub het initiatief, doch de voor hoede faalde telkens. Een kwartier voor 't einde kreeg de wedstrijd een geheel andere wending. V/el miste HBS nog een strafschop, maar even later was het door Ouwerkerk 11. Onze stadgenoten bleven aanvallen en Van Heek kon hard inschieten (12). Dezelfde speler wist de stand zelfs op 13 te brengen: HBS was gesla gen en gaf de strijd op. Fel bleven de Roodenburgers in de aanval en in de laatste minuut bracht Chouffour de eindstand op 14. Een f-aai re sultaat en een goed begin in deze nieuwe omgeving! DE ZATERDAGCOMPETITIE West II, 2e klas: Zwart Wit '28— Ter Leede 32; Excelsior MARC 0—5; RWH—Kozakken Boys 1—4; Quick Boys's-Gravenz. SV 43; SpijkenisseHoogvliet 71. 3e klas A; Rijnsb. BoysCSVD 0—0; Monster—VVGZ 1—2; Wou- drichemZwaluwen 25; DOTO Noordwijk 33; CapelleOrnas 13 4e klas A: SHSKatwijk 31; JAC—SVOW 2—2; Hoekse Boys— RAS 3—1; Koudekerk—VWS 2—0; Alphiade Lier 12. 4e klas B: RCLDEVJO 8—2; Sportlust '46Semper Altius 40; SVGT—Oegstgeest 0—4; GWS—Bo degraven 22; Leiden—SV '35 22. Res. 2e klas: NSW 2—Doto 2 2—5; Zwaluwen 2—TSB 2 51; Quick Boys 2Rijnsb. Boys 2 s.n.o.; ARC 2 SSS 2 6—3. Res. 3e klas A: Noordwijk 2Or nas 2 50; Semp. Altius 2RCL 2 2—5; CSVD 2—Leiden 2 7—0; Ter Leede 2JAC 2 32; Rijnsb. Boys 2 SHS 2 0—3. DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse competitie luiden: Eerste divisie: ArsenalTottenham Hotspur 31; Birmingham City Burnley 21; Blackburn Rovers Wolverhampton Wanderers 12; BlackpoolPortsmouth 11; Chel seaAston Villa 21; Leeds United Leicester City 11; Luton Town Bolton Wanderers 0—0; Manchester CityEverton 13; Newcastle City Manchester United 11; Nottingham ForestWest Ham United 40; West Bromwich Albion--Preston North End 1—1. Tweede divisie: Brighton and Hove AlbionCardiff City 22; Bristol RoversFulham 0—0; Derby Conty Sheffield Wedneslay 14; Grimsby TownBristol City 20; Ipswich TownLincoln City 41; Leyton OriëntScunthorpe United 21; LiverpoolCharlton Athletic 30; Notherham UnitedBarnsley 30; Sheffield UnitedHuddersfield Town 00; Stoke CityMiddlesbrough 3—1. De wedstrijd WarmundaASC is lang niet dat geworden wat men er zich van had voorgesteld. De ontmoe tingen tussen deze twee elftallen trekken zeer grote belangstelling om dat men er verzekerd van kan zijn, dat men altijd goed voetbal te zien krijgt. Ditmaal was echter van goed voet bal geen sprake, integendeel. Beide clubs toonden een ontstellend gemis aan techniek, lichaambeheersing en balcontrole. Het „weg is weg" leek wel het parool te zijn waarmede de spelers het veld betraden, want „plaatsen" was er niet veel bij, zodat het geheel een onsamenhangend ge- VVSB deelde de punten met bezoekend Celeritas Het stralend-warme zomerweer heeft evenals op alle andere gisteren gespeelde wedstrijden natuurlijk ook zijn invloed gehad op de wedstrijd VVSB—Celeritas. Voor VVSB kwam daar echter nog bij, dat zowel spil Van Paridon als linksbuiten Van der Voort verstek moesten laten gaan. Hoewel de jeugdige invallers Piet Warmerdam en Henny van Eeden zeker geen onverdienstelijke wed strijd hebben gespeeld, de afwezigen werden vooral tegen de sterke tegen stander Celeritas toch wel gemist. Cees v. d. Togt was voor deze gele genheid op zijn oude plaats in het centrum van de verdediging terug gekeerd, maar moest daar eerst weer wennen en deze periode van aanpas sing kostte WSB direct al 2 doel punten. Celeritas begon met groot zelfver trouwen en dit groeide nog, naarmate het duidelijk we*d, dat het vertrou wen in eigen soliditeit bij de achter hoede van de gastheren juist ont brak. Reeds in de 9e minuut wist Moreels van de onzekerheid in de VVSB-verdediging handig gebruik te maken door van dichtbij de bal over de lijn te werken. Ongeveer 6 minu ten later reageerde dezelfde Celeri- tas-speler handig en doeltreffend toen de bal onvoldoende door één der verdedigers werd weggewerkt (8-2). WSB liet zich echter door deze LISSE—S.J.C. 6—3. Na de doelpuntenloze wedstrijd van verleden week, waarin de Lisse voorhoede volkomen faalde, heeft de Lisse-aanval zich volkomen gereha biliteerd door een half dozijn doel punten te scoren. In deze ontmoeting heeft de jeugdige Elfering zich bij zonder onderscheiden door drie doel punten voor zijn rekening te nemen en ongetwijfeld betekent hij een flinke aanwinst. Direct na de aanvang ontwikkelde zich een snel opgaande strijd en reeds na 7 minuten plaatste een der Lisse- achterspelers het leder m het door invaller-doelman Hoogedoorn ver laten doel (01). SJC bleef krachtig aanvallen, maar de Lisser achterhoe de wist menigmaal verschillende ge vaarlijke aanvallen ontschadelijk te maken. Eerst na een half uur plaat ste Bon naar Elfering, die de par tijen op gelijke voet bracht (11). Lisse kwam hierna sterk in de aan val en na een buitenspelc'oelpunt wist Boon met een kopbal Lisse de Wassenaar gaf de moed niet op. Een leidin*,t*i Beven, terwyl goed voorzet van Vriiburc werd wppt nienspel tussen v. Kesteren en Elfe- voorzet van Vrijburg werd weer door Reneman in een doelpunt omgezet (33). Een paar minuten voor het einde viel de beslissing in het voordeel van HVV. Een voorzet van de linksbinnen werd door de Wasser.aarse doelman verkeerd be oordeeld, waardoor Abarbanel kon scoren (43). SCHEIDSRECHT* KREEG EEN KLAP. De ontmoeting GietenOring, gis teren te Gieten gespeeld voor de vierde klasse E van district noord, moest 20 minuten voor het einde we gens ongergeldheden worden ge staakt. Toen de doelman van de thuisclub wat fors werd aangeval len meende een toeschouwer zich met de leiding te moeten gaan be moeien. Hij liep het veld op en werd terstond door scheidsrechter S. Swiersena uit Westerlee bevolen het speelveld te verlaten. De toeschou wer diende de arbiter een klap in het gezicht toe. De heer Swiersena moest zich onder doktersbehandeling stellen. De ontmoeting werd bij de stand 04 gestaakt. Tegen de dader is proces-verbaal opgemaakt. snel opgelopen achterstand niet ont moedigen en wist zich langzaam maar zeker aan de druk van Celeritas te ontworstelen. Eindelijk zag midden voor Meijer in de 27e minuut kans de bal uit een goed voorzet van Van Eeden ineens tussen de keeper en de paal te koppen (12). Na de rust nam WSB het initiatief in handen en dit resulteerde in de 7e minuut reeds in de gelijkmaker, toen de Haagse koeper bij het uitlopen op een hard schot de bal niet klem- vast kreeg en Hcnny van 'Eeden er direct bij was om de bal over te ne men en in het net te plaatsen (22). 3 Minuten later drong de WSB- achterhoede echter met het herwon nen zelfvertrouwen iets te veel op en hiervan profiteerde de Celeritas- speler Piet Dat voor een snelle run, waarmede hij zijn club weer een voorsprong gaf (23). Groot was de teleurstelling voor Celeritas, toen 5 minuten later de scheidsrechter on geoorloofd aanvallen meende te con stateren in het strafschopgebied. De door Meijer genomen keiharde pe nalty was weliswaar slecht gericht, zodat hij de knieën van de keeper trof, maar de bal stuitte terug en Meijer kon toen zijn fout goed ma ken (33). Toen was het de beurt aan WSB om een voorsprong te ne men. Warme.dam schoot vanuit moeilijke positie prachtig in, doch zijn schot trof de paal. Koomen snelde toe en maakte geen fout (43). Een on verwachte doorbraak bracht Celeri tas echter 10 minuten later nog de gelijkmaker (44). doe werd. Beide voorhoeden waren volkomen machteloos en wanneer er kansen waren, werden deze hopeloos verknoeid. Beide clubs zullen uit een geheel ander vaatje moeten gaan tap pen willen zij in deze competitie nog een woordje mee spreken. Voor de rust was het ASC dat het beste gedeelte van het spel had, zo men tenminste van „spel" kan spre ken. Warmunda werd geheel ingeslo ten en deed geen enkele poging zich hieruit los te werken. Het is een raadsel waarom de voorhoede in dit stadium van het spe1 niet naar voren werd gedirigeerd. Elf achterspelers moeten elkaar nu eenmaal in de weg lopen. Ondanks dit alles kwam War munda toch het eerst aan een doel punt al kreeg zij di* dan ook cadeau van ASC. Bij een Warmunda-aanval speelde een der achterspelers van ASC terug op de keeper. Deze had zich echter niet goed opgesteld met gevolg, dat de bal tergend langzaam in een grote boog over zijn hoofd in het doel verdween. Dit was het enige doelpunt dat voor rust gescoord werd. Na de rust zag het er aanvankelijk naar uit, dat de bezoekers beter spel voorgeschoteld zou worden, doch spoedig was het weer het oude deun tje. Iedereen deelde in deze malaise al zouden wij een uitzondering willen maken voor de achterspelers van Warmunda, die tenminste hun taak naar behoren vervulden. Nadat Mon- tagne met een hard schot de stand op 20 had gebracht, gaf een der spe lers van Warmunda ASC ook een doelpunt cadeau. Deze speler speelde geheel onnodig hard op de keeper te rug. Deze was hierop' niet verdacht en zag de bal in het doel verdwijnen. Aan beide zijden werd herhaaldelijk en dikwijls onnodig op de keeper te rug gespeeld. Deze middag heeft be wezen, dat zulks niet altijd ongestraft kan geschieden. Bij een aanval van Warmunda wist Vergeer met een strak schot de stand op 31 te bren gen. Nadien viel er niets meer te be leven. Reeds in de eerste minuut van de strijd werd een fout van de Teyl.- keeper Gielen afgestraft. Nadat eerst de back Zoet over de bal heen had getrapt, scoorde Mart. v. Dijk van dichtbij (10). Er volgde een licht overwicht van Foreholte gedurende een kwartier, waarin geen doelpun ten werden gemaakt. Na deze periode drong Teylingen wat naar voren, de DAAROM is Mascotte 3x beter! (Advertentie) Lugdunum kon het tegen Wilhelmus niet bolwerken: 5-4 ring laatstgenoemde nummer drie in de SJC-touwen plaatste (31). In de laatste minuut voor de rust ver kleinde linksbuiten J. Rozijn de ach terstand voor SJC. Ruststand 32 voor Lisse. Na de hervatting werkte SJC hard voor de gelijkmaker, maar de Lisse- achterhoede wist zich staande te houden. Nadat v. Kesteren de bal te gen de lat had geschoten, volgde kort hierop een vrije trap en na enig ge wirwar was het v. Kesteren die voor de vierde maal raak schoot. Nog was de doelpuntenhonger van Lisse niet ten einde, daar Elfering de bal uit een schot van richting deed veranderen dat doel trof, terwijl dezelfde speler de nu uit vorm zijnde SJC-verdedi- ging voor de zesde maal passeerde (62). Het moedig volhouden van d2 SJC-aanval werd kort voor het einde met een derde doelpunt van C. Ruig- rok uit een vrije schop beloond, waardoor de eindstand 6—3 voor Lis se werd. Rest ons nog te vermelden, dat.20 minuten voor het einde linksbinnen N. de Ridder door de scheidsrechter van het veld werd gestuurd. Na de aftrap door Wilhelmus ging de bal rechtstreeks op het Lug- dunumdoel af. Spil Krijgsman speel de toen op doelman de Koning terug en daar deze hierop in het geheel niet verdacht was ging de bal in het voor deel van Wilhelmus in 't Leidse doel waardoor Wilhelmus al in de eerste minuut een doelpunt cadeau kreeg (10). Dat bracht al dadelijk ent housiasme bij de gastheren, die er dapper op los gingen spelen en na vijf minuten uit een corner via mid- voor G. Hagen het eerste zelfgemaak te doelpunt scoorde (20). Lugdu num kwam nu in wat betere vorm en wist enige kansrijke aanvallen op te zetten. Via de rechtsbuiten kwam de bal voor het doel en de rechts binnen P. Zandbergen schoot kei hard in (21). -Lugdunum bleef nu ondanks verbitterde tegenstand van Wilhelmus in de aanval. Het gaf wel geen direkt succes, maar toch zat er wel een doelpunt in en het was mid- voor D. v. d. Berg, die op verras sende wijze doelman v. d. Ham pas seerde en de stand gelijk maakte (22). Tot aan de rust ging de strijd vrijwel gelijk op en bleef ook de stand onveranderd. Tien minuten voor de rust kwam linksbuiten H. Teeuwen te vallen waardoor hij van verder spelen moest afzien. Invaller was T. v. As. Na de pauze was Wilhelmus weer sterk in de aanval. Lugdunum wist zich los te werken en uit een hoek schop wisten de Leidenaars 'n pracht doelpunt te fabriceren zodat nu de leiding bij Lugdunum was (23). Onmiddellijk daarna corner bij Lug dunum en ook hieruit werd gedoel punt door Giel Jansen (33). Toen de bal weer rolde schoot Jansen tegen de dwarslat. De bal ketste terug en kwam voor de schoen van Ton Krijnen, die de stand op 43 bracht. Lugdunum werd nu bijzonder actief, maar Wilhelmus had meer geluk en het was weer Krijnen, die succes had en het werd nu zelfs 53 Lugdunum speelde dapper door. Wil helmus zakte wegens de warmte zienderogen af en het was J. Zand bergen, die na een run achter de bal van rechtsbuiten overzette naar het middenveld, waar Van As de kans benutte en de stand op 54 bracht. Lugdunum had nu verder de beste kansen maar de tijd ontbrak, zodat deze eerste competitiewedstrijd werd afgefloten met 54 in het voordeel van Wilhelmus. Foreholte-keeper v. Dijk stopte val lend een kogel van de Teylingen-mid- voor. Foreholte liet zich niet onbe tuigd. Marijnen stelde keeper Gielen op de proef; deze werkte de bal tot corner. Een vrije schop aan Fo reholte toegekend werd door de Tey lingen doelman eveneens tot corner getipt, maar verder kwam het voor lopig niet. Toen de Foreholte-keeper een schot ving van de Teylingen-mid- voor was het dan toch Foreholte die de voorsprong vergrootte. Gielen greep mis en v. d. Lans scoorde (2—0). De tweede helft begon met een cor ner voor Teylingen en meteen daar op ontstond een Foreholtecombina- tie van rechts naar links waaruit M. v Dijk met een omhaal besloot on de Teylingen-keeper voor de 3de maal passeerde. Teylingen kwam in 't offensief; enige hoekschoppen en vrije schoppen werden echter op de juiste wijze door v. Dijk onschade lijk gemaakt. Toen de Foreholte-ver- dediging ook deze druk had door staan kwamen ze goed los en be zorgden de Sassenheimers handen vol werk. Op een schot van de linksbui ten v. Werkhoven greep de Sassen- beimer doelman juist mis maar door een back werd de bal het veld inge trapt. Van Wouw en Marijnen los ten ieder op hun beurt schoten op de gasten-veste doch hadden geen suc ces, maar de bal belandde tegen de paal en werd daarna door de goed op dreef zijnde v. Dijk verder gedriri- geerd. Het bleef verder Ipij de 30 stand. BOSKOOP—DONK 2—4. In de gehele eerste helft domineer de de thuisclub en maakte ze het de Donk-verdediging zeer lastig, doch er gingen voor Boskoop veel kansen verloren. De reden daarvan was, dat het Boskoop-aanvalsquintet niet ze ker en doortastend genoeg was. Ten tweede stond de oudgediende, spil de Jong, zijn mannetje nog prima en werd daarbij op zeer goede wijze door zijn doelman gesteund. Na de thee kon worden gesproken \an een inzinking, temeer omdat spil Van der Velde wegens een blessure het veld moest verlaten (die later op halve kracht voor ging spelen). Dit werd Boskoop noodlottig. In de tijd van een kwartier liepen de geelhem- den toen dc stand nog gelijk was tot 1—4 uur. Enigszins tegen de verhou ding in kwam Donk aan het eerste doelpunt. Een verre trap belandde bij Mewezen, die recht op doel af de reeds uitgelopen doelman Straver passeerde. (01). Niet ontmoedigd bleef Boskoop druk op het Donk-doel uitoefenen en linksbinnen Bulk pro fiteerde daarvan. Hij benutte de kans en deze resulteerde in een schot in de uiterste hoek (11). Hierna bleven de Boskopers djorhan.eren op de Goudse veste, doch zij begingen de fout om te veel Joor het midden te spelen, wat een kolfje naar de hand van spil de Jong was. De tweede helft begon met een thuisclub offensief, maar omdat het niet zo best wilde gelukken, namen de goed volhoudende gasten het ini- tatief over en zij beschikten over de langste adem. Toen Van der Velden het veld moest ruimen was de Bos koop-spirit er uit en oaarvan profi teerde Donk in een kort tijdsbestek n et drie doelpunten, gescoord door Mewezen, Van Velzen en Freeling (14). In de laatste 5 minuten kreeg de thuisclub nog een strafschop toe gewezen wegens opzettelijk duwen. Van Bemmel benutte deze kans en zo kwam het einde met 24. Theo Messidor Ned. kampioen De uitslagen van de gisteren te Duin- digt gehouden draverijen luiden: Groningen prijs, afstand 2120 m.: 1. Wanda van Gonny (A. R. Nottelman) 3.08.4, 1.28.9; 2. Wilna van Oranje; 3. Wanda. Toto: winn 2,20, pl. 1,40, 2,50. 3.—; gek. 5,10. cov. 6.20. Mereveld prijs, afstand 2020 m.: 1. The Lee (A. S. Tesselaar) 2.55.1, 1.26.7, 2. Tortelduif S, 3. Tea, toto: winn. 5,80, pl. 2,10, 2,80, 4.90, gek. 12,10, cov. 6.70. Hilversum prijs, afstand 2600 m: 1. Vanadis, A. R. Nottelman, 3.47.5, 1.26.2, 2. Sjakie Scott, 3. Perraise, toto: winn. 1,20. pl. 1,10, 1,10, gek. 2,70, cov. 2,70. Kampioenschap van Nederland, af stand 2500 m. met auto-start: 1. Theo Messidor, W. H. Geersen, 3.20.5, 1.20.2, 2. Roland, P. A. Strooper, 3. Double Six M., P. M. Smit. Toto: winn: 2,10 (stal), pl. 1,20, 1,50, 1,20, gek. 11,10, cov. 5,80. Alkmaar prijs, afstand 2600 m. 1. Ta bor, A. R. Nottelman, 3.35.—, 1.22.7, 2. Sammy Mars, 3. Sir Parisien O. Toto: winn: 1,10, pl. 1,10, 1,10, gek. 1,50, cov. 1,70. Op Duindigt werd gisteren o.m. een draverij om het kampioenschap van Nederland gehouden. Deze foto van de finish toont links Theo Messidor (no. 3) gereden door W. IL Geersen, die eerste werd, en rechts Roland (no. 15) gere den door P. A. Strooper, die tweede werd. Duindigt prijs, afstand 2100 m.: 1. Traviata, J. Ham, 2.53.9, 1.22.9, 2. Seig neur Bascom, 3. Query Hanover. Toto: winn: 3,50, pl. 1,80, 2,60, 4.50, gek. 9.—, cov. 8,40. De uitslagen van de rennen luiden: Het criterium afstand 1700 m.: 1. Jolly Peter, A. J. Garrington, tijd 1.52.2. 2. Marialva II, 3. Sir Carston. Toto: winn: 1,50 (stal), pl. 2,10, 3,—, gek. 10,10, cov. 6,—. St. Leger, afstand 2900 m.: 1. Paljas, H. J. v. d. Kraats, 3.17.3, 2. Terratius, 3. Irish Doli. Toto: winn: 1,40, pl. 1,10, 2,70, 2.90, gek. 4,40, cov. 10.—. Beker der amateurs afstand 2400 m. I. Sylvia, J. F. Frowein, 2.44.2; 2. Cornet 3. Arklow Rock. Toto: winn: 1,40, pl. 1,10, 1.10, gek. 1,70, cov. 1.90. Totale omzet 157.263,50. „ALCIDE" WINT ST. LEGER De favoriet „Alcide", uit de stal van sir Humphrey de Trafford, heeft de St. Leger gewonnen te Doncaster (Yorks hire), de laatste klassieke ren 1 mijl) van het Engelse seizoen. Tweede op 8 lengten werd „Non Nicer" en der de „Nagami". Acht paarden kwamen uit in deze race. De ren, bijgewoond door ongeveer 250.000 mensen, werd bij prachtig weer gelopen. De zege van „Alcide" beteken de voor de eigenaar een prijs van 15.195 pond sterling.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8