BOEKHOUDEN DE LEIDSE BIOSCOPEN Woningzoekers kunnen zich op trouwdag laten inschrijven DUINSTREEK Chrysler koopt fabriek te Rotterdam Persstemmen over Ike's rede Kritiek op Franse grondwet Ondernemers Bloembollenbedrijl Kindje verdronken rw HUIBERS ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA U Bij vertrek blijft wachttijd staan Met ingang van 1 oktober zullen de huisvestingsbureaus van alle ge meenten dezelfde gedragslijn volgen bij de inschrijving van woningzoe kenden. Minister Klompé heeft nl. op grond van de woonruimtewet 1947 bepaald, dat op zijn minst als wo ningzoekenden dienen te worden in geschreven gehuwde mannen, die niet over redelijk woonruimte be schikken, alsmede kostwinners, die elders wonen, maar binnen de ge meente werken. Aanstaande echtparen zullen dus voortaan in het gehele land in ieder geval van de huwelijksdatum af kun nen worden ingeschreven. Gemeen ten die in verband met hun woning- situatie soepeler inschrijvingsvoor- waarden kunnen hanteren, zullen dat natuurlijk blijven doen. Er is met deze beschikking slechts voor alle huisvestingsbureaus terzake een ge lijk minimum geschapen. In een toelichtend schrijven aan de gemeentebesturen zegt de minis ter van maatschappelijk werk hier over, dat voor vele woningzoekenden een verwarde situatie was ontstaan door de zeer verschillende voorschrif ten dienaangaande in de onderschei dene gemeenten, ook al waren de huisvestingsomstandigheden niet zeer afwijkend. Hierdoor betwijfelden wo ningzoekenden het vaak, of hun be langen wel op de juiste wijze werden behartigd. Ook in de gemeentelijke huisvestingskringen werd behoefte gevoeld aan grotere overeenstem ming in gedragslijn. Voorts deelt minister Klompé mede, dat zij ook een algemeen gel dende maatregel heeft willen nemen ten aanzien van de doorgebrachte wachttijd, die bij verhuizing naar een andere gemeente tot nu toe door gaans niet in beschouwing werd ge nomen, hetgeen als een onbillijkheid werd gevoeld. Daarom is nu bepaald, dat zij, die zich in een andere ge meente wensen te vestigen, desge vraagd een verklaring ontvangen, waaruit blijkt hoe lang zij als wo ningzoekend staan ingeschreven. De nieuwe gemeente houdt bij de urgen tiebepaling van de aanvraag rekening De Chrysler Corporation heeft be kend gemaakt dat zij te Rotterdam een fabriek heeft gekocht voor het assembleren van Simca- en Chrysler personenauto's. Tevens maakte de maatschappij de oprichting bekend van de Chrysler International s.a., welke dochteron derneming tot taak heeft de overzee se afzet der maatschappij uit te brei den. De nieuwe onderneming zal zich bezighouden met de afzet van Simca- en Chryslerpersonenauto's op sommige wereldmarkten en hiermede de werkzaamheden aanvullen van de bestaande verkoopmaatschappijen van Simca en Chrysler Het overzeese afzetprogramma houdt o.aè de ver werving in van assembleerbedrijven in belangrijke overzeese marktgebie den. De fabriek te Rotterdam wordt in gericht voor het bouwen van de Sim- ca-Aronde. De fabriek is gekocht van Kaiser-Frazer. De prijs werd niet be kend gemaakt. PASTOOR KOOPMAN BEDIEND. Pastoor H. J. A. Koopman van de St. Catarijne-parochie van Tuinstad- Slotermeer (Amsterdam) is van de H.H. Sacramenten der stervenden voorzien. De pastoor wordt verpleegd in het Maria-paviljoen van het O.L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. Inschrijving op de lijst van woning zoekenden houdt uiteraard op zich zelf nog niet in, dat men onmiddel lijk voor een woning in aanmerking komt. Dit is afhankelijk van plaat selijke omstandigheden, welke alleen door het gemeentebestuur kunnen worden beoordeeld. Minister Klompé is echter wel van mening, dat deze nieuwe regelen het gróótste effect zullen sorteren, wan neer de gemeenten hun huisvestings beleid aan deze voorschriften kunnen aanpassen. Maar als de plaatselijke omstandigheden dit niet toelaten wordt tenminste bereikt, dat de ter mijn van inschrijving in de ene ge meente ook geldt in de nieuwe ge meente, waar belanghebbende zich moeten vestigen. De cijfers die officieel ter beschik king zijn gesteld, geven een duidelijk beeld van het succes dat de KLM met de invoering van de goedkopere klas se (economy class) sinds 1 april van dit jaar op de beide Noord-Atlanti sche routes, naar New York en Mon treal, heeft geboekt. Op de lijn naar New York werden van 1 april tot 1 september jl precies 44.000 passagiers vervoerd, waarvan 10.600 passabiljet- ten voor de toeristenklasse en 33.400 voor de economy-klasse. Het vorig jaar telde men, maar dan vanzelf sprekend voor de toeristenklasse al leen, 32.000 luchtreizigers in de over eenkomstige periode, waaruit blijkt, dat dit seizoen een toename van 37 procent viel te constateren. 15 mnds-cursus assoc. kl. clubs. KON. ERK. PITMANSCH00L PLANTSOEN 65 TEL. 26558 (Advertentie) De rede van president Eisenhower over het Verre Oosten is door de Britse pers over het algemeen zonder enthousiasme ontvangen. De Londense „Times" verklaarde zaterdag, dat Eisenhowers redenering „een rationeler zaak" waardig is. De hoop is nu gevestigd op de besprekin gen in Warschau ^ussen de Ameri kaanse en de Chinese ambassadeur, meent het blad. De „Daily Express" verklaarde, dat de Britten een van meer verbeel dingskracht getuigende nieuwe bena dering van de kwestie hadden ver wacht, doch dat zij teleurgesteld zijn. Volgens de „Manchester Guardian" gaat Eisenhowers vergelijking tussen München en de huidige crisis in het Verre Oosten niet op. Het blad dringt er op aan dat de Britse vertegen woordiging in de V. N. voor toelating van communistisch China zal stem men. Verscheidene grote Amerikaanse bladen hebben zaterdag Eisenhowers rede geprezen, zij het met enige op merkingen. Zo was de „New York Ti mes" het ermee eens, dat men geen bezit van een bevriende mogenheid (nationalistisch China) kon verhan delen. Doch het blad vraagt zich af of Amerika aan Tsjiang Kai-Sjok niet 'moet aanbevelen de eilandjes voor de kust te neutraliseren en zijn troepen vandaar naar Formosa terug te trekken. Op een besloten bijeenkomst van het politieke comité van het congres der radicale partij te Lyon bleken de meningen over de nieuwe grondwet van De Gaulle verdeeld. Er is een ontwerpresolutie waarin wordt aan bevolen „ja" te stemmen,, een andere om „nee" te stemmen en een derde die aandringt op een vrije keuze. Pièrre Mendès-France is leider van de nééstemmers. Als de twee laatste radicale regeringen mijn politiek had den gevolgd, zei hij, was er in Algiers geen '„revolte" van 13 mei geweest en zou generaal De Gaulle thans geen „gevangene der gebeurtenissen" zijn. Felix Gaillard, die evenals Mendès- France vroeger premier is geweest, argumenteerde krachtig voor „ja". Een verwerping van de grondwet zou veel gevaarlijker zijn dan on volmaaktheden er van, meende rij. In hotel „De Leeuwerik" te Haar lem zijn vrijdagmiddag de groepsver gaderingen gehouden van de hyacin ten- tulpen- en narcissenkwekers, aan gesloten bij de Katholieke Vereniging van Ondernemers in he bloembollen- bedrijf, voor de vaststelling van het teeltrecht in het seizoen 1958/59. Op voorstel van het hoofdbestuur sprak de vergadering zich uit voor het handhaven van het teeltrecht van hyacinten en narcissen en voor een uitbreiding van het areaal voor tul pen van drie percent. De uitslagen van de stemmingen worden als ad vies ter kennis gebracht van het be stuur van he<t Prod-uktschap voor Siergewassen. Omdat er geen pers pectieven zijn die de produktie van hyacinten in belangrijke mate zal toenemen, achtte men het niet nood zakelijk, dat het teeltrecht wordt uit gebreid. Niet in het geding was daar bij de compensatie die het PVS vast stelt voor de invloed van de veran derde meetwijze op het gebruik van het teeltrecht. Het besluit werd der halve met algemene stemmen geno men. Teeltrecht voor tulpen. Enige beroering was er bij de vast stelling van het teeltrecht voor tul pen. Het hoofdbestuur achtte een uit breiding met drie percent redelijk daar het vorig seizoen een zo grote vraag naar tulpen bestond, dat de aanvoer ontoereikend was. Om ech ter te voorkomen, dat in geval van een verminderde vraag een te groot overschot zou ontstaan, meende men niet hoger te moeten gaan dan tot een uitbreiding van drie percent. Enkele afdelingen waren echter voor een ruimere uitbreiding, maar ook kwa men uit de vergader1 ng stemmen op, die handhaving van het areaal wen sten. Een van de argumenten" daar voor was het surplus dat bestaat aan enkele soorten tulpen. Voorzitter Ant. Nijssen merkte op, dat het nimmer mogelijk zal zijn een dergelijke pro duktie te bereiken dat alle soorten worden verkocht. Het gevaar van overproduktie was bij enkele leden ook niet denkbeeldig. Zij zagen lie ver een tekort dan een teveel aan tul pen, omdat een tekort de prijs hoog houdt. De vergadering schaarde zich ten slotte in meerderheid achter het prae- advies van het hoofdbestuur en be paalde een uitbreiding met drie per cent toe te staan. Er waren 33 stem men voor en 102 tegen. Bij de narcissenteelt lag de situatie eenvoudiger, omdat in het vorige sei zoen 107 hectare teeltracht onbeplant was gebleven. De situatie is niet van dien aard, dat te verwachten is, dat het teeltrecht ten aanzien van de pro duktie in het komend seizoen te klein zal blijken. Handhaving van de be staande situatie bleek bij de stem ming de juiste maatregel. Voor het prae-advies van het hoofdbestuur werden 128 stemmen uitgebracht, ter wijl slechts 29 stemmen er tegen wa ren. De negen IJslandse zeelieden, die na een poging een Britse treiler de wateren rondom IJsland aan te houden aan boord van het Britse fregat „Eastbourne" verbleven, zijn in de vroege ochtenduren van zater dag in het dorp Keflavik op IJsland aan land gezet, aldus heeft 1 et Britse ministerie van marine bekend ge maakt. De IJslanders werden met een sloep naar Keflavik gebracht. Zij wa ren op 2 september aan boord gegaan van de treiler „Northern Foam", die zich toen in de twaalfmijszone rondom IJsland bevond, en vervol gens overgebracht naar de East bourne". Het overleg tussen Engeland en Denemarken over een voorstel tot uitbreiding van de viszöne rondom de Far Oer-eilanden van drie tot twaalf mijl is vrijdag na zes en een half uur afgebroken zonder dat men tot een resultaat was gekomen. De onderhandelingen zullen op een later tijdstip worden voortgezet. De leider der Deense afvaardiging de minister van financiën Kamp- mann, noemde het resultaat van het gesprek „niet helemaal bevredigend". Van Britse zijde werd in een com muniqué bekendgemaakt, dat de Denen zich bereid hadden verklaard zekere Britse voorstellen te bestu deren, welke gericht zijn op een voorlopige oplossing van het vraag stuk. Een Canadese officier die dienst doet bij de politietroepen van de Ver enigde Naties in het gebied van Ga- kapitein Alexander Sutman, is tot het mohammedaanse geloof toegetre den. Hij verscheen donderdag voor een moslem tribunaal Jn Gaza, waar hij eerst in het Engels en daarna in het Arabisch, verklaarde dat hij de leer van Mohammed aanvaardt. Sutman heeft de naam Kassem aangenomen. Hij is afkomstig uit Ottawa, waar zijn vrouw en kinderen wonen. Kassem-Sutman verklaarde desge vraagd niet van plan te zijn van zijn vrouw te scheiden. Z0ETERW0UDE Gisteravond omstreeks 6 uur is het driejarig zoontje van het gezin Th. Borst-Straathof in de Weipoortse Vliet verdronken. Het kind werd drijvende gevon den. De pogingen van leden van de EHBO en later van de doktoren Ba- kema en Kortmann om de levens geesten op te wekken, mochten he laas niet baten. LEIDERDORP DE VOETBRUG OVER DE RIJN Hoewel nog niet geheel voltooid, is het reeds mogelijk van het voet pad langs de nieuwe brug over de Rijn gebruik te maken, hetgeen oog luikend wordt toegestaan. Toen gis teren een sinds maanden omhoog- wijzende klap eindelijk naar beneden zakte, was daarmede, zij het onoffi cieel, de weg vrij voor de voetgan gers. Weliswaar is het pad aan de kant van de Hoge Rijndijk nog moei lijk begaanbaar door mul zand en stenen, doch deze kleine moeite heb ben de gebruikers, die maanden lang naar deze overgang hebben uitge zien, er gaarne voor over. Sluiting zwembad. Het zwem bad hier ter plaatse was heden, za- tex-dag, voor de laatste maal in dit seizoen geopend. Het bestuur zal ook dit seizoen vermoedelijk geen reden tot klagen hebben, gezien het druk ke bezoek en de succesvolle evene menten welke plaats hadden. VALKENBURG Uitbreiding Chr. school gegund. Het architectenbureau Kraan en van Nieuwkoop te Oegstgeest, heeft na mens het bestuur van de Vereniging HILLEG0M ROEM VOOR HILLEGOMS DAHLIA Op de internationale dahlia-ten- toonstelling, die hedenmorgen te Haarlem geopend werd door dr M. J Prinsen, commisaris der koningin in de provincie Noord-Holland, hebben twee Hillegomse kwekerij bedrijven zich door hun inzending bijzonder end'-scheiden. De firma Ludwig ver kreeg de wisselbeker vor de beste pompondahlia „White Pearl" en de medaille, beschikbaar gesteld door H. M. de koningin werd verleend aan de groep van C. S. Weyers, alhier. N00RDWIJK Zwemexamens Reddingsbrigade. Het diploma A werd behaald door do meisjes Marry Plug, Ria van Bee- len en Ria de Winter en door de jon gens Ben Hoek, Leo van 't Wout, Boudewijn van Rooijen, Ben Wij nands, Tom van Rhijn, Anton Plug, Leen Smit en Piet Bos. Voor het di ploma B slaagden de meisjes: Ria Vogelaar. Ria van Rossum, Tineke van Sprang, Willy Dekker en Joke Kortekaas, en de jongens: Ben Hoek, Bert van Dam en Jan van 't Wout. Nieuws van „Steeds Sneller". De vereniging van Postduivenhou ders „Steeds Sneller" te Noordwijk organiseerde een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Esschen De afstand bedroeg ongeveer 85 km. Er waren 290 duiven in concours, die maandag te 11.45 uur met zuid-oos ten wind werden gelost. De eerste duif bereikte te 12.49.45 haar hok Zij had gevlogen met een snelheid van gemiddeld 1343.36 meter per mi nuut. De eerste twintig prijswinnen de duiven werden als volgt geklokt: C. van den Berg 1. 2, 3, 4, 6. 12 en 18; Evert Smit 5: W. Vink 7; Hoek en De Vries 8, 20; W. D. Zonneveld 9. 16, 19; Haak en Hoonaard 10: W. Hoek 11; G. Duindam 13, 15. 17; A van Duin Azn 14. NOORDWIJKERHOUT V.V.S.B. Morgen speelt VVSB 1 thuis de eerste competitiewedstrijd tegen Celeritas. WSB 2 speelt in Den Haag tegen Laakkwartier 2, ter wijl VVSB 3 in Leiden op bezoek gaat bij LFC 4. VVSB 4 speelt om 14.30 uur op het bijterrein tegen SVLV 3. De junioren hebben het vol gende programma: SJC (A)—VVSB (A); VVSB (Cl—Docos (C). De ad- spiranten spelen als volgt: WSB a Warmunda a; KRV aVVSB b; SVLV b—WSB c; SVLV d—VVSB e; WSB dForeholte b. Handbal Foreholte 1—VVSB 1; MSV (A)—WSB. (A); VVSB (a) Foreholte (a). WASSENAAR AANBESTEDING BETONBRUG OVER DE ZIJLWATERING. Door de direkteur van gemeente werken is namens b. en w. gister morgen in „Huize Klimop" openbaar aanbesteed: het bouwen van een ge wapend betonbrug over de Zijl wate ring in de Van Groeneveltlaan met aansluitende grond- en bestratings- werken en bijkomende werken. a) Bestek, b) Eenheidsprijs per m3 voor het oplangen en dieper heien van betonpalen; indien de direktie dit nodig acht. Er waren 19 inschrijvers, welke hun bedragen van hoog naar laag als volgt ogaven. Fa Christiaanse, Ber gen N.H 200.000 a); Fa. M. v Bent en Zn, Wassenaar 182.534 a); K. J. de Winter, R'dam 181.200 a); Aan. Bedr. v.h. A. Dubbers, Malden 179.600 a); Aan. Bedr. H. B. Bel- jon, Voorburg 177.800 a) in over leg b); Aan. Bedr. K. R. Haverland, Zwolle 177.000 a) in overleg b); H E. van Deest v.h. Goudse Aann. Mij Waddinxveen 173.000 a) in overleg b); A. Th. Stuifzand, Leiden 170.800 a); Nedero, Rotterdam 170.750 a) in overleg b); N.V. Kebert's Aann. My, Sassenheim 168.000 a); Wed. H. van Driel, Koudekerk aan den Rijn 167.300 a), in overleg b); N.V. Ba taafse Aan. Mij v.h. v. d. Wal, Den Haag 166.600 a), 1.000 b); C. A. Langeveld, Alphen a d. Rijn 165.000 a), 1050 b); Aann. Mij Kennemer- land, Heilo 164.650 a), in overleg b); Gebr. Everaers v. d. Berg, Steen bergen 163.000 a), 1.000 b); N.V. Necu, R'dam 162450 a), 1000 b); V. de Vries, Haarlem 160.000 a), 1600 b); P. Bos, Katerstraat 2, Am stelveen 158.444 a), 1000 b); Aann. Handels en Transp. Bedr. N.V. B. Smallegange, Aerdenhout 131.920 a). De geldigheid van de inschrijvingen waarbij in afwijking van hetgeen in de staat van inlichtingen voorgeschre ven was, de opgave voor de eenheids prijs ontbrak werd betwist. Stuk hout tegen hoofd gegooid. Op het terrein aan de Berkheistraat gooide een vriendje de vierjarige Louis Visser uit Wassenaar een stuk hout tegen het hoofd. Het ventje werd zodanig aan een oog gewond, dat hij, nadat dokter Boogaart de eerste hulp had verleend, voor verde re behandeling moest worden overge bracht naar het academisch zieken huis te Leiden. Uitreiking van E.H.B.O.-diploma's. In de zaal van café Zalm werd op feestelijke wijze het slot gevierd van de cursus voor het E.H.B.O.-diploma, welke in het afgelopen seizoen dooi de afdeling Wassenaar van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. was georga niseerd en die onder leiding stond van dokter J. A. Rcmer, geassisteerd door de heer C. v. d. IJssel. De voorzitter, de heer h. ten Har- kei, vond dat de afdeling de goede kant uitgaat, daar het afvalpercenta- ge van de. laatste cursussen steeds kleiner wordt. Alle zeventien cursisten, die aan het examen hebben deelgenomen, konden uit handen van dr Romer het diploma in ontvangst nemen. De dokter feliciteerde hen nogmaals. De beide docenten van de afdeling ontvingen hierna van de voorzitter een couvert met inhoud, waarna het jongste lid van de afdeling, mej. Mul, de echtgenoten bloemen aanbood. De geestelijke adviseur, die ook het diploma ontving, dankte namens de geslaagden de docent dr Romer voor wat hij hen had geleerd en de in structeur, de heer v. d. IJssel. voor het praktische gedeelte, wat hun was bijgebracht. Mevr. Kerkhof bood zo wel de docent als de instructeur een afndenken aan van de leerlingen, De voorzitter dankte allen hierna en deelde mede dat er in oktober met een nieuwe cursus voor het E.H.B.O.- diploma wordt aangevangen. Ook zal nu worden begonnen met een cursus jeugd-E.H.B.O. voor jongens vanaf 14 jaar. Voor beide cursussen kan men zich opgeven bij: H. ten Harkei, Mo lenweg 3, J. H. van Veen, Storm 's-Gravesandeweg 105, T. A. Trouw borst, Meijendelseweg 14, C. v. d. IJs sel, Havenplein 18. De verdere avond werd doorgebracht met goochelen, spelletjes en moppen, waar een ieder zich mee amuseerde. SASSENHEIM Villaboinv. Architect H. A. Rit- ter te 's-Gravenhage heeft namens de heer Rotteveel, alhier, het bouwen van een landhuis aan de C. Clusius- laan opgedraeen aan de fa Th. Reeu- wijk en Zn alhier. Geb.: Cornelia Elselina d. v. B. J van Duyvenbode en N. van Voorst: Yvonne d. v. F. van der Heiden en G Havenaar; Joseph Joannes Adrianus Jeroen zn v. A. J. Westgeest en M. T, P. Joosten. Irene Francisca Maria d. v. L. van der Meij en A. M. Seijsener. Bernadetie Hillegonda Maria d. v. L. Clemens en J. G. van der Hulst. Ondertr.: J. Coupri 24 jr en J. van der Horst, 25 jr; C. Smit, 28 jr en J. van Hameren 18 jr. Getr.: H. J. Hoekstra, 29 jr en M, J. Verbij, 26 jr; H. A. Houd ijk 26 jr en J. J. Homan; A. Lu ijk 27 jr en I. de Kooker, 23 jr. Overl.: André Eikelboom, 4 jaar. ^FCedische diensten Voor Leiden en Omgeving Leiden De artsen Den Haan, Stoffers, Wijdicks, Van Alphen en De Jong. Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Alkemade De artsen v. d. Bijl tel. K 1713—217 en v. d. Werf, tel. K 1712—202. Hazerswoude Zr. Hoogvliet, Kom van Aaiweg, Leiderdorp, tel. 24909 Katwijk Rijn Dkt. H. M. Hue- ting, Rijnstraat 33, tel. 2102, apotheek Princestraat 5, Katwijk Zee. Katwijk Zee Dkt. J. C. A. Cle- veringa, Zeeweg 11, tel. 2061, apoth. Princestraat 5. Koudekerk a. d. Rijn zie Ha zerswoude. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp zie Hazerswoude. Leidschendara Dkt. M. W. Nan- nig tel. 1594. Lisse Dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Nieuwveen Dkt. A. M. van Don gen, tel. K 1723—101. Noordwijk Dkt. J. van Nes, tel. 2405, apotheek aan Zee van 11.30 tot 18.00 uur spoedgevallen Duinrand. Wit-Gele Kruis: zr Hooijmans, tel. 3388. Noordwijkerhout Dkt. K. A. van Praag, tel. 385. Oegstgeest De artsen D. Held, tel. 24649 en J. J. LanenBaron, tel. 21610, apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274, behalve zondag van 8 uur tot 22.00 uur. Rijnsburg Voorhout - 7393. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorschoten Dkt. F. J. M. To- nino, tel. 2493. Gezondheidscentrum Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. Warmond Dkt. A. W. Bots, Voorhout, tel. 7393 Wassenaar De artsen E. M. N. Oosterbaan, tel 3056 en K. T. de Wit tel. 2460. Apoth. dr Siderius, Joh. de Wittstraat 9, tel. 3806. Woubrugge zie Nieuwveen. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. K 1725103. - zie Katwijk Rijn. Dkt. A. W. Bots, tel. Haarlemmerstraat 1 23, Laidar HehoorteaankoniiiQingen (Advertentie) LISSE Geboren: Theodora d. van S. Reitsma en L. Bekius; Johanna C. M. d. van H. W. Elfering en C. M. v. d. Aart; Arnolda D., d. van W. Aangeenbrug en I. Nagtegaal; Marti na J. Th. d. van J. H. Janson en A. H. Langelaan. Ondertrouwd; W. Vledder en H. Vogel, Katwijk; J. S. Rijkers en P. M. Kleyhorst; A. P. Slobbe en A. van der Voort. Gehuwd: L. W. Trompen, Amster dam, en W. M. Simonis; C. Stolker, Vlaardingen, en J. Koning; M. A. Wassenaar en M. Meeuwissen. WARMOND Geslaagd. Voor het diploma schoenwinkelier slaagde te Rotter dam de heer Frans Spierings alhier. Postduivenver. „Warmond". Wedvlucht vanaf Essen, 80 km; in concours 100 duiven, gelost 11.55 uur maandag. Ie Duif 12 49.55, laatste prijsduif 12.58.10 uur. Uitslag: J. v. Seggelen 1. 20; J. Roest 2, 14; B. Os kam 3, 7, 8. 17; H. Kortekaas 4, d, 9, 16; A. de Vroomen 5, 11, 12; M. j v. d. Horst 10; J. de Weerdt 13; P. Vogelenzang 15, 18; J. Smeets 19. J Wedvlucht vanaf Duffel, 120 km; I in concours 81 duiven, gelost 8.25 uur; eerste duif 10.08.54 uur, laatste prijs duif 10.36.00 uur. Uitslag: J. de Weerd 1. 10. 11; B. Oskam 2, 9; J. van Seggelen 3, 12; II. Kortekaas 4, 8; A. de Vroomen 5; J. Roest 6, 17; P, Vogelenzang 7, 16; J. Smeets 13, 14; dr J. Venker 15. Luxor. Dana Wynter en Mel Fer-1 haar intriges het slachtoffer wordt rer spelen in een gepatenteerd Ame rikaanse film in cinemascope met een Duitse titel: Fraulein Erika, Het ver haal speelt zioh af in het Duitsland van 1945. Fraulein Erika is een al leenstaand meisje, da. by de maat schappij geen aansluiting meer kan vinden. Haar vader is bij een bom bardement om het leven gekomen, haar neef bij wie zij onderdak vond is door de Russen vermoord en haar rest nog slechts de vriendschap van een Amerikaanse majoor. Deze offi cier is door haar en haar vader in de laatste weken van de oorlog bij een ontsnappingspoging geholpen en dit is hij niet vergeten. Hij helpt het meisje haar verloofde opsporen, maai als deze elk verder contact afwijst, blijft de weg naar een huwelijk tus sen de Amerikaan en de Duitse open. Het is een eoht-romantisch verhaal tegen een achtergrond van geweld tijdens en fatalisme na de oorlog Hollywood heeft zijn beproefde werk wijze toegepast en er een glad, hier en daar wat onwaarr.hijnlijk verhaal v>an gemaakt. De KFC keurde de film op achttien jaar. Casino. „Cavallerio Rusticana" voor Chr. onderwijs, het uitbreiden13 de verfilming van de gelijknamige van de o. 1. school met 3 leslokalen °Pera v™ Pietro Mascagni, althans aan de Broekweg, gegund aan de fa van het libretto daarvan. Om het ge- H. N. van Leeuwen en Zn te Katwijk passioneerde verhaal van de verra- aan Zee voor 74.857.I derlyke Lola en de man, die door van wraak van de echtgenoot is de schone en meeslepende muziek ge weven, die in deze rijk gekleurde rol prent met haar décoi van het schil derachtige zuid-Italiaanse landschap zeer goed tot haar recht komt. Een alpenjager van het leger keert na jaren naar zijn dorp terug en vindt zijn vroegere verloofde getrouwd met een vreemde, een voerman. Hij leert een aardig meisje kennen dat hij be looft te trouwen, maar Lola, zijn ex- verloofde strikt de alpenjager in haar netten. De voerman wordt in kennis gesteld van de verhouding tussen die twee en eist genoegdoening. In een fel tweegevecht krijgt hij die genoeg doening dan ook door de dood van zijn rivaal. De uitbeeldingen zijn nog al realistisch en maken voorbehoud voor 18-jarigen noodzakelijk. Trianon. Wanneer Frank Sena- tra op toernee w^s door de States, kon hij bij zijn aankomst in een nieu we plaats van optreden steeds weer verwachten, opgewacht te worden door een legertje vrouwelijke fans die er bij zijn verschijning om be gonnen te vechten, hem te mogen om helzen en die, en passant, stukken van zijn costuum meenamen als sou venir. Evenveel succes heeft hij als Pal Joey in de film, van die naam „Pal Joey" is een cabaret-artist, die denkt, dat hij uit hoofde van zyn beroep alle vrouwenharten mag breken en die o.m. daarom steeds weer brode loos wordt. Maar niet alleen raakt hij zijn werk kwijt, ook zijin liefdes volgen elkaar op. Hij wenst geen gun sten, maar hij aanvaardt ze wel; hij wenst geen verplichtingen, uitgezon derd financiële, en die heeft hij meer dan genoeg. En lef heeft hij ook. Daarom dringt hij binnen in een nieuwe baan en nu gaan de zaken goed. Er zijn maar twee vrouwen, die hem verstrikt houden, dat zijn een danseresje en een miljoer.-ire. De laatste stelt Pal Joey in staat, een eigen nachtclub in te richten, doch uit jaloezie zorgt ze eerst voor het ontslag van haar rivale en laat dan d' onderneming struikelen, zodat èn Pal èn het danseresje „op straat staan". Als symbool van het overwin nende goed, neemt Pal Joey tenslotte het berooide meisje „als compagnon". Het is een film geworden, die het van de kleuren moet hebben, het is nócly musical, nóoh show speelfilm Het is een verhaaltje, dat eerder on nozel dan onschuldig is en het is daarom voorbehouden voor strikt vol wassenen. Rex. De revolvers knallen weer in het theater aan de Haarlemmer straat en vuisten treffen kinnen. „De man zonder angst" moet het van zyn snelle listooi hebben en hij heeft met dit lawaaiige instrument een so lide reputatie opgebouwd. KFC-keu- ring: 18 jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9