Leid se Textielfabrieken Gebr. Van Wijk Co Fraude van half miljoen mislukt Verdubbeling vermogen Leidse Lichtfabrieken Scherp VROOM DREESMANN ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA Voor modernisering machinepark ruim f. 750.000 Het jaarverslag van de Leidse Tex- heeft de resultaten over 1957 zeer on- tielfabrieken Gebr. Van Wijk Co. gunstig beïnvloed ten gevolge van het oio 1 J nnn 1 vertraagde afnemen van reeds ge boekte orders, het uitblijven van de normaal te verwachten seizoenvraag in het najaar van 1057 en de sterke daling der wolprijzen. Vooral dit laat ste is van grote invloed geweest, daar als houdster van nominaal 5.248.000 aandelen in Van Wijk en Heringa N.V. toont de sterk vereenvoudigde balans na de fusie van beide vennoot schappen die per 1 december 1957 tot stand kwam. branche gebruikeli Op deze balans komt aan de debet zijde nog slechts voor het voor de no- minale waarde opgenomen bezit van del te werken. het in de handbreigaren- en deken branche gebruikelijk is met gr voorraden ten behoeve van de h; met grote aandelen van Van Wijk en Heringa N.V. tot het genoemde bedrag en een bedrag van 1.464.000 als vordering op Van Wijk en Heringa N.V. uit hoofde van de aan creditzijde vermel de obligatieschuld, pro resto groot dit bedrag. Zoals bekend treedt Van Wijk en Heringa als mede-debitrice voor deze obligatieschuld op. Het oude ver lies op de balans van Gebr. Van Wijk (dat enige miljoenen heeft bedragen) is geheel verdwenen. De directie van Gebr. Van Wijk heeft in haar verslag een jaarverslag met balans en verlies- en winstreke ning over 1957 van Van Wijk en He ringa N.V. opgenomen. De hierin ver werkte resultaten bestaan uit 12 maanden exploitatie van het bedrijfs- gedeelte, afkomstig van Van Cranen- burgh en Heringa over de maand de cember uit de exploitatie van dat deel, afkomstig van Gebr. van Wijk. In mei van het vorig jaar kon de directie in verband met de toen be staande order-positie in haar jaar verslag een hoopvol geluid laten ho ren. De omstandigheden hebben zich echter in de loop van het tweede halfjaar van 1957 sterk gewijzigd door de ingetreden recessie. Deze Onlangs hebben wij bericht, dat de Leidse centrale een belangrijke uitbreiding zal ondergaan. Dit is be slist in een vergadering van commis sarissen van de E.Z.H. De Leidse lichtfabrieken zullen in de energie voorziening van Zuid-Holland een belangrijk aandeel gaan bijdragen. Dit bericht was voor de Leidse direc tie zo verheugend, dat het personeel PLECHTIGE REQUIEMMIS VOOR VERONGELUKTE LEIDSE VLIEGER. Hedenmorgen om 10 uur werd in de parochiekerk van St. Leonardus a Portu Mauritio een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen voor de zielerust van de sergeant-vlieger P. J. M. Paardekoper, die in de afge lopen week bij het vliegtuigongeval te Abadan om het leven kwam. Behalve door de familieleden werd de plechtige H. Mis ook bijgewoond door een groot aantal vrienden en collega's-onderofficieren van het Ma rine Vliegkamp Valkenburg. De H. Mis werd opgedragen door pater S. Keulaerds. Pater V. Moons fungeerde als diaken en subdiaken was pater F. v. d. Brom. Het zang koor o.l.v. de directeur-organist Em. van Niekerk zong de requiemmis van Franssen. Na afloop van de plechtig heid werd er gebruik gemaakt van de gelegenheid om de familie te con doleren. Dr. F. Vos hoogleraar Leidse Universiteit Tot gewoon hoogleraar aan.de Leid se universiteit in de faculteit van let teren en wijsbegeerte is benoemd dr F. Vos, verbonden aan het sinologisch instituut te Leiden en sinds 1946 be- i sing voor het dilemma, waarvoor hij last met een leeropdracht aan de Leid- door gebelgde zuiderlingen geplaatst werd. Gisteravond werd een der werknemers van een bedrijf aan de Garenmarkt, rijdend op de fiets op de brug over het Steenschuur naar het Rapenburg, plotseling voor een eveneens bijna onoplosbaar vraagstuk geplaatst. Na aftrek van afschrijvingen res teert een saldoverlies van 467.577. De algemene reserve bedraagt na af trek van dit verlies en verwerking van waarderingscorrecties en fusie- kosten 1.115.415. Gezien de voortgezette daling der wolprijzen en het noodzakelijke af remmen der produktle ir. het eerste halfjaar van 1958 meent de directie geen te gunstige voorspellingen ten aanzien van de resultaten van dit lo pende jaar te mogen doen, ook al draait het bedrijf weer in ploegen en al heeft men thans een grote order positie. Behalve dat de meeste afdelingen van de garenfabrieken der beide be drijven thans zijn gecombineerd, het geen tot kostenbesparing leidt, heeft men ter modernisering van het ma chinepark van ruim 750.000 geïn vesteerd. Op het moment dat hij in zijn va kantie te Zürich van zijn privéreke- ning bij een bank aldaar een bedrag van 167.000 dollar zou opnemen, is de 26-jarige Nederlandse employé D. H. van het kantoor der Hollandse Bankunie te Haifa (Israël) gearres teerd. Gebruikmakend van de kennis, die H. verworven had als adjunct-chef van de afdeling sleutelcontrole, had hij door middel van code-telegram men „namens de H.B.U, Haifa" aan, New Yorkse bankinstellingen op dracht gegeven op zijn privérekenin- gen in Zwitserland te storten 167.000 dollar bij de Société de Banques Suisses en 52.000 dollar bij de Credit Suisse te Zürich. Tegelijkertijd had hij het gebruikelijke codetelegram „namens de Nationale Bank van Is raël" naar die New Yorkse banken gezonden. In dit laatste telegram had H. een foutje gemaakt. De New Yorkse ban ken stelden zich daarom in verbin ding met de Nationale Bank van Is raël. Bij deze bank was niets van de bedoelde transacties bekend. Onmid dellijk werden maatregelen getrof fen. Door de Israëlische werd, via In terpol, een arrestatieverzoek gericht tot de Zwitserse politie. Deze heeft prompt aan dat verzoek voldaan, zo dat deze poging tot fraude van for maat is mislukt. op een feestsigaar werd getracteerd. Wij vernemen thans van welke om vang deze uitbreiding zal zijn; het bestaand vermogen: 2 maal dertig me gawatt, zal verdubbeld worden door het inrichten van 'n eenheid van 6u megawatt. Het oudste gedeelte van de Lichtfabrieken aan de Lange- gracht zal plaats maken voor een nieuw gebouw. DURE NOODSPRONG „Dan liever de lucht in" was de leus, waarmee Ltz Van Speijk naar de vijfduizend meter reisde. Zijn be sluit was in ieder geval een oplos- se universiteit. De heer Vos werd in november 1918 te Delft geboren. Hij studeerde Japans en Chinees aan de Leidse en de Utrechtse universiteit. In 1957 pro moveerde hij (e Leiden in de Japanse taal en letterkunde. Dr. Vos heeft zich buiten weten schappelijke kring bijzondere be kendheid verworven, doordat hij als tolk en als verbindingsofficier voor de burgerlijke autoriteiten in 1951 verbonden is geweest aan het Neder landse detachement van de strijd Terwijl hij reeds langzaam naar links uitweek voor de amt naar net Steenschuur, naderde achter hem met grote snelheid een auto, die zondei vaart te minderen of richtingveran dering aan te geven, eveneens de ai macht van de Verenigde Naties "rf rit nam. De wielrijder moest wel uit- Korea. Hij heeft na zijn terugkeer uitwijken, waarbij hem de keus geia- Korea in oktober 1951 nog een twee- jT ,M"°" de reis naar het Verre Oosten ge> maakt om in opdracht van de UNES CO een onderzoek onder de jeugd in Japan uit te voeren. Burgerlijke Stand Geboren: Marianne Henriëtte The- resia dr van P. G. J. Wijnen en I. E. Meijer; Henricus Adrianus Clara zn van S. J. van der Hulst en C. A. M. van der Meij; Cornelis Paulus zn van J. Singerling en J. Verschoor Josina Cornelia Maria dr van E. C. Westgeest en M. W. C. Hooymans; Theodorus Albertus Leonardus zn van P. A. H. Verbeek en J. M. van der Zalm; Abraham Anthonius zn van W. J. van Mil en C. J. Pelten- burg; Wilhelmus Christiaan Evert zn van J. P. Oranje en J. Kret. Ondertrouwd; G. A. Jasperse en J. H. H. Kroon; N. Turenhout en J. J. Vlieland; J. W. Arbouw en L. Klaasman; J. G. Blikman en M. J. van der Meer; C. C. Zandvliet en C. Pelt; H. Hillebrand en H. T. Fliippo; A. W. Hartevelt en J. H. Huetink. Getrouwd: W. Alexander en W. S. van Proosdij. Overleden: H. Booij 69 jr echtgen. van A. Sieders; J. Koningen 81 jr vrouw; H. C. J. Selier 80 jr vrouw; C. W. Roodenburg 97 jr man. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 541. Horizontaal: 1. genot, 7. lever, 9. ct. 11. pari, 12. heg, 14. ten, 15. Eli, 16. Don. 18. eng, 20. Edam, 22. si, 23. leder, 25. rente. Verticaal: 2. el, 3. nep, 4. ovatie, 5. tere, 6. schedel, 8. ringgit, 10. te, 13. genade, 17. Oder, 19. N.S., 21. men, 24. RT. ten werd tussen een botsing met te gemoetkomend verkeer oi een duik in het water langs het Steenschuur. „Dan liever de plomp in" meende de man en hij verwezenlijkte zijn idee tegen wil en dank. Maar de duik bracht hem niet uit de moeilijkheden: Hij verloor zijn bril en ook het reserve-exemplaar, dat hij nog onlangs gekocht had. Be halve dat bleef ook zijn portefeuille en een loonzakje (inhoudend 90,—) op de bodem achter. Nadat de onfortuinlijke duiker op de wal was gekrabbeld en zich in de fabriek verkleed had waarbij hij de inventaris had opgemaakt ging hij terug naar de plaats des onheils, waar hjj in het opkomend duister zijn loonzakje zag drijven. Hij slaag de erin, het weer in handen te krij gen, maar de portefeuille en zijn twee brillen bleven in verborgen diepten rusten. Met behulp van baggerwerkers van de gemeentereiniging begon heden morgen de tweede ronde van dit ver haal. Of ze met succes beëindigd werd, is ons niet bekend. Omdat men zelfs van het goede te veel kan krijgen, maar ook om de missie niet te doorkruisen, zal de jaarlijkse bezinningsmorgen voor de leden van het Katholie Vrouwengil de verschoven worden naar het einde van het winterseizoen (mei 1959). Het winterprogramma start op woensdag 8 oktober a.s. 's avonds om 8 uur in „Den Vergulden Turk" met een voordracht door de secreta ris van het bisdom, dr M. J. de Jong, getiteld: „Tussen gezin en wereld". De natte zomer heeft veel vrouwen kopschuw gemaakt voor water, waar mee de vakantie zo rijkelijk werd begoten. Desondanks gaat het Vrou wengilde op dinsdag 30 september a.s. een excursie maken naar de Leidse Duinwatermaatschappij teressante middag voor huisvrouwen, die graag willen weten wat er alle maal is gebeurd voordat het water als een heldere, frisse stroom door onze kranen loopt. Vertrek: met de blauwe tram van kwart vóór twee station Leiden. Thuiskomst: tussen vijf en zes uur als de kraan weer water moet geven voor koffie of thee. Kosten: alleen tram. Opgave zo spoe dig mogelijk bij het secretariaat: Pa pengracht 5. Gisteravond hebben we genoten van de toewijding waarmee kinderen met een lampion door de straten kunnen lopen. Met de Leidse jeugd drumband voorop zijn sprookjesfigu ren op versierde fietsjes of achter versierde kinderwagens door de stra ten rond de Oosterstraat gegaan. Het was het begin van feestelijkheden in de speeltuinvereniging „Ons Eiland". Vanmiddag genieten de kinderen nog eens van het kinde-i.eest in de tuin. Van de zijde der Gemeentelijke Plantsoenendienst te Leiden wordt vernoemen, dat de voortuinen aan de 5 Meilaan, de straten die hierop uit komen: Hoflaan, Gerrit Kasteinstraat, Dumelstraat, (Mulderstraat) en Bos- hüizerlaan over twee maanden zullen worden aangelegd. R.K. INSTUIF „JONG LEIDEN" Zoals elke vereniging, is ook de r.k. instuif „Jong Leiden" druk doende aan het Winterprogramma. Op zondag 12 oktober (vanv/ege de H. Missie niet eerder) wordt het sei zoen geopend met een grote dans avond. Verder staan er op het pro gramma: dansavonden met bekende orkesten; kaartavonden; filmavon den; forumavonden en in samenwer king met andpre instuiven uit het district worden enkele grote bal avonden voorbereid. Ei is nu reeds gelegenheid om zich als lid van „De Instuif" te laten in schrijven, en wel morgen, zondag 14 sept., des morgens van 91 uur in de zaal Maria Gijzensteeg (naast de Overdekte). Kath. jongedames en jongemannen van 17 jaar en ouder kunnen zich als lid opgeven tegen 2.50 inschrijfgeld. Na deze zondag kan men ook terecht op de adressen: Charlotte de Bourbonhof 40, Heren singel 2c, Maresingei 43a. Om drukte op de eerste instuii-avond tegen te gaan wordt men verzocht, van deze gelegenheid nu reeds gebruik te ma ken. Ook de oude leden moeten zich opnieuw laten inschrijven. PAOYZ VERTELDE De Veron hield gisteravond weer haar eerste vergadering van dit sei zoen. O. M. van Weerlee vertelde het een en ander over de Europa-contest. In totaal had men met 85 zendama teurs gewerkt. Na de verkoop van onderdelen be sprak PA0YZ zijn 2 meter zender. Hü zei o.m., dat het na ruim twee jaar werken gebleken was dat men werkelijk geen grote zender nodig heeft met een output van 50 Watt, maar dat met een kleine zender met een output van 2 yK Watt ook al be hoorlijke afstanden overbrugd kun nen worden. Na deze inleiding werd het schema van de zender besproken. Hierna werd een Wisa clic 2 me ter antenne gedemonstreerd, die via de Veron voor de leden verkrijgbaar is. Tot slot vertelde PA0YZ nog iets over zijn lange golf transitor zender die op een frequentie van 100 Kc werkte. Al met al kunnen wij op een zéér „PEERKE DONDERS" Men schrijft ons: „In ieder huisgezin minstens één E.H.B.O.-er" is de wens van het be stuur van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. Ook dit seizoen geeft de afd. Lei den 'n nieuwe kursus in de E.H.B.O. Deze begint dinsdag 16 sept. a.s. te 8 uur n.m. in een der lokalen van het r.k. lyceum aan de Mariënpoel- straat te Leiden. Aanmelding en inlichtingen bij het secretariaat: Melchior Treublaan 30, bij de heer H. Juffermans, Gasstraat 60 of op de eerste kursusavond, dins dag 16 sept. a.s. Leidse dahlia's bekroond Op de hedenmorgen door dr M. J. Prinsen, commissaris dei- koningin in de provincie Noord-Holland, ge opende internationale dahlia-ten toonstelling te Haarlem, heeft de fir ma J. G. Ballego Zn, te Leiden de naam van de stad nieuwe luister bij gezet. De firma won namelijk met de gro te, gele semicactus „The Colonel" d< wisselbeker voor de beste binnen landse aanwinst van 1958. Met „Mr. McDonald Quill", een decoratieve, bloedrode dahlia met witte punten Amerikaanse import legde de firma bovendien beslag op de wissel beker voor de beste buitenlandse van dit jaar. Ook de plaquette voor de beste kleinbloemige ging naar de fa. Balle go voor de decoratieve „Babydaugh- ter". GEVFTLDE PEPCELEN Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden. Woonhuis met erf en tuin Heemskerkstraat 75 in bod f 5.200.— koper: P. Moerman te Lei den. q.q. voor: 5.320.Woonhuizen met erven en tuinen da. Costastraat 101 en 103 na afmyning tezamen sn bod; 12.082.koper: J. Bleijie te Leiden, q.q. voor: 12 432.—. Woon huis met erf en tuin Decimastraat 31 in bod: 4.700.is uit de hand ver kocht. Leidse agenda ZATERDAG, 13 SEPTEMBER. Pulchi Studio: „Wij weten niet al les", St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. ZONDAG, 14 SEPTEMBER. Inzegening nieuwe Liduinakapel, St. Petruskerk, 7 uur nam. R.K. Instuif „Jong Leiden". Leden inschrijving Zaal Maria Gijzensteeg, 91 uur v.m. MAANDAG 15 SEPTEMBER. N.R.K.M. Ledenvergadering, spr. J, van Zonneveld, In den Vergulden Turk, 8 uur nam. L.J.A.-kennismakingsavond, Jeugd leiderscursus, Leids Volkshuis 8 uur nam. Vliegerwedstrijd Speelweide Ka- naalweg, 6.30 uur nam. St. Adelbert r. dr. H. L. Prenen: „Van de Hak op de Tak", Gulden Vlies, 8.15 uur nam. DINSDAG 16 SEPTEMBER VOLA. Excursie naar Un. Assisten- woonwijk Boerhaavelaan. 6.45 uur nam. De Natuurvriend. Ledenvergade ring, Steenschuur 6, 8 uur nam. Kath. Kapperspatroons. Geweste lijke bestuursvergadering. Zomer- zorg., 5 uur nam. R.K. E.H.B.O. Beginnerscursus. R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat, 8 u. nam. WOENSDAG, 17 SEPTEMBER. Rozenkranskruistocht. St Petrus- kerk, 7 uur nam. Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plant kunde. Ledenvergadering, Vergulden Turk, 8 uur, nam. DONDERDAG 18 SEPTEMBER R.K. E.HJ.O. - Vervolgcursus R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat 8 u. nam. VOORSCHOTEN Taakverdeling college b. en w. Burgemeester en wethouders van Voorschoten hebben de taakverde ling in het college als volgt vastge,- steld: burgemeester: financiën, alge mene zaken, huisvesting, electrici- teits-, gas-, water- en badhedrijf. Wethouder G. Schrama: onderwijs, culturele-, sociale, en personeelsza ken. Wethouder J. J. Dekker: openbare werken, plantsoenen en grondbedrijf. Als loco-burgemeester blijft aan gewezen de heer G. Schrama, terwijl bij diens ontstentenis de heer J. J, Dekker als zodanig zal optreden. De leden van het college zullen voorts spreekuur houden als volgt: burgemeester blijft bepaald op vrij dagmorgen van 1012 uur. Wethouder G. Schrama: 's maan dags van 15.3016.30. Wethouder J. J. Dekker: 's dins dags van 14.3015.30 uur. Damvereniging „D.E.S." In ver band met de komende competitie van de L.D.D.B. werd in de afgelo pen week door de damvereniging een algemene ledenvergadering ge houden in „Het Wapen van Voor schoten". De opkomst van de leden was goed. Door verhuizing, bedan ken en niet meer beschikbaar zijn enige leden kan de vereniging maar met 1 tiental aan de competitie deel nemen. Als wedstrijdleider werd benoemd de heer L. Knol. Door de zwakke financiële positie van damvereniging moet het 10-jarig be staan in alle stilte voorbij gaan. De clubavond is vastgesteld op woens dagavond. Adspirant-dammers kun nen zich melden by de secretaris, de heer J. M. de Bruijn, postbus 17, tel. 3313. Ernstige waarschuwing voor jeugd. Van de zijde der Rijkspoli tie wordt ons verzocht op een groot gevaar te wijzen, waaraan deze da gen vele jongeren zich bloot stellen. Uit de hoogspanningsdraden langs de spoorlijn is deze week enkele keren een vlieger gehaald. Dit betekent, dat in de buurt van deze hoogspan ningsdraden de vliegersport beoefend is. Dit is verboden. Maar bovendien levensgevaarlijk. Indien het vlieger touw vochtig is en de vlieger met deze draden in aanraking komt kan een dodelijke schok door het touw overgebracht worden. De ouders van vliegerende jeugd wordt gevraagd hun kinderen op dit grote gevaar te wijzen. Handbal. SVLV. Er is een wij ziging gekomen in 't programma van de handbalclub SVLV. In tegenstel ling tot wat gisteren werd gepubli ceerd, speelt Jong Ade I tegen SV LV II dames om 3.45 uur. Vertrek om 2.15 vanaf Moerkerk. Jong Ade-juniorenSVLV-junio- ren II idem. VIOSSVLV-jun. II, welke wed strijd gespeeld zou worden aan de Buurtweg, is afgelast. FLORALIATENTOONSTELLING GEOPEND. Gisteravond werd door burgemees ter C. J. v. d. Hoeven in het gebouw van Chr. Belangen aan de Wijngaar denlaan de Floraliatentoonstelling officieel geopend. De heer B. Hoog- werff Kroon, de voorzitter van de floraliacommissie, sprak een kort welkom tot burgemeester, wethouder en raadsleden en de overige aanwe zigen. Hierna verrichtte burgemeester Van der Hoeven de opening. Het deed hem genoegen, dat xok dit jaar de tentoonstelling gehouden wordt. De planten, die nu zijn tentoonge steld zijn in het voorjaar als kleine plantjes aan de kinderen uitgereikt. Het resultaat ziet u nu. Het kweken der plantjes gaat met zorg en moeite gepaard en daarin schuiU de grote opvoedkundige waarde. Het kweekt ook liefde voor de planten. Spreker hoopte dat dit besef ertoe mocht bij dragen dat het gemeentelijk groen minder ontsierd zal worden. Hierin kunnen ouders en kinderen volledig Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 13 September 1858. 's-Gravenhage. Gisteren heeft de aanbesteding plaats gehad van de levering der benoodigde illuminatieglazen (ruim 20.000) voor de verlichting, welke van stadswege den 28en September zal worden ontstoken. Er waren twee inschrijvingsbiljetten bin nengekomen, als van de heeren F. C. van Kempen, alhier en J. A. Zuur, van Ley den. Beiden hebben ingeschreven voor 11 ets. het stuk. Burg. en weth. hebben geen dadelijke beslissing geno- meewerken. Het resultaat van deze tentoonstelling was beter dan voor gaande jaren zowel in kwantiteit als in kwaliteit. Ook de medewerking van de burgerij mocht dit keer niet ontbreken. Daarom bracht spr. dank aan de inzenders van de duiven en konijnen. Een bijzonder woord van dank ontving de jury, die de moei lijke taak had al deze ingezonden planten te keuren. De jury bestond uit de dames: mevrouw Van der Hoeven, De Jongh, De Leeuw en mevrouw Pels—Geveke en de heren Hoogwerff Kroon en Van zeggelen. Oe schoolprijs ging naar de Ds. Fortgensschool met het hoogste per centage inzendingen en wel 57 pet. De overige scholen behaalden de vol gende percentages: De Hervormde school 47 pet.; de R.K. Meisjesschool 40 pet.; de school met de Bijbel 31 pet.; de Vlietschool -25 pet, de Park school 18 pet. en de R.K. Jongens school 17 pet. 33 Pet. van de uitge reikte plantjes kwam terug op de ten toonstelling. De inrichting van de tentoonstelling geschiedde door de heer J. van Alphen onder supervisie van het hoofd van de beplantings- dienst de heer G. Buys. Beide heien ontvingen hiervoor hun hartelijke dank. De prijzen waren door de jury als volgt toegekend: Begonia rood: 1. Wilhelmien Veroog, 2. Ria Verhoork, 3. Nellie Struik, 4. Joke Besuyen. Troostprijs: Hubert v. d. Burg. Bego nia rose: 1. Joke Zonneveld, 2. Ria Verhoork, 3. Loes Giezen, 4. Dik de Zwarte. Troostprijs Willemien Ver hoog. Fuchsia: 1. Elvire Makking, 2. Anneke Meegdes, 3. Frans Oorschot, 4. Adri van Leeuwen. Troostprijs Jeanne Zonneveld, Geranium: 1. Peter Verhoork, 2. John Spiegeler, 3. Corrie Verhoork, 4. Marion van Mul- ligen. Troostprijs Gert Kraayeveld. Salvia: 1. Janneke Oskam, 2. Jan Oerlemans, 3. Albert Nonkes, 4. Sjoukje Aukema. Troostprijs Rinus d. Berg. Colëus: Ger van gmond, Marleen Pels, 3. Marijke v. d. Berg, 4. Tom Aartsen. Troostprijs Norma v. Barneveld. Margriet: 1. J. Schipper, 2. Kees Schipper, 3. Ly- dia Duinsteeg, 4. Lucia v. d. Krol. Troostprijs Paul Vink. De tentoonstelling was zeer smaak vol ingericht. De inzending konijnen van de Pluimveevereniging Wasse naar, waarvan ook vele Voox-schote- naren lid zijn trok veel belangstel ling. Er waren diverse soorten zoals Vlaamse reuzen, Angora's, Chinchilla, Franse Hangoren, Weeners, Hollan ders enz. Achter in de zaal was nog een volière sierduiven en voorts de inzending „biologische insluitingen in plastic". De eerste avond was de tentoonstelling goed bezet. Marktberichten EERSTE WITLOF Aan de Leidse groenteveiling werd gisteren de eerste partij witlof aange voerd door N. V. Nibo te - ouda. De partij bedroeg 1000 kg. en de prijs was 77 cent. LEEUWARDEN. 12 sept. Kaas. Gouda volvet 1.651.66. Edammer 40 plu- 1.551.56. Broodkaas 40 plus 1.571.58. Stemming goed. Katwijk. Een waterige, maar zeer in- geslaagde avond terugzien. IN LA CORTA DELLA MODA De voorhof der modetuin ionen wij U a.s. Donderdag de mode van hei komende najaarsseizoen in een drieial modefliisen, welke zullen worden gehouden van 10.30 II.30 14.30 - 15.30 16.OO - f7.OO In dn lunchroom Ie étano Gratis toegangskaarten verkrijgbaar aan de cassa in de lunchroom 2 Bremmer vraagt te koop: antieke meubels blauwe, en gekleurde bor den. Saksisch porselein ïoud en zilver Verder al le soorten antiauiteiten Bremmei Goeeerritstees 1 tel 22791 2 Gevraagd: allerhande timmer- en metselwerk Lisserdiik 303, tel 3003 Lisse oost Abbenes 2 R.K. Meisje. 18 jaar, zoekt leuke vriendin in bezit van fiets. Br. onder no. 9900 bur. v. d. blad. 2 Engels. Wie heeft ter overname teeen billijke prijs een Linguaphone cursus Engels compl. met platen er. leerboekje, pl. woordenlijst. Br. onder no. 9890 bur. v. d. blad. xaar. Br. onder no. 9871 xur. v. d. blad. O kamers, badk., keuken, etc. blokverw. Gevr.: huis Lei den of omg. minstens 4 slaapk. J. J. Jonckheer, J. Luykenstr. 106, A'dam, 717570. 2 Woningruil. Ruime zon nige bovenwoning, 2 ka mers-suite, 3 slaapk. grote zolder, keuken, balcon, enz. Ruilen voor heel huis of benedenhuis. Br. onder no. 9859 bur. v. d. blad. 2 VVi.1 verhuren ie klas bruidstoiletter geheel comoieei Tevens witte en lekleurde stola's en bont- capes ook kindereaoe's Hygiënische verzorging Bespreek vroegtijdig! Fa Sloos. Stille Riin 11 tel 20868 2 Luxe autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes- diesel, Simca en Volks wagen. Uitsluitend nieuw materiaal Garage Bierman Voorhout, tel. 02532—7433. 2 Stiodonk's autoverhuur Het nieuwste materiaal n.et radio: Ford Consul Kerkgrarhi 30 tel 31608 ei c feur. 4-5 6 pers All risk- verzekering De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billiike tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van t Hofistraat 11. Leiden, tel. 22300. 2 Golfplaten - Board. Al le maten asbestgolfplaten, gegalv. ijzeren platen, zachtboard, hardboard te gelboard. latten. Ie kwali teit. lage prijzen. Nic. v. d. Akker. Korevaarstraat 31, .ing handeiscorresponden- tie, spreekvaardigheid Cambridge Emigranten clubs Aanvang september Dagelijks inschriivmg. Verta.ingen W. Verboog. Leraar Engels. t ëdigd iolk/Vertaler, Prof Cert. Cambridge University Steenschuur 18. Leiden "telefoon 25335 2 W.b.v. „Ons Belang". donderdag 18 sept. 's av. van half 8 tot 10 uur na- uitreiking van kaarten feestavonden 27 sept. '58. 11 okt. '58 en 25 okt. '58. Tevens voor huisgenoten. Bestuurshuis Molenstr. 32a 2 Modevakschool .Eos- kamp" heeft lessen hervat 1 sept. Patroontekenen, knippen, naaien. Inschrij ving nieuwe leerlingen op dinsdag en woensdag van 48 u. Gedipl. lerares H.C.V. Plantsoen 11, Lei den. Consuls Garage Stom 1761 2* Bii autorijschool .Lowi' is weer plaat? voor nieuwe leerlingen. Gedipl. instruc teur. Uw waarborg voor vakkundige opleiding. Weinig betalen, snel uw rijbewijs halen en gratis theorie. Coornhertstr. 63. tel. 23113. Eerste Leidse E.H.B.O- Brigaae. Aanvang nieuwe kursus 26 sept. 1958. Deze wordt gegeven door dr Kortmann in het gebouw van de G.G. en G.D.. Mare Leiden. Opgave bij de heer Jansen. Nleuwsteeg 29. tel. 21439. 2 Vermist sinds 28 aug. een ijzeren roeiboot met roeipennen. Tegen belo ning terug te bezorgen bij N. van Schie, Sweiland- polder 1, Warmond. Amivedr mevr J Brons- ^eest Zeemanlaan 57 tel 22982 helpt kosteloo dier of eigenaar opsporen Ami- vedi neemt geen dieren op.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2