ti De Zonnige Zeurpiet 'I Hoorntje Kinderkopjes ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1951.' DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 WANNEER DE TEKENEN niet be driegen en naar onze smaak zien ze er helemaal niet zo bedriege- lijk uit ligt het volle-melkfestijn te door het tropische klimaat ontstond binnenkort weer achter de rug. Het weer anderen hoopten, de besmetting rommelde allang onder slijters en te verhinderen, door het beddengoed en I consumenten, tot wie ook u en wij be- WILD-WESTVERHAAL De bende van het inscription gebergte DOOR NEEF HAN Het was al laat in de morgen toen de vader van Jan beneden kwam om te ont bijten. De besprekingen hadden de vo rige dag tot laat in de nacht geduurd en gelukkig tot een goed resultaat geleid. Binnenkort zou hij naar Amerika ver trekken om de plannen, tot uitbreiding van de fabriek, daar verder te ontwik kelen. De toekomst zag er rooskleurig uit en na z'n ontbijt stak hij blijgestemd een sigaret op om een wandeling door de tuin te maken. Maar lang zou die blij de stemming niet duren. In de buurt van de garage gekomen zag hij al van verre de versplinterde garagedeuren tegen de muur staan. „Lie ve help, wat is hier gebeurd?" mompelde hij en gelijk versnelde hij zijn pas. Hij viel nu van de ene verbazing in de an dere toen hij de gehavende auto zag staan, de auto, waar hij gisteren nog zo trots op geweest was. De gebroken voor lampen leken hem treurig aan te kijken Wild draaide hij zich om en liep naar de woning van Piet, z'n chauffeur, die gelijk ook tuinman was. Lang hoefde hij niet te lopen want Piet wat bezig de rozestruiken te snoeien. Bozer, dan hij eigenlijk bedoelde vroeg hij bits: „Kun jij me ook vertellen wat hier na gistermiddag gebeurt Is met de auto?" „Ja mijnheer, uw zoontje hak kelde Piet. „Zo heeft die bliksemse jongen, daar de hand in gehad", en nu hoorde hij het verhaal van Piet. Te beginnen bij de grote knal die hij gehoord had en wat hij zag toen hij er heen gesneld was. Wat vóór die tijd gebeurd was, ja daar moest mijnheer zijn zoontje maar eens over ohdervragen. Voor de zoveelste maal had vader weer eens een appeltje met Jan te schillen. In gedachten verdiept liep hij met een treurig gezicht naar huis toe. Hij keek zo in-bedroefd dat Piet medelijden met mijnheer had. „Zó rijk en toch zoveel verdriet", zei hij bij zichzelf en ging weer verder met snoeien. Ja, mijnheer Dekker, zo heette Jan's vader, was te beklagen. Wie bekommerde zich om de opvoeding van Jan? De juf frouw van de huishouding verwende hem tot in de grond en zelf was hij meer dan de helft van de tijd afwezig. Hoeveel kwajongensstreken had dat ventje uitgehaald? En waren het nu altijd maar kwajongensstreken gebleven, nee, d< laatste tijd* leek het meer op baldadig heid. Nu dit weer. Hoe kon een kind zo vernielzuchtig zijn? Daar moest een eind aan komen. Maar wanneer? Zeker, nu hij op het punt stond, die belangrijke za. kenreis naar Amerika te gaan maken? Met grote stappen en diepe rimpels in zijn voorhoofd, liep mijnheer Dekker in zijn kamer op en neer. Opeens bleef hij voor zijn bureau stil staan, nam het portret van zijn overleden vrouw in zijn handen en zei bijna hardop: „Ja, dat zal het beste voor de jongen zijn. Ik neem hem mee naar Amerika en breng hem bij je zuster. Daar tussen de kinderen van haar zal hij zich niet meer zo een zaam voelen. Hij zal daar geen tijd heb ben om aan streken te denken", en alsof hem een pak van het hart genomen was, zette hij de foto, bijna glimlachend, neer Onbewust van de plannen, die zich boven zijn hoofd samen spanden, reed Jan fluitend het openstaande tuinhek binnen, gooide zijn fiets met een smak langs de schuur en zag toen opeens de verfromfraaide auto staan. „Drommels, dat is waar ook. Wat vader wel zeggen?" ging het door zijn hoofd. Opeens had hij geen haast meer, zijn tas gooide hij op een keukenstoel wilde, het achterpaadje langs, naar tuin. Maar vader had hem al vanuit zijn kamer aan zien komen. „Jan, kom hier en dadelijk!" Oei. wat klonk dat boos. Daar zou wat voor hem opzitten. Dadelijk draaide hij zich om en ging het huis binnen, naar vaders kamer. „Je begrijpt zeker wel, mannetje, waar. voor ik je hier laat komen". Ja dat begreep Jan wel en hij knikte van „ja". „Ga zitten en vertel van a tot z wat er met de auto gebeurd is" klonk het als een bevel in zijn oren. Zonder jokken vertelde Jan nu, hoe het allemaal gekomen was. Vader luis terde aandachtig en onwillekeurig nam hij moeders portret weer in zijn handen. Jan was allang uitverteld toen vader nog maar niets terug zei en alleen nog maar dacht: „wat lijkt die jongen toch op zijn moeder, diezelfde ogen en mond en ook dezelfde kleur haar". Jan, die altijd zoveel praatjes had en er trots op ging alles te durven, begon nu zachtjes te huilen, toen hij zijn vader zo vol droefheid naar moeders portret I zag kijken. „Ik heb een plan met jou Jan", begon vader. „Van die opvoeding van Jou deugt hier niets. Zo groei je op voor galg en rad. Ik neem je mee naar Amerika en je gaat naar tante Suze. Het is de oudste zus van je moeder en een wijze vrouw. Ik hoop dat ze Jou met haar eigen kin deren, op zal voeden". Hoorde hij dat goed? Naar Amerika? Zo'n fijne zeereis of een vliegtocht? Weg tranen en een lachende jongenssnuit jubelde: „O vader, heerlijk, naar Amerika!" „Juich nog maar niet te vroeg. Je weet dat tante Suus heel streng is". Daar dacht hij nog niet aan en rende naar Piet om hei nieuwste nieuwtje te vertellen. Wordt vervolgd. Correspondentie Ria v. d. Ham, Gelderswoude. Ik denk toch wel dat Je Inmiddels het boek ont vangen hebt. Ik stuur de boeken altijd zo vlug mogelijk weg. Mocht dat niet het geval zijn, dan hoor ik het nog wel. Dag Ria. Deze brief is wat lang blijven liggen. Corrie Dobben. R.veen. t Is een droe vig verhaaltje Corrie. EEN ONGELUK „Bertje ga Jij even naar de groente boer?" vroeg moeder. „Ja mams", zei Bertje. „Hier is geld en het briefje". „Dag mam!" „Dag Bertje! Goed uitkijken vent. bij het oversteken". Nu moet Bertje over steken bij deze hoek. Hij kükt goed uit. Er komt geen auto aan. Nu moet hij vlug oversteken. Plotseling knarsen rem men, een gil en dan is alles weer stil. Heel gauw staat er een groep mensen midden op straat en tussen die mensen een auto en voor de auto ligt een jon getje. Dan komt er een huiiende moe der aan. Ze had van een buurvrouw ge hoord. dat Bertje 'n ongeluk had rrekre- rton, Daar komt de ziekenauto al aan. De mensen gaan op zij en Bertje wordt voorzichtig ln de auto gedragen, Moe der gaat voorin zitten. Ze gaan naar het ziekenhuis maar als ze daar zijn aange komen is het kind al dond. Twee dagen later wordt hij begraven. Het is allemaal heel droevig. Nu hangt er een portret van Bertje aan de muur. Dat heeft de bestuurder van de auto gemaakt want hij was schil der. ONZE HOND Klein Koosje, Piet en Mies hadden 'n Mnd gevraaed. Vader was zaterdags middags naar de mar'-t gegaan en toen hij thuis kwam kwam er een lief klein hondle uit de zak. „O. wat lief!" riepen drie stemmen tegelijk ..Hoe heet hij?" vroeg Miesje. „We noemen hem Robbie", vond vader. „Ja. dat vind ik een mooie naam'" zei ook moeder. De volgende morgen kreeg Robbie hPkle melk met brood. Dat vond hij wel lekker. Die dag kwam ook de timmerman en die maakte een hokie voor Robbie. Koosje, Mies en Riet moch ten er naar kiiken. Bovenon het hokie schilderde de timmerman ..Robbie' 's middags was het hok al klaar. Robbie moest er in en ook moest hij aan kettin» vast Dat vond hij helemaal niet fijn. Toen hff wat gewend was. hebben ze hem over een stok leren springen Dat kostte veel moeite, maar na een naar maanden kende hij al veel kunst- DE TELEVISIEKWAAL Het was in het dorpje Pitjesburg op een zonnige woensdagmiddag. Het was procies tien over vijf, dus spitsuur, maar er was niemand op straat, zelfs de gre nadier, die altijd door het dorp wacht liep, was er ook niet. Maar dat kwam omdat er in het dorp een eigen aardige kwaal heerste n.l. "de televisie kwaal". Al was er maar een uitzending, waar gewone mensen hun neus voor ophalen, dan toch zat het hele dorp er naar te kijken. De kroegbaas. Bierkruik, liet zijn hele zaak in de steek, hoewel hij anders om 4 uur in fijn handen wreef van ple- I zier, omdat het zo vol was. Op zekere dag hobbelde er een verhuis wagen het dorpje in. Aan het stuur zat een potige kerel maar daarnaast zat een klein gebogen mannetje. De volgende dag wist heel het dorp het, dat het vent je geen televisie had. Drie dagen later was het zaterdag. Om precies vijf uur rende het mannetje, zo hard zijn stramme benen hem dragen konden naar het huls van de burgemees ter en vloog naar binnen. In de huiska mer zat de burgemeester onder het ge not van een sigaar, naar het kinderuur tje te kijken. Daar opeens stormde het ventje met een zware knuppel binnen. De burgemeester schok zó, dat hij, over een stoel heen, de in de muur gebouwde kluis insprong cn met een ruk de deur dichtsloeg. Die kluisdeur kon van binnen niet opengemaakt worden. Het woedende ventje lette nergens op, maar hief zijn knuppel op en liet hem met een dreu nende slag op het televisietoestel neer komen. Nu was dit toestel het enige waaraan een antenne zat. De toestellen van de dorpelingen waren door een heel ver nuftig mechanisme, met draden aan dit toestel verbonden. Niemand had nu meer een uitzending en niemand wist wat er aan de hand was. Dus renden alle men- naar bulten om te horen wat de ooraak van die storing was. Dat was de zin van het mannetje. Hij klom ten stoel en schold alle mensen voor dwazen en zotten uit. Na een korte maar Krachtige rede zegen de mensen hun zot te gedoe in en wilden niets meer van te levisie, of wat daarmee te maken had EEN PRETTIGE VAKANTIEDAG Voor de zoveelste maal ln de vakantie kletterde de regen tegen de ruiten. We waren moegespeeld met alle spelletjes en keken verveeld naar bulten. „Jongens, ik heb een heerlijk Idee!" kwam moeder lachend binnen terwijl ze de baby Ir de wieg legde en ze begon te zingen: „Er is er één jarig vandaag, hoera!". „Kom allemaal mee naar boven, dan gaan we de Jarige halen. We liepen nieuwsgierig achter haar aan. Ze haal de uit de kast een oude doos en toen wisten we het ineens: Truus was Jarig In die doos zat een oude pop, waar moeder vroeger nog meegespeeld had er die had echt haar. Onder het zingen van: „Lang zal ze leven" liepen we de trap af, met Truus in ons midden. De pop werd in een stoel gezet en wij er ron dom heen. Moeder trok het tafelkleed van de tafel en daar begon ze: ..We gaan vanmiddag feest vieren. We versle ren de stoel, we maken ieder een kadoot- je en clan trakteer ik op snoepjes",, „Ja!" Juichten we allemaal. Grote kranten werden op tafel gelegd. Gekleurd papier en plaksel voor de slingers, lapjes, kralen, scharen, naald en draad, tekenpapier en kleurpotloden deelde moeder uit en toen begon leder aan zijn taak. Na een half uurtje zaten we met kleuren van inspanning te wer ken. Wat deden we ons best! Om elf uur kwam moeder met een kopje cho colademelk omdat het feest was en des middags, toen de cadeautjes af waren, gingen we versieren en hielden we feest. We dachten aan geen regen en de dag vloog om. Wat hadden we een plezierige dag. Dag kinders, de volgende week weer verder. TANTE JO EN OOM TOON ZE LOSTEN HET RAADSEL VAN DE GELE KOORTS OP. In het jaar 1900, toen het Amerikaanse leger op Cuba vocht, stierven er meer mensen door de gele koorts dan door de kogels van de vijand. Maar niemand wist, hoe men aan die ziekte kwam. Enkelen dachten, dat het aan de dampen, die boven de moerassen hingen toe te schrij ven was, anderen dachten dat deze ziek- ook de kleren en de huizen te verbran den, die aan de zieken behoort hadden. Maar een man, Dr. Finlay zei: Je krijgt gele koorts, als je door een bepaald soort muggen wordt gestoken, die eerst een mens gestoken heeft, die gele koorts heeft. Niemand wilde hem geloven, tot dat een militaire arts zich ook bij die mening aansloot en ook uitgezonden werd, om het te gaan onderzoeken. Maar hoe moesten de beide mannen bewijzen, dat het muggen waren, die de ziekte verbreidden? Probeer 't met ons, zeiden hun beide assistenten, laat ons door de muggen steken, die het bloed van een patiënt in zich hebben. De bei de artsen namen het moedige aanbod aan, maar slechts een van de assistenten werd ziek. En daaruit maakten de anderen artsen op, dat de besmetting ook door beddengoed en kleding kwam. Maar de militaire art9 vond een tegenbewijs. HIJ liet ver buiten de stad twee kleine hut ten bouwen. Ze werden met muskieten netten voorzien voor deur en ramen, zo dat geen mug naar binnen kon. In de éne hut bracht hij nu kleren en bedden goed van mensen, die aan de gele koorts gestorven waren. Hij liet de hutten ver warmen en hield ze vochtig met behulp van waterdamp. In deze onsmakelijke hut namen nu 3 moedige vrijwilligers hun intrek. Ze waren bereid hun eigen le ven te offeren voor dat van hun mede mensen. Ze woonden 20 dagen lang in de hut en kwamen er zonder koorts uit. Zes anderen onderwierpen zich ook nog aan dezelfde behandeling, ook zon der ziek te worden In de andere hut was het beider en netjes. De vertrekken waren zonder muggen en andere insek- ten. Een overmoedige Jongeman nam er zijn intrek tesamen met 15 muggen, die juist patiënten met gele koorts ge stoken hadden. Wat betekende, dat ze ziek bloea in zich hadden. Moran, zo heette de Jongen, werd dan ook meteen gestoken en enige tijd later stierf hij aan een ernstige aanval van gele koorts. Zo werd dus bewezen, dat het de muggen waren, die de gele koorls overbrachten en die moesten dus uitgeroeid worden. Als deze uitgeroeid waren zou dus zelf ook de gele koorts ophouden. DE KOLONIST DANIEL BOONE 7. De mannen wierpen hun wapers weg, maar het was heel moeilijk voor de Indianen om zich aan de afspraak van het opperhoofd ie houden en de gevangenen niet te martelen. Boone moest met hun praten: „Deze menser* hebben jullie niets gedaan" riep hij Hij praatte net zo lang tot hij ze zo ver had, dat ze zouden stemmen, of de gevange nen gedood zouden worden. Een knup- pe1 werd geveld. 59 krijgers wierpen de kn ïppel op de grond, ten teken dat ze de mannen wilden doden, maar 61 lieten de knuppel gewoon voorbijgaan i en dat betekende, dat ze tegen het voor stel waren. Door deze twee stemmen werden de mannen gespaard. 8. Toen de Indianen met hun gevange- j nen in het kamp terugkwamen begonnen ze meteen voorbereidingen te treffen voor een bijzonder soort „spel", dat Da niël Boone maar al te goed kende. Het ging zo: de Indianen stelde zich in 2 rUen op, het gezicht naar elkaar toe en bewa pend met speren en tomahawkes en dan moest de gevangenen in dit geval Boone zelf, tussen de rijen doorlopen, terwijl de Indianen er met Speer en bijl op los sloegen. wordt vervolgd horen, maar tot voor kort bleef het slechts bij publiceren van cijfers, waaruit bleek, dat er geen droog brood te verdienen viel aan de melk met de vetblaasjes. In Den Haag, waar ze dichter bij het vuur zitten dan wie ook, hebben de melkproducen ten thans beslo ten het volle- melkbijltje erbij neer te gooien. De Haagse melkver- kopers reden met wagens vette vracht langs d< huizen en afgezien van een enkele weldoorvoede en draagkrachtige Amerikaan was er praktisch geen huisvrouw die aandacht wilde beste den aan de 3.75 pet. Hier en daar trachtten vertwijfelde melkboeren met een verhandeling over de volks gezondheid een flesje kwijt te raken, maar ze kwamen meestentijds van een koude kermis thuis. Het is zelfs voorgekomen we me nen, dat de koeien toen juist voor een groot deel met vakantie waren dat er geen volle melk werd gele verd en dat de venters triomfantelijk dachten: )rNu zullen we ze hebben; nu het er niet is zullen ze wel hun mondje roeren". Toen evenwel de melkleveranciers de mevrouwen op gewekt meedeelden, dat „het hen speet, maar dat er geen „volle" was, kregen deze reeds zo geplaagde lie den te horen: „Nou, en wat zou datV Wij vragen ons nog steeds af, wat er feitelijk gebeurt met de hoeveel heden volle gezondheid welke niet aan de vrouw gebracht konden wor den. Hoeveel flesjes lac non grata of wel onpewenste melk zullen er niet schaamtevol van wit naar vaalgeel verschieten, ergens achter een toon bank na een weinig glorieuze tocht langs de klanten? Om aan je trekken te komen moet er wel eens water bij de wijn worden gedaan. In elk geval is de droom van mi nister Vondeling geen werkelijkheid geworden; de volle melk is velen zwaar op de maag komen te liggen. Het was allemaal goed bedoeld van de excellentie en wie weet wat voor visioenen hij heeft gehad van een door en door blozend Nederlands volk, dat met de melkvondst van dr. Vondeling nog meer mans zou zijn geweest dan het al is. Nu is het des ministers beurt om te blozen. De melk verschraalt weer, want het opvoeren van de gezondheid is een kost-elijke zaak EEK. LUCHTPOSTSLUITINGEN KR. MS. SCHEPEN VAN OORLOG. De luchtpostsluiting voor de opva renden van Hr. Ms. Piet Hein xijn als volgt vastgesteld: Op 13 sept. (16.00 uur) 17 Sept. (08.00 uur) 20 sept. (16.00) 24 Sept. (13.00 uur) 4 okt. (16.00 uur), 11 okt. (08.00 uur) en 21 okt: (10.30 uur). Voor de opvarenden van squadron mijnenvegers 123 bestaande uit Hr. Ms. Blaricum, Brouwershaven, Be- dum, Breskens en Hr. Ms. Rhenen, alsmede van squadron mijnenvegers 127 bestaande uit Hr. Ms. Goes, Lisse, Leersum, Venlo, Gieten en Hr. Ms. Gemert, zijn de luchtpostsluitingen vastgesteld op: 18.22 en 25 september ten 13.00 uur. De brieven dienen ge adresseerd te zijn: p/a Amsterdam- C.S. Marine. IN EEN MUSEUM In een museum hangen twaalf grote schilderijen. Twee ervan zijn precies hetzelfde maar welke. IN DE VLUCHT GEGREPEN Aetherklanken ZONDAG. HILVERSUM I. 402 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Weer of geen weer. 9.45 Geeste lijk leven, caus. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. AV RO: 12.00 Gram. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS- ber. 13.07 Meded. of gram. 13.20 Even bijdraaien. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr. ork., en sol. 16.00 Voordr. 16.15 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Een Synodale vergissing?, ge sprek. 17.20 Intern, congres v. Gods dienst-historici in Japan, caus. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws., sport- uitsl. en sportjourn. 18.30 Cabaret. 19.00 Diskussie. 19.30 Zigeunerork. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Amus. muz. 20.40 De jacht op de dader, hoorsp. 21.20 Gram. 21.45 Act. 22.00 Lichte muz. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Met de Franse slag. HILVERSUM II. 298 M. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV. 8.00 Nws. en weersoverz. 8.15 Gram. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Orgelconc. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 12.20 Apo logie. 12.50 Lichte muz. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Gram. 13.20 Lichte muz. 13.45 Boek bespr. 14.00 Gram. 14.45 De Vliegen de Hollander, caus. 14.55 Pianorecital 15.20 Klein koor. 15.35 Metropole ork. en soliste. 16.10 Sport. 16.30 Vespers IKOR: 17.00 Herv. kerkdienst. 18.00 Het gamma van de Delta, klankb. 18.15 De Kerk aan het werk, confe rentie. 18.45 Pastorale rubriek. NCRV: 19.00 Kerkelijk nws. 19.05 Jeugdkoor en orgel. 19.30 De mens en ik. Romy Schneider, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewo ne man. 20.50 Promenadeork. en so liste. 21.30 Waardepapieren, hoorsp. 22.25 Gram. 22.35 Uit het Boek der Boeken. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Bariton en piano. MAANDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 AVRO. Gram. 8.00 de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Idem. 11.45 Voordr. 12.00 Promenade ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.43 Hammond orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Theaterork. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14.30 Moderne le vensproblemen, caus. 14.45 Viool en piano. 15.15 Voordr. 15.30 Gram. 17.00 Idem. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. 18.15 Regeringsuitz.: Hare Excellen tie dr M. A. Klompé, spreekt over de repatriëring uit Indonesië. 18.25 Ama- teursprogr. 19 00 Kinderkoren. 19.45 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Act. 21.30 Strijktrio. 22.10 Log boek München 1938. 22.30 Accord, muz. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws, 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Voor dracht. 10.00 Gram. 10.15 Theologi sche etherleergang. 11.00 Gram. 11.35 Musetteinuz. 11.55 Lichte muz. 12.JJ5 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 La Bruja, opera (verkort) (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Metropole ork. 15.40 Gram. 1600 Bijbellezing. 16.30 Viool en piano. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Lichte muz. 17.40 L. Tielenius Kruythoff vraag de aan dacht van de Nederlandse noodwacht. 18.00 Orgelspel. 18.30 Sport. 18.40 Vo caal ens. 19.00 Nws. en v/eerber. 19.10 De repatriërenden uit Indonesië, caus. 19.20 Kamermuz. 19.40 Volk en Staat, caus. 19.55 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Jeugd» rk. 20.50 De gouden veer dienst, klankb. 21.40 Gram. 22.05 Boekbespr. 22.20 Mozzo-sopr. en pia no. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.20 Attentie, 21.00 De Be kentenis, éénakter. 21.40 Waar hun hart naar h inkert, rep. 22.00 Dagslui ting. I Babyderm Haarwater (Haar- I groei-tonic) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f 1.90. Voor long» lijd toereikend. Babyderm Kinder-Shampoo: Geen traantjes meer, niet scherp voor de Ooaies.Toereikend voor ±60 woningen. Flac. f. 1.25. Alleen In Apoth. en Drogisterijen. (Advertentie) (60) wttkornnf) Min nmwtn houótn M nirtuit/f^ ^nEHWnKvmn nooEEHrmmvm SOE/EH. a mum mUtLBTEBKlE- BOEN HET 0EHEIM7IN- NKlEMHK Ittite, irwf) Mm nu voortR teen Mmetrxn tmoMjKSt&rmh Ëmm Qitm om mmt mmum, n HET MOF cm 0EHEM71HNKE UKHT HET imu uiTEEmm Vsl ff nuhettthtminniMIr irhem.fct nooit tenen h hemen. fakr' Ik hen bh Mwewttnti' 'WiiketTto op! wYMmJi \N3 ie (toen V M33T 'lmtulp!! teMete/vnot^^

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11