vergroot 2 miljoen keer ize papieren en bezit van failliete spaarbank DUINSTREEK L.P.G. 1958 DE LEIDbh LuuAni* J Pronkstuk te Berlijn Op het vierde Internationale con gres voor electronen-microscople, dat op 10 september a.s. te Berlijn een aanvang neemt, zal de n.v. Philips demonstraties geven met een super- electronen-microscoop, die het bedrijf heeft ontwikkeld. Het nieuwe instrument heeft voor de wetenschap zeer veel belang. Het is ln staat twee miljoen maal te ver groten. Dit betekent dat détails van een voorwerp ter grootte van een mil joenste millimeter duidelijk zichtbaar gemaakt kunnen worden. Met d? super-electronenmicroscoop kunnen opnamen gemaakt worden die in grootte variëren van duizend tot twee-miljoen maal. Deze opname kan dan langs foto grafische weg nogmaals tien keer vergroot worden. De nieuwe vinding maakt groepjes atomen (waarvan men vroeger dacht, dat het de kleinst mo gelijke niet meer deelbare deeltjes van een stof waren), duidelijk zicht baar. De eerste electronenmicroscoop van Philips kwam tien jaar geleden uit. Men kon er nietige détails mee waarnemen ter grootte van een kwart-miljoenste millimeter. Een ver beterd type. dat vijf jaar geleden het licht zag, ging al tot een half-mil- joenste millimeter. De nieuwste Phi- lips-versie van de electronenmicro scoop betekent een niet-gering stap op weg naar verdere ontdekking van de micro-kosmos. Er zullen op de conferentie totaal 800 geleerden bijeenkomen uit West- Europa, Amerika, Rusland en Japan en er bestaat reeds thans een grote belangstelling voor de nieuwe mi croscoop. De microscopie-deskudigen zijn al len afkomstig van de grote onderzoek centra van de wereld. Bij het onderzoek van gesteenten en metalen kan de electronenmiscro- scoop nuttig worden toegepast en ook op het gebied van de scheikunde en geneeskunde ligt nog een grote toe komst voor het instrument. PRODUKTSCHAP TEGEN HEFFING VEEKOEKEN STRAALJAGER OPGEVIST. Personeel van de Rijkswaterstaat uit Hoorn heeft vrijdag met het m.s. „Poolster" uit het IJsselmeer een vliegtuig opgevist. Het bleek de straaljager te zijn, waarmee enige tijd geleden de vlieger Mohamed van het Amerikaanse luchtmacht onderdeel dat op Soesterberg is gestationeerd boven het IJsselmeer moeilijkheden kreeg. De vlieger zelf kon daarbij zijn toestel verlaten en bleef onge deerd. H. PETRUS TOCH WETHOUDER IN NIGTEVECHT De maandagavond afgetreden wet houder van Nigtevecht, de heer G. Hennipman, die dinsdag bij loting herkozen werd, is weer wethouder ai. Gisteravond moest de raad opnieuw een wethouder kiezen, omdat de stemming van dinsdag ongeldig was. Na twee stemmingen waarbij de uit slag steeds was 3—3 en 1 blanco, ging dinsdag de derde stemming tussen de heren H. Petrus (P.v.d.A.) en G. Hennipman (A.R.), de kandidaten met de meeste stemmen. Bij de opnieuw gehouden verkie zing is de blanco stemmer overstag gegaan en bracht zijn stem uit op de heer Petrus, zodat deze nu met 4 te gen 3 stemmen wethouder is gewor den. Een bijzonderheid is, dat de heer Petrus 35 jaar onafgebroken raadslid is en deswege dinsdag j.L koninklijk werd onderscheiden. Monument voor Wilhelm Beukelszoon Gistermiddag is op de markt te Biervliet onder grote belangstelling uit visserij kringen en burgerij het monument onthuld ter ere van Wil lem Beukelszoon. De onthulling ge schiedde door de commissaris der ko ningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De commissaris noemde het een zeer grote verdienste dat een uitvin ding, welke zes eeuwen geleden ge daan werd, heden ten dage nog steeds in gebruik is en niet door de tech niek kon worden verdrongen. Een historische optocht besloot het officiële gedeelte der feestelijkheden, waarna de genodigden vervolgens werden onthaald op haring en bier. OLIFANTENOPPASSER WEER NAAR HUIS Op 8 september a.s. zal de Mahout (olifantenoppasser) Maddumage Gu- nawardana, beter bekend als Peter met het m.s. „Oranje" weer naar zijn vaderland Ceylon terugkeren. Peter is vier achtereenvolgende jaren tij dens die zomermaanden op bezoek ge weest in diergaarde „blijdorp" te Rot terdam. In de loop der tijden is Peter een bekende verschijning in Rotterdam geworden, zelfs zo, dat men niet wist dat hij de wintermaanden op Ceylon doorbracht. Hij gaat Rotterdam nu voorgoed verlaten. Inbreker liet herinnering achter ooor het bruidspaar In Maasland is donderdag een hu welijk voltrokken in de brandweer kazerne. De ambtenaar van de bur gerlijke stand moest wel uitzien naar een andere plaats dan de trouwzaal van het gemeentehuis, omdat de po litie dat gebouw voor iedereen taboe had verklaard. In de nacht was het gemeentehuis van Maasland bezocht door een inbreker. Donderdagmor gen vonden de ambtenaren in het ge bouw alle kasten opengebroken, laden uit de bureaus getrokken en de in houd daarvan uitgestrooid over de vloeren. Onmiddellijk na de ontdekking zet te de politie de achtervolging in, die voorafgegaan werd door een uitge breid onderzoek met speurhonden. Als gevolg van deze maatregel werd het gemeentehuis gesloten en moes ten bruid en bruidegom elkaar het jawoord geven in de brandweerka zerne. Het bestuur van het produktschap voor veevoeder heeft zich in een be- KATWi IK AAN DEN RIJN Konlnginnefeesten Alweer be gunstigd door schitterend mooi weer zette het Oranjefeest donderdag morgen in met kinderfeesten voor de kinderen van 45 en 6e klas. Om 9 uur werd gestart met een optocht door het dorp, die het feestterrein als doel had. Prijswinnaars waren bij de verschillende spelen: voor de meisjes uit de 4e klas met „Naar de trein", groep A 1 Didi Duyts; 2. Eve lien Aanhane 3. Annie van der Kamp 4, Nel Bergman; 5. Ria Harteveld; Groep B: 1. Henny Lange; 2. Karin Romboudt; 3. Pietrina Wischmeijer, 4 Plonie Oudshoorn, 5. Anneke de Vreugd en 6. Helley de Koning. 5e klas meisjes: Hindernisbaan, groep A: 1. Corrie van der Plas; 2. Elly Kuyt; 3. Deeltje le Noble; 4, Alie de Vries; 5. Corrie Wassenaar; 6. An neke Schoneveld. Groep B I: 1. Re- nee Heiligers; 2. Anneke Kralt ;3. Renee Burgemeester; 4. Nelly van der Does; 5. Nelly Haasnoot; 6. Maartje Koelewijn. 6e klas: Vossenjacht: 1. Arie van den Oever; 2. Elly van der Meij; 3. Leny Knetsch; 4. Elly van Egmond; 5. Annelies Molenkamp; 6. Janny de Ridder; 7. Mirna Vinken 8. Mary Ventevogel; 9. Geertje Prins; 10. Emmy Zuyderduyn; 11. Dina Wag- ter. Jongens 4e klas, groep A: 1. Leen van der Bent; 2. Wim van der Meij 3. Daan Kromhout; 4. Johan Freke, 5. Henk van Leeuwen; 6. Benny iHüffner. Groep B: 1. Theo de sloten vergadering uitgesproken tegen I v d 2 TonJ ouwehand; 3. Kees J~W Noorf. 4 ArnoW Tcljeur. 5 peter de voorstellen van het Landbouw schap tot het opleggen van een afle- veringsiheffing op veekoeken, tenein de daardoor een beperking van de melkproduktie in het stalseizoen te bereiken. Het bestuur meent, dat gezien de hoeveelheid koeken die' reeds is af geleverd en de vele uitwijkmogelijk heden, die de veehouders ten dienste staan, de voorgestelde maatregel geen aanwijsbare beperking van de melk produktie ten gevolge zal hebben. De maatregel betekent volgens het be stuur een afwenteling van de moei lijkheden, waarin de zuivelsector ver keert, op andere bedrijfstakken. Dit zal tot grote onbillijkheden voor han del en industrie leiden, aldus het be stuur. Noyons; 6. Kees Zwanenburg. 5e klas jongens: Korfgooien: 1. Victor Vlasman; 2. Bert Zandber gen; 3. Tonny de Kening; 4. Peter Martens; 5. Paul van Rijn; 6. Kees Westgeest. Groep B: 1. Jimmy Hüff- ner; 2. Kees van Kampen; 3. Jaap van der Bent; 4. Freek Heemrood; 5. Jan Knetsch; 6. Hans Freke. 6e klas jongens: Ringsteken, groep A: 1. Cor van Duyvenbode ;2. Bram de Freter; 3. Adrie Koek; 4. Joop van Duyn; 5. Koos Freke. Groep B: 1. Theo Mulder; 2. Piet van Rijn; 3. Joop Vreeburg; 4. Luccy Wagter; 5. Gerrit Peet. Een op de Zonnebloemstraat ge houden behendigheidswedstrijd had De van ook de nodige belangstelling, winnaars hierbij waren: 1. A. In de bovenzaal van hotel „Het Centrum" in Ammerstol is gistermid dag het faillissement uitgesproken over de spaarbank van H„ die wegens het verduisteren van een bedrag van bijna drie ton in Rotterdam voor de rechtbank heeft gestaan. Er heerste een sombere stemming onder de ruim dertig aanwezige schuldeisers die door het betoog van de curator, mr. A. A. J. Rijksen uit Gouda, ndet verbeterd werd. Volgens de curator bestond het gehele bezit van de spaarbank uit niets anders dan enige waardeloze pa pieren en een groot naambord. Zelfs het bureau en bijbehorende stoelen waren niet meer aanwezig. Door enige persoonlijke eigendommen van H., waarbij een bontjas te verkopen, heeft men nog de beschikking gekre gen over een kapitaal van ongeveer 16.O0C gulden. Een van de onopgeloste raadsels in deze zaak is hoe H. er in geslaagd kan zijn om een bedrag van 300.000 gulden zoek te maken. De curator achtte de mogelijkheid niet uitgesloten dat in het buitenland nog geld achterhaald kan worden. Intussen moeten de mensen die hun geld aan H. hebben uitgeleend ge noegen nemen met een terugbetaling van 3l/t procent, mits er geen belas ting wordt geheven over het schuld- bedrag van 110.000. De 43 personen die dit bedrag hebben uitgeleend ko men er echter nog iets beter af dan de spaarders, die slechts 2V* procent van het totale spaarbedrag van 175.000 kuranen terugverwachten, De „sohoolspaarders" zijn, zoals is ge meld, door een onbekende schadeloos gesteld. De bijeenkomst, die bijna een uur heeft geduurd, werd besloten met een mededeling van de rechter-com- missaris, dat men nog niet wist hoe en wanneer de afrekening zal geschie den. „CAMPING 1959" IN R.A.I.- GEBOUW AMSTERDAM Gezien het succes van „Camping 1957", die in combinatie met de R.A.I.-tentoonstelling van gemotori seerde twee- en driewielers werd ge houden, heeft de R.A.I. besloten het komende voorjaar van 26 februari tot en met 8 maart en gelijktijdig met de a.s. motorrijwiel- en brom fiets tentoonstelling te Amsterdam „Camping 1959" te organiseren. Aan deze expositie zal worden deelgenomen door fabrikanten en importeurs van kampeerwagens, kampeerartikelen en -meubelen, sportartikelen, sport- en badkleding en verder door firma's of instellin gen, die nauw betrokken zijn bij het kamperen. De tentoonstelling in het voorjaar van 1957 trok ruim 115.000 bezoekers. Zendmasten te Huizen werden geveild En gaan verdwijnen Het zendercomplex Huizen, eens in gebruik bij Phohi, Wereldomroep en H.D.O. maar sinds lang uit de ether verdwenen, zal binnenkort ook uit het Gooise landschap verdwijnen. Gistermiddag zijn de zendmasten en wat daarmee annex is symbolisch gevallen onder de hamer van de vei lingmeester, en de hamer van de slo per zal ze straks echt doen vallen. De vrijkomende grond zal voor wo ningbouw gebruikt worden. Zeker 150 slopers en handelaren in ijzer en machinerieën uit het hele land bezochten de veiling. Het was erg gezellig en er werden veel grap jes gemaakt wat niet wegnam dat er achter het serieuze werk zo'n vaart gezet werd, dat men soms niet direct wist wie er gemijnd had, wat dan weer tot veel rumoer aanleiding gaf. De twee zestig meter hoge stalen masten met de zware draaitafel, - destijds een primeur voor Nederland waarop zij staan, en dé vier hou ten masten van vijftig meter hoogte gingen gezamenlijk voor 17.178 van de hand. De heer T. Kramer uit Am sterdam kocht ze voor de sloop. De Mannesmann-antennemast van vijftig meter werd afzonderlijk geveild door 455, de omheining bracht f 1400 op en het bijbehorende houten gebouw tje ƒ2300. Leeuwen; 2. Cor Vliegenthart; 3. K. F. Rombouts. Iets nieuws had direct in de na middag plaats in de Zanderijweg, n.l. Tobbetje steken in auto's. De irijswinnaars waren hierbij: 1. P. iuyderduyn; 2. J. Zoetemelk; 3. A. Luyten, K. de Vreugd. Tonnetje rollen verhoogde de feestelijkheid, zeer interessant. Winnaars waren: 1. Th. M. van Schie 2. Mevr. Hoogendorp, 3. K. Koe mans. Kruiwagenrace, een lachnummer, waarbij prijswinnaars werden: 1. dames de Jong-Verhoef; 2. dames de Mooy-van Doorn en 3. Mevr. van der Doese en J. Freke; 4. Mevr. Hoogendorp en P. P. Freke. Roeien in de Rijn met tobbetjes en boten, met tobbetjes wonnen: 1. G. Timmermans; 2. J. Roggeveen; 3. L. Kreft en met boten: 1. Groep H. d. Does; 2. groep J. v. Duyven bode en 3. groep D. Rovers. Dan was er nog boegsprietlopen op de Rijn, waarvoor alleen beste zwemmers in aanmerking kwamen want bijna allen haalden een nat pak: Prijswinnaars: 1. A. Korenhof, 2. C. van Delft, 3. W. Imthorn. Honderden en nog eens honder den verdrongen zich aan beide Rijn oevers om deze grappige spelen te zien. Met dat prachtige weer mocht een nat pak ook niet hinderen. Om uur des avonds de traditionele lichtstoet waaraan tientallen wagens deelnamen en honderden kinderen getooid met de lampion het ganse dorp doortrokken. De Harmonie Katwijk en het Tambour- en Pij perkorps begeleidde de stoet met haar feestelijke tonen. Te 9 uur een volksconcert door de Harmonie Kat wijk in de tent bij de Roskam en met een groot vuurwerk in de Zon nebloemstraat werd deze avond weer besloten om zaterdag a.s. het programma van de Oranjevereniging verder af te werken LISSE Geb.: Erik N. z. v. C. v. d. Klauw A. H. Augustinus; Jacob M. z. v. P. F. Adriaanse en C. Hordijk; Johan nes z. v. J. Bliek en W. C. Giliams; Hendrikje d. v. H. J. Kroeze en D. Aangeenbrug. Ondertr.: A. Luyk en I. de Koo- ker; C. Stolker en J. Koning; H. C. Vogel en M. P. v. Graas; J. Th. v. d. Voort en J. C. Hoogervorst. Installaties voor auto's en trucks. Vraagt offerte bij: GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 TELEF. 23041 (Advertentie» VVSB 3 om 12 uur thuis tegen Ro denburg 3. WSB 4 speelt een uit wedstrijd tegen UDO 2. WSB 2 speelt een vriendschappelijke wedstrijd in Lisse tegen Lisse 2. Handbalafdeling. Aanstaande zon dag is de eerste competitiewedstrijd voor de senioren om 12 uur thuds te gen Jong-Ade. Wit-Gele Kruis-moedercursus. Dinsdag, 16 september a.s. des avonds om 8 uur begint de Moedercursus, uitgaande van het Wit-Gele Kruis. Inlichtingen daaromtrent worden verstrekt door de wijkverpleegsters. De Duinklievers Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Es sen, afstand pl.m. 89 km. In con cours 220 duiven. Uitslag: B. v. d. Linden 1, 2, 24; J. van Denzen 3, 19 22; V. d. Berg-Dijkstra 4, 12, 17, 30; J. Koomen 5, 33; Gebr. Duivenvoor de 6, 14, 18, 36; G, A. Duivenvoorde 7; P. Duivenvoorde Azn 8, 10, Paviljoen t. Jan 9,32, Geboren: Martinus Cornelis zn va>n M. M. Bergman en A. A. M. Keijzer. Ondertrouwd: A. P. van Schie en|8, tel. 26274. ^Medische diensten voor Leiden en Omgeving Leiden De artsen Hartman, Postel, Pieterse, Lahr en Meel. Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21080. Alkemade Artsen Brinkhorst en Muskens, tel. 269 K 1721 en K 1713—329. Alphen a. d. Rijn Dokter P. Stehouwer, tel. 2170. Bodegraven Dokter D. Ragay, tel. 2030, zr. P. Conradi, tel. 2086. Hazerswoude Zr. van der Holst Rijndijk 200, tel. K 1714—255. Katwijk Rijn Dokter C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Kerk straat 18. Katwijk Zee Dokter T. Lodder, tel. 2424, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk zie Hazerwoude. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp zie Hazerswoude. Leidschendam Dokter S. P. Perquin, tel. 1510. Lisse Dr. A. J. Duymaer van Twist, tel. 3453. Nieuwkoop Dr. K. Gill, Zwam- merdam, tel. K 17262527. Nieuwveen Dr. J. Nooter, Wou brugge, tel. K 1729—104. Noordwljk Dr. De Beer, tel. 2751. apotheek zee De Duinrand van 11.30—18.00 uur, voor spoedgeval len. Wit-Gele Kruis zr. Faase, tel. 2536. Noordwijkerhout Dr. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest Artsen dr. H. Vare kamp, tel. 21916 en J. H. Meissner, tel. 21916. Apotheek Wilhelminapark N00RDWIJK HILLEG0M Aanrijding. De heer R. K. uit Hillegom reed met zijn luxe auto vrijdagavond om half zes over de Van den Endelaan kon.ende uit de rich ting Haarlem. Hij had juist het kruis punt van den EndelaanMolenstraat gepasseerd en gaf toen te kennen, dat hij van plan was de Kerkstraat in te rijden. Daartoe stak hij de linker richtingaanwijzer uit en begaf zich naar het midden van de weg (voor sorteren). Toen naderde met nogal grote snelheid .een grote vrachtauto uit dezelfde rich ing en angst en vrees bekroop de heer R. K., dat de bestuurder van die vrachtauto niet zou begrijpen, dat hij de Kerkstraat in wilde rijden. Daarom reed rij weer naar de rechterkant van de weg, ter wijl zijn linkerrichtingaanwijzer nog uitstond. De bestuurder van de vrachtauto, die de rechterkant van de weg hield, remde zo sterk mogelijk maar kon niet voorkomen, dat de luxeauto zwaar werd beschadigd, doordat hij hem tegen de achterkant raakte. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De politie maakte proces verbaal. Geboren: Antonia M. A. d. van C. J. Akerboom en P. A. M. Pijpers; Rodulphus A. J. M. zn van J. G. M. Lubbe en G. J. M. Reijers; Gerrit zn van G. Klomp en L. van der Naait. Hermanus zn van P. A. van der Aar en J. van der Wolf. Petrus C. M. zn van W. P. Ruigrok en A. M. T. van Haaster. Ondertrouwd: C. W. de Graaf en A. M. van Eyk. Getrouwd: B. J. M. van der Lans en W. J. B. van den Oever. Overleden: W. G. Hageman 78 jr. J. F. Murk vr. 46 jr. Sportdag M.S.V. De jaarlijkse sportdag van MSV was aanvankelijk vastgesteld op 20 juli 1.1., doch döor de slechte weersomstandigheden op die dag, moesten de demonstraties uitgesteld worden. Deze zullen nu morgen plaats vinden. Te één uur verzamelen alle leden van M.S.V. zich bij het Juvenaat en onder muzi kale begeleiding van het Fanfare- korus „Excelsior" zal vandaar afge- marcheert worden naar het sportpark aan de Van Panhuysstraat. Na het gezamenlijke défilié over het veld, zullen vanaf half twee gevarieerde sportdemonstratie3 gegeven worden, waaraan de 4 afdelingen t.w. gym nastiek, athletiek, handel en volley bal zullen medewerken in een non stop programma. Voor de leden van M.S.V. van 16 jaar en ouder zal deze sportdag, zo als gebruikelijk, worden besloten met een contactavond in café-rest. Flora. Tafeltennis R.K. T.O.V. De twee vriendschappelijke wedstrijden tegen Sparkler uit de Venen, waarmede TOV het seizoen heeft ingezet, waren voor hen succesvol, want de A-jun. brachten het tot een gelijk spel, ter wijl de B.-jun. een schitterende 64 overwinning behaalden. Voor het komende seizoen zijn ook bij de juinoren de bekerteams vast gesteld, team 1 de heren M. Turk, T. v. d. Ploeg en N. de Ridder; team 2 J. de Ridder, A. Wijsman en C. van Damteam 9. K. v. Bohemen, T. Koelewijn en W. v. Bohemen, alge meen reserve is L. "Alkemade. Op 13 tot en met 19 okt. a.s. vinden de G.E.B.-tournooien plaats waarvan de inschrijving sluit op 20 sept. a.s. opgave bij de heer W. Augustinus. Strandwacht-examen. Voor het strandwachtdiploma C. slaagden de navolgende leden van de Noordwijk- se Reddingsbrigade: mevr. v. Tilburg- v. d. Niet, mej. A. de Witt en de he ren A. Passchier en M. Plug. Verdeling wethouderstaken. In een vergadering van b. en w. is beslo ten dat wethouder J. v. Leeuwen evenals in de vorige zittingsperiode zal beheren Sociale Zaken, Volkshuis vesting en Onderwijs, terwijl wethou der J. de Geus belast wordt met Openbare werken en Gemeentebe drijven. Als le loco-burgemeester werd aangewezen de heer J. v. Leeu wen. N00RDWIJKERH0UT ZILVEREN PROFESSIEFEEST PATER G. HORCK O.CARM. Aanstaande zondag herdenkt de weleerw. pater B. Horck O.Carm., die reeds ongeveer een jaar als assistent in de t. Jozefparochie werkzaam is. de dag, waarop hij 25 jaren geleden zij<n eeuwige geloften aflegde in de orde van de geschoeide Carmelieten. De jubilaris zal zondag om half negen uur de prech-tige hoogmis op dragen. 's Middags om 2 uur zal in het Jeugdhuis het parochiegeschenk wor den aangeboden in tegenwoordigheid van vertegenwoordigers van de ver schillende organisaties, van welke de jubilaris geestelijk -dviseur is en van een aantal genodigden. Vanaf ongeveer half drie tot half vier uur zal er voor alle parochianen gelegenheid zijn om de eerw. jubila ris geluk te wensen. WSB-nieuws. WSB 1 ZM speelt om 4.15 uur tegen NSA 1. WSB 2 ZM speelt thuis om 4.15 uur tegen Leiden 4 ZM. Zondag a.s. speelt J. M. van der Slot. Getrouwd: S. Stapersma en S. C. Zandvliet; P. van Pelt en A. Neder - stigt; H. R. Lewis en L. E. Sonne- ville. Overleden: Cornelis L. de Raad 78 jr, echtgen. van C. J. Verbrugge; Anthonius L. A. van Dieren 29 jr; Antonie van Wagtendorff van Rijn 56 jr echtgen. van G. Laros. VOORHOUT Foreholte. Het programma voor morgen luidt als volgt: Docos AFo reholte A, 2 uur. Docos C—Foreholte B. 12 uur. Rouwkoop 3Foreholte 3, 12 uur. Foreholte 4ZLC 4, 12 uur en eveneens thuis om 2.30 uur Forteholte 1 tegen Lisse 1'. VOORSCHOTEN Geslaagd. Voor het las-examen, afgenomen door de Ned. Ver. voor Lastechniek te Den Haag, is geslaagd H. J. Heymans te Voorschoten. Uitbreiding Chr. ULO-school ge gund. Architect ir B. Uijterlinden alhier, heeft, namens het bestuur van Chr. onderwijs, het uitbreiden van de Chr. ULO-school na overleg gegund aan W. Hennipman te Lei derdorp voor ƒ90.485. Bij een op 5 aug. j.l. gehouden openbare aanbesteding was de heer Hennipman op één na de laagste in schrijver. Geboren; Philippus Gijsbertus zn van C. G. J. Parlevliet en A, van Vessem; Dick zn van W. van Dru- nen en W. Snippe; Niels zn van B, W. van der Vlugt en M. J. Linck; Jaco bus zn van J. Jansen en N. van der Schinkel; Frans Immanuel zn van J. J. Smit en A. M. L. W. C. van Ma- celen bergh; Ronald Egon zn van A. Minke en B. H. Nasveld. Ondertrouwd: Arie van Dijk en Cornelia Kool; Bernardus Vreeburg en Wilhelmina Petronella Voogt; Ja cob Kooiman en Hendrica Nicoline Hofsté; Adrianus van Maren en An nie Johanna van Egmond. Gehuwd: Arie Vis en Anna Taal; Antonius Leonardus Raaphorst er Klasina Johanna van Brecht. Overleden: (te Leiden) Maria Pie- ternella de Graaff, echtg. van H. Zwart; (te Voorschoten) Cornelis van Leeuwen, geh. gew. met C. de Knibbe. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dr. H. Walenkamp, Warmond, tel. K 1711—220. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Warmond Dr. H. Walenkamp, tel. 220. Wassenaar Artsen H. W. Plink, tel. 2075 en H. S. Boogaard, tel. 4466 apotheek: Wassenaarse Apotheek, Storm van 's Gravesandeweg 1, tel. 2402. Woubrugge Dr. J. Nooter, tel. 104. Zwammerdam Dr. K. Gill, tel. 2527. Wij verzoeken onze corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden, vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. WARMOND WARMONDS FEESTEN Traditiegetrouw heeft de stichting tot viering van Warmonds feesten ook dit jaar wederom twee dagen vastgesteld nl. dinsdag 9 en woens dag 10 september a.s. waarop zowel de jeugd als de ouderen weer eens prettig feest kunnen vieren. Voor de eerste maal zal dit jaar geen kortebaandraverij voor paarden wor den gehouden daar deze reeds in de afgelopen Kaagweek is gehouden. Naar ons werd medegedeeld is deze draverij een groot succes geworden zodat ze in de toekomst wel regel matig in de Kaagweek zal worden gehouden. De feestelijkheden worden reeds geopend op maandag a.s., des avonds om acht uur met een rondgang van de commissieleden, voorafgegaan door de muziek, waarbij er op wordt gerekend dat ook het publiek zich hierbij zal aansluiten. Om half ne gen wordt in 't Trefpunt een schaak-, kaart- en sjoelbak wedstrijd gehou den waarvoor prijzen beschikbaar zijn gesteld. Dinsdag om 9 uur beginnen de kinderspelen: ballenwerpen voor meisjes van 6 jaar, ezeltje prik voor jongens van 6 en 7 jaar, eieren race voor meisjes van 8 jaar, auto races voor meisjes van 9 jaar, ringsteken op de fiets voor meisjes van 11 jaar en kegelfietsen voor jongens van 11 jaar. Om 10 uur: ezeltje prik voor meis jes van 7 jaar, autoraces voor jon gens van 8 jaar, zaklopen voor jon gens van 9 jaar, zakjesploffen voor (jongens van 9 jaar, ringsteken op de fiets voor jongens van 10 jaar, hin dernislopen voor jongens van 12 jaar en ton kruien voor meisjes van 1 2jaar. Om 2.30 uur koekhappen voor meisjes van 13 en 14 jaar, schijfschieten voor jongens van 13 en 14 jaar. Om 2.30 uur serveer- „naar de trein" voor jongens van 15 en 16 jaar. Om drie uur vindt een grote hengel wedstrijd plaats voor de jeugd van 5 tot 14 jaar en om 8.30 uur kruiwagenrace voor paren. Leeftijd bestuurder en passagier minstens 25 jaar. Woensdag is het de dag van de volksspelen. Deze worden geopend om 9 uur met tobbetjesteken. Om 2 uur is er ringsteken voor dames, zo wel als heren boven de 20 jaar in open auto, welke met chauffeur de door de commissie beschikbaar wordt gesteld. Om 4 uur stoeltjewisselen voor dames van 17 tot en met 25 jaar jaar en om 20.30 uur „Wie vangt de kwartel" voor dames van 25 jaar en ouder. Op het feestterrein op de Baan zullen verschillende vermake lijkheden aanwezig ^ijn, terwijl een en ander door muziek zal worden opgeluisterd. Bij goed weer, en daar rekent men op, beloven het weer een paar mooie en prettige dagen te worden. WASSENAAR Floralia-tentoonstelling Don derdag 11 september wordt in de foyer van het Verenigingsgebouw in de Kerkstraat de jaarlijkse Flo ralia-tentoonstelling gehouden, die 's morgens van 10 uur tot. half 1 en verder van 's middags 2 uur tot 's avonds 9 uur gratis voor iedereen toegankelijk is. 's Middags 5 uur zullen aan de kinderen de prijzen worden uitgereikt, 's avonds heeft de prijsuitreiking aan de volwassenen en de trekking van de gebruikelijke tombola plaats De planten voor de tentoonstelling moeten, voorzien van ee label met naam en adres, woensdag 10 sep tember 's middags tussen 2 en 5 uur bezorgd worden aan de zaal en na afloop van de tentoonstelling, in ieder geval voor vrijdag 12 septem ber 's middags 12 uur weer worden afgehaald. Voor de jeugd is weer een groot aantal prijzen beschikbaar, de oude ren dingen o.m, mee naar de fraaie zilveren wisselbeker, die 5 maal in totaal of 3 maal achtereen moet worden gewonnen om definitief be zit te worden. Hoofd-opzichter J. A. Keupe 40 jaar in overheidsdienst Op woens dag 10 september a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. A. Keupe thans hoofd-opzichter bij het Elek triciteitsbedrijf zijn loopbaan in Overheidsdienst in Leiden be gon. In 1923 kwam hij bij het Wasse naars Elektriciteitsbedrijf in dienst als monteur. De heer Keupe door liep allerlei rangen, totdat hij in 1948 werd benoemd tot hjofd-opzichter. Het jubileum zal in het kantoorge bouw van de bedrijven worden her dacht. Geboren: Roelof Marinus zn van van der Does en J. van der Niet; Ronald zn van H. Langhout en A. C. Costeris; Edmundus zn van W. van der Veer en M. F. Hakkaart; Gerardus Willem Alexander zn van G. W. Akkerhuis en M. J. Kuyven- hoven; Maria Christina dr van P. H. de Boer en B. M. Pronk; Joseph Bartholomeus Hendrikus zn van A. W. Riem en M. A. de Smit. Ondertrouwd; J. H. Boenders, Den Haag en J. A. H. Ruitenbeek Getrouwd: C. Verheij en E. de Roode; A. van Egmond en L. C. van Rijn; H. Schönbeek en M. M. Pon tier; Tilman C.C.I.B. Overleden: Joop Bruin 34 jr; Janna de Jonge 61 jr echtg. van Cornelis Popma; Maria Catharina Bakkum 56 jr echtg. van Cornelis Gerrit Vrijer; Simon Burger 68 jr.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8