R IJ N S T R E E K Pitmanschool N.„ HUIBERS Scherp Gvtcutfoia't lit het Leidt e Shenteii&ahinet ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 STADSNIEUWS Noodlokalen aan Boshuizerlaan in aanbouw In opdracht van de gemeente wor den op het ogenblik aan de Boshui zerlaan drie noodklassen gebouwd door de N.V. Panagro, die binnenkort, vóór de winter, in gebruik genomen zullen worden door de drie eerste klassen van de katholieke lagere school Boshuizerlaan. Hier moet in de toekomst, men hoopt voor het leer jaar 19591960, een katholieke lagere school gebouwd, maar om aan de eer ste nood tegemoet te kunnen komen worden deze noodlokalen geplaatst. In de Gereformeerde school aan de Obrechtstraat en in de school aan de Potgieterlaan zijn nu enige klassen van de lagere school voor Leiden Zuid West ondergebracht, twee kleu terklassen hebben tevens onderdak gevonden in de Geref. school aan de Obrechtstraat. Wegens ruimtegebrek zullen de la gere schoolklassen uit het gebouw aan de Obrechtstraat moeten verdwij nen. Zij zullen in deze noodklassen worden ondergebracht. Als de defi nitieve lagere school aan de Boshui zerlaan eenmaal in gebruik is geno men, zullen in de noodlokalen de kleuterklassen worden onderge bracht. PLANTSOEN 65 TEL. 26558 Typen Steno in 4 talen Boekhouden Duits - Engels Frans - Spaans Nederlands Middenst. Opl. (Advertentie). Haarlemmerstraat 123, Lelden voor Beboorteaankondigingen MODERNE SHOWROOM Fa. VAN CLEEF In de Korte Paradijssteeg is gister middag de nieuwe showroom en ver koopruimte geopend van de firma Van Cleef aan de Haarlemmerstraat. De grote vierkante, efficiënte ruimte werd ontworpen door architect Van Bommel te Rotterdam en het werk werd uitgevoerd door aannemer W. Meyer, Haagsohe Schouw. In do show room zijn bijeengebracht een grote uitzet aan kinderledikantjes en ook jonggehuwden met kleine behuizing kunnen bij de verscheidene soorten ledikanten alles van hun gading vin den, want ook deze afdeling is ruim schoots uitgebreid. Opvallend is de ingenieuze vinding van een verschuif bare wand, waarin matrassen zijn opgesteld en waardoor men de in gang v-Ji de afdeling welke daarach ter ligt kan verplaatsen naar belie ven. Men kan de showroom vanuit de oude zaak gemakkelijk betreden. Fa. B. DE KONING OPENDE NIEUWE AFDELING Vanmorgen opende de firma B. de Koning aan de Haarlemmerstraat op de eerste etage een geheel vernieuw de en gemoderniseerde afdeling voor dekens, ledikanten en matrassen. De dekensortering, van ouds de trots van de firma, is thans bijeengebracht te gen een wand en het is een zeer over zichtelijk geheel geworden. De grote, lichte ruimte bevat verder nog grote collecties matrassen in alle verschei denheid van schuimrubber tot plas- ticrubber en springveren matrassen toe. Ook de vloerbedekking, bedden, kindermeubelen en woningtextiel zijn ihier ondergebracht. De vloer van de nieuwe afdeling is bedekt met een nieuw soort linoleum. Als de warme dagen achter de rug zijn verwacht de firma een stormloop op het Leid- sche Wollendekenihuis. Burgerlijke Stand Geboren: Maarten zn van A. Meij- vogel en C. Twigt; Albertus Jaco bus Johannes zn van M. Stolwijk en A. Voordouw; Antonius Johannes Jacobus zn van J. H. Broenink en G. A. van der Wal; Jan zn van P. Haas noot en R. Hofstadter; Rachel Jose- phina Maria dr van J. W. P. van Zijp en J. T. Koree; Adriana Jacoba di van J. Vos en J. van Oeveren. Ondertrouwd: T. van der Zwet en K. W. Eldering; H. C. M. Peterse en M. J. Diels; R. W. van der Lubbe en J. Brouwer; W. L. van der Wel en J. van Strien; W. G. Jonkman en P. Stoute; W. van den Berg en J. A. W. M. Conijn; J. Boot en C. J. van der Meer; J. W. Baars e.i A. de Voogd; M. J. Zonderop en M. C. C. Dirkse; H. J. J. van Groesen en J. A. Horikx; D. G. Uit den Boogaard en A. Ittner; J. de Jong en G. Brouwer; G. H. Bousie en S. Beij; D. Philipsen en M. van Haalem; J. G. Spaan en A. Blaas; A. Ploeg en J. J. Uit den Boogaard; L. van Wijk en G. G. Heijns. Overleden: J. Bekoojj 38 jr, man; G. J. Heuver 93 jr, man; S. T. Stüle- meyer 79 jr, weduwe van C. J. Bors- boom; C. B. van Dril 26 jr, man; M. J. M. van der Zandt 23 jr, vrouw; A. Malten 77 jr, man; W. Klinkhamer 87 jr, weduwe van W. F. Serlie. POTLOOD cn GEEST Oplossing No. 536. Horizontaal: 1. lancet, 5. de, 6. li, 7. elf, 9. kin, 10. Ida, 11. klank, 13. ego, 15. tot, 17. net, 19. op, 21. e.a., 22. magiër. Verticaal: 1. lel, 2. nu, 3. Eli, 4. tint, 5. den, 8. filet, 9. kanon, 12. stom, 14. sta, 16. opa, 18. eer, 20. ei. INSTALLATIE RÖNTGENAFD. ACADEMISCH ZIEKENHUIS De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft het aanbrengen van een elektrische installatie ten be hoeven van de Röntgenafdeling van het Academisch Ziekenhuis te Leiden gegund aan Ergon Elektric te Leiden voor 11.000. CATENA De kennismakingstijd.van de Leid- se Studentenvereniging Catena zal aanvangen op maandag 15 september a.s. om 10 uur 's morgens. Inschrij ving ter sociëteit, Lange Mare 36 Leiden. Leidse agenda ZATERDAG 6 SEPTEMBER Fancy-fair Leonarduskerk. Tuin naast de pastorie aan de Haagweg, 25 en 711 uur nam. ZONDAG 7 SEPTEMBER Fancy-falr St.-Leonarduskerk. Tuin naast de pastorie aan de Haagweg. 2-5 en 7-9 uur nam. Kon. Ned. Nat.-Hist. Verniging. Bezoek aan Blij dorp, Rotterdam. Sta tion NS 9.50 v.m. MAANDAG, 8 SEPTEMBER Leidse Amateurfotografen. Bijeen komst, De Doelen, 8 uur nam. Fancy-fair St.-Leonarduskerk. Tuin naast de pastorie aan de Haagweg, 7-9 uur nam. DINSDAG, 9 SEPTEMBER Inschrijving deelnemers 3-October- optocht. Oud-Hortuszicht, kwart voor acht nam. Kath. Kapperspatroonsbond. Leden bijeenkomst. Zomerzorg, 7.45 uur APOTHEKEN. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apo theek Boekwijt, Breestraat 74 tel. 20552. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8 tel. 26274. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De bioscopen te Leiden zijn voor de week van vrijdag 5 tot 12 septem ber als volgt door de KFC gekeurd: Trianon: Spaanse Driften, strikt vol wassenen. Rex: Quo Vadis, veertien jaar. Lido: School voor misdaad, veer tien jaar. Casino: Het groene masker, acht tien jaar. Donderdagavondcyclus: Frasquita, achttien jaar). Luxor Het dorp der zonden, acht tien jaar. Wat lezers schrijven Leiden, 5 sept. 1958. INZINKING IN VIJF-MEILAAN. Men is de laatste weken ijverig be zig, de bestrating van de Vijf-Meilaan in orde te brengen. In samenhang daarmede wordt ook de rest van de betegeling van het Vijf-Meiplein on derhanden genomen en aansluiting tot stand gebracht met het trottoir van de Rooseveltstraat. Nu viel het mij op, dat de pasge- gelegde roodbruine plavuizen van de Vijf-Meilaan een inzinking vertonen over een bri edte 'an ruim twintig te gels en dat men de betegeling van het trottoir aan de Rooseveltstraat daarop zonder meer laat aansluiten. Zo is in dit nauwelijks gereedgeko men pad voor voetgangers een echte „uitholling overdwars" opgenomen; terwijl een eindje verder, op het overigens fraai betegelde Vijf-Mei- plein, een soortgelijk en bijna even omvangrijk niveau-verschil is waar te nemen. Nu wil ik, eerlijkheidshalve, ruiter lijk bekennen dat ik nog nimmer een cursus straatmaken heb gevolgd en dus, zeker wat het leggen van trot toirtegels betreft, volslagen leek ben. Niettemin ik schrijf dit met enige schroom kwam de vraag in mij op, of een plein dat zichzelf respecteert bij eerste verschijnen in het openbaar wel zo voor de dag kan komen. Voorts herinner ik me uit vorige levensjaren, dat zelfs op de meest fraaie septembermaand een periode van overvloedige regenval pleegt te volgen. Met enige bezorgdheid zie ik dan ook de nabije toekomst tegemoet' Een collega suggereerde mij, dat er in het tegelplan vijvertjes zouden zijn opigenomen, ails ontspanrdnigEcen tra voor de toekomstige kinderen van de toekomstige bewoners van dit fraaie winkelcentrum. Maar tja, de man woont in Haarlem en is zelf (nog) niet getrouwd, zodat hij er waar schijnlijk niet zo'n kijk op heeft. Trouwens, als zijn opvatting juist zou zijn. dan zou men toch wel hekjes hebben aangebracht en waarschu wingsborden hebben geplaatst, al zou het alleen maar zijn ten behoeve van de vele bejaarden, v/elke de wijk huisvest! Neen, dan zou ik eerder geneigd zijn aan te nemen, dat de grond- en zandzendingen op het aanvoersche- ma ten achter zijn geraakt en dat, ten gerieve van de zondagse wandelaars, de gaten slechts voorlopig zijn ge dicht. In dat geval is elke verbazing voorbarig in onze wei-georganiseerde maatschappij en kan ik U alleen nog maar danken voor de geboden gele genheid, even iets in het midden te brengen. Ik hoop dan maar, dat vóór drie oktober aanstaande ook deze deuken zijn opgevuld. Voor eventuéle waterlaarzen verwijst U, zoals gebrui kelijk, natuurlijk naar de adverten tiekolommen. Met alle hoogachting. J. N. J. BREURING Van de Sande Bakhuijzenlaam ALPHEN AAN DEN RIJN WIEL BEUKTE AUTO Juist toen een bestelauto, bestuurd door de Alphénaar A. de G. rijdend over de Steekterweg in de richting Bodegraven, nabij de Vinkebuurt, vrijdagmorgen omstreeks 10 uur een tegemoetkomende personenauto, be stuurd door de heer E. M. v. K. uit Deventer passeerde, vloog het bui tenste linker achterwiel de be stelauto was voorzien van een dub- belstel wielen van de wagen en botste met flinke kracht tegen het linkerportier van de personenauto Er ontstond een flinke deuk en het portier werd ontzet. BODEGRAVEN Reddend zwemmen. De jeug dige leden van de Bodegraafse Red dingsbrigade legden examen af voor een commissie bestaande uit mevr. van 't Hoog-Kuipers, de heer J. Kess- ler uit Nieuwkoop. Het' jeugdbrevet I werd behaald door Tiny Veerman, Nel Hirschman, Thea Duits, Joh. Ooms, Grietje Sterk, Ria Jacobi, Fe- mie de Lange Hans en Rini van der Weyden, Ria ten Brink, Gerda van Velzen en Tony Oostveen. Jeugdbre vet II werd behaald door Ada v. d. Weyden, Tineke Edelman, Ineke Ver sloot, Ria ten Brink, Elly Boelen en Annemieke v. d. Poll. Voor de senio ren zullen de examens worden afge nomen in het Spaardersbad te Gouda. Diploma zwemmen. In het zwem bad aan de vijverlaan werd het diplo ma-zwemmen voor de schooljeugd gehouden in tegenwoordigheid van de heer H. G. Akkermans, rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding. De examencommissie bestond uit de he ren J. Th. van Gesel Gróthe, J. Wiers- ir.a, D. Hooyer, J. Kokmeyer en A. Ramp. Voor diploma A slaagden 62 candidaten. Voor B was dit 35 en voor C 11. In totaal werden 17 jon gens en meisjes afgewezen. Geslaagd. De heer H. Fontyn, werkzaam op het laboratorium van de chemische fabriek Andrelon, slaagde dezer dagen voor het diplo ma wetenschappelijk analist, deel 2b, afgenomen door de Kon. Ned. Chemi sche Vereniging. ESTO. Zondag a.s. zal de compe titie voor de afdeling Gouda weer gaan draaien. Als eerste wedstrijd staat op het programma Esto 1 tegen Groeneweg 1. Het zal vqor de thuis club (zonder Van Galen) een aardige krachtmeting zijn. De wedstrijd vangt aan om half drie. BOSKOOP Het instructiebad is gereed. Het begin is er. Door dat Boskoop reeds enkele jar&n zonder zwembad zat, tengevolge van de sluiting van „Het Zuiderbad" werd het initiatief geno men om door middel van een burger zinlening in ieder geval alvast het i structiebad van het zwembadplan te doen bouwen. Deze opzet slaagde vol komen en zo kon in april van dit jaar het bouwen van een instructiebad worden aanbesteed. Dit bad is thans gereed gekomen. Het bleek dus jam mer genoeg niet mogelijk het bad nog dit seizoen open te stellen. Teneinde pompen en filtels te beproeven werd het bad gisteren ge^ uld. Het staat nog niet vast of het deze zomer nog voor het publiek zal worden opengesteld. Maquette itbreidingsplan „Snij- delwijk". Door de dienst van ge meentewerken te Boskoop, is, in ver band met de grote belangstelling van het Boskoopse publiek, een maquette vervaardigd van het gedeelte uitbrei- dinsplan „Snijdelwijk", dat ten oos ten van de spoorlijn Boskoop-Gouda is gelegen. Hierin is plaats voor 455 woningen, terwijl in het gehele uit breidingsplan 1785 woningen zijn ge projecteerd. De maquette en tevens een lucht foto van dit gedeelte en een luchtfo to van de gehele gemeente met het toekomstige plan en enkele kaarten is geplaatst in een etalage van de win kel van gebr. v. d. Geur. Het is een fraai geheel en geeft een volledig overzicht. De „B.C.-straat" viert feest. De feestelijkheden werden voortgezet met een kindermiddag, waarvan een groot aantal kinderen ten zeerste heeft genoten. 's-Avonds werden er volksspelen gehouden, waarvoor eveneens grote belangstelling be stond. Deze bestonden uit „kruiwa genrace" en het onthoofden van „Landru". Aan dit laatste werd alleen door de jeugd deelgenomen en het was opmerkelijk hoe goed de kleine „beulen" zich van hun taak kweten. De prijswinnaars waren: Kruiwa genrace: 1. paar van Nes-Groeneveld; 2. Kersbergen-Middelkoop; 3. Koster- Grootendorst; 4. Loef-Visser. Landru onthoofden: 1. Alie v. d. Nieuwendijk; 2. Kees Grootendorst; 3. Sjaak Rodenburg. Donderdagavond werd een concert gegeven door Harmonie Excelsior in de tuin van de heer Adr. van Nes, die deze steeds welwillend ter beschik king stelt. Vrijdagavond werd een concert ge geven door de mannenzangvereniging „Die Goude Sanghers" terwijl zater dagmiddag een grote kinder-optocht zal worden gehouden. Voor de mooi ste groepen, personen, fietsen en autopeds e.d. zijn leuke prijzen be schikbaar gesteld. Het feest wordt be sloten met een concert door de har monie Concordia en andere feeste lijkheden. R0EL0FARENRSVEEN BLOEMENCORSO AALSMEER NAAR ROELOFARENDSVEEN Evenals voorgaande jaren zal de Veense praalwagen van het bloemen corso Aalsmeer, zondagmiddag 4 uur weer een rondgang door het dorp maken. Ook dit jaar belooft dit weer een corso op zichzelf te worden, want niet minder dan 13 auto's, die aan het corso Aalsmeer deelnamen, komen deze middag ook naar Roelof- arendsveen. Voorafgegaan door de muziekvereniging „Liefde voor Har monie" zal het ook nu weer een zeer mooi geheel worden. Voetbal D.O.S.R. Morgen zon dag opent DOSR I zijn rentree in de 4e klasse KNVB met de thuiswed strijd tegen Warmunda I. Van ouds geen gemakkelijke tegenstander voor de Veenders, zodat reeds direct op passen is geboden. Aanvang te 2.30 uur. DOSR 3 vertrekt te 1.13 uur per dienstbus naar Roodenburg 4. Aanvang te 2.30 uur. DOSR 4 speelt uit te 12 uur tegen Roodenburg 6, vertrek 11.13 uur per dienstbus. Te 12 uur DOSR (A)Altior (A) en eveneens të 12 uur VVO (A)DOSR (B), vertrek 11 uur per fiets. Zater dagmiddag te 3.30 uur DOSR (a)St Bern. (a) en te 3.30 uur Stompw. Boys (a)DOSR (b), vertrek 2.15 uur per fiets. HAZERSW0UDE Bouw Kleuterschool. Architect J. Dekker alhier heeft namens het Chr. Schoolbestuur het bouwen van een kleuterschool opgedragen aan de fa Vonk, Quartel en de Groot alhier. LEIDERDORP Geboren; Cornelis zn van J. H. Rasser en M. de Koning; Antonius Laurentius zn van C. D. M. van Berge Henegouwen en M. H. Keu- nen; Neeltje Petronella dr van C. van Hemert en W. van der Luit; Cornelia dr van J. H. Zwaan en C. Spaargaren; Carlos Antonio zn van J A. van Nehuys en H. van Enk- huijzen. Ondertrouwd: Abraham Hendrik Corpel 36 jr en Leontina Martin Theresia de Laet 33 jr; Cornelis Da niël Zandvliet 20 jr wonende te Leiden en Annetta Johanna van Tol 20 jr; van der Waals 27 jr wo nende te Leiden en Jacoba Kranen burg 24 jr. Getrouwd: Sipke Zijlstra en Bar- tje Geertruida Bosman. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 6 September 1858. De boomvruchten zijn in Italië zoo overvloedig, dat men de abrikozen tot voeder voor de zwijnen gebruikt. Leyden. Op 15 sept. aanst. zal de Hollandsche Maatschappij v. Landbouw, afdeeling Leyden en omstreken, op Wild-lust te Voor schoten eene tentoonstelling houden van vee, werktuigen en bloemen. De muziek van de dienstdoende schutterij zal zich op dien dag aldaar doen hoor en. (Advertentie) I wordt een tentoonstelling van foto's jdert. Deze fotograaf heeft zich voor-j één van zijn kunstwerken: olifanten gehouden, die vervaardigd zijn door al faam verworven door de suggestie- worden voorgeleid, de Amsterdamse fotograaf H. H. Bau-1 ve circusfoto's, die hij maakte. Dit is 1 Laatste Berichten Vluchteling in schouder geschoten Opstootje in Den Haag De 18-jarige loopjongen B. M. van der V. te Den Haag, die vrijdagmid dag was gearresteerd omdat hij een bromfiets had gestolen, heeft ge tracht uit het politiebureau aan de Van der Vennestraat te ontsnappen. Hy was verhoord en zou daarna overgedragen worden aan enige agenten die hem naar het hoofdbu reau zouden brengen. Toen hij 's avonds omstreeks tien uur de smalle trap in het bureau afging zag hij een kans, en n^m de benen. De rechercheur die hem vergezelde kon hem niet tegenhouden, maar viel de laatste treden van de trap af. Twee politiemannen zetten de achtervol ging in. In een zijstraat van de Van der Vennestraat losten de agenten enige waarschuwingsschoten en sommeer der de vluchteling stil te staan. De jongen rende echter door. Daarop schoot een van de agenten op hem. De jongen werd niet ernstig in de rechterschouder geraakt. Hij is onder bewaking ter observatie in het zie kenhuis aan de Zuidwal opgenomen. Voor het bureau aan de Van der Vennestraat verzamelde zich korte tijd later een menigte die verbolgen was over het voorgevallene. Het pu bliek wierp stenen naar het bureau waardoor drie ruiten kapot gingen. Toen ook politiemannen met stenen bekogeld werden heeft men de me nigte met de gummiknuppel uiteen gedreven. Vrijdagochtend vroeg is er op de hoek van de Loevesteinlaan en de Hengelolaan in Den Haag een onge luk gebeurd, dat aan de 42-jarige heer Th. J. Vogelesang het leven heeft gekost. De heer Vogelesang, die op een bromfiets reed, verleende geen voorrang aan een bestelauto, die bestuurd werd door de 60-jarige C. L. O. Poging tot beroving te Leiden Gisteravond laat heeft de 75-jarige weduwe, mevrouw J. R.-P. uit de Vierde Binnenvestgracht, bij de poli tie aangifte gedaan van een poging tot beroving die men op haar had gepleegd. De jaarde vrouw zeide, dat ze toen ze omstreeks half elf des avonds voor haar woning liep werd ach teropgelopen door een ongeveer 30 jaar oude man, die trachtte haar haar handtasje te ontrukken. De vrouw had het tasje stevig vastgehouden en was begingen te gillen, waarop de aanvaller het hazenpad gekozen had. DE KWAKEL WETHOUEERSVERKIEZING ANDERS VERLOPEN. De wethouderrverkiezing heeft te gen aller verwachting in, een geheel andere uitslag '-'en zien, dan aan vankelijk werd verondersteld. De heer J. J. Lanser, (PvdA) kreeg plot seling de steun van de gehele K.V.P.- fractie. Hierdoor kreeg hij in totaal dus 10 stemmen, van de 13 uitge brachte stemmen, n.l. 7 van de K.V.P. en 3 van de PvdA. Wethouder G. W. Voorn (K.V.P.) behield zijn wethou derszetel, zn za1 voortaan bij afwe zigheid van de burgemeester als loco burgemeester optreden. Wethouder J. Bos (Prot. Chr. groep) keert dus niet als wethouder terug. Deze verra sende uitslag, welke wel niemand in de gemeente had ver wacht, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de K.V.P.-fractie van oordeel was, dat het niet gewenst meer was we derom 2 agrariërs als wethouder te kiezen. Z0ETERW0''DE (Dorp) Rectificatie. De Kath. Vrouwen beweging organiseert in samenwer king met de Huishoudelijke Voor lichting ten plattelande 'n kookcur sus, welke zal beginnen op woensdag 24 sept. a.s. te 2.00 uur en te 7.30 uur in café „Landzicht" Verlaatweg. Er kunnen zich nog dames opgeven (ook niet-leden zijn welkom) bij het be stuur. Het aantal lessen bedraagt 6 en de kosten 3.50 per persoon. Het be stuur hoopt, dat veel dames zich zul len opgeven.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2