Bezwaren tegen fietspad Sweiland langs In Zoetermeer geen katholieke wethouder meer DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA H Gemeenteraad van Warmond Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de raad dezer ge meente in openbare zitting bijeen. Na de wethoudersverkiezing werd overgegaan tot samenstelling der di verse commissies. De heer Willemsen vroeg nog een afzonderlijke commissie in te stellen, die de recreatie in deze gemeente met al de hieraan verbonden facetten moet bezien. Besloten werd hierop bij de behandeling van de gemeente begroting voor 1959 terug te komen. Het fietspad langs het Sweiland. Aan de orde kwam hierna de brief van Gedeputeerde Staten inzake het in het kader van het ruilverkave lingsplan „Ade" geprojecteerde pro vinciaal rijwielpad, voor zover het grondgebied dezer gemeente betreft. Naar aanleiding hiervan zegt de heer Van Vliet, dat de recreatie te land ook beschermd moet worden. Hij is van oordeel, zulks in afwijking van de zinswijze van b. en w., dat het aan te leggen rijwielpad langs het Swei land, niet storend werkt. Hier wordt nu een gelegenheid boden dat ook anderen dan de water- sportbeoefenaren- van de watersport kunnen genieten, een ontsluiting, waarop wij reeds lang gewafcht heb ben. De voorzitter geeft een uitvoeri ge uiteenzetting /an de motieven die b. en w. tot hun beslissing hebben ge leid. Vooral ook uit een oogpunt van zedelijkheid achtten zij het aanleggen van dit rijwielpad niet gewenst, om dat nu reeds toestanden bestaan die in feit niet door de beugel kunnen en deze nog zullen verergeren indien men de toegang tot dit gebied gaat verbeteren. Bovendien zijn de oevers bij de zei Iers zeer in trek en hij is bang, daL door de aanleg van een rijwielpad deze oevers veel van haar aantrekke lijkheid zullen verliezen. De heer Willemsen wil de Kager- plassen niet uitsluitend zien als een gelegenheid voor zeilen maar tevens als een gelegenheid tot het beoefenen van de watersport in al zijn geledin gen waaronder dus ook zwemmen. Ook hij keurt ongewenste toestanden sterk af, maar hiervan mogen de goedwillenden toch niet de dupe worden. De heer Scheppers ziet in het aan legen van een rijwielpad geen on overkomelijke bezwaren, maar ont vouwt een plan dat veel aantrekkelij ker is en waarvan b en w. toezegden de nodige studie te maken. Besloten wordt alvorens het ant woord aan Gedeputeerde Staten te zenden hiervan eerst de raad in ken nis te stellen. Besloten wordt aan de Mater Ama- bilisschool te Leiden een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen. Geen brommers op fietspaden. B. en w. deelden mede dat zij be sloten hebben niet over te gaan tot het weren van rijwielen met hulpmo tor op de rijwielpaden. Deze beslis sing kon niet de goedkeuring weg dragen van de heer Van Vliet die de toestand van thans zeer onbevredi gend acht. Of de bromfietsen zullen geweerd moeten worden of de rijwiel paden verbreed. De toestand van nu is uit veiligheidsoogpunt niet langer toelaatbaar. Hij vraagt zich af, waar om deze maatregel in andere gemeen ten wel genomen kan worden en hier niet, hetgeen hij aan de hand van fei ten aantoont. B. en w. zeggen toe de ze aangelegenheid nog eens nader "te zullen bezien want als het in andere gemeenten wel kan, moet het hier ook kunnen. Overnachten in vaartuigen. Aan de orde kwam hierna het voor stel van de heer Schepers tot wijzi ging "van artikel 1 der „Verordening betreffende het overnachten in vaar tuigen" waardoor het in die veror dening vervatte verbod niet van toe passing zal zijn op het overnachten door meerderjarige personen van verschillende sekse. B. en w. stellen voor de redactie van artikel 1 niet te wijzigen, omdat de mening van het gemeentebestuur van Alkemade t.a.v. dit ovemachtert hunnerzijds gedeeld wordt. Dit ook, Omdat wat dienaangaande voor het kamperen geldt, zeker ook geldt voor het overnachten in vaartuigen. De heer Schepers lichtte de door hem voorgestelde reactiewijziging nog eens toe. Volgens spr. moet het de bedoeling van de verordening zijn de jeugd te beschermen en hiertegen over staat hij dan ook sympathiek, Maar daar spreekt deze verordening niet over. De heer Groenendijk zegt, dat hem de verordening zoals deze thans voor hem ligt evenmin bevredigt. Hij vindt deze verordening te ver gaan en zal zal hierop, wanneer hij deze aangele genheid nog eens nauwkeurig heeft bestudeerd, gaarne terugkomen. Als het moet wil hij dan ook de kampeer - verordening wijzigen om deze dan ge lijkluidend te doen zijn aan de ver ordening op het overnachten op vaar tuigen. De molen in de Zwanenburger polder. Bij de rondvraag vroeg de heer Willemsen nog eens de bijzondere aandacht voor de molen in de Zwa-. nenburgerpolder. In het jaarverslag van het Instituut voor Stad en Land schap heeft hy hierover sombere be richten gelezen en hij zou het zeer betreuren wanneer deze molen, die in de omgeving aldaar een unieke plaats inneemt zou verdwijnen. De voorz. zegt dat b. en w. zich reeds in verbinding hebben gesteld met de Provinicale Molencommissie en niets zullen nalaten deze molen voor de toekomst te behouden. Nog vroeg de heer Willemsen of het niet mogelijk is de reisvergoedings- verordening voor schoolkinderen in dien zin te wijzigen, dat ook zij. die een middelbare school bezoeken, voor reisvergoeding in aanmerking kunnen komen zeker als de be treffende kinderen nog leerplichtig zijn. De voorz. zegde toe deze aange legenheid in het college van b. en w. te zullen bespreken en met voorstel len dienaangaande bij de raad te zul len komen. Hierna wordt de vergade ring gesloten. hillegom HET DRINKWATER DUURDER In de dinsdag gehouden raadsver gadering is besloten om het water verstrekt door het waterbedrijf in de vier gemeenten Hillegom, Llsse, Sassenhelm en Warmond te verho gen van 0,20 per m3 tot 0.30 per m3. Als noodzakelijke aanleiding tot deze drastische verhoging voerden B. en W. van Hillegom aan, dat de investeringen bij het Waterbedrijf een bedrag van 1.000.000.— be lopen. De winniingskosten zullen daardoor met pl.m. 8 cent 'per m3 stijgen. Het vastrecht zal niet wor den verhoogd. Wel zullen de uit zonderingstarieven voor de wonin gen in de Patrimoniumbuurt en van „Goed Wonen" vervallen. De ver hoging gaat in op 1 oktober a.s. Najaarsfeesten Van 13 tot 16 september a.s. zullen de traditionele najaarsfeesten worden gehouden onder auspiciën van de „.Harddra verijvereniging Hillegom en Om streken". Op de grote dag der najaarsfees ten, dinsdag 16 september is er grote reveille. Om 9.30 uur is er ringrij- derij uit auto's. De dame zal "dit ringsteken moeten verrichten van uit de geopende reohterdeurruit bij een minimumsnelheid van 15 km. per uur. Zij zal 18 jaar moeten zijn of ouder. Deze wedstrijd gaat alleen door als er tenminste 15 deelnemers melden. Des namiddags om 2 uur begint de internationale kortebaan- draverij op de prachtig gelegen van den Endelaan. In totaal lisse Was het totaal aan mannelijke werkzoekenden in de maand juli in geschreven bij het Gewestelijk Ar beidsbureau Lisse nog 180, in augus tus daalde dit cijfer tot 156. De vraag naar mannelijk personeel liep van 258 Hulst, Voorhout; J. B. L. F. Jirka, i Voorhout; P. B. Koelewijn, Noord- wijk; F. J. Koning, Heemstede; J. C. Kooiman, Enkhuizen; A. E. Korpels-1 heek, Katwijk a. d. Rijn; A .J. van j Leeuwen, Wassenaar; J. A. M. Lom- mwse, Hillegom; C. J. L. M. v. d. Meer, Noordwijk; J. A. Nell, Wasse- j naar; P. J. -E. Nijssen, Santpoort; A. Olderiks, Noordwijk aan Zee; W. Passchier, Noordwijk; D. H. Philip- x vj R»sfet ander staat in sterk verband met de seizoendrukte in het bloembolienbe- drijf, die ook aansprakelijk is voor de grote vraag-toename. In het tot het G.A.B.-Lisse behoren de rayon Katwijk, bleef het aanbod vrijwel constant, terwijl de vraag ook hier iets toenam. De vraag naar ho telpersoneel nam echter af wegens beëindiging van het badseizoen. Met betrekking tot de afzonderlijke bedrijfsklassen kan nog worden op gemerkt, dat in de bouwnijverheid een lichte opleving is te constateren, waardoor het aanbod afnam. In de metaalnijverheid bleef de toe stand constant. Slechts de intallatie- bedrijven voor verwarming, sanitair heim; R. R. G. M. v. d. Schoot, Hille gom; C. M. Segers, Lisse; R. P. Thoo- len, Heemstede; P. J H. M. Verdegaal Voorhout; J. A. Th. de Winter, Noordwijk; J. P. Zonneveld, Heems kerk; W. C. van Zuylen, Noordwijk. Afgewezen: 1 candidaat. katwijk Incident in raadsvergadering. In de vergadering van de raad der gemeente Katwijk, die dinsdag j.l. gehouden werd deed zich bij de be noeming van de commissieleden een incident voor. Na derde stemming waren voor de commissie van Open bare Werken en Grondbedrijf geko- en electriciteit heeft nog vraag naar! zen de heren N. v. Duyvenbode arbeidskrachten, meest geschoolde ar-j (CH), H. J. Grimbergen (KVP), H. beiders. Haasnoot (PvdA), L. v. d. Zwan (CII) In de land- en tuinbouw is eenjN. Parlevliet (AR) en A. Pronk grote vraag naar schuurarbeiders, aan (CH). welke vraag niet kan wordèn voldaan. De commissie van Openbare Wer- In de visserij zijn geen aanmerke- ken en Grondbedrijf is een van de lijke tekorten, doch ook geen over-1 belangrijleste commissies, schotten aan vissers. In de scheep vaart (grote vaart) is de vraag nog gering, alhoewel het nu en dan wel mogelijk is personeel te olaatsen op kustvaarders. De vraag naar kantoorpersoneel is niet noemenswaard en dan nog slechts naar jeugdige krachten, jong ste bedienden, zowel vrouwelijk als mannelijk. Wegens de grote vraag naar ar beidskrachten in de bloembollen-ex portbedrijven, was het mogelijk een aantal minder validen te plaatsen. Deze plaatsingen zijn echter van tij delijke aard. TOELATINGSEXAMEN RIJKS MIDDELBARE TUINBOUW SCHOOL Voor het toelatingsexamen voor de Rijks Middelbare Tuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse, dat op 1 en 2 september werd gehou den, slaagden de navolgende candi dates F. H. Agter, Den Burg, Texel; P. M. Bakker, Hillegom; P. C. Bal, Noordwijk; J. A. Balk, Noordwijker- hout; J. A .Barnhoorn, Noordwijk aan Zee; J. W. M. van Dam, Hille- 1675.— aan prijzen en de totalisa- g0m; M. Dorrepaal, Katwijk aan Zee; i- x T-v- Edelaar, Wassenaar; J. M. van Egmond, Sassenheim; J. W. J. Geer- lings, Noordwijkerhout; H. H. C. M. Heemskerk, Noordwijkerhout; J. K. Heyl, Warmond; P. Th. M. F. v. d. tor is aanwezig op het terrein. De feestelijkheden worden besloten met een groots vuurwerk op het feestterrein, aanvangende om half elf. Directeur en chef monteur van Brinkers Margarine wethouders De eerste vergadering van de nieuwe raad van Zoetermeer, die op de eerste dinsdag van september ge houden werd, in vele opzichten zeer gedenkwaardig geweest. Allereerst werd wethouder Groene- wegen, een figuur waarmede de raad zovele jaren vertrouwd was, gemist. De heer Groenev/egen heeft een nieuwe candidatuur voor de raad, ge zien zijn hoge leeftijd, afgewezen. Voorts waren er van de 13 leden, 6, die in de vorige zittingsperiode geen deel van de raad hadden uitgemaakt. Ook in de plaatsing van de leden was verandering gebracht. Hoewel de voorzitter opmerkte, niet te weten, hoe de constellatie van het nieuwe college zou zijn, kon ieder toch aan stonds zien, dat de leden zo geplaatst waren, dat de parHjen, die de wet houderszetels reeds hadden verdeeld, broederlijk naast elkander waren ge plaatst. Het meest gedenkwaardige van de ze eerste zitting was wel dit, dat aan de vijftig-jarige traditie van het be kleden van een wethouderszetel door een der leden van de katholieke frac tie een einde is gekomen. De grootste fractie de KVP telt n.l. vier leden terwijl geen der andere fracties niet meer dan twee leden In de raad heeft is hierdoor in de op positie gedrongen. De katholieke wethouderszetel is in handen gekomen van de PvdA, de heer J. van 't Hoff werd n.l. als wet houder gekozen. Hoewel de heer Van 't Hoff in zijn rede deze gang van zaken weet aan de verdeeldheid in de katholieke ge lederen tijdens de verkiezingen, moet deze gang van zaken eerder geweten worden aan persoonlijke gevoelens van bepaalde zijde tegenover de ka tholieke fractie. Deze mogelijkheid is geschapen, doordat bij de gehouden verkiezingen de A.R. met een luttel aantal stemmen meerderheid twee zetels behaalde, waardoor de prot.- chr. groepering uit vijf kwam te be staan. Bij de verkiezing van de nieuwe wethouders, verkreeg bij de eerste stemming de heer J. van 't Hoff (P.v. d.A.) 8 stemmen, de heer G. de Groot (K.V.P.) 4 stemmen terwijl een stem ongeldig was uitgebracht. De heer J. van 't Hoff was hiermede als wethou der gekozen. Bij de tweede stemming verkreeg de heer Van Doorne 7 stemmen, de heer G. de Groot 2 stemmen, de heer Lamens 3 stemmen en de heer Van Gogh 1 stem. Hiermede was de heer J. van Doorne tot wethouder gekozen. De burgemeester bracht hartelijk dank aan wethouder Lamens, die nu niet meer als wethouder is terugge keerd. De heer Lamens is 31 jaar raadslid geweest, waarvan 13 jaren als wethouder. In de 5 a 600 vergade ringen, die in die 13 jaren gehouden zyn, heeft er steeds een aangename verstandhouding geheerst. De heer Lamens heeft vele jaren zitting gehad in de woningcommissie een moeilijke en ondankbare taak. Ook in het burgerliV. armbestuur, dat nu een sociale instelling is gewor den, heeft de heer Lames 23 jaar zit ting gehad. De voorzitter dankte na mens het gemeentebestuur en de ge hele gemeente voor het vele werk door de scheidende wethouder ver richt. De heer Lamens dankte voor de tot hem gesproken woorden, waarbij hij speciaal dank bracht aan de burge meester. De heer Van 't Hoff bracht dank voor het in hem gestelde vertrou wen en merkte op dat de verdeeld heid in de KVP bij de gehouden verkiezingen de oorzaak was, dat aan het vijftigjarig wethouderschap van de KVP een eind was gekomen. Spreker was er trots op, dat met hem voor de eerste maal in Zoeter meer een arbeider wethouder was geworden. In zijn negenjarig lid maatschap van de raad had spr. de verschillende vraagstukken reëel bekeken en steeds een milde critiek gehad. De heer Van Doorne bracht even eens dank voor zijn verkiezing en hoopte op een prettige samenwer king. De voorzitter sloot hierna deze eerste ver/adering van de nieuwe raad. De belangstelling voor deze eerste raadvergadering van de nieuwe raad was zeer groot, zodat verscheidene personen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen, len. De heer J. van 't Hoff is chef-mon teur bij de Brinkers margarinefa- brieken n.v.: de heer J. van Doorne is directeur van de Brinkers mar- garinefabrieken n.v. Weekmarkt. Op vrijdag 12 september a.s. zal voor de eerste maal in Zoetermeer een weekmarkt worden gehouden en wel van 's middags 1 uur tot 5 uur. Deze markt zal als proef iedere vrijdag gehouden worden. Voldoet dit dan zal tot een definitieve week markt worden overgegaan. De markt wordt gehouden op het gedee&e Stationsstraat, strekkende vanaf het kruispunt StationsstraatDorpe straat tot de plaats waiar de Juliana- laan aansluit op de Stationsstraat. Aangezien het opbouwen en afbre ken der kramen een behoorlijke tijd vraagt, 'is het gedeelte, waar de markt gehouden wordt, voor alle verkeer gesloten vanaf 10.30 ufur voormiddag tot 8 uur namiddag. Op de markt komen ongeveer 50 kramen, zodat het mogelijk is veel gevarieerde goederen ten verkoop aan te bieden. De tractie van de nieuwe partij, de P.C.U. protesteerde bij monde van haar voorzitter, de heer D. Kleen, tegen het feit, dat hun fractie niet in deze commissie gekozen was en de drie P.C.U.-leden verlieten de vergadering. katY den rijn ORANJEFEESTEN De tweede dag van de Oranjefees ten was voornamelijk bestemd voor de kinderen. Te 2 uur ging de onaf zienbare rij van kinderen eerst door het dorp om dan op het feestterrein aan de Noordwijkerweg te belanden. Daar vingen al spoedig de kinder spelen aan. De uitslagen hiervan wa ren: Jongens, groep A, vlagsteken: 1. Herman Ransdorp, 2. Piet Freke, 3. Robert Ellenbaas, 4. Wim v. d. Meij, 5. Gerard Beckers, 6. James Scipio. Groep B: 1. Joop Zwaan, 2. Henk Roerade, 3. Kees Bomas. 4. Dirk de Grave, 5. Huig Heemskerk, 6. Aad Wassenaar. Groep II, naar de trein: 1. Toney Aartsen, 2. Sjaak Aanhaanen, 3. Jan Noteboom, 4. Wim Hoek, 5. Adrie Hakkenberg, 6. Tonney van Maaren. Groep B: 1. Kees Zwanenburg, 2. Wout Wagter, 3, Peter Stam, 4. Aad van Beelen, 5. Jan Rijnsburger, 6. Johnie Leenen. III. Zaklopen met balrollen, groep A: 1. Majjard van der Gugten, 2. Frans Homan, 3. Martien van Maa ren, 4. Henk van der Haak, 5. Leen Dels. 6. Kees Koppe. Groep B: 1. George Wagenaar, 2. Wim Verlinden. 3. Herman Plus, 4. Joop Ravensberg, 5. Johney Stam, 6. Gerrit van der Plas. Meisjes, groep I, houtjes rapen, groep A: 1. Marga Abels. 2. Leunt je Klnikenberg, 3. Wilma Harreveld, 4. Carma van Leeuwen, 5. Marion Ko- chel. Groep B: 1. Maartje van der Bent, 2. Maaike van Dam, 3. Joke Koelewijn, 3. Ria le Nohte, 5. Willey Snellemeij, 6. Annie Vooys. Lepel in de fles, groep A: 1. Bep- pie Heemrood, 2. Joke van der Meij, 3. Maartje Hortensius, 4. Heiltje Ver hoog, 5. Tine Vils, 6. Dieuwke Schui temaker, 7. Marianne Kofbey. Groep B: 1. Tine Wassenaar, 2. Cobi van Stijn, 3. Lidy Harreveld, 4. Agnes van Hasselt. 5. Elly Molenkamp, 6. Ali Molenkamp, 7. Ali de Jong, 8. Carola v. Paridon. Groep III, was ophangen, groep A: 1 Angela Bergman, 2. Anneke van der Bent, 3. Ineke Eijkenbroek, 4. Sjaantje Groeneveld, 5. Willy van Duyn. Groep B: 1. Gerda Vink, 2. Huibie van den Oever. 3. Willy Tel- jeur. Openluchtfilmvoorstelling. In het kader van de Oranjefeesten or ganiseerde de Aquariumvereniging ,.De Minor", op het terrein van de Groen ten veilingvereniging „Katwijk en Omstreken", een openluchtfilm- voorstelling. waarvoor grote belang stelling, vooral van de zijde der jeugd, bestond. Na een voorprogram ma, bestaande uit een Chaolin-fLlm- pje en een Chinese tekenfilm, werd als hoofdfilm vertoond „De hoed van Anatol", een vrolijk geval. Bij een gratis verloting, op de nummers van de toegangsbewijzen, wisten tenslotte nog vele aanwezigen ten aardige prijs in de wacht te slepen. Benoeming. Met ingang van 1 november a.s. is door b. en w. alhier tot hoofdcommies A ter secretarie benoemd de heer mr G. Feenstra, thans commies A ter gemeentesecre tarie te Hengelo (O.). Schoolwedstrijden In het ka der van de oranjefeesten werden gisteren school voetbal wedstrijden gehouden met als uitslag: Hervorm de SchoolR.K, School 31; Ge- ref. SchoolR.K. School 10; Geref SchoolHerv. School 12. De wis selbeker kwam in handen van de Herv. School. ngorowijk Gunning Gasbergingsruimten Het architectenbureau Paardekoo- per en Barnhoorn te Lisse heeft na mens de directeur van de Gemeen- te-bedrlj«ven het bouwen van gas bergingsruimten gegund aan de fa. J. C. Beugelsdijk alhier. Uitgaansdag bejaarden De vol ijverige commissie, die zich tot taak heeft gesteld telken ja re een uit gaansdag voor de bejaarden van Noordwijk te organiseren, is, dank zij veler hulp, ook dit jaar er weer in geslaagd deze tocht te doen door gaan. De reis zal plaats vinden dins dag 9 september a.s. noordwijkerhout Erespeldje van Kath. Thuisfront Als blijk van erkentelijkheid we- HONDERDUIZEND GEVALLEN (Vervolg) Mevr. G. Harinck—Biekart uit de Ruichrockstraat in 's-Gravenhage heeft voor de tweede maal een gc- I lukkige serie verkocht. In de hofstad verkocht zij serie C, waarop de hoofd- 1 prijs van 100.000 gulden viel, in twee j kwartloten en de rest in tientjes, j „Er zijn onder de prijswinnaars enkele weduwen", vertelde zij van morgen, „die kunnen hun prijs dus best gebruiken". De serie A van het winnende lot werd verkocht te Kerkrade door de collectrice mevrouw BloemenDel- sing. in de Burgemeester Savelberg- laan nr 30. Haar lot heeft zes ver schillende personen of groepen van personen gelukkig gemaakt. Een half lot, goed voor 50.000 min 15 belasting, verkocht zij op 14 juli aan een inwoner van Bocholz. Een kwart lot werd gekocht door een beambtenclubje op een der Kerk- raadse mijnbedrijven. Dit clubje 1 speelt al jaren en ontvangt thans J 25.000 me. belastingaftrek nog al tijd ƒ21.250. Alsof de leden van dit I clubje voorvoelden, dat zij een win- I nend lot hadden, kochten zij later nog I een twintigje erbij. In Kerkrade vielen verder nog een tiende en een twintigje, terwijl het derde twintigje terecht kwan\ in Brunssum, De 100.000 voor Kerk rade moet derhalve worden verdeeld over zes winnaars. Dit is de tweede keer, dat na de bevrijding de 100.000 in kerkrade valt. Tot op de dag van de officiële in schrijving hebben zich aan de Tech nische Hogeschool te Eindhoven 241 eerstejaars studenten laten inschrij ven. Zij zijn als volgt over de afde lingen verdeeld: werktuigbouwkunde 80, elektrotechniek 75, scheikunde en technologie 86. Dit aantal is ho ger dan in september 1957. Reeds 165 studenten hebben zich als tweede jaars laten inschrijven. PERVITTNE VOOR CHAUFFEURS NIET ALTIJD STRAFBAAR i Mr A. A. M. Struycken, minister van justitie en verkeer en waterstaat I cd interim, heeft aan de Tweede Ka- mer verklaard, dat niet in alle ge vallen het gebruik van pervitlne door autobestuurders strafbaar zal zijn, als eenmaal de gewijzigde wegenver keerswet in werking getreden zal zijn. De bestuurder van enig rU- of voertuig zal, volgens het wegen-ver keersreglement als hy onder een zodanige invloed verkeert van an dere atof dan alcohol, dat hij niet in staat moet worden geacht, zijn voer tuig behoorlijk te besturen straf baar zijn, Indien hij weet of ver moedt, dat het gebruik van deze stof zijn rijvaardigheid vermindert. PANTSERVUIST GEVONDEN In de bossen benoorden de Groen- daalseweg in Loenen (Vel.) is een pantservuist gevonden. Het gevaar lijke projectiel werd door de hulp verleningsdienst onschadelijk ge maakt. 40 JAAR HANZEBOND „ST. REINOLDUS". De Nederlandse R.K. Hanzebond „St. Reinoldus" zal op 8 september in het gebouw van de coöp. inkoop vereniging „St. Homobonus" te Rot terdam een herdenkingsbijeenkomst houden ter gelegenheid van het 40- jarlg bestaan van de bond. De bond, die een vereniging is van werkgevers in de woning-inrichting en meubileringsbedrijven, zal bli deze viering vooral het accent leggen op de ontwikkelingen van de laatste tijd in de woninginrichting. De rivierpolitie te Rotterdam heeft vanmorgen in de Waalhaven aldaar het stoffelijk overschot gevonden van de 22-jarige Griekse leerling-kok Mi chael Koligionis, opvarende van het Griekse mj. „Pacific Conqueror". Do jongeman is zaterdagmiddag J.l, bij het zwemmen in de Waalhaven, waar zijn schip' lag, verdronken. ZELF HET AAS ACHTERNA Gistermiddag ging de 9-jarige Wim Neesen in het water van het Weste lijk Marktkapaal te Amsterdam vis sen. Hij wierp de hengel met zoveel kracht het water in, dat hij deze zelf achterna ging. Twee mannen hadden gelukkig poedig beet en trokken Wim weer op de wal. De kapitale boerderij „De Hoed" in Klarenbeek is gisteren tot de grond toe afgebrand doordat een kind met vuur speelde. Al het vee, behalve een fokvarken, kon in vei ligheid worden gebracht. De gehele wintervoorraad veevoeder ging ver loren. gens bevordering van het door het Nationaal Katholiek Thuisfront ge stelde doel werd op 31 augustus jl. aan mevr. C. Venhagen-Zuiderduin het Thuisfront-erespeldje in zllveT uitgereikt bij haar afscheid als vaste medewerkster vam de afdeling Noord wij kerhout. rijnsburg GEMEENTERAAD De Rijnsburgse gemeenteraad kwam gisteravond in nieuwe samen stelling bijeen. Het inmiddels ver trouwde getal 11 heeft plaats ge maakt voor 13, zodat, daar 3 raads leden niet meer zullen terugkeren in de raad, vijf nieuwelingen plaats namen rond de raadstafel. Het wa ren de heren G. van Delft, T. Kralt, C. Vianen, T. Starkenburg en C. Leeuwenburg. Bij de verkiezing van de wethou ders werden de „oude" wethouders herkozen nl. de heren T. Kralt en C. D. v. d. Vijver (Om misverstanden te voorkomen zal weth. Kralt in 't ver volg senior bijgenaamd worden, daar nu tweemaal de naam T. Kralt in de raad voorkomt). Tenslotte maakte de voorzitter de leden van de raad bekend, dat de heer Kralt het feit herdacht, dat hij 35 jaar als raadslid gefungeerd heeft. Ter gelegenheid waarvan men nog even na het sluiten van de openbare raadszitting gezellig bijeen bleef. Oranjefeesten De uitslagen van de volksspelen luiden: Viswedstrijd: senioren: 1. Jaap Koemans; 2. Tom Verhave; 3. Henk v. d. Geugten; 4. Jaap Brussee. Ju nioren: 1. G. v. d. Gugten; 2. G. Ver- hey; 3. G. v. Starkenburg. Ringrijden bromfietsen: 1. koppel Zv/aan-Noort; 2. Binnendijk-Krom- hóut; 3. HeemsHerk-Jungerius. Tonnetje steken: 1, G. Ravensber- gen-P. v. Egmond; 2. J. Ravensber- gen-D. Noort; 3. Ada v. Egmond-L. de Mooy. Wielrennen junioren: 1. Zoet (Swift); 2. Althoven (Spartaan). Idem senioren: 1. Ab v. Egmond (Spartaan); 2. J. v. d. Put (Sp.); 3. C. v. Leeuwen (Sp.); 4. W. Sierling (Sp.); 5. A. de Pau (Swift); 6, W. v Gent (Swift); 7. H. Grimbergen (Swift). SftSSFNMFIM GEMEENTERAAD (Vervolg) Vervolgens ging men over tot benoeming van leden der verschil lende commissies. Tot leden van de commissie van bijstand voor de financiën werden gekozen de heren A. Bergman, K. Breda, J. Heemskerk en J. Korte- kaas, plaatsverv. W. Leerdam en J. v. d. Nouland. De oommissie voor de strafverordening aal voortaan bestaan uit de heren G. Verschoor, J. Duindam, Th. v. d. Geest en P. v. Reen. De commissie voor sportaonge- legen heden bestaat tihans uit de he ren K. W. v. Breda, A. Bergman, J. v. d. Nouland en J. C. Schrama, In de commissie voor georgani seerd overleg werden benoemd de heren J. Duindam, G. Verschoor en J. v. d. Nouland, terwijl de com missie tot het nazien van de reke ning over 1957 werd samengesteld uit de heren K. W. v. Breda, J. Duindam en P. M. A. Ooeterveer. Plaatsvervanger W. Leerdam. De commissie voor indoistrialiaa- LEJDSCHENDAMMER. VERMIST De waarnemend groepscomman dant der rijkspolitie te Leidschen- dam verzoekt namens de echtgenote te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Petrus Antci ius Marinus de Jong, oud 43 jaar, wo nende te Leidschendam. Hij heeft gistermorgen omstreeks elf uur zijn woning verlaten en is tot op heden daarin niet teruggekeerd. Hij is zwaarmoedig en een ongeluk-wordt gevreesd. Signalement: lang 1.80 meter, slank postuur, grijsachtige ogen. dun blond haar, bruine gelaatskleur. Kleding: lichtgrijs overhemd, grij ze broek, bruine schoenen. Een ieder, die inlichtingen kan geven, wordt verzoaht zich in ver binding te stellen met voornoemde groepscommandant, telefonisch te bereiken onder nummer 1923 (01716) of met de politie in zijn of haar woon- of verblijfplaats. tie is opgeheven, aangezien de ge hele raad hierover beslissingen neemt. Tot slot werd een wijziging im het bezoldigingsbesluit 1914 goedgekeurd. de kwakel KERMIS GUNSTIG VERLOPEN Ook de derde en laatste kermisdag is, in tegenstelling met andere jaren, met prima weer verlopen. Deze was nooxctzakelyk bestema voor de vol wassenen. Om 9 uur verzamelde# de deelnemers en toeschouwers zich op het plein voor Leenders voor de jaarlijkse traditionele optocht door het dorp. Het moet gezegd worden dat het feestcomité er wederom in is geslaagd deze optocht, waaraan werd deelgenomen door Olivier B. Bom mel, Tom Poes, Pa Pinkelman, Tante Pollewop, professor Sikbok en een 30-tal andere bekende figuren, goed te doen verlopen. Allereerst werd naar Uithoorn gereden, hier werden burgemeester Koot verschillende Kwakelse producten aangeboden. De burgemeester waardeerde deze geste ten zeerste en onthaalde de deelne mers en comitéleden op een heerlijk sterk glaasje „Cola". Hierna keerde ae stoet onder enorme belangstelling weer naar de Kwakel terug, vooraf gegaan door de plaatselijke muziek vereniging en tamboercorps. Ook werd hier door alle inwoners de fraaie stoet gadegeslagen. Niemand stak het onder stoelen of banken, dat deze optocht, de optochten van vo rige jaren, verre overtrof. De prijswinnaars waren als volgt 1 Hocus Pas; 2. Cap. Cook; 3. de 2 Wadders; 4. Kruidenier Grootgrut; 5. Burgemeester Dickerdak; 6. Huis knecht Joost; 7. Olie Kapoen; 8. Kap- pie; 9. Signor Rivaldi; 10. Pa Pin kelman en Tante Pollewop. 's Middags werden de volksspelen gehouden. De diverse uitslagen waren als volgt: Pijl en boogschiten: le pr. Jan de Jong Pzn; 2e pr. Bertus v. Egmond; 3e pr. Leen v. Oostwaard. Tonknuppelen; de 5 potjes waren voor: J. Plasmeijer Jzn; M. W. Voorn; Alb. Verhoef; Ant. den Haan; Jan den Haan Azn. De ton was voor Frans Voorn J.Wzn. Ook de laatste avon was de be langstelling voor de k- .-is, de dans gelegenheden en vr al de fraaie ver lichting zeer gvet.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9