„De Zonnige Zeurpiet Automobilisten krijgen „dim-tester" ter controle „A-bom voor aanleg van tunnels en havens" DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Verbond Veilig Verkeer weer actief Rapport voor ondernemers Onder auspiciën van de internatio nale commissie voor verkeersveilig heid waarin het Verbond voor Veilig Verkeer vertegenwoordigd Is zal in de laatste week van oktober door het verbond worden deelgenomen aan een Internationale „verlichtings actie". Het verbond zal uitkomen met een z.g. „dim-tester". Het is een papieren hulpmiddel, waarmee de automobilist zelf zijn dimlicht kan controleren. Deze papieren Dim-tester zal gratis door het Verbond voor Veilig Verkeer worden verspreid over het gehele land. Het verbond zal zich verder gaan toeleggen op het verkeersonderricht aan kleuters nu het verkeersonder- wijs voor de lagere school verplicht is geworden en bovendien als leerstof Seldt voor de kweekscholen voor on- erwijzers. De ouders zullen een spe ciale brochure thuis krijgen,, getiteld „Veiligheid voor uw kind". Het ver bond gaat tevens zijn nieuwe werk- seizoen in met een cabaret en een goochelprogramma. Alle ondernemingen met meer dan 50 werknemers krijgen dezer da- gen een rapport toegezonden dat is opgesteld met financiële steun van het Prinses Wilhelminafonds en dat tot titel heeft „De onderneming en de verkeersveiligheid". In het rap port heet het, dat de schade van het onveilig verkeer zeer zwaar op het bedrijfsleven drukt. Volgens de laat ste cijfers van het Ned. Verkeers- instituut gaat 1 van het nationale inkomen (ƒ235.000.000 in 1955) aan verkeersongevallen verloren. Door verkeersongevallen gaan ongeveer 2 miljoen arbeidsdagen verloren en ruim de helft van alle dodelijke on- gevallen die door de sociale verzeke ringsbank worden behandeld gebeu ren op de weg tusen huis en werk. De leiders van de bedrijven krij gen in dit rapport velerlei maatrege len aanbevolen die binnen het bedrijf genomen kunnen worden om de ver keersveiligheid buiten te bevorde ren. De commisie adviseert de onder nemers zich gezamenlijk tot de plaat selijke autoriteiten te wenden indien de veiligheid van het personeel maat regelen behoeft op terreinen welke niet tot de bedrijven behoren. Stram an Rhenmattsch Do« dan toch oons eon bloedzuiverende kuur. Mot Kroiehon Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn Dat komt omdat Kruschen de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische pijnen vinden veelal hun' oorzaak in de vertraagde werking van de bloed zuiverende organen. Juist die komen door Kruschen's zes minerale zouten weer op gang. (Advertentie) Langgezochte inbreker gevonden Het is de Intensieve samenwerken de politie van Aalten, Groenlo, Win terswijk en Doetinchem na een moei lijk en langdurig onderzoek gelukt de dader te pakken van tientallen in braken die de laatste tijd te Winters wijk en omgeving zijn gepleegd. Ge arresteerd is de 28-jarige ongehuwde C. R. uit Winterswijk. Hij bevindt zich thans op het groeps- bureau van de rijkspolitie te Aalten in arrest. Gedurende een voorlopig onderzoek heeft hjj bekend zich in Winterswijk aan ongeveer 24, tot nu toe niet opgehelderde inbraken en diefstallen te hebben schuldig ge maakt. Verwacht wordt dat in het vervolg van het onderzoek nog meer inbraken en diefstallen tot klaarheid zullen worden gebracht. NIEUWE K.P.M.-DIENST. De Koninklijke Paketvaart-maat- schappij te Amsterdam zal binnen kort overgaan tot de opening van een 6-wekelijkse dienst tussen de Perzi sche Golf enerzijds en Oost-Afrika anderzijds. De vaste aanloophavens zullen voorlopig zijn: Perzische Golf- Basrah, Khorramshahr, Abadan en Bahrain; Oost-Afrika Mombasa. Het m.s. „Waingapoe", groot 3300 ton, zal ladingen van allerlei aard vervoeren, inclusief vee. Eind sep tember zal de eerste afvaart van Mombasa naar de Perzische Golf aan vangen. Bouwkeet afgebrand Acety'eencylinder ontplofte Bij het in aanbouw zijnde Roode Kruisziekenhuis in Den Haag is woensdagavond een grote houten keet, waarin de werkplaats en het magazijn waren ondergebracht, afge brand. Daarbij ontplofte een acety- leencilinder die honderd meter van de brand verwijderd terecht kwam. De brandweer, die het vuur met vijf stralen bestreed, kon de ontploffing van een zuurstofcilinder voorkomen. Deze werd zo lang bespoten tot hij enigszins was afgekoeld en daarna in een sloot geworpen. Het gezin van een kantooremployé van de aannemingsmaatschappij, dat in een keet naast het brandend hou ten gebouw woonde, sleepte alle huisraad naar buiten tot op een vei lige afstand, omdat, er aanvankelijk door de flinke wind gevaar voor overslaan van het vuur bestond. De brandweer kon de uitslaande brand spoedig blussen. De schade beloopt naar schatting tien tot vijftien duizend gulden. De aannemingsmaatschappii is verzekerd De oorzaak van de brand is onbe kend. Vervoersorganisatie voor 2 mille geflest Eis: achttien maanden De gewezen districtsseeretaris van de Nationale Organisatie van Be- drijfsgoederenvervoer, een 47-jarige heer uit Bunde, die ervan verdacht wordt een bedrag van totaal 20 mille te hebben verduisterd ten nadele van zijn organisatie, heeft gisteren voor de rechtbank te Maastricht ander half jaar gevangenisstraf tegen zich horen eisen. Verdachte zou het geld, dat be roepsvervoerders hem hadden toe vertrouwd om aan anderen, die vrachten van hem hadden overgeno- Geen vrees voor problemen op verkeers plein Oudenrijn Op vragen van het Tweede Kamer lid de heer Daams over het aanbren gen van verkeerstekens op het ver keersplein Oudenrijn hebben de mi nisters van justitie en verkeer en waterstaat het volgende geant woord: 1. Van het aanbrengen door de rijkswaterstaat in overleg met de betrokken politieautoroiteiten van vakken op het wegdek, als bedoeld in artikel 7, lid 1, onder b. van het we-j genverkeersreglement, bij en op het verkeersplein Oudenrijn, ter bevor- J dering van een vlotte afwikkeling j van het verkeer, is kennis genomen, j 2. Deze tekens vormen een aandui- j ding van aanwijzingen vanwege heti bevoegde gezag gegeven krachtens ar tikel 29 van de wegenverkeerswet en prevaleren deswege boven de in het wegenverkeersreglement opgeno men gedragsregels Het verkeer is verplicht aan deze aanwijzingen ge volg te geven en wordt dus niet ge dwongen tot het begaan van verkeers overtredingen. Hierbij wordt aange tekend, dat in het arrest van de hoge raad van 2 november 1957, waarop in de vraag wordt gedoeld, slechts tot uitdrukking is gebracht, dat bij een verkeersplein geen sprake is van een kruising, d.w.z. een verenigings punt van wegen, waarop links afslaan mogelijk is. In overeenstemming daarmede geven de bij en op het ver keersplein Oudenrijn aangebnchte tekens de weggebruikers slechts de aanwijzing hetzij recht door te gaan, hetzij rechtsaf te slaan. Volledigheidshalve wordt nog op gemerkt, dat onder „kruispunten' als bedoeld in artikel 7, lid 1, onder b, van het wegenverkeersreglement zijn te verstaan alle verenigingspun ten van wegen, ook die waar links afslaan niet mogelijk is. Er bestaat derhalve geen gror.d voor de vrees, dat het aanbrengen van de tekens zal leiden tot onge wenste puzzels met betrekking tot het vaststellen van de verantwoordelijk heid bij verkeers-ongevallen en daar uit voortvloeiende schaden. 3. Hoewel de situatie bij en op het verkeersplein Oudenrijn, waar de regeling van het verkeer thans op wettelijk verantwoorde wijze plaats heeft door de aangebrachte aanwij zingen op het wegdek, op zienzelf wijziging van het wegenverkeersre glement niet noodzakelijk maakt, wordt wel, ten einde een vlottere afwikeling van het verkeer op Cir- culatiepleinen ook zonder nadere ------- w aanwijzingen mogelijk te maken, men af te dragen, voor zichzelf heb- overwogen te bevorderen, dat Jaar- ben gehouden. Wel bekende hij, dat toe strekkende bepalingen in genoemd hij geld had geïncasseerd en dat hij j- dit niet had verrekend met de orga nisatie maar waar dit geld gebleven was kon verdachte, die onder behan deling is van een zenuwarts, niet verklaren. Ook had verdachte een auto ge kocht met van de N.O.B. geleend geld en hij had deze voor een nieuwe in geruild. De Officier van Justitie was van oordeel, dat verdachte zich heeft schuldig gemaakt aan een aantal feiten, die te ernstig zijn om nog met het reclasseringsrapport mee te gaan, dat een voorwaardelijke straf ad viseert. De raadsman gaf toe, dat z\jn cliënt zich inderdaad in een aan tal gevallen aan verduistering had schuldig gemaakt. Het geval met de geruilde auto evenwel was volko men legaal, daar verdachte zijn or- fanisatie van de ruil op de hoogte ad gesteld. Een lange gevangenisstraf zou voor deze psychiatrische patiënt funest zijn, zo betoogde hij en daarom ver zocht de verdediger aan de president, zijn cliënt een straf op te leggen, ge lijk aan het voorarrest. Uitspraak over 14 dagen. WEER EEN 100-JARIGE TE ROTTERDAM Evenals gisteren wordt vandaag een ingezetene van Rotterdam hon derd jaar. Het is mevrouw de wed. I. VerhagenVogelaar, geboren te Nieuw-Beijerland. Sinds februari 1884 woont ze te Rotterdam, Zij is sedert 1940 weduwe. reglement worden opgenomen. Kinderboeken op magnetische band Voor polio-patiëntjes Op verzoek van een Haags zieken huis legt de openbare leeszaal en bibliotheek in Amsterdam op het ogenblik een aantal kinderboeken vast op de magnetische band. Dit ten behoeve van polio-patiëntjes, die door hun verlamming zelfs niet meer kunnen lezen. Dat dit een hele op gave is kan men zich voorstellen als men bedenkt, dat het genezingspro ces van deze ziekte vaak een lang durige is en bovendien kunnen lezen de kinderen heel wat aan. Een voor deel is, dat ook andere patiënten die daar voor in aanmerking zouden ko men van deze gesproken boeken kunnen profiteren. De O.L.B. van Amsterdam is on middellijk begonnen met het uitvoe ren van dit kostbare plan. Zij hoopt daarbij wel wat op de steun van hen, die deze arbeid sympathie toedragen en dit zullen er wel velen zijn. Mo menteel zijn geen financiële midde len voorhanden. Onder het motto: voor het geproken kniderboek, kan worden getort op het nummer van de O.L.B. te Amsterdam: 13605. Jongetje dronk benzine Het bijna tweejarig zoontje René van de familie Moling uit Esloo heeft woensdagmiddag in een onbewaakt ogenblik uit een fles met benzine ge dronken. De fles stond in de keuken op het aanrecht. Het jongetje overleed enkele uren later in een ziekenhuis te Sittard. Het was het enige kind uit het gezin. Op eerste schooldag verongelukt Op weg van de school, die zij van daag voor het eerst had bezocht, naar haar huis is gisteren de zesjarige Else Braaksma te Breda bij het over steken van de straat door een auto gegrepen. Zij werd daardoor zo zwaar gewond, dat zij naar het'zie kenhuis moest worden overgebracht. Daar is het kind in de loop van de dag overleden. Drs. A. R. van Nes Dir. binnenlandse econ. landbouwaangelegenheden Bij Koninklijk Besluit is drs A. R. van Nes met ingang van 1 augustus 1958 bij het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening aange steld als directeur-afdelingschef. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft de heer Van Nes belast met de leiding van de directie economische akkerbouw-, veehouderij- en zuivelaangelegenhe- den (directie van de voedselvoorzie ning) en heeft hem de persoonlijke titel van directeur van de binnen landse economische landbouwaange legenheden verleend. De heer Adrianus Reinen van Nes werd op 5 november 1919 te Hazers- woude geboren. Van 1940 tot eind 1942 studeerde hij aan de Nederlandse economische ho geschool te Rotterdam. Juist vóór de hogeschool werd gesloten, legde hij het candidaatsexamen af. Daarna dook hij tot het einde van ae oorlog onder op de familieboerderij te Rijs- oord. Op dit grote gemengde land bouwbedrijf van ca. 60 ha leerde hij de landbouw in zijn verschillende on derdelen kennen. Na de bevrijding zette hij zijn economische studie voort en deed in januari 1947 docto raalexamen in de economische we tenschappen. Op 1 maart 1946 werd de heer Van Nes wetenschappelijk medewerker van de afdeling landbouw van het Landbouw-Economisch Instituut en werd als zodanig belast met de op bouw van het kostprijsonderzoek van landbouwprodukten. Van 1 septem ber 19511 april 1954 was hij mede werker van de economische afdelin gen van de toenmalige stichting voor de landbouw. Van 1 april 19541 augustus 1958 was de heer Van Nes hoofd van de afdeling tuinbouw van het Landbouw-Economisch Instituut. In rechtbank geboren baby overleden Een 25-jarige Haagse vrouw, die voor een licht misdrijf terecht moest staan, heeft dinsdagmiddag, zoals wij reeds meldden, in de vestibule van de rechtbank in Den Haag een kind ter wereld gebracht. Voordat de vrouw voor zou komen, voelde zij zich onwel. Zij wilde daar om naar huis gaan, maar zij kon het rechtsgebouw niet meer verlaten, want de baby diende zich aan. De gezondheidstoestand van het kindje was slecht. Het is overgebracht naar de Emmakliniek, waar het later op de dag is gestorven. Amerikaan op de atoomconferentie: Rus: géén kernexplosies! Op de atoomconferentie te Geneve hebben woensdag twee Amerikaanse geleerden gepleit voor het gebruik van de waterstofbom bij de uitvoering van grote projecten zoals de aanleg van havens en tunnels. Het graafwerk zou op deze manier veertig maal goedkoper zijn dan volgens de gewo ne methode. Een Amerikaanse maatschappij maakte bekend dat zij met succes een reactor voor onderzoek heeft be proefd welke plutonium als brand stof gebruikt. Dit wordt beschouwd als een belangrijke stap in de ont wikkeling van snelle „broedreactors" voor atoomenergie. Een Amerikaanse geleerde besprak een „opzienbarende techniek voor de aanwending van radio-isotopen" waarmee men opmerkelijke successen had behaald bij het stellen van een diagnose bij hartpatiënten zonder dat men het risico van onderzoekingsope raties behoefde te lopen. De Amerikaanse verklaring'over de bruikbaarheid van de waterstofbom lokte direct een reactie uit van de Rus prof. Emelyanof die zich uit sprak voor een verbod van alle kern explosies. Hij kon het nut van het ge bruik van de waterstofbom voor vreedzame doeleinden niet inzien, daar er z.i. steeds een grote hoeveel heid radioactiviteit vrijkomt. „Per soonlijk ben ik van oordeel dat kern explosies, voor welk doel dan ook, geen praktische doeleinden doch al leen politieke doeleinden dienen", al dus prof. Emelyanof. Dit was de eerste politieke botsing tussen de Sowjet-Unie en de V.S. op de atoomconferentie die maandag be gon. Dr Johnson van de V. S. maakte woensdagavond bekend dat de uni versiteit van Californië het gebruik van de H-bom voor het bereiken van olielagen onderzoekt. Een bom met een kracht van een miljoen ton T.N.T. zou vijftig miljoen ton materiaal ver plaatsen en 25 miljoen vaten olie op leveren. Volgende zomer zou op dit RIJDENDE TOREN VAN 31.5 M. Een schoonmaakbedrijf te Amster dam, de Cemsto N.V., zal dezer da gen de hoogste rijdende toren van Europa in gebruik nemen. De toren zal voor het eerst op 9 september worden gebruikt voor het inwendig schoonmaken van de Koepelkerk te Waalwijk. De toren bestaat uit vier kleinere torens van 21 meter hoogte, die bc* venin verbonden zyn door een jJat- form van 8 bij 8 meter. Op dit plat form wordt een verrijdbare toren van 107s meter hoogte gebouwd. In de vier torens bevinden zich op gelijke afstanden platforms waarop de be manning het werk op diverse hoog ten kan uitvoeren. De bemanning van deze torens be staat uit oud-leden van de comman dotroepen en oud-zeelieden, die spe ciaal getraind zijn in het hoogte- werk. GATIS FRUIT VOOR SANATORIA. 15.000 Kilogram fruit uit de boom gaarden van de Betuwe zullen dit jaar verzameld worden voor patiën ten in sanatoria en andere verpleegin richtingen. Deze hoeveelheid, die door fruittelers in de Betuwse dorpen bij een zal worden gebracht, is zo groot, dat de vaste jaarlijkse „klanten" zullen moeten worden uitgebreid in aantal. Deze geste heeft in 1951 haar ini tiatief gevonden in het plaatsje Mau- rik, waar de huidige promotor van de „Betuwse fruitactie", de heer Tj. de Vries, alleen begon met het inzame len van kisten appels en peren voor de verpleegden in de Ned. Herv. in richting voor zenuw- en geesteszie ken „Zon en Schild" in Amersfoort De inzameling slaagde volkomen, zo zelfs, dat de initiatiefnemer be sloot het volgede jaar enkele andere dorpen in te schakelen. Daarna moest ook het aantal te voorziene inrichtin gen uitgebreid worden tot vijf. gebied een proefexplosie van een atoombom teweeg worden gebracht. De Amerikaanse geleerde dr Bell deelde mee dat de V. S. verwachten ndsschien over twee jaar een zichzelf gaande houdende thermonucleaire re actie teweeg te brengen. Alle hoop op het gebruik van de waterstofbom is gebaseerd op het vermogen, een dergelijke reactie tot stand te bren gen. VERENIGDE STATEN SCHENKEN WERKEN OVER KERN WETENSCHAPPEN De Verenigde Staten hebben de Verenigde Naties een serie boekwer ken van dertien delen aangeboden met gegevens over de jongste vor deringen die in Amerika zijn ge maakt op het gebied van de vreed zame toepassing van kernenergie. In deze boekwerken zijn veel, tot nu toe ontoegankelijke of overal verspreide, gegevens bijeengebracht. TER NAVOLGING! India en Pakistan hebben besloten hun onopgeloste grensgeschillen voor leggen aan een opartijdig tribu naal. Op 9 september zullen de we derzijdse gevangenen worden vrijge laten. PERZISCH SCHIP VERGAAN. In de Perzische Cfolf is een Per zisch schip met 125 passagiers ver gaan. Vijf-en-dertig mensen verdron ken, negentig zijn opgepikt door een Nederlands schip dat op weg was naar Koeweit. Het ongeluk is 35 km van Koeweit gebeurd. Op verzoek van de Arubaanse volkspartij (AVP) en de UNA, de R.K. partij, is het hoofdstembureau van Aruba begonnen met hertelling der stemmen. Maandag zijn in de Nederlandse Antillen staten-verkie- zingen gehouden. „Van Gogh's" over de Pool naar japan Een grote en belangrijke collectie schilderijen en tekeningen van Vin cent van Gogh, behorende tot de ver zameling van het Rijksmuseum Kröl- ler-Milller in het nationale park ..De Hoge Veluwe", aangevuld met enkele werken van deze schilder, die in het gemeentemuseum te Den Haag en het Rijksmuseum te Amsterdam han gen, zal in vier zendingen met DC 7C's van de Scandinavian Airlines System eind september en begin ok tober via Kopenhagen en de Noord poolroute naar Tokio worden over gebracht, waar de collectie van 15 oktober af wordt tentoongesteld in het nationaal museum voor moder ne kunst van Japan De collectie be staat uit 60 schilderijen en 70 teke ningen en heeft een verzekerde waar de van ruim 15 miljoen gulden De duur van de tentoonstelling te Tokio is op 30 dagen beoaald. daarna zal de verzameling in Kyoto te zien zijn. De collectie wordt verpakt in 33 speciaal voor het doel gemaakte hou ten kistkoffers. Men heeft de voorkeur gegeven aan de Poolroute. omdat tijdens deze vluchts slechts één tussenlanding wordt gemaakt. BOUW PROVINCIEHUIS GEGUND. Architect ir A. Aronsohn, raadge vend ing. te Rotterdam, heeft, namens het Prov. Bestuur van Zuid Holland het maken van paalfundering en ge wapend beton en staalconstructies voor een ged. te bouwen provincie huis, gegund aan de N.V. Ingenieurs- bureu voor Bouwnijverheid te Oegst- geest voor 1.998.000. Bij een op 14 aug. j.l. gehouden aanbesteding was het I.B.B. de laag ste inschrijver. De actie van Mexicaanse studenten tegen de tariefverhogingen bij het openbare vervoer is zo goed als ge ëindigd. 120Van de meer dan 200 bussen die de studenten hadden buitgemaakt en die in de studentenwijk in Mexico. stad 15 dagen lang zijn verborgen, zijn aan de autoriteiten teruggege ven. De rest van de voertuigen wordt vastgehouden daar de studenten schadeloosstelling eisen voor twee collega's die bij incidenten op 26 augustus verwondingen opgelopen hebben. IJsland en Oostenrijk hebben de rechtspraak van het Europese hof voor de rechten van de mens als ver plicht aanvaard. Dit is gisteren be kend gemaakt op de „Dag van de Raad van Europa" op de „Expo" te Brussel, bij gelegenheid van de vie ring van het feit, dat het vijf jaar ge leden was dat de Europese conventie voor de rechten van de mens in wer king is getreden. Thans zijn er acht landen die de rechtspraak van het Europese hof, facultatief gesteld in de Europese conventie voor de rechten van de mens, hebben aanvaard. De aanvaar ding was al eerder geschied door Bel gië, Denemarken, de Duitse Bonds republiek, Ierland, Luxemburg en Nederland. Drie inbrekers hebben woens dagavond juwelen, bont en andere zaken terwaarde van 100.000 gulden gestolen uit de woning van de Britse filmspeler Michael Wilding te Lon den. Zij blinddoekten de 58-jarige huishoudster en sloten haar in een kast op. Naar het communistische pers bureau „Nieuw China" meldt zijn op 28 augustus negen „geheime agenten" van de nationalisten in Kanton ter dood veroordeeld. Scheepsberichten ALKES 4 sept. v. Rotterdam n. Chit- tagong; HELENA 4 sept. v. Rotterdam n. Amsterdam; JUPITER 4 sept, te Rot terdam; LOPPERSUM 3 sept. te Am sterdam; NOTOS 4 sept. te Rotterdam; OBERON 4 sept. v. Rotterdam n. Am sterdam; STAD GOUDA 3 sept. v. Rot terdam n. Hampton Roads; STATEN- SINGEL 4 sept. van Rotterdam n. Gal veston; AGAMEMNON 3 sept. v, La Guaira n. Maracaibo; ALCOR 3 sept. v. Antwerpen n. Las Palmas; ALPHAC- CA 4 sept. v. Santos n. Buenos Aires; AMSTELVAART 5 sept. te Durban verl wacht; AXELD1JK 3 sept. v. Vitoria n. New York; BANTAM 5 sept. te Aden verw.; CERON1A (t.) 3 sept. v. Abadan n. Aden; CLAVELLA (t.) 4 -sept. te Stanlow; GABONKUST 4 sept. te Tako- radi; GORD1AS 3 sept. te Bremen; GROOTE BEER 3 sept. dw. Lands End n. New York; HEELSUM 4 sept. te Ber muda; HOLLAND 3 sept. v. Durban n. Lorenzo Marques; ISIS 4 sept. te La Guaira; KABYL1A (t.) sept. te Cu rasao; KARAKORUM 3 sept. v. Genua n. Cartagena; LIMBURG 3 sept. v. New York n. Athene; LOOSDRECHT 3 sept. te Suez; MUIDERKERK 4 sept. te Mom basa; NAESS COMMANDER (t.) 4 sept. te Tripoli; ORANE NASSAU 3 sept. v. Barbados n. Plymouth; POELAU LAUT 3 ?ept. v. Bilbao n. Le Havre; POSEI DON 4 sept te Charleston; PRINS WIL LEM V 3 sept. v Antwerpen n. Bre men; THEMIS 4 sept. te Maracaibo; TIBIA (t.) 4 sept te Abadan; WAAL 4 sept. te Lattakia; WILLEMSTAD 4 sept. te Paramaribo; ZAANLAND 3 sept. te Montevideo; ZEELAND 3 sept. v. Hali fax n. Tripolis AALSD1JK 3 sept. te Baltimore; AMPENAN 3 sept. te Kho- relmufatta; ANTONIA (t.) 3 sept. van Pladju n. Singapore; ARENDSKERK 3 sept. v. Fremantle n. Aden; ARGOS 3 sept. v. Tunis n. Malaga; BALONG 4 sept. te Saigon; CALTEX ARNHEM (t.) 3 sept. v. Sidon n. Rotterdam; CALTEX ROTTERDAM (t.) >ass. 3 sept. Kaap Bougaroni n. Sidon; CELEBES 3 sept. v. Surabaja n. Balik Papan; ETREMA (t.) pass. 3 sept. Messina n. Istanbul: HATHOR pass. 3 sept. Kaap de Gata n. Alexandrië; HEEMSKERK 3 sept. te Livorno; JAVA 3 sept. te Londen; KA RACHI 3 sept. v. Assab n. Bombay: LAARDERKERK 3 sept. v. d. rede te Kuwait; LOMBOK 3 sept. v. Dar es Salaam n. Tanga; MAASLAND pass. 3 sept. Kaap Finisterre n. Las Palmas: NANUSA 2 sept. v. Aden n. Belawan; NOORDZEE 3 sept. Aden gepass. naar Kuwait; OLDEKERK 4 sept. te Penang; STAD ROTTERDAM 3 sept. v. Las Pal mas n. Pepel; STRAAT BANKA 3 sept. v. Singapore n. Tandjong Priok; VAN LOON 4 sept. te Auckland. (52)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8