EEN WEIHOUDERSZEIEL VOOR DE KVP V.V.D. kreeg twee wetMerszetels in Wassenaar De Raad van Voorschoten koos G. Schrama en J. J. Dekker tot wethouders GRATIS Oegstgeest kreeg geen derde wethouder WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Afscheid van de heer De Graaff Direct na de opening van de ge meenteraadsvergadering te Voor schoten vond de beëdiging en instal latie plaats van de raadsleden. Ge ïnstalleerd werden tot raadsleden van de K.V.P.-fractie: de heren C. Fortanier, G. v. d. Hulst, N. C. Lam- boo, ir W. C. M. Rombouts en G. Schrama. Voor de Prot.-Chr. groep: J. J. Dekker, M. Dirksen, J. de Graaff en mr dr J. P. I. v. d. Wilde. Voor de V.V.D.: A. de Groot, drs H. A. Korthals en drs M. C. Tideman. Van de P.v.d.A.: G. Mol, dr P. S. Pels en C. v. d. Werf. In de nieuwe raad komt de Prot.-Chr.-groep met 1 zetel minder en de V.V.D. met 1 zetel meer in de raad. De K.V.P. en de P.v.d.A. behielden hun aantal zetels. De voorzitter, burgemeester C. J. 7. d. Hoeven, wenste de nieuwe raadsleden geluk met het vertrou wen, dat de kiezers in hen hadden gesteld. Een speciale begroeting richtte de voorzitter tot die leden van de raad, die voor het eerst zit ting nemen. Het is geen eenvoudige taak, die U wacht, aldus spr., zij eist de inzet van de gehele persoon. Spr. hoopte op een steeds zakelijke be handeling van de onderwerpen en vroeg om Gods zegen over de te ver richten werkzaamheden. Alvorens tot de wethoudersverkie zing over te gaan, legde de heer C. Fortanier namens alle fracties in de raad een verklaring af. Hij gaf hier bij een uiteenzetting van de ver schillende standpunten inzake de wethoudersverkiezing. Bij de K.V.P. was de grootte van de groep door slaggevend voor de wethouderszetel en voorts was alleen die candidaat aanvaardbaar, die met de grootst mo gelijk stemmenmeerderheid gekozen zou worden. De Prot.-Chr.-groep kon zich verenigen met een combinatie vart wethouders uit de K.V.P. en de Prot.-Chr.-groep. De V.V.D. stelde dat een van haar candidaten in't col lege vertegenwoordigd moest zijn. Dit was een democratisch recht. De P.v.d.A. stelde in eerste instantie geen prijs op een wethouderszetel, maar wanneer er een beroep op een van haar candidaten werd gedaan, was zij bereid zitting te nemen. Zij kon zich ook verenigen met de K.V.P.-Prot. Chr.-combinatie, als een goede combinatie gevonden kon wor den. Na ampel overleg is het volle dig gelukt door de wil tot samen werken. het partijbelang onderge schikt te maken aan het algemeen belang. Uit het overleg is voortgekomen als combinatie de heren G. Schrama (K.V.P.) en J. J. Dekker (Prot.-Chr.) De niet terugkerende wethouder, de heer J. de Graaff, werd uitermate hartelijk dank gebracht voor het vele wat hij in het belang voor Voorschoten heeft gedaan. De keuze van wethouder Dekker werd gemo tiveerd met het feit dat de heer J. J. Dekker een nuchtere kijk heeft op de zaken. De heer De Graaff was meer een gevoelsmens, die zich de woningnood van de gemeente erg aantrok, waarom men meende dat hem deze last niet langer op de schouders mag laten drukken. Met grote eenstemmigheid vond daarna le verkiezing plaats van de heren Schrama en J. J. Dekker. De voorzitter feliciteerde de nieuw benoemde wethouders en sprak een afscheidswoord tot wethouder De Graaff. „U had eigenschappen van enorme eerlijkheid, trouw en objec tiviteit. U kunt terugzien op een pe riode waarin heel wat is ceschied. U heeft uw volle oersoonliikheid inge zet Ik dank U bijzonder voor wat U in het belan® van de gemeente Voor schoten heeft gedaan en ook na mens de heer Schrama voor de goede samenwerking in het college. Op zijn beurt sprak de scheidende LE'OSGHFMPSM Eenstemmigheid in de raad Leidschendam Over verdeling ven wethouderszetels Gisteravond is de nieuwe gemeen teraad van Leidschendam voor de eerste maal in openbare vergadering bijeengeweest. Het eerste punt dat burgemeester Banning aan de orde stelde, was de beëdiging van de 15 raadsleden waar van er één van de KVP, de heer A. van Delft, afwezig was. Aan de orde was dan de verkie zing van twee wethouders. De fractievoorzitter van de KVP, de heer K. G. J. Copray, deelde me de, dat zijn fractie overleg gepleegd heeft met de Prot.-Chr. Partij, waar na is overeengekomen dat een wet houder uit de KVP en een uit de Prot.-Chr. partij gekozen zou wor den. Voor de KVP werd daarvoor aanbevolen de heer P. G. M. Groene wegen en door de heer G. Kranen burg werd de naam genoemd van de heer J. ten Heuvelhof. Bij de daarop volgende stemmingen werden uitge bracht op de heer Groenewegen 10 stemmen en vier blanco briefjes, welke afkomstig moesten zijn van de VVD (2) en P.v.d.A. (1). Bij de tweede stemming verkreeg de heer Ten Heuvelhof 11 stemmen en drie blanco, waarvan ook weer t,vee van de VVD De heren Groenewegen en Ten Heuvelhof waren derhalve met vol strekte meerderheid gekozen. Ieder op zijn beurt zeiden zij de raad dank voor het in hen gestelde vertrouwen en gaven de verzekering dat zij naar hun beste vermogen de belangen voor de gemeente zullen nastreven. wethouder De Graaff een kort af scheidswoord. Spr. had 2V« jaar gele den niet kunnen vermoeden dat hy nog eens wethouder zou worden van Openbare Werken. Hij had dit niet gezocht of geambieerd. Hij had zich dan ook gevoeld als Mozes, die naar de Pharao ging. Maar hy wist zich gesterkt, met de gedachte, dat een rechtvaardig mens zijn fouten kan hebben. Zijn handelingen waren er op gericht, alles te doen wat goed en nuttig was voor de gemeente. Mijn gebreken waren vergissingen, geen misdaden. Mijn heengaan geeft mij voldoening, dat mijn plaats wordt in genomen door een fractiegenoot. Daarna bracht hij zijn persoonlijke dank over aan de voorzitter en zijn vroegere collega, de heer G. Schra ma. De beide nieuwe wethouders dank ten de leden van de raad voor hun verkiezing en rekenden op een goede samenwerking zowel in college als raad. 5000 deskundige woorden en 85 prenten over 'Knap het op met kleur' gratis als u even schrijft aan Flexa, postbus 2, Leiden. het schilderfeest FLEXA O.A. VERKRIJGBAAR BIJ 't Verfhuis LEIDEN NIEUWE RIJN 49 't Verfhuis LEIDEN - HERENSTRAAT 34 (Advertentie) Gebroken met goece gewoonte Gisteravond kwam de Raad van egstgeest in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester H. L. du Boeuff. Na de opening werden direct de nieuwe gekozen raadsleden beëdigd en geïnstalleerd. De voorzitter hield een toespraak. Toen de verkiezing van twee wethouders aan de orde was, vroeg mr Bergmeyer (KVP) het woord voor 't aflegen van een ver klaring. Spreker zeide, dat hij zaterdag tot zijn verbazing in het Leidsch Dag blad heeft gelezen, dat drie fracties in de Oegstgeester Raad 'n eigen wethou der wilden. Tot het moment van pu blicatie waren alle besprekingen over dit onderwerp binnenkamers gehou den en niemand van de betrokkenen had naar spr. mocht aannemen be hoefte om de zaak reeds voor deze zitting in de openbaarheid te bren gen. Het is uiteraard het goed recht van de redacteur, belangrijke kwes ties aan zijn blad door te geven. Het ware spr. echter juister voorgekomen als dit artikel, iets vollediger ware geweest. Het is inderdaad zo, dat spr. heden avond een voorstel had willen doen tot het instellen van drie wethouders zetels. Dit voorstel had spr. willen baseren op zeer aanneembare gron den, o.a. op de annexatie-plannen, daar deze veel van 't dageliïks be stuur zullen vergen. Daarbij kwam nog dat de K.V.P.-fractie het ook re delijk acht, dat in het dagelijks be stuur een vertegenwoordiging zou bestaan naast de burgemeester, die Ch. Hist, is, van twee belangrijke po litieke groepen n.l. A.R. en C.H.U. Ieder van deze groepen zou, naar evenredigheid, aanspraak kunnen maken op een eigen wethouder. Er was echter een oplossing gevonden, waardoor beide groepen toch door één persoon werden vertegenwoor digd. Het mocht een gelukkig verschijn sel worden genoemd, dat het boven vermelde voorstel, zowel door de fractie van de WD als in overgrote meerderheid door A.R. en C.H.-frac- ties zou worden gesteund. Deze me dedeling heeft spr. in genoemde pu blicaties gemist. Vrijdagavond j.l. heeft spr. n.l. schriftelijk bericht ontvangen dat door genoemde Chr. groepen niet zal worden medegewerkt aan het plan om te komen tot verkiezing van drie wethouders. Dit besluit dat de K.V. P.-fractie ten volle moet respecteren, zal spr. ervan weerhouden, een der gelijk voorstel te doen. Het besluit tot instellen van 3 wet houders zou te meer, kans hebben ge lopen, door G. St. te worden goed gekeurd, naar mate de meerderheid in deze vergadering groter zou zijn geweest. Spr. acht zich nu ontslagen van de hem-zelf opgedragen taak om te trachten een voor de belangheb bende groepen bevredigende oplos sing te vinden. Dat dit spr. spijt wil hij ook bij deze uitdrukkelijk vast stellen. Tot wethouders werden benoemd dr. K. Simon Thomas (aftr.) en de heer J. Steenmetser, beiden met 10 van de 15 stemmen. Blijkbaar stemde dus de PvdA-fractie met K.V.P. en V.V.D. mede De heer van Weizen, voorzitter van de Chr. H. en A. R. fractie zeide. „Naar aanleiding van het resul taat van de zo juist gehouden stemming voor twee wethouders plaatsen tijdens de komende zit tingsperiode wil ik namens de Prot. Chr. fractie tot uitdrukking brengen, dat dit resultaat ze door ons wordt betreurd. Er is hierdoor gebroken met een naar onze mening goede gewoonV dat de christelijke partijen een stem hebben in het dagelijks be stuur der gemeente, vee;al als men daarby denkt dat deze partijen nog steeds het grootste aantal kie zers in onze gemeente hebben. Het zal o.i. op velen een eigen aardige indruk maken, dat 5 stem men niets opbrengen. Een derge lijke gang van zaken zal toch wel weinigen kunnen bevredigen. Thans is, mijnheer de yoorzitter, de positie van onze fractie, die ondanks hardnekkige misverstan den, toch werkelijk als één frac tie moet worden beschouwd, an ders geworden dan voorheen het geval was. het college van b. en w. zal onzer zijds ten aanzien van alle voor stellen van principiële aard, bij zondere waakzaamheid aan de dag moeten worden gelegd, ten einde zo goed mogelijk op de bres te kunnen staan voor onze beginse len". De heer Den Ouden meende, nu hij niet gekozen is, iets te moeten zeg gen. Spr. dankte voor de vriendelij ke woorden van de voorzitter bij de opening Spreker heeft zijn taak met liefde en toewijding vervuld. Aan alle verlangens kan men echter niet vol doen. Het blijkt echter deze avond, dat genoemde arbeid niet de waarde ring van de raad heeft kunnen op brengen om tot een her-verkiezing voor deze functie te komen. Het zou niet normaal zijn wanneer spr. hier voor ongevoelig was. De vergaderin gen van het dagelijks bestuur zullen sprekers blijvende herinnering voortleven, alsook de omgang met de diverse ambtenaren. ST0MPWIJK STOMPWIJKS UITBREIDINGS PLAN IN ONDERDELEN. Het plan in onderdelen „Stomp- wijk" zal dienen ter vervanging van het bij raadsbesluit van 14 april 1939 vastgestelde uitbreidingsplan in on derdelen „Kern Stompwijk". Aan de in het vigerend uitbrei dingsplan geprojecteerde omleggings- weg ten dienste van het verkeer ko mende van Zoetermeer, in de rich ting van Leidschendam, bestaat thans niet langer behoefte zodat deze weg in het ontwerpplan is weggelaten. De uitbreiding van de buurtschap Stomp wijk ontwikkelt zich in een zodanig tempo dat een aantal woningen als waarin bij het vigerend uitbreidings plan werd voorzien, niet in overeen stemming is met de reële behoefte. Dientengevolge is de in het vige rend plan geprojecteerde bebouwing tussen vorengenoemde omleidingsweg en de bestaande kern van de buurt schap niet in het ontwerpplan opge nomen en is volstaan met het ope nen van een bescheiden woonbuurt in de omgeving van de Meerlaan, rin tevens plaats is ingeruimd voor een sociaal-medisch centrum. Het nieuwe tracé van een provin ciale weg, welke het verkeer tussen Zoetermeer en Leiden buiten de be bouwde kom zal omvoeren, vormt de grens van de bebouwing van even- bedoelde woonbuurt. Het bestaande sportveld, dat zich de voor woningbouw bestemde terreinen langs de Meerlaan bevindt, zal verplaatst kunnen worden naar En weigerde steun aan K.V.P.-candidaat De wethoudersbenoeming in Was senaar heeft gisteren voor de fractie van de Katholieke Volkspartij een wel zeer onbevredigend verloop ge had. Een voorstel van dr. J. J. M. Veraart, de leider van deze fractie, om het aantal wethouderszetels terug te brengen van vier op drie, werd met 13 tegen 8 stemmen verworpen. Toen daarna werd overgegaan tot de verkiezing van de nieuwe wethou ders, verkreeg de door de K-V.P. aanbevolen kandidaat, de heer A. J. v. Bemmelen, niet de vereiste meer derheid. Tien raadsleden (van de VVD en de Prot.-Chr. fractie) stemden nl. dr. J. J. M. Veraart. De heer v. Bem melen kreeg eveneens 10 stemmen, terwijl 1 stem blanco bleef. Bij de "tweede vrije stemming werden weer 10 stemmen op de heer Veraart uit gebracht, 9 op de heer Van Bemme len en 1 op mr. R. T. M. van der Lugt, één van de twee nieuwe KVP- leden. Er werd nu een herstemming noodzakelijk tussen de heren v. Bem melen en Veraart, waarbij de twee kandidaten zelf niet mochten mee stemmen. Het resultaat was, dat dr. Veraart nu een meerderheid van 11 tegen 7 stemmen kreeg. De katho lieke fractieleider verzocht evenwel, de beslissing over het al of niet aan vaarden van de benoeming in be raad te mogen houden. Volgens de gemeentewet mag dit beraad 3 da gen duren. Accepteert de kandidaat de benoeming niet, dan moet binnen een week een nieuwe benoeming plaatsvinden. Nadat door burgemeester dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen 14 „oude" en 7 „nieuwe" raadsleden waren geïnstalleerd en toegesproken, kwam als eerste punt op de agenda de wethoudersbenoeming aan de or de. Voordat tot stemming werd over gegaan, vroeg dr. Veraart het woord voor een algemene beschouwing over het aantal te benoemen wethouders. Spr. herinnerde eraan, dat in 1946, toen de raad uit 7 KVP-ers, 4 VVD-ers, 4 Protestants-Christelijke vertegenwoordigers en 4 leden van de Partij van de Arbeid bestond, tus sen de fracties overeenstemming werd bereikt over een aantal van 4 wethouders. Daardoor kon iedere fractie een eigen vertrouwensman in het college van b. en w. krijgen, waarmee de samenwerking tussen de verschillende partijen in de raad was gediend. In 1949 en 1953, toen er wijzigingen kwamen in de getals sterkte van de fracties, is deze over eenkomst blijven bestaan. De KVP staat'op het standpunt, dat er ook nu weer alle aanleiding is de indertijd ingeslagen weg te ver volgen in het belang van een har monische samenwerking en van een zeker evenwicht tussen de samen stelling van de raad en van het col lege van b. en w. Omdat de Partij van de Arbeid, die thans nog 2 ver tegenwoordigers in de raad heeft, terreinen ten zuidoosten van de ge projecteerde provinciale weg. Voor het overige zijn de in het plan vastgelegde bestemmingen in hoofd zaak geconformeerd aan het huidige gebruik van de gronden met dien verstande, dat de bestemming van de binnen het plan gelegen agrarische bedrijven in overeenstemming is ge bracht met de bestemming welka aan de aansluitende gronden is ge geven ingevolge het d.d. 6 mei 1956 door de raad vastgestelde plan in hoofdzaken. Naar wij nog vernemen is het de bedoeling voor de bescheiden woon buurt in de omgeving van de Meer laan ten minste 85 eengezinswonin gen te doen bouwen. De woningbouwvereniging „Don Bosco" maakt plannen in gereedheid om zo spoedig mogelijk met de bouw van 15 woningen een aanvang te kunnen nemen. Gemeenteraad van Leiderdorp Bijzonder voorbeeld van goede samenwerking Door de verkiezing van de heer H. C. Broxterman tot wethouder van Leiderdorp zal voor de tweede maal een katholiek raadslid deze zetel be zetten. Want het is niet voor het eerst, dat Leiderdorp een katholieke wethouder begroet. 39 Jaar geleden, in 1919 werd wijlen de heer J. Ver- kley eveneens tot het wethouder schap verkozen. Hij bekleedde deze post tot 1923. Zijn verkiezing dankte hij niet aan het aantal katholieken dat Leider dorp toen telde, doch louter aan zijn persoonlijkheid. In de gisteravond gehouden raads vergadering werden de nieuw-geko- zen raadsleden beëdigd. Afwezig wa ren de heren Schoppen (Gem. Bel.), wegens ziekte en de heer C. A. Graaf die nog buitensland vertoeft. Hierna was aan de orde de wethou dersverkiezing. Allereerst verleende de voorz. het woord aan de heer Los (A.R.) Deze merkte op, dat de bezet ting van de wethouderszetels een af spiegeling is van een raad en als zo danig meende hij, dat de A.R. als grootste partij recht op een zetel kan laten gelden. Hij stelde daarom de heer C. Meerburg als candidaat. De heer Nievaart (PvdA) merkte o.a. op, dat in de raad vier groeperin gen vertegenwoordigd waren, die al len een een democratisch bestuur Door de huidige samenstelling van voorstonden. Daarom meende hij dat waar de C.H. en ook de P.v.d.A reeds eerder 'n wethouderszetel bezet had den en met de K.V.P. drie vrijwel even sterke groepen vormen, de K.V. P. thans in aanmerking kwam voor de tweede wethouderszetel. Hij stelde de heer H. C. Broxterman (K.V.P.) candidaat. Met algemene stemmen werden beide candidaten gekozen. De voor zitter feliciterde beiden wethouders met hun benoeming. De heer Meerburg dankte de voorz. en zei zijn benoeming niet gemak kelijk te aanvaarden. Het houdt in een wegcijferen van eigen belangen. Maar zo zei hij: ik sta hier niet als A.R.-wethouder, maar als wethouder van Leiderdorp voor de belangen van Leiderdorp te dienen. De heer Broxterman zeide even eens lange tijd in strijd verkeerd te hebben, of hij een wethouderszetel zou aanvaarden. Nadat vele bezwa ren uit de weg waren geruimd is hij na rijp beraad voor de aandrang, op hem uitgeoefend, gezwicht, mede door de grote eenstemmigheid van de raad in deze kwestie. Hij dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt met voorzitter en ambtenaren op prettige wijze samen te werken. „Moge God mij de kracht schenken naar eer en geweten in het belang van deze gemeente het wethouders schap te vervullen", zo besloot de heer Broxterman. geen prijs stelt op een vertegenwoor diging in het college, zou dit bete kenen. dat het aantal wethouders nu dient te worden teruggebracht tot drie, opdat aan elk der drie grotere fracties (KVP, WD en Prot.-Chr. fractie) een zetel in het college kan worden toegedacht. Op die wijze zou in het nieuwe college en in de raad een harmonische vertegenwoordiging en samenwerking bevorderd worden. Weigering Het voorstel van de KVP-woord- voerder kreeg bij de andere fracties geen steun, behalve dan van de ver tegenwoordiger van Gemeentebelang, de heer F. M. van der Stap. Niet alleen de voorzitters van de fracties der Prot.-Chr. partij, der VVD en der Partij van de Arbeid verwierpen het voorstel op zakelijke gronden, omdat de omvang van de te verrichten werkzaamheden te groot zou worden voor drie wethou ders, ook de raadsvoorzitter, burge meester Van Wijnbergen achtte een aantal van drie wethouders te klein voor een behoorlijke vervulling van de verschillende taken. Nadat ook in tweede instantie over dit voorstel was gesproken, kwam het in stemming. Het werd verwor pen met 13 tegen 8 stemmen. Voor het voorstel stemden de 7 KVP- leden en de heer Van der Stap. Daarna werd tot de wethoudersbe noeming overgegaan. Mr. dr. J. Hazenberg (Prot.-Chr.) die reeds sinds 1945 zitting heeft, werd met algemene stemmen her benoemd. Ook de heer E. M. Schade (VVD) kwam met 19 stemmen voor herbenoeming in aanmerking. De 3e stemming ging om de KVP-wethou- der, die dus nog niet definitief be noemd kon worden. Tenslotte werd gestemd om de vierde wethouders zetel. Mevrouw mr. C. M. s'Jacob- Des Bouvrie (VVD) kreeg 11 stem men, 4 stemmen werden op de heer Van Bemmelen uitgebracht, 4 stem men blanco en 2 stemmen ongeldig. Mevr. s'Jacob zal dus de tweede VVD-zetel in het college bezetten. KATWIJK Voor Katwijk geen vierde wethouoer Gisteren kwam de raad van de ge meente Katwijk in vergadering bij een. Nadat de voorzitter in een lan ge beschouwing de nieuwe leden ge lukgewenst heelt en gewezen op de moeilijke taak, die hen de eerstvol gende 4 jaren wacht en de leden de vereiste eden hebben afgelegd (dr L. Borleffs, V.V.D., en de heer D. Nasveld, P.v.d.A., leggen de belof ten af), vroeg de heer H. Haasnoot het woord. Hy hield een zeer lang betoog over de situatie ten opzichte van het volgende punt, de wethou dersverkiezing. Spr. vindt het teleurstellend dat direct na de plechtige installatie een onaangename toon moet worden aan geslagen. Naar hem van de zijde van de Prot. Chr. partijen is medege deeld, zullen als wethouders be noemd worden de heren H. P. Bloot (CH), C. van der Plas (CH) en mr J. van der Plas (AR). Hij had ge hoopt dat van genoemde zijde begrip zou worden bij gébracht om een 4de wethouder te benoemen en dan een lid van de P.v.d.A. Spr. zegt te weten dat de fractie voorzitter van de P.C.U., de heer D. Kleen, voor de CHU onaanvaardbaar is. Maar neen, het moest bij het oude blijven. De CH is hier enghartig. In strijd met de geest van de CH moet de P.v.d.A. worden uitgestoten. Spr. wijst op het nut van een brede basis. Het college moet zo mogelyk steeds een afspiegeling zijn van de kiezers. Spr. vraagt recht voor de P.v.d.A. als de tweede partij in Katwijk. De frac tie- van de P.v.d.A., de heren H. Haasnoot, D. Nasveld en J. C. de Krijger, stellen een amendement voor op het voorstel van de voorzit ter om een 4de wethouder te benoe men. Mr J. van der Plas (AR) zegt dat de heer Haasnoot geen zakelyke ar gumenten heeft aangevoerd waarom een 4de wethouder benoemd moet worden, alleen maar politieke. De heer N. v. Duyvenbo le (CH) spreekt in gelijke geest. De heer D. Kleen zegt dat zijn fractie niet in de voor bespreking is gekend maar spreekt de hoop uit dat ieder zijn deel krijgt. De heren D. van der Marei (St. Ger.), H. J Grimbergen (RK) en dr Bor leffs (VVD) zijn van mening dat een 4de wethouder onnodig geld kost. De heer J. Haasnoot (PCU) pleit voor een wethouder uit de SDU. Dr G. 0verdijkino (CH bestrijdt de opvatting van de heer H. Haas noot. De heer A. C. Berkheij (CH) zegt dat het logisch is, dat de CH en de AR, zoals deze al jaren gedaan hebben, ook nu samenwerking heb ben gezocht. Els er een 4de wethou der zou moten komen dan volgens spr. een van de P.v.d.A., dat de heer Kleen tracht te bereiken is alleen uit ijdelheid. De heer Grimbergen (KVP) acht een 4de wethouder niet nodig. Mocht men hiertoe t. besluiten dan moet er een wethouder uit Katwijk- Rijn komen meende spreker. Dezelfde mening is de heer Timmermans (CH) toegedaan. In tweede en derde in stantie voeren verscheidene leden nog het woord. Dè heer H. Haasnoot is bereid zijn amendement in te trek ken als hem de verzekering wordt gegeven dat een volgende maal het ke wordt gebracht. De heer A. Pronk onderwerp „4de wethouder" ter spra- (CH) zegt, dat de CH-fractie die verzekering niet wil doen, zodat ten slotte gestemd wordt over de vraag wel of niet een 4de wethouder. Be sloten wordt, met 5—16 stemmen, geen 4de wethouder te benoemen. Volgt de benoeming van drie wet houders. Eerst de vacature H. P. Bloot Met 12 van de 21 st. wordt de heer H. P. Bloot (CHU) gekozen. Voor de benoeming van de tweede wethouder, vacature D. C. v. Leeu wen (AR) zijn 3 stemmingen nodig. Bij de 3de stemming verkrijgt mr J. van der Plas (AR) 12 stemmen. (H. Haasnoot 8). De benoeming van de derde wethouder verloopt vlugger, bij eerste stemming wordt gekozen met 16 st. de heer C. van der Plas (CH). (Dr Overdijkink 4). SASSENHEIM BEIDE WETHOUDERS HERKOZEN In tegenstelling tot 5 jaar geleden, toen de nieuwe raad om 1 uur na middernacht byeen kwam, was het aanvangsuur ditmaal vastgesteld op de normale tijd van 8 uur. De vol tallige raad was bijeen toen de voor zitter de vergadering opende. By de wethoudersverkiezing werden de af getreden heren A. Vogelaar en J. C. Schrama herkozen. In zijn welkomst woord betrok de voorzitter ook de drie nieuwe leden. De heer P. van Reen vormt een eenmansfractie in de raad. Met hem is een geheel nieuw facet in de raad gekomen, nl. een vertegenwoordiger van de VVD. Dit is de eerste maal, dat deze party een vertegenwoordiger heeft. De heer P. Oosterveer komt als op volger van de heer Wesseling, die vele jaren zitting heeft gehad in de raad. Waar de heer Oosterveer zit ting heeft in diverse organen en daarin hoge functies bekleedt, zal het voor hem niet moeilijk zijn beslis singen te nemen. De beslissingen zijn bij hem in goede handen. De heer W. Leerdam komt in de plaats van wijlen de heer P. M. Beye. In een andere plaats in Nederland heeft hij reeds zitting gehad in de gemeenteraad, zodat het werk hem niet geheel vreemd is. Ook hy vormt een eenmansfractie nl. voor de Partij Geboren: Maria Anna Henrica dr van H. Stamps en A. M. M. van Stein; René zn van J. Eikelenboom en C. H. Dwarswaard; Cornelia dr van L. de Ridder en I. C. van den Kommer; Johannes Jacobus Maria zn van J- P. Belt en M. A. Klaver. Hillegonda Johanna Maria dr van P. G. J. van Leeuwen en G. C. Bax; Willem Wouter zn van D. Hoekstra en A. E. Los; Heinze Anthonius zn van J. A. Oost en F. Spoelstra. Ondertrouwd: Willem Frederik de Koster 24 jr en Geertruda Corne lia M. Schoo 22 jr; Hendrik Schoon- derbeek 29 jr en Jacoba Kuijt 27 jr; Adriaan Luyk 27 jr en Iebeltje de Kooker 23 jr; Adrianus van Zeijl 26 jr en Maria Alida Th. van Veen 27 jr. Getrouwd: Gerardus Petrus Kui per en Cornelia Allegonda Th. van Dam; Samuel Muller en Suzanna van Brero. HAARLEMMERMEER Geboren: Nicolaas Menno, zn van A. A. Mantje en F. H. J. Prince; Bert zn van J. van Duren en A. C. van den Dungen; Annigje Johanna dr van J. de Vos en A. J. Malipaard; Romke zn van W. Boterman en A. Burgsma; Herman zn .van S. P. de Bruin en H. J. Staal; Josephina Mar- garetha dr van D. Spanjaard en C. L. M. Schreurs; Josepha Theresia dr van G. Nijman en M. J. Sol; Syl via dr van C. J. Feelens en N. van Vugt; Jan Willem zn van G. Nugte- ren en J. van Haeringen; Robert Jan zn van G. Nugteren en J. van Haeringen; Anna Elisabeth dr van J. Kamp en H. H. de Kan; Adrianus Maria zn van W. J. T. Bus en C. J. M. Straathof; Leendert Johannes zn van F. van Vlaming en A. W. Bouw man; Marianne dr van D. Meijer en J. van Stam; Johannes Petrus Maria zn van J. T. Straathof en M. P. van Schie. Ondertrouwd: Johannes Stange 25 jr en Magdalena Elisabeth Snijders 25 jr. Getrouwd: Jacobus Willem Dol en Elisabeth Catharina Tates; Johannes Bernardus Abeling en Theresia Alida Maria Boots; Johannes van den Ban en Johanna Hendrika Ver meulen; Dirk Janmaat en Wilhel- mina Donker; Jan Arie de Groot en Geertruida de Waard; Johannes Pe trus Antonius Maria Seeboldt en Theodora Johanna Elisabeth Agnes Aalbers; Robert Andries van Geelen en Hendrika Visbeen. Overleden: Daniël van der Haak, 43 jr, echtg. van E. Wageman; Wil helmus Dam 67 jr echtg. van G. C. Stroomer; Jacobus Martinus de Graaf 77 jr wedn. van N. Buurman; Michaël Damiantus Grootkop 65 jaar. SPORT DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Jans Koster met beste tild naar finale 400 m. vrije slag. Jans Koster heeft hedenmorgen de finale bereikt van het nummer 400 meter vrije slag voor dames. In haar series kwam zij tot de beste tijd van alle deelneemsters: 5 minuten 5.2 se conden, de limiettyd voor een Euro pees record is 5.02.0. Tot dusverre had de Deense Ragnild Hveger (5.09.0) op dit nummer de beste prestatie tij dens Europese kampioenschappen verricht. Behalve Jans Koster plaatsten zicih ook Corrie Schimmel, het Britse meisje Rae de Zweedse Karin Lars- son, de Russische Ulvi Voog, Velleda Verchi uit Italië, Heda Frost (Fr.) en de Westduitse Christl Wertner. Jaap de Jong werd op de 100 me ter rugslag heren met minimaal ver schil uitgeschakeld voor de finale. Hy werd in zijn serie vierde, met een tijd van 1.07.4. De „Finale-grens" was 1.07.2. Mary Kok vervangt Astrid San derson. In de Nederlandse dames-ploeg voor de 4x100 m vrije slag estafette is een wijziging aangebracht. Astrid Sander son, die last heeft van een lidht griepje, werd vervangen door Mary Kok.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5