De Zonnige Bezwaren tegen uitbreidings plannen N. Samsom n.v. koopt grond voor nieuw bedrijfspand Gemeenteraad van Nieuwkoop W -J <s/ AUGUSTUS 195b DE LE1DSE COURANT HAOIimm RAAD VAN ALKEMADE Afscheid van scheidende raadsleden Voor deze laatste zitting van de raad in de oude samenstelling mocht voorzitter E. J. M. Kolfschoten het voltallige college een welkom toe roepen. De voorz. wees hierbij op deze gedenkwaardige periode van 5 aren, waarbij de raad in deze sa- nenstelling thans haar werkzaamhe- len gaat beëindigen. Bij de ingekomen stukken was de joedkeuring door G.S. van het raads- jesluit tot deelneming in de „Stich- ing Tuinbouw Alkemade" en tot in- ireng van het benodigde aandeel in iet kapitaal der stichting. Aan deze ngekomen stukken werd toegevoegd iet voorstel om met de Bank voor fed. Gemeenten aan te gaan 'n geld- ening groot ƒ-53.000 a 414 Voorts werd welwillend beschikt op het ver- :oek van het bestuur der r.k. school Gerardus te 'Oude-Wetering om jelden ad 227,85 beschikbaar te tellen voor aanschaf van leermid- lelen, dit in verband met uitbreiding fan het leerlingen-aantal. Uitbreidingsplan De Kaag Op het voorstel van b. en w. tot 'aststelling van het plan, deel uit makende van de herziening van het uitbreidingsplan regelende de be- temming in onderdelen van gron- |en, gelegen in en nabij de bebouwde ;om Kaag, alsmede beslissing inzake Ie ingekomen bezwaren, zij vermeld bezwaarschriften waren inge- liend door de heer J. van Asselt te 'en A. H. J. de Jong te Oegst- Het bezwaarschrift van de ieer Van Asselt kwam in hoofdzaak lierop neer, dat door het ontwerp- ilan zijn bedrijf geheel gecoupeerd 'ordt. Het bezwaarschrift van de ieer De Jong was erop gericht dat de lestemming van zijn perceel van in- laats „als dienstig voor watersport- oeleinden" in het ontwerpplan rordt gewijzigd in „eensgezinshui- in". Aan het bezwaarschrift van de ieer Van Asselt was men gedeelte- ijk tegemoet gekomen, terwijl op het ezwaarschrift van de heer De Jong fwijzend werd beschikt. Voorts be- loot de raad de door de heer Van .sselt geuite bezwaren tegen de ge- rojecteerde bergingsschuur en de elemmering van uitgroei zomerver- lijven, ongegrond te verklaren, als mede tot vaststelling over te gaan ot herziening van het uitbreidings- ilan De Kaag en Aeckershorn. De heer W. J. C. Versteege infor- leerde hierbij of adressanten me iedeling zouden krijgen van deze ge- lomen besluiten. De heer Rietbroek epleitte een meer deskundige toe- chting van de gemaakte tekeningen, erwijl de heer C. de Jong opmerkte, at in tegenstelling tot de gemaakte fspraak geen afschrift van de open- re kennisgeving voor de wijziging dit uitbreidingsplan aan de raads- eden was toegezonden. Schooltandverzorging Op voorstel van b. en w. tot deel- leming in de Stichting ter bevor- iering van de tandverzorging van choolgaande kinderen in het district ilphen aan den Rijn, gaf de voorz. en breedvoerige toelichting. Reeds 8 jaar geleden zijn hiertoe Ie eerste stappen genomen. Eerst in 959 zal hiervoor echter een post op le begroting komen, aangezien thans log geen tandarts beschikbaar is. )esondanks is de voorz. verheugd, at de voorbereidingen nu in zo een lergevorderd stadium zijn gekomen. De heer Versteege vindt het jam mer, dat in de schematische begro- ing het dorp Kaap niet voorkomt, mmers ook deze kinderen zijn inge- etenen van Alkemade. De voorzit- er antwoordt hierop dat als maat- taf is genomen de plaats waar de inderen op school zijn en voor het orp Kaag is dit gemeente Haarlem- lermeer. De heer P. v. d. Velden is be- reesd, dat met dit voorstel inbreuk TOrdt gemaakt op de vrijheid der uders, indien zij verplicht worden lun kinderen, evenals bij de school- rtsendienst, hieraan te moeten on- lerwerpen Dit wordt door de voorz. eestreden, aangezien het bij de chooltandverzorging geheel op basis Van vrijwilligheid geschiedt. Unaniem laf de raad hierna haar fiat aan dit Voorstel. Leningen en woningbouw Overeenkomstig het voorstel van en w. besloot de raad tot verho- :ing van het bedrag, tot hetwelk in 958 ten hoogste kasgeldleningen «innen worden gesloten, ter voor ziening aan vlottende middelen, van n.OOO.OOO tot 1.500.000. Dankbaar was de raad ook gestemd voor het Voorstel om met twee ingezetenen van Oud-Ade een geldlening aan te jaan elk groot f 10.000 a 4 Hier door is de in verband met de beste dingsbeperking uitgestelde aankoop van gronden voor woningbouw in 3ud-Ade, mogelijk geworden. De heer J. A. v. d. Geest sprak hierbij de wens uit, dat hierdoor ook een spoedige bouw van woningen te Oud- Ade mogelijk zal worden. Een gewaardeerd voorstel was voorts om over te gaan tot het bou ten van 16 woningwetwoningen aan de Binnenweg te Rijpwetering, waar van de kosten waren begroot f282.638,25, en de gemiddelde wéék- huur op 11.50 per woning. Alsmede lot het verlenen van zekerheid aan *0 gegadigden in een gedeelte van de bouwkosten van een eigen woning van hetzelfde type als de te bouwen Woningwetwoningen. Deze zeker- neidsstelling beloopt een totaal van '55.800. De raad besloot gelijktijdig aan deze 20 gegadigden de benodigde grond te verkopen tegen ƒ8 per m2. Bij dit voorstel bepleitte de heer Rietbroek meer toezicht bij de bouw van de woningen, dit omdat de af werking in het verleden wel eens iets te wensen heeft overgelaten. Ten aanzien van de pas gebouwde wo ningen te Oude-Wetering was de heer Rietbroek met de voorzitter van mening, dat men hierover tevreden mocht zijn. De heer P. v, d. Velden sprak zijn waardering uit voor dit voorstel waardoor ook de particuliere bouw bevorderd wordt en daardoor vooral wordt medegewerkt om het samen wonen te voorkomen. Nadat de raad het voorstel had bekrachtigd, sprak de voorzitter hiervoor zijn erkente lijkheid uit, daarbij overtuigd zijnde inzonder namens de ingezetenen van Rijpwetering te spreken. Afscheid scheidende leden Bij de rondvraag nam allereerst burgemeester E. J. M. Kolfschoten het woord, om zijn dank en erken telijkheid namens b. en w. uit te spreken voor de vruchtbare en pret tige samenwerking met de raad in de oude samenstelling, welke voor hem persoonlijk een prachtige morele steun en doorslaggevende hulp is ge weest bij de uitoefening van zijn ambtsbezigheden. In 1954 ben ik hier ingehaald en men heeft toen zeer vriendschappelijke woorden tot mij gesproken. Hierin was vervat om gezamenlijk het belang van Alkema de te dienen. Deze vriendschappelijke woorden zijn ten volle in vervulling gegaan. Van de 13 raadsleden komen er 8 in de nieuwe raad terug, zodat een blijvende ruggegraat van de oude raad is gelegd. Van hen die ons gaan verlaten hebben enkelen zichzelf om persoonlijke te waarderen redenen teruggetrokken. Echter bij de ver kiezingen hebben ook enkelen ervaren dat de volksgunst wisselvallig is. Probeer niet naar de volksgunst te dingen, want dan komt men bedro gen uit. Vervolgens richtte de voorz. zich in persoonlijke woorden tot de schei dende raadsleden, waarbij hij het vooral betreurde, dat de heren L. J. Kerkvliet, alsook de heer W. J. C. Versteege als de stem Sfan de Kaag niet meer in de raad zullen terug keren. De voorz. besloot met woor den van dank te richten tot de beide wethouders, alsmede tot de gehele raad voor de welwillende wijze waarop zij hem steeds waren tege moet getreden. De heer P. v. d. Velden, als nestor van de raad, wilde bij het scheiden van de markt een woord van lof aan b. en w. niet onthouden. Steeds is er een prettige en vruchtbare samen werking geweest; in deze raadszaal heerste een sfeer van onderling ver trouwen. Spr. sprak de wens uit, dat ook in de nieuwe raad dit vertrou wen in gelijke wijze aanwezig zal kunnen zijn. De scheidende raads leden spraken ieder op de hun eigen wijze een dankwoord, waarbij de heer Kerkvliet, in zijn kwaliteit als voorzitter van de r.k. fractie, nog ge tuigde van de ondervonden prettige samenwerking met de vertegenwoor digers vstn de prot.-chr. partijen. Een samenwerking welke vooral in de meer moeilijke periode in het ge meentelijk bestuur zijn waarde had bewezen. Een samenwerking die vooral dienstig is gebleken in het be lang van de gemeente en de samen werking met b. en w. De heer W. C. J. Versteege wilde niet nader ingaan op de oorzaken waarom „dé stem van de Kaag zal moeten zwijgen", maar hoopte des ondanks dat de Kaag ook in de nieu we raad niet aan belangstelling zal behoeven in te boeten. Namens de r.k. fractie bracht de heer Rietbroek dank aan haar scheidende fractie voorzitter, de heer Kerkvliet en richtte voorts nog een gelukwens tot burgem. Kolfschoten i.v.m. diens verkiezing tot algem. voorzitter LTB en sprak de wens uit dat desondanks het belang van de gemeente Alke made zal mogen blijven prevaleren. Weth. H. P. v. d. Poel wilde ook een woord van lof aan het adres van de voorzitter niet onthouden. Voorts stak hij zijn bewondering voor de scheidende raadsleden niet onder stoelen of banken, want deze hebben getuigenis afgelegd goede raadsleden te zijn door in hun afscheidswoorden nog een pleidooi te leggen voor de dorpsgemeenschap .welke zij verte genwoordigden alsook voor het al geheel belang van de gemeente Al kemade. Tot slot sprak burgemeester Kolf schoten wederkerig een dankwoord voor de hem toegezwaaide lof, waar bij het spr. verheugde, dat ook zijn ambtenarencorps in deze hulde een ruim aandeel had verkregen. Na de :^le sluiting bleef men nog enige tijd bijeen. ALPHEN AAN DEN RIJN Naar wij vernemen bestaan bij de directie van N. Samsom n.v. semi- overheids-uitgevers- en drukkerijbe drijf te Alphen aan den Rijn, thans definitieve plannen om voor haar sterk uitgebreide instelling voor ge meente-administratie, schoolbehoef- ten en typografische uitgaven en werken ten behoeve van handel en industrie alsmede op deze instanties betrekking hebbende wetenschappe lijke litteraire uitgaven, een nieuw bedrijfspand te doen bouwen in plan „West", het industriegebied te Al phen aan den Rijn, tegenover de chocolade en cacaofabriek „Baronie" aldaar. De directie heeft met betrekking hiertoe overeenstemming bereikt met het gemeentebestuur over de aankoop van een geschikt bouwter rein, ter grootte van 1,7 ha., met recht van voorkeur op verwerving van aangrenzend terrein, ten be hoeve van de toekomstige uitbreiding van het gebouwencomplex, dat in eerste instantie bestemd zal zijn voor het technische gedeelte van de on derneming. Het ligt in de bedoeling om met tertijd de gehele instelling op één terrein te centraliseren. Met dit al is met een slag voedsel ontnomen aan de geruchten dat N. Samsom n.v. mogelijkerwijs naar elders in het land zou worden overgebracht. Sedert vele jaren worstelt dit semi-overheidsbedrijf met een aan zienlijk tekort aan bedrijfsruimte, zodanig, dat uitbreiding onvermijde lijk is geworden. Weliswaar heeft men de laatste jaren allerlei tijdelijke voorzieningen getroffen o.a. door het betrekken van het oude secretarie gebouw en enkele particuliere woon- panden alsmede van de fabriek en magazijnen van de onlangs opgehe ven jam- en limonadeindustrie C. Rok en Zn, doch de moeilijkheden waren hiermede geenszins opgelost. Wel is hierdoor wat meer armslag gekregen, doch de situatie die ont staat door de sterke spreiding van afdelingen over verschillende pan den, met alle daaraan verbonden na delen, is daardoor niet beter gewor den. Reeds enige jaren geleden is daar om de mogelijkheid van nieuwbouw, in studie genomen. Hoewel de ge dachten in eerste instantie zijn uit gegaan naar vergroting van het be staande complex, bleek al spoedig, dat men daar op den duur toch vast zou lopen, zodat naar een nieuw ter rein moest worden omgezien. Dit is na bespreking met het ge meentebestuur van Alphen aan den Rijn gevonden in het industrie-com plex plan „West", t.o. „Baronie" n.v. De betreffend^ transactie houdt in, dat N. Samsom n.v. aan de ge meente verkoopt het aan haar toe behorend onbebouwd perceel grond aan de Burgemeester Visserpark, waar om velerlei redenen industrie bouw niet wenselijk is maar de voor keur gegeven aan bebouwing met villa's e.d. Wat de technische kant van de be treffende bouwplannen betreft, heeft de directie, naar wij van haar ver nemen, nog geen definitief stadium met een draaiende cirkelzaag. De rechter wijsvinger van Van L. werd hierbij afgezaagd, terwijl zijn duim en de overige vingers min of meer ernstig werden verwond. Het ge beurde dinsdagmorgen even voor elf uur. Dr. J. H. Pilon verleende de eerste hulp en achtte overbrenging van het slachtoffer naar het Diaco- nessenziekenhuis te Leiden gewenst. BOSKOOP RATTENBESTRIJDING MET NIEUWE VAL. Naar alle waarschijnlijkheid voor de allerlaatste maal kwam de oude raad onder voorzitterschap van bur gemeester M. P. van der Weijden bijeen in openbare zitting ter afhan deling van een korte agenda. Over de aanneemsom voor de bouw van een zestal woningwetwoningen te Noorden is men het op een vlotte wijze eens geworden. Vermoedelijk in de maand september zal met de In een daartoe door de vereniging 1 bouw een begin worden gemaakt, van oud-leerlingen van de Tuinbouw-1 Op een vraag van H. Pieterse werd cursus belegde vergadering werd de geantwoord, dat de prijs in ieder ge- rattenbestijding in Boskoop bespro- i Val beneden de 14.000 ligt. In ken. De omvang van de schade wel- J Nieuwkoop, waar de aannemer ke door de woelrat wordt aangerichtHeemskerk inmiddels al met de bouw aan de boomkwekerij-producten in: is de prijs 13.700. Het heiwerk is Boskoop en omgeving, is zelfs niet[ van 12 woningwetwoningen begonnen hv- inmiddels al gereed gekomen. bereikt en valt dus om die redenen nog niets te publiceren. Hoewel de spreiding door de nieuwbouw uiteraard niet in eens wordt opge heven, wordt wel bereikt, dat gro tere eenheden ontstaan, hetgeen in vergelijking met de huidige situatie een belangrijke verbetering betekent. Een en ander neemt niet weg, dat rekening wordt gehouden met de mogelijkheid, dat in een mogelijk verre toekomst, toch besloten zal moeten worden de gehele onderne ming naar het nieuwe terrein over te brengen. Met het oog hierop zijn in de overeenkomst uitbreidingsmo gelijkheden vastgelegd. GERRIE VERKERK (9) 150.000ste BEZOEKER VAN SEIZOEN 1958 ALPHENS ZWEMBAD Dinsdagavond omstreeks kwart voor zeven passeerde de negenjarige Gerrie Verkerk, wonende in Hoornstraat 10 te Alphen a. d. Rijn als de 150.000e bezoeker de controle van het Alphens zwembad en werd door enkele bestuursleden verzocht ,even mee te gaan". Zij stond daar beduusd en ver baasd tegelijk en begon haar gewe ten te raadplegen, of zij mogelijk iets had uitgehaald wat niet naar de zin van de badmeester of het bestuur was geweest. Gerrie werd echter spoedig gerust gesteld. Het ging niet om een beris ping. Integendeel, zij zou een aan denken ontvangen van 25 in de vorm van een waardebon, omdat zij een mijlpaal in de pas twee jaren oude historie van het nieuwe zwem bad had volgemaakt. Precies drie dagen later dan het vorig jaar, toen de 100.000e bezoeker was geboekt van het eerste seizoen, dat toen pas op 15 juni, bij de offi ciële opening, was begonnen, is dit jaar de 150.000e bezoeker geregis treerd. En die was Gerrie. In feite wordt van het zwembad veel intensiever gebruik gemaakt en toont het zijn nut veelvoudiger, want elke abonnementhouder en dat zijn er vele is bij de gevolgde procedure om de 150.000e vast te stellen, enkelvoudig gerekend, of schoon juist die groep het zwembad zelfs meerdere malen per dag be zoekt. Dit jaar ging het zwembad op 16 mei open en indien het gunstige weer voor het nemen van een bad, zoals het nu nog is, lang aanhoudt, in elk geval tot oktober, dan zal het totaal aantal bezoekers niet ver van het dubbele van het vorig jaar (110.000) blijven. Het was de heer J. Spreij, voor zitter van het zwembadbestuur, die in gezelschap van de penningmees ter, de heer J. Verleng en van de badmeester, de heer G. Kaltenecker aan Gerrie de verrassing overhan digde, temidden van een talrijk be zoek. WIJSVINGER AFGEZAAGD In de beschutte werkplaats aan de Hofzichtstraat is de arbeider K. L. door onvoorzichtigheid met zijn rechterhand in aanraking gekomen bij benadering te schatten, bijzonder zijn het de seringen, hy drangea's, gouden regen en weige lia's, welke met de grootste zorgen en kosten moesten worden gekweekt, die door de woelrat worden belaagd en zo niet ten dode opgeschreven, dan toch voor de handel waardeloos worden gemaakt. De woelrat is daar om voor de kwekers een aartsvijand De heer J. J. v. d. Berg, ambtenaar bij de Plantenziektekundige dienst hield een causerie over het onder werp „Intensiever Rattenbestrijding" Een nieuwe val werd getoond door de heer W. de Jong. Het is een drai- neerbuis met een doorsnede van. 15 cm. Van gaas wordt aan de hand van de maat, 33 x 50 cm een puntzak ge maakt, waarvan de punt wordt afge knepen. Dit gaas, dat dan de vorm van een afgeknotte kegel heeft ver kregen, wordt aan beide openingen van de draineerbuis bevestigd. In te genstelling met de korven, die geheel uit gaas zijn vervaardigd, wordt dit nieuwe type vangmateriaal met 2/3 gedeelte onder de waterlijn in de slootkant aangebracht. Op de drai neerbuis worden een tweetal pannen gelegd waarover de viltlaag (graszo den) wordt gelegd Met deze nieu we val zijn reecis gunstige resultaten bereikt. De rat die in deze „fuik" te recht komt kan er niet meer uit en is dus ten dode opgeschreven. Van groot belang is ook dat men de appa raten zelf kan vervaardigen en ze me de door 'n lange levensduur goedko per zijn dan korven van gaas. De tal rijke aanwezigen toonden zich over dit vangmateriaal zeer enthousiast. Tenslotte werden een tweetal films vertoond, waarvan er één over ratten bestrijding in Duitsland en één over de bisamrat handelde. Glad wegdek tengevolge van olie. Nabij de hefbrug over de Gouwe was gisteravond het wegdek spiegel glad tengevolge van verloren olie. Dit moesten tot hun schade een brom fietser en een scooterrijder ondervin den. Do bochten naar Den Ham en de Voorkade waren niet meer berijd baar met het gevolg, dat genoemde rijders kwamen te slippen en te val len. Een en ander liep gelukkig nog goed af. De scooterberijder kreeg een lichte hoofdwond. Bij de bromfietser werd alleen de bromfiets beschadigd. De dienst van gemeentewerken zorg de al spoedig voor het nodige zand. A.s. vrijdag zal het postkantoor met bovenwoning worden aanbesteed. Incasso woning-huren. Reeds enige malen werd in de Raad door sommige leden het vermoeden geuit, dat de incasso van de huren der gemeentewoningen door het wo ningbureau Visser, veel te duur was. B. en w. hebben de kwestie van de incasso voorgelegd aan het centraal- Bureau voor verificatie en financiële adviezen van de Vereniging Neder landse Gemeenten. Dit bureau is tot de conclusie gekomen, dat het wo ningbureau Visser niet te duur is en adviseert de bestaande toestand te handhaven, waarmee de raad akkoord gaat. De burgemeester heeft de raad, mede namens zijn echtgenote schrif telijk hartelijk dank betuigd voor de bela/ngstellinig betoond bij zijn 25- jorig jubileum als lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Stichting schooltandverzorging. Vanuit de schoolartsendienst in de kring Alphen aan den Rijn is het initiatief gekomen tot deelneming aan een op te richten stichting voor schooltandverzorging. Het werkge bied van de stichting omvat een tien tal gemeenten in de omgeving van Aiohen aan den Rijn. Het doel van de stichting zal zijn 't blijvend gebit van de schoolgaande kinderen voor tandbederf te behoe den. Behalve de gemeenten zullen tot de stichting toetreden het Algemeen Zie kenfonds Alphen en Omstreken en de Nederlandse Maatschappij tot be vordering der tandheelkunde. De in dienst van de stichting werk zame tandartsen zullen, evenals de sohooltandartsen dit tot dus verre doen, de scholen regelmatig bezoe ken en de gebitten der kinderen on der controle houden. Men zal begin nen met de leerlingen van de laagste klassen en de dienst regelmatig uit breiden tot dat na verloop van 6 jaar alle leerlingen onder controle staan. Volgens voorlopig opgemaakte schat- ting zullen de bijdragen van de ge- Bromfietser reed op onverlichte, auto. De heer Klein, wonende aan de Wilhelminalaan alhier reed in het late avonduur op zijn bromfiets naar zijn woning, doch bemerkte niet dat in de Julianastraat een onverlichte auto stond geparkeerd. Het regende en de straatverlichting ter plaatse gaat gedeeltelijk schuil door opgaand geboomte Dit was de oorzaak, dat de bromfietser tegen de auto reed. Het gevolg was, dat hij een hoofdwond opliep en zijn bromfiets werd bescha digd. Atletiek. Tijdens atletiekwed strijden tussen Goudse en Belgische atleten boekte de A.V. '47-er Jan Ver geer weer een groot succes, waardoor hij de beker, beschikbaar gesteld voor de beste loper, mee naar Bos koop bracht. Op de 3000 meter werd Vergeer op overtuigende wijze nummer 1 in een tijd van 9 min. 03,2 sec. Tweede werd Verkade in een tijd van 9.21.0 sec. terwijl Smits een tijd noteerde van 9.21.4 sec. Geb.: Wilhelmina d. v. R. Busser en G. B. Blootshoofd; Marijke d. v. P. J. van der Pol en W. Hertog; Paulus Jo zef z. v. P. A. Vermeij en M. J. de Knegt. Getr.: P. H. Priester en N. Hooger- brug; A. van der Laken en M. P. Boer. Gevonden voorwerpen. Plastic kindermandje; voorschot met 2 ban- meente oplopen van 19 cent per woner over het le dienstjaar tot 47 cent wanneer de dienst zich over alle leerlingen zal uitstrekken. In de kosten dragen ook de ziekenfondsen belangrijk bij. Bij de bespreking over het voor stel bleken nog enkele punten te zijn, die ter vergadering nog niet onge- helderd konden worden, waarna het voorstel ter nadere bestudering werd aangehouden voor de volgende ver gadering. Geldlening. Op voorstel van b. en w. gaat de raad akkoord met een aangeboden geldlening van de Bank voor Neder landse Gemeenten, groot 39000 a 4?4%. De heer Stoppelburg wilde graag weten, hoeveel er al geleend is. De totale gemeentesohuld, wordt hem meegedeeld, bedraagt nu 3.400.000 gulden. den; kinderarmbandje; korte heren regenjas; muntstuk; handtasje; plas tic regenjas; grijze sok; portemonnaie; armbandje; kindersok; militaire ba ret; fietspompje. Inlichtingen bij de politie woens dag- en zaterdagmiddag tussen 14 en 17 uur. De Oranje ver. „Klein maar Dap per" te Woerdense Verlaat hoopt zijn 60-jarig bestaan te vieren en vraagt een gemeente subsidie van 100. Op voorstel van b. en w. wordt dit 50. Rondvraag. Het lid E. H. v. Dam maakt b. en attent op de overlast, die de be woners van de Meeuwenlaan hebben van het regenwater. Ook de heer Markman en anderen beamen dit. De gemeente architekt zal eens een on derzoek instellen, want dit euvel moet noodzakelijk verholpen worden. De heer Markma" vraagt of de onlangs getroffen maatregelen tegen een cissie op watersportgebied in Al kemade en Warmond geen aanleiding zijn om ook hier in Nieuwkoop derge lijke bepalingen uit té vaardigen. Hij is bang, dat minder geziene badgasten naar onze plassen zullen komen, nu daar aan banden worden gelegd. De burgemeester antwoordt, dat hij reeds met de betreffende burgemees ters contact heeft opgenomen. Er is gegronde hoop dat men tot een lan delijke regeling zal komen ten einde excessen in de watersport te voor komen. De heer Zwart breekt een lans voor de O.L. school, die hopeloos ver ouderd is en waar nodig een nieuwe voor dient te komen. Hij vraagt of er niets aan te doen is deze op de ur gentie-lijst te krijgen en heeft de stellige overtuiging, dat b. en w. wel ijveren voor een nieuwe christelijke school, maar dat voor de O.L. school weinig of niets gedaan wordt. Ook de heer Stoppelenburg onderstreept nog eens de woorden van de heer Zwart. De burgemeester antwoordt, dat ge vallen, waarin geen voldoende huis vesting is, voorgaan bij gevallen waarin een school door een andere vervangen moet worden. Bij de chris telijke school, vertelt de heer Bloos, verblijven grote groepen leerlingen in ruimtes, die voor onderwijs hele maal niet geschikt zijn. De burgemeester zegt de heer Zwart toe, dat wanneer voor de Chr. scfhool vergunning zal zijn bekomen, zo intens mogelijk geijverd zal wor den voor een nieuwe O.L. school. De heer Bloos klaagt over de on deskundige wijze waarop het gemeen te-personeel het Meyepad van grint heeft voorzien. Hij hoopt, dat in het vervolg de heer van Hemert, die dit al jaren heeft gedaan, 't weer mag doen Het pad is volgens hem nu om' erijd- baar. Afscheidswoorden. Als niemand meer iets heeft voor de rondvraag, herinnert de voorzitter de raad er aan, dat dit wel de laat ste zitting van de huidige raad zal zijn. Hij spreekt welgemeende woor den van dank voor de wijze waarop allen hebben meegewerkt aan de be hartiging van de gemeentebelangen. Hij somt een heel lijstje op van de zaken, die in de afgelopen 5-jarige periode tot stand zijn gekomen, maar voegt er aan toe. dat er nog heel wat op het verlanglijstje is blijven staan. Twee leden, de heren H. Pieterse en H. W. van Zoest zullen in de nieu we raad niet terugkeren. De eerste was sinds 1945 lid van de raad, was bovendien lid van het ontginningsbe- drijf en voorzitter van de woonruim te-commissie. De heer van Zoest was 5 jaar lid van de raad. De burgemees ter bedankt de beide heren voor hun arbeid en voor de prettige samenwer king. Beide aftredenden danken bur gemeester en raadsleden, waarbij de heer van Zoest opmerkt, dat met hun beider vertrek, boer en tuinder uit de raad verdwijnen. Ook de heer Markman spreekt de beide vertrekkenden, die tot de ka tholieke fraktie behoren toe en ge waagt van de teleurstelling, die onge twijfeld zal heersen in die kringen waar men een standen vertegenwoor- digin voorstaat. Na al deze bedank jes sluit de burgemeester de verga dering en blijft men nog enige tijd gezellig bijeen. De nieuw gekozen leden van de ge meenteraad zullen tegen dinsdag 2 september ter beëdiging bijeengeroe pen worden, waarna de wethouders verkiezing zal plaats vinden. «ff (45) Hbt zet x!Tgrlonk) wüienunwr ~\HHkMtrnvlhm! Wxxnbnö jlkbenimmmhout spjf

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5