Gemeenteraad van Noordwijk sprak zich uit over het rapport-inspecteur Wassenaar BijMATZE „Het is oirbaar en toelaatbaar de neer Wassenaar te bevorderen" OLIEHAARDEN EN KACHELS G. A. A. NOUWENS A. M. J. Leijfen PEDICURE E. C. PIJPERS-BOUIER Autobox VERKOOPSTER WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Gisteravond kwam de voltallige raad van Noordwijk in openbare zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel. Voor deze bijeenkomst bestond een grote belangstelling, zodat de publie ke tribune overbevolkt was, hetgeen voornamelijk te danken was aan het laatste agendapunt, het rapport van de commissie van onderzoek inzake het adres van de oud-politie inspec teur F. J. Wassenaar. Na een vlotte behandeling van de ingekomen stukken en mededelingen werd ter kennis gebracht, dat geacht moest worden, dat Je heer C. W. Bel- laart zijn benoeming als raadslid niet aannam en dat de voorzitter van het Centraal stembureau in diens plaats had benoemd de heer K. Passchier. De commissie van onderzoek van de geloofsbrief had alle stukken in orde bevonden, zodat de heer Passchier tot de raad zal worden toegelaten. Het verzoek van de heer Coenraad om tegemoetkoming in de reiskosten van zijn zoontje voor bezoek van de B.L.O.-school te Katwijk werd toe gestaan. Benoeming directeur gemeentewerken. In verband met het bereiken van 'de pensioengerechtigde leeftijd van de heer C. v. Vliet Was de functie van directeur van gemeentewerken va cant geworden. Voor eén benoeming in deze vacature hadden zich 173 can- didaten aangemeld. Hieruit hadden B. en W. de volgende aanbeveling op gesteld: 1. P. J. J. Dessing, directeur van openbare werken te Dongen; 2. Th. H. A. de Hair, directeur van ge meentewerken te Wijchen; 3. A Tromp, gemeentearchitect te Vrieze- veen. Bij stemming werd met alge mene stemmen benoemd de heer P. J. J. .Dessing. De officiële indienst treding zal plaats vinden op 1 decem ber a.s. De voorzitter noemde deze benoe ming uitermate belangrijk, omdat de heer Dessing de plaats zal moeten innemen van de heer Van Vliet, die in orize gemeente 32 jaar heeft ge werkt en de plaats kent als geen an der en ook gewerkt heeft als geen ander, met terzijdestelling van per soonlijke belangen. Het afscheid van de heer Van Vliet zal op een nader te bepalen datum plaats vinden, De trambaan en andere plannen. Het voorstel van B. en W., nu in de toekomst de tramlijn Noordwijlt- Leiden zal komen te vervallen en hiervoor in de plaats buslijnen zullen komen, tot aankoop van de onder grond van de trambaan van Voor straat tot Molenstraat voor de som van 1.en van het wachtlokaal met bovenwoning aan de Voorstraat, met de bedoeling om dit wachtlokaal instand te houden, omdat de toekom stige buslijnen over dit gedeelte van de Voorstraat zullen lopen, voor de prijs van 4000, was aanleiding voor de heer Van Riemsdijk aan B. en W. te vragen naar de datum van ophef fing van de tramlijn, waarom de N.Z.H. eerst onderhandelt met de Ned. Herv. gemeente en waarom niet gesproken werd over het verdere tracé van de trambaan. De voorzitter deelde mede, dat in de afgelopen jaren meerdere data zijn genoemd, doch thans bij geen benadering een datum genoemd kon worden. De be sprekingen van de Ned. Herv. ge meente hebben plaats gevonden na dat de gemeente had onderhandeld en spr. vond het prettig te kunnen mededelen, dat de regeling over de aankoop van genoemde ondergrond voor beide instanties naar genoegen is geregeld. Weth. Vogelaar wees er op, dat aankoop van de trambaan aan de Herenweg een kwestie is van Provinciale Staten, terwijl wethouder Van Leeuwen erop wees, dat de trambaan aan de Nieuwe Zeeweg eigendom van de gemeente is, zodat op dit tracé niets meer geregeld be hoeft te worden. Waar de heer Van Riemsdijk ook nog gesproken had over het gebouw „Sartorius" aan de Voorstraat, hetwelk voor een ge deelte in gebruik is bij de gemeente deelde weth. Vogelaar mede, dat er eerst afgeronde plannen moeten wor den beraamd alvorens de gemeente onderhandelingen met de Ned. Herv. gemeente zal aanvragen. De heer Alkemade had de indruk opgedaan, dat de totstandkoming van de bus lijnen verband hielden met de ver betering van de Lageweg en infor meerde hoe het met deze plannen stond. Medegedeeld werd, dat bin nenkort het fiat van Prov. Staten over dit traject kan worden ver wacht. Bestek en tekeningen liggen klaar voor aanbesteding en als het investeringskapitaal verkregen kan worden staat er niets meer in de weg om het plan Lageweg en de bouw van de kunstwerken aan de Noord- wijkerbroek en Nieuwe Vaart aan de Schestraat te doen uitvoeren. De volgende stukken, aankoop grond aan de A. v. Uffordstraat voor de garage Roskam, ingebruikgeving van grond aan de Huis ter Duinstr. en een krediet van 2900 voor de aanleg van een tegelpad tussen Huis ter Duinstraat en Pieternelweg wa ren hamerstukken. Bij het voorstel verkoop van bouwgrond aan de Grent, hetwelk op voorgestelde voor waarden werd ingewilligd, infor meerde de heer Van Riemsdijk, hoe het stond met de verdere verbreding van de Grent. B. en W. konden mede delen, dat de onderhandelingen hier over in een ver stadium verkeren. De grond van dr. De Graaf is in eigendom overgegaan van de ge meente. De volledige voorwaarden zullen de raad nog voorgelegd wor den, terwijl de zeer moeizame onder handelingen met het „Huis ter Duin" op korte termijn hun beslag zullen krijgen. Doordat voor deze verbre ding enkele kunstwerken moeten worden aangebracht is het nog niet zeker dat een en ander voor het vol gend seizoen klaar zal zijn. Voor de verharding van achter paden van 374 gemeentewoningen werd door de raad een krediet ver strekt van 27.750. Deze investering zal worden gefourneerd uit de netto winst van het gemeentelijk woning bedrijf en zal geen huurverhoging voor de betreffende woningen mee brengen. Voor de bouw van een aula op de gemeentelijke begraafplaats, waaraan de raad reeds eerder zijn fiat had gegeven, werden B. en W. gemachtigd aan de architect D. L. Landman te Leiden een definitieve opdracht te verstrekken tot het ont werpen van een plan voor de bouw van een aula. Bestemming gronden voor 't tracé van de Parallelboulevard werd vol gens voorstel van B. en W. aangeno men. Verzoeken van school met de Bijbel voor aanschaffing leermiddelen voor het verkeersonderwijs, van r. k. Ulo-school uitbreiding met 3 lesloka len, doordat het aantal leerlingen ge stegen is tot 241, van de Maria-school voor bouw van een spreekkamer er van de r. k. Kleuterschool te Noord wijk-binnen voor aanschaffing van nieuw meubilair en enkele andere voorzieningen werden z.h.s. aangeno men. Veryolgens werden B. en W. ge machtigd tot het arngaan van vaste geldleningen tot een bedrag van 3.000.000 en van enkele begrotings wijzigingen te hebben goedgekeurd waren deze 20 agenda punten op vlotte wijze afgehandeld. Het laatste punt van de agenda het rapport van de commissie van onderzoek inzake het adres van de oud-inspecteur van Politie F. J. Was senaar had meer voeten in de aarde en vorderde een debat van 2'/ï uur. De voorzitter die dit punt inleidde, begon met zijn waardering uit te spreken over de ernstige studie die de commissie heeft gemaakt van de taak, die haar is opgedragen. Uit het lijvig rapport hebben B. en W.een conclusie getrokken, welke het col lege thans aan de raad wil voor leggen, omdat het uitbrengen van het rapport in zijn geheel zou in druisen tegen het principe, dat steeds is ingenomen wanneer het betreft de behandeling van zaken van amlote- naren of gemeentewerklieden; rede nen waarom B. en W. niet wensen dit rapport aan de openbaarheid vrij te geven of in de notulen te doen opnemen. De heer Rippe had ernstige bezwa ren tegen de houding van B. en W. De zaak-Wassenaar heeft veel beroe ring gebracht en spr. wenst geen ge heimhouding van dit rapport, temeer omdat nu een gedeelte van de raads leden alles van deze kwestie weet en een ander gedeelte van de raad niet. Spr. is er tegen dat alleen het rapport van B. en W. in behandeling zal komen. De voorzitter eide, dat de raad volkomen het recht heeft om de meningen van de Personeels Com missie te bespreken uit hun kennis name van het rapport, doch dat het persoonlijke element, hetwelk hierin is vastgelegd, moet worden weggela ten. Een objectieve behandeling door de gehele raad is mogelijk met in achtneming van datgene, waarop een ambtenaar recht heeft. Wil de raad op het rapport in zijn geheel ingaan, dan zal dit in beslo ten zitting moeten geschieden. De heer Sedelaar wees erop, dat een ambtenaar zelf deze kwestie in het geding heeft gebracht en vond het logisch, dat het rapport in het openbaar en niet in besloten zitting wordt behandeld. Ook deze spreker wees de voorzit ter op het feit, dat het principieel onjuist is om dit rapport aan de openbaarheid prijs te geven, doch dat de raad met de wetenschap van het rapport zich kan uitspreken, maar zich heeft te houden aan de procedure die steeds wordt betracht ten opzichte van personeelsaangele genheden. Weth. v. Leeuwen, voorzitter van genoemde commissie, wees er op, dat meerdere verklaringen tijdens het on derzoek zijn afgelegd onder beding dat deze niet openbaar zullen wor den gemaakt, waarvoor de commis sie haar toezegging heeft gedaan. Dit neemt echter niet weg, dat de raad uit het rapport mag citeren. Het voorstel om het rapport niet open baar te maken en niet op te nemen in de notulen, werd, met de stem van de heer Rippe tegen, aangenomen. Het rapport van b. en w. werd daarna in behandeling genomen. De lijst van sprekers werd ge opend door mevr. v. d. Wiel, die in grote lijnen wel accoord kon gaan met het rapport van b. en w., doch zij vond wel een bezwaar, dat dit verder ging dan het rapport van de commissie. De heer Sedelaar vroeg zich af, hoe een oud-politieman, die de wet toch dient te kennen, met een dergelijk request komt om rehabilitatie na een rechterlijke uitspraak en dit eerst doet na een termijn van 13 jaar. Het had spr. gestoten, dat de heer Was senaar in zijn functie als politieman zich had opgegeven als symphatise- rend lid van de N.S.B., daar hij toch had kunnen weten dat deze partij landverraad pleegde. Motieven die hij hiervoor heeft opgegeven bleken met juist te zijn. Bevelen van Duitse zijde heeft hij doorgegeven, terwijl hij als korpschef geen of weinig overleg toestond aan het politiekorps, hetgeen vooral in d.' dagen grote af breuk aan het korps deed. Rehabilita tie is dan ook ten enenmale onmoge lijk en de heer Wassenaar moest dankbaar zijn, dat b. en w. in een andere functie een plaats in het ge meentelijk apparaat hebben beschik baar gesteld. In deze positie zal hy moeten berusten, omdat hij zichzelf hierin heeft gebracht. Hij behoeft thans aan deze zaak niet de tendenz te geven, dat hij de martelaar is. Uit menselijke overwegingen kan spr. echter wel akkoord gaan met een eventuele promotie, doch niet als dit ten koste zal gaan van andere amb tenaren. De heer Rippe is ook van mening, dat het rapport van b. en w. te ver gaat inzake het toezeggen van pro motie en vindt het onjuist, dat in het rapport voorkomt „niet geheel vrij uitgaat" terwijl deze man fout is geweest. Bij de aanhaling, dat pro motie hem gedeeltelijk tegemoet komt „in de geleden financiële scha- CONCLUSIE RAPPORT-WASSENAAR In haar beschouwing over het rap port der raadscommissie over de zaak-Wassen aar, schrijven b. en w. van Noordwijk; Wanneer wij ons standpunt bepa len ten opzichte van adres en rap port, stellen wij voorop, dat wij in overeenstemming met do mening der commissie is van overtuigd zijn, dat inzake het leed, dat de heer Wasse naar zou zijn aangedaan of overko men, het gemeentebestuur van Noord wijk generlei verwijt treft. Deze duidelijke erkenning verhin dert ons echter niet, om hetgeen onze ambtenaar heeft ervaren te be trekken in het gebied van onze be oordeling. Wat door Jit onderzoek met grote duidelijkheid en nadruk wordt vast gesteld is, dat de heer Wassenaar niet geheel vrij uit gaat omdat men hem de inhoud van de befaamde brief, waarbij hij zich opgeeft als sympa thiserend lid der N.S.B., terecht blijft aanrekenen. Deze brief echter, wel ke uitsluitend nadelige gevolgen voor de schrijver zelf heeft gehad en daar mee reeds zijn straf met zich mee bracht, was niet de weergave van een gezindheid, welke voor Noord wijk gevaarlijk of nadelig is geweest. Want, beziet men de zaak op de keper, dan blijkt, dat er, zoals ook bij de behandeling voor het Tribu naal is aangetoond, door hem geen handelingen in noch buiten zijn func tie zijn verricht, welke voor gemeen schap of individu enige terugslag hebben gehad in strijd met de vader landse zaak, terwijl evenmin is aan getoond of bewezen, dat betrokkene ir. de praktijk gepoogd heeft anderen direct of indirect schade te berokke nen vanuit een staatsvijandige gees tesgesteldheid. Tegen deze achtergrond van onze gedachten moet zelfs worden gezien de positieve verklaring van het Tri bunaal, „dat Noordw:jic door het aan blijven en optreden '&n de heer Was senaar voor veel elltcde gespaard-is gebleven", en ook zij:, uitspraak, dat er „zeer zeker geen termen aanwezig zijn de beschuldigde het recht te ont nemen ambten te bekleden" waar onder, blijkens het vervolg van deze overweging voor het Tribunaal, ook de" merkt spr. op, dat geen enkele financiële uitkering verdiend is. Nadat nog enkele raadsleden hun visie hadden weergegeven waarop de voorzitter enkele verklarende toelichtingen had gegeven, verkreeg weth. v. Leeuwen, als voorzitter van de commissie, het woord ter beant woording van de verschillende spre kers. Op het betoog van mevr. v. d. Wiel antwoordde hij, dat de taak niet ging over de beoordeling van de rechter lijke uitspraak, want deze is niet aanvechtbaar doch of deze ambte naar volledig zijn plicht had gedaan. Ten opzichte van het gesprokene door de heer Sedelaar merkte hij op dat de heer Wassenaar in de na-oor- logse jaren nergens houvast kon vin den en de benadering van de raad thans als een noodsprong beziet, het geen hij van het standpunt van Was senaar kan begrijpen. Ook spr. heeft zich geërgerd over de lafheid van de brief van Wasse naar, waarin hij zich opgaf als sym pathiserend lid van de N.S.B. en de commissie was unaniem van mening dat rehabilitatie ten enenmale on mogelijk is en nimmer een geldelij ke tegemoetkoming aan hem zal wor den uitgekeerd. Wat betreft de clausule in het rap port van b. en w. over promotie houdt in, dat de heer Wassenaar dan weer kan meedraaien in de periodie ke verhogingen en wat betreft een verbetering van zijn positie: deze zal alleen tot stand kunnen komen als dit niet ten koste gaat van andere ambtenaren en indien hij voor een eventuele functie geschikt zou zijn. Na deze toelichting bleef de heer Rjppe toch nog op het standpunt staan, dat in het rapport geschrapt moest worden de aanhaling „gele den financiële schade", waartegen geen enkel bezwaar bestond. Met deze wijziging werd het rapport van b. en w. aanvaard te 12.15 uur, waar na de raad nog in besloten zitting overging. LEIDSCHENDAM Vijf en vijftig jaar getrouwd Op donderdag 4 september a.s. zal het echtpaar P. van Elswijk-Merbis, wo nende Weidestraat 1, 55 jaar ge trouwd zijn. De heer Van Elswijk is een halve eeuw molenaar geweest op een van de Drie Molens aan de Stompwijkse Vaart. Bij die gelegen heid mocht hij een koninklijke on derscheiding ontvangen voor zijn plichtbetrachtend molenaarschap. KATWIJK AAN ZEE Drumband Het optreden van de drumband uit Roosendaal zal van avond om acht uur plaats vinden te Katwijk op de Boulevard. Marktberichten LEIDEN 27 aug. Groente An dijvie 78, Augurken 3—41, Pronk- bonen 1922, Snijbonen 1560, Spekbonen 20—26, Stambonen 25 Stokbonen 4069, Rode kool 5 i, Groene kool 1415, Postelein 5—21, Prei 11—21, Rabarber 5—11, Spinazie 1225, Tomaten A 2223, B 20—34, C 20—26, CC 20, Uien 6— 11, Waspeen 1214, per 100 kg. Me loenen 571.19, Perziken 827, Bloemkool 1136, B 10—14, Knol selderij 1013, Komkommers A 8 17. B 8—14, Sla A 3.00—6.10, B 3.00 3.20, per 100 st. Bleekselderij 3 Bospeen 1021, Peterselie 2.30 2.90, Selderij 1.502.50, per 100 bos. RIJNSBURG 26 aug. Bloemen Goudsbloemen 1116, Stroobloemen 1622, Afrikanen 1626, Catananse 6—8, Papierbloemen 811, Segetum 1020, Statice 1014 per bos. Ornit- hogale 3.306.10, Dahlia's: Baches 300—360, Bleiheid 160—190, Elsjes 140180, Kochelsee 180, Gerry Hoek 210280, Glory van Heemstede 200 240, Gladiolen: Nieuw Europa 450 600, Sonny Boy 300—370, Jo Wa genaar 200260. Am. Express 200 260, Memorial Day 200280, Leeu wenhorst 200310, H. van Meege ren 180240, Spik en Spen 180240 Mach M: 200—290^ Card. Spelmen 170260, Sneeuwprinses 200380, Gemengde 270360, Strauss 160 230, Gold Dust 200—240, alles per 100. Asters: Bouwman 100180. En kele 80--140 per 1C0. Am: Anjers Sim rood 46. rose 57, wit 56, Golden Harvest 89, per stuk. R'VEEN, Augurken Augurken A 55.00, idem B 35.00, idem C 27.80 —28.50, idem D 15.70—16.20. idem DA 17.80, idem E 4.004.40, idem CD 14.80—15.20 per 100 kg. WOERDEN, 27 aug. Kaas. Aan voer: 133 partijen. Notering: eerste kwaliteit 1.98 tot 2.08, tweede kwaliteit f 1.89 tot 1.97, extra kwa liteit 2.09 tot 2.47. Handel goed. TER AAR, 25 aug. Groente. Kas- snijbonen 0.500.72; snijbonen 0.25— 0.50; stokprinsessebonen 0.330.48; idem B. 0.250.31; stamprinsessebo- nen 0.300.47; idem B. 0.25; spekbo nen 0.270.30: witte pronkers 0.15 0.20; tomaten A. 0.200.27; idem B. 0.23—0.27; idem C. 0.20—0.25; idem CC. 0.20idem bonken 0.20; postelein 0.050.08; waspeen 0.070.16; an dijvie 0.090.15; spinazie 0.1J0.30; kroten 0.100.11; rabarber 0.050.06; aardappelen 0.07; groene kool 0.20 al les pe rkg. sla 0 03—0.11; bloemkool A 0.27—0.42; idem B. 0.16—0.23; idem C. 0.100.12; komkommers 0.080.13; paprika 0.06 alles per stuk. bosipeen 0.130.16 per bos; stoofsla 0.200.30 per kist. Appelen: Perzikrode zomer - appel 0.330.34; Early Victory 0.16; Codlin Keswick 0.11; idem 2. 0.05; kandij zoet 0.17—0.18; Peren: Precose de Prevoux 0.27; Jutteperen 0.12; sui kerperen 0.12 alles per kg. Augurken: fijn 0.56; fijnbasterd 0.350.36 alles per kg. basterd 0.240.24.80 grof A 16.20—16.50; grof 1 14..80; CD 12.90— 13.20; idem 2. 7.10; E. 3.20—4.00 alles per kg. Bloemen. Chrysanthen 0.13 per Heden overleed, in hui ze St. Agnes te Egmond aan Zee, na voorzien te zijn van de Genademid delen der Stervenden, vol overgave aan Gods H. Wil, onze geliefde Vader. Groot- en Over grootvader. de Heer PETRUS NICOLAAS VAN DER DRIFT in de gezegende ouder dom van 86 jaren. Katwijk aan den Rijn: M. v. PARIDON— v. d. DRIFT H. N. v. PARIDON Kinderen en Kleinkinderen Eindhoven: Zr M. MARTI EN (P. v. d. Drift) Katwijk aan den Rijn: J. C. v. MAAREN— v. d. DRIFT N. v. MAAREN en Kinderen Katwijk aan den Rijn. 27 augustus 1958 Rijnstraat 1 De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben in de narochiekerk van de H Joannes de Doper te Katwijk aan den Rijn op zaterdag 30 augustus a.s. te 10 uur, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden vrijdagavond 8 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper. Enige en algemene kennisgeving DAVONETTE in de kleuren zwart, olijf groen, grijs en metaalblank Wilt U ook een prettige en gemakkelijke oliestook? Wij geven U de beste service; bieden U keuze uit alle beste merken en geven voortdurend DEMONSTRATIE in onze Showroom GEVERSSTRAAT 63B (bij halte Endegeest) TELEFOON 22634 het politieambt zelf begrepen was. Volkomen parallel daarmede is onze ervaring ten aanzien van de voorbereiding van het ontslagbesluit van de Minister van Justitie. Meer dan eenmaal is gevraagd en de mo gelijkheid daartoe is erkend, om de heer Wassenaar in een gelijkwaar dige niet-politionele taak te Noord wijk te herplaatsen, terwijl het even zeker is, dat, ware een evenwaardige politionele functie bij een korps el ders beschikbaar geweest, zijn her plaatsing een feit zou zijn geworden en zijn ontslag was uitgebleven. Deze ons bekende feiten, welke ook door de commissie uit de te harer beschikking staande correspondentie zijn vastgesteld (zie blz. 9) spreken een zo duidelijke taal, dat los van persoonlijke sympathie of antipathie niet alleen Tribunaal en Zuive ringsorgaan (Minister van Justitie), maar thans na zoveel jaren af stand ten opzichte van de feiten ook de Commissie uit de Gemeente-1 raad tot dezelfde conclusie komt, n.l. dat zijn ontslag (wij voegen tussen; als korpschef alhier) uit beleidsover- wegingen onvermijdelijk was, doch de daaruit voortvloeiende gevolgen onevenredig zwaarder zijn geweest, dan hij heeft verdiend en kennelijk ook zwaarder, dan zijn rechters heb ben beoogd. Er bestaat dan ook alle aanleiding ons aan te sluiten bij de conclusie der Commissie, zowel In hetgeen zij ten aanzien van het request ten prin cipale verwerpt als wat zij daarbij op grond van rechtvaardigheid en bil lijkheid naar voren brengt. Het schijnt ons oirbaar en toelaat baar om in de toekomst onder ogen te zien een mogelijkheid tot bevor dering van de heer Wassenaar in de kring van ziju huidige functie, zodat hem i,_ de sfeer van zijn arbeid de mogelijkheid van promotie niet wordt onthouden, terwijl daarmee, binnen de grenzen van een wettig beleid, de zijnerzijds geleden financiële schade,' welke immers niet evenredig is aan bet vermelde feit. enigermate kan worden beperkt. Het ligt echter niet in de bedoeling daartoe een nieuwe functie in het leven te roepen. 1 ZENUWARTS AFWEZIG TOT 24 SEPTEMBER Waarneming: dokterstelefoon 22222 Ople idi n g AANGIFTE LEERLINGEN NIEUWE CURSUS DAGELIJKS Wasstraat 2 Leiden Telef. 20546 Lid V.O.V. t Sladugctioorzaal W01>KBNJC MONTDBBN Melk- en Zuivelzaak in volkrijke omgeving. Voor uitbreiding vatbaar. Melkomzet 1500 1. p.w. met veel bij-artikelen. Lage huur en ruime woning. Voldoet geheel a. d. eisen. Vraagprijs 11.000.-. Br. onder no. 5434 bur. v. d. bl. TE HUUR: Te bevr.: Leiden. Levendaal 81. 1 pak v. d. Brinks FROU FROU voor 31 cent. bij aankoop van 2.50 aan kruidenierswaren. Mayonaise, p. tube 49 ct Hele Augurken. per pot 65 ct Tomatenpuree. 3 blikjes 50 ct 3 pakken Margarine 89 ct 1 glas CHOCO-PASTA 1 glas PINDAKAAS samen i.- Gevraagd: nette liefst met het vak bekend. Dameshoedenmagazijn C. DE GROOT- VAN EGMOND Haarlemmerstraat 145-147 Leiden Telef. 25866 Slavita, per fl69 ct Slaolie, per hele fl. 1.09 1 pot Abrikozen óu sap 1 pot Rozijnen op sap 1 fles Limonade samen, nu voor 2.40 Gebroken rijst per 2 kg 1^ Siam rijst, per 5 kg 4.25 Goudkoffie per V« pond 1.45 Goudtliec per 100 gram 65 ct Zomerdrups p. Va p. 39 ct Zoute Pinda's per Va p. 60 ct Appelmoes, per blik 65 ct Vruchtenblokjcs per 200 gr. 25 ct MORSSTRAAT SO HOGEWOERD 115 HULP in de huishouding gevraagd; zelfstandig kun nende werken; in gezin van 4 schoolgaande kinde ren. Gratis haarverzorging. G. BUIKSTRA. Kapper Deutzstrcat 5. Oegstgeest Tel. 31758 Openbare bekendmaking De burgemeester van Leidschendam brengt ter voldoening aan het bepaal de in artikel 37, 4e lia dei- Woningwet ter openbare kennis dat van heden af, geduren de vier weken, voor een ieder ter gemeentesecreta rie (bureau gemeentewer ken) ter inzage ligt het ontwerp van het uitbrei dingsplan in onderdelen ^tompwijk" (kaarten met bijbehorende bebouwings voorschriften en toelich tende beschrijving), strek kende tot herziening van het uitbreidingsplan in on derdelen „Kern Stomp- wyk" dd. 14 april 1939. Gedurende genoemde ter mijn van vier weken kun nen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwa ren indienen. Leidschendam. 27 augustus 1958 De burgemeester voornoemd. BANNING Nieuwe vrienden? Katholieke jongelui van 17 jaar en ouder. U is welkom op een van de 77 leuke en leerzame dansklubs van E.C. Een deskundige staf leert ook U in één sei zoen goed dansen; bo vendien maakt U veel nieuwe vrienden en vriendinnen. Ouders, op de les- of dansavond van uw zoon of dochter is u altijd ■welkom. Bijverdienste wat bestel werk doen? geschikt voor een werk student. L. P. JANSON, Morsweg 7a, Leiden. tie. spreekvaardigheid. Cambridge. Emigranten clubs Aanvang seDtember. Dagelijks inschrijving. Vertalingen. W. Verboog. Leraar Engels. beëdigd Tolk/Vertaler. Prof. Cert. Cambridge University Steenschuur 18, Leiden. Telefoon 25335. KOOPT BIJ ONZE ,,.v7ÏY, AI W^PDTPPDl \pnc leeftijd tot 16 jaar. Middel- AUVERIEERDERS stegracht 125. Leiden Soirée „Den Burcht" le avond zondag 811 Kaarten 7.30 a. d. zaal Dansavonden zondag Nootdorp 8 uur. Voorhout 8.00 u. Leimuiden 7.30 u. Leiden H. Kerkgr. 8 u. Klubs Buiten N.Hout Heden 7 uur Boskoop Heden 8 uur Bodegraven Heden 8 u. Leids dam vrijdag 7.30 Haz.woude D zat. 8.30 Langeraar zat. 7 uurt Hazersw. Zw. zond 2 u. Aalsmeer maandag 8.30 Nieuwkoop dlnsd. 7 uur Zoetermeer 12 sent. 8.15 Tango- cn Jive-klubs Noordw.hout, heden 8,45 Lisse, zaterdag 8.45. Hilleg., maand. 8 sept. Leiden, 2 klubs, 7 sept dansles in Leiden? 1? Klubs op zondag. Aanvang zondag 7 sept 24 Klubs op werkdagen. /Aanvang v.a. 4 oktober Balletlessen? Kleuters 36 jaar Meisjes 711 en 1216. Dames v.a. 17 iaar. 'Groep Gehuwde Dames. Aanvang 6 oktober. (Prosp op aanvraag) plaatst een •2 TELEFOONTJE! X

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3