ilmam mmTAo Niet „scheuren" maar foutloos rijden met de bromfiets Nieuwe commiss'eleden Scherp Residentie Orkest ontvouwt zijn plannen Leidse EL B. gunt een kijkje in haar keuken GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN 2 personen levend verbrand WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Wedstrijd te Leiden Men schrijft ons: Een doodlopend eind straat is het toneel, waarop 12 jongelui deze week laten zien, wat zij met een bromfiets kunnen doen. Geen onnodig lawaai- schoppen of ..scheuren", want dat kunnen ze allemaal. Deze wedstrijd geeft hun de gelegenheid om werke lijke rijvaardigheid te demonstreren en misschien is 't wel daarom, dat er niet zo'n groot aantal deelnemers zijn. De jongelui, die er zijn hebben op de eerste avond echt hun best gedaan om de uitgezette hindernissen te overwinnen en deze waren be slist niet gemakkelijk. De eerste rit was een zig-zag om acht op vier pas afstand geplaatste paaltjes, draaien en nog eens retour; daarna stoppen tussen twee stop- strepen. Zes deelnemers slaagden er in deze rit foutloos te maken. De tweede rit ging tussen 6 poor tjes van latjes door, die op zes pas afstand van elkaar, maar afwisse lend naar rechts en links afweken. Ook dit moest heen en weer gedaan worden met de stopstrepen weer als eindpunt. Dit bleek een heel wat lastiger opgave. Niet één deelnemer slaagde erin het maximum aantal van 29 pnt. te halen. A. Brussée met zijn zeer wendbare Quickly, waar hij als gegoten op zit, was met 21 pnt. de hoogste. Ook G. Hageman, die op een niet zo makkelijk bestuurbare Locomotief 18 pnt. verzamelde, maakte 'n goede beurt. De derde rit was een samenstel van drie loze hindernissen, waartus sen twee poorten van latjes, die zeer moeilijk te naderen waren door de eerste hindernissen. Ook deze samen stelling waarmee 45 pnt. te halen waren, werd door geen der deelne mers geheel foutloos genomen. H. Vegghel op „Puch", F. Prangers op Berini M 21 en weer A. Brussée be haalden 14 pnt., wat zeer zeer goede prestatie betekent. Na deze eerste dag heeft A. Brus sée de leiding met 56 pnt., gevolgd door H. Vegghel met 52 pn. G. Schaap en W. Verhoorn beiden op Berini M 21 delen de derde en vierde plaats met 49 pnt. Het Van Zijp-team (Hageman VegghelSchaap) heeft met 149 pnt. de leiding in het ploegenklassement. Vóór de wedstrijd op de tweede dag rijdt nog een deelnemer, die de weg niet had kunnen vinden, de proeven van de eerste dag. eindTgt^d^ zittfngsduiu*' van^tfeTeden Dh Fischer: 1. prof mr H F. W. van de verschillende commissiën. Fischer, 2. prof mr A. van Oven. Vacature prof. dr D. J. Kuenen: 1 prof mr H. F. W. D. Fischer; 2. prof mr J. Drion. Vacature ontstaan door het overlij den van de heer C. Grijpma: 1. d< heer H. van Woudenberg; 2. de heer H. van Duyne. Vacature mevrouw mr B. G. von Meyenfeldt-Bakker: 1. mevrouw mr B. G. von Meyenfeldt-Bakker; 2. dr H. J. Westerink. Vacature mevrouw J. Hageman- Verhagen: i. mevrouw J. Hageman - Verhagen; 2. mevrouw H. Reitsma- Klein Wassink. Vacature: Th. Scholte: 1. de heer Th. Scholte; 2. de heer Th. A. J. de Wit. Vacature A. J. van der Pompe: 1. de heer A. J. van der Pompe; 2. de heer H. de Wilde. Vacature M. H. Zaalberg: 1. de heer W. H. Tweehuysen; 2. mevrouw L. Steinbach-Jansen. Vacature P. Brouwer: 1. de heer C. de Kemp; 2. de heer M. H. de Ree- de jr. Op de tweede september a.s. ein digt ook voor de leden van het Col lege van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium de zittingsduur. In ver band hiermede heeft dit college de volgende aanbevelingen ingezonden ter benoeming v&n zes leden, met welke aanbevelingen ons College zich kan verenigen: Vacature prof. mr H. Leidse agenda WOENSDAG 27 AUGUSTUS. Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. APOTHEKEN. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door Leiden: Apotheek Zuider Lammenschansweg 4 tel. 23553 Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wil- helminapark 8 tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 2229 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The Window", 18 jaar. (Matinée: _»ik Trom, alle leeftijden). Lido: „Salzburger Geschichten alle leeftijden. Luxor: „Schön ist die Welt", alle leeftijden. Trianon: „Arrivederci Roma", alle leeftijden. Rex: „The bridge oi the river Kwai", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A H. Bakker Korff (t.e.m 15 septem ber). Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1: Tentoonstel- Inig geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Prentenkabinet der Rijksuniversi teit, Klokcteeg 25 Foto's Magnum- groep; tekeningen Th. W. E. Loh- mann en J. G. Wertheim (t.e.m. 30 augustus); werkdagen geopend 25 uur. Zon- e feestdagen gesloten. POTLOOD en GEEST No. 527. Horizontaal: 1. groep des kundigen om onvoorbereid vragen te beantwoorden, 5. boom, 7. de gouden bul (afk. Lat.), 8. salaris, 10. kurk, 11. scheikundig element (afk.), 12. wandelplaats, 13. onbebouwde zand grond met heidegewas begroeid, 14. vreemde munt, 15. niet een, 16. bid (Lat.), 17. arbeid, 18. deel van de bijbel (afk.), 19. rivier in Rusland, 21. gem. in Zeeland, 22. ontkenning (Eng.), 23. mak, 24. vervoermiddel. Verticaal: 1. modepop, 2. rivier in Si berië, 3. extremist, doordrijver, 4. gem. in Limb. 5. voorzetsel, 6. open ruimte, 9. voorzetsel, 10. vrouw van Abraham, 11. gem. in Limb., 12. deel, 13. koningin der goden, 14. grote deur, 15. de getakte horens van een hert, 17. werkplaats waar schepen gebouwd worden, 19. scheikundig element (afk.), 20. bundel, 21. maan stand, 22. deel van de bijbel (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 526. Horizontaal: 1. dragline, 9. ido, rO. koe, 11. Aa, 13. aap. 15. P. S., 16. pro, 18. lus, 20. Seth. 22. log, 24. stek, 26. kam, 29. Orel, 31. te, 32. Ur, 34. tree, 36. sek, 37. kamp. Verticaal: 2. r. i.. 3. Ada, 4. goal, 5. ik, 6. nop, 7. eest, 8. taps, 12. Ares, 14. pul, 17. Otto, 19. sok. 21. hert, 23. gat, 25. kerk, 27. met, 28. bus, 30. Lea, 33. re, 35. Em. Ter voorziening in de daarvoor openvallende plaatsen in enige com missiën, voor zover deze door niet- raadsleden moeten worden ingeno men, bevelen wij b. en w. aan voor deze benoeming: tot leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „De Laken hal": Prof. Mr. J. M. van Bemmelen; Dr. J. Keuning; de heer P. Herfst en Ir H. A. van Oerle. Tot leden van de Commissie voor het Oud-Archief: de heer W. F. van der Burgh; prof. rnr H. F. W. D. Fis cher en de heer M. P. F. Meyer. Tot leden van de Commissie van Advies betreffende de Dienst voor Sociale Zaken: Vacature mevrouw F. W. Singerling-Stokhuijzen: 1. me- crouw F. W. Singerling-Stokhuijzen; 2. mevrouw S. W. Nap-van Venetiën. Vacature: G. F. E. Kiers: 1. de heer G. F. E. Kiers; 2. mr dr N. G. Geel kerken. Vacature ontstaan door het overla den van mevrouw E. C. B. Pleij-Lan- gezaal: 1. mevrouw C. Uphoff-Visser; 2. mevrouw C. Th. A. Turk-Meyer. Vacature mevrouw G. A. Spieren burg-Beekhuizen: 1. mevrouw T. van Zonneveld-van der Lecq; 2. de heer J. van der Waals. Vacature dr mr C. de Ru: 1. de heer J. Blok; 2. de heer J. Roorda. Vacature prof. mr J. V. Rijpperda Wierdsma: 1. prof mr J. V. Rijpperda- Wierdsma; 2. ds S. L. Verheus. Tot leden van de Commissie van Advies in Culturele Zaken: Vacature H. Zunderman: 1. de heer H. Zunder- man; 2. de heer P. van Zonneveld. Vacature ir H. A. van Oerle: 1. ir H. A. van Oerle; 2. de heer J. C. J. Lambermont. Vacature J. C Bartelsman: 1. de heer J. C. Bartelsman; 2. de heer A. C. Bouman. Vacature mevrouw C. G. de Jager- Galavazi: 1. mevrouw C. G. de Jager- Gala vazi; 2. mevrouw J. K. Ooster- hoff-Sanders. Vacature prof. dr P. Th. Oosterhoff: 1. prof dr P. Th. Oosterhoff; 2. prof dr A. J. Staverman. Vacature prof dr P. H. van Laer: 1 prof. dr P. H. van Laer; 2. dr J. G. Frielink. Vacature prof dr J. H. Waszink: 1. prof. dr J. H. Waszink; 2. prof. dr W. den Boer. Vacature Ds. D. J. Vossers: 1. Ds. D. J. Vossers; 2. Ds. P. Kloek. In verband met de periodieke aftre ding van de leden van de Commisie van Toezicht op de Middelbaar On derwijs, welke commissie volgens de desbetreffende verordening uit 8 le den bestaat, waarvan 2 leden door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland en de overige le den door uw vergadering worden be noemd, heeft de Commissie de vol gende aanbevelingen ingezonden, waarmede het College zich kan ver enigen: Vacature Dr. K. Rietsma: 1. Dr. K. Rietsma; 2. ir. J. J. G. van Hoek. Vacature mr C. J. Woudstra: 1. mr C. J. Woudstra; 2. dr D. L. Kedde. Vacature mevrouw S. J. Schaper- Beukema: 1. mevrouw 6. J. Schaper- Beukema; 2. mevrouw L. C. E. C. Gorter-von Krogh. Vacature mevrouw A. A. C. M. Huizinga-Schölvinck: 1. mevrouw A. A. C. M. Huizinga-Schölvinck; 2. me vrouw Th. J. Boogerd-Marius. Vacature prof. dr H. C. van dé Hulst: 1. prof. dr H. C. van de Hulst: 2. mevrouw W. H. 's Jaoob-Vaillant. Vacature mevrouw J. W. Vogelen zang-Smit: 1. mevrouw J. W. Voge lenzang-Smit; 2. mevrouw J. Dantu- ma-van der Veer. ÏDdtf f\ef~ V A C kleine correctie Nog niet zo lang geleden is Leiden verrijkt met een „Asserstraat" ge noemd naar prof. Asser, die zoals het bord ook vertelt hoogleraar was aan de Leidse universiteit en leefde van 1838 tot 1930. Tot zijn verbazing kan de voorbijganger echter lezen, dat deze straat omgedoopt is tot Nasser- straat. Wij nemen aan, dat hiermee bedoeld is de Egyptische dictator, die door een vinger in de pap te houden, de brij van het Midden-Oosten-pro- bleem nog dikker heeft gemaakt. Leiden is voorlopig nog niet aan een Nasserstraat toe. We hopen dus dat deze N, die officieus is aangebracht, officieel gecorrigeerd zal worden. Van Nassers Egypte komen wij te recht in de speeltuin van de Vogelen- buurt. Dit is in deze rubriek slechts een stap, en wij verheugen ons met deze wijk in de nieuwe glijbaan, die hier zaterdag a.s. aan de Nachtegaal laan officieel geopend zal worden. De baan werd in het zuiden van ons land aangekocht en de kinderen ma ken er vóór de opening al een dank baar gebruik van. Tenslotte een ongeval, dat gelukkig nog tamelijk goed is afgelopen. Om streeks half twaalf gistermorgen is bij het herstellen van de dakgoot van een der H.C.W.-loousen de 16-jarige E. de Jonge van het dak gevallen, doordat de koevoet, waarmee hij werkte loschoot. De jongeman viel door een gewapende glasplaat en kwam zeven meter lager op een partij ijzeren T-balken terecht. Hij liep eexx hoofdwond op en inwendige kneuzingen, waarna hij naar het Academisch Ziekenhuis werd over gebracht. Het bleek, dat hij ook een shock had gekregen. Gewestelijk Sociale School. Men heeft de redactie gevraagd een aanbeveling te schrijven bij de nieuwe cursus van de Gewestelijke Sociale School. In een geestige cir culaire, die aan alle K.A.B.-ers is ge stuurd, wordt gerept over de reae- neermethode die sommigen gebrui ken om te verklaren, waarom zij nog geen cursist zijn. En de opsteller van dit geschrift wijst dan op de nood zakelijke geestelijke emancipaties van de werknemers, die nog ver ach ter ligt bij hun materiele groei. Dit zyn o.i. steekhoudende argumenten, die de K.A.B.-ers als het even kan moet doen besluiten in te schrijven in de nieuwe cursus, welke begint op 7 september a.s. Inschrijvingen geschieden by de secretaris van de Gewestelijke So ciale School, Nieuwe Rijn 110, Leiden. R.K. GYMVERENIGING „SPORTIEF" De gymnastieklessen van Sportief beginnen wee- op maandag 1 sept a.s. De lesuren zijn als volgt: Maandagmiddag 4.155.15 uur: meisjes 5—7 jaar; 5.156.15 uur: meisjes 79 jaar gymzaal Ursula- PJET RESIDENTIE-ORKEST heeft grote plannen voor het a.s. sei zoen; op een persconferentie heeft de heer Brederode daar het een en an der over medegedeeld. De serie van 8 abonnementscon certen staat weer op 't programma voor Leiden. Werken van grote mu zikale waarde zullen woraen uitge voerd; naast de klassieken zal eigen tijdse muziek van belang geplaatst worden. Dus bekende werken, maar ook nieuw werk (ook voor de musici) zal onder de prachtige voorbereiding van Van Otterloo (die zich hiertoe heel en al inzet) aan de concertbe zoekers worden voorgespeeld. De be langstelling hiervoor, de instelling hiertoe móet en zal groeien. Het aan tal concerten en even zo vele suc cessen was in 1958—58 welhaast hetzelfde als het voorgaande jaar. Op 9 oktober a.s. zal men o.a. de Intrada voor blazers kunnen horen, welke van Otterloo componeerde voor de viering van het 150-jarig be- staansjubileum van het Rijksmuseum. Willem van Otterloo en de beide eer ste concertmeesters Herman Kreb- bers en Theo Olof zullen hun 25-ja- rige kunstenaarsloopbaan op dit con cert herdenken. Bovendien: 20 jaar is het geleden, dat genoemde voor aanstaande violisten als duo gingen concerteren. Ongetwijfeld zal dit concert feestelijk getint zijn, daar voor een viering zich een jubileum commissie heeft gevormd met burge meester Van Kinschot als ere-voor- zitter en wethouder Van Schaik als voorzitter. Na de Intrada zullen de jubileren de violisten Bach's concert voor 2 violen spelen en het dubbel-concert „de Uilenspiegel-variaties", voor dit jubileum gecomponeerd. Willem van Otterloo schreef hiertoe het thema op een gegeven van Ri chard Strauss' „Til Eulenspiegel". Op het uitgewerkte thema componeerden 11 vooraanstaande Hollandse compo nisten korte, bondige variaties. Bruck ner's 7e Symphonic zal het feest- concert besluiten. Op 23 oktober zullen wij Karl Böhm één van de allergrootste di rigenten als gast in Leiden ont moeten met Dame Myra Hess, als soliste in het 4e pianoconcert van Beethoven. Op 13 november treedt de gerenommeerde alt-violist Wil liam Primrose op in Hindemith's „Der Schwanendreher", het improviseren de concert voor dit instrument en so- lieert bovendien in Berlioz' „Harold en Italië". Na concerten op 11 december en 8 januari d.a.v. met o.a. de impul sieve Sinfoniëtta van Janacek, wacht op 5 februari een concert onder de hier reeds bekende dirigent Maria Rossi, met de befaamde cellist Jano Starker. Cora Canne Meyer, mezzo sopraan, zal op het concert van 12 maart soliëren in „El Amor Brujo" (de Liefde als Tovenaar), een in 1915 geschreven werk van Manuel de Falla. Op het laatste concert speelt Eduardo Del Pueyo Beethoven's 3e pianoconcert. Ook voor K. O. geeft het Re sidentie-orkest behalve één populair concert bovendien twee Symphonie- concerten. Op een hiervan voert Van Otterloo de „Symphonie Concertante" uit van Franck Martin, strijkers en piano, cembalo en harp soliërend. Een van de moderne werken van deze tijd. Moge er veel belangstelling zijn voor het belangrijk concertpro gramma voor deze winter en bij zondere attentie voor het zilveren jubileum van de drie grote kunste naars van het Residentie-orkest. J. KORTMANN., Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 27 Augustus 1858. Londen. De ingenieur Ste phenson heeft zich genoopt ge voeld om zijn ongunstig oordeel over het plan tot doorgraving der landengte van Suez opent- lijk te verdedigen: „Ik geloof, dat het plan nooit zal slagen, maar op verarming der onder nemers uitlopen zou; en daarom mag ik niet zwijgen, terwijl men de kapitalisten tracht over te halen om hun geld te verkwis ten aan 'eene dwaze specula tie Om de burgerij enig beeld te ge ven van de medische zorg bij oor logsrampen, wordt door de Organi satie Bescherming Bevolking van de A-kring „Leiden" op 4 en 5 septem ber a.s. in het St. Antonius Clubhuis, Mare 43, een tentoonstelling gehou den, geopend van 10.0023.00 uur. Niet alleen vindt u hier de volle dige medische uitrusting, waarover de B.B.-Geneeskundige Dienst beschikt, doch er is, o.a. door vertoning van een desbetreffende film, zorg voor gedragen dat men een indruk krijgt van de werkwijze van iit onderdeel. Om het leeld van de medische zorg voor de burgerij bij rampsitua ties- volledig te maken, is op de ex positie mede aanwezig 'n bloedtrans fusiestand van het Nederlandsche Roode Kruis en een z.g. Heelkundige post, die gezien moet worden als een vooruitgeschoven post van de zieken huizen, waar de medische behande ling van de minder zwaar gewonden plaats heeft. De tentoonstelling zal u de over- parmaceutisch laboratorium te leiden De Rijksgebouwendienst te 's Gra- venhage, heeft, na onderhandse aan besteding, het verbouwen en herin richting v. h. parmaceutisch labora torium te Leiden gegund aan de fir ma L. Zitman, Leiden voor ƒ161.300.- UIT DE OMGEVING HILLEGOM Maandagmiddag om 12 uur reed een vrachtauto bestuurd door S. te Haarlem over de Weerest.einstraat en gekomen bij de Pastoorslaan reed hij naar de linkerweghelft om deze laan in te rijden. Een bromfiets be lette hem het inrijden echter. De vrachtwagen stond toen reeds met het grootste deel in de Pastoorslaan. maar met het achterste deel nog op de rijweg. De uit Haarlem komende bus van de NZHVM kon niet naar links uitwijken omdat op het mid dengedeelte van de weg een auto stond die ook voorsorteerde om de Pastoorslaan in te rijden. De bus chauffeur was niet in staat tijdig te stoppen en zo botste de bus met de rechtervoorzijde tegen de achterkant van de vrachtauto. De bus werd ern stig beschadigd en de vrachtauto licht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. N00RDWIJK Goede schutter. Plaatsgenoot Wim van Bohemen heeft in Duitsland, uit komend in een team van schutters van de Nederlandse Strijdkrachten, de eerste prijs gehaald in het Navo- kampioensohap. Hij kreeg onder meer een gouden medaille. tuiging kunnen geven dat het de overheid ernst is met de bescherming van de burgerbevolking in oorlogstijd en dat geen kosten gespaard zijn om te zorgen, dat datgene aanwezig is wat in die omstandigheden nodig is. Vertrouwd wordt dat voor de ten toonstelling ruime belangstelling zal bestaan. leids conservator naar zuid- en oost-afrika De Nederlandse organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr D. A. Hooijer, conservator aan het rijksmuseum van natuurlijke historie te Leiden, een subsidie ver leend voor een onderzoek van zoog- dierresten van het pleistocene tijd perk, dat wil zeggen van de laatste miljoen jaren der aardgeschiedenis. Voor dit onderzoek heeft dr Hooijer gedurende de maanden januari, fe bruari en maart in Zuid- en Oost- Afrika vertoefd, waar hij een aantal vindplaatsen van pleistocene zoog- dierresten heeft bezocht en op enkele daarvan opgravingen heeft verricht. Bovendien heeft hij bedoelde resten in verschillende musea bestudeerd en voor deskundigen lezingen gehou den over fossiele zoogdieren uit Zuidoost-Azië. Dinsdagmiddag 4.155.15 u: meis jes 1012 jaar; jongensmulo Vrou wenkerkhof. Vrijdagavond 67 u.: meisjes 12— 14 jaar; 78 uur: meisjes 1416 jaar Rapenburg 48. Vrijdagavonu 8.15—9.15 uur: dames' 16 jaar en ouder; 91510.15 uur: ge huwde dames, zaal Potgieterslaan. Ritmische afd.: dinsdagavond 7.15— m 8.15 uur zaal Krauwelsteeg Hooge-1206" Seven'ster'rvan Steensch'uur' woerd. naar Warmond, Burg. Ketelaarstraat 31; GEVESTIGD: S. Sannen en fam., tekenaar. Lod. Deijsselstraat 10; D. Klop en fam.. machinist-monteur. Rijnsburgersingel 23a; S. J. P. Donkersloot en fam., tuin bouwkundige, Jan van Goijenkade 19; T. van de Laar en fam., Franchi- montlaan 33; L. C. Kleiweg geb. Van Leeuwen. Nieuwe Rijn 7a; C. K. de Gunst, Pr. Wilhelminastraat 14; E. S. Roosenburg, docente, Witte Singel 31; A. F. Sollie, onderwijzer, Boerhaavelaan 7; E. P. van der Esch, arts, aan boord woonsch. liggende Morssingel; D. C. Kruiswijk, hulp in de huishouding. Hof de Blauwe Klok 11; J. Ciere, Greven- straat 3a; H. E. A. Euler, leerl.-ver- sleegster, Mezenstr. 2; P. v. d. Klaauw. npakster, Minnebroersgracht 19; C. J. W. Trossel, Hogewoerd 109; J. L. Stie- Rijnsburgerweg 62a; E. O. Harry - son, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. Springer, Verdamstraat 56; J. v. d. Berg, Verdamstraat 56; J. van den Berg, leerl.-verpleegster, Witte Singel 27; G. Quist, militair, Hoflaan 40; R. Stöcker, militair, Hooigracht 106a, A. C. Schou ten, dienstbode. Rijnsburgerweg 10; G Vogt geb. Van Dijk, Acaciastraat 3; J. Kluft, leerl.-verpleegster. Rijnsbur gerweg 10; W. G. Muiselaar, los werk man, Nieuwebrugsteeg 14a; P. E. T, v. Leeuwen geb. Knappers, apothekers-ass. Mariënpoelstraat 27; V. J. van Riet geb. Lind. Melchior Treublaan 3; J. H. Ruys, arts, Merelstraat 33. VERTROKKEN: Freeke en fam,, van Dahliastraat 7a naar Heemskerk, Bellinistraat 10; G. Waasdorp en fam., van P. J. Blok- straat 28 naar Leidschendam, Pr. Bern- hardlaan 43; J. H. A. M. van der Kooi geb. Kraij en fam., van Melch. Treub laan 63 naar Voorburg, Looierslaan 23; M. A. den Hollander en fam., van Lage Rijndijk 17 naar Den Haag. Kam perfoelieplein 6; A. M. Nachbar en fam., van Evertsenstraat 72 naar Den Helder, Eemstraat 197; J. van Kranendonk en fam., van Burggravenlaan 89 naar Ca nada; J. Bekooy en fam., van Rijndijk straat 93 naar Den Haag. Middenstede 85; L. J. Goddijn en fam., van Kapteyn- straat 41 naar Haarlem, Gasthuislaan del Prado en fam., van Ak kerhof 53 naar Zwolle, Wieckerlinckstr. C. M. Bakker, van Groenhazengracht 12 naar Ermelo. Leuvenumseweg 90; L. G. van Leijenhorst, van Groenhazengracht 12 naar Soest, Dumoulinkazerne; J. W D. van Oldenborgh, van Hugo de Vries- straat 65 naar Oegstgeest, Dorpsstraat 53; C. J. L. van Egmond, van Óltman- straat 2 naar Delft, St. Jorisweg 2; I. Jonckheer, van Rijnsburgerweg 95 naar de Nederlandse Antillen; H. van der Ree, van Rijnsburgerweg 95 naar de Ne derlandse Antillen; H. M. Hogerzeil, van Boerhaavelaan 28 naar Haastrecht, Hoogstraat 154; H. P. Baaij, van Lijster straat 28 naar Den Haag, Abrikozenstr. 23; E. A. van Dijk. van Merelstraat 18 naar Ommen, Wolfskuilstraat 4; G. Dek ker, van Roodborststraat 54 naar Oegst geest, Prinses Irenelaan 19; H. W. van der Laan, van Hooigracht 52a naar Lei derdorp, M. P Splinterlaan 3; H. van Ede, van Uiterstegracht 200 naar Soest, Plesmanstraat 7; M Wagemaker. van Lage Rijndijk 19b naar St. Philipsland. Karreveld 8; H. Ruijtenburg, van Drift straat 92 naar Den Haag. Ananasstraat 9; C. M. de Jong geb. De Bles, van Willem de Zwijgerlaan 95 naar Den Haag. IJmuidenstraat 28; B. Kluge geb. Haase, van T. Brandsmalaan 41 naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika: C. F. Schlüter, van De M. van Streef kerkstraat 4 naar Singapore; J. A. Tiel- kemefjer, van Witte Singel 90 naar Den Haag, Gooilaan 91; W. A. C. van der Kamp, van Paviljoensbof 30 naar Ab- benbroek, Oudelandsedijk 31; C Mahieu, van Rijnsburgerweg 191 naar Amster dam, Amstelveenseweg 815; A. Nauta, van Rijnsburgerweg 10 naar Hilversum, Loosdrechtse Bos 7; H. J. W. Verhaak, van Rijnsburgerweg 18 naar Maastricht, Koningsplein 19b; D. Ouwerkerk, van Anna Paulownastraat 1 naar Australië; E. Böck, van Kanaalweg 40 naar Den Haag, Conradkade 51a; J. C. M. RooÜ- ackers, van Leemansstraat 31 naar Bre da', Leuvenaarstraat 86a; J. C. de Wil de, van Johan de Winstraat 10 naar Enschede, Dr. Joh. Wagenaarstraat 38; A. C. Vlaming, van Vondellaan 30 naar Huizen (N.-H.), Nieuwe Kerklaan 9; E. Nobel, van Witte Singel 97 naar Am sterdam. J. van Wassenaar Obdamstr. 32; G. Mojet, van Witte Singel 7 naar Oegstgeest. Prins Hendriklaan 12; J. Tersteeg. van Groenhovenstraat 13 naar Laren (N.-H.), Tafelbergweg 44; E. J. Schafer, van Prinses Wilhelminastraat 20 naar Duitsland; J. D. Poll, van Hugo de Vriesstraat 68 naar Canada. Laatste Berichten Bij auioboising Op de grote weg RotterdamDen Bosch onder gemeente Herwijnen (Betuwe) is vanmorgen een personen auto in volle vaart tegen een grote met stenen geladen vrachtwagen uit Wychen gebotst. De personenauto vloog onmiddel lijk in brand. De twee inzittenden, een man en een vrouw, wier identi teit nog niet is vastgesteld, zijn hier bij levend verbrand. Door de ondragelijke hitte kon men niet bij de wagen komen. Toen men tenslotte met schuim- blussers het vuur had geblust, waren de twee inzittenden reeds overleden oude man raakte in brand De 74-jarige heer G. Middelkoop uit Deil (Geld.) is vanochtend in zijn woning in brand geraakt en later aan zijn verwondingen overleden. De heer M. heeft een petroleumtoestel aangestoken en daarbij hebben waar schijnlijk zijn kleren vlam gevat. Hij liep het huis uit en riep om hulp. Buren doofden het vuur met water doch de heer M. was toen al zo ge wond, dat hij later in een ziekenhuis te Culemborg is overleden. het koninklijk gezin in brussel Vanmorgen omstreeks tien uur heeft de koninklijke familie het Brit se paviljoen van de Expo bezocht Het onofficiële karakter van het be zoek aan de wereldtentoonstelling werd nagenoeg geheel bewaard. De lunch werd gebruikt op het kas teel Stuyvenbergh. Vanavond zou de directeur-generaal van de nbcpo, ba ron Moens de Fernig een feestmaal ter ere van de hoge gasten aanbieden, in het Belvedère. Nog gevechten in Libanon Htt Arabische persbureau meldt, dat een sergeant van de waarnemers- groep der Verenigde Naties in Liba non dinsdagavond ernstig is gewond bij een botsing tussen Libanese mili tairen en opsfandelingen, die plaats vond aan de weg tussen het vliegveld van Beiroet en de stad. Volgens A.F. P. is de sergeant later overleden. Bij de strijd, die een uur duurde en die werd geleverd in de nabijheid van één der drie plaatsen, waar de Ameri kanen tanks hebben samengetrokken, zijn nog minstens acht andere perso nen gewond. Het Arabische persbureau meldt voorts, dat Libanese legerleiders, aan voerders der opstandelingen en Ame rikaanse autoriteiten hebben ver klaard, dat de Amerikaanse mariniers niet bij het gevecht, dat in hun nabij heid werd geleverd, betrokken zijn. De Amerikaanse strijdkrachten hebben op drie plaatsen op wegen tussen Beiroet en het internationale vliegveld tankformaties geplaatst om de verbindingslijnen en bevoorr^- dingswegen der strijdkrachten te be schermen. De versterkingen zijn aangebracht op plaatsen, waar de Amerikaanse strijd krachten onlangs bestookt zijn en militair materiaal, waaronder wa pens, zijn gestolen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2