De Zonnige Zeurpiet Minister wil cijfers uitdelen voor prestaties ambtenaren S).e Oief.de aan M.atwn Verrassende wending in de schilderijenzwendel Ned. schip op de rotsen Laatste paarden verdwijnen bij Van Gend Loos EN ALDUS BELONEN DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1958 PAGINA 7 A'damse kunstexpert praatte koper om Door een bekentenis van de be- en streek zijn commissieloon van kende Amsterdamse kunstexpert en recensent Frans H. is de zaak van de vervalste Pisarro en Renoirschil- derijen in een geheel ander licht ko men te staan. Hij heeft namelijk ver klaard, dat hy door een mengsel van verzinsels en handigheidjes, een schilderij van een onbekende Franse schilüer verkocht heeft als een echte Pisarro. De rijke industrieel en kunstver zamelaar Th. Reintjes uit 's-Heeren- berg is van zijn valse manipulaties het slachtoffer geworden. Frans H. beweert tot zijn frauduleuze hande lingen te zijn overgegaan wegens fi nanciële moeilijkheden. Er zal pro ces-verbaal worden opgemaakt tegen H. wegens oplichting. Eveneens tegen de Dierense restaurateur W. van W., alsook tegen diens compag non L. De schilder E. H. uit Soest zal vervolgd worden wegens verval sing, hij plaatste het signatuur van Pisarro onder het schilderstuk. De Soester schilder E. H. had het schilderij het eerst in handen ge kregen. Hij gaf het doek, nadat hij het van het signatuur van Pisarro had voorzien, in commissie bij de Dierense restaurateur W. van W. Zyn compagnon L. schakelde de Am sterdamse kunstexpert Frans H. in. Deze verkocht het doek aan de heer Reintjes voor een bedrag van 9500 gulden, terwijl zelfs een leek kon zien dat de handtekening vals was en de prijs zeker in die richting ge wezen moet hebben. Koper overtuigd. Frans H. wist alle twijfels van de industrieel weg te nemen door han dige praatjes, die grotendeels ver zinsels waren. Hij noemde namen van bekende Franse kunsthandela ren, die in het geheel niet bestonden 1500 gulden op. Het schilderij is op zijn hoogst 2 a 300 gulden waard. Degenen die bij deze ingewikkelde zaak betrokken zijn geweest, kun nen rekenen op een flinke civiele vordering, welke de heer Reintjes uit 's-Heerenberg tegen hen zal in dienen. Onreinheden in Uw bloed veroorzaken die Rhenm&tisohe Pijnen. Daarom aal so'n bloedxuiwendo Kruschenknur D goed doen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat be vrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn val len als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. Advertentie. BENOEMINGEN BIJ DE DOMINICANEN. Met ingang van 29 augustus a.s. werden benoemd: Door de aartsbisschop van Utrecht de paters: A. Voss tot pastoor te Utrecht: H. Dominicus; en M. van Groenestijn tot kapelaan te Tiel, H. Dominicus. Door de bisschop van Haarlem de paters: G. van Kasteren tot pastoor te Amsterdam, H. Dominicus; L. Oor sprong tot pastoor te Amsterdam, H. Thomas van Aquino; J. Bollen tot pastoor te Alkmaar, H. Dominicus; J. Engering tot pastooi te Alkmaar, H. Joseph; N. v. d. Idsert tot assistent te Amsterdam, H. Thomas van Aquino; L. Biesta tot assistent te Alkmaar, H. Dominicus en P. Wols tot kapelaan te Alkmaar, H. Joseph. Door de bisschop van Den Bosch de paters: J. Simonis tot pastoor te Nij megen, M. Geboorte; J. Bruens tot pastoor te Neerbosch, H. Antonius Abt; J. Brinkman tot assistent te Neerbosoh, H. Antonius Abt; E. Bren- ninkmeijer en W. Reckman tot resp. kapelaan en assistent te Nijmegen, H. Hart en pater J. van Reysen tot ka pelaan te Langenboom, H. Familie. Door de bisschop van Rotterdam de paters: L, van Elburg tot pastoor te Rotterdam, H. Abertus de Grote; en L. Beekman tot pastoor te Schiedam, O. L. Vrouw v. d. H. Rozenkrans; G. Brinkhorst tot kapelaan te Rotter dam, O. L. v. d. H. Rozenkrans; W. Heijsbroek tot asistent aan dezelfde kerk; J. van der Linden tot assistent te Schiedam, H. Joannes de Doper; K. de Boer tot kapelaan te Schiedam, H. Joannes de Doper; en M. van Kalm- hout tot assistent te Schiedam, O. L. Vrouw v. d. H. Rozenkrans. Vervolgens werden benoemd: tot rector van de zusters Dominicanessen te Venlo „Albertushof" pater F. Prel- ler; tot rector en godsdienstleraar bij de zusters Dominicanessen te Reuver pater H. Willems; tot leraar aan het St. Dominicuscollege de paters N. van Kessel, F. Arnoldussen en A. Hol- laardt. Voor de missie in de Ned. Antillen pater J. Goes; in Puerto Rico pater dr J. Reckman; in Zuid Afrika de pa ters J. Brenninkmeijer en A. Schol ten; tot professor aan het theologicum van de paters Dominicanen te Oxford (Engeland) om te doceren in de H. Schrift pater Drs. J. Vink, tot dan professor in de H. Schrift te Zwolle. In diens plaats is benoemd pater A. van Diemen, Lie. H. Schrift. De Nederlandse kustvaarder „Wil- lemijn" van N.V. Gruno Scheepvaart bedrijf is vanmorgen vroeg bij Bu rial Island aan de noordwestkust van Ierland op volle kracht op de rotsen gelopen. Het schip was op weg van Dublin naar Sligo met een lading kunstmest. De „Willemijn" zit volgens de laat ste berichten hoog op de rotsen en is lek geslagen. De bemanning van 10 koppen verblijft nog aan boord, maar heeft inmiddels een sloep ge streken voor noodgevallen. RUIMTEVAARTCONGRES TE AMSTERDAM Aan het op zondag 24 augustus a.s. te Amsterdam beginnende congres van de internationale federatie van ruimtevaartverenigingen zullen, naar het zich thans laat aanzien, circa driehonderd congressisten deelnemen. Van die 300 worden er 115 ver wacht uit de Verenigde Staten van Amerika, 35 uit West- en Oost- Duitsland, 20 uit Frankrijk, 12 uit Italië, 15 uit Polen 41 uit Groot- Brittannië, 15 uit Zweden, 4 uit de Sowjet Unie, 5 uit Zwitserland, 5 uit Joegoslavië, 6 uit Oostenrijk, 6 uit Denemarken, 5 uit Canada, 3 uit Zuid Afrika, 3 uit Griekenland, 2 uit Bra \9f Straaljager bij Terschelling in moeilijkheden Vanochtend is een straaljager, die in een formatie van vier ter hoogte van Terschelling vloog, in moeilijk heden geraakt. De vele badgasten, die het ongeluk waarnamen, zagen dat zich een parachute ontplooide en dat er nog iets (vermoedelijk de schietstoel) uit de lucht viel. Bij informatie bij de luchtmacht- voorlichtingsdienst deelde men ons mede, dat de formatie bestond uit vier „Thunderstreak" straaljagers van de vliegbasis Volkel van de konink lijke luchtmacht. De formatie bevond zich op een oefenvlucht ter hoogte van Terschelling, toen één der toe stellen motorstoring kreeg. De be stuurder van dit vliegtuig, sergeant vlieger A. B. Niebe.-g uit Amster dam, besloot het per schietstoel te verlaten. Vlieger en toestel zijn beide op Terschelling terechtgekomen. De heer Nieberg heeft zijn enkel verzwikt. Hij werd met een op de vliegbasis Leeuwarden gestationeerde helikop ter gehaald. Het ongeluk is om ongeveer kwart over tien gebeurd. Het toestel moet in de duinen bij Formerum (gem. West-Terschelling) zijn neergekomen. De brandweer is direct na de melding uitgerukt. Een aantal helicopters vliegt thans rond de plaats waar het vliegtuig is te rechtgekomen. DUITSE LIFTER BESTAL FRANSE VAKANTIEGANGERS Vier Franse jon,.elui, die met hun auto en een caravan hun vakantie in Nederland doorbrengen, zijn het slachtoffer geworden van een lifter Zij gaven zaterdag in Amsterdam een 18-jarige Duitser, vermoedelijk ge- naam Slecher een lift, verieenuen hem gastvrij onderdak in hun cara-1 maatschappij verrichtten, tegen het van en namen hem mee naar hun eind van dit jaar zullen alle „trac familie, die in Dordrecht woont, ties vervangen zijn door de bekende Toen de vier Franse jongelui dins- ééntons bestelwagentjes. fit (41) ^Jl^weer vHWiïfl Ml, fon al /heen op. Hfske 'Jt zult71 op je Nog zeventig Als het jaar 1959 aanbreekt, zal Van Gend Loos alle paarden heb ben afgeschaft. Tot nu toe waren er nog 70 paarden die diensten voor de dagavond met hun familie en de Duitse lifter naar de televisie zaten te kijken, verwijderde de Duitser zich onder het voorwendsel, dat hij even naar het toilet moest. 's Avonds laat kwam men pas tot de ontdekking, dat de jongeman hel- lemaal niet meer in de huiskamer was teruggekeerd. Even later kwam men er achter, dat met de Duitser een bandrecoraer, een draagbaar ra diotoestel, een portefeuille (inhou dende een bedrag van 10.500 Franse francs), de autopapieren en het rij bewijs van een der Franse jongelui waren verdwenen. Van de diefstal Is aangifte gedaan bij de recherche te Dordrecht. De lifter is voortvluchtig. Iemand met een gelijk signalement als de Duitser wordt ervan verdacht zilië en voorts telkens een uit België, in Nijmegen sigaretten te hebben Argentinië, Israel en Japan. gestolen. Begin 1957 had Van Gend Loos nog 285 paarden in dienst. Sindsdien is dat getal drastisch verminderd. De paarden zijn voor het grootste gedeel te verkocht aan boeren, van wie men zeker was dat zij goed voor de dieren zouden zorgen. Enkele oudere exem plaren zijn naar het slachthuis ge gaan.. Diligence en traditie. Een paar trouwe trekdieren zullen echter nog achter de hand gehouden worden. Deze zullen dienen om de mailcoach en de diligence te trekken welke Van Gend Loos aan feest- comite's verhuurt om de festivitei ten een traditioneel tintje te geven. De paarden hebben aan dit werk echter geen „dagtaak". Andere taken Merkwaardig plan Het zal binnen afzienbare tijd voor alle rijks- en gemeente-ambtenaren mogelijk zijn een premie-toeslag op het bruto-loon te verdienen van maximaal 8% en minimaal 1%. De minister van Binnenlandse Za ken, mr. A. A. M. Struycken, is voor nemens op korte termijn aan alle hoofden van rijks- en gemeentedien sten bevoegdheid te verlenen vóór of uiterlijk 1 januari 1961 over te gaan tot invoering van de prestatie-belo ning, zg. merit-rating. Aldus lezen wij in de Telegraaf. Om voor de toeslag in aanmerking te komen worden de ambtenaren be oordeeld op: a. Kwaliteit van de arbeidspres tatie, b. hoeveelheid verrichte arbeid, c. zorg voor het materieel, d. omgang c.q. houding t.o.v. chefs, collegavs en minderen. CIJFERLIJST BEPAALT PERCENTAGE Voor elk beoordelingsvak wordt een cijfer toegekend. Een 10 is uit muntend, 8 „zeer goed", 6 „goed", 4 „onvoldoende" en 2 „onvoldoende". De beoordeelde ambtenaar krijgt bij het behalen van: 38, 39 of 40 punten 8% toeslag 35, 36 37 7% 32, 33 34 6% 26, 27 28 23, 24 25 20, 21 22 17, 18 3% 2% 1% 16 of minder punten geen toeslag De financieel-technische toepassing voor het rijkspersoneel moet nog worden besproken in de centrale commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken. IN GEMEENTEN De gemeentelijke diensten met eigen taak-analysten mogen zelf het tijdstip van invoering bepalen „in dien ingevolge een raadsbesluit een vóór 1 januari 1959 gelegen tijdstip wordt vastgesteld, waarop voor ten minste één onderdeel van de ge meentedienst een loonregeling op b^sis van prestatie-beloning wordt aangewezen Gemeentelijke diensten zonder eigen taak-analysten zullen vóór 1 januari moeten besluiten tot invoe ring van prestatiebeloning over te gaan. Deze gemeenten zullen dan op korte termijn concrete voorbereiden de maatregelen moeten treffen. Van welingelichte zijde wordt ver der vernomen, dat het de minister van Binnenlandse Zaken „wenselijk voorkomt", eerst de weekloners (lagere ambtenaren) voor de pres tatiebeloning in aanmerking te bren gen en daarna de maandloners (mid delbare en hogere ambtenaren). Ambtenaren, die in groepsverband werken, zullen ook in aanmerking komen voor de premie. Iedere wer ker van de groep zal maximaal 5% kunnen ontvangen. zullen worden gezocht om ook de laatste der viervoeters rendabel te maken. Kleurenfilm. Bij Van Gend Loos slaat een kleurenfilm-documentaire op stapel, die een overzichtelijk en interessant beeld zal geven van de geschiedenis van de paardentractie in Nederland. BEZWAARSCHRIFT VAN NIET TOEGELATEN RAADSLID ONGEGROND Het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland heeft het be zwaarschrift van de heer A. van Duij- vendijk te Krimpen aan de Lek te gen het besluit van deze gemeente hem niet toe te laten als raadslid, ongegrond verklaard, en het bestre den raadsbesluit gehandhaafd. De heer Duijvendijk kreeg bij de laatste raadsverkiezingen als num mer één van de lijst der vrije groep een zesde gedeelte van het totaal aantal uitgebrachte stemmen. Zijn zwager, de heer J. den Hartog, die als vierde op de lijst van de Partij van de Arbeid stond, werd eveneens in de raad gekozen. De gemeentewet bepaalt echter dat zwagerschap in de eerste of tweede graad niet mag bestaan tussen de raadsleden. In een dergelijk geval mothet lot beslis sen en het lot besliste dat de heer Den Hartog in de raad zou komen en niet de heer Duijvendijk. In zijn bezwaarschrift voerde de reclamant aan dat het hen onwaar schijnlijk voorkomt, dat het de be doeling van de wet kan zijn dat een direct door de kiezers gekozen kan didaat zou moeten wijken voor een kandidaat die als verlengstuk op een lijst voorkomt. Het college van Gedeputeerde Sta ten overweegt echter dat de beslis sing in dit geval terecht door het lot is geschied. PRIJS BACONVARKENS GEWIJZIGD Teneinde van de produktie ener minimale hoeveelheid bacon verze kerd te zijn, heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees besloten de prijs voor baconvarkens waarvan bij de berekening van de toeslag op uitgevoerde bacon wordt uitgegaan aan het hogere prijs peil op de varkensmarkt aan te pas sen en deze met ingang van maandag 25 augustus met 7 cent per kg. te verhogen. Dientengevolge zal met ingang van die datum de prijs voor baconvar kens van 63 t/m 70 kg. in de kwali teitsklasse 1 t/m 4 respectievelijk ƒ2.32, ƒ2.28, ƒ2.24 en ƒ2.20 per kg. koud geslacht gewicht bedragen. HET MELKCONFLICT HAARLEM Het hoofdbestuur van de Katholie ke bond van Melkhandelaren in Ne derland is gisteren in Haarlem bij een geweest. Terzake van het melk- conflict in Haarlem meent het hoofd bestuur, dat de vrijheid van keuze van leverend bedrijf behoort tot het wezen van het zelfstandig onderne mer zijn, daarom kan de Katholieke bond van Melkhandelaren de handel wijze van het leverend bedrijf in Haarlem, ,.De Sierkan", niet goed keuren. Het beginsel van zelfstandig ondernemer, de vrije keuze, is een zó belangrijk goed van de onderne mer, dat, olschoon de landelijke bond graag de weg openhoudt om langs de weg van de bemiddeling tot een ein de van het conflict ta komen, dit be ginsel toch uitgangspunt van onder handelen zal moeten zijn. EXTRA AANBIEDING DR. TOWNSEND'S (Advertentie) scUeepje in nood Niets gevonden. De reddingsboot Maria Carolina Blankenheym uit Veere, onder lei ding van schipper Minneboo, is woensdagavond omstreeks half vijf uitgevaren omdat bij de roeierswaeht in vlissingen een melding was ont vangen dat tussen Westkapellc en Domburg een zeiljacht in moeilijk heden verkeerde. Schipper Minneboo heeft ongeveer drie en een half uur de ruwe zee afgezocht, doch heeft niets kunnen ontdekken De melding van het in nood ver kerende zeiljacht is echter niet door één man verstrekt. In totaal hebben zes mensen hiervan melding gemaakt. Zij bevonden zich voornamelijk op het strand van Domburg en hebben in noordelijke richting een zeil- jachtje dat een klein zeil voerde, in moeilijkheden gezien. RUBBERBOOT LEK Man verdronken. De 24-jarige E. S. Naers, geboren te Hoensbroek, is dinsdag in het meer van Lugano verdronken. Hij was faan varen in 'n opblaasbare rubber- oot, die echter plotseling leeg liep. De jongeman kon niet zwemmen en verdronk. Zijn stoffelijk overschot werd een uur naderhand gevonden. Op de grote verkeersweg naar Om men is gisteravond om half acht de 74 jarige landbouwer G. Bartels, door een personenauto, bestuurd door de heer B. uit Zwolle, gegrepen en op slag gedood. door L. A. Cunningham 39) Tegen de avond hield hij het niet meer uit; verborgen door de dikke mist, die na zonsondergang was ko men opzetten, sloeg hij de richting in van de hoeve der Labrettes. Waar om hij die kant uitging en wat hij ginds wilde doen zou hij zelf niet hebben kunnen zeggen. En toen ineen was zij daar en lagen ij in eikaars armen. „Manon!", fluisterde hij, „Manon!" Zij droeg een lange, zwarte cape, maar was blootshoofds. „Hoe ben je thuis ontsnapt!" „Het was gevaarlijk, maar de man nen waren vanavond allemaal weg, Louis was naar bed, en Grand'mère Marthe is op haar kamer. Jeanneton moest nu op mij passen, en die heeft een oogje dicht gedaan. Maar ik moet direct weer terug zijn om haar niet in moeilijkheden te brengen. Ik kon mijn eigen mantel niet zo gauw vin den en heb toen dit ding van groot moeder maar omgeslagen. Ik had niet mogen komen, natuurlijk, maar ik moést je weer eens spreken". „Manon, ik heb nieuws. Goed nieuws voor ons alle twee. Ik ben nu weer rijk; tenminste, ik heb ge noeg om ons een bestaan te kunnen verschaffen". „Dat is prachtig, Lynn, maar het is jammer dat we er vaders toestem ming niet voor kunnen kopen". „Manon, we zullen het zonder moe ten doen. Ik heb alles overdacht; de enige moeilijkheid voor mij was om met jou in contact te komen, zodat ik het je kon vertellen. Luister, is er nog een avond, dat je misschien weer zoudt kunnen ontsnappen?" „Overmorgen zijn mijn vader en mijn broers wéér weg". „Goed. Dan zal ik de hele avond van elf uur af met een auto wachten bij dat hek, een honderd meter van jullie huis, onder die tweede rij wil gen. We gaan Jan naar Moncton; daar gaan we op de trein naar Mon treal. Ik breng je naar mijn vriend Morley Cross. Hij en zijn vrouw zul len je met open armen ontvangen. Daar blijf jij, terwijl wij alles gereed maken voor ons huwelijk. Over vier weken trouwen wij in Montreal, en dan komen wij hier terug voor goed!" Manon keek hem aan met stralen de ogen. „Manon", vroeg hij zacht, „heb je veel narigheid thuis gehad?" „Ik weet, dat ik het zwarte schaap ben; een overloopster; een Judas, zo als vader zegt, maar het kan me alle maal niet schelen, omdat ik van je houd. Je weet nog niet hoe het be- begonnen is. Het was Louis, die 't uit heeft gebracht. Hij had ons die mor gen op de dijk gezien, en hij vertelde dat aan tafel. Hij had geen flauw be grip van het onheil dat hij veroor zaakte. Maar zij zouden er toch wel op de een of andere manier achter gekomen zijn. En ik heb rechtuit ver klaard dot ik van je hield, en dat ik nooit met Marcel Vaubin zou trou wen". „Je bent een dapper meisje". „Jij hebt nog veel meer gedaan. Zo voor heel het dorp naar mij toe te komen, en mijn vader in het open baar te durven trotseren". Ze werd ineens ernstig. „Lynn, je moet oppassen. Want nadat je dat ge daan hebt, staan ze voor niets meer in. Vaubin zal je willen vermoor den". „Tut, tut. Zo'n vaart loopt het niet". „Maar je weet niet hoe ze zijn. Toen we van de receptie naar huis reden zei Grand'mère Marthe van jou, dat je een echte Westeott waart. Als die een vrouw wilde hebben, lie ten ze zich alleen weerhouden door de dood. Toen zei mijn vader: dat is ook het beste middel, om een man te weerhouden. Mijn grootmoeder merkte op, dat er altijd verteld is dat Giles Westeott verdronk, omdat Michel Labrette hem in de Tantra- mar wierp. Toen begon ze te lachen, met zo'n vreemd raar geluid, en zei: „Zó zyn de trotse Labrettes. Zó voe ren die strijd". Daarna is er niets meer gezegd, maar het was net of Grand'mère Marthe met hen allemaal de spot dreef, omdat ze niet dorsten. Maar ik moet nu zeker weg". „Je vergeet het niet: overmorgen, onder de wilgen bij het hek?" „Je kunt er op rekenen". Hij bracht haar een eindje weg in de mist, met een arm om haar heen. Even later was zij verdwenen. „Pour Toujours, Manon!", hoorde hij zich nog toeroepen uit de dichte, witte sluier van de nacht. HOOFDSTUK IX. De volgende morgen na het ontbijt ging Lynn naar St. Benoit, om de chéque die hij van Morley Cross ont vangen had te verzilveren. Hij wilde vandaag naar Moncton gaan om voor een ring te zorgen. Dat zou de ver lovingsring zijn en de huwelijksring tegelijk, en tevens het eerste cadeau dat hij Manon zou geven. Tot nu toe hadden zij nog niets van elkaar. Er hing een dichte mist toen hij van huis ging, maar vóór hij het dorp bereikte was deze overgegaan in een zachte regen die in kracht toenam. Toen hij Klaar was met zijn zaken aan La Banaue Provinciale stort regende het; de dorpsstraat was ver anderd in een kleine modderrivier. Er zat niets anders op dan te wach ten tot de bui wat gekalmeerd zou zijn en Lynn rende, met zijn hoofd in zijn jas gedoken, La Maison Simard binnen dat ogenover de bank gelegen was. Je kon beter hier wach ten dan in het muffe kantoortje van de bank. Hij vloog bijna op tegen de dikke Luc, die half in de deur stond en die een angstig gezicht trok, toen hii zijn bezoeker herkerfde, ja, bepaald bleek werd. Maar Lynn lette niet op hem of op het groepje mannen dat bij de toon bank stond. Hij sloeg het water van jas en hoed; toen hij evenwel opkeek, ontmoette hij de blik van Marcel Vaubin. De man stond, breed en mas sief, tegen de toonbank geleund, tus sen twee kerels die even zwaar en stevig gebouwd waren als hij zelf. Hij had een glas in zijn hand en Lynn zag direct aan zijn rood, opgedron gen gezicht en aan de waterige ogen, dat de mar geen onschuldige drank aan het proeven was. „Goeden morgen!", zei Vaubin met een spottende buiging. „Je hebt do eer Marcel Vaubin te ontmoeten. Dit is een mooie gelegenheid om jou je streken eens af te leren; ie wordt me veel te brutaal, en je schijnt niet te weten dat we hier in St. Benoit ons ieder met onze eigen zaken bé- moeien". „Goede morgen", zei Lynn bedaard terug. „Als dat laatste waar is, heeft u het zeker niet tegen mij?" Hij zette zich aan een tafeltje en wenkte Luc. Vaubin kwam naar hem toe. „Jouw snuit", zei hij, zich wijd beens voor Lynn plaatsende, „is zo aardig, dat alle meisjes in St. Benoit verliefd op je worden ,,M'sieur", kwam Luc tussenbeide. „mag ik u verzoeken Vaubin gaf hem met zijn elleboog een duw Tn zijn ribben, zodat hij, naar adem snakkend, onder de stoe len vloog.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7