Antwoord van minister Staf over intrekking ,Op den Uitkijk' Hongaarse verstekelingen wilden niet weg Prinses Wilhelmina dankte voor hulde aan haar moeder Importeurs kregen de kous op de kop Géén poon laxeermiddel! Natu-raLax a Werkloosheid in Bollenstreek wat gedaald DINSDAG 12 AUGUSTUS 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 6 De juiste gang van zaken bij bet ninklijke marine en gedurende de intrekken van een nummer van het bezettingstijd voor de vijandelijke christelijk-cultureel maandblad „Op Kriegsmarine Het heeft geen zin hier den uitkijk" is neergelegd in het ant- j uit het geïncriminerde artikel alle woord, dat minister Staf heeft gege-1 zinsneden aan te halen, waarin kwct- ven op schriftelijke vragen over dit sende passages voorkomen. De minis- onderwerp, door het lid der eerste ka- mer de heer B. S. Polak, op 15 juli aan hem gericht. Dit deelt de minis ter voor defensie, mede namens de minister van justitie, thans mede in antwoord op schriftelijke vragen, die het lid van de tweede kamer de heer Schurer hem over dit gebeurde heeft gesteld. Minister Staf geeft voorts ten ant woord, dat overif nodh de leger- voorlichtinpssdien' nodh de afde ling Ontwikkeling, Sport en Ontspan ning van de koninklijke marine, nooh hijzelf van mening zijn, dat de kennis van de probleemstellinie inzake het oorlogsvraagstuk aan Nederlanders, die hun dienstplicht vervullen, dient te worden onthouden. De minister is echter wèl van mening, dat het stel len van het onderhavige probleem dient te geschieden zonder de strijd krachten of bepaalde groepen of per sonen daaruit te grieven. In het artikel wordt op de strijd krachten als zodanig of groepen daar uit een onheus licht geworpen, waar bij de schrijver zich zelfs niet ontziet een zekere overeenkomst te sueeere- ren tussen de werving voor de ko ter volstaat in zijn antwoord met verwijzen naar die passages in het ju- linummer, waarvoor de schrijver in zijn vervolgartikel in het zo juist verschenen augustusnummer van Op den uitkijk" zijn verontschuldigingen aanbiedt met de woorden: „Maar dat door een bepaalde ma nier van zeggen een groep mensen, die hun roeping zien in het militair •zijn, zich gekwetst hebben gevoeld, daarover wil ik graag mijn spijt be tuigen". En verder: „Het was niet eerlijk hen te kwetsen met citaten en daar na er het zwijgen toe te doen". Strafrechtelijke aspecten vertoont het artikel van dr. Okke Jager niet. Het instellen van een strafvervolging is dan ook niet in overweging geno men, aldus minister Staf. Van Neile bestellen Aannemers bekeurd Tegen Amsterdamse aannemersbe drijven heeft de looncontroledienst enige processen-verbaal opgemaakt, omdat zij de hand gelicht hadden met de nieuwe C.A.O. Het besluit is thans gevallen, dat de controle van deze dienst scherper zal worden en het getal controlerende ambtenaren zal worden uitgebreid. Omtrent het geconstateei'de ver schijnsel „rode haring" deelt het In stituut voor Visserijprodukten t( IJmiuiden mee, dat de verkleuring is veroorzaakt door zeer kleine concen traties natrium nitriet. Hoeveelheden van enkele tienduizendste percenten blijken al voldoende een vat gezouten haring in rode haring te veranderen. Een dergelijke hoeveelheid is echter beslist onschadelijk voor de consump tie. In enkele soorten vleeswaren zijn hoeveelheden natrium nitriet toege Van Nelle bestellen (Adv.) staan die vele malen groter zijn. Van Nelle bestellen (Adv.) Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 11.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de jeugd. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Vakantie met een boek op zak, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 R.V.U.: Figuren en karakters uit het Napels van Matilde Serao, door mej. N. H. Giesen. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb.mede. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgel en zang. 13.45 De vermetele ontdekkingsreizen naar het Noordpool- en het Zuidpoolgebied, caus. 14.00 Gram. 14.45 Voor de jeugd. 16.00 Volksliedjes en -dansen. 16.15 Voor de zieken. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsuitz.: Emigratiera- briek: Het emigratiepratje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Radio-activiteit in het menselijk lichaam, door dr C. J. H. v. d. Broek (le lezing). 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Sabbath-dienst met gezang. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Theaterork. en sol. 20.50 Pinksterweekend, hoor spel. 22.00 Gram. 22.10 Marimba, ge- illustr. magazine. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50— 24.00 Soc. Nws. in Esperanto. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 0.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Vernuft en techniek, caus. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Kamerork. en sol. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Gram. 14.35 Kamerork. en soliste. 15.30 Viool en piano. 16.00 Voor do jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Idem. 18.1 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 Vrouwenkoor en soliste. 18.55 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philh. ork. en solist. 21.30 Muz. luis- terwedstr. 22.00 Christiaan Kleijnhoff, een Culemborgs Regent uit de 18e eeuw, caus. 22.15 Vocaal kwart, en rogel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 17.00 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.30 Luipaard op schoot. 21.00 Intermezzo. 21.1522.15 Salz- burger Festspiele 1958: Mozarteum ork. GRAMMOFOONPLATEN. (Over de 4e lijn). 18.0020.00 uur: National Emblem, Under the bridges of Paris, Sweet ant gentle, Orchids in the moonlight, La Rosita, Sunshine and ofé, April in Portugal, The nearness of you, Fred dy, Jealousy, Dolores, Spanische Gei- gen, Flamenco boogie, Im Hafen un- serer Traume, I got rhythm, J'atten- dra, Ich pfeif heut Nacht, Reginella Campagnola, Didel didel dum. Mam ma di mandolin, Schon wieder mal, Boogie for strings, Guatemala, Ich weiss was dii fehlt, Fiddler's boogie, Das Fraulein Gerda, Wie ein Wunder kam die Liebe, Ti pi tin, Lambeth walk, Moonlight cocktail. Blue moon, That's my heart strings, I know why, Elmer's tune, Memories of you, Ida, Chatanooga choochoo, I'd love to co me home to you, The moon got in my eyes. How hight the moon. Let's dan ce, Stompin' at the Sovoy, C'est si bon. When the Saint go marching in, Skokiaan, King Porter Stomp, One o'clock jump. RADIO VATICANA. (25.67; 31.10; 41.21; 48.47 en 196 M.) 22.15 uur: Bij de elfde verjaardag van Indië's onafhankelijkheid: 1947 16 augustus 1958. Publiek nam het voor hen op Zondagavond ©msstreeks 9 uur de vreemdelingendienst vernamen wïj hebben drie Amsterdamse agenten, bijgestaan door 7 leden van de bri gade IJmuiden der Koninklijke Ma rechaussee, zich de woede van enkele honderden toeschouwers op de hals gehaald, toen zij In IJmuiden vier zich hevig verzettende Hongaren, die een week geleden met een Braziliaanse boot als verstekelingen ons land ren binnengekomen, weer aan boord van het schip terug moesten bren gen. Het viertal was per auto naar IJmuiden gebracht en was met woor den niet te overtuigen. „Wij gaan on der geen voorwaarden terug naar Brazilië", zo maakten zij duidelijk, „zie nu maar, dat jullie ons aan boord krijst". De agenten besloten toen de Hon garen een voor een aan boord te brengen van de Alberto Dodero, het Braziliaanse schip, dat in IJmuiden voor vertrek gereed lag en waarop zij ons land waren binnengekomen. Buiten de auto begon de eerste Hon gaar zich door te slaan en te schoppen te verweren. Het samengestroomde publiek was er daarna getuige van hoe de agenten en de leden van de brigade de tegenstribbelende man aan handen en voeten over de loopplank aar boord droegen. De tweede Hongaar vocht al even hard, de derde kon men iets gemak kelijker aan boord brengen en de vierde, die blijkbaar in zag, dat ver zet niet meer baatte, liet zich gewil lig over de loopplank leiden. Intussen was een rel ontstaan, om dat sommige toeschouwers het pu bliek nam het unaniem voor de ver liezende partij °P probeerde in te grijpen. „Ze hebben de Hongaren beestachtig geslagen en getrapt", ver klaarde vanochtend enkele Haarlem mers, die van het schouwspel getuige zijn geweest. Van de plaatsvervangend ohef van Van Nelle bestellen (Adv.) dat de Hongaren geheel volgens de ministeriële instructies, die voor verstekelingen van kracht zijn, aan boord moesten worden gebracht van het schip, waarmee zii Nederland wa ren binnengekomen. Het uitleiden van ons land zonder papieren binnen gekomen vreemdelingen is een on prettige taak, vooral in die gevallen waar het vluchtelingen betreft. Met nadruk werd ons echter medegedeeld, dat de agenten ondanks het hevige verzet, dat er gepleegd is en ondanks de pogingen van het publiek om in te grijpen, van geen enkel wapen gebruik hebben gemaakt, dus niet van de gummistok en ook niet van de re volver. Noodgedwongen hebben zij de zich hevig verzettende verstekelingen krachtig aan moeten grijpen, daar het onmogelijk vas hen met zachte hand aan boord te brengen. TWEEJARIG KIND VERDRONKEN. Maandagmorgen is te Streefkerk het tweejarig zoontje van de heer L. van Wijk door verdrinking om het leven gekomen. Omstreeks elf uur miste de moe der haar zoontje. In de mening dat hij wellicht bij haar schoonouders zou zijn, is zij daar eerst gaan informe ren. Toen de jongen daar niet was, is e De sterrenwacht van Faenza men gaan zoeken. Omstreeks elf uuri (Noordoost-Italië) heeft maandag ge werd hij gevonden in een sloot naast constateerds, dat er op de zon enige de watermolen, die door de familie grote vlekken zijn verschenen, waar- wordt bewoond. Ingeroepen genees- van de grootste een middellijn van kundige hulp mocht niet meer baten. I minstens 40.000 km heeft. Winkelsluiting op feestdagen Het secretariaat van het aartsbis*- dom Utrecht deelt mede: daaromtrent gevraagd verklaren de Bisschoppen van Utrecht, Haarlem, Groningen, Rotterdam en Breda (wat betreft de Zeeuwse eilanden) van mening te zijn dat in hun bisdommen vanwege het godsdienstig gemengde karakter van het maatschappelijk leven op de a.s. feestdagen van Maria Tenhemelopne ming 15 augustus, en Allerheiligen, 1 november, die dit jaar 1958 resp. op vrijdag en zaterdag vallen de winkel en industriebedrijven in het algemeen niet gehouden zullen zijn hun bedrij ven te sluiten. De bisschoppen hopen echter, dat velen voor wie het sluiten van het bedrijf geen bijzondere financiële of andere lasten met zich meebrengt ge noemde dagen als zondag zullen blij ven vieren. Met name geldt dat voor plaatsen en -treken waar het ge mengd godsdienstige karakter minder op de voorgrond treedt. Minstens zul len allen er voor willen zorgen dat hun katholiek personeel gemakkelijk in de gelegenheid is de H. Mis bij te wonen. De bisschoppen zijn van me ning dat iedere katholiek met behulp van bovenstaande richtlijnen, even tueel onder raadpleging van een priester voor zichzelf in staat geacht kan worden zijn houding in deze te bepalen. H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft gisteravond voor de zenders Hilversum 1 en Hilversum 2 de volgende toespraak gehouden: „Bijzonder erkentelijk voor de hartelijke wijze, waarop de 100ste geboortedag van mijn geliefde moeder herdacht is wens ik mijn vreugde daarover langs deze weg tot uitdrukking te brengen. De bloemenhulde haar gebracht, de korte plechtigheid in de Nieu we Kerk in Delft waren een schone uiting van de gevoelens, die bij zovelen voortleven. Treffend zijn de artikelen door de grote meerderheid van de pers, aan haar gewijd, evenals de persoonlijke brieven, die ik mocht ont vangen. Zij alle getuigen van zoveel fijn gevoel en zoveel begrip en waardering voor haar persoonlijkheid, voor haar streven, votfr het doel dat zij zich in haar leven gesteld had; bovenal van haar liefde voor haar .volk. Wat zij voor mijn man en mij en voor ons kind geweest is, is niet onder woorden te brengen. Haar voor beeld leve nog lang in ons aller herinnering voort". De rede werd voorafgegaan door het volkslied van Waldeck-Pyr- mont gespeeld door het Radio Philharmonisch Orkest, en besloten met het Wilhelmus. Van Nelle bestellen Mensenhoofd in de Leidsestraat De Amsterdamse politie is ge plaatst voor een moeilijk vraagstuk, omdat er bij een antiquiteiten-winkel in de Leidsestraat een mensenhoofd te koop wordt aangeboden. Het is het echte hoofd van een Indiaan, dat af komstig is van Jivaro-indianen in Zuid-Amerika. De strijders hakten elkaar hoofden af, waarna de inhoud verwijderd werd en de huid gepre pareerd. De bezitters van deze hoof den geloofden, dat zij de geest van de gestorvene zouden bezitten. De politiedeskundigen hebben er de begrafeniswet op nageslagen, maar aan de hand van de wetboeken kon den geen juridische bezwaren tegen de verkoop van vierhonderd jaar oude menselijke hoofden geopperd vyorden. De eigenaar van deze zaa gespecialiseerd in rariteiten. Van Nelle bestellen (Adv.) Een partij naadloze nylons van bij na 600.000 paar mag niet in Neder land ingevoerd worden. Deze beslis sing is officieel genomen door het 2>it la nu „fuut ap, het hout In een volkstuintje in de Duitse stad Neurenberg is deze eigenzinnige appel te bewonderen, welke zo maar aan de stam van een boom groeit. Het is een fenomeen, dat de persfotografen heeft doen toesnellen. ministerie van Economische Zaken, dat al lang geaarzeld heeft uitspraak te doen in de zaak van twee impor teurs die deze partijen kousen de grens over wilden hebben. Er zijn al twee korte gedingen geweest om deze partijen. De importeurs wilden een gerechtelijke uitspraak hebben omdat de dienst voor in- en uitvoer geen beslissing nam. Begin juni zei de president van de Haagse rechtbank dat de eis afgewezen moest worden Bij de tweede uitspraak werd het de partement van Economische Zaken gelast binnen veertien dagen een uit spraak te doen en thans heeft men dit gedaan. Het onderzoek van het departement wees uit, dat de kousen niet binnen mochten komen, omdat er anders dumping ir de Nederlandse dameskousenindustrie zou plaats vin den. Van Nelle bestellen Stukje brandend karton in de prullebak: Eén Ion schade Natu-raLax werkt anders en kan zonder bezwaar ook bij werk bui tenshuis gebruikt worden. Natu-raLax herstelt de natuurlijke func tie en de natuurlijke regelmaat Het kan zonder enig bezwaar gebruikt worden door hen die buitenshuis wer ken of op reis zijn. Een uitkomst voor hen die al jaren lang aan hardnekkige verstopping lijden. Flacon a 60 tabletten versterkte werking) II. 1.35 (Advertentie) Dank zij topdrukte in bollenbedrijven Terwijl de landelijke cijfers van het verloop der werkloosheid een ongun stiger beeld te zien gaven in de vo rige maand, is de situatie in de bol lenstreek wat beter geworden. Telde men eind juni in het gewest Lisse 242 werkzoekenden, toen men eind juli een momentopname maakte, bleken er 180 geregistreerd te staan. Deze gunstige gang van zaken is te dan ken aan de topdrukte in de bollenbe drijven. Als men de cijfers vergelijkt met die van 1957 en 1956, dan ziet men grote verschillen. In ongunstige zin! Het stijgen van het aantal werklo zen is echter nog niet zo verontrus tend als het afnemen van de vraag. Hier zijn enkele cijfers, die voor zichzelf spreken: in eind juli telde men, zoals gezegd, 180 werkzoeken den. Er was toen een vraag naar werknemers. In juni 1957 waren er 102 werklozen en was er vraag naar juni 1956 had men slechts 27 werklozen geregistreerd en was er behoefte aan 537. Deze cijfers betref fen alleen de mannen in het gewest Lisse, dat behalve de bollenstreek gemeenten ook omvat Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg en Valken burg. de bollenstreek zelf had men juli 1956 een aanbod van 18 werkzoe kenden en een vraag naar 355 arbei ders, in juli 1957 een aanbod van 45 en een vraag naar 377 en dit jaar la gen de cijfers eind juli als volgt: 98 werkzoekenden tegenover een vraag naar 189. De vraag is dus practisch gehalveerd en het aanbod verdub beld. Van het gewest Lisse had Katwijk de meeste werklozen (41) gevolgd door Noordwijk met 36 en Lisse met 32. Hillegom kwam op de vierde De agenturenzaak van de heer G. plaats met 28. Zowel in Hillegom, r, Niipn,h»i« nan Ha withpimina. Sassenheim als Lisse was vrij veel J. G. Nijenhuis aan de Wilhelmina straat 42 te Enschede is gisteren ge heel uitgebrand. De brand werd ver oorzaakt door een brandend stuk kar ton, waarvan men meende dat het ge doofd was, en dat in de prullebak werd gestopt. Na werktijd werd het vuur ontdekt. Een grote voorraad knopen, ritssluitingen en andere ar tikelen ging verloren. De schade wordt geschat op 100.000 gulden. BRITS JACHT GESTRAND. Het britse jacht „Terminist", een motorzeilkotter met twee masten, is zondagavond om elf uur op een strek dam bij de Zwarte Polder tussen Breskens en Cadzand gelopen. Om vijf uur gistermorgen werd hulp ge vraagd. De opvarenden waren 15 jon gens tussen 12 en zestien jaar met enige volwassen leiders. In het gezel schap was een vrouw. De tien opva renden, die aan boord van de „Presi dent „Wierdsma" genomen zijn, zijn met de door de reddingboot meegeno men vlet overgebracht. De „Terminist" is naar een scheeps werf te Breskens gebracht. De opva renden, die gistermorgen in Engeland terug hadden moeten zijn, zullen nu met een andere reisgelegenheid te rugkeren. vraag naar personeel voor de bollen pakkerij en de kistenfabricage. Voor de rest kon men in de streek plotse ling weer heel wat ongeschoolden plaatsen. Onder meer bij de betonfa- briek „De Ringvaart" in Hillegom, waaruit men zou kunnen afleiden, dat er wat meer activiteit komt in de bouwsector. Verder konden enkele krachten aan de slag om sleuven te graven voor de nieuwe buizen van het water leidingbedrijf te Hillegom, waar door de drinkwatervoorziening in de bollenstreek eindelijk op moderne leest geschoeid zal worden. In Rijns burg nam de conserven industrie (Van der Vijver) heel wat krachten op. De waarn. directeur van het ge westelijk arbeidsbureau te Lisse, de heer Buyk, verwachtte dat het aantal werkzoekenden deze maand nog ver der zou zakken, maar dat het in sep tember weer gaat stijgen. Dan is bol- lenexport vrijwel afgelopen. Zoals gezegd is het aanbod veel groter dan verleden jaar en zijn voor al zij nogal eens zonder werk. die vo rige jaren in z.g „aangenomen werk" veel verdienden en nu nog wat te hoge eisen stellen wat het loon be- Van Nelle bestellen treft. De heer Buyck meende, dat men het wel zo kon stellen, dat het nettoloon van verleden jaar gelijk staat aan het bruto van thans. Door het grotere aanbod van werkkrach ten is de werkgever minder vlot met het betalen van hoge lonenNu in de nabije toekomst de plantmachi- nes in steeds groter mate het werk zullen gaan doen, ligt het in de lijn der verwachtingen, dat het aantal werkzoekenden in de bollenstreek in het najaar flink zal oplopen. Dat zal het loon van de landarbeider op nieuw drukken. Een merkwaardig verschijnsel in de streek is, dat de metaalnijverheid druk bezig is jonge krachten aan te trekken speciaal electriciens, mon teurs en bankwerkers maar dat de bouwsector in het geheel geen in teresse toont voor jonge werkers. Men kan moeilijk de slapte in de bouwwe reld als reden aanvoeren, omdat het in de metaalnijverheid al evenmin naar wens verloopt. Het is ons be- kand, dat verschillende metaalwa- renfabrieken in de bollenstreek slechts een gering aantal uren per week werkt en dat is toch niet meer of minder dan een verkapte werk loosheid. Metselaars zijn niet gemakkelijk te plaatsen, leerling-timmerlieden nóg moeilijker. Een goede huisschilder kan daarentegen aan iedere vinger wel een baas krijgen. De katste ja ren was er geen animo voor dit be roep en de gevolgen daarvan wor den nu openbaar. De schooljeugd, die de laatste jaren in de bollenstreek met man, macht en geestdrift bij de bollenexport assis teerde is dit jaar in veel minder gro te hoeveelheden aan de slag Nu men gemakkelijker personeel uit de eigen streek kan krijgen, geeft men daar toch de voorkeur aan. Aanbod was er genoeg. Het arbeidsbureau in Lisse kreeg zelfs een heel contingent uit Amsterdam aan de bel. Enkelen ar riveerden met kampeertent en al. On der dak waren ze in ieder geval. De andere jongens wilden van Amster dam af komen fietsen. De heer Maas en de zijnen hebben het de jongelui ten sterkste afgeraden zo ver van huis te gaan werken en de meesten zagen ook wel in, dat ze beter onder de rook van de hoofdstad konden blijven. Inmiddels bleef in Katwijk en Noordwijk de vraag naar hotelperso neel vrij groot. Het aantal buitenlan ders dat in deze plaatsen te werk is gesteld, is niet zo groot als verleden jaar. Het betreft in hoofdzaak ka mermeisjes en mannelijk personeel voor de keuken. Om nog even op de werkgelegen heid terug te komen: in Rijnsburg is de situatie zeer rooskleurig. Er wa ren daar twee werkzoekenden inge schreven en één minder valiede. Er was vraag naar vier werkkrachten. Gunstiger kon het niet. Procentsge- wijze was het in Valkenburg niet zo goed: drie werkzoekenden, waarvan twee minder valiede en vraag naar twee. Sassenheim telde 14 werkzoe kenden, waarvan vier minder va liede en had vraag naar 37 werk krachten. Katwijk had 41 werklozen, waarvan 11 minder valiede en er was vraag naar 45 mannen. Voor Noordwijk waren de cijfers resp. 36, 11 en 18. TWEEDE VEERPONT BIJ OCHTEN Maandagmiddag is, als versterking van de noord-zuid overgang over de Waal bij Ochten een tweede veerpont in gebruik genomen, het lid van Ge deputeerde Staten van Gelderland, mr Eling Visser, droeg de nieuwe pont, die onder supervisie van de pro vinciale waterstaat is gebouwd, over aan de voorzitter van het Wegschap Noord-Zuid, de heer P. van Westrhen over. De voorzitter aanvaardde deze pont in dank en zeide te hopen, dat mede hierdoor de verdere ontsluiting van het riviergebied een feit zou wor den. Spreker deed een ernstig beroep op de autoriteiten, zodanige steun te verlenen, dat ook het weggedeelte in de noord-zuid verbinding MegenOss afdoende verbeterd zou kunnen wor den.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6