Skeletvondst te Leiden naar geneeskundig laboratorium DUINSTREEK LC. DE KEMPJ r.k* Meisje Naadloze nylons zomernylon Kunkmötttt Am Chauffeurs PONSIOEN Z08N DINSDAG 12 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA gelvloer van zijn kelder, die hij die per wilde maken. De beenderen, die de heer A. J. Leuering, huisschilder te leiden, in de kelder onder zijn huis aan de Nieu we Rijn 97, heeft gevonden, zijn voor verder onderzoek naar het gerechte lijk geneeskundig laboratorium te Den Haag gezonden. Het zijn een rechterarm, een ellepijp en een rech terbeen en het is wel zeker zo heeft de G.G.D. te Leiden aan de politie bevestigd dat deze beenderen van een mens afkomstig zijn. De heer Leuering trof deze been deren aan in het zand onder een te- De politie heeft daarna met mede werking van Gemeentewerken het zand verder onderzocht, maar niet méér aangetroffen, dat op de aanwe zigheid van verdere skeletdelen zou wijzen. De ouderdom van het ge beente is nog niet vastgesteld, wel mag men aannemen, dat de lengte van het menselijk wezen, waartoe de beenderen behoorden, ongeveer een meter vijftig is geweest. KATWIJK Joagetje op strand overreden De plezierboot, die geregeld in dienst is ten gerieve der badgasten zou uit zee naar huis getrokken wor den. Zulk een geval heeft altijd de volle aandacht der jeugd, waarvan er een deel op de wagen klimmen. Ook nu weer. Maar op zeker ogenblik, toen de wagen even doorschoot viel de 5-jarige O. uit Rotterdam er af en kwam onder een der wielen terecht. De exploitanten hadden er niets van bemerkt, maar het ongeval had de dood van het jongetje tengevolge. Botsing. Bij de Jan Tooropstraat LANGERAAR Een vroeg bad Gisteren was in vroegte de heer J. Hijdra druk bezig zijn dóchter te helpen bij de was. Zijn jongste zoontje was aan de kant van de poel aan het hengelen en zo ais iedere bezorgde vader zou doen, hield hij zijn jongste spruit goed in het oog. Maar toch miste hij op een ogenblik het knaapje en snelde naar de waterkant. Hij zag dat alleen de hengel nog aanwezig was. Hij meen de toen stellig, vooral omdat het wa ter nog wat borrelde, dat zijn zoon tje in het water terecht was geko men. Hij bedacht zich dan ook geen ogenblik erl dook pardoes de poel in. Na een ziurgvuldig onderzoek op de bodem kwam hij boven zonder iets gevonden te hebben. Wie schetst zijn verbazing toen hij, nog druipend, zijn zoontje bij de buren zag. Voor deze gelukkige afloop had hij toch graag het vroege bad over. NIEUWKOOP Bonte avond in het Parochiehuis. In het Parochiehuis heeft de Ka tholieke Jongeren Ontspannings Ver eniging een bonte avond georgani seerd ten behoeve van haar leden, donateurs en belangstellenden, waar aan medewerking werd verleend door de Klompenfluters, de Hollan- dia Sisters, de Tiroler Muzikanten en de goochelaar Aristo. Het was in de zaal behoorlijk warm en helaas liet een gedeelte van het gezelschap lang op zich wachten. Het programma was heel goed en vooral de Klompenfluters zorgden voor een prettige sfeer. De goochelaar Aristo liet verbluffende staaltjes zien, die menig applaus ontlokten van de tot de laatste plaats bezette zaal. Vooral zijn trucs met een normaal spel kaar ten waren bijzonder goed. De Hollan- dia Sisters hebben eveneens goed voldaan. Alleen was de pianobege leiding iets te hard. De Tiroler Mu zikanten zorgden voor een muzikale en vrolijke noot. De KJOV kan op een zeer geslaagde avond terugzien. Haar leden kregen goede ontspan ning en haar kas werd niet leger. Jammer was het, dat een paar jon- gemensen achter in de zaal nu niet bepaald rustig waren. Het verdient aanbeveling dergelijke belhamels te verwijderen, omdat zij het genot van diegenen, welke komen genieten en tevens het werken van de artisten bepaald schaden. Een flinke verloting 'in de pauze leverde een aantal gelukkige gezich ten op en het bal na afloop van het programma onder leiding van John ny Kleyn, was een waardig besluit van deze geslaagde avond. TER AAR Zomerfeesten te Aardam. Op vrijdag en zaterdag jl. werden te Aardam de nu reeds vele jaren ge bruikelijke zomerfeesten gevierd. Het comité had met de nodige zorg alles voorbereid en dit jaar hebben de heren voldoening gehad van hun werk, want vooral zaterdag werkte het weer buitengewoon mede. Vrij dag was het de dag voor de kinde ren. Toen was het weer nog niet zo mooi, maar toch kon alles volgens plan verlopen. De jeugd werd op royale wijze getracteerd en zij moch ten gratis gebruik maken van diver se vermakelijkheden die op het ter rein aanwezig waren. Onnodig te zeggen dat er door het jonge volkje ten zeerste werd genoten. De gehou den kinderspelen hadden tot uitslag: Aardappelrace voor jongens van 6 tot 9 jaar: 1. W. v. d. Laan; 2. T. Kleijn; 3. J. v. d. Pijl. Zaklopen voor jongens van 1012 jaar: 1. J. den Blanken; 2. W. de Jong; 3. G. van Acker. Touwtrekken voor jongens van 1315 jaar: 1. Thijs Kleijn; 2. Th. van Vliet; 3. C. Siegers. Meisjes, was-ophangen: 1. R. Lelieveld; 2. E. Ouwerkerk; 3. Gerda de Bruijn. Zaterdag was het de tweede feest dag. Het stralende zomerweer werk te een groot bezoek in de hand. Voor de volksspelen bestond eveneens veel animo. De uitslagen waren: Was-op hangen voor dames: 1. Gré Mourits; 2. Riet v. Zaal; 3. Wil Mourits. Touw trekken voor heren: 1. P. Hooger- vorst; 2. Aard de Bruijn; 3. C. van Zaal. Blind paard sturen voor paren: 1- Jan de LeeuwCorry Dobbe; 2. W. v. d. StarrenWil Mourits; 3. C. van ZaalRiet Lelieveld. kwam een Hollandse autobestuurder in botsing met de auto van de Duitse mevr. B. die ten onrechte geen voor rang had verleend. Beide wagens lie pen nogal ernstige schade op. Hooibroei. Bij de landbouwer v. E. aan de Wassenaarseweg (de Pan) ont stond door hooibroei brand in de hooiberg, waarop de brandweer werd gealarmeerd die met 3 slangen het vuur bedwong. Druk verkeer. Dank zij het vrij gunstige weer op 1.1. zondag was het aan zee vrij druk, hetgeen vooral te zien was aan het aantal geparkeer de auto's, dat zondag niet minder dan 4000 bedroeg. V.V.V. Het programma van V.V.V. ten believe der badgasten is weer uitgebreid. Het gaat er nu nog maar om welk weer we krijgen: dins dag schaakwedstrijd in de Oranje zaal Voorstraat, aanvang 8 uur des avonds. In hotel „De Roskam" te Katwijk aan den Rijn badgasten bridgedrive, aanvang nam 8 uur. Woensdag is er een puzzelrit voor auto's, motorrijwielen en scooters. De start is des avonds om half 7 aan de Sportlaan. De prijsuitreiking don derdag in hotel Riche aan de Boule vard om 9 uur. Vrijdag is er een volksconcert op de Boulevard te ge ven door de Boerenkapel. En zater- dat 't „Bloemencorso Flora's Kleu renpracht aan Zee. De start wordt nog bekend gemaakt. En na afloop van het bloemencorso een groot vuurwerk aan de Boulevard. De foto-exposi tie georganiseerd door de Amateurfo- tografenvereniging „Katwijk met werken van F. Beck jr. uit Den Haag en van de leden der vereniging is nog geopend tot en met 15 augustus. En de tentoonstelilng van de Oudheid kamer „Klederdrachten uit Katwijks verleden is iedere dag nog geopuend van 26 en van 7—10 uur. KATWIJK AAN DEK RIJN IETS OVER „HUIZE CALLAO". In verband met het a.s. feest op 15 augustus, het 25-jarig bestaan, werd door sommigen een vraag gesteld over de oorsprong van de naam „Cal- lao" waarover het volgende: Over de oorsprong van de naam „Callao" is aan het tegenwoordige geslacht ver moedelijk niets bekend. Deze naam dateert van oudsher. Verschillende informaties hieromtrent konden geen licht verschaffen, doch aan meer in gewijden is wel bekend, dat er ten opzichte van die naam een misver stand bestaat. Dat misverstand heeft een groter omvang aangenomen sinds het 15 augustus 1933 in gebruik ge- nomeri Rusthuis de naam van „Cal lao" is gegeven. Ook toen heeft men waarschijnlijk in de waan verkeerd, dat op de plaats waar thans „Huize Callao" staat, het vroegere Callao heeft gestaan, eigenlijk „Calaux". Zo wordt het in een nog bestaand of ficieel stuk, uit het jaar 1865, ge noemd. Maar niets is minder waar dan dat. Waar thans Huize Callao staat, stond vroeger de oude boerderij „Konijns- hol". En „Konijnshol" had met het I eigenlijke „Callao" niets te maken. Callao stond geheel afgescheiden van Konijnshol, bijna twee honderd meter oostelijker en had een geheel andere toegangsweg uitkomende in de Kerk straat. Het pad, lopende langs het hek van de voormalige St. Jozef school, thans in aanbouw zijnde Kleu terschool, was de toegangsweg naar „Callao", waar laatstelijk woonden de families Aanhaanen, Heinekamp en Van Duyvenbode, aanvankelijk nog een 4de woning bewoond door de fam. v. Kuyeren, staande daar waar nu de achterkant (toneel) is van het Parochiehuis en de tuin der pastorie, welke panden in 1909 werden afge broken om plaats te maken voor de bouw ener R.K. Kerk met pastorie en aanhorigheden. Met deze bouw is be gonnen sept. 1910, kerkconsecratie 15 mei 1911. Toen „Callao" was verdwenen, is „Konijshol" nog vele jaren blijven bestaan. De „Konijnshol" was „onge veer 70 jaar geleden nog eigendom van de fam. A. Maatjes, die het ook bewoonde. Het is nadien, pl.m. 1905, door verkoop eigendom geworden van de heren Q. J. v. Leeuwen en Joh. Grimbergen te Katwijk a. d. Rijn. Toen werd een gedeelte ge bruikt voor bloembollenberging, ge deeltelijk bewoond. Enkele jaren na dien heeft de gemeente „de Konijns hol" met omliggende landerijen aan gekocht. Meer en meer geraakte de oude boerenhoeve „Konijnshol" in verval. In meerdere raadszittingen is de vraag naan de orde geweest of res tauratie van het gebouw als oudheid gemotiveerd was. Ten slotte werd op 13 okt. 1930 besloten het gebouw af te breken en op 21 sept. 1931 is een begin gemaakt met slopen. Toen dus de „Knijnshol", welke ten onrechte zelfs op prentbriefkaarten wel „Hui ze Callao" genoemd is, werd gesloopt, behoorde het „echte" Callao" of „Ca laux" reeds ongevee* 22 jaar tot het verleden. Vedschillende foto's van „Callao" en van „Knijnshol" kunnen belang stellenden van een en ander overtui gen. (In midden Frankrijk ligt een dorp van de naam Calaux). LEIDSCHENDAM Verslag woonruimte-commissie. Uit het verslag van de woonruimte- oommissie blijkt, dat de plaatselijke woningnood ook in het jaar 1957 niet gestabiliseerd kon worden. Ondanks het feit dat 183 vergun ningen voor woonruimte werden af gegeven steeg het aantal woning zoekenden met 45. Voor grote gezinnen zijn thans 20 woningen met 5 kamers in aanbouw. Voor trouwlustigen en ook voor de jonggehuwden ziet het er wat woon ruimte betreft allesbehalve fortuin lijk uit want voor deze groepen geldt nog een wachttijd van vijf tot zes jaar. Onder dezer groepen zijn er thans 148 van boven de 27 jaar, 45 boven de 30 jaar. Op 1 december 1948 waren 230 woningaanvragen ingekomen nl. voor 165 gezinnen en 65 trouwlustigen. Op die datum waren tevens 243 samen woningen. Op 31 december 1957 wa ren de cijfers resp. 293, 346 en 380. En dit nog wel ondanks het feit dat er na 1945 minder dan 396 woning wetwoningen zijn gebouwd. In de af gelopen 10 jaar zijn in totaal 1442 woonvergunningen voor inwoners af gegeven. De gemiddelde woninebezetting be- droeg per 1 januari 1958 3.815 perso- nen per huishouden en 4.27 personen j per woning. Voltrokken werden 115 huwelijken voor rekening van de huisvesting. Sinds 1945 zijn 42 wonnigen. Dit jaar zijn 3 woningen onbewoonbaar verklaard. Per 31 december 1957 wa ren nog 11 onbewoonbaar verklaarde woningen bewoond. Laatste Berichten Vrachtauto te water Drie inzittenden omgekomen Vanmorgen is in de gemeente Har- denberg, in de buurtschap Brucht, een ernstig verkeersongeval gebeurd, dat aan de drie inzittenden van een vrachtwagen het leven heeft N00RDWIJK TOEGANGSWEG NAAR HET STRAND GEGUND. De Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland heeft het verrichten van grondwerken en het maken van wegverhardingen voor de aanleg van een toegangsweg in het Langeveld naar het strand, gegund aan: J. Mens, Catharijnelaan 24 te Lisse voor 274.890. Wat op het strand achterbleef. Bij de strandpolitie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: bovengebit, diverse zonne brillen, zakmes, een geel en een grijs kindervest, kinderportemonnaie, zwar te zwemvliezen, sigarettenaansteker, klein bruin kinderschoentje, een paar huispantoffels met sokjes, een rode jurk, een gedeelte van een gehoorap paraat, rode kinderslippers, wit kin derschoentje en een bruin kinder schoentje. Geboren: Petrus H. A. z. van P. A» A. de Ridder en E. H. Hogervorst. Reinier L. J. F. z. van J. de Vos en J. Zuidhoek. Arthur B. A. M. z. van F. G. Versteege en A. G. Groenendijk.) Martina M. A. M. d. van K. A. Sal man en C. de Groot. Anna P. C. Th. d. van L. J. S. v. d. Berg en B. I. J. v. d. Ham. Overleden: Paulina v. d. Biggelaar 48 j. geh. met T. A. Bohlander. Pieter v. d. Griend 21 jaar. N00RDWIJKERH0UT Flatbouw aan Viaductweg. On der architectuur van architect J. de Groot te Uithoorn bouwt de firma M. G. v. Parera voor eigen rekening een flatgebouw van 18 woningen aan de Viaductweg. Een vrachtwagen van het aanne mersbedrijf G. B. Plegt uit Lange- veen onder de gemeente Tubbergen reeds langs het Overijssels Kanaal op weg naar een werk in Hafdenberg Ter hoogte van de lagere school te Brucht merkte de bestuurder van de vrachtwagen niet tijdig genoeg een personenwagen op, die juist op de verkeersweg bezig was te draaien. De chauffeur van de vrachtwagen moest plotseling krachtig remmen, waarbij hij de macht over het stuur verloor'en de wagen in het Overijs sels Kanaal reed. Hoewel omwonen den onmiddellijk pogingen in het werk stelden het portier te openen, gelukte dit niet. De politie, die spoe dig ter plaatse was, wist de drie in zittenden op het droge te brengen, doch toen bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. De drie slachtoffers zijn; de 33-ja- rige G. B. Plegt, de 29-jarige B. H. Rikhof en de 22-jarige G. J. Grote laar, allen afkomstig uit Tubbergen. De e§rste twee waren gehuwd. VOORHOUT Voor het zesde achtereenvolgende jaar vertoeft er in de B.N.S. een ge zelschap Franse jongens met hun lei ders, om er hun vacantie door te brengen. De grote Franse touringcars zijn die jaren een vertrouwd beeld geworden op het parkeerterrein der B.N.S. Om hun dankbaarheid te uiten, speelden deze jongens, die een vaste jeugdkern vormen van de uit 17000 zielen bestaande Parochie van Fon- tainebleau, een passiespel. Kapelaan C. van Ruiven, die een welkomstwoord sprak, noemde het verheugend, dat dit internationaal ge beuren eens werd uitgebeeld door de Franse jeugd. Om de taaimoeilijkheid te ondervangen zou hij zelf tussen ieder der 16 taferelen de tekst in het Nederlands uitspreken. Abbé Tehmwe jaf een korte inlei ding. Hij zeide', dat dit optreden een ware uiting was van het geloofsleven dezer Franse kinderen. Het spel werd aangeboden als afscheid aan Broeder Overste, die Voorhout gaat verlaten. Spr. hoopte, dat allen dit spel zou den beleven met go^de godsdienstige overtuiging. Nadat voor ieder tafereel de tekst eerst in het Nederlands was gezegd, zorgde een bandrecorder voor het Franse gesproken woord en de bege leidende muziek, zodat ieder tafereel op zich slechts uit gebarenspel be stond, maar zo voortreffelijk, dat het een diepe indruk maakt. De kapelaan was dan ook de tolk van allen, toen hy de jongens harte lijk dankte voor het gebodene. Hoe wel het geen vastentijd is, aldus spr., heeft dit spel ons toch geboeid, te meer daar het gespeeld werd op ech te spontane Franse wijze. VOORSCHOTEN Ongeval. Gistermiddag kreeg de 24-jarige smid B. J. J. L. op een bouwwerk aan de Industrieweg te Voorschoten een stuk hoekijzer op het hoofd. Hij liep daarbij 'n grote hoofdwonde op en vermoedelijk een lichte hersenschudding. Zomerfeest van de Buurtvereni ging Donklaan. Zaterdagmiddag vierde de buurtvereniging „Recht door Recht" van de Donklaan haar zomerfeest 1958. De kinderen werden beziggehouden met allerlei kinder spelen, van 's middags half twee tot half zeven. Zij werden tussen al deze spelletjes door wel zesmaal getrac teerd. De kinderen amuseerden zich goed. Ook voor de groten waren volksspelen georganiseerd. Er was ringsteken, wielrijden met hindernis sen enz. Deze feestelijkheden hielden aan tot bij 12 uur. Vanzelfsprekend was er ook gelegenheid tot 'n dansje. WARMOND Wit-Gele Kruis. Het 25-jarig be staan van de vereniging het Wit-Gele Kruis is de afgelopen aagen op De- scheiden wijze gevierd. Nadat zater dag de r.-k. harmonie St.-Matthias een rondgang door het dorp had ge maakt, werd in het sportpark Over- bos een voetbalwedstrijd tussen War- munda en Rijnsburgse Boys gespeeld. De baten van deze wedstrijd, die door de gasten uit Rijnsburg werd gewon nen, kwamen ten goede aan het bouwfonds der vereniging. Zondag werd een plechtige Hoog mis opgedragen in de parchiekerk. Tijdens alle H. Missen werd een pre dikatie gehouden door rector Vester uit Leiden. De collecte, hieraan ver bonden, was voor hetzelfde doel als de voetbalwedstrijd. Zo hoopt de ver eniging spoedig de nodige middelen bij elkaar te hebben om te komen tot de bouw van een nieuw Wit-Gele- Kruisgebouw. MEISJE VERDRONKEN Gistermiddag is het 9-jarige meis je Anneke de Haan te Ouderkerk a. d. Amstel tijdens het vissen by de ouderlijke woning in de Amstel ge vallen en verdronken. Het lijkje is later opgehaald. SPORT LAWNTENNIS De Australische tenniscrack Mer- vyn Rose is door de Australische bond voor onbepaalde tijd geschorst wegens overtreding van de amateur- bepalingen. Hij was er van beschul digd ontoelaatbaar hoge onkosten- declaraties te hebben ingediend. Te gen Mel Anderson was dezelfde be schuldiging ingebracht, maar het be stuur besloot na onderzoek hem geen straf op te leggen. Rose maakt op het ogenblik een toernee door Europa. Zondag j.L speelde hij te Hamburg. Marktberichten LEIDEN. 12 aug. Vette varkens Aanvoer 198 vette varkens. Notering per kg. levend gewicht: Zware var kens 1.751.78; lichte varkens 1.80 1.84; slagervarkens 1.831.86; zeu gen 1.551.60. Hanael matig; prima's boven notering. ROTTERDAM, 12 aug. Vee. Aan voer 2708 stuks, weektotaal 4467. 350 vette koeien en ossen, 806 ge- bruiksvee, 267 vette kalveren, 240 graskalveren, 225 nuchtere kalveren, 37 varkens, 25 biggen, 94 paarden, 106 veulens, 543 schapen of lammeren, 15 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien en ossen le kw. 2.95—3.20; 2e kw. 2.70—2.85; 3e kw. 2.50—2.60; vette kalveren 2.95—3.10; 2.60—2.90; 2.10—2.60; graskalveren 500450—300; nuchte re kalveren 837363; slachtpaar- 2.30—2.05—1.95; veulens 475—350 300; schapen 706555; overjari ge lammeren 706050; kalfkoeien 1200975850: melkkoeien 1200 975850; varekoeien 825725— 660; vaarzen 900800—600; pinken 625—500—400. Overzicht: vette koeien aanvoer iets meer, handel goed, prijzen vooral niet lager; vette kalveren aanvoer korter, handel kalm, niet geheel pryshou- dend; graskalveren aanvoer iets kor ter, handel stug, prijzen ongewijzigd; nuchtere kalveren aanvoer iets klei ner, handel vlot, wat hoger in prys; slachtpaarden aaneven meer, handel kalm, niet geheel prijshoudend; veu lens aanvoer ruim, handel levendig, alleen 1ste kwaliteit wat stijver in prijs, verder onveranderd; schapen aanvoer iets korter, handel stroef, iets minder in prijs: lammeren aan voer iets korter, handel stroef, iets minder in prijs; kalfkoeien aanvoer matig, handel stil, prijzen als vorige week; melkkoeien aanvoer matig, handel stil, prijzen als vorige week; varekoeien aanvoer klein handel stroef, pry zen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer tamelijk handel lui, prijzen constant. BODEGRAVEN, 12 aug. Kaas Aanvoer 139 partijen. Notering: eer ste soort ƒ1.94 tot 2.01; tweede soort ƒ1.84 tot 1.93; extra kwaliteit ƒ2.02 tot 2.22. Handel kalm. RIJNSBURG, 12 aug. Bloemen Am. anjers: Brenner 85; Sim wit 57; rood 477; rose 58; Chrysan then 10—16; Ornithogalen 25, alles per stuk; Lelies wit 1419; Aura- thum 1620 per kelk. Goudsbloemen 1219; Gips 4060; Riddersporen 16 32; Statice 1426, Segetum 16 26, Afrikanen 1827; Papier bl. 8 14; Kop Godelia 1424 per bos. As ters: Haller 70140, Enkele 100180 Bouwman 100210; Rozen 160220; Gladiolen Am. Express 200270; Leeuwenhorst 240—380; Nieuw Europa 500740; Memerial Day 170 240; Mansoër 170210; Agnita 200 260; Strauss 130210; Spik en Spen 180240; Snteuwprinses 100 240; Gold Dust 170210; Gemengde 200—360 alles per 100. TER AAR, 11 aug. Groente Snij bonen 0.350.48; idem B 0.25—0.31; stokprinsessebonen 0.400.49; idem B 0.250.26; spekbonen 0.28; witte pronkers 0.210.25, idem B 0.15 0.17; tomaten A 0.410.50; idem B 0.40—0.47; idem C 0.21—0.38; idem CC 0.200.23; idem bonken 0.25 0.30; andijvie 0.070.12; waspeen 0.10 0.11; postelein 0.060.10; spinazie 0.31; rabarber 0.070.10; uien 0.13 0.15; kroten 0.060.07: aardappelen 0.030.06 alles per kg Sla 0.030.07; bloemkool A 0.25- -0.41; idem B 0.15 0.24; idem C 0.100.12; komkom mers 0.080.13; paprika 0.06 alles per stuk; bospeen 0.13 per bos. Appe len: Early Victory 0.22; Yellow Tranparant 0.210.38; idem 2 0.17; Peren: suikerperen 0.20; idem 2 0.11 0.12; kruideniersperen 0.250.27; idem 2 0.180.19 alles per kg. Me loenen 0.17-^-0.88 per stuk. Augur ken: fijn 0.66; fijnbasterd 0.43; bas terd 0.32—0.33; grof A 0.23—0.24; grof 1 0.21; CD 0.16; idem 2 0.06; E 0.050.06 alles per kg. VINKEVEEN, 11 aug Groente Andijvie 710; kroten 6; postelein 616; rabarber 1418; spinazie 6 13; tomaten 2040; waspeen 1014; pronkbonen 29—35; snijbonen 36 43 stokprinsen 39- 44; stambonen 25—39 alles per kg: komkommers 8 13; sla 310 per stuk; bospeer, 13 19; peterselie 3; selderij 23 per bos. Met grote vreugde en dank aan God geven wy U ken nis van de geboorte van onze Zoon HENKIE Bij het H. Doopsel ontving hij de namen: HENDRICUS CORNELIS THEODORUS ANTONIUS W. K. v. BOHEMEN Q. J. v. BOHEMEN— ENGEL Zoeterwoude. 10 aug. 1958 Verlaatweg 1 Tijdelijk: St. Elisabeth - ziekenhuis. kamer 222, Peter: Th. Engel. Meter: Paula Engel. Op 26 aug. a.s. hopen onze dierbare Ouders en Grootouders J. H. RAAPHORST en J. M. RAAPHORST— v. d. ENDE hun 50-jarige echtver eniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van HUN DANKBARE KINDEREN EN KLEINKINDEREN De H. Mis van dank baarheid zal worden opgedragen in de kerk van de H. Petrus, op 26 aug. te 9 uur. Leiden. 13 aug. 1958 Hoge Rijndijk 104 INTERNIST Morgenmiddag GEEN PARTICULIER SPREEKUUR VERLOVINGSRINGEN BOTERMARKT 12-LEIDEN Voor direct gevraagd ter assistentie in banket bakkerswinkel en klein gezin. Vlot type, liefst uit middenstandsgezin, boven 18 jaar. Br. onder no. 4879 bur. v. d. blad. Z A.J.S. maakt nu ook een 250 c.c. motorrijwiel. Geheel compl., exl. stopl. en duosteunen, voor slechts 2495.Vraagt inl. bij Valk a.d. Haagse Schouw Voorschoten. Z Wat kost hetbed- aenreoaratie! l-persA v.a 18.50 2-pers. v.a. 24 90 met damast Desgewenst in één dag gereed De 3 Eenen Haar' straat 111 tel 23867 Leiden. lumuimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniniiiuiBiiouRnisniHtimnTniinniinuuHiRuauiiiiiiRfl naadloze kousen geven uw huid een mooie zomertint en een egaal, licht glanzend opper vlak, onontbeerlijk voor uw uiterlijke charme. Bovendien met deze kousen i geen last van scheefzittende naden I fijnste kristalsoort 3.95 3?° "Micromesh" kwaliteit, weef- 9 5 sel in fijne fantasiesteek j£» populaire kristalkwaliteit ^£65 LEIDENBreestraat 99-101 Telefoon 21770 Gevraagd 189, SPDK1 RIJWIELEN Eng. model met terugtrap rem. Met 3 versnellingsnaal Sturmey-Archer en kabel- remmen 129,50. le klas merkrljwlelen: Kudge Joco, Burgers E.N R. enz., kinderrijwielen 56.—. Draagbare Radio's super ont vanger van 195.— veor 69.—. Nog enige beschadigde was machines 155. Betaling contant of in over leg. Firma DISOSWA Turfmarkt 2 Leiden tel 24109 Kerkstraat 48, NoordwiJk, tel. 2726 v. Mandersloostraat 40 Alphen aan den Rijn Telefoon 3838 Z Gevraagd per 1 sept. flinke verpleeghulp. In tern. Aanmelding: direc trice Rusthuis Zonneweel- de. Oranielaan 2. Oegst- geest. Z Gevraagd een sorteer- ster welke in staat is lei ding te geven, bii Fa H. J. Dieben. Stoom Chemi sche Wasserij .De Zon". Zocterwoudse Singel 23. Leiden. Harmonlka bedden Veldbedden Dubbelbedden Kampeerdekens Plaids Strozakken enz. Wii leveren U o.a een prima plaid voor slechts f 12.90. LEIDS MATRASSEN HUIS C. Jeuster&Zn Breestraat 138 - Leiden MIDZA leuke briefkaartfoto's van uw kindje vanaf f 3 75 Be spreekt U even tel. 31701 ADVERTEREN DOET VERKOPEN Gebr Paes naast Stadsgehoorzaal Breestraat 58 RESERVEERT nu uw tent voor het a.s. kampeersei- zoen. Bot dstentenverhuur der A N W B FRITS DE GOEDE Janvosscnst 37 tel 20607 Z Te koop: deuren, ra men. kozijnen, badding- hout. Dlankhout. latten. Th. Mooren, sloop- en af- braakl.andel Westeinde 19. Oude Wetering, telef. K 1713—270 *2* Eethuis Gerecht 10. van de Ned Prot. Bond weer open voor maaltijden maandag 18 augustus. Af spraken voor vergaderin een van 911 uur. Tel. 23007. Z Nieuw is uw bed. als wij het «vertrekken. In een dag gereed! 2-per- soons vanaf 26.50, 1-per- soons vanaf 19.50. De Kleine Winst. Haarlem merstraat 51. Z 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtiger. Gebr. Huisman Hosewoerd 6668. Eigen financiering. Tel. 31292.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3