RIJNSTREEK weekelykse CRonycke Gemeenteraad van Hillegom OVERPEINZING Medische diensten in Leiden en omgeving ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Pastooren syn gekomen, pastooren syn gegaen, en afscheyd moest genoomen waer 't werreck was gedaen. In Noordwyck en in Wassenaer en onse eygen stad daer quam een nieuwe herder aen, de oude gingh op pad. 't Was voorts een weeck van feesten, want meenigh neomyst die isser weer geweest en ooveral men wist niet wat te doen te vieren 't schoone feest van eene eerste misse. Het is weer goed geweest. Het waeren allen paeters, in 't bruyn of in het swart. Met wellecomstgepraet (er sprak naer yeders hart een van de feestcommissie) met woorden, fraey en schoon, van danckbaerheyd en soo, van aerds en heemels loon. Soo was 't in Sassenheim, en Alphen (aen de Rhyn), en Haeserswoude (Groenendyck) waer weer de feestson schyn- en gingh voor veele priestersoonen. Oock Langeraer, Noordwyckerhout, wilde s'n eer betoonen aen Rozenstraeten H. en paeter Elstgeest D. of paeter Heemskerk, eentjen van een drielingh. Een donckerkleurighe javaen uyt 't ver gebied der tropen, en paeter Zonneveld daerby. Al seeghen naer we hoopen! Vlack Nieuwcoop deese weeck niet uyt: daer was een gulden sangher Toon Rynbeek isser vyfftich jaer op 't choir en wil nogh langher) te klincken syne stem in missen en in looven tot meerder gloriae van Hem, de groote baes van booven. Die vyfftich jaer gesonghen heyt wierd selve toegekloncken en (soo het sanghers wèl betaemt) naetuurlyck toegedroncken. Men songh er sich de keelen droogh (o, o, wat was dat schoon) van Soli Deo Gloria en Lang leev' onse Toon! (Soo isser dees crony eke ditmael een gheestelycke. 'k En kon geen vaersjen maecken van weereldlycke saecken. Of 't sou dan 't Corso weesen; dat ick dan doe by deesen!) WILLEM VAN HORSTENDAEL Gisteravond kwam de Hillegomse gemeenteraad voor de laatste maal in haar oude samenstelling bijeen. Dit was voor de burgemeester, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden aanleiding om aan het eind der vergadering een woord van afscheid te spreken tot de heren D. van Egmond en J. A. Topper die in de volgende zitting niet meer aan wezig zullen zijn. De vergadering verliep verder op de bekende vlotte wijze. Het voor stel tot het aangaan van een geld lening groot 206.000.werd z.h.st. aanvaard. Zo verging het ook een voorstel tot wijziging van de uitkering- en pensioenverordening van de wethou ders en oud-wethouders. Bij het voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverordening voor het gemeentepersoneel, stelde de heer J. Degenaars (P.v.d.A.) voor het hoofd van de afdeling bevolking ook te rangschikken in de rang van hoofd commies A, evenals de andere hoof den van diverse afdelingen. Dit voor stel werd na bestrijding door de voorzitter en gebrek aan belangstel ling van de overige raadsleden niet aangenomen. Het voorstel aan het personeel der gemeente, dat daarvoor in aanmer king komt, vergoeding te geven voor het gebruik van een rijwiel, werd na ampele bespreking aanvaard. Zo verging het ook het voorstel tot wijziging van de kindertoelagever- orderiing, die feitelijk geen wijziging inhield, omdat zij tegen het voorstel van de minister in, werd gehand haafd. De riolering Bij het voorstel tot verbetering van de riolering van de Vosselaan en omgeving, waarmede een bedrag van 545.000 gemoeid zal -zijn, was door b. en w. een uitvoerig pre-advies aan de raad gezonden. Daaruit valt te concluderen, dat de uitvoering van dit plan, dat ook de riolering van andere delen der gemeente, o.a. de Mariastraat en het riool van de Hoofdstraat en daardoor waarschijn lijk een groot gedeelte van de ge meente zal betreffen, van grote be tekenis is voor de gezondheidstoe stand van zeer velen en dat een ge wone lozing op de polderwateren een onmogelijke toestand in het leven zou roepen omdat deze geheel zou den vervuilen. De heer Degenaars wenste op de uitvoering van het plan, zoals dit ter tafël was gebracht, in te gaan, maar de voorzitter maakte het duidelijk, dat het plan zoals het hier werd voorgesteld, feitelijk geen plan was, maar een voorlopig ontwerp, waar op door de gemeente de te maken kosten werden geraamd en de aan vraag van de benodigde gelden werd mogelijk gemaakt. De uitvoering van het plan en hoe het er zal komen uit te zien, zal worden uitgemaakt door deskundige bureaux die nu aan het werk zullen worden gezet. Daarna werd het voorstel met al gemene stemmen aangenomen. Bij de „Comptabiliteitsbesluiten" merkte de heer Th. Bakker op, dat het hem bevreemd had, dat hij daar bij een rekening had aangetroffen groot 200 van de architect die in dertijd aansprakelijk was voor de catastrofe aan de Sportlaan waar een aantal huizen twee jaar geleden dak loos werden. Toen zou genoemde ar chitect zijn medewerking tot herstel verlenen zonder dat hem daarvoor enige vergoeding behoefde te worden uitgekeerd. Ook de voorzitter von het niet erg sympathiek, maar b. en w. hadden zich hierbij neergelegd, omdat het hier geen speciale vergoeding voor het werk van de architect zelf be trof maar reiskosten enz. Ook had de heer Bakker bij de stukken een schrijven aangetroffen van de directie van „Hollandia" te Hillegom, dat hem zeer onjuist voor kwam vanwege de wijze waarop deze firma zich in genoemd schrijven uit drukt. De mededeling, dat er over de door genoemde firma vastgestelde pry's, die zij voor haar schoolmeube- len meent te moeten berekenen, nog te praten valt, zo er van andere zijde, buiten de gemeente, meubelen wor den aangeboden voor lagere prijzen, doet volgens spr. zeer onsympathiek aan. De voorzitter verklaarde, dat het college het daarmee eens is en dat dit schrijven aanleiding zou kunnen geven om bij leveranties aan bijzon dere scholen door deze firma, het goed zal zijn prijsopgave te vragen. De heer W. Imthorn (Prot.-Chr.) maande aan tot voorzichtigheid bij de beoordeling van deze zaak. Bij het beoordelen van de prijs moet re kening worden gehouden met de te leveren meubelen. De voorzitter ging hiermede ac- coord. Het ging hier echter over de mededeling van genoemde firma, als er concurrenten zijn, valt er met ons te praten, daartegen ging het betoog van de heer Bakker en de daarop betoogde instemming van b. en w. Daarna volgde het afscheidswoord aan de heren Van Egmond en Top per en werd de vergadering gesloten. katwijk Duivensport. Met 189 jonge dui ven hielden de ,Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Mons, afstand 196 km. De duiven werden gelost te 12.30 uur met sterke z.z.w. wind. Eerst- aankomende duif om 15 uur 4 min. 49 sec., gemiddelde snelheid 1270 me ter per minuut. De uitslagen waren als volgt: A. J. Hus 1, 4, 5, 6; J. Jun- gerius 2, 3; G. Diets 7; C. Kraayen- oord 8; B. Pauw 9 en 10. LISSE Geboren: Jeanette H. d. van W. J. Nieuwenhuis en T. J. R. Goris; Gerard z. van J. L. van Nieuwkoop en M. Verdoes; Anneke d. van C. Imthorn en C. W. v. d. Kwaak; Mar- garetha E. d. van C. J. Langeveld en D. J. Ruigrok. Overleden: Mathilda M. Onstein, wed. van A. Schutte (wonende te Arnhem) 88 jaar; Johannes Th. Schuts 65 jaar. Getrouwd: L. J. v. d. Voort, Sas senheim, en M. T. A. van Rooyen. n00rdwijk Gemeenteraad. De gemeenteraad zal in openbare zitting bijeenkomen op dinsdag 26 augustus a.s. Op deze bijeenkomst zal o.m. behandeld wor den de benoeming van een nieuwe directeui van gemeentewerken. Te vens zal het rapport behandeld wor den van de commissie tot onderzoek in de zaak van de oud-inspecteur van politie, de heer F. J. Wassenaar. Ver moedelijk zal de raad in zijn oude samenstelling bijeenkomen op maan dag 1 september en de eerste open bare vergadering van de nieuwe raad op dinsdag 2 september a.s. Op het verkeerde pad. Telkens als een inwoonster alhier van een ziekenbezoek aan haar man, die in een ziekeninrichting was opgenomen, thuis kwam vermiste zij geld uit een kistje. De politie, die hierin gemoeid werd kwam tot de ontdekking^ dat een 14-jarige buurjongen meer van deze diefstallen moest afweten. Hij werd eens flink aan de tand gevoeld, waarop de bekentenis kwam, dat hij verschillende malen door een raam de woning was binnengeklommen en dan wat geld uit het kistje had weg genomen. Dit geld vverd opgemaakt in aiutomatieks en aan bioscoopbezoek. Voor coupeuse geslaagd. De vol gende leerlingen van de r.-k. Vak school voor meisjes alhier zijn ge slaagd als coupeuse: Rina v. Halm, Corry Westgeest en Rika Witteman. Voor het examen costumiere slaagden Jaqueline Alkemade, Lies Brekelmans Tonia de Haas, Corry v. Rijn, Ida Rijnbeek, Joke Vink, Riet Witteman Nel Wijnands en Tiny Wijnands. Nieuws uit de K.J.B. Wegens diverse omstandigheden zullen er de eerste zes wegen geen ontspanning of fietstochten plaats vinden. In deze periode zal het zo geregeld worden, dat in (jen vervolge meer in club verband gewerkt kan worden. Het zwem-programma gaat wel door, zo ook de gebruikelijke contributie-af- draoht. Kortebaandraverij. De jaarlijk se Kortebaandraverij op de Kon. Wil- helminaboulevard op 15 aug. a.s. be looft ook deze keer weer een groot succes te worden, want niet minder dan 27 paarden zijn hiervoor inge schreven t.w. Narciso G., Red Star, Oviedo A, Rudi Trothan, Sun Riso, SSuraka, Ria Kitty, Ronny Zora, Ri ta Belwin, Vlaamse Gaai S., Thea Cornelia, Reine du Maire, Rita B.H., Klingsor, Verdi, Us Mar ja Koff, O. Brewer, Q Bascon, Quirinus, Oscar, Vladimir Gregor, Terero, Quick Star, Titan Hanover, Tilly Hollandia, G., Upsula Pluto, Roulette Hanover. noordwijkerhout Vakantiebridgedrive. Donderdag 14 augustus a.s. organiseert de V.V.V. Noordwijkerhout in samenwerking met de bridgeclub „Het Juiste Bod" een bridgedrive voor de vakantie gangers. Zowel beginners als gevor derden kunnen aan deze drive deel nemen. Hü wordt gehouden in café restaurant ,De Zwaan" en vangt aan om 8 uur n.m. Geslaagd. Henny van Eeden is bij de aan de Bisschoppelijke Nijver- heidschool (B.N.S.) te Voorhout ge houden examens geslaagd voor het vakdiploma brood-banketbakker en voor het afzonderlijke diploma ban ketbakker. Deze geslaagde genoot zijn vakopleiding ook aan de B.N.S. sassenheim Rijwiclpuzzelrit .Teylingen". De r.k.v.v. „Teylingen" heeft voor mor gen 10 aug. een puzzelrit georgani seerd voor iedereen. Er zal worden gestart in twee groepen. De eerste groep vanaf „Het Bruine Paard" om één uur voor jongeren tot en met 17 jaar. De tweede groep eveneens vanaf „Het Bruine Paard" om 2 uur, voor iedereen boven de 17 jaar. Het zal, bij mooi weer. een interessante rit worden. Men kan zich morgen aan de st?~t nog laten inschrijven. rijnsburg Examen verkoopkunde. Te Utrecht slaagden voor het diploma van de Stichting Ontwikkeling Ver koopkunde, voor detaillist de dames J M. Batenburg, Sassenheim, M. de Graaf, Leiderdorp en J. de Wit te Zoeterwoude en de heren G. Berg man, Leiden, B. Stapper, Leiden, W. v. d. Sleet, Rijnsburg ?n W. v. d. Wijngaard, Leiderdorp. Voor Vertegenwoordiger slaagden de heren: D. de Best, Rijnsburg, C. J. Bouwmeester, Noordwijkerhout, J. J. v. d. Wijngaard en W. v. d. Wijngaard, Leiderdorp. Bovengenoemde candidaten volg den de cursus der Stichting in ge bouw „Rehoboth". voorschoten Gegund. Het architectenbureau Prinsen en Den Ouden te Oegst- geest, heeft, namens Marion's Gas- centrale N.V. alhier, het bouwen van een garage en werkruimten aan de Rijndijk gegund aan de firma M. W. Meijer alhier. Brand. Gisteravond om 10 uur werd er brand gemeld op Rijndijk 270 bij de fam. v. d. A. De ouders wa ren niet thuis, maar een dertienja rig zusje van de moeder ging om 10 uur even luisteren of alles rustig was. Bij het binnengaan van de wo ning kwam de rook haar tegemoet. Zij snelde naar het café-restaurant „De Haagsohe Schouw" om hulp te halen en met deze hulp betrad zij op nieuw de woning. Toen bemerkte men, dat de motor van de koelkast die in de bijkeuken stond in brand was gevlogen tengevolge van kort sluiting. Met vereende krachten werd de brandende koelkast naar buiten gesleept. Toen de brandweer kwam kon deze met de nablussing begin nen. Aanrijding. Het eerste ongeval op de nieuwe Wijngaardenlaan valt te melden. Op het kruispunt Burg. de KempenaerstraatOranjeplein kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. De ene auto be stuurd door G. E. K. M. uit Leiden reed op de Wijngaardenlaan in de richting Wassenaar. Uit de Burg. de Kempenaerstraat kwam een auto be stuurd door P> den H. eveneens uit Leiden. Door een verkeerd begrijpen reden zij tegen elkaar op. De auto van M. werd aan de linkervoorzijde beschadigd en de wagen van de H. kreeg schade aan de rechtervoorbum- per. De wagen van M. bewoog zich nog wel een 150 meter al slingerend over de weg voordat hij tot stilstand kwam. Het bleef echter bij materiële schade alphf1 aan den rijn Met de bromfiets gevallen. De 25-jarige heer G. Ginkel, afkomstig uit Leiden, werd hedenmorgen om streeks half tien in de Gnephoek, beruchte S-bocht, te Alphen aan den Rijn bewusteloos naast zijn bromfiets op de weg aangetroffen. Hij had een zware hersenschudding. De jonge man is vermoedelijk met zijn brom mer geslipt. Hij is, nadat dr. Veenen- daal de eerste geneeskundige hulp had verleend, per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. aarlanderveen Aanbesteding straataanleg. De directeur van gemeentewerken te Alphen aan den Rijn, ir. N. Buysert, heeft hedenmorgen om 11 uur in het raadhuis aldaar, openbaar aanbesteed de uitvoering van grond-, riolerings- en bestratingswerken voor het ver lengde van de Jac. van Damstraat te Aarlanderveen. Een en twintig firma's schreven in. Laagste inschrij ver was C. A. Langeveld te Alphen aan den Rijn, met ƒ30.988,Hoog ste inschrijver was A. Roele te Edam met 45.000.De gunning is aan gehouden. boskoop Geslaagde avondpuzzelrit. De weergoden waren de Boskoopse „BroMoToclub „Flora" donderdag avond wel gezind, want tegen de tijd dat gestart zou worden voor de avondpuzzelrit werd het droog en zo kon het gebeuren dat 99 deelnemers zich voor deze rit meldden. Voordat de voorzitter, de heer J. Hooftman in hotel Neuf tot het uit reiken van de prijzen overging, merkte hij op, dat weer voor een prachtig parcours was gezorgd, zij het dan ook, dat uit verschillende gesprekken was gebleken, dat hier omtrent andere opvattingen beston den, maar daar zijn het nu eenmaal puzzelritten voor. Het ingeschreven honderdste lid, de heer G. Ramp, kreeg bij monde van de voorzitter een jaar lang gra tis lidmaatschap aangeboden, hetgeen door de betrokkene en de vele be langstellenden met applaus werd be groet. De heer Van Gemeren gaf daarna de uitslag van de puzzelrit. Deze luidt als volgt; Automobilisten, klasse A, 55 km: 1. J. van Gemeren, Boskoop 16 straf - punten; 2. G. Kool, Waddinxveen 19 pnt.; 3. J. Bervoets, Alphen a. d. Rijn, 25 pnt.; 4. J. v. d. Bas, Alphen a. d. Rijn, 57 pnt. Klasse B: 1. J. Bulk, Boskoop 108 pnt.; 2. J. Boer. Boskoop, 114 pnt.; 3, J. Verweij. Hazerswoude, 130 pnt Motor- en scooterrijders, klasse A: 1. J. Groenendijk, Alphen a. d. Rijn, 10 strafpunten; 2. W. Zijlstra, Alphen a. d. Rijn, 11 pnt.; 3. J. Rijneveld, Ter Aar, 25 pnt. Klasse B: 1. A. Bijland, Boskoop, 74 pnt.; 2. L. Eegdeman, Boskoop, 106 pnt.; 3. J. M. van Veen, Boskoop, 115 pnt. Bromfietsers, klasse A, 38 km: 1. P. de Jong, Waddinxveen, 24 straf punten; 2. T. Hoogendoorn, Hazers woude, 30 pnt.; 3. A. Steenbergen, Moerkapelle. 34 pnt.; 4. W. Zekveld, Boskoop, 44 pnt. Klasse B: 1. T. v. d. Vlies, Bos koop, 14 pnt.; 2. S. G. van Dam, Bos koop, 15 pnt.; 3. G. Ramp, Boskoop, 62 pnt.; 4. W. Ramp. Boskoop, 63 pnt. De bloemenprijs „Flora" voor de bestgeklasseerde deelnemer niet-Bos- koper werd toegekend aan P. de Jong te Waddinxveen. een bijzon dere hulde welke ditmaal in de groep bromfietsers werd behaald. bodegraven Geb.: Johannes S., z. v. C. J. Vee- lenturf en G. A. M. Visser; Petronella C., d. v. H. v. Hemert en J. C. Geurt- sen; Harry, z. v. A. J. v. d. Vis en B. v. d. Poorte; Dieneke A., d. v. W. v. Os en J. Zaal. Ondertr.: A. W. C. v. Kleef, 22 jr. en G. Ebbenhorst, 20 jr.; G. M. van Schaik, 23 jr. en J. G. v. d. Poel, 23 jr.; C. Th. M. Telkers, 28 jr. en H. P. H. v. Tuyl, 30 jr. Getr.: H. v. Rijn, 23 jr. en B. L. Verkerk, 25 jr.; L. C. Ebbenhorst; 28 jr. en M. M. B. Pijnacker, 23 jr.; J. J. v. Duuren, 26 jr. en J. H. Brak, 25 jr. Geslaagd. De heer H. Sypkes al hier slaagde te Utrecht voor het diploma keurmeester levensmidde len. de kwakel Handbal. Zondag nemen de da mes van het le elftal deel aan een toernooi, georganiseerd door de hand balvereniging M.M.O. te Hoogmade. Het toernooi begint om 12 uur, KD.O. treed om 1 uur aan in de wedstrijd tegen N.I.O. De dames vertrekken per fiets om 11 uur van de kerk. In dien het weer minder goed is, gaat men per fiets tot Nieuwveen; daar wordt dan om kwart over elf op de bus gestapt. Sportdag der jeugdleden. Zon dag zal zowel voor junioren als voor welpen een sportdag door K.D.O. worden georganiseerd. Het program ma bestaat o.m. uit hardlopen, hor denlopen, hoogspringen, vèrschieten en doelschieten. Bovendien voor de A-junioren 1500 meter en voor de B-junioren 1000 meter hardlopen. Om half 4 wordt er een voetbalwedstrijd gespeeld (2 x 20 min.) tussen de va ders van de jeugdleden. Deze elftal len zijn zodanig samengesteld, dat de „kleine" vaders, het tegen de „grote" vaders op moeten nemen. Een be hoorlijk aantal sigaretten is voor de winnende ploeg als premie in het vooruitzicht gesteld. Postduivenver. „Ons Genoegen'. Uitslagen wedvlucht St. Ghislain Hornu met jonge duiven; in concours 326 vogels; los om 08.15 uur met w. z.w. wind en licht bewolkte lucht. Afstand 211 km; snelheid eerste duif 1220.50 meter per minuut, laatste duif 1127.55 meter per minuut. Aan komst le duif om 11.08,25 uur, aan komst laatste duif om 11.23,59 uur. De uitslag luidt: Janmaat 1, 9, 42, 62; Verhoef 2, 6, 16, 17; Kok 3, 15, 57; Hoogervorst 4; De Horde 5, 38. 40, (VOOR DE ZONDAG) Levensgeluk voor het oprapen ter- en kloosterroepingen daar te lande sinds de oorlog sterk toegenomen. Werd vroeger gevreesd voor een te-kort van priesters en een leeglopen van kloosters, tegenwoordig kan men die vrees opzij-zetten. De kapitalistische Verenigde Staten beleven sinds de oorlog even eens een sterke toeneming van roepingen, in 't bizonder voor de zéér strenge kloosterorden, als b.v. de Trappisten. In deze twee landen is de toestand totaal verschillend. Toch komt deze neiging tot een radicale navolging van het evangelie voort uit dezelfde geestelijke ondergrond. De armoede en levens-onzekerheid in Polen en de weelde en de gejaagde zakelijkheid in Amerika zetten verstandige en edele jonge mensen tot nadenken over de zin van het aards bestaan. Zij hebben er genoeg van hun leven te verdoen aan onbenullig heden. Zij zoeken de kern van het bestaan, datgene wat blijft, ook al zou den vrede en weelde in-elkaar-storten. De kern van ieder menseleven is zijn verhouding tot God; de kern van een Christen-leven is eigen leven en eigen denken gelijkvormig te maken aan de menselijke openbaring van God in de persoon van Christus. Daar ligt het ware geluk van ieder menseleven of men zich uit de wereld terugtrekt of dat men erin blijft. Te weinig mensen zoeken het levensgeluk, waar het voor het op rapen ligt: in een stille, sprakeloze overdenking voor het tabernakel, waar hemel en aarde samenvloeien. 49, 58; v Voorst 7, 11, 13, 18, 24, 32, 39, 50; v. Vliet 8. 10, 55; O. Cuiper 12, 20, 41, 56, 61, 64; Bartels 14; Schip pers 19, 23; Haak 21, 43, 54; Rekel hof en Zn. 22, 34. 37, 65; v. 't Hart 25, 28, 29; Woerde 26, 44; Verkerk 27, 51; De Groot 30; v. Kints 31, 35; Rijneveld 33, 46, 48, 59. 63; Kranen burg 36; Lunenborg 45; Koppenol 47; H. Brouwer 52, 53; Pijnenburg 60. Indeling K.D.O. De competitie 19581959 begint voor K.D.O. op 7 sept. a.s. De indeling van het le elf tal in de 3e klasse A is als volgt: A.D.W.; 't Centrum, J.V.V.O.; K.D.O.; St. Louis; Muiden; Oosterpark; R.C.A.; R.K.A.V.; Slotermeer; Slo- tervaart en Z.P.C. Ernstig ongeval Donderdag avond is de 11-jarige W. v. O., wo nende aan de Ringdijk alhier, door dat zy plotseling de rijweg opliep door een juist passerende vrachtwa gen gegrepen. Zij bekwam zware ver wondingen en moest in het zieken huis worden opgenomen. Het slacht offertje was bij de familie Z. aan de Drechtdijk alhier op verjaarsvisite. Spelende is zij van het erf de rijweg opgelopen. Op hetzelfde moment na derde uit de Kwakel een vrachtwa gen van de expediteur A. B. uit Nieuwkoop. Hoewel de chauffeur al les deed om een aanrijding te voor komen, kreeg het kind een harde klap van de wagen. Hevig bloedend bleef het bewusteloos liggen. De EHBO was spoedig ter plaatse. Later ariveerde dr Daniëls. Deze consta teerde een beenbreuk, een zware hersenschudding en diverse ontvel lingen en vleeswonden. Hij achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Per ambulance is het meisje naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. De chauffeur, die hevig geschrokken was, treft geen schuld. Vrijdagavond was het kind gedeeltelijk bij kennis. hazerswoude Ongeval met motorbakfiets. -- Gisteren vond op de Stationsstraat nabij de Gemeneweg een ongeval plaats met een motorbakfiets van een cleaning-service uit Leiden, waarbij door nog onbekende oorzaak de bak fiets met de berijder over de kop sloeg De berijder kwam hierbij zo danig te vallen dat hij met een per sonenauto naar café Verhaar werd overgebracht alwaar de EHBO de eerste hulp verleende. Met een her senschudding is de berijder van de bakfiets door de EHL uit Leiden naar het Academisch Ziekenhuis aldaar overgebracht. Valpartij van fietsers op rijwielpad. Gistermiddag omstreeks vijf uur kwam uit de richting Alphen aan den Rijn een wielrijdsW terwijl zij ter hoogte van de suikerwerkenfabriek .Aparta" twee dames uit de richting Leiden komende passeerde. Op het zelfde moment schoot een kleine hond het rijwielpad over met als gevolg dat een van de dames kwam te val- len en de anderen in haar val mee sleepte. Met de schrik en enige schaafwonden konden de dames hun I weg vervolgen. oud-ade Geslaagd. Te 's Gravenhage slaagde vrijdag voor hoofdakte A. de heer Th. v. d. Poel Az. r0el0farendsveen Bedevaart naar Kevelaer. Op verzoek van pater Houtsma en de I broedermeester der Rijnlandse bede vaart naar Kevelaer, plaatsen wij een opwekking tot deelname aan deze bedevaart. Vorig jaar is er reeds een groep naar Keveaer geweest waarbij ziah toe ook enkele jongeren hadden aangesloten. Zeer enthousiast hebben deze zich toen over de bedevaart uit gelaten. Enthousiast omdat het niet zo was als zij zich gedacht hadden, n.l. niet de gehele dag aan een stuk bidden, maar ook ruimschoots de ge legenheid, zich op prettige wijze te ontspannen. Mogelijk dat dit keer de deelname der jongeren zich nog ver der zal uitbreiden, en het aantal deel nemers vanuit Roelofarendsveen een recordaantal zal bereiken. Naast de groteren kunnen ook kinderen, voor al bruidjes, de beevaart meemaken. De prijs der kaarten voor groten is 18.75 en kinderen mogen voor half geld. De beevaart wordt gehouden op 25, 26 en 27 aug. a.s., waarbij voor Roelofarendsveen een speciale devo tie is vastgesteld met het bezoek aan de kapel O. L. Vrouw ter Nood. Voor deelname kan men zich opgeven bij de broedermeester M. v. Rijn, Noord- Einde 116, J. L. Bakker, Noord-Einde 238a en Th. Witjes Nieuwstraat. Alle inlichtingen ook betreffende logies exL kan men aan bovengenoemde adressen verkrijgen. Men moet er om denken, in het be- Noordwijk. Waargenomen door dr. Kruyt, telefoon 2030. Alleen de apotheek aan zee is open van 11.30 18 uur; voor spoedrecepten Duinrand apotheek. Voor het Wit Gele Kruis Zr. v. d. Lee, tel. 2338. Leiden De artsen Kortman, Stof fers, den Haan, Teeuwen en de Jong. Apotheek Tot Hulp Der Mensheid, Hooigracht 49, tel. 21060. Bovendien geopend tot zaterdagmiddag 18.00 uur: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Alkemade. Dokt. Brinkhorst en dokt. Muskens. Bodegraven. Dokt. E. M. Bol. tel. 2113. Zuster M. Faber, tel. 2599. Hazerswoude. Zr. Hooghorst, Kom van Aaiweg, Leiderdorp. Katwijk aan den Rijn. Dokt. J. Bergman, Valkenburgseweg lb, tel. 2921. Aphotheek Kerkstraat 18. Katwijk Zee. Dokt. J. C. A. Cleveringa, Zeeweg 11, 'el. 2061. Apo theek Kerkstraat 18, Katwijk aan de Rijn. Kouderkerk a. d. Rijn. Zr. Hoog vliet, Kom varn Aaiweg, Leiderdorp. Langeraar. Dokt. J. A. Sandkuyl, tel. 139. Leiderdorp. Zr. Hoogvliet, Kom van Aaiweg, Leiderdorp. Lisse. Dr. A. J. Duymaer van Twist, Heereweg 295, tel. 3453. Nieuwkoop. Dokt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 0 17262527. Nieuwveen. Dokt. J. A. Sand kuyl te Langeraar. Tel. 0 1722139. Noordwijkerhout. Dokt. A. v. d. Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 5707. Oegstgeest. Dokt. E. W. F. v. Walchren, Oranjelaan 29, tel. 22030. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274, behalve zondag 20.00 t.m. 22.00 uur. Rijnsburg. Zie Katwijk aan den Rijn. Ter Aar. Dokt. J. A. Sandkuil te Langeraar. Tel. 0 1722139. Voorhout. Dokt. H. Walenkamp, Warmond. Tel. 0 1711—220. Valkenburg. Zie Katwijk aan den Rijn. Voorschoten. Dokt. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527. usster, ge zondheidscentrum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. Warmond. Dokt. H. Walenkamp, tel. 220. Wassenaar. Dokt. J. A. J. Pau- lides, Van Zuylen van Nijeveltstraat 42, tel. 4561 en dokt. Jac. H. Jaars- ma Wittenburgerweg 108, tel. 9676. Woubrugge. Dokt. J. A. Sand kuyl te Langeraar. Tel. 0 1722—139. Zwammerdam. Dokt. K. Gill, tel. 0 1726—2527. zit te zijn van een paspoort of des noods een toeristenkaart. Deze laat ste uiterlijk 3 dagen voor vertrek datum ten gemeentehuize aanvragen, kosten ad 1. WOUBRUGGE Geb.: Anthonia J. M., d. v. H. M. C. Hoogenboom en H. C. J. Hogen boom; Anthonius M. M., z. v. K. J. v. Rijn en A. C. Verhagen; Petronella, d. v. A. P. Hoogendoorn en A. v. Staveren. Ondertr.: D. A. Paardekooper 25 jr. en G. J. F. Hillenaar 24 jr.; J. N. v. d. Zwet 27 jr. cn J. C. Zwetsloot 25 jr.; A. M. J. Janaart 21 jr. en A. W. E. v. Raad 19 jr.; G Verkerk 27 jr. en J. Schijf 21 jr.; H. v. d. Wel 26 jr. en P. Wolvers 25 jr. Overl.: C. Disseldorp 70 jr., echtg. van J. J. van Wieringen; C. G. van Oostende 58 jr. echtg. van P. de Bruijn; H. C. E. Broekhof, 36 jr. echtg. van P. Rodewijk, woonachtig te Alkemade. zevenhoven Gunning. Architect P. Groen- hart te Alphen a. d. Rijn, heeft, na mens de heer J. M. v. d. Ploeg het bouwen van een woonhuis aan de Noordsebuurtpolder gegund aan gebr. Vink te Noorden. zoeterwoude Aanrijding. Gistermorgen had op de Schoutenbrug een aanrijding plaats. Een vrachtwagen van de fa. Kneppers uit Zoetermeer, rijdende in de richting Leiden, werd aangereden door de bestelwagen van de fa. Heemskerk uit Leiden. Er was alleen materiële schade. zwammerdam Geb.: Huibertus N. J., z. v. H. van Arkel en A. G. de Rover. Getr.: J. J. Langeveld, 32 jr. en C. L. Droogh, 25 jr.; A. Hogendoorn, 31 jr. en A. v. Dijk, 31 jr.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5