LMUGAT Iets minder werkloosheid in het rayon Leiden c Scherp VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Maar nog geen ver betering conjunctuur In het rayon Leiden, waaronder de gemeenten Leiden, Alkemade, Leider dorp, Oegstgeest, Voorschoten, War mond en Zoeterwoude ressorteren, is de werkloosheid in de maand juli iets terugelopen. Stonden eind juni bij het Gew. Arbeidsbureau in totaal 712 per sonen als werkloos ingeschreven, eind juli waren dit er 546. Met dit cijfer neemt het rayon Leiden, in vergelij king met de provincie Zuid-Holland, waar het aantal werklozen over deze periode steeg van 11462 tot 12096, een gunstige positie in. Ook t.o.v. het landelijk beeld; eind juni 73579 werk lozen en eind juli 77302, stemt dit cij fer tot voldoening. Slechts in het rayon Leiden is de werkloosheid iets teruggedrongen. Het overzicht van de werkloosheid in dit rayon geeft per beroep het vol gende beeld: bouwvakrbeiders 131 (juni 1958), 104 (juli 1958); metaal arbeiders 72 (juni 1958), 65 )juli'58); textielarbeiders 15 (juni 1958), 17 (juli 1958); land- en tuinbóuwarbei- ders 46 (juni 1958), 34 (juli 1958); transportarbeiders 30 (juni 1958), 34 (juli 1958); kantoorpersoneel 34 (ju De daling heeft vnl. betrekking op de bouwvakarbeiders en de land- en tuinbouwarbeiders. De toestand in de metaalsector is vrijwel ongewijzigd en blijft min of meer labiel. Een gunstige uitzonde ring maken de zg. Amerikaanse be drijven, waarvan men mag aannemen, dat zij nog tot verdere uitbreiding van personeel zullen overgaan. De situatie in de textielindustrie is in zoverre iets gunstiger, dat vrijwel zonder uitzondering weer in volle we ken wordt gewerkt. Het aanbod van als werkloos inge schreven vrouwen steeg van 102 tot 144. Het aantal openstaande aanvra gen (336) overtreft verre het aanbod. De stijging van het aanbod is vnl. ontstaan doordat zich tijdens de va kanties veel meisjes hebben laten inschrijven, die de schooltijd achter de rug hebben en nu een werkkring zoeken. Het is volgens de directeur van van het GAB, de heer H. Hazelhof, niet uitgesloten, dat het aantal werklozen in de metaalsector in de komende we ken iets zal toenemen. Een metaalbe drijf in de omgeving van Leiden zal nl. binnenkort naar Amersfoort wor den overgeplaatst. In dit bedrijf wer- 24 (juli 1958), 29 (juli 1958) ken in totaal circa 80 man, waarvan en losse arbeiders 180 (juni 1958), 156 (juli 1958). Van het totale aantal ingeschreven mannelijke werklozen zijn er 130 werkzaam op objecten van aanvul lende werkgelegenheid. Deze wer ken worden onder gelijke arbeids voorwaarden uitgevoerd, ook wat de lonen betreft, als voor het vrije be drijf gelden. Het enige verschil is, dat zij beschikbaar blijven als arbeids reserve, d.w.z. dat zij ontslagen kun nen worden, zodra er werkgelegen heid voor hen is in het vrije bedrijf. De lichte daling van het werkloos heidscijfer is een normaal verschijn sel en een gevolg van de lichte schom melingen, welke zich normaal in de zomermaanden plegen voor te doen. Zij duidt niet op een verbetering van de conjunctuur. Luxor: pim. de helft in het rayon Leiden woonachtig is. T.a.v. het stukadoorsconflict deelde de heer Hazelhoff ons mede, dat aan werknemers, die niet wensen te wer ken onder de voorwaarden van de nieuwe CAO geen ontslagvergunning I Rex: zal worden verstrekt. Agenda Leiden TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 septem ber). Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Ryksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon en feestdagen 2-4 uur. Burgerzaal Stadhuis. Bloementen toonstelling. 1023 uur. Prentenkabinet der Rijksuniversi teit, Kloksteeg 25, Leiden. Foto's Magnum-groep; -tekeningen Th. W. E. Lohmann en J. G. Wertheim. 4 t.m. 30 augustus 1958; werkdagen ge opend 25 uur, zon- en feestdagen gesloten. APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst wordt waargeomen door: Leiden: Apotheek Doeza, Doeza- straat 31, tel. 21313; apotheek Haven, Haven 18, tel 20085. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 815 augustus zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino; „Kind hearts and coronets", 18 jaar. (Matinée: „Dik Trom", alle leeftijden). „Sieben Mal in der Woche" 14 jaar. ..De drie zingende muske tiers", 14 jaar. Trianon: „Vader heeft het moeilijk", alle leeftijden. „The bridge en the river Kwai", 14 jaar. Lido: VEEMARKTPLAN 25 AUG. IN LEIDSE RAAD. In de eerstvolgende vergadering van de Leidse raad, die op 25 augus tus wordt gehouden, zal het nieuwe veemarktplan aan de orde worden ge steld. Het is ook de bedoeling dat in de volgende vergadering de verplaatsing van de grossiermarkt van de Boom- markt naar de omgeving van de Vijf- meilaan besproken wordt. Burgerlijke Stand Geb.: Gerry dr. v. A. C. Klein Hes- selink en J. C. van Leeuwen; Thelma dr. v. A. J. de Langen en M. Kerk hof; Erik zn v. J. A. F. Kranenveld en N. van Rooij; Adriaan zn v. A. Vredeveld en M. H. Houtman; Beata Maria CaMiarina Theodora dr. v. P. J. Kortekaas en A. Need. Getr.: N. de Vriend en C. J. Hoo- genboom; W. C. de Vreugd en C. Ha:- tevelt; J. T. C. Velthuijzen en C. P. E. Ouwerkerk; J. A. Arkeveld en T. Lancel; C. van Leeuwen en M. van der Meij; J. J. de Wit en E. Straathof; A. C. J. Lagas en C. van der Kaaij; A. de Boer en M. Post; P. L. Schoon- heim en M. A. Waterland; W. I. Was- sink en F. van den Berg; F. L. Ver net en J. C. Meskers; W. T. Neute- boom en C. van Houten; F. de Wit en M. M. Holverda. Overl.: J. van Tilburg 63 j. man; J. Slagter, 71 jr, man. m D&tf Kef- Gisteren hebben wij kunnen zien dat het met de houten trap, die naar de rotonde van Den Burcht te Leiden leidt slecht gesteld is. Voor al boven aan de trap zijn vele hou ten treden losgeraakt en verweerd, en de Burcht-bezoeker moet zich met veel beleid een weg omhoog of omlaag zoeken. Vooral als de trap nat is van de regenval is het gevaar van uitgleiden zeer groot. Natuur lijk kan men ook langs het slinger pad de top van de heuvel bereiken, maar is het dan maar niet beter, dat men de trap voor de bezoekers afsluit, want nu riskeert men ge broken armen of benen. POTLOOD en GEEST No. 513. Horizontaal: 1. open plein in een dorp (Z-Nederl.), 4. werkstuk van een componist, 7. onderaards af voerkanaal, 9. aantekenboek, 10. grond die bij een hoeve behoort, 11. gravure, 15. bergkristal, 18. bijb. fi guur, 19. koemestvocht, 20. insekten- etend zoogdier. Verticaal: 1. onbehouwen, 2. wapen boek, 3. rivier (Spaans), 4. melk- schaap, 5. het plaatsen, 6. teken dat in de psalmen voorkomt, 8. zwaard vis, 12. hoofdwerk der oudnoorse let teren, 13. schraal, 14. plaats voor die ren, 16. opening. 17. bijb. figuur. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 512. Horizontaal: 1. klapper, 8. oraal, 10. te, 12. art, 13. Po, 14. ego, 16. pro, 17. martelaar, 18. pak, 19. pad, 20. el, 21. pel, 23. la, 24. genet, 26. vertoon. Verticaal: 2. L.O., 3. ara, 4. parle ment, 5. pat, 6. el, 7. stempel, 9. voor dat, 11. egaal, 13. praal, 15. ork, 16. pap, 21. per, 22. Leo, 24. ge, 25. To. MR DR HUGENHOLTZ ERELID BELGISCHE VER. DIEREN BESCHERMING De voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Dierenbescherming mr dr W. Hugenholtz is benoemd tot erelid van de Kon. Belgische Vereni ging voor dierenbescherming te Ant werpen wegens het opbouwende werk, dat hij verricht heeft op het gebied van de internationale dieren bescherming. Zoals gemeld, heeft de voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees dezer dagen verklaard, dat de dierenbescherming zich zijns inziens ten onrechte tegen het houden van kistkalveren verzet. Naar aanleiding hiervan deelt mr dr W. Hugenholtz, voorzitter van de Ned. Ver. tot be scherming van dieren het A.N.P. mede, dat hij deze verklaring onjuist acht. Het opsluiten van kistkalveren in nauwe en donkere hokken, waar bij deze dieren geen groenvoer, maar alleen melk krijgen, aldus mr dr Hu genholtz, betekent voor deze dieren niet alleen een voortdurende marte ling, maar ook het toebrengen van schade aan hun gezondheid en dit alles ter wille van geldelijk gewin, n.l. het verkrijgen van blank kalfs vlees. Mr dr Hugenholtz acht het dan ook zeer juist, t de regering het houden van kistkalveren wil af schaffen. GEVONDEN VOORWERPEN. Dictaatschrift, bril, tennisbroekje, voeringsstof, wol vest, sjaal, bank biljetten, muntbiljetten, regenpij pen, portemonnaie, plunjezak, scheermes, kinderschoentjes, heren schoenen, vlag, boek, herenarmband horloge, girobiljetten, speelgoedauto, transformator, broche, duimstok, paraplu, tekenhaak, zwembroek, handdoek, aktetas, autostep, drie- wielig kinderfietsje, rozenkrans, he renregenjas, vulpen, rijwieltas, no titieboekje, (inh. geldsbedrag), da mestas, damesportefeuille, jongens winterjas, kinderjack, vlaggenstok, kentekenplaat, dameshoed, zonne bril, kistje inh. gewichtjes, regen cape, kinderregenjas, pakje dames kleding, gouden ring, couponstof, kunstgebit, vloerkleedjes, regenkap je, motorpet, laarzen, legertas, étui inh. foto's Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woendag- en za terdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kun nen niet worden verstrekt. Onvoorzichtig oversteken. Op de Hoge Rijndijk, ter hoogte van perceel 106, vond gistermiddag om kwart voor één een aanrijding plaats tussen een bestelwagen en eei wielrijdster. De laatste, de zeventienjarige mej. I. S. uit Zoeterwoude', stak schuin de weg over, vlak voor de bestelwagen. Die kon een aanrij ding niet voorkpmen, doch bij een poging om nog te remmen, begon de wagen bovendien te slippen. Hij draaide een halve slag om en reed de fiets aan op de linker-achter- zijde. Het meisje viel. Met een vleeswond aan het linkerbeen en een lichte hersenschudding werd ze door de E.H.D. naar een van de zieken huizen te Leiden gebracht. Feike Asma speelt in Leiden. Qnder auspiciën van de stichting „Orgelcentrum" zal de organist Feike Asma op vrijdag 15 augustus des avonds om 8 uur in de Pieters kerk het orgel bespelen. Verwacht wordt, dat velen dit óp prijs zullen stellen, daar in dit sei zoen nog maar weirug orgelbespelin gen in Leiden ten gehore zijn ge bracht. Het programma is samengesteld uit werken van J. P. Sweelinck, J. S. Bach, F. Mendelssohn, C. Franch, M. Dupré en J. Zwart. De „Club de Limetz" nam afscheid Voor de zesde maal gaat de „Club de Limetz" maandag a.s. vanuit Lei den naar Frankrijk en bij gelegenheid van het afscheid werd gisteravond in de Jacobazaal van Den Burcht weer de jaarlijkse uitvoering gegeven, waarop ouders, belangstellenden en weldoeners een voorproefje hebben kunnen genieten van het programma dat de clubleden voor hun reis heb ben ingestudeerd. Er hebben zich de laatste tijd vele nieuwe leden bij de club aangesloten en daardoor waren er op deze jaar- lij ks-weerkerende avond verschillen de ouders, die voor het eerst kennis maakten met de club waarover zij waarschijnlijk zoveel hadden horen spreken. Niet alleen hebben zij gezien, wat er zoal in het programma is opgeno men aan zang, dans, pantomime en muziek maar zij hebben eveneens uit de mond van kapelaan J. W. de Jong de „geestelijke vader" van de Club de Limetz de achtergrond verno men, waartegen ze de reis van hun zoons en dochters naar Limetz moe ten zien. Zeker is de tocht voor de reizigers op de eerste plaats een vakantiereis maar door hun verblijf in het kleine dorp „vernieuwen zij de missie" die hun voorgangers zes jaar geleden be gonnen zijn met de vermaard-gewor den opruiming van de oude kerk. Zegt men van ier. nd, wiens leven als van een leien dakje gaat, dat hij een leven leidt als God in Frankrijk, leven als God in Limetz zou een be staan betekend hebben, vól van zor gen en moeite. Althans vóór zes jaar. Want sinds die eerste tocht, zijn er wel enkele te kenen van verbetering aanwijsbaar in dt vergaande onverschilligheid van de dorpelingen. Het optreden van de jongens en Beperking Melkproductie Een in besloten kring genomen be sluit van het landbouwschap om mi nister dr ir A. Vondeling voor te stel len, een heffing op veekoeken te leg gen teneinde weideboeren als het wa re te dwingen minder krachtvoer te vervoederen en daardoor de melk- produktie te verlagen, heeft in indu strie- en handelskringen veel op schudding veroorzaakt. Het bestuur van het landbouw schap heeft gemeend uit de vele „kwade wegen" om tot vermindering van melkproduktie te komen, deze weg te moeten kiezen. Hoe de minis ter van landbouw op dit voorste] zal reageren is vooralsnog niet te be- Mengvoeder- en oliefabrieken als ook de importhandel vragen zich af hoe een eventuele heffing op veekoe ken te realiseren zal zijn. De heffing zal, wil men het beoogde doel berei ken, tamelijk hoog moeten zijn. Ge zien het feit, dat bij enkele duizenden bedrijven onbekende voorraden lig gen, acht de handel het opleggen van een voorraadsheffing ondoenlijk en vreest zij, dat deze gezien moge lijkheden tot ontduiking, tot onge wenste concurrentieverhoudingen zou kunnen lieden. Voor de olie-industrie acht men een hogere koekenprijs be paald nadelig, omdat men met deze restverwerking .och al in een moei lijke positie tegenover de goedkoop ingevoerde veekoeken staat. Beurs en handel hebben op het be richt, dat het landbouwschap het voorstel tot heffing aan de minister van landbouw zal doen, snel gerea geerd. De indruk bestaat, dat menige handelaar en boer zich met de stal- periode in het vooruitzicht althans enigszins zal willen indekken. Van enkele eiwitrijke produkten voor vee voeder is de prijs reeds gestegen. Naar grasmeel dat men een paar maanden geleden moeilijk kwijt kon, bestaat thans een vlotte vraag. Hoewel het allerminst zeker is, dat de voor te stellen maatregel ook wer kelijk genomen zal worden, wordt thans dus reeds gespeculeerd, waar door de gezonde handels- en concur rentieverhoudingen zijn verstoord, al dus wordt in handelskringen verno men. meisjes uit Leiden, die zich onder hen begeven, is gemoedelijk genoeg om de Fransen aan te trekken, zelfs als er b.v. op 15 augustus, het oogst feest een plechtige H. Mis wordt opgedragen in de grijze dorpskerk. En dat feestelijk gebeuren wordt door de inwoners van Limetz soms ook aangegrepen om hun kinderen te la ten dopen. Dat alles vertelde kapelaan De Jong, nadat een zanggroepje wat Franse liedjes ten gehoren had gebracht en dc band, o.l.v. Dolf Delprado, zijn ge hoor wat had vermaakt met Suri naamse volksmuziek. Na de toespraak, en méér muziek, was er een pauze, waarin een oude, lamentabele kip de veg naar de guil lotine gewezen werd. Dan volgden volksdansjes en een „Danse Precieu- se" op een menuet uit „Don Giovan ni" van W. A. Mozart. Het „kijkje achter de schermen" werd besloten met een van de vele amourettes van Pierrot, in pantomime opgevoerd naar een idee van Joop Koevoets op muziekimprovisaties door Jan Doove. De band en de gramofoon zorgden vervolgens nog voor wat dansmuziek, waarna de afscheids avond op gebruikelijke wijze besloten werd met 'n „Ce n'est qu'un au revoir". (Advertentie) Laatste Berichten DR. J. C. GROOT KANUNNIK KATHEDRAAL KAPITTEL ROTTERDAM. Mgr. M. A. Jansen, Bisschop van Rotterdam heeft benoemd tot kanun nik van het kathedraal kapittel dr. J. C. Groot, professor aan het filosofi- cum te Warmond. Dr. Groot volgt als zodanig mgr. J. H. Niekel op. NEDERLAND ERKENT NIEUWE IRAAKSE REGERING Hh Ms buitengewoon gezant en ge. volmachtigd minister te Bagdad heeft op 6 dezer de regering van Irak me degedeeld. dat de Nederlandse rege ring besloten heeft over te gaan tot erkenning van de nieuwe Iraakse regering. DE VERMISTE PATER RUDING Vandaag is een groep katholieke studenten, die de berg Soembing, nabij Wonosobo in Midden-Java, hadden beklommen op zoek naar de vermiste Nederlandse pater Herman Ruding, in Jogjakarta teruggekeerd met een zaklantaarn en een berg stok, die aan deze geestelijke toebe horen. Vier weken geleden werd pater Ruding, die rector was van het seminarie te Jogjakarta, vermist na een poging om de top van de Soembing te beklimmen. In de daar op volgende weken namen 2.000 vrij willigers, waaronder militairen en studenten, deel aan de uitgebreide nasporingen naar de vermiste, ech ter zonder resultaat. Aangenomen wordt, dat pater Ruding op zijn tocht in een ravijn is gestort. LOONGRENS WERKTIJDENBESLUITEN VERHOOGD TOT 6900.— De werktijdenbesluiten voor kan toren, koffiehuizen en hotels, bad huizen, bioscopen en bad- en zwem inrichtingen, zo deelt men ons van de zijde van het ministerie van so ciale zal en en volksgezondheid mede, zijn niet van toepassing op werknemers, wier jaarlijks in geld vastgesteld loon in de onderneming, waarin zij werkzaam zijn, een be paald bedrag te boven gaat. Dit be drag is bij koninklijk besluit met ingang van 1 september verhoogd van 6000.— tot 6900.—. ONDER VRACHTAUTO GEDOOD De heer G. S. uit Havelte is he denmorgen in de buurtschap Witte Paarden, gemeente Steenwijker- wold, tijdens wegwerkzaamheden onder een achteruitrijdende vracht auto gekomen en gedood. Oude Droez zit er warmpjes in In het hoofdkwartier van de Libanese rebellenleider Jumbiatt in de ber gen bij Moukhtara, ten zuiden van Beiroet werd deze opname gemaakt van een lid van de stam der Droesen. De man is een wandelend arsenaal; zijn lichaam torst banden ammunitie, handgranaten en revolvers. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 8 Augustus 1858. Batavia. In den morgen van den 3en dezer heeft, bij het schijfschieten, op Meester Cor nells een treurig ongeluk plaats gegrepen. Een der luitenants schoot zijn met los kruid geladen geweer af, zonder indachtig te zijn er den laadstok uit te halen. Deze trof den nabestaan den kapitein der infanterie J. M. Bruyn in den hals en kwam met de punt van achteren uit. Des niettegenstaande moet de toe stand van den gewonde niet ge vaarlek zijn. JONGEN TERECHT De 15-jarige Wim Kennis uit Am sterdam, die op 28 juli j.l. spoorloos verdween en naar wie de politie in het hele land op verzoek van de he vig ongeruste ouders speurde, is te recht. Hij logeerde bij een tante in Terwinselen Do jongen was deze zomer van school gekomen en kort daarna in betrekking gegaan op een kantoor in het centrum van Amsterdam. Maan dag 28 juli was hij gewoon op zijn fiets van kantoor naar huis gegaan, zo meende men, maar hij kwam daar niet aan en nadien ontbrak van hem elk spoor. Deze week deed de kinderpolitie een beroep op de Amsterdamse pers door publikatie van de verdwijning en van een signalement mede te werken aan de opsporing en dat hielp prompt. Reeds direct meldden zich enige automobilisten, die zich konden herinneren de jongen in het zuiden van het land een „lift" te heb ben gegeven. Maar ook de tante in Terwinselen kwam het bericht aan de weet en bracht de zaak tot op heldering. Wim was eind juli bij haar binnen komen vallen en had haar verteld, dat hij vakantie had. Boven dien deelde hij haar mede, dat hij met toestemming van zijn ouders bij haar mocht logeren. BEROVING IN SCèNE GEZET Echtpaar aangehouden Uit een onderzoek, dat de recher che te Dordrecht heeft ingesteld, is gebleken, dat mevrouw van der S., echtgenote van de concieige van een verkooplokaal in Dordrecht, die op 7 juli bij de politie aangifte deed van een beroving, deze beroving samen met haar man in scène heeft gezet. De vrouw had op de bewuste dag de politie opgebeld met het verzoek haar te komen bevrijden uit haar keuken, waar zij door een onbeken de man was ingesloten. De onbekende zou volgens haar verhaal haar een portefeuille met e'en inhoud van ƒ1.200,hebben afhandig gemaakt, nadat hij ^aar verzocht had een bil jet van 25,— te wisselen. Uit de verklaringen van het echt paar is thans komen vast te staan, dat het echtpaar in financiële moei lijkheden bleek te zijn geraakt en dat het daarom de beroving in scène heeft gezet. Het echtpaar is aange houden en opgesloten in het hoofd bureau van politie. Het heeft be kend. Scheepsberichten SOESTDIJK 7 aug. v. Rotterdam -n. Bremen; VIVIPARA (t.) 7 aug. te Rot terdam; WOENSDRECHT 7 aug. v. Rot terdam n. Napels; AALSDIJK 8 aug. te Suez; AMERSKERK 7 aug. v. Las Pal- mas n. Kaapstad; AMSTELPARK pass. 7 aug. Kaap St. Vincent n. Belfast; BOSCHKERK 7 aug. v. Bombay n. Ka rachi; JAVA 6 aug. v. Barcelona naar Amsterdam; LAURENSKERK 8 aug. te Marseille; DORDRECHT (t.) 7 aug. te Little Aden: NANUSA 7 aug. te Bre men; STATENDAM 7 aug. v. Cobu n. Southampton; CELEBES 7 aug. v. Sin gapore n. Tandjong Priok; KARA 7 aug. v. Helsingborg en 9 aug. te Rotterdam verw.; KERM1A (t.) 7 aug. v. Stanlow n. Curagao; LEOPOLDSKERK 8 aug. te Santo Antioco (Sardinië); MAP1A pass. 7 aug. Kaap Bourgaroni n. Aarhus; NOORDZEE 8 aug. te Ryeka; ZUIDER KRUIS 7 aug. 150 mijl ten zuiden van Monrovia (verb.) n. Las Palmas. Marktberichten LEIDEN, 8 aug. Vee. Aanvoer: 11 stieren, 76 melkkoeien, 340 vette koeien, 71 varekoeien, 25 pinken, 1 graskalf, 77 vette kalveren, 37 nuch tere kalveren, 60 vette schapen, 1761 vette lammeren, 27 varkens (zeugen), 347 schrammen, 751 biggen, 1 paard, 9 veulens, 15 geiten. Totaal 3.606 stuks. Notering: stieren 2.903.05 per kg. gesl. gew., melkkoeien 800 —1100, .vette koeien 2.80—3.20 per kg. gesl. gew., varekoeien 600875, pinken 350—550, vette kalveren 2.003.10 per kg. lev. gew., nuch tere kalveren p. kg 1.351.65, nuch tere kalveren per stuk 4580, vette schapen 7590, vette lammeren 60 90, weidelammeren 6090, zeugen 275325, schrammen 70—110, biggen 45—55. Handel: voor stieren flauw; melk koeien kalm, vette koeien en vare koeien matig, pinken kalm, vette kal veren matig, nuchtere kalveren vlug, schapen matig, zeugen, schrammen en biggen redelijk. Aanvoer over de gehele linie groot. Kaas. Aanvoer: 51 partijen Goudse en 6 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwaliteit tot 2.08, Goudse le kw. 1.92—2.00, 2e kw. 1.85—1.91, Leidse tot 2.20. LEIDEN, 8 aug. Groente. Prui men 175190; aardappelen 713; an dijvie 78; augurken 1071; pronk- bonen 2942; snijbonen 4465; stam- bonen 3542; stokbonen 53—60; tuin bonen 1819; rode kool 69; poste lein 56; prei 712, rabarber 1016; spinazie 1923; tomaten A 4052; idem B 4652; idem C 2634; was- peen 10; zilveruien 3442 per 100 kg. Perziken 1547; bloemkool 6.50— 36.00; komkommers 413; sla A 3.603.80 per 100 stuks. Peterselie 210 selderij 4.405.50 per 100 bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2